Chef-straatmaker W. Plug nam na 34 jaar afscheid ZATERDAG 1 APRIL 1961 DE LETDSE COURANT PAGINA 4 NOORD WIJK Werken met animo en energie Een zeer bekende en geziene fi guur in Noordwijk, de heer Willem Plug Azn., chef-straatmaker der ge meente, heeft de dienst van open bare werken met pensioen verlaten. In de feestelijk versierde raadzaal, waar de scheidende functionaris met zijn familie de erezetels had inge nomen, heeft men donderdagmiddag op een bijzonder hartelijke wijze af scheid van hem genomen. „Men spreekt wel eens over „the man in the street", vanmiddag heb ben wij het over het afscheid van „de man van de straat", onze chefstraat- maker", zo merkte de wethouder van openbare werken, de heer J. de Geus, in een hartelijke toespraak op, waar bij hij getuigde van zijn waardering voor het werk van de heer Plug. Det wethouder deelde mede, dat burgemeester mr. G. F. W. van Berckel door een sterfgeval elders, plotseling verhinderd was aanwezig te zijn, maaar hij hoopte later op de middag terug te zijn om persoonlijk afscheid te nemen. De heer De Geus memoreerde voorts, dat de heer Plug in de ruim dertig jaar, dat hij ir gemeentedienst geweest is, nagenoeg alle riraten van Noordwijk heeft helpen aanleggen. Vaak moesten daarbij vele moeilijk heden overwonnen worden. Spr. noemde de heer Plug een eminent werker met veel liefde voor zijn arbeid. Gedurende 34 jaar had deze zijn beste krachten gegeven aan een rijke gemeente, die door regelin gen van hogerhand straatarm is ge maakt, zo besloot de wethouder. Hij wenste de scheidende chef nog vele gelukkige jaren toe om van een wel verdiende rust te genieten. Nadat de gebruikelijke enveloppe NOORDWIJK 383 Jongens en meisjes haalden het verkeers- diploma, niemand zakte Lido was donderdagmiddag tot de laatste plaats bezet met de bijna 400 jongens en meisjes, die in de afge lopen weken examen hadden gedaan voor de verkeersdiploma's en nu druk roezemoezend wachtten op de uitslag. Hoofdinspecteur Merkelbach verwelkomde de jeugd met de pret tige boodschap voor de jongens en meisjes. „Niet één van jullie is er gezakt", een mededeling, die met enthousiasme en gejuich werd ont vangen. De heer Merkelbach drukte de kinderen op het hart, er steeds aan te denken, hoe zij zich in het verkeer hadden te gedragen en zo een voorbeeld te zijn voor andere mensen. Op verzoek van de heer Merkel bach kwam brigadier W. Rendering, nog steeds de ambassadeur der po litie bij de Noordwijkse jeugd, op het podium om de cum laude ge slaagden het verkeersinsigne op te spelden. Met een luid applaus werd de verkeersbrigadier begroet. De volgende examinandi zagen zich de hoogste verkeersonderschei- ding toegekend: Marie van der Lin den (Chr. Koningschool); Rika Ver hoef, Karei Vaartjes, Ineke Barn- hoorn, Jan Haasnoot, Lenie Smit en Dirk Duyndam (School m.d. Bijbel); Klaartje Hogendoorn, Arie v.d. Riet Maasje de Vries, Leuntje v. Rooyen Francis Key (Pr. Marijkeschool); M. van Dam, Nelly v. Kampen, Ineke Lofferts, Jacqueline Peschier, Riana Kapel en Nicolien v.d. Hoorn (Maria School); Hendrik Voormolen, Willi- brordus Steenvoorden en Robertus Boot; Piet Hein Verloop, Martinus Admiraal, Janny van Duin en Jan Parmentier, Arnoud Droogh, Eddy Kol; in totaal 27 met lof geslaagden. Schoolresultaten De schoolresultaten luiden: Maria School, klas 6A: 24 geslaagden;; klas 6B: 25 gesl; 6 met lof; Sint Clara- school: 17 geslaagden; Wilhelmina- school, klas 6A: 23 geslaagden; 6 B: 24 gesl.; 1 met lof. R.K. Jongens school, klas 6A: 34 geslaagden, 2 m. lof; klas 6 B: 22 geslaagden; Dr. J. Th. de Visserschool: 34 geslaagden, 4 met lof; Openbare School: 39 gesl. 1 met lof; School met de Bijbel; 32 geslaagden, 6 met lof; Prinses Ma rijkeschool: 29 geslaagden, 5 met lof; Christus Koningschool: 42 geslaag den, 1 met lof; BLO-school, jongens A: 16 geslaagden, 1 m. lof; jongens B: 12 geslaagden; BLO-school meis jes: 10 geslaagden. In totaal waren er 383 kandidaten. Inspecteur P. Verhoef, secr. van de afd. Noordwijk van 't Verbond voor Veilig Verkeer, en verscheidene on derwijzers woonden deze diploma uitreiking bij. Brigadier Rendering zei in een toespraak tot de jeugd, dat de ver- keerslessen deze keer een enorm succes waren geworden. Hij felici teerde de docenten, de heren C. C. Timmers, J. Bogaards en P. F. Mer- tens en de onderwijzers van de scholen met dit resultaat. Namens de leerlingen en het. on derwijzend personeel sprak de heer J. Vaartjes, hoofd van de School met de Bijbel. Hij nodigde de docenten uit op het podium te komen. De hr. Vaartjes zei, dat de manier waarop deze heren de lessen hadden gege ven, boven alle lof verheven was. Als blijk van waardering overhan digde hij hen een aandenken. Na dit officiële gedeelte werd de spannende film „De schat van de abdij" vertoond. was overhandigd, sprak de directeur van gemeentewerken, de heer P. P. J. Dessing, de chef-straatmaker in even hartelijke bewoordingen toe. Na mens het personeel bood hij hem een verrekijker als herinnering aan. De oud-directeur van gemeente werken, de heer C. van Vliet, zei ruim dertig jaar met de heer Plug te hebben samengewerkt. Deze had aanvankelijk zijn geluk op zee be proefd, maar met veel animo en energie had Plug zich later aan zijn nieuwe taak gewijd. De theorie en praktijk van het straatmaken had u spoedig onder de knie, aldus de heer Van Vliet, die de scheidende functionaris prees voor zijn kame raadschab. Namens het personeel sprak de opzichter, de heer D. van Tilburg, terwijl de. heer J. Steen voorden de gevoelens van de collega-straatma kers overbracht. De heer Plug dankte uitvoerig voor de waarderende woorden en de geschAken. Daarna maakten de aan wezigen van de gelegenheid gebruik om de heer Plug en zijn familie ten afscheid de hand te drukken. KATWIJK Paastournooi. Op 2de Paasdag organiseert de Katwijkse voetbal vereniging Quick Boys, evenals vo rig jaar, een junioren A en B-tour- nooi. De deelnemende verenigingen zijn VFB Hilden (Duitsland), Feyen- oord, Rotterdam, Stormvogels, IJmui- den, EDO, Haarlem en Quick Boys, Katwijk. Er wordt een halve competitie ge speeld met wedstrijden van 2x15 minuten. Winnaar is de vereniging welke met A en B-junioren het hoogst aantal punten behaald. De wedstrijden vangen 's morgens aan om 9.45 uur. Prijsuitreiking om 3 u. 's middags. „De Kanaries". De leden van de kanariefokkersvereniging „De Kanarievogel" kwamen bijeen in het jeugdhuis aan de Voorstraat, om, nadat de voorzitter, de heer KI. van Duyn, de vergadering geopend had, te luisteren naar'een lezing van pater Raymond uit Leiden, die 'n boeiende lezing hield over vogels in de vrije natuur, geïllustreerd met zeer fraaie kleurendia's. Een groot aantal zeld zame opnamen, o.a. duin-, bos- en weidevogels en vlinders werden ge toond. Namens de vergadering bracht de voorzitter woorden van dank aan pater R. Sasse van Ysselt voor deze mooie leerzame avond. SASSENHEIM Biljarten De Noordwijkse bil jarters hebben in de wedstrijden om het kampioenschap van de Bollen streek, wel hun beste beentje voor gezet. De heer J. v. d. List (Flora) wist op overtuigende wijze beslag te leggen op het kampioenschap. Twee de werd G. v. d. Berg (Flora) en 3. A. Alkemade (Northgo). Klaverjascompetitie In de laatst gehouden competitiewedstrijd van de klaverjasvereniging TOG, waren de uitslagen als volgt: A. Mornhout 5418 p.; G. Kleinveld 5222 p.; F. Vink 4992 p.; A. Wijnands 4852 p.; mevr. v. d. Berg-Ploeg 4825 p.; P. Koelewijn 4779 p.; A. de Ruiter 4773 p.; W. Smit 4660 p.; A. Smit 4652 p. en mevr. Kleinveld 4478 p. Geboren: Elisabeth J. A. dr van J. M. Beaumond en G. F. Oord; Johan nes zn van. Th. Groenewoud en W. Cramer; Geertruida A. M. dr van W. C. J. Heemskerk en G. M. Hooge- veen; Anna C. H. dr van W. Th. v. Schie en A. Th. v. Dijk; Bibiana M. J. dr van -A. Hensing en W. Minne- ma; Maria J. dr van G. Plug en A. v. d. Zwart; Peter zn van J. Bakker en G. Heijmel; Josephine C. G. M. dr van L. J. Beuk en P. J. v. Leeuwen. Getrouwd: J. v. Duijn en J. v. d. Plas; C. J. v. d. Berg en M. M. A. v. d. Berg. Overleden: Clara A. M. Berkelaar, 83 jaar; Petronella A. Mallee, 88 jr, wed. van H. Rietmeijer. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Alfonsus P. J. zn van W. T. van Saase en E. M. M. Koot; Ge- rardus M. W. zn van P. A. van den Burg en E. M. van den Berg; Johan nes J. A. M. zn van I. W. J. Dobbe en J. H. van Steijn; Edith dr van W. Bloemer en E. Molendijk; Stella W. M. dr van J. G. J. van Denzen en C. Luijckx; Margriet H. dr van W. Marinus en G. Bouwknegt; Thomas J. G. zn van P. A. I. Lennes en J. C. E. Rutgers; Christina M. E. dr van H. van Geldrop en H. M. Knapen. Ondertrouwd: H. Hazenoot en L. D. Plug; B. M. J. van den Burg en C. A. E. Aartman. Getrouwd: J. T. P. J. van der Raadt en R. J. M. Beijk. Overleden: Gerardus Berkhout, 63 jr, ongehuwd; Adrianu- J. Berg, 58 jr, echtgen. v. G. C. van der Voort; Gerritje Lindhout, 74 jr, echtgen. v. A. Klinkenberg; Adrianus C. van Rooij, 63 jr; Jacoba J. Witteman, 80 jr, wed. v. J. Heemskerk. HILLEGOM DAMMEN. Herkamp J. van HalA. de Jong weer remise. Voor het deelnemen aan de finale le klas, kampioenschap Kennemerland, werd door de heren J. van Hal en A. de Jong een her kamp gespeeld, maar ook deze ein digde wederom in remise. KINDERCORSO. Het kindercorso, dat op Koningin nedag zal worden gehouden vraagt de bijzondere aandacht van de deel nemers en deelneemsters. Deelname van kinderen van 8 tot en met 16 jaar is toegestaan. Er zullen vijf af delingen worden gevormd: enkelin gen met de fiets, met autopeds of met kinderwagentje of ander voertuig, kleine groepen tot acht personen en grotere groepen met meer personen. Opgave voor deelname kan worden gedaan bij de heer C. P. Bakker, Sta tionsweg 11. Ook kan men zich daar opgeven voor leider of leidster van een van de groepen, want die zijn er ook nodig. BRUIN WATER IS ONGEVAARLIJK Door het Hillegoms Waterbedrijf wordt er op gewezen, dat het nog steeds mogelijk is, dat er bruin wa ter uit de kraan komt. Doordat er verbouwingswerkzaamheden en an dere voorzieningen plaats vinden en doordat de nieuwe samenstelling van het water meer zuurstofrijk is, lost de vroeger gevormde ijzerzetting in de hoofdbuizen op. Er wordt ge tracht, door in de late avonduren en in de nacht te spuien, het euvel te overwinnen. Het blijft mogelijk, dat er nog af en toe bruin water uit de kraan komt. Nadrukkelijk wordt er echter op gewezen, dat door het pompstation drinkwater van goede kwaliteit wordt geleverd en dat het bruine water niet schadelijk is voor de gezondheid. Sim-L-Car (nieuwe manier van auto-rijles) in Sassenheim Als donderdag 6 april a.s. 't nieu we bedrijfspand van de heer A. Kool. Oude Haven 7, officieel in gebruik zal worden genomen, dan wordt daar tevens een aardig nieuwtje getoond. Op die dag zal nl. 's middags om 3 uur in de autorijschool, waarvan de heer Kool eigenaar is, een demon stratie gegeven worden met een elektronische trainer, de zgn. Sim- L-Car, waarvan de heer Kool als een der eerste Nederlandse autorijschool houders, een exemplaar in bestelling heeft. Deze elektronische trainer (zo als reeds eerder in dit blad vermeld) is een installatie, die op elke auto kan worden aangesloten. Op een scherm, dat voor de auto is geplaatst, wordt een rijweg, compleet met ver. keerstekens, zijwegen, heggen, bo men en auto's in kleuren weergege ven, zodat de adspirant-automobilist zich werkelijk in het verkeer waant en hij zonder op de weg te zijn een flinke dosis „rijervaring" op kan doen. Via een ingenieus elektronisch systeem neemt hij nL zelf aan dit „film-verkeer" deel en moet hij alle handelingen verrichten, zoals dit in de werkelijkheid gebeurt. De heer Kool is het gelukt deze primeur- bij de opening van zijn nieuwe pand eni ge dagen ter beschikking te krijgen in afwachting van de definitieve plaatsing. Internationaal gidsenkamp In Huis ter Leede zal dinsdagochtend 4 april om half twaalf een internatio naal gidsenkamp worden geopend met deelneemsters uit vijf landen. 28 Meisjes uit deze landen en afkom stig uit België, Zwitserland, Enge land, Luxemburg en Nederland, zul len het kamp meemaken. Zij varië ren in de leeftijd van 14 tot 18 jaar oud. Volleybal Ter voorbereiding op a.s. districtswedstrijden voor junio ren, werd Albert Peters van de R.K. Volleybalvereniging „Teylingen" uit genodigd deel te nemen aan de cen trale training voor het district Lei den. Deze veelbelovende speler maakt deel uit van het eerste herenteam, dat onlangs kampioen werd van de derde klasse Nevobo. komen een vrijwillige bijdrage. Bij de aanbieding van de kwitantie voor het lidmaatschap 1961 zal een blanco kwi tantie worden gevoegd, zodat elk lid kan geven, wat hij wenst te geven. De voorzitter, de heer G. v. d. Hulst, kantte zich fel tegen het doordrijven van de coöperatie door het hoofdbe stuur. Spreker was geen tegenstander van de coöperatie op zich, maar hij stond op het standpunt, dat men de vrije handel eenzelfde kans moet geven. Men moet vrij kunnen blijven, want waar blijft anders de eigen waarde. De vergadering was beslist zeer geanimeerd. Raiffeisenbank Uit het jaarver slag van de Coöperatieve Raiffeisen bank, die in deze afgelopen week haar jaarvergadering hield, ontlenen wij de volgende cijfers: De aan de bank toevertrouwde geldmiddelen beliepen in 1960 één miljoen gulden. Dit is een nieuw hoogtepunt. De spaargelden liepen in 1960 op van 4 miljoen naar 4.6 miljoen. Het tegoed van de inleggers is derhalve gestegen met ruim 13 De omzet in effectentransacties nam toe. De verlies- en winstrekening gaf een batig saldo van 14.001,98, welk bedrag werd overgeboekt naar het reservefonds. Het saldo bij de Cen trale Bank bedroeg op 31 december 1960 2.66,5.5,64,58. Aan voorschotten erdw in 1960 uitgezet ƒ236.100.en afgelost 136.141.25. Het ledenaantal is in 1960 opgelopen tot 393 (1959 377). Het aantal spaarders steeg van 3312 tot 3682. Het aantal rekening- couranthouders en voorschotnemers liep op van 403 naar 423. Het bedrag van de toevertrouwde middelen be droeg in 1960 5.164.539,—. HAARLEMMERMEER Geslaagd Aan de Gemeentelijke Vanwege zijn kleurrijke traditionele kostuum trok de nieuwe Birmaanse Universiteit van Amsterdam is be- ambassadeur in Londen, U Hla Maung, de aandacht, toen hij in het rijtuig vorderd tot arts de heer G. A. Meijer stapte op weg naar Buckingham Palace om koningin Elizabeth zijn geloofs- te Nieuw-Vennep. brieven aan te bieden. AANGEBODEN f2? Te koop aangeboden witte bruidsjapon maat 40 met toebehoren. 3e Poellaan 23 Lisse de Engel. Speciaalzaak in koelkas ten, wasmachines, centrifu ges, olie- en kolenhaarden. Ook een grote sortering in grasmaaimachines en tuinar- tikelen. Prijzen vanaf 36.50 tot 700.-. Ziet onze etalages. Bernard Schulte, Voorhout. Aangeboden een partij warenhuisgoten 2 jaar gebr. J. Kerkvliet, Westeinde 73b, Roelofarendsveen, tel. 01713- 580. f%? Te koop wegens overcom pleet Italiaanse accordeon in prima staat 120 bassen met 5 registers en een basregister, pianoklavier. H, van Berkel, Berkeweg 2, Roelofarends veen tel. 346. f%? Te koop aangeboden een in prima staat zijnde meis jes sportfiets. Te bevr. bij J. v. d. Berg. Achterweg 10, Nieuwe Wetering, tel. 01713- 259. fF" Te koop Scooter merk „Jawa" 175 cc., 20.000 km ge lopen. Te bevragen Vondel laan 18, tel. 32008. f2? Te koop zeer goed onder houden bromfiets merk Rap in prima staat met acces soires ƒ200.-. Te bevr. He renstraat 134. *2? Pnch bromfietsen mei 2 en 3 versnellingen vanaf 655.- Leverbaar in 2 kleu ren en in sportuitvnerine Van Zijp, Haarlemmerstr 295. Korevaarstraai 6 WARMOND Spoedeisende raadsvergadering. Door enkele raadsleden is een schrif telijk verzoek aan de burgemeester gericht tot het houden van een spoedeisende openbare vergadering. De burgemeester heeft naar aanlei ding hiervan een spoedeisende ver gadering uitgeschreven op dinsdag 4 april a.s. Als enig agendapunt staat vermeld: behandeling van het ver zoek van de heer H. W. Nijman om toestemming tot het innemen van ligplaats met een woonschip aan het weiland sectie D. 136, grenzend aan de boerderij, in pacht bij mevr. M. C. v. d. Voort-van Rijn, en wel in de ten zuidwesten van dit weiland gelegen sloot, hoek Hoflede. VOORSCHOTEN LTB In de afgelopen dagen hield de LTB, afdeling Voorschoten, zijn algemene ledenvergadering. De opkomst van de leden viel 't bestuur beslist niet tegen. De heer G. v. d. Hulst, voorzitter, memoreerde in zijn openingswoord de verschillende tak ken van de LTB-bedrijven, zoals de bloemisterij, tuinderij en de veehou- dery. Na de notulen en het jaarver slag van de secretaris, waarin de ver schillende activiteiten van de LTB nog eens ter tafel kwamen, kon de voorzitter het niet nalaten de leden nog eens een extra aansporing te ge ven, de gecombineerde avonden, die toch vaak zeer leerzaam zijn, beter te bezoeken. De kasbescheiden van de penningmeester waren door de kas- commissie in orde bevonden en het batig saldo bedroeg ƒ313,52. De heren G. v. d. Hulst en J. Hen driks, die aftredend waren, werden herkozen. Beide heren namen hun benoeming aan. Bij de rondvraag kwam de zgn. productie-actie van het hoofdbestuur ter sprake. Deze actie behelst een verplichte bijdrage. De onderafdeling Voorschoten kon dat gedwongene niet appreciëren en be sloot, dat hiervoor in de plaats zou f2? Steeds prima gebruik te bromfietsen voorradig - Door inruil verkregen. Door vakmensen nagezien Van Zijp, Haarlemmerstr 295. Korevaarstraat 6. üuica-. r uui-, ivictguccu- D.K W.-, Monarscoot-, Ga zelle-, Locomotief-, Union- bromfietsen, uit voorraad leverbaar Van Zijp. Haar lemerstraat 295 Korevaar straat 6 fg1 c.v. N. Bakker Hzn. Roelofarendsveen, 01713 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt vergunningen. f2? Nieuwe roei- en visbo- ten, peddelbootjes en kano's v.a. 129 Spec. aanb. nieuwe stalen boten 3'/t m compl. 249. Gratis prosp. „De-Ka- Bo", Da Costalaan 104, Rijs wijk ZH. Tel. (070) 633260 en 984205. Werf: J. Thijssenweg 8 a.d. Vliet. <2? Leert DAF rijden. .- voudiger, goedkoper. Inl ">ij Gebr. van Ulden, DAF-dea- ler. Verdamstraat 6. tel. 23041 fPf Gulf smeerstation. rieuze aandacht voor kost re auto. Gulf-service. Verdamstraat 6. f2? Borgward een klas apart. Dealer: Gebr. van Ulden. Verdamstraat 6. tel. °3041, f2? Auto's met rechtsgel dige schriftelijke gar ntie- bewijzen. Financiering te gen 5%. Elk merk auto kan geleverd worden Van den Berg, Hoogl. Kerkgr 42. Leiden, tel. 30692 2T Koffersclirijfmachines. in diverse uitvoeringen en prijzen. Vrijoiijvend de monstratie ook bil U thuis Hees Kantoormachines. Hogewoerd 92. tel 31983 f2? Uit onze werkelijk mooie kollektie lederen kleding kunt u ruime keuze maken. Koopt nu een lederen jas of mantel. Vanaf 2.50 per week. Schrijft onder postbus nr. 30 Leiderdorp. 2? Autohoezen, kappen. yama's complete bekle- ïngen, i.ponsrubber zittin gen, asbakken, spiegels, jashaken, bloemvaasjes. armsteur.en, zonneklep- pen, rubDermatjes, vloer matten. kaplak, ruiten, sloten, tcchtrubbers. Th van Kuijk. Autobekleder. Morsstraat 46 tel. 30552. Leiden. 3? Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U het voordeligst bij Fa Van der Vaart. Lange Pie terskerkkoorsteeg 24. tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen Berini-bromfietsen in 16 modellen uit voorraad leverbaar Prijzen vanaf 398 - Van Zijp Haarlem merstraat 295.-Korevaar straat 6. Monarscoot. De brom fiets scooter Prijs geheel compleet 798 In 3 Dr kleuren Van Zijp, Haar lemmerstr 295. Korevaar straat 6 Solex-oto nieuwste automatische Solex uit voorraad leverbaar Prijs 395 - Van Zijp. Haarlem merstraat 295 Korevaar straat 6 3? Onderdelen voor So lex-, Berini- Puch-, JLO- Sachs-. H M W - en Rap- motoren uit voorraad !e verbaar Van Zijp. Haar lemmerstraat 295 2? Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver. groten oi verkleinen Voor vakwerk, v. Velzen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3 *2? Een nieuwe batterii voor zo laag mogelijke prijs. Vraagt dan uw ga- ragehouaei onze revisie batterij met 18 maanden volledige garantie, dus zonder bi'betaling Indien niet voorradig vraagt dan rechtstreeks Accu-service Groenen, Nieuwe Riin 106 Leiden, tel. 23140. 10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Renault Dau- phine 1960. Erkende structeurs, Boddens Ho- sangweg 52, Woubrugge. tel 286: Leiden tel 26753 f2? Iedereen en zonder borg kredieten van 250 t.m. ƒ4000 voor aankoop meube len. ledikanten, karpetten, gordijnen. woningtextiel, rechtstreeks van fabriek. Uiterst soepele betaling Strikte geheimhouding. Vraag vrijblijvend inlichtin gen. Postbus 1083. Rotterdam f** Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie Rij wielhandel A. Grimber gen, Dubbelebuurt 11. Rijnsburg tel 017182967 3? Automatische fotoser vice. Rolfilms. kleinbeeld- films. kleurenfilms, witte en blauwe flitslampen thans ook verkrijgbaar via onze automaat in de hal van het Station. Fotore- portagebe-dr -Fotohandel N. v. d Horst Doezastraat 39, tel. 24702 Zie ook on ze automaten Doezastraat en Bevrndingsplein. f2? Een kou is gauw gevat. Vat daarom eerder een pri ma lederen jas of mantel uit onze grote kollektie. Vanaf- 2.50 per week. Schrijf onder postbus nr. 30 Leiderdorp. 2" Kredieten voor aan koop van auto's, machines, motoren, tractoren, vee, enz. Hypotheken van 4"i%. Ook top-hypothe- ken. Ass.kant. J. Schouten v Boetzel.str. 93, Alphen aan den Rijn, tel. 01720 3449. 2* De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren v elk slot. Haar lemmerstr 273, tel 33958 (bij de Overdekte) Leve ring aan rijk en gemeen te Maandagmorgen geslo ten 2' Accordeon, gitaar. mandoline, banjo, trompet sax, klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naai huis en aan het einde van de cursus uw eigendom Vraagt gratis prospectus Muziek school Zwaag, Korevaar straat 5 tel 24358. 21 Divanbedden; wentel bedden; stalen ledikan ten. Een pracht collectie tegen de laagste prijzen vindt U bij De Kleine Winst. Haarlemmerstr 51, Leiden. 2* Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel aan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuzè uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr. 27 f2? Markiezen; rolscher- men; al. jaloezieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melchers' Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst- geest, Juffermansstraat 23 tel. 01710—31165. 3? Credieten t.m. 3000. (voor iedereen), voor r n- koop meubelen en woning textiel, direct van de fabriek. Enorme keuze en besparinig. Uiterst soepele betalingsre geling en strikte geheimhou ding. Vraagt vrijblijvend in lichtingen Postbus 538, Den Haag. f2? Te koop gevraagd dames fiets moet in goede staat zijn. Brieven met prijsopgaaf on der no. 8652 bur. van dit bL f2? Overgangsleeftijd? Mi graine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak 1.85 bij eike drogist. f2? Te koop bromfiets Rap, Berini M 21. voor- en achter telescoop. Te bevr. Evertsen- straat 58. Leiden na 6 uur. fX" Te koop aangeboden cello prachtig instrument. Tel. 05234-335. f2? 'n Heerlijk warme lede ren jas, voor gure en natte dagen. Beste kwal. in div maten en kleuren. Koopt nu voor ƒ2.50 per week. Schrijf onder postbus nr. 30, Leider dorp. f2? 'n Nieuwe lente, 'n nieuwe fiets. Heerlijk licht lopend, moderne kleuren, be kende merken. Vanaf 2.50 per week. Schrijft onder postbus nr. 28 Leiderdorp. 5? 'n Leuke, moderne sport fiets voor uw zoon of doch ter. Koopt nu uit onze grote sortering! Vanaf ƒ2.50 per week. Schrijft onder postbus nr. 28 Leiderdorp. f2? Het adres voor alle sier- teeltvergunningen is J. van Paridon Jz., Herenweg 140, Noordwiikerhout. Koop beta ling bij het tekenen van het formulier, verkoop na over dracht. Aangeboden in Amers foort (Bergkwartier) 'n luxe 4-kamerflat. Gevraagd in Wassenaar - Oegstseest een 4-5 kamerwoning Huur tot 200- per maand. Brieven onder no. 7003 bur. van dit blad. A.s. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas verzorgd door het gespeciali seerde trouwautobertr. Zee manlaan 12a, directie: De Jong, tel. 23055. 7-pers. auto's met verwarmine. Keuze uit zwarte, zilvergrijzen of witte bruidscoupé. "2? „De Houthal", Hoge woerd 99, het domein voor de „Doe het zeiver". Hij vindt daar wat hij (of zii> nodig heeft. ..Maakt het zelf". U kunt het wel klaar krij gen met onze voorlichting. Kinderrijwielen vanaf 49.50; sportrijwielen vanaf 89.-. Ook Rudge en Simplex voorradig. Firma Dusoswa, Turfmarkt 1-3, tel. 24409. Nieuwe auto's zonder chauffeur Ford Consul, Taunus 17M Opel Rekord. Volkswagens en Volkswa gen-busies. Volkswagons Sambabusie. Ford Angela Werkhnven's Garapebedr Morediik 34a tel. 22300— 32735. f2? Aangeboden 500 m2 war me kas september-februari, 400 m2 warme kas jaarteelt, 500 m2 koude kas jaarteelt. J. Elstgeest. Zuideinde 99a, tel. 0113-291, Roelofarends veen. Fantastisch. Sparta brom fiets '60, 8 mnd. oud 5000 km gelopen, als nieuw, wegens omstandigheden te koop aan geboden. Te bevr. v. Dijk, Lange Mare 98a, Leiden. 3? Lambretta scooter 150 cc. te koop aangeboden in prima staat. Te bevr. Herenstraat 100, tel. 02532-8123, Voorhout. f2? Te koop 400 eenruiters- ramen. heel glas. goede lijs ten, 120 bloemistenramen 150 - 1 m., 160 stuks ijzeren af- rasteringsoalen. Verw. ketel Strebel Eca II 25 m2 VO. z.g.a.n. Fa. A. v. d. Bos, Veurseweg 287, Voorschoten, tel. 2660. 3? Te koop wit gelakt 2 pers. ledik. m. spir. en jongensfiets voor 10-12 jaar, Herenstraat 56 tussen 6-7 uur. *2? Ook in leder kunt u chique gekleed gaan! De nieuwste modellen in zuiver Nappa. Pracht kwaliteiten. Vanaf ƒ2.50 per week. Schrijf onder postbus nr. 30, Leiderdorp. *2? Prima rijwielen-keuze uit tientallen mortellen en kleu ren .alleen goede merken v.a. 2.50 per week. Schriift on der postbus nr. 28 Leider dorp. GEVRAAGD *2? Bremmei vraagt antie ke meubelen, koperwerk, kristal, porseleinen groe pen goud. zilver Verder alle soorten antiek Brem- mer. Goegerritst. 1. telef. 22791 f2? Vriendin gezocht door R.K. kantoormeisje uit Lei den 18 jaar Brieven onder no. 8650 bur. van dit blad. WONTNGRUIL 2* Ruilen mooi heel zonnig huis 5 kamers met tuin enz. voor 3 kamerflat liefst in Bernhardstraat 2 hoog. Br. onder no. 8647 bur. v. d. blad. f2? Voorburg-Leiden. Aange- geboden te Voorburg heren huis 6 kamers enz. (koop) en 5 kamerwoning (huur) beide op goede stand. Te huur ge vraagd te Leiden e.o. huis voor 6 pers. Brieven onder no. 8639 bur. van dit blad.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4