iglo Bewogen vergadering van woningbouw vereniging „Voorhout" DIEPVRIES WOENSDAG 29 MAART 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 VOORHOUT VOOR DE CIRCUSOLIFANTEN WORDT HET AL LENTE Contributieverhoging eerst verworpen daarna aangenomen De jaarvergadering van de wo ningbouwvereniging „Voorhout" had een zeer bewogen verloop en toch nog een goed eindt. Aangezien mr J. W. Jansen door ziekte verhinderd was zijn functie uit te oefenen kon deze vergadering niet binnen de reglementair vastge stelde tijd worden gehouden, aldus de voorzitter in zijn openingswoord. De voorzitter was verheugd mr. Jansen weer aanwezig te zien. Hij dankte hem namelijk voor alles wat hij voor de vereniging heeft gedaan. Alles onder woorden brengen is moeilijk, aldus spr. Het speet hem, dat de gezondheidstoe stand van mr Jansen niet toelaat langer zijn werkzaamheden te ver richten. Van harte wenste hij de scheidende functionaris een algeheel herstel. Het financieel verslag werd uit gebracht door de heer P. van der Lans. Niettegenstaande een zeer zui nig beleid, was er toch een nadelig saldo. Het kascontrole-rapport van het centraal bureau voor verificatie van Nederlandse gemeenten had geen critiek op het financieel beleid. Opmerkingen van de heer J. van der Geest, of de bestuursleden figu ranten of helderziend zijn, geuit in een tot het bestuur gericht schrijven, werden door de voorzitter zeer on gepast genoemd. Uit het jaarverslag vernamen wij dat de samenwerking met de tech nische staf van de gemeente prima is. Contributieverhoging Een voorstel de contributie te ver hogen tot 20 cent per week werd met bijna algemene stemmen ver worpen. Het bestuur zag hierin een bewijs van wantrouwen en stelde zijn man daat ter beschikking. Men wilde toen alles in handen stellen van de na tionale woningraad. Het werd rumoerig en zeer onge paste interrupties kreeg het bestuui te incasseren. De heer Van der Geest deed nog een compromisvoor stel, doch ook dit ging niet. Nadat de gemoederen wat gekal meerd waren, diende de voorzitter nogmaals het voorstel tot cpntribu- tieverhoging in. Toen werd het met grote meerderheid aangenomen. De heren A. de Bekker en J. Floor werden by acclamatie herko zen. In de vacature mr J. W. Jansen werd met algemene ste. imen geko zen de heer H. P. L. Standaert. Na de rondvraag werd door de voorzitter afscheid genomen van mr J. W. Jansen, terwijl de schei dende zelf zich tot de vergadering wendde. Het viel hem zwaar deze taak op te moeten geven. Hij dankte allen voor de prettige samenwerking en drukte de vergadering op het hart, de vereniging ook in moeilijke omstandigheden trouw te blijven. Spreekuur Woonruimte-advies-com missie. In verband met 2e Paas dag op maandag 3 april zal het eerstvolgende spreekuur van de woonruimte-adviescommissie worden gehouden op maandag 10 april 1961, 's avonds van 89 uur. Leidse agenda WOENSDAG 29 MAART Kath. Reclassering. Openb. verg. Rest. v. d. Heyden. 8.15 u. Dipl. uitreiking Don Boscoschool. Boerhaavelaan, 8 u. Leidse Bond Huis- en grondeig., „Harmonie", 8 u. Ver. Bev. Welsprekendheid, Leden- verg., Gulden Vlies, 8 u. APOTHEKERSDIENST Geopend Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Neen, dit is geen foto uit Afrika, maar van het Deense eiland Seeland, waar een groepje olifanten zich eens lekker rekte en strekte. De dieren behoren aan het circus Benneweis. De gehele winter moesten zij in hun kwartieren blijven. Geen wonder, dat de lobbesen luid trompetten, toen zij een dagje uit mochten. De olifanten vonden het water nog wel wat fris, maar zij wentelden zich naar hartelust in het zand. BIOSCOPEN Casino: „Avontuur in New York" volwassenen Lido: „Opstand der legioenen" volwassenen. Luxor: „De laatste dagen van Pom pei", 18 jaar. Studio: „Nachttrein"' 14 jaar. Trianon: „Winden waaien om de rot sen", 14 jaar. Rex: „Met dodelijke afloop", 14 j. Gemeente Nieuwveen Burgemeester en Wet houders van Nieuwveen maken hiermede bekend, dat de Dorpsstraat op don derdag 30 maart 1961, van 8 tot 14 uur of zoveel lan ger of korter als nodig of mogelijk mocht blijken, voor alle verkeer met mo torrijtuigen en alle andere rij- en voertuigen, uitge zonderd rijwielen, gesloten zal zijn. Nieuwveen, 24 maart '61 Burgemeester en Wethou ders voornoemd, De Burgemeester, B. KAMMENGA. De Secretaris, J. J. ROOVERS KATWIJK Aanbesteding doorbraak Meeu wenlaan Ten kantore van de dienst van openbare werken werd gistermorgen openbaar aanbesteed het verrichten van grond- en straat werk met bijbehorende werken ten behoeve van de doorbraak Meeuwen- laan-Karel Doormanlaan en de re constructie van een gedeelte van de Zeeweg. Er werd als volgt inge schreven: fa. Joh. Visscher Zoon te Leiden 60.740; H. J. Vessies te IJmuiden 63.750; fa. A. Th. Stuif zand te Leiden 63.980; N.V. G. Hul sebosch te Bloemendaal 64.400; Aannemingsmaatschappij Loeve te Delft 64.500; J. Stam te Voorscho ten 65.900; J. Mens te Lisse 66.400; fa. W. Jansen te Haarlem 66.800; G. v. Duijn te Katwijk 67.400; Aan nemingsbedrijf Gebr. Schouls te Lei den 67.670; fa. H. Compeer te Oegst- geest 68.500; A. den Breejen te Hoofddorp 82.800. De begroting ver meldde een bedrag van 62.500. De gunning is aangehouden. Ko-Plu-Ko Onder leiding van de voorzitter, de heer L. A. Kreft, vergaderde de Konijnen- en Pluim veevereniging Katwijk en omstre ken. Na 'n openingswoord en na een en ander uit het afgelopen jaar ge memoreerd te hebben, kreeg de se cretaris, de heer L. v. d. Plas, gele genheid voor het uitbrengen van 't jaarverslag, waarin uit kwam dat 1960 een gunstig jaar voor de vere niging was gewest. Het ledental be draagt op het ogenblik 85. De heer P. v. d. Kwaak gaf als penningmees ter een financieel overzicht, dat al lesbehalve gunstig was, er was een nadelig saldo. Tot leden der kascom- missie voor 1961 werden benoemd de heren J. de Mooy en D. de Mooy. Bij monde van de heer I. Schaddee van Doorn vermeldden de tatoeëer- ders dat in 1961 niet minder dan 161 dieren waren getatoeëerd. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende he ren I. Schaddee van Doorn, M. Sou- verein en L. van der Plas herkozen en in de vacature L. Parlevliet werd fgekozen de heer F. van Duyvenbode. Tot tatoeëerder voor 1961 werd her benoemd de heer I. Schaddee van Doorn. Hierna sluiting. Geslaagd Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen sportmas seur van het Nederlands Genootschap Sportmassage, de heer H. L. van der Horst. Weekmarkt Deze week zal, in verband met de Goede Vrijdag, de weekmarkt niet op vrijdag, doch op donderdag, op de gewone uren, ge houden worden. Sluiting gemeentelijke bureaus. Aanstaande zaterdag zullen de ge meentelijke kantooren voor het pu bliek gesloten zijn. Alleen het bu reau van de burgerlij Ke stand is, uit sluitend voor spoedgevallen, geopend van 9 tot 10 uur voormiddag. a.s zondag wilt u graag braadkuiken en doperwten op z'n paasbest... Bij elk blank, mals Iglo braadkuiken een pak plukverse Iglo doperwten - als paasverrassing - vijftig cent voordeliger Kies uit: een pak fijne of middelfijne dop erwten (450 gram). Zo vers van smaak! Zo natuurlijk van kleur! Met het fijnste blank- vlezige braadkuiken. Voor een feestelijke paastafel Voorzien van Rijkskeurmerk. Eén van de wereldvermaarde produkten. dus: k betrouwbaar k degelijk k comfortabel k zuinig k verbluffend in prestaties. Stap in voor een proefrit bij ELAM offlc. Ford-dealer voor Lelden e.o. en de bollenstreek Haarlemmerweg 2-4, Leiden - Tel. 01710-33141 Inclusief vele extra's als verse- luchtverwarming en vinylbe- kleding. Bijzonder krachtige 41 PK motor. 4 versnellingsbak

Leidse Courant | 1961 | | pagina 11