LMtLGAT ^ojmmTAO Burgerlijke Stand Haast bij woningbouw in Poelpolder VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN Verbetering van Loosterweg Laatste Berichten De luchtramp bij Neurenberg Nieuw kleedgebouw op het sportterrein Echtpaar Gerard Baars en Dirkje Kreeft vijftig jaar gehuwd WOENSDAG 29 MAART 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 m De N.V. Verzekering Maatschappij „Holland van 1859" te Dordrecht heeft een bod uitgebracht op de aan delen van de Leidse Assurantie Maat schappij N.V. Inmiddels hebben alle aandeelhouders van deze gelegenheid tot verkoop gebruik gemaakt. De LAM werd opgericht in 1948. Haar bruto-premie-inkomen bedraagt rond 165.000. Het zwaartepunt van haar activi teiten ligt in Leiden en omstreken. Zij beoefent het merendeel van de brand- en varia-branches. De Egyptische collectie in het Rijksmuseum van Oudheden Over dit onderwerp sprak dr. B. H. Strieker, conservator aan het Rijks museum van Oudheden, gisteravond in genoemd museum. Het Museum van Oudheden, opge richt in 1818, dateert uit de jaren na de Franse revolutie, toen zovele pri vate verzamelingen overgingen in handen van de staat. Oprichter was C. J. C. Reuvens, een jeugdig jurist, die de musea te Parijs had bezocht en daar geïnspireerd werd tot een carrière, die voortaan geheel aan de archaeologie gewijd zou zijn. Reeds in de zeventiende en acht tiende eeuw waren in Nederland stukken van Egyptische herkomst aanwezig. Er bestond een collectie Reynst te Amsterdam, die vroegtijdig uiteenging en aangekocht was van het Venetiaanse geslacht Vandramin. Te Leiden bevonden zich een mum mie en enige kleinere stukken in het Kabinet van anatomie en rariteiten, het oudste museum onzer stad. Zij waren de anatoom van Herun door een bevriend koopman vanuit Egyp te toegezonden. Met dit wel zeer be scheiden bezit werd in 1818 aange vangen, doch binnen weinige jaren verkreeg de Egyptische collectie van het Museum de huidige omvang, toen, onder welwillende belangstelling van koning Willem I, te Antwerpen en te Livorno een drietal grote particu liere verzamelingen kon worden aan gekocht, in het bijzonder die van d'Anastasi, een Armeniër, Zweeds consul te Alexandrië Door de op Reuvens volgende directeuren Lee mans en Pleyte werd de collectie, die eerst in het pand in de Breestraat, waarin zich thans de Inspectie der directe Belastigen bevindt, recht tegenover de Papengracht, nog uit gebreid. Een kleine groep bijzonder fraaie voorwerpen werd in lichtbeeld ge toond. Prof. Gorter (Leiden) president van symposium te Brussel De „Acodemie Royale de Belgique" organiseert op 6 en 7 april in het „Paleis der Academiën" te Brussel 'n internationaal symposium over toe passingen van de spectroscopie met radiogolven in de biochemie en de structurele scheikunde. Profossor dr. C. J. Gorter, hoogle raar in de natuurkunde, tevens direc teur van het Kamerlingh Onnes La boratorium te Leiden, is uitgenodigd dit symposium te presideren. Eén van de sprekers is de Hon gaars-Amerikaanse Nobelprijswinnaar Szent Gyorgyi. Van Nederlandse zijde zullen o m. deelnemen prof. dr. L. J. Oosterhoff te Leiden en prof. dr. G. J. Hoytink te Amsterdam. Professor Gorter wordt als de pio nier van de spectroscopie met radio golven beschouwd. Dit houdt ver band met zijn (mislukte) pogingen, die hij vóór en ook nog in het begin van de oorlog te Leiden heeft ge daan, om dit gebied van wetenschap in aansluiting aan zijn onderzoekin gen over magnetische relaxatie, te openen. Overeenkomstige pogingen zijr later in de Verenigde Staten en de Sow jet-Unie Vel gelukt en de spectroscopie met radiogolven is thans één der belangrijkste gebieden van onderzoek in de natuurkunde met veel toepassingen in de zusterweten- schappen. Geboren: Shirley Amelia dv. F. G. Nelles en E. H. v. Houten; Barbara Annette d.v. A. Vriend en W. Ver meer; Jacoba Johanna Coria d.v. G. Wagemaker en A. Zirkzee; Jacobus Johannes Gijsbertus z.v. A. L. Hoog- weg en M C. M. v. Meurs; Alberta Maria d v. A. C. Posthumus en E. W. Duquesnoy; Kitty Jeannette d.v. L. J. Huner en C. Oudshoorn; Adriaan Albert z v. W. F. Tuinhof de Moed en A. Dekker; Johannes Hendrik z.v. H. Guldemeester en M. Korsuize; Paulina Josefina d.v. F J. Rewijk en J B. Wassenaar; Gerardina Annie d.v. N. D. Paaschier en G. de Bruin. Gehuwd: F. H. Bouter en N. de Kruis. Overleden: A. Marks 78 j., m.; C. A. v. d. Hout 11 j, z.; S. Tegelaar 66 j.t w.v. P. P. Ober. In het gebouw „Prediker", Jan Vos- sensteeg, zal dinsdag 18 april van 10 tot 16 uur en van 19 tot 21 uur, in trams en bussen van de NZH achter gelaten en niet opgevraagde voor werpen te koop worden aangeboden. Op vrijdag 21 april d.a.v. tussen 10 en 16 uur kunnen de gekochte goe deren dan in hetzelfde gebouw wor den afgehaald. Jong gedaan oud geleerd? Twee knapen van tien jaar heb ben gistermiddag tussen 1 en 2 uur ingebroken bij de Kamer var Koop handel aan de Stationsweg. Uit een bureaulade hebben zij een bedrag van ƒ66.weggenomen. Het tweetal heeft zich toegang verschaft tot het gebouw tijdens de middagpauze, vermoedelijk door 'n ruitje van de deur in te drukken, 's Avonds om half elf zijn zij door de politie aangehouden. Na verhoor, waarbij bleek dat van het bedrag nog maar een derde over was, zijn de knapen weer aan hun ouders te ruggegeven. Leidse agenda DONDERDAG 30 MAART Diplomauitreiking avondvakschool. Amb. school Haagweg, 8 uur. Klokkespel Lodewijkskerk. Inge bruikstelling, 11 uur. AVONDMISSEN St. Lodewijkskerk: donderdag 9 u.. zondag 6 uur lierensingelkerk: vrijdag 9 30 uur zondag 6 30 uur St. Leonarduskerk: zondag 7 u n.m. Hartehrugkerk: dinsdag 7 uur, zon dag 7 uur St Petruskerk: woensdag 9 30 uur. zondag 6 uur St. Willibrordus (Oegstgeest)zon dag 7 uur Meerburg (Leiderdorp): zondag 6 uur. Openingsuren R.K. Bibliotheek Maandag 14.00 tot 17 00 uur. Dinsdag 10 00 tot 12 30; 14.00 tot 17.00: 18 30 tot 20 00 uur. Woensdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur Donderdag 10.00 tot 12.30; 18.30 tot 20.00 uur Vrijdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00; 19 00 tot 20 30 uur. Zaterdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur. GEM. AANKONDIGINGEN AFGESLOTEN RIJWEG B. en w. van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de van Hogen- dorpstraat, voorzover gelegen tussen de Gasstraat en de Marnixstraat, de Marnixstraat, voorzover gelegen tus sen de Anna van Saksenstraat en de Willem de Zwijgerlaan, en de Wil lem de Zwijgerlaan, voorzover gele gen tussen de Falckstraat en de Marnixstraat, met ingang van heden voor de duur der bestratingswerk zaamheden aldaar zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. B. en w. van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeente secretarie en de bureaus der gemeen telijke diensten en bedrijven, behou dens het hierna vermelde, op vrijdag 31 maart en op zaterdag 1 april a.s. de gehele dag voor het publiek ge sloten zullen zijn. Op vrijdag 31 maart a.s. zal het Stedelijk Museum „de Lakenhal" ge opend zijn vari 13.00-16.00 uur. Op zaterdag 1 april as. zal het bureau van de Burgerlijke Stand voor het doen van aangiften van ge boorten en overlijden geopend zijn van 9.00-10 00 uur. Het gemeentelijk Badhuis en het Stedelijk Museum „de Lakenhal" zullen op die dag ge opend zijn als op andere zaterdagen. ALPHEN AAN DEN RIJN Puzzelrit „Rijnland". - De Alphen- se Motor- en Autoclub „Rijnland" heeft gisteravond haar eerste puzzel- rit van het nieuwe seizoen gehouden. Hieraan werd door circa 60 rijders deelgenomen, inclusief bromfietsers. De rit was voor de bromfietsers 25 en voor de overige 40 km lang. Na in Alphen a.d. Rijn een aantal stra ten te hebben gepasseerd reed men via de Herenweg naar Woubrugge, Ter Aar en vervolgens terug naar Alphen a. d. Rijn, waar bij hotel „Toor" werd gefinisht. De start was op het Sint Jorisplein. De rit is uit gezet door de heren B. v.d. Hoek en A. Verbree. Mr. J. Loef, voorzitter van de club, reikte de prijzen uit en deelde mee, dat de volgende rit ge houden zal worden op Koninginne dag 1 mei a.s. De uitslagen zijn: Auto's klasse A: 1 C. Hoogenboom, Bodegraven, 8 straf punten; 2 Poodt, Aarlanderveen, 12 strafp; 3 Heems kerk, Bodegraven 13 p. Auto's klasse B: 1 C. Verboom, Bodegraven 41 p; 2 W. Vreeswijk (de wielrenner had voor deze rit zijn „stalenros" voor een auto verwisseld) Alphen a.d. Rijn, 60 p; 3 D. v. Nielen. Alphen a.d. Rijn 82 pt. Motoren klasse A: 1 K. van Wijk,' Alphen a.d. Rijn 8 pt; 2 P. de Ruiter Alphen a.d. Rijn 11 pt. Motoren klasse B: H. v. Frankvoort Alphen a.d. Rijn 71 pt. Bromfietsen klasse A: 1 H. C. Bin nendijk, Boskoop 7 pt. Bromfietsen klasse B: 1 J. J. C. Verhorst, Alphen a.d. Rijn 35 pt; 2 J. Bennink, Alphen a.d. Rijn 96 pt. Poedelprijs voor 234 strafpunten: Harkes, Alphen a.d. Rijn. LISSE B. en W. willen onteigeningsprocedure vóórlopen H. F. Hollermai. en fam., twijner, Raamsteeg 69; P. M. W. van Loe en fam., militair. Roemer Visscherstraat 34; M. v. d. Schilden-Schotel en fam., Kam. On- neslaan 54, L. Kivit en fam., onderhouds monteur, Jan Lievensstr. 4; P. M. v. Alderwerelt v. Rosenburgh en fam., mi litair, Kanaal weg 124; J. A. R. UI jee en fam., bouwk. tekenaar, Hoge Morsweg 24; F. v. Weesel en fam., concierge. He rengracht 10; J. Prinsen en fam., letter zetter, Ed. v. Beinumstr. 73; E. B. v. Has selt en fam., arts, v. Vollenhovenplein 22; H. Tulp en fam., directeur ouderlie- denhuis, Herengracht 33-35; M. J. v. Oppen-Moog, Groenhovenstr. 25: C. D. L. Engelbach. Gerecht 10; T. H. Tjia, Ra penburg 127; H. v. 't Hof, 1,1, verpleeg ster, Rijnsburgerwsg 10; G. A. Ouden aarden, Leeuwerikstr. 31; J. J. Kroes- kamp, Morssingel 9; J. P. C. v. d. Waal, Oude Vest 217; E. v. d. Luijt, kantoor bediende, Paviljoenshof 26; M. v. d. Ploeg-Huiskes, Salvatorshof 8; E. M. L. Moor, Vliet 39; J. Schriever, Apothe- kersdijk 16; J. C. v. d. Vlugt, Drie Octo- berstr. 57; A. J. J. v. d. Griendt, militair Zwarte Pad 20; A. Riemens-Pladdet, Hooigracht 38; L. J. v. Eerdt, W. de Zwijgerlaan 149; D. W. den Hertog-Ste- gink, v. d. Hoevenstr. 22; S. Wagenaar, dienstbode, v. Riebeeckhof 2; H. G. Tuijn, Rapenburg 83; E. Pikart-Janssen. De Laat de Kanterstr. 2; M. v. Dijk, De Laat de Kanterstr. 2; C. Troyan, Rood- borststr. 40; A. Rijnsburger, Hugo de Grootstr. 9; M. J. Gruijters. vertegen woordiger, Lage Morsweg 77; L. F. v. d. Ruyt-Job, Haarlemmerstr. 127; E. A. G. Augusteijn, Rapenburg 127; H. Tegelaar, winkelbediende, Kersenstr. 25; E. A. de Geus, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27, C. Loggen, filiaalhouder, Haven 44a; P J. W. Bakker, matroos gr. vrt., Lange- gracht 131; J. W. Parmentier, v. d. Waal- str. 6; J. C. R. Vredenburg, De Laat de Kanterstr. 2; A. C. v. Herk, De Laat de Kanterstr. 2; A. A. M. v. Winden-Kroon, De Costastr. 25; C. P. de Reus. grond- werktuigkundige, Haagweg 56; J. Zuur, Garenmarkt 17b; R. B. Pfaff, schrijf machinemonteur, Hoge woerd 161; I. Veenenbos, kleuterleidster, Kanaalweg 20" T. M. Berg. Garenmarkt 17; G. E. Snip, Hogewoerd 122; S. Ouwerkerk- Mieloo, Vreewijkstr 8; L. Snijders, De Laat de Kanterstr. 2; G. v. Eek, matroos, Valeriusstr. 42. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 16 T/M 22 MAART 1961 G. E. Feenstra en fam., Surinamestr. 44, n. Noordwijk, Kerkstr. 48; N. Kors- wagen en fam.. Oude Singel 210, n. Kou dekerk a.d. Rijn, Handsdijk lc; J. W. Kandou en fam., Boerhaavelaan 23, i. Indonesië; A. J. v. d. Burg-Damen en fam., Kemperstr. 7, n. Noordwijkerhout, Duin en Dai 64; L. J. Wijdeveld en fam.. Oude Singel 18, n. Warmond, a.b. ligg. bos van Krantz., P. J. Blokzijl en fam., Haarlemmerstr. 44a; Zevenaar, Julinan- park 19; C. J. de Heiden en fam., Hof- laan 249, n. Noordwijkerhout,, Zilker- duinweg 378; A. W. H. Meijs en fam., Oude Singel 72, n. Nieuwer-Amstel, Sportlaan 246; T. C. C. Schafstadler- Leemans en fam., Sluisstr. 12, n. Noord- wijk, Jan v. Henegouwenweg 4; R. L. Kallenberg en fam., Groenoordstr. 21, n. Sassenheim, Nijenburg 21; I. P. Albertus, Levendaal 147, n. Duitsland; A. J. v. d. Werf. Langegracht 230, n. Enschede, Dr. Kosterstr. 3; P. C. Stikkelman, Middel stegracht 65, n. Delft, Celebesst. 10; G. de Grèef, Boerhaavelaan 29, n. Oegst geest, Pr. Hendriklaan 12; A. A. Chan- Jon-Chu, Joh. de Wittstr. 45, n. Ned. An tillen; W. A. v. Gijn-Datema. Roodborst- str. 53, n. Reeuwijk, Twaalfmorgen 9; V. de Greef-Dekker, Rijnsburgerweg 10, n.' Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 12; M. K. Tienstra, Rijnsburgerweg 22, n. Grijps- kerk Gr., Groningerstraatweg 32; M. R. Pieters, Vreewijkstr. 3, n. Baarn, Faas Eliaslaan 2; J. de Horn, Kooihof 24, n. Katwijk, Drieplassenweg 17; J. J. Ver- hage, v. d. Brandelerkade 24, n. Ensche de, Gronausestr. 124; H. Kleij, Hoge Rijn dijk 6, n. 's-Gravenhage( Daendelsstr. 60; J. W. Bredewout, Hoge Rijndijk 134, n. 's-Gravenhage, v Heutzstr. 33; G. J. Brons-v. d. Linden, Meermanshof 19, n. Tilburg, Burg. v. Meursstr. 37; W. F. H. Vonhout, 5e Binnenvestgracht 2, n. Ter Aar, Korteraarseweg 70; G. M. Weus- tink, Haarlemmerstr. 247a,-n. Oldenzaal, Lindestr. 20; W. C. v. d. Berg, Hooi gracht 11-28, n. Utrecht, Sparstr. 50; E. M. L. Bakhuijs, Steenstr. 33a, n. 's-Gra venhage, Pletterijkade 23; A. Ramakers- Burgij, v. d. Waalsstr. 20, n. Tiel, Water- str. 31; H. C. W. Roodakker, Pr. Hen- drikstr. 4, n. Zeist, Dolderseweg 120; M. Veuger, Rijnsburgerweg 10, n. Apel doorn, Sprengenweg 68; M. de Vries, Rijnsburgerweg 36, n. Termunten, Fam. Bronsweg 11; C. T. v. Tulpen, v. Slinge- landtlaan 8, n. Sassenheim. J. P. Gouver neurlaan 40; J. J. v. Fruchten, Damlaan 19, n. Zoeterwoude, Julianapark 19; M. Nascivera, Lage Rijndijk 27a, n. Bever wijk, Hendrik Mandeweg 46; W. de Ko ning, Maresingel 27a, n. Oegstgeest, Wil- helminapark 20; A. G. Vermeulen, Suma- trastr. 161, n. Amersfoort, Varkensmarkt lib; J. Talens, Stuwstr. 18, n. Katwijk, Baljuwstr. 32; N. J. Verberg, Levendaal 119, n. Duitsland; H. M. Jansen, J. v. Goijenkade 28, n. 's-Gravenhage, Veen- kade 82; M. H. de Laat, Paviljoenshof 5, n Oegstgeest, Ridderspoorlaan 39; M. M. Riegstra, Rijnsburgerweg 10, n. Schie dam, Burg. Knappertlaan 225b; G. J. Flippo, Brederostr. 6, n. Oegstgeest, a.b. Hoge Morsweg achter no. 34; J. W. Flippo-v. Berk, Conradstr. 10, n. Oegst geest, a.b. Hoge Morsweg achter no. 34; O. P. de Ruiter, Plantsoen 15, n. Arnhem, Frans Halslaan 46. Aan mr. J. H. Huizenga, te Rot terdam, en de heer C. P. Vergouwen, te Voorhout, is opgedracht gegeven om de waarde te taxeren van de grond, gelegen in de Poelpolder, wel ke in het partieel uitbreidingsplan „Lisse-dorp" in hoofdzaak is bestemd tot woonwijk. Onvoorziene omstan digheden hebben echter vertraging doen ontstaan in de toezending van de taxatierapporten. In een bespreking met de betrok ken eigenaren op 17 augustus 1959 heeft de burgemeester toegezegd, dat de taxatierapporten door de belang hebbenden en hun deskundigen kun nen worden bestudeerd en de basis zullen vormen voor de te voeren on derhandelingen. Het dreigend tekort aan bouwter rein in deze gemeente, alsmede de toename van de bevolking is voor b. en w. aanleiding om in afwach ting van de resultaten van de te voe ren onderhandelingen reeds een aan vang te maken met de tijdrovende onteigeningsprocedure. „Ofschoon wij er uiteraard aldus b. en w. op blijven vertrouwen, dat de bespre kingen met de eigenaren tot een voor beide partijen aanvaardbaar resul taat zullen leiden, achten wij het om redenen van algemeen belang niet langer verantwoord met de aanvang van de voorgestelde procedure nog langer te wachten, aangezien om stagnatie in de bouwactiviteiten te voorkomen medio 1962 met de bouw van de eerste woningen in de Poel polder moet kunnen worden begon nen. De eigenaren van de betreffen de percelen zijn door ons van dit voorstel op de hoogte gesteld, onder mededelingen, dat de onteigenings procedure uiteraard niet uitsluit, dat van gemeentewege ten spoedigste ge tracht zal worden bij minnelijke „overeenkomst tot aankoop van de benodigde gronden over te gaan." Voor wat betreft de te volgen pro cedure kan nog worden medege deeld, dat. indien de raad het on- derwerpeliike onteigeningsplan voor lopig goedkeurt, het plan gedurende dertig dagen ter secretarie voor een ieder ter inzage moet worden gelegd en dat na verloop van deze termijn belanghebbenden uiterliik 14 dagen daarna hun bezwaren schriftelijk kunnen opgeven bij het gemeente- RIJPWETERTNG „De Rippers". Op zaterdag 22 en zondag 23 april a.s. organiseert de RK.W.S.V. „De Rippers" te Rijpwe- tering haar eerste Verkavelingswan deltocht, waarvan het batig saldo ten goede zal komen aan het het jeugd werk. Er kan naar keuze gestart worden voor de afstanden van 10, 15 en 25 km vanuit café „Rustoord" te Rijp-Wetering, dat bereikbaar is per bus van Maarse en Kroon, halte „Paardebrug". De starttijd-n zijn: za terdag 22 april van 14.0015.00 en zondag 23 april vap 10.3012.30 uur. Katholieke deelnemers (sters) kun nen eventueel nog starten tot 13.00 uur. Bij volbrengen van de tocht ont vangen de deelnemers (sters) een spe ciaal ontworpen medaille. Naast een speciale groepsprijs, kunnen de deel nemende groepen in aanmerking ko men voor een extra prestatie-prijs na beoordeling door een deskundige ju ry. Inschrijf adressen: Koppoellan 14, Rijpwetering; Lykerpolder 4, Nieuwe Wetering; Herestraat 70 Voorhout; en Maresingel 47 te Leiden. bestuur. De vaststelling moet plaats vinden binnen zes maanden, terwijl overschrijding van deze termijn te vens inhoudt het vervallen van het voorlopig goedgekeurd onteigenings plan, zodat met de procedure op nieuw een aanvang moet worden ge maakt. Het wegdek van de Loosterweg- zuid verkeert in een dusdanige toe stand, dat, wil deze weg aan de eisen van het steeds intensiever wordende verkeer blijven voldoen, het drin gend geboden is het onderhoud op afdoende wijze aan te vatten. In 1959 is een gedeelte var. de weg tussen de Essenlaan en de grens van de gemeente Voorhout herbestraat, met de bedoeling om, indien hier mede resultaten zouden worden be reikt, ook het resterende gedeelte van de weg op gelijke wijze te her- bestraten. De resultaten van de uit gevoerde werkzaamheden zijn echter beneden de verwachtingen gebleven. Het komt b. en w. dan ook nood zakelijk voor over te gaan tot het aanbrengen van een toplaag van warm-asfaltbetondekking. Het onder houd zal hierna de eerstkomende ja ren vrij gering zijn. Tevens is het noodzakelijk geble ken de Loosterweg-noord, die met de Loosterweg-zuid een belangrijke schakel vormt in het verkeer van en naar Keukenhof, opnieuw onder pro fiel te brengen met behulp van bin der, waarop eenzelfde toplaag als op de Loosterweg-zuid wordt aange bracht. ,De kosten van het uitvoeren van bovengenoemde werkzaamheden worden geraamd op 142.701,-, waar van Voor de Loosterweg-zuid 85.979 en voor de Loosterweg-noord 56.722. Waar het hier tertiaire wegen be treft, wordt door de provincie Zuid- Holland in deze kosten voor 75 pet. bijgedragen, zodat de ten laste van de gemeente blijvende kosten kun nen worden geraamd op f 35.675,25. Alléén verkoop voor Leiden: HOLLANTS VISMARKT 2 TEL. 21065 OORZAAK ONBEKEND Over de oorzaak van de ramp tast men nog in het duister. Uit de om standigheid, dat één der vleugels is gevonden op ongeveer drie kilometer afstand van de plek, waar het toe stel is neergekomen, leiden deskun digen af, dat zich in de lucht aan boord van het vliegtuig een ontplof fing heeft voorgedaan De door tal rijke getuigen gehoorde eerste knal steunt de opvatting, dat het vliegtuig als gevolg van een explosie in één der motoren uiteen is gevallen. In dergelijke gevallen, aldus deze deskundigen, spreekt men al gauw van sabotage, doch totdusver zijn daarvoor geen aanwijzingen gevon den, hoewel men deze mogelijkheid uiteraard niet over het hoofd ziet. Men heeft reden om aan te nemen, dat de piloot door de ontploffing is verrast en geen poging meer heeft kunnen doen om een noodlanding te maken. IN VERKEERDE AUTO GESTAPT. Een inwoner van Utrecht heeft ■^zich hedenmiddag met de gemeente ontvanger van Maarsen in verbin ding gesteld. Hii had de vermiste autopapieren in ziin wagen aange troffen. Voorstel aan de Raad Voetballers bouwen het De bestaande kleedgelegenheid op het gemeentelijk sportpark voldoet in vele opzichten niet aan redelijk te stellen eisen. Daarom is door het bestuur van de Stichting „Gemeentelijk Sport park Lisse" een plan ingediend om tot de bouw van een nieuwe kleed gelegenheid te geraken. De besturen van de twee belang hebbende voetbab erenigingen kun nen zich met het ontworpen plan volkomen verenigen en zijn bereid gevonden om door zelfwerkzaamheid in de totstandkoming van een nieuw gebouw bij te dragen. Bij de opzet van het plan is van de gedachte uit gegaan, dat het r^bouw in de toe komst ook een behoorlijke accomo- datie moet bieden bij het houden van schaatswedstrijden op de om te vormen sintelbaan en eveneens bij evenementen, welke door het be stuur van de harddraverij vereniging „Lisse en Omstreken" worden geor ganiseerd. Het ligt in de bedoeling, dat de gemeente voor alle materialen en de inventaris zorgt en dat de leden van de voetbalverenigingen het gebouw optrekken. Door deze zelfwerkzaam^ heid zal een bedrag van 35.442,—- "aan loonkosten worden bespaard. De kosten van materialen en inventaris van het gebouw worden geraömd op 60.000.—. De besturen van „Lisse" en „Lis- ser Bos" wensen uiteraard voor hun zelfwerkzaamheid een tegenprestatie van de zijde van de gemeente. Door het bestuur van de sportstichting is in overweging gegeven de beide ver enigingen gedurende tien jaren na de bouw van de nieuwe kleedgelegen heid te vrijwaren vtor verhoging van de jaarlijkse huur, voor zoveel het 't gebruik van het gebouw be treft. B. en W. achten deze termijn redelijk. Ten aanzien van de regeling van dt: zelfwerkzaamheid is het gewenst een overeenkomst aan te gaan met ie bedoelde voetbalverenigingen. In de overeenkomst zal o.a. tot uitdruk king moeten komen, dat de besturen van de verenigingen aansprakelijk zijn voor het eventuef riet nakomen van hun verplichtingen en dat bij nalatigheid de bouw door derden op kosten van de voetbalverenigingen zal worden voortgezet. KOUDEKERK Op donderdag 6 april a.s. zal het 50 jaren geleden zijn, dat Gerard Baars en Dirkje Kreeft te Leider dorp in het huwelijk traden. De bruidegom is geboren te Leiderdorp, op 19 december 1882 en hij bleef daar woonachtig, terwijl de bruid op 19 april 1887 te Hoofddorp werd geboren Deze vertrok na haar schooljaren al spoedig van huis, om in de Rijnstreek een betrekking te zoeken en zodoende kwam zij aan de Rijndijk te Zoeterwoude. Bij hun huwelijk leverde dit enige moeilijk heaen op want hierdoor was het niet mogelijk te Hoofddorp in on dertrouw te gaan, zoè.ls de bedoeling was, omdat geen van hen beiden in de gemeente Ha'.rlemmermeer in het bevolkingsregister waren inge schreven. In verband hiermede gin gen zij op 23 maart 1911 te Leider dorp in ondertrouw, terwijl het hu welijk op 6 april aldaar werd geslo ten. Gedurende de eerste acht jaren van hun nuwelijk bleven zij te Lei derdorp woonachtig, waar de heer Baars als timmerman werkzaam was. Op aandringen van zijn broer, die te Leiderdorp een manufacturenhandel dreef, kocht de heer Baars in 1919 een manufacturenwinkeltje te Kou dekerk aan den Rijn. Op 24 april 1919 werd de winkel betrokken, in hetzelfde pand waar zij thans nog woonachtig zijn. Behlave de verkoop in de winkel, ging de heer Baars ook met een kruiwagen met manufactu ren de boerderijen langs. Een werk, dat voor hem aanvankelijk met de nodige moeilijkheden gepaard ging, daar hij als timmerman van zijn handel weinig verstand had en maar moest afwachten tot de vrouwen hun keus hadden gemaakt. Reeds korte tijd nadat zij in de winkel hun in trek hadden genomen, werd ook de verkoop van tabaksartikelen naast de verkoop van de eerste handel ter hand genomen. Later werd het ven ten met manufacturen beëindigd, maar het venten met tabaksartike len en koffie heeft de heer Baars tot in 1940 volgehouden Korte tijd na dat zij zich in Koudekerk hadden gpvesitgd, heeft de heer Baars gedu rende 4 a 5 jaren het vervoer van het Leidsch Dagblad >'an het bureau naar de bezorgers in de Rijnstreek op zich genomen. Nadat hij dit had beëindigd, begon hij op 2 januari 1926 als agent van de Nieuwe Leid- sche Courant, aarvankelijk met 68 abonnees, welk getal in 1940 tot 120 a 130 was opgevoerd. Toen tij dens de bezetting het couranten be zorgen was afgelopen en ook geen textiel te verkopen was, vatte hij gedurende enkele jaren zijn oude handwerk als timmerman weer op, maar kort na de bevrijding werd weer gestart als agent van de Nieu we Leidsche Courant en toen liep het aantal abonnees op tot 390. Per 1 oktober 1954 legde hij op 72-jarige leeftijd er het bijltje bij neer. Ook bezorgde hij gedurende ruim 31 ja ren de Gereformeerde Kerkbode te Koudekerk aan den Rijn. Al gebied de lichamelijke gesteldheid van de bruidegom tot een rustig leven, toch is hier reden tot dankbaarheid voor hetgeen God hem schenkt. In het gezin werde*- zes kinderen geboren, namelijk drit zoons en drie dochters (waarbij twee tweelingen). Van de zoons is etv onlangs een ge storven. Verder zijn cc vijf kleinkin deren. Al zet dit sterfgeval een dom per op de stemming, toch zal een gevoel van dankbaarheid heersen wanneer op 6 april het feest door de kinderen en kleinkinderen in hun wonnig aan de Dorpsstraat 5 wordt herdacht. KATWIJK AAN DEN RIJN Onderlinge wedstrijden S.K.R. Door de Sportvereniging Katwijk- Rijn werden onderlinge turnwed- strijden gehouden, waarvan de uit slag als volgt luidt: jongens 89 jaar: 1 Clemy van Schooten; 2. An- dré van Velzen; 3. Bertje Butler; jor.gens 10—14 jaar: le graad Kees Noort; 2e graad Joop Zwaan; jon gens 1315 jaar: Ie graad Addy Jan sen; 2e graad Nol Eitens,_ 3e graad Jan van Nieuwkoop; meisjes 89 jaar: le graad Tineke van der Jagt: 2e graad Tonneke Wijshijer; 3e graad Heieen van Hasselt; meisjes 1014 jaar: le graad Maartje van der Gies- sen; 2e graad Nelly Plagman; 3e graad Hanny Groenheide; meisjes 1315 jaar: le graad Elly van der Meij; 2e graad Henny Bos; 3e graad Anneke Kralt; dames- le graad Ma rijke van Klaveren; 2e graad C. Pas- schier; 3e graad N. Meurs; dames 2: le graad mevrouw Visser; 2e graad mevrouw Richadson; 3e graad me vrouw Brandts- meisjes 811 jaar: le graad Neeltje van Duivenbode; 2e graad Marjette Hoedjes; 3e graad Sonja van dei Wetering; meisjes 1113 jaar: le graad Paulien Oost- dam; 2e graad Ada Schoneveld; meisjes 1314 aar: le graad Thea Oostdam; 2e graad Anneke Kuijt: meisjes 14 jaai en ouder I: le graad Tiny van Leeuwen; 2e graad Carisa Bekker- meisjes 14 jaar en ouder II: le graad Maartje Freke; 2e graad Meintje Guijt. pon o^Ai^ATTv^vFiriV DOSR Donderdagavond na de training is er in het clublokaal café Heemskerk een bijeenkomst voor se nioren en junioren. KOUDEKERK Getrouwd: Robbert Christiaan v. Bostelen 21 j. en Martha Hende- rina v.d. Haven 20 j., wonende te Hazerswoude.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2