GEMEENTERAAD VAN KATWIJK „LUCIENNE" De uitbreidingsplannen van ,De Does' Raad van Rijnsburg accoord met bouw raadhuis en restauratie Abdijtoren VRIJDAG 24 MAART 1961 T.Mvwnon gsmat tit PAGINA 8 (Ongecorrigeerd) Gisteravond kwam de raad van Katwijk onder leiding van burge meester Duiker in openbare verga dering bijeen. Na de notulen en in gekomen stukken kwam aan de orde het punt aankoop grond met opstal len aan de Louwestraat, eigendom van mej. J. W. Spaanderman, groot 474 m2 voor de prijs van 8250,-. De woningen worden thans verhuurd voor 514.80 per jaar. Geen bezwa ren en aldus aangenomen. Dan het voorstel tot aankoop van het pand Buitensluisstraat 125, eigendom van mevr. C. A. Tjemkes- Waterreus, groot 163 c.a. voor de prijs van 16.000 te vermeerderen met de kosten van overdracht en registratie. Het vorige en ook dit Êand liggen in het saneringsgebied. onder op- of aanmerkingen goed gekeurd. Het bestuur van de Christ. Tech nische school vraagt een strook grond te kopen bij de Louise de Coligny- laan, prijs f 11.15 per m2. Z.h.st. aan genomen. Dan het voorstel om aan de heer P. C. Bloot Pz. Asterkade 34 te Heemstede tot 1 januari 1962 te ver huren een perceel duingrond ter grootte van 1015 m2 gelegen aan de zeezijde van de Boulevard, tussen de Oude kerk en het Vuurbaaksplein tegen de prijs van 463,75 per jaar. De heer Bloot had dit perceel reeds vijf jaar in huur, maar de raad be sloot de huur op 1015,- te brengen. Hierna goedgekeurd. In de vergadering van januari 1961 besloot de raad voor het bouwrijp maken van de gronden in de „Hoor- nespolder" een eerste crediet van 2.901.570,- te verlenen. Thans nu het plan meer uitgewerkt is worden de totale kosten geraamd op ƒ2.624.000 te weten: gasbedrijf 670.000,-, Wa terleidingbedrijf 441.500,-, Elek triciteitsbedrijf 1.265.000,-, Straat verlichting 227.000, en voor de Brandkranen 20.500,-. Het ligt in de bedoeling de werkzaamheden in etappes uit te voeren. Voor 1961 wordt noodzakelijk geoordeeld 573.300,- waarvoor B. en W. d° raad thans een crediet vragen tot genoemd bedrag. Wordt z.h.st. aan genomen. De jaarwedde van de wethouders Vervolgens het voorstel "van de burgemeester tot herziening van de jaarwedde van de wethouders. Er waren nogal leden, die hierover het woord voerden. Dr. Overdijkink b.v vond het een stormachtige ontwikke ling voor de wethouders vergeleken bij wat de ambtenaren meemaken als het over hun salaris gaat. maar hij zowel als de heren v. d. Zwan. H. Haasnoot, A. Pronk verklaarden zich voor. De heer D. J. Kleen vroeg stemming. Tegen stemden de heren Dr. L. Borleffs, D. J. Kleen en J. van Duyn. Uitbreiding VW-bureau. Sinds 1957 stelde de raad aan het bestuur van VVV een subsidiebedrag van 7500,- beschikbaar. Dit ten be hoeve van een informatiebureau. De stijging van het aartal badgasten vordert, dat bedoeld bureau nog voor de aanvang van het komende seizoen wordt vergroot en wel door achter het gebouwtje een houten op stal van ongeveer gelijke inhoud te plaatsen. De kosten hiervan worden begroot op 10.700, hetgeen bere kend over een tijdvak van 11 jaar een kostenvermeerdering meebrengt voor VVV van 13377,31 per jaar. B. en W. geven er de voorkeur aan van gemeentewege het werk te doen uitvoeren en WV zal dan 111,50 per maand meer aan huur gaan be talen. Na enige bespreking en op- en aanmerkingen wordt het voorstel aangenomen. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de aanschaffing van een nieuwe kolkenzuiger op een D.A.F. chassis waarvan de kosten worden geraamd op 46.600 totaal. Hiertegen geen bezwaren; dus aan genomen. De dienst van openbare werken beschikt momenteel over 3 z.g.n. roltrommels voor het ophalen van huisvuil. Gebruikelijk is dat per plm. 25000 emmers aén roltrommel nodig is. Ter plaatse zijn per 1 ja nuari 1.1. 9530 uniforme vuilnisem mers uitgebet. De kosten welke met de aanschaffing van de 4de roltrom mel gemoeid zullen ziin worden ge raamd op totaal 41.225,-. Bedoeling is zo'n apparaat in jaar af te schrij ven. Goedgekeurd. Toonkamer nutsbedrijven. De nutsbedrijven kampen met een gebrek aan ruimte. Verbouwing van kantoor geeft geen aanvaardbare op lossing. B. en W. geven er de voor keur aan plannen te doen ontwerpen waarin met alles rekening zal zijn te houden De kosten hiervan zullen naar raming 5000,- bedragen. B. en W. geven de raad in overweging het hiervoor benodigde crediet be schikbaar te stellen. I*ij de behande ling van dit voorstel ging het soms nogal heftig toe. De heren H. Haas noot, N. v. Duyvenbode, Dr. G. W. Overdijkink. Proi k, Kleen, Tim mermans, Nasveld, Wassenaar, v. d. Mare] hielden lange betogen en wet houder H. P. Bloot die de minder heid van B. en W. vormde, zegde zijn mening hierover. De sprekers waren vooral tegen het instellen van een toonkamer waar wethouder Bloot ook teeen was. Het voorstel van B en W. werd tens otte met 10-6 stemmen verworpen zodat deze plannen, waarschijnlijk tot een vol gende raadszitting, var de baan zijn. Aan de Katwijkse Bouwvereniging za1 een geldlening worden verstrekt voor de financiering van de stich- tingskosten van 18 garages behoren de tot het complex van 72 woning wetwoningen aan de Boslaan tot een bedrag van f 78.150. De winkelsluiting. Op verzoek van de Christ. Mid denstandsvereniging is een kleine wijziging gebracht ten opzichte van de winkelsluiting. Deze zal ten op zichte van de sluiting thans' luiden als volgt: Het is verboden in de pe riode van 1 sept t.m. 30 juni voor het publiek geopend te hebben: a. viswinkels op maandag vóór 13 uur; b. alle overige winkels, uitgezon derd groenten- en fruitwinkels op dinsdag na 13 uur. Het in het eerste lid gestelde verbod geldt niet: in de periode van 29 nov. t.m. 5 dec.; b. in de weken waarin Nieuwjaarsdag, eerste Kerstdag of Hemelvaartsdag op een andere werkdag dan de aan- ewezen dag valt; c. voor alle win- els, bedoeld onder a. en b. van het vorige lid, met uitzondering van kapperswinkels: in de weken waar in 2de Paasdag of 2de Pinksterdag valt; d. uitsluitend voor kappers winkels: op de laatste dinsdag voor afgaand aan de 2de Paasdag en 2de Pinksterdag. Een tweede logopediste. Sedert 15 okt. 1959 is in dienst der gemeente een logopediste voor het De vierde jaarvergadering, woens dag gehouden in het Dorpshuis, van de „Zwem- en Polovereniging De Does" was een zeer belangrijke. De voorzitter, de heer H. v. d. Horst, gaf nl. verslag van de toekomstige uitbreidingsplannen. Deze omvatten zoals reeds genoemd, een nieuw 50 m. bad, dat evenwijdig komt te liggen met de Ericalaan en een res taurant met gedeeltelijk overdekt terras. Voor de uitbreiding van het bed zal een stuk van de rolschaats- baan bijgetrokken worden. De kleed ruimte zal met 25 wisselcabines worden uitgebreid. Ook de zonne weide zal worden vergroot. Wanneer deze vernieuwingen ziin voltooid, zal het zwembad de gehele dag geopend zijn. Het ligt ook in de bedoeling het restaurant des winters open te stellen. De heer v. d. Horst is zeer opti mistisch wat betreft de goedkeuring van Ged. Staten, gezien de enorme toeloop. Sinds de openstelling in '57 is de verkoop van abonnementen en losse kaartenverkoop verdubbeld. Deze toeloop is bii de bestaande toe stand niet te handhaven. De vijf daagse werkweek zal ook hier ziin invloed wel doen gelden Gezien de exploitatierekening behoeft deze uit breiding de gemeente geen geld te kosten. De abonnementsoriizen. zo wel als de Drijs van de losse kaart jes zal worden verhoogd, terwiil men de toename van het bezoek op 10% schat. Ondanks de zeer natte zomer ga ven dé jaarverslagen een gunstig beeld. Uit het verslag van de pen ningmeester. dr heer Welling, bleek, dat de geraamde uitkering aan de gempente als het batig saldo van f20nnkon worden gebracht op f10 981.21. Aan onderhoud en ver- hoto-ring van het bad is besteed ruim ƒ9000.De secretaresse, mej. M. v. AUTOPOFTTFR STOND OnEN BROMPTFTSWR NAAR ZIEKENHUIS Woensdagavond om kwart over 6 had voor café de Oude Post een on geval plaats, waarbij de heer A. J. S. uit Leiden het slachtoffer werd. Een personenauto, bestuurd door J. G. Z. uit Den Haag, stopte ter plaatse, waarna de bestuurder het portier aan de linkerzijde opende, met het gevolg dat S. hier tegenop reed en kwam te vallen. Dr. Van Nes, die spoedig ter plaat se was, constateerde bij S., een gijote hoofdwonde, armfractuur en een ge broken vinger. S. werd naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden ver voerd. De autobestuurder kreeg pro ces-verbaal. DIPLOMA-UITREIKING TUINBOUW-WINTERCURSUS Gisteravond vond in hotel „Het Bruine Paard" de diploma-uitreiking plaats aan de geslaagden van de 2- jarige tuinbouw-wintercursus. Het was de heer J. Heemkserk, die na mens de Kon. Alg. Ver. van Bloem bollencultuur een woord van wel kom sprak. Op de eerste plaats tot de leerlingen, die na twee jaar van hard studeren en veel opoffering van vrije tijd, thans de bekroning zou den krijgen. De heer Heemskerk verwelkom de verder de burgemeester en de ouders van de leerlingen, alsmede de heer Kwaad, namens de inspectie voor het land- en tuinbouwonder wijs. De heer Kwaad en de leraren van deze cursus werd dank gezegd voor de vele moeite, gedaan in deze tweejrige cursus. Nadat de heer Van Limburg aan de cursisten enkele vragen had ge steld van theoretische en praktische aard over de bloembollenteelt, was het de heer Kwaad die hen toesprak. Spreker beklemtoonde, dat nu de mechanisatie en automatisatie zijn intrede in het bollenvak heeft ge daan, men zijn kennis ook op dit ge bied moet verrijken, wil men niet achter blijven bij hen die dit wel doen. Ook economische problemen vragen steeds meer aandacht. Ook hiervooi zal een cursus gegeven wor den. Spreker had bewondering voor de cursisten en sprak een woord van gelukwens tot geslaagden. Dank bracht spreker ook namens de in specteur van het land- en tuinbouw- onderwijs aan de leraren en aan het bestuur van de Sassenheimse afde ling van Bloembollencultuur voorde geven van spraakonderwijs. Het aan tal kinderen is intussen zo groot, dat zij het werk niet af kan. Deze situatie maakte dat het geven van onderwijs aan de Ds. de Liefde- school niet meer gegeven kon wor den. B. en W. hebben een logope diste uit Wassenaar bereid gevonden 8 uur per week deze functie te ver vullen. De kosten zullen bedragen 2200,-. B. en W. vragen dit crediet beschikbaar te stellen, waartoe de raad bereid bleek. Het bestuur van de Christ, school voor l.o. en u.l.o. verzoekt medewerking voor de bouw van vier leslokalen er 2 vaklokalen plus een gymnastieklokaal, hetgeen door de raad wordt toegestaan. (De school heeft reeds 10 lokalen). Het bestuur der Katwijkse Indus trie en Huishoudschool vraagt me dewerking voor de uitbreiding van het leerplan met een opleiding voor een leerling-verkoops+ei. Toegestaan Op het kampeerterrein is de behoef te gebleken aan een aantal douches, nl. 10 koudwaterdouches in de bui tenlucht waarvar twee zullen wor den afgesloten. Kosten f 6500,-. Goedgekeurd. Na rondvraag sluiting. d. Voort, die aftredend was, werd bij acclamatie herkozen. De heer F. van der Reyden bracht verslag uit van de zwemclub „De Kleine Does". Deze vereniging telt 110 leden en is aangesloten bij de KNZB. Twee herenzeventallen en één dameszevental namen deel aan de zomercompetitie van de kring Gouwe-Riinstreek. De heer v. d. Reyden dankte het bestuur van „De Does" voor de financiële steun en de goede samenwerking. In zijn slot woord deelde de heer v. d. Horst mede. dat in het komende seizoen ook 's zaterdagsmorgens gelegenheid is voor gemengd zwemmen. Schaakclub. Groep I: P. van Wijnen-rector De Groot H-'/a; gr. II: C. v. Tol-A. P. Helmus 10; Ch. H. Sterk-P. v. d. Leek Vt-V2. gr. III: C. Meinema-J. H. v. d. Velden 01; W. v. d. Leek-H. v. d. Maat 01. voorbereiding van deze cursus. De heer Heemskerk sloot zich hierbij aan. De avond werd verder gevuld met het vertonen van enkele films. De geslaagden Zij die slaaeden waren: mej. T. Eikelenboom, W. A. G. v. d. Ploeg, J. II. J. Zwetsloot, F. A. M. Warmer dam en C. Zwetsloot, allen Voor hout: K. Biemond en H Molken, Ab-1 benis: A. M. v. d. Does, J. v. Grie ken, G. T. Groen in 't Woud, F. Lee- nen en J J. Heemskerk. Warmond; J. C. M. Hooeervorst. Noordwiiker- hout; C. W J. Hooiimans. Oegsteeest; P. v. Paridon. Voorschotenf C. O On derwater, Lisse; J. v d. Berg, Voor hout en H. J. Verschoor, Sassenheim. Tafeltennis. In de thuiswedstrijd tegen RTC 4 uit Rijnsaterwoude be haalde TCS 1 een ruime overwin ning: 91. Groeneveld, Bos en Van Biezen speelden een goede wed strijd. Zij konden echter niet voor komen, dat het dubbelr A een zege voor de gasten opleverde. In een matig gespeelde wedstrijd won TCS 2 uit van Reflex te Lisse. Doornbosch die als invaller speelde, deed voor treffelijk werk. Met 100 keerde men naar Sassenheim terug. TCS 3 wist met 64 van Steeds Vooruit te winnen. Een mooie pres tatie tegen een veel sterker tegen stander. Schaken. - Voor de competitie van de Leidse Schaak! nd werd de wed strijd „Sassenheim II"-„Zwarte Pion 1" een grote overwinning voor de gasten. Het enige winstpunt dat de Sassenheimers in de wacht sleepten werd behaald door twee remise-par tijen. De uitslag was als volgt: Sassenheim 2Zwarte Pion 1 19 A. C. BarnhoornA. Rotteveel 01 f. de JongeC. Rotteveel VtM A. BarnhoornB. van Vliet 0—1 N.N.G. Scholtes 0—1 G. BouwmeesterP. Langeveld 01 J. van der VeldeN. v.d. Meij 01 G. van der LipW. Goedemans 01 C. ClementH. van Diemen 01 J. van Rijssel—Th. Brouwer J. F. L. Zondervan—J. v. Koppen 0—1 LEIDSCHENDAM Nieuwbouw raadhuis. De nieu we vleugel aan het raadhuis zal met een ontvangst van genodigden door de burgemeester op donderdag 6 april a.s. worden ingewijd. Na rond leiding door de aanbouw houdt het gemeentebestuur receptie in de raad zaal des middags 3 uur. NOORD WIJK BESLOTEN ZITTING VAN DE GEMEENTERAAD Gisteravond kwam de raad in spoedeisende vergadering bijeen voor de behandeling van de volgende agenda: 1. Bespreking aankoop grond aan de Prins Hendrikweg; 2. Nade re bespreking verpachting parkeer terrein. Na opening der vergadering kon de pers onverichtérzake huiswaarts trekken, omdat na opening de zit ting besloten werd verklaard. AMATEURFOTOGRAFEN SPRAKEN OVER TENTOON STELLING OUD-NOORDWIJK In de laatste vergadering van de Noord wij kse foto-amateurs, ditmaal in de grote zaal van Seinpost, kwam heel wat praatwerk aan de orde, SETTERLAINE Jumpers en Vesten MODEHUIS Exclusieve Damesconfectie BOTERMAKK'l 17 LEIDEN TELEF 32765 (Advertentie) voordat met de jurering van de mee gebrachte foto's kon worden begon nen. Zo werd er besloten in groep C mee te doen aan de grote bondswed strijd (vorig jaar wonnen de Noord- wijkers de tweede prijs in groep D) en er werd een commissie benoemd voor het verzorgen van een zomer- tentoonstelling, waarop naast werk van de leden, iets van Oud-Noordwijk te zien zal zijn. Uit de vergadering kwam de suggestie naast elke oude foto, ook het gelijknamige beeld van 1961 te hangen, waardoor de groei van Noordwijk nog beter is te zien. Dit brengt echter ze^r veel werk mee, zodat het de vraag is of een en ander dit jaar nog kar gebeuren. De heer J. Hoek heeft zijn prach tige collectie kaarten van oud- Noordwijk ter beschikking gesteld, evenals de heer Van Beelen van ho tel Noordzee, die zeei mooi mate riaal ter inzage zond. Mochten er nog meer verzamelaars van oude prenten en ansichtkaarten over Noordwijk zijn, secretaris Vink, Quarles van Uffordstraat 90, tel. 3166, zal een berichtje hierover gaarne in ontvangst nemen! Wat de uitslag van de onderlinge wedstrijd betreft: het onderwerp „Glas" bleek voor velen een moei lijke opgave te zijn geweest. De uitslag luidde als volgt: 1 K. A. Kok, 2 A. de Vries, 3 A G. v. Asten, 4 P Slingerland, 5 M Zuiderduin, 6 E. Eartse, 7 J. v. Asten, 8 C. Jagten- berg, 9 P. Romijn en 10 R. Theunis- sen. Bij het vrije onderwerp vielen en kele uitstekende opn°men te bewon deren. De uitslag in deze afdeling was: 1 A. G. v. Asten, 2 C. Jagten- berg, 3 M. Zuiderduin, 4 F. Slinger land, 5 A. de Vries, 6 R. Theunissen, 7 K. A. Kok, 8 E. Aartse, 9 J. van Asten. De verplichte foto's werden door de heer G. de Roos^ besproken, de vriie door twee „vrijwilligers, die door voorzitter J. K. de Vries uit hun tent werden gelokt. Duideliik bleek hoe subjectief eigenlijk de beoorde ling van foto's is. De niet-prijswinnaars konden daar om getroost naar huis gaan om zich voor te bereiden op het volgende onderwerp: „In volle actie". H.T.I.O.S. IN HET GOUD Op zaterdag 8 april zal de toneel vereniging „Het Toneel Is Ons Stre ven" in café Flora een receptie hou den ter gelegenheid van haar 50- jarig bestaan. Dinsdag 11 en woens dag 12 april zal er een jubileum-uit voering gegeven worden in hotel Royal voor genodigden en belang stellenden, waarbij opgevoerd zal worden het bekende stuk „Op hoop van Zegen". Het eerste bestuur van deze nog kerngezonde toneelvereni ging bestond uit de heren Hein Steenvoorden, voorz., C. Zuidhoek, secr., Jan van Dam, penningm, en de leden M. v. d. Raad, J. Caspers Azn., G. Slats, J. Kaptein, J. Augustinus, W Kampman, Th. Heemskerk, J. de Haas, W. Steenvoorden, W. Brede- rode en P. Slats. Het eerste stuk dat opgevoerd werd was getiteld: „Een avond onder vrolijke jongens" Tot 1930 bestond de vereniging alleen uit herenleden, nadien werd het een gemengd toneel onder regie van Kees van Zeist Na zijn vertrek uit Noordwijk werd deze opgevolgd door de heer Jan Steen, die thans nog de scepter zwaait. Een aardige bijzonderheid mogen wij wel ver melden „in de beginjaren was het Onder voorzitterschap van burge meester B. H. Koomans kwam gister avond de voltallige raad in vergade ring bijeen ter behandeling van een 17-puntige agenda met o.m. de aan bieding van de begroting van het wa terleidingbedrijf en de gemeentebe groting 1961. Nadat de ingekomen stukken, w.o. goedkeuringen van GS, waren afgehandeld, werd overgegaan tot het agendapunt: aankoop van een tweetal woningen aan het Moleneind ten behoeve verbreding van de weg. De raad ging hiermee accoord. Bakkersbrug heeft aandacht van B. en W. Bij de bespreking van dit punt wil de de heer D. v. d. Mey nogmaals 'n lans breken voor de Bakkersbrug, welke een gevaar oplevert voor het verkeer. Weth. Kralt zei, dat de heer v. d. Mey gerust kon wezen, daar dit reeds de aandacht van B. en W. heeft. Aangaande de drie subsidieverzoe ken t.w. een verzoek van de Oranje vereniging voor tractatie van de kin deren ten bedrage van 0.50 per leer ling, ook toe te kennen aan de kin deren die de kleuterschool bezoeken; een verzoek van de Stichting Rijns burg Bloemencorso om de haar toe gekende jaarlijkse subsidie te verho gen van 2000,— tot 2500,en een verzoek van het Geref. Jeugiverband en de plaatselijke afdeling van de CJMV om een suasidie in de kosten uitgaansdagje van de leden altijd gesteld op 15 augustus en met de Jan Pleizier van L. Beuk (kosten 10.trok men er dan op uit naar de Oude Vink of 't Kopje van Bloe- mendaal". Men begrijpt wel dat deze tochtjes al een „toneelstuk" op zich zelve waren. Postzegelvereniging Noordwijk De maandelijkse vergadering van de Postzegelver. „Noordwijk", gister avond gehouden in café Flora, mocht zich in een behoorlijke opkomst ver heugen. Wegens ontstentenis van de voorziter, werd deze bijeenkomst ge presideerd door de secretaris, de heer Jac. Vink, die in zijn openingswoord mededeelde, dat door omstandighe den sinds de laatste vergadering het bestuur nog niet heeft kunnen spre ken over de viering van het 15-jarig bestaan van de afdeling. Wel ligt het in de bedoeling het 3e lustrum ge zamenlijk te vieren met de zuster- afdeling van Zee „Philatelica", we gens het feit dat deze 10 jaar be staat. Het goede contact tussen bei de verenigingen zal hierdoor zeker verstevigd worden. Het verschuiven van de maandelijkse bijeenkomsten van de maandag naar een^andere dag in de week heeft niet het succes ge bracht, wat er van verwacht werd, want degene die niet op de maan dag konden komen, schitteren nu ook door afwezigheid. Er werd be sloten voortaan weer op maandag te vergaderen. De jeugdclub van de af deling, onder de goede leiding van mej .Tiny v. d. Raad floreert goed, de ruilbeurs wordt goed bezocht, ter wijl zij kort geleden op gezellige wijze hun éénjarig bestaan hebben gevierd. Er werd bekend gemaakt, dat half april de zomerzegel Neder land verschijnt in vijf waarden met afbeeldingen van vogels, terwijl de monumentenserie van Suriname, reeds verschenen in de waarden tot 10 cent, in het begin van mei zal worden uitgebreid met de uitgave tot 60 cent. Onder eminente leiding van veilingmeester J. C. v.. d. Voort wer den op vlotte wijze en tegen aan trekkelijke prijzen kavels zegels aan de man gebracht. Een belangrijke mededeling was, dat zegels, die ge schonden zijn door aneline-potlood of ballpoint, shoon gemaakt kunnen worden door een spiritusbad. De vol gende vergadering werd vastgesteld op maandag 17 april a.s. Geboren: Margaretha A. dr van S. W Bierman en A. A. Caspers; Anton J zn van A. C. Lindhout en'A. Bette Arie Jan zn van J. van Duin en J. v d. Wiel; Jantine F. dr van N. Bin nendijk en M. v. d. Haak; Agnes H. M dr van H. J. Heemskerk en A. M. Slats. Ondertrouwd; C. B. van Gent en C. M. Novotny; O. G. Scheuermann en A M. Verhart; J. Nillissen en H. P. A. Putters. Getrouwd: H. C. van Bezooijen en A. van Sint Annaland; E. de Haan A. M. Zwetsloot. Overleden: Abraham G. van Keu lenbrons 76 jr. Albertus P. v. d. Ham 66 jr. VALKENBURG BB-oefening. Donderdagavond stond Valkenburg in het teken van een grote gecombineerde B.B.-oefe ning en wel van Rijnsburg en Valken burg. Rond acht uur hoorden we ge weldige ontploffingen en ontstonden er op diverse plaatsen van het dorp branden. Direct daarop gingen de si renes, kwam het BB-apparaat in werking. EHBO, brandweer en an dere afdelingen hadden druk en moeilijk werk. De slachtoffers wer den via ladders boven uit een huis naar beneden gehaald en weggeleid naar het BB-lokaaL Men was van de veronderstelling uitgegaan, dat er een vliegtuig neer gestort was, een blindganger bij werk zaamheden tot ontploffing was ge komen en dat er een auto in brand was gevlogen. Nadat de oefening was afgelopen, verzamelden allen zich in café „Het Wapen van Valkenburg". Hier wa ren o.a. aanwezig de burgemeesters van Valkenburg en Rijnsburg, de heer Gert van Wijk, de beide Val- van de door deze organisaties geëx ploiteerde leesbibliotheken, werd nogal gediscussieerd, daar door B. en W. in eerste instantie in verband met de slechte financiële positie van de gemeente hierover afwijzend was be schikt. De heer C. Leeuwenburg wees erop, dat de aanvraag van de OV om een subsidie van ƒ0.50 voor de kin deren niet zo maar van de hand ge wezen kon worden. Daar Rijnsburg nogal kinderrijk is, adviseerde hij om een tussenweg te nemen en 25 cent per kind toe te kennen. De heer T. Kralt wees naar aanleiding van het verzoek van het Geref. Jeugdverband op het geestelijke werk in deze ver enigingen. Na een langdurige discus sie werd over de drie aanvragen apart gestemd en werden de verzoeken van de OV en het Jeugdverband ingewil ligd. Het verzoek van het Bloemen corso werd hoewel deze de volle sympathie van de raad heeft na stemmingafgewezen. 8 Ton voor raadhuis Het voorstel van B. en W. om ten behoeve van de bouw van een raad huis ten laste van de gemeentebegro ting 1961 een krediet van (na afron ding met een post voor onvoorziene uitgaven) 850.000,te verlenen, werd door de raad goedgekeurd. Daar 't niet mogelijk zal zijn de uit deze uitgave voortvloeiende kapitaallasten, alsmede de in vergelijking tot de ex- kenburgse wethouders, alsmede de commandanten en hoofden van de B.B Nadat de burgemeester allen van harte welkom had geheten, gaf hij gelegenheid vragen te stellen of cri- tiek te leveren op de zo juist gehou den oefening. Men was van oordeel, dat het werken met de eigen ploe gen makkelijker was, maar dit was juist een goede les geweest, want als het ernst is, dan is men al blij met iedere EHBO- of brandweerman, die bij de hand is. De brandweer moest nog een bittere zij het dan leerzame pil slikken. Toen zij op het terrein van de ramp arriveerde, bleek dat de watertank leeg was en moesten zij van werkwijze veranderen. Hier was veel hilirateit over, maar de meeste brandweermensen wisten niet of ze lachen of huilen moesten. Er was ook kwistig met rookbom men gewerkt, zodat zwaar gewonden de benen namen. Maar één ding is waar, er is hard en goed geoefend en men heeft veel geleerd. De comman dant, de heer R. Oudshoorn, kon dan ook op een zeer geslaagde avond te rugzien. WASSENAAR Eierenzoekwedstrijd in Deyleroord. - De buurtvereniging Deyleroord en omgeving organiseert op woensdag 29 maart a.s. voor de kinderen van de leden een eierenzoekwedstrijd. De deelnemers (van 49 jaar) moe ten tevoren zijn aangemeld. De kin deren verzamelen zich om 2 uur 's middags bij gebouw Sion aan de Violierenweg. Boomfeestdag. Op woensdag 29 maart a.s. zal in verschillende ge meenten in Nederland de „boom feestdag" worden gevierd. Ook in Wassenaar, dat verleden jaar voor het eerst mee deed. Toen werden door de Wassenaarse schoolkinderen jonge bomen geplant in het duinbos tegenover Hotel Duinoord. Volgende week woensdag zullen ongeveer 200 schoolkinderen p pulie ren planten bij de nieuwe huisvuil stortplaats, die langs de Zijlwatering achter de Hoogeboomseweg is ge graven. Vijf scholen in Wassenaar-Zuid zijn daarvoor aangezocht: de beide scho len aan de Bloemcamplaan, de Al- chvinschool, de Kievietschool en de Pius X-school. Om 9 uur komen de jongens en meisjes samen in de openbare school aan de Bloemcamplaan waar zij zul len worden toegesproken door de loco-burgemeester, mr. dr. J. Hazen berg. Daarna gaat de jeugd in auto bussen naar de Hoogeboomseweg, waar om 10 uur de bomen geplant worden. Na de boomplanting wordt in de Bloemcamplaan-school nog een toepasselijk filmpje vertoond. De be doeling van de boomfeestdag is, bij de jeugd de belangstelling te wekken voor bomen en bos en de natuur in het algemeen. Voorafgaand aan de boomfeestdag worden op de deelne mende scholen inl 'ingen gehouden over de betekenis van h-t bos voor onze samenleving door de heer J. Deelder, bosbouwkundig ambtenaar van het staatsbosbeheer. Aan de kin deren is bovendien een boekje uit gereikt, terwijl zij op de feestdag zelf nog een traktatie zullen ont vangen. Geboren: Adrianus Antonius z. v. A. T. de Bruyn en H. C. Brama; An na Wilhelmina Maria d.v. M. T. Bur- gemeijer en W. C. J. Bellekom; My- lène Marcia Diana d. v. H. F. A. Boe- renbeker en M. A. Dance; Antonius Adrianus Jozef, z. v. P. J. Bellekom en F. A. Schrama; Eugenius Maria, z. v. H. J. Otte en H. M. A. W. van Leeuwen; Alexandra, d. v. J. R. Tim mer en S. E. G. van Rhijn. Ondertrouwd: H. Booster (Eindho ven) met Else Magdalene de Boer; J. C. Plompen (Rotterdam) en A. C. M. Koot. Gehuwd: J. A. H. van Winden en A. A. M. Kroon; W. M. Rolvink en A. E. Vosse. Overleden: Maria Elizabeth Hoor weg 83 jr., Johannes Franciscus Brie- ko, 57 jaar; Caroline Fritsch 66 jaar; Jan Stark 70 jaar; Felix Smeets 56 jaar; Dina van den Boogerd 85 jaar; Everhardus de Koster 58 jaar. ploitatiekosten van het huidige raad huis ongetwijfeld belangrijk hogere lasten van het nieuwe raadhuis, op te vangen in het kader van een slui tende gemeentebegroting, stelden B. en W. in dit verband de raad voor, tot de minister van binnenlandse za ken een verzoek te richten om een subjectieve verhoging van de alge mene uitkering uit het gemeente fonds. Dit voorstel werd aangenomen. Restauratie Abdijtoren B. en W. menen dat thans het ogen blik aangebroken is voor de restaura tie van de toren de benodigde rijks- goedkeuring aan te vragen. Zij gaven de raad in overweging voor de restau ratie van de toren ten laste van de kapitaaldienst van de gemeentebe groting voor het jaar 1961 een kre diet van f 425.000,— beschikbaar te stellen, hetwelk door de raad goed gekeurd werd. Eveneens werd voor de verbetering van 30 woningen aan de Graaf Floris- laan, Schoolsteeg en Oegstgeesterweg een krediet beschikbaar gesteld van ƒ31.000,—. Voor de bouw van 2 wo ningen voor de hoofdonderwijzer van de opengare lagere school en de hoofdonderwijzer van de Kon. Wil- helminaschool werd eveneens een krediet gegeven van ƒ78.500,— ten laste van de kapitaaldienst van de ge meentebegroting 1961. Hiertegenover staat de bijdrage van het Herv. schoolbestuur ten bedrage van ƒ10.000. Tot slot werden nog goed gekeurd de verhoging wethouderssa larissen en vergoeding bijwonen raadsvergaderingen en vergaderingen van raadscommissie. Hierna werd overgegaan tot de al gemene beschouwingen van de be groting waterleidingbedrijf en ge meentebegroting. 0 LEIDERDORP Nieuw 50 m. bad en restaurant RIJNSBURG

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8