en Twee zieke kinderen kreg Lourdesreis van K.A.V. s rrd gTven' w?ardo°,r uhet - n .ii mn Grote belangstelling voor amateurs concours te Lisse De lotgevallen van Robinson Crusoë Gemeenteraad van Sassenheim gaf vele mooie straatnamen liet zich vlot door lange agenda hameren „LUCIENNE" Eekhoorn als kasteelbewoner van Keukenhof VRIJDAG 7 APRIL 1961 DE LETDSE COURANT PAGINA 8 NOORD WIJK Reeds enkele jaren heeft de plaat- De presidente, mevr. v. Schie- KATW1JK AAN DEN RUN CONCERT VAN HARMONIE „KATWIJK" Gisteravond gaf de „Harmonie Katwijk" onder leiding van de di recteur, de heer P. Baart, in de aula van het Missiecollege aan het Over- rijn een concert voor donateurs en genodigden. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer J. J. Ver- selijke K.A.V. geheel op vrijwillige Vink, "opende deze bijeenkomst met hart, werden verschillende nummers basis een actie op touw gezet om de chr. groet, waarna door allen het van de harmonie ten gehore ge- twee zieke kinderen een gratis reis eerste couplet van het Lourdeslied bracht, als Jubelklange van E. Ubel, te verstrekken naar het genadoord werd gezongen. Bijzonder op prijs Ouverture Italienne van E. Deneu- van Maria te Lourdes. Bijna 250 le- werd gesteld de aanwezigheid van frourc, Wiener Bürger van Zieher den geven hiervoor een kwartje per em. deken J. P. Brinkman, de zusters Mol, English suite van C. Boudijn, maand, welke kwartjes door een van huize St. Jeroen, en vooral de American Fantasy van Fern RuleÜe. viertal dames van de KAV worden zusters van J. M. J., die spontaan Voor de variatie had er in de pauze opgehaald. hun medewerking hadden toegezegd een grote verloting plaats, die enige Een loffelijk streven, hetwelk ze- voor deze avond door met een aantal bezoekers gelukkig maakten en ten ker navolging verdient. Voor de ver- leerlingen van de Maria-school een slotte ook nog het optreden van het loting van deze reis, wordt ieder jaar schets op te voeren over het wonder cabaretgezelschap „Amusanto", dat een Lourdes-avond geho uden wel- te Fatima. ke gisteravond in rest. „De Beurs" werd gehouden en waarvoor een gro- deze nog jeugdige leerlingen, dit maken. Het bestuur van de „Harmo- van de nie Katwijk" heeft met deze geva- drie rieerde avond weer velen aan zich verplicht. te belangstelling bestond. LTSSE VEEL BELANGSTELLING VOOR KINDERCORSO stuk over de verschijning Maagd Maria in 1916 aan eenyoudige, godvruchtige herders- n Lucia, Jacinta en Francesco HILLEGOM Dammen De zo met spanning kinderen tot uitbeelding gebracht. Verdienste lijk was de „proloog", die voor elk Noe één week, den zal het kinder- worden gevolgd. °P tegemoet geziene partij.de derde her- corso door de straten van Lisse trek- Het spontane applaus was wel het ken. En als de voortekenen niet be- beste bewys, dat de aanwezigen het 'l,hoofdklasse Kennemer- driegen, dan wordt het mooier en bezielende spel van deze jeugdige ,?s,w|r m een gelijk spel grootser dan ooit tevoren. Het staat kinderen op hoge prijs stelden. Een Seeil*digd. Er zal verder worden ge nu reeds vast dav er veertien grote woord van lof komt wel toe aan fPeeldtot de eerste winstpartij de praalwagens zullen meerijden. Deze Moeder Overste, zr. Wiltrudis en zr. beshss111? brengt, worden in de karavaan gebracht door Maria voor het talent om de leerlin- In de tweede party had J. van Hal verenigingen en bedrijven. Daarnaast gen brenS®® de hoogstaande siteefejietjb®ste^deel^van^ het spel en lieeft men al vele individuele deelne- J i OT,° ,TCO 00 "ac aoe a Twee Lourdesreizen. mers ingeschreven. De organisatoren hebben een groot aantal mooie prij zen aangekocht, die volgende week tentoongesteld zullen worden in de etalage van de fa. Tissing aan de de verloting van de twee Lourdes- Heereweg. De organisatoren zouden echter g. adv., kap. v. d. Made, die vooraf graag spoedig weten waar men aan zijn bewondering uitsprak over het toe is. Dat met het oog op de bloe- menvoorziening. Voor dit evenement, initiatief. Hartelijk dank bracht "Hij voor al wat gedaan waarvoor zelfs'al een Engelse TV- voor het „Lourdeskind", met de wens maatschappij belangstelling toont, d^t dat gezegend werk odk M"1 de toe- zijn rü. heel wat hyacinten nodig.Er voortgezet zal worden. De zal een speciaal bloemendepöt in Hol lands Bloembollenhuis worden inge- twee kinderen, die de Lourdesreis zullen meemaken van 28 april2 mei WASSENAAR Installatie nieuwe burgemeester mr W. J. Geertsema u7 as< Jijn Cecilia Braun, St. Jeroens- ncht De deelnemers sters) kunnen eQ Rita Hooge^orst> Scheve- hier de hyacinten gratis afhalen, die ningsestraat 28, terwijl als reserves ze nodig hebben voor de versiering werden aangewezen Corrie Bakker, Een buitengewone openbare ver van hun wagen. De hyacintennagels Jan Rloosstraat en Erna Broekhof, gadering van de raad zal worden ge worden verstrekt op vertoon van het Kerkhofpad. J"~ J~** !1 inschrijvingsbewijs, dat men op het VW-kantoor op het Vierkant kan af- Door de presidente werd nog me- halen. Dit bewijsje moet ook getoond degedeeld, dat mochten er dames stallatie van burgemeester mr. W. J. worden als de wagens ter keuring zijn die een Lourdesreis willen mee- Geertsema. op het parkeertrerrein van Hollands maken, hiervoor een spaargeldgele- Bloembollenhuis gereden worden, 't genheid is. Enkele meisjes hebben Kath. Vereniging van Ouders van Deelnemersbewijs wordt dan nl. door f.1.®" beschikbaar gesteld om weke- Geëmigreerden De onlangs opge- een der juryleden getekend en daar- bJks de spaargelden by de gegadig- Katholieke Vereniging van op kan men het inschrijfgeld weer deJJ ouders en familieleden van Geëmi- terugkrijgen. Men heeft deze methode me"r v Houten werd^og gesproken Breerden breidt de oprichting voor gekozen omdat men wil voorkomen Qver "d te pryzen opzef gva^ het van een afdeling 's-Gravenhage en dat velen zich laten inschrijven en Lourdeskind" en een aansporing om omgeving, waartoe ook Wassenaar dan verstek laten gaan. Dan loopt de wefk QOk dfi toekomst voort gerekend zal worden. In de commissie organisatie in het honderd en dat wil zetten. Met een dankwoord voor van voorbereiding heeft o.m. zitting men tot elke prijs voorkomen. de offerzin van de leden en dank aan mevr. A. Sinnema-de Vetten,, Oost- Voor de muzikale opluistering zul- allen die aan deze prachtige avond dorperweg 88, tel. 5013. Tot 12 april len zorgen het jeugdcorps van Ca- hebben medegewerkt, werd deze a.s. bestaat er voor belangstellenden nite Tuba en een padvindersband uit m00ie en stichtende bijeenkomst be- uit Wassenaar gelegenheid zich aan sloten. Haarlem. Dit corso, dat van een plaatselijk evenement is uitgegroeid tot eea bloemenfestijn, waarvoor men ook in de gehele streek en zelfs daarbuiten interesse toont, zal ongetwijfeld ook nu weer vele belangstellenden naar „het hart van bollenland" trekken. De keuring van de wagens vindt plaats 's middags om twee uur. Na de keuring zal de volgende route worden gevolgd: Schoolstraat, Grachtweg, HBG-plein, Tulpenstraat, Kanaalstraat, Wagenstraat, Wilhel- dit adres aan te melden. RAAD VAN LISSE Bondstraat en Schoolstraat. Op het parkeerterrein van Hollands Bloem bollenhuis wordt de karavaan dan ontbonden, waarna de deelnemers en -sters een tractatie krijgen en de prij zen worden uitgereikt. Vandaag sluit de inschrijving voor het amateurs-concours in Lisse dat op zaterdag 29 april zal worden ge houden. En reeds nu staat het vast, dat de twee selectie-avonden (15 en 22 april) ruimschoots gevuld zijn. De VVV, die dit evenement organiseert, deelde mede dat het niet uitgesloten moet worden geacht, dat men nog deelnemers (sters) zal moeten afwij zen. Opmerkelijk is, dat zo veel arties ten ook van buiten de streek komen om te kampen om „De Grote Prijs" van Lisse. Er komen er o.m. uit Gou da, Alphen a. d. Rijn, Koudekerk, Haarlem, Leiden, Noordwijk, Oegst- geest, alsmede uit Haarlemmermeer. De meeste artiesten (of zij die daarvoor willen doorgaan) bewegen zich op het gebied van de lichte mu ze. Slechts enkelen zoeken het in het klassieke genre. Bovendien zal op elke avond een goochelaar-mani pulator optreden. De selectie-avon den zullen plaats hebben in 't KAB- gebouw in de Schoolstraat. De finale wordt gehouden in de Bloemlust-hal van de HBG, waar men een kleine duizend belangstellenden plaats kan geven en waar, zo bleek enige jaren geleden tijdens een uitvoering van de Matthaeus-passion, de acoustiek zeer behoorlijk is. Er wordt voor deze gelegenheid een stereo-geluidsinstallatie aange bracht, terwijl „scouts" van een be kende grammofoonplatenmaatschap- pij van de partij zullen zijn om de beste muzikale prestaties op de band vast te leggen. Daar de belangstel ling van de zijde van het publiek reeds nu meer dan normale vormen aanneemt, heeft de WV besloten plaatskaarten in de voorverkoop te geven. De jeugd van de bollenstreek gaat drie avonden tegemoet, waarop men zich ongetwijfeld best zal ver maken! Een voorstel tot credietverlening voor verbetering van het wegdek o.a. van de Delftweg, ontlokte de heer Van der Aardweg de vraag, of het nieuwe wegdek afdoende zal zijn om verzakkingen te voorkomen. Wet houder Mesman kon hierop medede len, dat ook de Stationsweg „het gehouden had", ondanks de mollen. Ook voor de verbetering van de gas- en watervoorziening werd een credietvoorstel goedgekeurd. Aan wateraansluitingen voor veraf gele gen huizen kon echter nog niet ge dacht worden aldus een reactie van de heer Mesman op een vraag van de heer Van Dijk (k.v.p.). Voor een onteigeningsplan Poel- polder werd een voorlopig procedu rebesluit genomen. Voor het zover was, werd er heel wat gediscussieerd De heer C. van den Aardweg, die het plan af had willen voeren, stemde tenslotte tegen. Tegenwerking. Het plan tot onteigening hebben b. en w. node moeten ontwerpen, daar een deskundige van een land en tuinbouwbond volkomen kort zichtig zijn cliënten had geadviseerd om geen inlichtingen te verschaffen aan de ter zake benoemde onpartij dige adviescommissie. De onderhan delingen met een deel der eigenaren waren door de handelwijze van deze deskundige, over wiens deskundig heid de voorzitter een bepaalde me ning had dood gelopen. Het onteige ningsplan Poelpolder biedt in zijn paragrafen echter volop de gelegen heid om nog tot een minnelijke schikking te komen. B. en W. en de raad hopen, dat het nog t >t zulk een schikking zal komen voor een ge deelte van de eigenaars is die hoop niet ongegrond maar indien men niet tot overeenstemming kan ko men, dan zal het eind van het liedje, hoezeer het b. en w. en de raad spijt, een gerechtelijke procedure moeten zijn. De voorzitter deelde verder op een vraag van de heer J. de Koning (k.v.p.) mede, dat de grondprijzen waarschijnlijk zó zullen uitkomen dat op de grond mettertijd ook wo- een „non stop" programma het Op voortreffelijke wijze hebben auditorium zeer gezellig wist te ver- Nr. 4. Robinson vond er onderdak bij de kapitein, die hem het eerst had meegenomen. Zekere dag bekende Robinson hem, dat hij 't ouder lijk dak verlaten had zonder toelating. De kapitein verweet hem zijn arme ouders zoveel leed en verdriet aangedaan te hebben. Daarop gaf de brave zeeman hem geld om naar huis terug te keren en vergiffenis te vragen voor zijn slecht gedrag en te beloven een voorbeeldige zoon te worden. uitbeelding van dit stichtende stuk. de analyse heeft vastgesteld, dat hü had kunnen winnen bij een juiste voortzetting. Maar zo was het steeds: niet de man wint. die het beste spel Het hoogtepunt van deze avond was heeft, maar die de juiste voortzettin/ r tot winst weet te vinden. Het dam- reizen, die getrokken werden door de sPe^ een moeilijk spel. houden op maandag 10 april 1961, des namiddags 14.30 uur ten gemeen tehuize, ter gelegenheid van de in- Onteigenen of minnelijke schikking? t T - De raad van Lisse, voltallig op mevrouw Van der Meerendonk na, die ru w' bericht van verhindering gestuurd had, heeft zich gisteravond op vlotte wijze door zijn voorzitter, burgemeester mr. Th. H. J. de Graaf, door de 35 punten tellende agenda heen laten hameren. Na een gelukwens van de eerste burger tot wethouder A. J. Mesman, die 16 april zijn zilveren hu welijksfeest hoopt te vieren, kwam een beroepschrift van de heer S. J. van der Voort ter tafel. De raad besloot evenwel haar beslissing aan te houden om requestrant in de gelegenheid te stellen tot een nadere be spreking. ningwetwoningen gebouwd kunnen worden. Na een langdurige woorden strijd tussen de heer Van den Aard weg en de voorzitter, waarbij eerst genoemde niet het gelijk aan zijn kant kreeg, werd het voorstel aan genomen. Woningbouw. Het contingent woningwetwonin gen voor 1961 werd toegewezen aan de R.K. woningbouwvereniging „Ge- zinsbelang" in de Engel, nadat de voorziter de redelijkheid van het ver zoek van de woningbouwvereniging benadrukt had, als antwoord op een vraag van de heer M. Montaigne (AR). De heer Montaigne vond de toewijzing aan een „besloten" ver eniging en een gedeelte van de be volking ietwat eenzijdig. Burgemees ter De Graaf verduidelijkte echter, dat R.K. Gezinsbelang sedert 1950 niet meer heeft kunnen bouwen, terwijl de (algmene) woningbouw vereniging „Volksbelang" redelijk aan bod is gekomen. Van de 19 wo ningen, die gebouwd zullen worden, zullen er bovendien 9 aan de ge meente toevallen. De soep werd evenwel niet zo heet gegeten als zij in de discussie werd opgediend, het geen wel blijkt uit het resultaat: met niemand tegen aangenomen. Het voorste! tot verhoging van de wethouderssalarissen deed de voor zitter vergezeld gaan van een lof rede op het werk van zijn beide wethouders. Wethouder Mesman kampt met ziekte van een van zijn medewerkers, waardoor hij dus meer uren „zoet is" met de gemeenteza ken, dan men ogenschijnlijk zou denken. Van wethouder De Graaf is bekend, dat hij vele uren maakt in het belang van sociale zaken buiten de officiële direct noodzakelijke tijd. De raad was het hiermee eens, der halve kon zij zich volkomen vereni gen met het voorstel om het salaris van de wethouders van ƒ2640.te brengen op 3600.of een door G. S. te bepalen maximum. De raad ging hierna in besloten zitting. De raad der gemeente Sassenheim kwam gisteravond in voltallige zit ting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. baron van Kno- belsdorff. Ondanks de flinke agenda werd de vergadering in een vlot tempo afgewerkt. De heer J. Stel- lingsma werd eervol ontslag ver leend als hoofd van de openbare lagere school m.i.v. 16 augustus 1961 onder dankzegging voor het vele, door hem voor het onderwijs ter plaatse gedaan. Het punt wijziging vakantieslui- tingsregeling kruideniers werd door de voorzitter teruggenomen, aange zien, naar hij mededeelde, door de Kamer van Koophandel een ongun stig advies is uitgebracht. Aangezien het advies van de Kamer van Koop handel van doorslaggevende aard is volgens de wet, belet dit dus de voorgestelde wijziging. Deze behels de een uitbreiding van de vakantie van 6 op 9 dagen. Werkclassificatie en verdienste beloning. Na de toelichting van de voorzit ter, wijst de heer Kortekaas op het feit hoe moeilijk het is om een ob jectieve beoordeling te maken van iemand, vooral als dit gebeurd door een plaatselijk functionaris. Een vreemde staat er nu eenmaal heel anders tegenover. Verder vraagt hij zich af, of het inderdaad wel goed koper is om het zelf te doen. Er zit ten hier toch ook heel wat uren in en dat doet men toch ook niet voor niets. Wethouder Schrama antwoord de hierop, dat het alleen gaat om de functiebeschrijving die nu door eigen personeel gedaan wordt, ie rest, de eigenlijke merit-rating, moest toch al hier gedaan worden. Het gebeurt nu op een verantwoorde en eenvoudige wijze, waarbij dus een bedrag van f 1500 wordt bespaard plus nog de kosfen van het lidmaat schap ad f 90 per jaar. Bovendien worden deze functiebeschrijvingen ook nog bezien door vertegenwoor digers van de vakbonden. Wel kan hij nog zeggen, dat B. en W. veel vertrouwen hebben in deze gang van zaken. Het doet de heer Korte kaas genoegen dit te heren en hij is dan ook hierdoor enigszins gerust gesteld en wil zich gaarne bij dit vertrouwen aansluiten. De heer Ver schoor benadrukt nogmaals, dat hij in wezen een tegenstander is en blijft van deze materie. Nu het ech ter toch doorgang moet hebben, dringt ook hij er óp an, dat er een zo objectief mogelijke beoordeling zal plaats hebben. Wethouder Vo gelaar wijst er op, dat deze hele ma terie niet zo erg is als het lijkt. Er verandert niet veel. In wezen komt het alleen er op neer, dat het een verkapte loons' erhoging is. Na nog enige discussie wordt het voorst 1 van B. en W. zonder hoofdelijke stemming met algemene stemmen aanvaard. Straatnamen. De voorzitter wijst erop, dat de voorgestelde straatnamen diep door dacht zijn en verweven met de his torie van Sassenheim. Hij verheugt er zich over, dat dergelijke zinvolle namen voorgesteld kunnen worden. Hierop wordt het gedeelte achter het Oude Koningshuys aan de orde gesteld. De heer Verschoor meent, aat men na de experimentele schil derkunst, -muziek e.d., thans belandt is in de experimentele straatnaam- geving. Desondanks heeft hij toch veel waardering voor het voorstel. Hij vindt er verschillende goede ideëen in, alleen is geschiedkundig hier en daar volgens hem nog wel wat op aan te merken. Zo is er vol gens hem in Sassenheim nooit een „kroft" geweest, wel een „krogt" hoe we' deze uitdrukkingen synoniem zyn. Na nog enige discussie worden de voorgestelde namen Charbonlaan, Frankhorst, Friezenhórst, Angelen horst, Saksenhorst en Willem de Zwijgerlaan zonder meer aangeno men. Willibrordussingel wordt ge wijzigd in Willibrorduslaan. Over het voorstel Kroftwegje wordt men het niet eens. Na stemming wordt het met 10 tegen 3 aangenomen. Als tweede gedeelte komt het plan Sportpark ter sprake. De heer Verschoor heeft bezwaar tegen de uitgang „hove". Volgens hem is dit geen Nederlands (Komt in van Dale niet voor, red.). Ook de namen Schoonzorg en Baanbrekers komen hem te experimenteel voor. Overigens heeft hij alle waardering voor het voorstel. De heer Platje zou liever zien, dat de naam Sport- veldseweg gewijzigd werd in Sport- parkweg, terwijl hij het onjuist vindt om de Zandsloothove zover van de Zandslootkade af te leggen. Volgens hem leidt dit tot verwarring. De heer Kortekaas heeft vooral bezwa ren tegen Baanbrekersweg. Hij is bang, dat vooral dat „brekers" inspi rerend zal werken op de jeugd die daar zal komen te wonen. Nadat nog enige discussie heeft plaats gehad en de voorzitter enige verklaring heeft gegeven van enkele namen worden de volgende namen aange nomen: Gladiolenstraat, Vijfmei- weg, Vredehove, Bevrijdingshove, Verzetshove, Israëlshove, Grebbe- hove, Europahove, Baanbrekersweg, Engel Kruijfhove, Krelagehove, van Slochterenhove, Linnaeushove. De JAPONNEN MODEHUIS Exclusieve Damesconfectie BOTERMARKT 17 1 LEIDEN TELEF 32765 1 (Advertentie) De slaapsteê is een theemuts IN EEN DER KAMERS van het kas- teel Keukenhof springt vrolijk en dartel een eekhoorn. Het dier is een paar maanden oud, toont helemaal geen schuwheid en knabbelt graag een biscuit je op de schouder van de heer Var Veen, die in het dagelijks leven de gemeente Lisse dient als ambtenaar bij Openbare Werken. De familie Van Veen bewoont een deel van het kasteel Keukenhof en de kinderen dwalen uiteraard dagelijks door het bos. Een week of vier ge leden gingen ze 's morgens naar school en troffen aan de voet van een boom vier jonge eekhoorntjes aan. Er was geen tijd om er zorg aan te besteden, daar ze naar school moesten. Maar toen ze om twaalf uur naar huis gingen was hun eer ste gang naar de bewuste boom. Ze vonden twee eekhoorntjes terug. Die werden mee naa» huis genomen, daar vertroeteld en vervolgens pro beerde men of de diertjes zin had den in de boom te klimmen waar uit ze kennelijk waren gevallen. De een verkoos inderdaad de vrijheid, maar werd een dag later dood ge vonden. De ander kon men met geen mogelijkheid bewegen om hoger sferen op te zoeken en die kreeg een plaatsje in de huiskamer bij de familie Van Veen. Het liertje had al gauw een nestje ontdekt, waar het zich prima thuis voelde als het een tukje wilde gaan doen: in een theemuts. Hoe men de pluimstaart voedde? Het eerste wat men deed was een plastic flesje met speen kopen en men had niet de minste moeite om de eekhoorn aan het drin ken te krijgen. Later kreeg het dier baby-biscuits. Misschien was het alle maal niet de voeding, die de geleerden in zo'n geval voorschrij ven, maar hoe het ook zy: het diertje groeide als kool. Met de groei nam ook de levenslust en de balda digheid toe. Toen de tanden eenmaal goed door waren begon het dier te naam Sportveldseweg wordt gewij zigd in Sportparkweg. terwijl de naam Zandsloothove wordt terugge nomen. Hierover komt een nieuw voorstel. Tenslotte het bouwplan St. Anto- niuslaan. Voorgesteld wordt dit de naam van Pancraszicht te geven i.vjn. de achtergelegen R.K. Kerk. Na enige discussie wordt dit voorstel met algemene stemmen aangeno men. By het voorstel tot verhoging van de jaarwedde van de wethouders, deelde de voorzitter mede, dat hij, gezien het vele werk, dat het wet houdersambt in een plaats als Sas senheim vraagt een dergelijk voor stel zeker verantwoord acht. Zonder stemming werd dan ook besloten Gedeputeerde Staten voor te stellen de jaarwedden te verhogen tot f 3000 Bij het laatste agendapunt „Speel tuinvereniging „Bijdorp" ging de raad over in geheime vergadering. OEGSTGEEST Opdracht aan I.B.B. - De architec ten Nieuwland en Van de Vegte te Leeuwarden hebben namens de Nat. Coöp. Zuivel Verkoopcentrale het bouwen van bedrijfsgebouwen en het uitbreiden van bestaande gebouwen te Meppel opgedragen aan de N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnijver heid te Oectgeest voor een bedrag van 2.099.800. knagen: op harde biscuits, op pin das en op alles wat het verder te pakken kon krijgen. En we moe ten, zo zegt de heer Van Veen, voor al niet proberen een suiker- of ho ningpot onbeheerd te laten staan, want daar is het die gek op. Inmid dels is wel gebleken dat een eek hoorn, zolang hij erg jong is, als huisdier alleraardigst is. Maar nu het dier steeds meer mans wordt, nu krijgt men er ook meer last van. De pluimstaart kan nu sprongen ma ken van twee meter. Als hij onraad vermoedt klimt hij spoorslags in de gordijnen en in de huiskamer van de familie Van Veen is dan ook al de nodige averij aangericht aan de bloemen en de kamerplanten. Het dier is helemaal niet schuw. Alleen eigenaars van honden moeten niet in zijn nabijheid komen, ook al heb ben ze hun viervoeter thuis gelaten. Want alleen de lucht van de hond is al voldoende om de eekhoorn in de gordijnen te doen springen. Ook op katten heeft het dier het helemaal niet begrepen. Nu het weer wat mooier wordt, hoopt de familie Van Veen dat de eekhoorn de vrijheid zal herkiezen. HÜ kan thans geheel voor zichzelf zorgen. \ls men thans het raam openzet, heeft de pluimstaart echter nog geen neigingen om naar buiten te springen. Hij heeft het op het Keukenhof-kasteel kennelyk veel te best! Hier zit de parmantige pluimstaart heel genoeglijk een biscuitje op te peuzelen dat het dochterje van de familie Van Eijk hem presenteert.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8