Avonturen HET KNUTSELHOEKJE EXTRA EXTRA EXTRA DE WOLKENETERS ZATERDAG 1 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 dat je deze raadsels ook niet zo moei- ningen komt, win je vast wel wat. Dag WIE HELPT DE PAASHAAS lijk vindt. Henk, tot schryfs. Margriet van den Elshof, Katwijk. Angela Bouwmeester, Nieuwe Wete- Leuk dat je voor de eerste keer al een ring, vertelt ons: verhaaltje stuurde. Dat lees je natuur lijk ook aan kleine zus voor. Knip je BIJNA VERDRONKEN het ook uit? Doen hoor en dan achter in je poëzie-album plakken of in een Jan zat wat voor 't raam te kijken, plakboek. Ook de groetjes aan alle- toen moeder binnenkwam. „Moeder, mag maal. VAN BAMBO „Zo, lieve vriend, slaap jij maar lek ker. Ze zouden er boven gek van op zien, als wij ons samen vertoonden. We keren de rollen een poosje om: jij bent zolang de gevangene en ik neem jouw plaats in." Het beest keek hem, zover hij 't zien kon, wel nog wat vreemd aan, maar scheen zich toch wel in de ruil te wil len schikken. Bambo controleerde zijn apentoilet nog even en verdween toen haastig door het gat. Boven aan het trapje gekomen, vond hij de deur van het kamertje nog steeds open. De deur van de daarachter liggende slaapka mer stond eveneens open: Daarachter lag blijkbaar de huiskamer, want er zaten drie personen in druk gesprek, terwijl de resten van een maaltijd nog op tafel stonden. Met moeite onder drukte de matroos een uitroep van ver bazing en woede, want de drie aan wezige mannen waren Wolsey en de twee Jappen. Terwijl de Engelsman hen de nodige aanwijzingen scheen te geven, waren zijn beide handlangers bezig drie voorwerpen, die veel op pij pen geleken, met een soort poeder te vullen. Gelukkig zaten allen met de rug naar hem toe, maar de geringste beweging zou hem kunnen verraden. Hij hield zich dus muisstil, maar spits te zijn oren om hun woorden op te vangen. Toen ze klaar waren met hun vreemde bezigheid, hoorde hij vrij dui delijk de welbekende stem van Wol sey. „Ziezo, dat is klaar. Let nu goed op, wat je te doen staat. Om middernacht sluipen jullie door de tuin naar 't huis van Van Walden. Hier zijn de sleutels om er binnen te komen. Jullie weten, waar zich de slaapkamers van juffrouw Elsa en van haar vader bevinden. En waar 't dienstpersoneel huist en slaapt weten jullie ook al." De beide Jappen knikten ter bevestiging. Hij nam vervolgens de drie gasver- wekkers, die hun slachtoffers moesten bedwelmen. De grootste gebruiken jul lie in het huis van de bedienden, de twee andere voor de vertrekken van het meisje en van haar vader. Ze be vatten een even sterke dosis e» be houden hun uitwerking gedurende twee uur. Na deze instructie dronk hij een groot glas brandewijn en bleef vervol gens zwijgend even na-genieten. Dan stak hij een sigaar op en vervolgde zijn uitleg van de duivelse onderne ming. „Denkt er vooral om volstrekt geruisloos tewerk te gaan om alle mo gelijke narigheid te voorkomen. Hier hebben jullie ieder een flesje met vloei stof en een lontje. Zodra je er enige druppels opgiet, begint het te branden. Steek het dan door de kleine opening van je gasmasker en terstond zal het bedwelmende gas naar buiten komen. Als het zover is, verdwijnen jullie weer geruisloos, één komt me dan waarschuwen en de ander houdt de wacht op het bordes." „O, jij satanse ploert," mompelde Bambo. Nadat Wolsey weer een glas brande wijn tot de bodem geledigd had, her nam hij: „Als de bedwelming haar werk gedaan heeft, gaan we weer naar binnen en zullen allereerst Van Wal den zo goed knevelen, dat hij onze plannen niet kan dwarsbomen. Daarna zetten we hem netjes op de divan in de kamer van zijn dochter, waar hij dan getuige kan zijn van onze verdere wraak. Wat Elsa betreft, haar zullen we stijf op d'r bed vastbinden. Ver volgens halen jullie Bambo stevig ge kneveld uit zijn gevangenis en brengt hem zo bij mij: Dan zullen jullie eens wat zien." En terwijl hij dit zei, brak hij in een duivelse schaterlach uit, „Ha, Bambo, nu zal je schone verloofde zich toch eindelijk voor mij gewonnen ge ven. O, wat een heerlijke wraak en wat een mooi huwelijksgeschenk voor de bruiloft, die ze zich gedacht hadden!" Hebben jullie alles nu goed begre pen, stommelingen? De duivel zal jul lie halen, als er door jullie schuld iets fout loopt." „Ja, heer, we hebben 't begrepen en alles zal verlopen, zoals u 't verlangt." „Maar goed ook, want anders maak je kennis met mijn revolver. Die heb ik in mijn zak en zo nodig zal ik er gebruik van maken ook," De bruut schonk zich daarna een nieuw glas brandt»/ijn in en ledigde het in één teug. „Eindelijk dan," zo dacht hij hardop, „heb ik ze dan toch te pakken en ik zal ze laten boeten voor de jaren van moeite en verbittering, die ik heb moe ten doorstaan om mijn plannen te ver wezenlijken. Vooral die misselijke Pa- rijzenaar zal ervan lusten en ervaren, hoe een edele zoon van Engeland zich weet te wreken." „Zover is het nog niet, verwaande snoever, want zonder dat je het ver moedt, zul jij 't niet zijn, die wraak zal nemen en lachen zal," dacht Bam bo in stilte. „Maar kom, het is tijd, dat ik mijn apenrol zal gaan spelen. Het spel be gint nu interessant te worden en ik wil ér niet 't kleinste deeltje van mis sen." Hij trok de huid van 't apenhoofd nog eens zorgvuldig over het zijne, haalde alle koordjes, die z'n omhusel samenhielden nog eens extra aan en stapte toen onvervaard de kamer van de Engelsman binnen. Deze bemerkte hem en zei: „Aha, Jack - zo heette zijn aap blijkbaar - ben je daar. Vannacht zul je kennis maken met m'n beste vriend Bambo en dan zal ik je laten lachen." De aap zat rustig op zijn achterste en maakte met z'n kop maar wat gri massen. „Kom, wees eens aardig en zeg je baas netjes goedendag." (wordt vervolgd). 1. Na regen komt zonneschijn. 2. Eind goed, al goed. 3. De appel valt niet ver van de boom. 4. Achter de wolken schijnt de zon. 5. Met de hoed in de hand, komt men door het ganse land. Na loting werd Johan Koeleman, Sluispad 9 Ter Aar, de gelukkige win naar van het boek. Uitslag van de tekening: Lily Cornelisse, Hoge Rijndijk 36 Zoe terwoude heeft het boek gewonnen. NIEUiVE RAADSELS Zoek woorden die beginnen met B. 5 namen van dingen die in de kamer zijn; 5 namen van dingen die in de keuken zijn; 5 namen van dingen die in de tuin zijn; 5 namen van dingen die in de klas zijn. Onder de goede oplossers wordt weer een mooi boek verloot. Oplossingen sturen aan: Tante Jo en oom Toon, Krantentuin, Leidse Cou rant, Papengracht Leiden. „Zullen we vanmiddag naar het bos gaan?" vroeg vader, na het eten aan Thea, Everard en Mieke. „Ja, pap!" riepen ze. „Mogen naar de eendjes?" „Ja hoor," wat snoepjes mee." Ze reden met de bus langs weilanden met koeien en er waren ook al enkele bloemen. Bij het bos stapten ze uit. „Papa, gaat u met ons ballen? U hebt toch een bal meegenomen?" vroeg Er was een een jongetje, die Jeffrie Mieke. „Best, wat zullen we doen?" "B,~ T1 4 1 „Overgooien pa", wou Thea graag. Treesje Schagen, Leiden komt met: VAN EEN JONGETJE heette. En Jeffrie was een leuk jochie, die altijd grapjes maakte. Toch deed hij wel eens dom. Luister maar: ik na school op 't ijs?" „Nee Jan, 't heeft pas twee nachtjes NAAR HET BOS gevroren." „Och moeder, 't is al heel dik." „Nee Jan, ga nu vlug naar school en aan niet op het ijs." Onderweg kwam hij zijn vriendje Kees dan tegen. „Jan, ga je mee op het ijs?" T.„Nee joh, ik heb aan moeder beloofd moeder. „Ik neem wel c,. ééripn met rip niet op het ijs te gaan. „Nou dan ga ik wel alleen. „Dat moet jij weten. Ik ga niet." „Och, doe niet zo flauw." „Nee, ik ga er niet op." Kees deed een paar stappen op het ijs of hij zakte er door. 't Was er al diep. Jan zocht een stok, ging aan de kant Toen ze gebald hadden kregen ze een staan en stak Kees de stok toe. Kees i snoepje. Gaan we nou voetballen pap? al drie maal ondergegaan, toen hij de Vader Paashaas was druk aan Hij was jarig geweest. Hij was toen vroeg Everard. „Ja, dat is goed. Laten stok vastpakte. Met alle macht trok Jan het werk met zijn eieren rondbren- zeven^ jaar geworden. Van zijn moeder Thea en Mieke dan maar paddestoelen hem er uit en toen samen vlug naar huis. ffen jjj; had het ontzettend druk zo ian zoeken." De moeder van Kees schrok. 7pifR hii allpen nipt m'epr „Ja, mooie zoeken hoor!" riep moeder. „Ben je toch op het ijs geweest?" k ijii haastte ,jch naar huis Ze vonden hele mooie, rood met wit „Ja moeder, ik heb er zo'n spijt van." J naastte zien naar nuis en een elfenbankje. Om 6 uur gingen Kees kraeg droge kleren aan en Jan ?m .zljn zoo,r}tje te halen, die hem we naar huis. Ze hadden een gezelligè kreeg 10 gulden voor zijn spaarpot. Wat best een pootje kon helpen. Maar wie was Jan blij. Van zijn moeder kreeg hij z1^ daar op de loer. Natuurlijk een had hij een voetbal gekregen en nu gaan zoeken.' hij zomaar op straat voetballen zonder uit te kijken. Daar kwam een auto aan, maar die zag hij natuurlijk niet; hij keek alleen maar naar zijn voetbal. En daar gebeurde het, de auto reed middag* g'êhad. Jeffrie over. Toen had hij een gebro ken been en moest naar het ziekenhuis. De andere kindertjes van het kinder- tehuis hartelijk bedankt voor de lieve huiswerk gehad. Maken juilie het alle- bnefjes. Schrijven jullie maar dikwijls maal nog goed? Groetjes. ook nog een pluim omdat hij gehoor- gemene, sluwe vos. Hoe moet de zaam was geweest en Kees gered had. Paashaas bij zijn nest komen zonder de vos tegen het lijf te lopen? Op lossing elders. een verhaaltje dan zoek ik weer de mooiste uit t jullie hebben meteen Henrlëtte Prins, Voorhout. Jammer té winnen. Ik denk dat „k„?er .™L ï?„„w,?„e/,,^1' kans een boek de juffrouw dat dan wel zal voorlezen. gelukkig met het winnen van het boek. Volhouden maar! Maar waarom maak je niet eens een aardig opstelletje? Dat komt dan in de krant en dat is toch Hennie Fase, Hazerswonde. ook leuk? Q1 heb je geen piakboek? Adrie Hoogenboom, Roelofarendsveen Oei, wat een spannend verhaal, maar het is niet geschikt voor de kinder krant. Alle kinderen zouden er bang van worden. Verzin eens iets anders, je kunt het best. Maria Smits, Hazerswoude. Alle kin deren willen graag het boek winnen, maar dat gaat nu eenmaal niet. Fijn Siena Natuurlijk mogen jullie met ons mee doen. In de vakantie hebben jullie mooi de tijd om een verhaaltje te ma ken. Schrijven jullie maar dikwijls en dan samen in één envelop, dat kost maar één postzegel. Siena had de op lossing goed. Ella Olierook, Hazerswoude. Weer een nieuw vriendinnetje in onze grote kring. siS een PlUim V°°r h6t *eUrlge dat aan een verhaaltje bezte bent! Ik ben benieuwd. Dag meiske. Joep Bovenlandes, Leiden. De puzzel was goed en nu blijven meedoen hè? Louise Schamper, Leiden, Dat heb je goed gedaan. Vertel me eens hoe oud je schrijven. Hans Vink, Alphen. Je schrijft: „tot weerziens." Ik hoop je nog dikwijls terug te zien met de goede oplossingen. Gerda Vink. Kijk maar eens naar het briefje aan je broer. Marieke v. Velzen, Leiden. Heb je bent. dat briefje zelf getypt. Knap hoor! Henk van Dijk, Warmond. Met plezier RinèkeJ OuwèrkërkT Leiden. Alles is heb ik je brief gelezen en ook goed naar prima in orde en.mooi postpapier de tekeningen gekeken, samen met oom Er liggen nog goede oplossingen van: Willy Bergr, Z'woude; T. Broxterman, Lisse; Lily Cornelisse, Zoeterwoude; 'n Amerikaans geleerde werkte aan 'n middel, waarmee men vee kan inspui ten, om 't van allerlei ongedierte te be vrijden. Terwijl hij daarmee bezig was bedacht hij: „Zou ik mogelijk ook een hondevoer kunnen vinden, dat de lastige vlooien van die arme dieren op de vlucht jaagt!" Na tal van proeven ontdekte hij Correspondentie Johan Koeleman, Ter Aar. Gefelici teerd met het gewonnen boek. Het komt goed uit hè, nu met de vakantie een fijn boek om te lezen. Hier komt je verhaaltje: EEN PRETTIGE MIDDAG Het was 2 uur. We hadden al ge geten en om half drie zou het voet ballen zijn. Maar daar had ik geen zin in. Ik dacht: ik ga naar mijn vriend Ben, misschien is hij nog thuis. Hij was thuis, want hij had óók geen zin om naar het voetballen te gaan. We zou den die middag gaan fietsen. Maar waarheen? We kregen iedre wat geld mee en toen besloten we naar Alphen te fietsen. Het was een heel eind maar einde lijk kwamen we er toch. We fietsten eerst wat door Alphen tot we een pa- tates-frites-winkel zagen, waar ze ook ijs verkochten. We kochten een ijsje en gingen het buiten opsmullen. Toen we het ijsje op hadden gingen we weer verder. Daar zagen we op een klok midden in een straat, dat het al tien minuten voor vier was, dus tijd om terug te gaan. Op ons gemak fietsten we terug en waren om 5 uur weer thuis. Ben bleef nog een poosje bij ons maar tegen zes uur moest hij ook weer naar huis om te eten. Greet RHkellJkhuizen. Lelden; Lies eindelijk een stof, die, door 't hondevoer Smeltink, Sassenhelm; Fientje Arts. gemengd, 90 der vlooien doodde. Maar Voorschoten, Flora v. d. Wereld, Hoop- ai gauw bleek, dat de meeste honden 't made; Ans Böcher, R.veen; Dieneke van voedsel, waaronder dat goedje gemengd Noort, Oogstfeest; H, Ntjssen, Leiden; tvas, n et moesten. Toen kwam de geleer- Lla Heemskerk, Zeyerveld (b(j Assen)de op t idee, het goedje te verwerken in Nelleke Pont, Lelden; Annie van Leen- soort smakelyke bonbon Dat nemen wen, Lelden; Fientje de Groot, Nw.hout: de meeste honden wel en t resultaat is Marian v. Hofwegen, Zoeterwoude, Joke ®ven verrassend, de Groot, Leiden; Nico Bakker, R.veen; Corrie v.d. Werf, Oude Wetering; Ellie Vink, Noorden; Johan Koeleman, Ter Aar; Ria van Leeuwen, Voorschoten; Ieneke van Klink, Nieuwveen; Leo v. Klink, Nieuwveen; Hubèr en Cor Klerks, Alphen; Aad Vernooy, Bodegraven, Joke Stouthamer, Voorschoten; Anneke v. d. Meer R.veen; Corrie v. d. Zwet, R.veen; Greet Haagen, Zoeterwoude; Riet v. Ruiten, Nw.hout; Neeltje de Romtjn, Leiden; Bennie Belt, Leiden. Luuk de. Jong, Kamerlingh Onneslaan 26, Leiden Volgende week verder. De stapel is nog groot. Dag allemaal. Zalig Pasen, ook voor je ouders. En een prettige va- TANTE JO EN OOM TOON VAN EEN EENDJE Er was eens een eendje en die heette Kwak. Er was nog een eendje en die heette Kwek. Ze waren samen vriend jes. Op een dag was Kwek jarig en toen was er feest. De andere dag was Kwak jarig, toen was er weer feest. Ze waren allebei heel blij. Patty Vaillant, Leiden maakte HET GEBOREN KINDJE Er was eens een moeder, die acht kinderen had. Op een dag kwam er een nieuw kindje bij. Toen waren ze met negen. Het nieuwe kindje heette Sylvia, een mooie naam hè? Ze was heel erg klein. Toen ze 5 maanden was, mocht ze rijst met tomaten eten. Dat vond ze heel lekker maar spinazie be liefde ze niet. Op een dag dat het heel mooi weer was, legde moeder haar in de kinderwagen en mocht ze mee uit. Ze lag daar lekker warm. 'n Leuk veulentje maken? Uit 'n bos raffia, wat dun draad en 'n weinig wol. Trek eerst 6 draden raffia uit de bun del. Van de rest vlecht je dan een ste vig dik koord (zie fig. bovenaan. Maak 't ene einde goed vast met draad, zodat 't niet los kan gaan. Snijd vervolgens dat touw in 3 stukken, twee van ongeveer 15 cm. Deze bevestig je aan de uiteinden met kleurige wol. Dat worden de banen van 't paardje. Het derde stuk dient om kop en lijf te vormen op de wijze als in tekening 2 van 't model is aangegeven. Zorg daarbij, dat 't laatste eind op de plaats komt van de straat. Er moet een stukje overblijven, dat je uitpluist en dan de straat vormt. Nu komt iets moeilijks: je moet nl. door de 2 stukken, die de benen moeten worden, een ijzerdraad trekken, precies midden erdoor, dus onzichtbaar. De voor benen bestemde einden bevestig je, na ze omgebogen te hebben, zoals in 3 duide lijk zichtbaar is. Daarna wikkel je de wol om lijf en kop. Nu komen we terug tot de 6 draden, die je vooraf uit de bundel getrokken hebt. Vlecht er een dgun koordje van (zie fig. 4) plm. 10 cm, haal dit boven aan 't begin van de hals tussen 't dikke koord door en vorm de 2 oren (vast naaien!). Voor de manen wikkel je wat wol om twee vingers, naai de windingen op de hals vast en knip ze daarna van boven door. Is 't veulentje voor 'n klein kind bestemd, dan liefst geen draad door de benen halen, maar ze dan liever wat steviger vlechten en dan vastnaaien aan 't lijf. Doe mee met de extra-Paaspuzzle. Win een veertiendaagse vacantie in Salzhütten. Zie elders in dit blad. kikker laten Sprookje van de 12 dansende prinsessen Naar Gebr. Grimm. De prinsessen wipten bij hun prinsen aan boord en de soldaat, nog steeds in zijn onzichtbaar makende mantel, zette zich achter de jongste prin ses. „Wat vreemd", zei de prins, die 't bootje roeide, ,,'t is net of ons bootje veel moeilijker door 't water glijdt dan •nders." „Ik weet niet, wat de reden ervan is", antwoordde het prinsesje, „maar 't zal mogelijk aan 't warmere weer liggen." Op de tegenoverliggende oever stond een prachtig kasteel, welks vensters hel der verlicht waren. Er klonk een opwek kende, meeslepende dansmuziek en nau welijks was het gezelschap binnen, of de prinsen en prinsessen dansten in een bonte, fleurige mengeling op de vrolijke tonen van het orkest. De soldaat liet zich ook niet onbetuigd en huppelde en draai de in z'n eentje lustig mee. Er werd heerlijke wijn geserveèrd en als een prinses haar glas neerzette, dronk de soldaat het leeg. Verbluft keek zij dan naar het geledigde glas, niet be grijpend, wie haar die poets bakte. De jongste prinses had weer last van 'n op komende angst, maar de ouderen stel den haar opnieuw gerust. Tot 3 uur in de morgen duurde de danspret. Toen waren de schoenzolen tot op de draad afgesleten en moesten de prinsessen naar huis terug. De prinsen roejden haar weer over 't meer, maar ditmaal zette de sol daat zich achter de oudste prinses in het bootje. dmïïenbtfee, Kermis en andere) Wiemeti2Mnbetitl(ltri(teri5ugtsii.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 13