De Fijne Engelse Melang corrector of correctrice WOENSDAG 29 MAART 1961 DE LEIDSE COURANT Raad van Warmond discussieerde over ligplaats woonschip en subsidie VVV Onder voorzitterschap van burge meester Jhr. L. von Fisenne kwam de raad der gemeente Warmond in openbare vergadering bijeen. Afwe zig was met kennisgeving de heer J. G. van Viiet. Bij de ingekomen stukken was een brief van de ver eniging van Nederlandse Gemeenten betreffende de rentabiliteit van een zwembad in de gemeente Warmond. B. en W. stelden terzake voor deze zaak voorhands aan te houden zulks in afwachting van de beslissing van gedeputeerde staten op het vastge stelde uitbreidingsplan in hoofd zaak „Zwanenburgerpolder". Nadat door de heer Willemsen om 'n toe lichting was verzocht, welke toelich ting tot zijn bevrediging werd ge geven, werd conform het voorstel van B. en W. besloten. Als plaatsvervangend voorzitter van de financiële commissie werd benoemd de heer A. Willemsen en als plaatsvervangend lid de heer J. van Bladel. Na verschillende hamer- stukken deelde de voorzitter mede dat van de heer Nijman enige brie ven waren ontvangen met betrek king tot het in de vorige vergade ring genomen besluit tot afwijzing van zijn verzoek tot het ligplaats ne men met een woonschip bij de Hof- lede. De voorzitter deelde hierbij mede dat de heer Nijman het op prijs zou stellen, indien de raad op zijn thans ingediend verzoek om een ligplaats te mogen nemen op een an dere plaats in deze omgeving, thans een beslissing zou kunnen nemen. De heer Willemsen kon zich voor stellen dat de heer Nijman in tijd nood verkeert, maar hij vroeg zich af of op zo'n korte termijn het wel mogelijk is een beslissing te nemen. Deze aangelegenheid zal eerst in alle bij zonderheiden moeten worden be zien, zodat hij voorstelde deze zaak aan te houden tot een volgende bij eenkomst. De heer .v. d. Kroft sloot zich aan bij de zienswijze van de heer Willemsen. De heer v. Bladel meende, dat de bezwaren, die in de vorige vergadering naar voren zijn gebracht met de toen aangevraagde ligplaats, thans zijn komen te ver vallen. Hij kon zich dan ook niet indenken welke bezwaren nu naar voren gebracht zouden kunnen wor den en zou liever het verzoek van de heer Nijman nu wel in behande ling nemen. De heer Heijl moest erkennen, dat hij van de situatie van thans niet op de hoogte is, maar als er geen steekhoudende bezwa ren bestaan was hij ook voor be handeling. Nadat over deze aangele genheid nog langdurig was gediscus sieerd werd de vergadering geschorst om de leden in fractieverband ge legenheid te geven deze zaak nog eens onderling te bespreken. Na her opening van de vergadering deelde de heer Willemsen namens de R.K. fractie mede dat deze geen vrijheid kon vinden deze zaak thans te be handelen, omdat zij in het geheel niet op de hoogte is van de even tuele consequenties, die aan het ge ven van een vergunning verbonden zijn. De leden wilden de zaak ter plaatse eerst opnemen om zich een beeld te kunnen vormen van wat gaat gebeuren. Na nog enige bespre king werd het voorstel van de heer Willemsen zonder stemming aange nomen. Met betrekking tot het voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarvei> klaring van de woning Herenweg 90 vroeg de heer Weijers of het niet mogelijk is deze woning door mid del van een gemeentesubsidie op te knappen. De voorzitter zei dat, ge zien de bouwvalligheid dezer wo ning, dit niet mogelijk is, hetgeen ook de mening is van de hoofdingenieur directeur yan de Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Goedgekeurd werd het voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en invor dering van haven en kadegelden. Hierdoor wordt de mogelijkheid ge schapen om ten behoeve van rond vaartboten betaling van havengeld bij abonnement te krijgen. Subsidie VVV. Over het voorstel van B. en W. tot verhoging van het gewone jaar lijkse subsidie van de plaatselijke VVV alsmede het verstrekken van een extra subsidie van de door de VVV in 1961 voorgenomen bijzon dere aktiviteiten, werd uitvoerig van gedachten gewisseld. De heer Heijl had respect voor de initiatiefnemers, maar hij vond het voorgelegde plan veel te geforceerd. De recreatieve functie van het dorp is zeer gering, want de recreatie ligt zijns inziens op het water. De middenstand en de jachthavenbedrijven zijn in de eerste plaats aangewezen voor een goed functionerende VVV, door deze ver eniging geldelijk te steunen. Wan neer hij het opgestelde programma bekijkt, moet het hem van het hart dat een taptoe, te houden door de Kon. Militaire Kapel, wel mooi klinkt, maar wij hebben hier twee muziekkorpsen, die in het verleden getoond hebben een dergelijke tap toe óók op uitstekende wijze te kun nen verzorgen en dat zal heel wat minder geld vragen. Men moet niet uit het oog verliezen dat Warmond aan haar bezoekers niets te bieden heeft en dat alles nu eenmaal op het water ligt. Moet er reclame ge maakt worden dan is dit uitsluitend de taak van de middenstand en de jachthavenbedrijven. Het betreft hier geen gemeentebelang maar uitslui tend persoonlijk belang, waarvan al leen deze instanties de vruchten plukken. De voorzitter zei, dat de recreatie zich niet alleen tot de plassen be paalt, doch ook wel degelijk tot het dorp, hetgeen hij aan de hand van verschillende voorbeelden aantoon de. Dat de middenstanders en jacht havenbedrijven het belang zien van een goed functionerende VW is wel gebleken in de laatste door deze in stelling gehouden algemene verga dering, waarin de contributies be langrijk werden verhoogd. De heer Willemsen kon zich met de zienswijze van de heer Heijl niet verenigen. Velen komen naar War mond omdat Warmond een oase is in de randstad Holland en niet alleen voor het water. Hij wilde dan ook het initiatief van de WV van harte steunen en gaarne de middelen be schikbaar stellen, die hiervoor nodig zijn. De heer v. d. Kroft was van me ning, dat het gelukkig is dat wij nu een actieve VVV hebben, die alles op verantwoorde wijze gaat aanpak ken. De activiteiten in de afgelopen jaren hebben wel aangetoond, dat wij meer mensen naar Warmond kunnen trekken; ook hen, die niet aan de watersport deelnemen. Nadat over deze aangelegenheid nog eens uitvoerig was gediscussieerd, werd het voorstel door de voorzitter in dien zin gewijzigd, dat voor ge noemde activiteiten geen subsidie van 2350.wordt verstrekt, doch een gemeentelijke garantie, terwijl tevens werd besloten om, indien er een overschot zou zijn, de helft hier van teruggestort moet worden in de gemeentekas, terwijl de andere helft in de kas van de WV kan blijven. Bij de gebruikelijke rondvraag stelde de heer Heijl de vraag welke motieven voor B. en W. aanleiding waren vergunning te verlenen voor de bouw van een bungalow in het uitbreidingsplan „Oost", welke bun galow zeer onaesthetisch aandoet. Is hij goed ingelicht, dan heeft ook het Instituut voor Land en Landschap, zijnde de adviseurs der gemeente, voor deze bouw een afwijzend ad vies verstrekt. Hij hoopte, dat B. en W. in den vervolge zullen weten te voorkomen, dat een dergelijk wan gedrocht wordt neergezet. De voor zitter zegde toe in de volgende ver gadering hierop nader te zullen te rug komen omdat de hierop betrek- ikng hebbende stukken thans niet binnen zijn bereik waren. De heer Weijers vroeg of de politie haar be voegdheden ook kan uitoefenen in het bos van het kasteel Huijs te Warmondt, waarvan door verschil lende bromfietsers misbruik wordt gemaakt. De voorzitter zei, dat het hier een particulier bezit betreft, waarbij alleen de politie kan optre den als haar medewerking wordt verzocht. Toch wil hij wel eens laten nagaan wat in deze gedaan kan wor den. Alsnog werd besloten tot aan schaffing van een nieuwe verwar mingsketel voor het gemeentelijk gymnastieklokaal, waarna sluiting. SASSENHEIM Geboren: Franciscus Johannes zn van Franciscus Johannes Hooge- veen en Katrijntje van Breen; Lu- berta Maria Adriana Antoinette dr van Hubertus Petrus Gerard us Adrianus van Niekerk en Elisabeth Antonia Maria Kruijtzer; Ellen dr van Louis Adolf Colijn en Elisabeth Jozina Vis; Trynette Jacobi dr van Cornelis Simon de Bruijn en Aaltje Uithol; Peter zn van Simon Vliem en Elizabeth Neeltje van der Lin den. (Elders): Wilhelmina Hendrika Maria dr van Johannes Victor van Beek en Gerarda Krom; Gerry dr van Dirk van der Bent en Aafje Varke visser. Ondertrouwd: Cornelis J. van der Meij 26 jaar, landarbeider, en Geertruida Gijsbertha Maria van Haaster, 27 jaar zonder beroep, bei den wonende te Sassenheim, H. Ba derstraat 9. Datum huwelijk: 12 april 1961; Jacobus Petrus Chris- tiaan Jozef Koning, 26 jaar, slager, en Wilhelmina Maria van den Berg, 25 jaar, zonder beroep, beiden wo nende te Sassenheim, Berkenlaan 8. Datum huwelijk: 11 april 1961; Cor nelis Everardus van Winsen, 28 jaar, bloemistarbeider, wonende te War mond, van Beveningkstraat 16, en Martha Hendrina Kuhn, 22 jaar, zonder beroep, woner de te Sassen heim, Acacialaan 22. Datum huwe lijk 6 april 1961. Getrouwd: Kurt Emil Schuchhard, 21 jaar, te Leiden, en Berendina van den Burg, 20 jaar, kantoorbediende, te Sassenheim, Irenestraat 11. Adres sen voorlopig nog ongewijzigd. Overleden: Geertruda Hoogen- boom, wed. van Kaptijn, 73 jaar, zonder beroep, gewoond hebbende Hoofdstraat 82. (Elders): Geertje Roelofs, wed. van Nieuwland, 76 jaar, zonder beroep, gewoond heb bende Hoofdstraat 82; Hendrika W. Langerak, echtg. van Hoogervorst, 70 jaar, zonder beroep, gewoond hebbende Hortuslaan 15. ZOETERWOUDE EEN DURE SIGAAR Gisteravond omstreeks tien uur botste op de Hoge Rijndijk een per sonenauto, komende uit de richting Hazerswoude, tegen een langs de weg staande grote, dikke boom. Het ongeval werd veroorzaakt doordat de passagier naast de bestuurder de as van zijn sigaar in het asbakje wilde deponeren. Enige vonken vielen ech ter cp de zitting en op de grond. De bestuurder wilde de helpende hand bieden, maar dit kwam hem duur te staan. De wagen vloog te gen de boom en werd van voren zeer ernstig beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Marathon de thee met "HVerliik' Zo oordeelt men £n ook de r vcrrasSing is een bijzonder prettige Ceylon Melange (Ceel etiket) 103 ct. Engelse Melange (Groen etiket) 90 ct. Wij werken als een haas zo snel èn... met Shell! Official dealer voor ChevroletOpelBuick Morssingel lb, H. Rijndijk 5, Leiden Te huur gevr.: een stukje land aan de Kager- plassen voor het gehele seizoen, waarop een cara van geplaatst mag wor den. Br. naar Nunspeet- laan 398, Den Haag. 2? Alle onderdelen, acces soires, banden, enz. voor uw bromfiets, motor en scooter H. WalenkamD Zonen, Caeciliastraat Gevraagd: jongeman of juffrouw, met werklust, in drogisterij tussen Haarlem en Leiden. Br. met opgaaf verlangd salaris: C. F. Kroon, Hoofdstr. 37, dro gisterij, Hillegom, tel. 5550 S* Gevraagd een hulp in ae huishouding voor d. en n., héle of halve dagen. Tevens een werkster voor enige ochtenden. Mevr Cohen. Rijnsburgerweg 22 Leiden, tel. 01710—30720. Correctiewerk NEDERLANDSCH DRUKKERIJ BEDRIJF N.V. Aanmeldingen schriftelijk of mondeling: OOSTERKERKSTRAAT 11 LEIDEN fS Gevr., tijdelijk, voor kleine flat, vriendelijke vrouw of tneisje, voor halve of hele dagen. Aan melden: Burggraven laan 74, tel. 32051, na 8.30 uur 's avonds. S* Autoverhuur zonder chauffeur. Volkswagen de Luxe met radio en roldak Renault Dauphine. Allrisk verzekerd. Sigarenmaga- choolstraat hoten, tel. 2755. Een advertentie in dit blad wordt gelezen in dorp en stad Te koop: een 2-pers. ledikant met Auping. Leidseweg 91, Voorscho ten. ST Gevraagd door heer: b.b.h.h. zonnige flinke ka mer met stookgelegenheia Zonder pension Br. onder no. 8603 bur. v. d. blad. J5? Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jo zef. Elk dubbeltje is wel kom, giro: 227223 A A J Buys, bouw-p&stoor, Leid- schendam. In- en verkoop van uit sluitend net gedragen he renkleding. Kostuums, re genjassen, pantalons, werk- en sportjasjes, werkbrpeken. Alles prima kwaliteit, tégen spotprij zen. Doet nu uw vooraeel. Telef. 23759. Leiden, Groe- newegen, Hogewoerd 127. f' Heeft U een feestje? ij verhuren serviesgoed, lepels, vorKen. messen, glaswerk, enz. enz. Het Haarl.straat 160-165B.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5