Bungalow-hotel „De Witte Raaf" te Noordwijkerhout geopend MEDISCHE DIENSTEN ZA'i ERDAG 8 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 hoefte hebben aan -ust en ontspan ning in een mooie omgeving, 'n zeer goede gelegenheid worden geboden om tegen een redelijke prijs die rust en ontspanning ten volle te genie ten. In tegenwoordigheid van vele ge nodigden, waaronder burgemeester Van Beckel van Noordwijk en de ge meente-secretaris, de heer B. Ike, de secretaris van de Kamer van Koop handel, Mr. Branderhorst, het dage lijks bestuur van de VW-Noordwij- kerhout en bestuur en kassier van de Coöp. Eaiffeisenbank Noordwij kerhout, heeft vrijdagmorgen ir. J. J. G. van Hoek, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland de officiële ope ning verricht van het Bungalow-ho tel „De Witte Raaf" van de familie Oostdam aan de Duinweg. In de korte toespraak, waarmede de oudste directeur, de heer G. Th. Oostdam, de gasten begroette, her innerde deze er aan, hoe ongeveer drie eeuwen geleden de familie Oost dam een eenvoudige boerderij sticht te op de schrale grond aan de voet van de duinen in de omgeving van het dorpje Noordwijkerhout. Sinds dien is er veel veranderd en de fa milie Oostdam heeft zich weten aan te passen. Het kleine boerderijtje werd een grote boerderij, later werd ook de bollenteelt ter hand genomen en enkele tientallen jaren geleden reeds vonden de eerste vakantiegan gers gastvrijheid op de boerderij. Daarmede werd een begin gemaakt met het toeristisch bedrijf, dat zich gestadig heeft ontwikkeld. En nu be leven wij, aldus de heer Oostdam, een historische dag, want dank zij de arbeid en de medewerking van vele zijden kan nu een modern, geheel aan de eisen des tijds aangepast Bun galow-hotel worden geopend. Ir. Van Hoek memoreerde in en kele woorden, welke hij aan de ope ningsdaad vooraf deed gaan, de snel le ontwikkeling van het toerisme, vooral na 1945, in de duinstreek. Het zal niet lang meer duren, aldus spre ker, of Oegstgeest en Rijnsburg zijn „Vorbadeorte" geworden. De tot standkoming van een toeristisch be drijf als dit bungalow-hotel noemde spreker, gezien de grote behoefte, 'n wel zeer verheugend feit, vooral ook omdat dit bedrijf in zulk een schone omgeving gesticht kan worden. Na de familie Oostdam van harte geluk gewenst te hebben en de hoop te hebben uitgesproken, dat 't nieu we hotel aan de verwachtingen zou beantwoorden, verklaarde ir. v. Hoek het hotel voor geopend en ontrolde hij de grote groene vlag met het em bleem „De Witte Raaf", welke daar na aan de hoge mast vóór het hotel werd gehesen. Het is moeilijk te omschrijven wat dit nieuwe bedrijf allemaal omvat en hoe dit er uit ziet. Er zijn keurige, comfortabel ingerichte hotelkamers; er zijn prachtige, afzonderlijke jeugd- verblijven en de eet-conversatiezaal is ruim en goed ingericht. Het om ringende terrein is nog niet geheel aangelegd, maar de tuin, welke aan twee zijden door het hotel wordt om sloten, was gereed en de fontein spoot lustig zijn zilveren straal de voorjaarslucht in. Tegenover het hotel is een bunga lowpark in wording en zodra dit he lemaal gereed is, zal het bedrijf eerst op volle capaciteit gaan draaien. Een bedrijf inderdaad, en de heer Oostdam gaf ronduit toe, dat hij en zijn familie met dit bedrijf hopen winst te behalen. Maar, zo consta teerde hij zeer terecht, met dit mo derne bungalow-hotel zal aan velen, die in deze haastige tijd zozeer be- Wat lezers schrijven NIEUWE WETERING HET CULTURELE CENTRUM TE NIEUWE WETERING Nieuwe Wetering, 6 april Het zij mij vergund langs deze weg enige woorden te mogen wijden aan het Culturele Centrum te Nieu we Wetering. Dinsdagavond j.l. mochten wethou ders en raadsleden der gemeente Alkemade, vergezeld van hun echt genoten, getuigen zijn van het, voor de eerste keer, opentrekken van een nieuw toneelgordijn in de toneelzaal van het Culturele Centrum. Met de schenking van dit toneel gordijn door de gemeente Alkemade was immers de „laatste steen" ge legd van een zeer omvangrijke res tauratie van dit gebouw. Het bestuur van het centrum meende de in ge- bruikname van dit gordijn dan ook te moeten doen in het bijzijn van de raad. Vanzelfsprekend was dit ook een goede gelegenheid om het ge hele gebouw nader in ogenschouw te nemen. De indruk die men dan op doet is verbluffend. Verbluffend omdat men weet met welke midde len men de zaken hier weet te re gelen en te organiseren. Het gebodene van die avond, een dol-komisch toneelstuk ter gelegen heid van de jaarvergaderinig van de EHBO afd. De Kaag, bracht de in tieme sfeer, die wjj daar altijd ge wend zijn. Door het overladen programma van die avond en het feit dat het een EHBO-avond was, bestond er practisch geen gelegenheid om het bestuur van het Centrum te compli menteren met de behaalde resulta ten. Dit neemt niet weg dat de geno digden enthousiast en vol bewonde ring waren over datgene wat in het Centrum tot stand is gekomen. En terecht! Kosten, moeite noch tijd worden gespaard om de zaken zo goed mogelijk te doen marcheren. En dan nog te weten dat dit alles op vrijwillige basis geschiedt, jaar in, jaar uit! Het zal het bestuur van het Cen trum en vooral de dagelijkse lei ding, te weten de heren M. R. Spring in 't Veld en R. de Jeu, geassisteerd door hun voortvarende echtgenoten ongetwijfeld goed doen te weten dat zij door hun onbaatzuchtig werk niet alleen de sympathie van de Nieuwe Weteringers hebben maar dat zij ook de achting genieten van alle bezoekers of zij nu van De Kaag, Oud Ade, Rijpwetering, Roelof - arendsveen ,Oude Wetering, Haar lemmermeer of van waar ook ko men. Het Centrum is uit 'n sterk ontwik kelde gemeenschapsgedachte voort gesproten. Door deze restauratie is het echter nog meer dan voorheen een trekpleister geworden, waar men gaarne vertoeft. Het organisatietalent van de heer M. R. Spring in 't Veld; de ijver en nauwgezetheid van de penningmees ter, de heer R. de Jeu; de gedegen verzorging door de echtgenoten van de beide genoemde heren; het wijze en voorzichtige beleid van het be stuur met inbegrip van het systeem om beslist geen onnodige schulden te maken, hebben dit alles mogelijk en uitvoerbaar gemaakt Hulde is hier zeker op zijn plaats. Moge het de verzorgers (sters) van dit Centrum gegeven zijn nog tal van jaren dit werk met ambitie te blijven voortzetten en mogen zij ook als enige dank die zij verlangen het genoegen smaken geregeld op ieders medewerking te blijven reke nen. Een raadslid uit Nieuwe Wetering. OEGSTGEEST Belangriike aanbesteding Gis teren hielden B. en W. een openbare aanbesteding voor het aanleggen van wegen en rioleringen en het graven van waterpartijen in het plan „Lan ge Voort", een en ander volgens ontwerp van de dienst van gemeen tewerken. Voor deze aanbesteding schreven achttien aannemersbedrij ven in. De uitslag was als volgt: Aannemers-, Wege-.bouw- en trans portbedrijf J. M. Samson, Oegstgeest 771.000; NV Westlandse Wegen bouw, Rijswijk 760.000; C. A. Lan- ge^eld, Alphen a. cL Rijn 756.000; Aannemingsbedrijf G. Hulsebosch NV, Bloemendaal 749.000; Aanne mersbedrijf Gebr. Schouls NV, Lei den 745.500; Aannemingsmaat schappij Loeve, Delft f 745.000; Reef's Aannemings- én Handelmaat schappij NV, Oldenzaal 740.000; firma H. Compeer, Oegstgeest 735.000; Aannemingsmaatschappij Veldhuizen, Haarlem 735.000; J. Stam, Voorschoten 735.000; Steens ma's Aannemingsmaatschappij NV, Utrecht f 734.000; H. J. Vessies, IJmuiden 732.000; A. Hogeboom, Rijpwetering 72°.000; NV Ned. Ba salt Maatschappij Zaandam, Zaan dam 716.350; H. J. van Marle, Doorn 715.000; P. van Ooyen, Wil- leskop 712.000; firma A. Th. Stuif zand, Leiden 711.500 en, als laagste J. Mens te Lisse f 709.000. De begro ting van de dienst van gemeentewer ken voor dit werk was gesteld op 746.000, zodat de aanbesteding meeviel. Een half uur later werd een twee de aanbesteding gehouden voor het maken van rioleringswerken en het aanleggen van wegen in het plan Bijdorp. Hiervoor kwamen twaalf inschrijvingsbiljetten binnen. Van deze aanbesteding luidt de uitslag: A. Roele, Edam 56.000; NV West landse Wegenbouw, Rijswijk 56.000 Aannemersbedrijf Gebr. Schouls nv Leiden 55.800; A. van de Voorde, Amstelveen 52.000; J. C. Koridon, Vinkeveen 51.000; firma H. Com peer, Oegstgeest f 49.850; firma A. Th. Stuifzand, Leiden 45.000; J. Stam, Voorschoten 44.900; C. A. Lange veld, Alphen aan den Rijn 44.500; H. J. Vessies, IJmuiden 43.000; J. Mens, Lisse 40.600 en P. van Ooyen, Willeskop 39.995. Van dit werk was de begroting 38.000. De gunningen zijn nog niet verleend. KATWIJK Postzegels en politiek In het protestants militair tehuis „M. A. de Ruyter" kwam gisteravond, onder voorzitterschap van de heer S. Hof- stra, de Katwijkse Postzegelclub bij een. Bij de bestuursmededelingen werd de verschijning bekend ge maakt van enkele nieuwe uitgiften, waaronder de twee zegels, uitgege ven in verband met de instelling van de Nieuw-Guinearaad. Deze wa ren voor de leden verkrijgbaar. Nu de penningmeester, de heer W. Sloos van een vrij langdurige ziekte is hersteld, heeft diens waarnemer, de heer C. N. Cillekens, zijn taak neer gelegd. Hierna werd een zegelvei ling gehouden, waarvoor zoveel ma teriaal was ingeleverd dat een aan tal kavels werd bewaard tot de vol gende bijeenkomst. Vervolgens was het woord weer aan de voorzitter, die een zeer belangwekkende lezing hield over het onderwerp „Postze gels en politiek". Na afloop van de vergadering bleef men nog enige tijd bijeen voor een geanimeerde zegelbeurs. Bridgen De leden van de Brid- teclub „De Brug" hielden een on- erlinge bridge-drive in De Roskam waarvan de uitslagen waren als volgt: Echtpaar F. van der Valk 66 mp; 2. P. van Paridon-P. Wamsteker 65 mp; 3. Jac. de Jong-D. van der Plas 63 mp; 4. Jos Parlevliet-L. van der Plas 58 mp; 5. W. Klos-H. de Booy 56 mp; 6. S. Visser-Dick Parlevliet 52 mp. Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Postel, Jansen, Lan- gezaal, Verhoef en Pieterse. Tand- artsendienst: R. W. Zaadnoordijk, tel. 33486. Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060; tot zaterdagmiddag 6 uur, apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Alkemade en Leimuiden De artsen v. d. Werf, Rijpwetering, tel. 01712-202, en Van Haselen, Oude Wetering, tel. 01713-217. Alphen a. d. Rijn Dkt. J. H. Vee- nendaal, tel. 2072; Wit-Gele Kruis, zr. M. Theodula, St. Josephpension, tel. 2409. Boskoop Dkt. Bom, tel. 2136. Hazerswoude zie Leiderdorp; voor zuster zie Koudekerk. Dkt. J. de Goeje, tel. 01790-3636, Benthui zen. Hillegom Dkt. H. F. ten Hoo- pen, tel. 5417. Katwijk Rijn Dkt. H. M. Hue- ting, tel. 2102, apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Katwijk Zee Dkt. J. C. J. Lod der, tel. 4600, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Lei derdorp. Zust. v. Leeuwen, tel. 01714 -505. Langeraar Dkt. J. A. Sandkuyl, tel. 01722-139. Leiderdorp Dkt. G. A. de Bruy- ne, tel. 01710-22208, voor zuster zie Koudekerk. Lisse Dkt. N. Bet, teL 3990. Nieuwkoop zie Zwammerdam. Nieuwveen zie Langeraar. Noordwijk Dkt. J. v. Nes, tel. 2405; Duinrand-apotheek geopend v. 12-1 en van 5-6 uur; Wit-Gele Kruis, zr. Hooymans, tel. 3388 of 2524. Noordwijkerhout en De Zilk Dkt. K. A. van Praag, tel. 385. Oegstgeest De artsen E. W. F. van Walchren, tel. 22030 en A. B. J. v. d. Vliet-de Vries, tel. 22331. Apo theek Wilhelminapark 8, tel. 26274. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dkt. J. M. van Nes, tel. 02532-7119, voor zuster zie Voor hout. Valkenburg "ie Katwijk Rijn. Voorhout Dkt. W. J. Binnema, tel. 02532-7707. Zust. Meyssen, tel. 02532-7796, neemt waar voor de zus ters Muilerman en Konijn. Voorschoten Dkt. S. v. d. Kooy, tel. 2527. Warmond Dkt. H. A. Walen kamp, tel. 01711-220, voor zuster zie Voorhout. Wassenaar De artsen E. M. N. Oosterbaan, tel. 3056, en dr. H. D. Boer, tel. 9124. Wassenaarse apo theek, Schouwweg 32, tel 2402. Woubrugge zie Langeraar. Zoetermeer Dkt. P. Vegt, tel. 3035. Zwammerdam Dkt. K. Gill, tel. 01726-2527. Telefoontjes PERSONEEL 3J Gevraagd te Leiden: aank. typiste. Opgave oplei ding en vorige werkkring, alsmede verlangd salaris on der no. 7260 bur. van dit bl. 21 Wordt gevraagd in ge zin van 3 p. te Katwijk a. Zee flinke zelfst. nette huish. hulp vo -r d. en n. boven de 18 jr. Salaris 160.- p.mnd. Weekends vrij. Br. onder no. 7363 bur. v. d. blad. Net meisje gevraagd voor 1 of 2 ochtenden pw. Mevr. Nijeveldt, Modder manstraat 10. Leiden. 5? Bakkersbediende gevr. R van Velzen. Past. v. d. Plaatstr. 31, Rij o wetering 2" Gevraagd, wegens hu welijk, een net meisje, m. juni 1961, bij hotel-café- rest. A. J. v. d. Ploeg, Kerkstraat 37, Hoogmade, tel. 01712—399. Gevr. net zelfst. meisje liefst niet beneden de 18 jaar. Mooi modern huis, centrale verw. Tevens ge vraagd een nette werkster voor 4 ochtenden p.w. Aanmelden: Rhijnvreugd 9 (vlakbij Hoge Rijndijk) Zoeterwoude 3j* Gevraagd te Leiden: huish. hulp. Goed kunnende werken. Leeftijd 25-40 jaar Voor prima ,rracht goed loon. Aanmelden: 's avonds na 7 Uur. Tel. 01710-22657. 3^ Gevraagd: net meisje of juffrouw tot 5 uur. Goed kunnende werken. Liefst bo ven 25 jaar. Prettige werkkr. Aanmelden: 's avonds van 5.30 tot 6.30. Hooigracht 58, Leiden. Voor goede hulp goed loon. 3? Gevraagd: jongeman of juffrouw, met werklust in drogisterij tussen Haarlem en Leiden Br. met opgaaf verlangd salaris: C F Kroon, Hoofdstr 37. dro gisterij, Hillegom. tel. 5550 G£ Gevraagd te Leiden: nette jufrouw voor de verzorging van de warme maaltijd bij particulier, 's avonds van 5 tot 8 uur. Aanmelden des avonds na 7 uur, tel. 01710- 22657. 3? Dlv. bijverdiensten. - „De Tipgever". Afd. Inl. no. 46 Postbus 21 - H. I. Ambacht 3? Aardbeienplukkers of pluksters gevraagd. P. Bakker, Noordeinde 163, Roelofarendsveen. Bronswerk heeft plaats voor vaklieden in de metaal industrie zoals: electrisch- lassers, autogeen-lassers, ai- gon-arc-lassers, en voor de montage: pijpfitters en las sers. Schrijf aan. n.v. Brons- werk, afdeling Personeelsza ken, Groènendaal 23-25, Rot terdam. 3? Huishoudelijke hulp ge vraagd, liefst voor enkele ochtenden per week. Mevr. van Heel, De Laat de Kanter straat 6a. fg Gevraagd nette werkster voor 1 dag of 2 ochtenden of middagen per week. P. B. Vreeburg, Herenstraat 15, Leiden. 2" Gevraagd flink meisje voor de verkoop. Textielhan del Noort, Rijnstraat 65, Kat wijk a.d. Rijn. Na 6 uur. Nw. Duinweg 60, Katwijk a.d. Rijn. R.K. Juffrouw biedt zich aan als huishoudster voor zelfst. werkkring bij heer al leen in Leiden of omgeving. Reeds als zodanig werkzaam geweest. Goede referenties. Brieven onder nr. 8698 bur. van dit blad. 3J In gezin met 4 kinderen van 13 tot 6 jaar wordt zelfst. hulp in de huish. gevraagd. Werkster aanwezig. Jacobson Nassaulaan 5, Wassenaar, teL 01751-8839. 3? Biedt zich aan R.K. meis je voor werkster in de huis houding, liefst Alphen en omstreken. Brieven or.der nr. 7495 bur. van dit blad. 3? Gevraagd een winkeljuf frouw 5-daagse werkweek. Bakkerij Hugo de Groot de Kempenaerstraat 111, Oegst geest, tel. 22425. 3J Nette werkster gevraagd tegen 1 mei 1961 voor enige dagen per week. Telefoon 32454, Rijnsburgerweg 136a, Leiden. G? R.K. meisje b.z.a. als hulp in de huishouding. Alleen in Leiden gewenst. Brieven onder nr. 8715 bur. van dit blad. fg Jongeman (21) MULO A 4- B, studerend voor Prakt, dipl. Boekhouden zoekt voor hem passende werkkring. Br. onder nr. 8689 bur. van dit blad. Bronswerk heeft plaats voor geoefenden in c me taalindustrie zoals: electrisch lassers, autogeen-lassers, ar- gon-arc-lassers en voor de montage pijpfitters en las sers. Schrijf aan: n.v. Brons werk. afdeling Personeelsza ken, Groenendaal 23-25, Rot terdam. 32» Gevraagd een meisje en kele dagen p. week niet jon ger dan 16 jaar. Mevrouw Krantz, Hofdijk 41, Oegst geest, tel. 25996. Gevraagd flink net R.K. meisje voor winkel en huis houding in slagersgezin te Leiden in- of extern. Brieven onder nr. 7457 bur. van dit blad. 3? R.K. Gezinszorg en Ge zinshulp, Morssingel 8 vraagt nette R K. helpsters boven 17 jaar voor hele of halve dagen. Aanmelden dagelijks tussen 9-10 uur en 1-2 uur of telefonisch 24800. 3? Hniswerklelding door studenten. Studieleiding voor leerlingen van het VHMO en Mulo. Dagelijks 's middags of 's avonds. Lammenschans- weg 40, tel. 21655. Gevraagd door Den Har- togh's Sneldiensten 'n chauf feur, 'n wagen jongen en een 2e of hulpmonteur. Zich mel den van Meerbeekstraat 2b, Hillegom. AANGEBODEN 3? Accordeon, gitaar. mandoline, banjo, trompet sax, klarinet en drumcur sus. instrument direct mee naai huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5 tel 24358. 3? Speciaalzaak in koelkas ten, wasmachines, centrifu ges, olie- en kolenhaarden. Ook een grote sortering in grasmaaimachines en tuinar- tikelen. Prijzen vanaf 36 50 tot 700.-. Ziet onze etalages. Bernard Schulte, Voorhout. 3? Pullman-, Auping- en kapokmatrassen vindt U m de grootste sortering merstraat 51. Leiden. 3? Het adres voor alle sier teeltvergunningen is J. van Paridon Jz., Herenweg 140, Noordwijkerhout. Koop beta ling bij het tekenen van het formulier, verkoop na over dracht. 2" Wasmachines 135.-. nog enkele dure machines, iets beschadigd 155. centrifuge. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 13, tel. 24409 Leert DAF rijden. Een voudiger. goedkoper. Inl. bij Gebr. van Ulden, DAF-dea- ler, Verdamstraat 6 tel. 23041 3? Gulf smeerstation. Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto. Gulf-i Verdamstraat 6. A.s. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas verzorgd door het gespeciali seerde trouwautobedr Zee manlaan 12a, directie: De Jong, tel. 23055, 7-pers. auto's met verwarming Keuze uit zwarte, zilvergrijzen of witte bruidscoupé. Overgangsleeftyd? Mi graine? Ongezonde teint? Jeugd, .listjes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak 1.85 bij eike drogist. 3? Auto's met rechtsgel dige schriftelijke gar mie. bewijzen Financiering te gen 5% Elk merk auto kan geleverd worden Van den Berg, Hoogl Kerkgr 42. Leiden, tel 30692 c.v. N. Bakker Hzn Roelofarendsveen. 01713 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt- vergunningen. 3? Koffersclirijfmachines. in diverse uitvoeringen en prijzen Vrijoiiivend de monstratie ook bil U thuis Hees Kantoormachines. Hogewoerd 92. tel 31983 3? Een nienwe batterh voor zo laag mogelijke prijs. Vraagt dan uw ga- ragehouaei onze revisie batterij met 18 maanden volledige garantie, dus zonder bi'betaling Indien niet voorradig vraagt dan rechtstreeks Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106 Leiden, tel 23140. 3? Credieten t.m. 3000. (voor iedereen) voor n- koop meubelen en woning textiel. direct van de fabriek Enorme keuZe en besparinig Uiterst soepele betalingsre geling en strikte geheimhou ding. Vraagt vrijblijvend In lichtingen Postbus 538, Den Haag. 3T Aangeboden mooie lin nen kinderwagen, kleur an- thraciet grijs, merk Mut- saerts, billijke prijs. 5 Mei- laan 2, Zoeterwoude Hoge Rijndijk. 2» Te koop Scooter merk Lambretta 150 cc. Te bevr. Heerenstraat 100 te Voor hout. Tel. 02532-8123. Bruynzeel riftvloerhöut, Am. grenen vloerhout, vloer hout, planken, baddings, hou ten binten, rasters, deuren, ramen, kozijnstijlen, palen ijzeren hekwerk, plaatijzeren radiatoren, ijzeren binten, pijpen, draadglas. Fa. H. de Bolster, Overrijn 8, Leiden bij de Zijlsingel. 3T Aangeboden lief zindelijk zwart poesje. Bovendien een kinderbox met matras en 'n bijzetstoel. Na 5 uur Kastan jekade 29, Leiden. 3? Te koop prima invalide wagen met verlichting tevens dames- heren- meisjes- en jongensrijwielen allen met garantie. Rijwielhandel en reparatie H. J. C. Beeren- fenger. Levendaal 47, tel. 23609 Leiden. 32" Twee kleuren dames- en herensportrijwielen compleet met verlichting, slot en j as- beschermer, 1 jaar garantie 132.75. Rijwielhandel en re paratie H. J. C. Beerenfenger Levendaal 47, tel. 23609, Lei den. 3? Om gezondheidsredenen te koop een in prima staat zijnde bromfiets Magneet Sport, Sachs motor, voor- en achter telescoopvering, z.g. a.n. banden, prijs 250.. en lederen vinyl jas 48.-. Te bevr. Lijsterstraat 1. Leiden. 3? Jawa Sr. 150 cc. 165.-, damessportf iets 40.-, Jon- gensfiets 10-12 jaar ƒ35.-. Voorstraat 33 Noordwijk B. 3? „De Houthal", Hoge woerd 99, het domein voor de „Doe het zeiver". Hij vindt daar wat hij (of zij) nodig heeft. „Maakt het zelf". U kunt het wel klaar krij gen met onze voorlichting. 3? Borgward een klas apart Dealer: Gebr. van Ulden, Verdamstraat 6, tel. 23041. 21 Automatische fotoser vice. Rolfilms, kleinbeeld- films, kleurenfilms, witte en blauwe flitslampen thans ook verkrijgbaar via onze automaat in de hal van het Station. Fotore- portagebe-dr -Fotohandel N. v. cl Horst Doezastraat 39, tel. 24702 Zie ook on ze automaten Doezastraat en Bevnjdingsplein. 3^ Opel Olympia BS 1952, olie vrije motor, in prima st. ƒ575. Ook genegen te ruilen. Voorstraat 33, Noordwijk B. 3? Alt op de Mare 112. He ren New Hudson, remnaaf, lux 95, heren Raleigh 95, Ja ger geëmailleerd 105, Sim plex versnellingen, trommel- remmen 75. 125 cc. motorrij wiel DKW 350.-, nieuw jesrijwiel 82.50. 3? Markiezen; rolscher- men; al. jaloezieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melchers' Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst geest, Juffermansstraat tel. 01710—31165. 3? Te koop lage ronde tafel m. glasplaat 21, radiotafel (buis) ƒ19, keukent fel ƒ5, salamanderkachel 19. Te bevragen Fl. Schoutenstraat 14, Sassenheim. 3? Autohoezen, kappen pyama's complete bekle dingen, i.ponsrubber zittin gen, asbakken, spiegfels jashaken, bloemvaasjes. armsteunen, zonneklep- pen, rubDermatjes. vloer matten. kaplak. ruiten, sloten, tcchtrubbers. Th van Kuijk. Autobekleder. Morsstraat 46. teL 30552. Leiden. 3* Te koop 2 ledikanten en grote kast geschikt voor tim merhout 17.50, dekenkist 7.50, rookstoel m. kussens 7.50. Te bevragen Fl. Schoutenstraat 14, Sassenheim. 3T De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en leveren v elk slot. Haar- lemmerstr 273. tel 33958 (bij de Overdekte) Leve ring aan rijk en gemeen te Maandagmorgen geslo ten 3? Te koop aangeb. 'n huis kamer ameublement oud Holl., 4 kleine feuteuils, thee meubel, boekenkast, wandel wagen, petroleumv"ch«. Plaspoelstraat 44, Leidschen- dam 's avonds na 7 uur. ■3? Aangeboden gratis ge bruik van zitkamer en slaap kamertje met gebruik vrn keuken aan oud R.K. ver pleegster, in ruil voor enige verzorging aan hulp behoe vende oudere vrouw. Duide lijk omschreven brieven on der nr. 8704 bur. van dit bl. 2" Rotan meubelen wie gen, mandenwerk kooDt het voordeligst bij Fa Van der Vaart. Lar.ee Pie terskerkkoorsteeg 24. tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen 2" Aanhangwagens. Trek installaties. kogelkoDpe- lingen A. S Schalkers N Beestenmarkt 32, Lei den tel 30358 Taunus 12 MX '57 kleur grijs met radio en kachel en aircondition. Motorisch en mechanisch zowel banden en bekleding geheel nieuw 2250. Borgward '51 met stuurscha- keling ƒ375. Inruil ook mo toren. Langenhorststraat 11, Voorschoten. 2" Onderdelen voor Solex-, Berini-, Puch-, JLO- Sachs, HMW- en Rapmotoren uit voorraad leverbaar Van Zijp Haarlemmerstraat 295. 3? Aangeboden zeilboot, vergrote forel, 7.40 m„ delen- bouw .torengetuigd, 16 m2, zeilklaar; en Johnson aan- hangmotor. Oudenhoflaan 13, Oegstgeest. 2* Solex-oto. De nieuwste automatische Solex uit voor raad leverbaar. Prijs 395.-. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Korevaarstraat 6. 3? Berini-, Batavus-, Rap-, Solex-, Puch-, Magneet-, DKW-, Monarscoot-, Gazel le-, Locomotief-, Union- bromfietsen, uit voorraad le verbaar. Van Zijp, Haarlem merstraat 295, Korevaarstr. 6. Te koop NSU-scooter in prima staat, geheel gerevi seerd. Tel. 01725-185. Steeds prima gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil verkregen. Door vak mensen nagezien. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Ko- revaarstraat 6. 2" Herenhoeden stomen modelleren nieuw lint nieuw leer eventueel ver groten oi verkleinen Voor vakwerk v. Velzen, hoe- lenkliniek. Donkersteeg 3 2» Monarscoot. De bromfiets scooter. Prijs geheel compl. 798.-. In 3 pr. kleuren. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Korevaarstraat 6. 2" Berinl-bromfietsen in 16 modellen uit voorraad leverb. Prijzen vanaf 398.-. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Kore vaarstraat 6. 2» Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie Rij wielhandel A. Grimber gen, Dubbelebuurt 11, Rijnsburg. tel 01718—2967 2" Nieuwe auto's zondei chauffeur. Ford Consul Taunus 17M. Opel Rekord Volkswagens en Volkswa gen-busjes, Volkswagens Sambabusje, Ford Angela Werkhoven's GaragebedT Maredijk 34a. tel. 22300— 32735. 3? Grasmachines als nieuw 38.50, idem 27.50. Keurcollec- tie snoeischaren, tuinsproeier 12.75, boot of gevelspuiten 10, vleugelpomp nr. 0 15.-, snoeimessen 3.65, staartbank- schroef 14 cm 27.50, tuin slang l/t' 0.60 bij Alt op de Mare 112. 3? Te koop aangeboden kin derledikant je en bedje en kinderstoel en box. Lekstraat 47, Leiden. 3? Puch bromfietsen met 2 en 3 versnellingen vanaf 655.- Leverbaar in 2 kleuren en in sport uitvoering. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Kore- vaarstraat 6. GEVRAAGD 3? Bremmei vraagt antie ke meubelen, koperwerk, kristal, porseleinen groe pen. goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Brem- mer, Goegerritst. 1, telef. 22791 G? R.K. meisje 22 jaar zoekt vlotte beschaafde vriendin om de weekend gezellig door te-brengen. Liefst uit Leiden. Brieven onder nr. 8713 bur. van dit blad. 3? Wie helpt invalide aan oude uurwerkjes om te knut selen. Hij zou u zeer dank baar zijn. Brieven onder nr. 7401 bur. van dit blad. 2" Jong echtpaar zoekt op korte termijn Leiden of om geving kleine flat of ver dieping, incl. douche en keu ken. Brieven onder nr. 7412 bur. van dit blad. 2* Heer zoekt zitslaapkamer zonder pension in Leiden Zuid West of omgeving. Br. onder nr. 7458 bur. van dit blad. Hulp gevraagd voor 1 middag oer week uitsbi'tend voor verstellen en strijken. Warmonderweg 46, Oegst geest, tel. 22349. TE HUUR Autorijschool en verhuur zonder chauffeur. Nieuwe Renault Ondine 1961, Dau- nh'ne. Volkswagens, Ooel Kapitan. Billijke tarieven. John Remmerswaal. Utrecht se Jaagpad 16a, tel. 21966. E Uw adres voor het huren van 1ste klas bruidstoilet, complete met pettycoat, kap je, sluier .tasje en hand schoenen in de nieuwste mo dellen. is alleen fa Sloos, Stille Rijn 11 ,tel. 20868. 2" Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes, Opel, Simca, V.W. en D.A F Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66. Leiaen, telef. 34403. Wasmachineverhuur ..Edy" voor Leider en om. streken Wasmachine met klok 2 00. centrifuge 1 50 en 1.75, wasmachine met cantrifuge 3.00 huur voor de gehele week Kan ook eigendom worden Bern. hardkade 23, teL 25245.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4