Gekapseisd opslagschip wordt gelicht Kikvorsmannen zoeken naar het gat Angola voor Assemblée Bijna helft van alle Nederlanders bracht in 1960 vakantie buiten eigen woonplaats door De man en de mode bij P. C. Leiden H MATCH TOWK MEDISCHE DIENSTEN „Stella Duce-actie" vestigt aandacht op zeemansgezin .VRIJDAG 24 MAART 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 „Soms (te) haastige spoed achter invoering arbeidstijdverkorting" „Wil het streven, de arbeidstijd verkorting zichzelf zoveel mogelijk te laten „inverdienen" succesvol ver lopen (doordat zij leidt tot produk- tiviteitsverhoging), dan is een gron dige voorbereiding beslist nodig. Nu echter, onder druk van de omstan digheden, de arbeidstijdsverkorting in bepaalde gevallen op een over haaste wijze wordt ingevoerd, is het weinig aannemelijk dat het „inver dienen" een onverdeeld succes zal worden". Dit deelde staatssecretaris Rool- ving mee op de vijfde Friese nijver heidsdag, die in Leeuwarden is ge houden. De heer Roolvink gaf een uiteen zetting van de opvattingen van de overheid ovér de verkorting van de arbeidsduur. Hoe meer de arbeids tijdverkorting verbreid wordt, des te beter zal zij aan haar doel ont plooiing van het persoonlijk leven beantwoorden. Wan-t zij wordt dan tot een algemene levensgewoonte. „Daardoor zal de hier en daar voor komende neiging om de extra vrije tijd te besteden aan het verwerven van bijverdiensten op iets langere termijn wel worden afgeremd", aldus de staatssecretaris. (Advertentie) Met 78 tegen 2 stemmen, bij 8 ont houdingen, heeft de Algemene Ver- Vanmorgen is men begonnen het vorsmannen, die onder de naam W. kundige hulp, heeft vooral aan het maandag aan de Kaasmarkt gezon- Smit Co samenwerken in de Eer- laatste schade berokkend, doordat bij ken 58 ton metende opslagschip van ste Nederlandse Kikvorsservice uit het ruimen de doorweekte ambal- de Goudse expeditie-firma J. Roo- Rotterdam. Hoe het lek in de stalen lage uiteenviel en flessen kapotvie- w C1X.CUC denburg leeg te pompen. Niet min- boot ontstaan is, is nog steeds een len. Aan het bergingswerk van de gadering"'van^'de^VerenigdT'Natiês der dan 48 ton water rnoet uit het raadsel. Het ongeval heeft nogal veel goederen namen ook een aantal mi- donderdag besloten de kwestie-Ango ruim van het stalen casco worden schade opgeleverd aan in het schip litairen deel. Hen wacht nog een ver- ja op de agenda te plaatsen, gepompt. Voor het zoeken en dioh- opgeslagen expeditiegoederen, voor- rassing in de vorm van een extra ten van het gat, dat zich onder de al aan textiel en een grote partij vrije dag, die hun commandant hen waterlijn moet bevinden, heeft men flessen sla-olie. De overigens zeer voor deze hulp heeft toegezegd, de hulp ingeroepen van enkele kik- gewaardeerde maar soms wat ondes- Weinig zin in familiebezoek Naar werd verwacht is het bezoek aan het buitenland zeer sterk toege- v nomen. In 1947 ging 4 procent van de vakantiegangers naar het buiten- Het centraal bureau voor de sta- land, in 1954 18 procent en in 1960 tistiek heeft kortgeleden een onder- 24 procent. In totaal bezochten ruim zoek ingesteld naar de vakantiebe- 1>5 miljoen Nederlandse vakantie- steding van de Nederlandse bevol- gangers het buitenland. Een derde king in 1960. Uit voorlopige uitkom- deel daarvan verbleef in W.-Duits- sten van dit onderzoek blijkt, dat in land. 1960 bijna 5,2 miljoen Nederlanders in het binnenland nam het bezoek (45 procent) met vakantie buiten aan badplaatsen en watersportgebie- hun woonplaats zijn geweest tegen den relatief sterk toe. Het bezoek 4,4 miljoen in 1954 (41 procent). aan de Achterhoek en Twente en aan de grote steden (samenhangend met Een nadere analyse van de cij- de vermindering van het familiebe- fers leert, dat het bezoek aan familie, zc>ek) bleef relatief teruglopen. In vrienden en kennissen tussen 1954 i960 bezochten meer dan een mil- en 1960 sterk is afgenomen. Daarte- joen Nederlandse vakantiegangers 't GANGETJE 12 genover staat een sterke toeneming Noordzeestrand. Hierbij zijn de dag van het kamperen en een iets min- toeristen niet meegeteld. (Advertenti der sterke toeneming van het hotel- bezoek. Er werd in 1960 door 1,5 mil joen Nederlanders in enigerlei vorm gekampeerd (1954 door 600.000). In 1954 verbleven ongeveer 2,3 miljoen vakantiegangers in een van de be- schikbare typen van logiesinrichtin- Maar niet de man alleen soneel heeft meer pijlen gen, in 1960 bleek dit aantal te zijn, OT> 21111 booff- Dlt bleek uit het opgelopen tot 3,7 miljoen. et spreekwoord zegt: „De op zijn boog. Dit ook bleek uit het feit, dat alle modellen werden ge- man toond door een vijftiental medewer- De Portugese delegatie heeft uit protest de zaal verlaten. Zij is van mening, dat het om een interne aan gelegenheid van Portugal gaat. De tegenstemmers waren Spanje en Zuid-Afrika. De onthouders: Frankrijk, Nederland, Engeland, Aus tralië, België, de Dominicaanse re publiek, Luxemburg en Panama. Kidnappers lieten jongen doodvriezen Een tienjarige jongen, Thomas Mo- nevin, uit de Canadese staat Ontario, is woensdag door zijn ontvoerders vermoord. De politie vond het lijkje in de bossen, doordat zij voetstappen had gevolgd in de sneeuw. Thomas was vastgebonden met vijf touwen om zijn hals. Een lijkschouwer stelde vast, dat de jongen was doodgevro ren. Thomas Monevin ging maandag middag van huis naar een hockeyter- rein. Twèe uur later werd de vader opgebeld door een onbekende, die verzekerde, dat zijn zoon niets zou overkomen, wanneer hij nauwkeurig de instructies van de ontvoerders zou volgen. De politie moest geheel bui ten het geval blijven. „Onderhandelen is nog geen vrede?' De leider van de Algerijnse op standelingen, Abbas, heeft gisteren licht een „campagne van valse be richten" zal worden gelanceerd. Ken nelijk doelde hij op speculatieve be richten die de laatste maanden in de Franse pers zijn verschenen. Hij legdë er evenwel de nadruk op dat de Algerijnse rebellen even hard naar vrede verlangen als de Fran sen. Abbas zei niets over de datum waarop de onderhandelingen in Evi- an, het Frans vakantieoord aan het Meer van Genève, zouden beginnen. Van Franse zijde was woensdag be kend gemaakt dat het overleg niet vóór 5 april zal beginnen. De grootscheepse reddingsactie ten bate van drie op de Watzmann in de Beierse Alpen, 'sedert zaterdag j.l. vermiste klimmers, heeft nog geen succes opgeleverd. De berghut op 2.450 meter hoogte aan de oostzijde van de berg, waar men de 32-jarige dr. Konrad Schimke en de 27-jarige Gerhard Jungwirt, beiden uit Salz burg, en de 21-jarige Christian Boegl uit Miesbach hoopte aan te treffen, bleek leeg te zijn. sterk en ventilerend. Direct droog. 19.75 - 24.75 Overhemdenspecialist J BREESTRAAT 114B m u m ft Weer een nieutve staat in Kongo Een groep afgevaardigden en se natoren van de Evenaarsprovincie heeft in de hoofdplaats, Coquilhat- stad, een nieuwe staat uitgeroepen, Oebangi. Zij hebben de regering in Leopoldstad in kenins gesteld van hun besluit. De Evenaarsprovincie wordt door de rivier de Kongo ongeveer in een noordelijke en zuidelijke helft ge deeld. Oebangi is het noordelijke deel, en grenst aan de Centraal-Afri- kaanse republiek. Het zuidelijk deel van deze republiek is het vroegere Oebangi-Sjari. Brand in Palais Bourbon In het Palais Bourbon, de zetel van de Franse Nationale Vergade ring, heeft vrijdagochtend een brand gewoed. Het vuur ontstond in een ruimte, waar staatsstukken waren opgeslagen, dicht bij de bibliotheek, die zeer kostbare werken en manus cripten omvat en waar doeken van Delacroix hangen, Zes ploegen brandweerlieden konden voorkomen, dat de brand naar de bibliotheek oversloeg. Volgens het hoofd van de crimi nele recherche, die met het onder zoek naar de oorzaak van de brand is belast, is de brand vermoedelijk aan een ongeluk te wijten. Door nog onbekende oorzaak zou zich in een kamertje op de benedenverdieping van het gebouw gas hebben opge hoopt, dat in de loop van de nacht tot ontploffing kwam. De materiële schade op de eerste verdieping, waar de kantoorlokalen van de Nationale Vergadering gevestigd zijn, is groot. maakt de mode, de mode de kers of hun naaste familieleden, die in een toespraak te Tunis gezegd dat vrouw", maar als we de derde Mo- -1- 11J~4J14 J'- *--* -» derado van Peek gisteravond Breestraat t Minister Klompé op beukenhof' als volleerde mannequins optraden, de enige overeenkomst die tot dus- Cloppenburg, jn de herenmode zijn nog vermei- ver tussen Frankrijk en de „Alge- id in het magazijn aan de denswaard de suède vesten, die uit- rijnse voorlopige regering" 'is be- te Leiden gehouden, in 't gevoerd zijn in combinatie met tri- reikt, betrekking heeft op het ope- oog houden, blijkt wel, dat dit ge- Cot (ook tricot kragen) en natuurlijk nen van officiële onderhandelingen zegde niet meer opgaat. De man de klassieke driedelige costuums. Er over de toepassing van het zelf-be- 1 heeft zijn deel in het rijk van de waren ook enige costuums gemaakt schikkingsrecht. Onderhandelen is Leiden en (Jmeeving, mode heroverd en de vrouwen zul- Van een opmerkelijk diun mohair- nog geen vrede", aldus Abbas. len de meerdere variatie in snit en weefsel; voorts teniscostuums met kleur hogelijk waarderen. We schrij- pullovers en niet te vergeten de hoe- Abbas'rede bleek een krachtig be- *n Leimuiden: De artsen Ven „heroveren", want eigenlijk is den, die doorgaans klein van for- roeP °P de Algerijnse rebellen te 0A0 We„' Rypwetering, tel. 01712hier meer van terugkeer dan van maat zijn. De damesmode bracht po- bevatten om de strijd voort te zet- 202, en Van Haselen, Oude Wetering vernieuwing sprake. De herenmode poline regenmantels (ook voor de tan ondanks de komende vredeson- telAi01J13—2i7'i>" xj v van vóór de Napoleontische tijd im- hereri), vervaardigd van silecoon, 'n derhande^ingen. Alphen a.d. Rijn: dr. H. van Koo- mers was veei zwieriger en minder water- en vuilafstotend materiaal; Zijn rede werd beschouwd als een ten, tel. 2079, zr. Theodulpha, St. Jo- aan bepaalde regels gebonden dan de jasjes van imitatie nappa; structuur- poging de Algerijnse positie aan ge sephpension, tel. 2409. mode na het optreden van de be- weefsel op tricot gespoten, suède in conferentietafels te versterken en er Boskoop: dr. P. J. de Wilde, telef. roemde keizer. Onder invloed van de alle lengtes met afstaande kragen, tevens voor te zorgen dat de rebel- 2740- uniformerende maatregelen van deze die zeer practisch zijn, omdat zij niet lenstrijders en volgelingen niet in Hazerswoude: zie Leiderdorp; dr. Corsicaan, die onder meer de gees- door een shawl beschermd behoeven slaap zouden worden gesust door 'n J. v.d. Linden, tel. 01728382. telijke vader was van de Burgelijke te worden; jumpers, vesten, lange vals gevoel van veiligheid. Hillegom: dr. G. P. D. Ie Cocq stand raakte ook het individuele ka- pantalons en geklede korte jasjes. De Abbas waarschuwde zijn gehoor d'Armandville, tel. 5613. rakter in de herenmode verloren, show van kinderkleding werd door dat tijdens de onderhandelingen wel- Katwijk Rijn: dr. E. E. van der Onze herenmode was tot voor kort twee cowboys origineel ingeleid met Laan, tel. 2810 apotheek Princestr. 3, zó aan wetten gebonden, dat we zelfs een daverend pistool-concert, telefoon 2755. het splitje in de revers herinne- yiot commentaar gaf de heer F. G. Katwijk Zee: dr. A. G. de Jager, ring aan de knoopsluiting van de Wesseling, waarna aan het slot be- monumentale trap in het midden 1 3777 annthppk 71P Katwiik Riin. ...omViiilc non Trrnooor Ho Vnru-m. JJU - c TiV.r.4 T— tel. 3777, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a.d. Rijn: zie Leider dorp. Langeraar: zie Nieuwveen. Leiderdorp: dr. P. van 't Woud, konden raken, tel. 01710—30070. Nieuwkoop: zie Zwammerdam. TV/|aar het daagt in het oosten: de Nieuwveen: dr. A. van Dongen, 1*1 eerst schuchtere pogingen om tel. 01723101. wat meer persoonlijkheid in de he- Noordwijkerhout en De Zilk: dr. B. renmode te brengen zijn gesigna- C. C. Wösten, tel. 285. leerd. Het zijn vooral de kleuren, Oegstgeest: De artsen F. W. N. Hu- zich voorheen beperkend tot de keu- genholtz, tel. 36405, en J. B. Hugen- rige, gedekte grijzen, bruinen of blau- holtz, tel. 20390, apotheek Wilhelmi- wen, die zich een nieuwe plaats ver- napark, tel. 262774. overd hebben. Zo zagen wij op de Rijnsburg: zie Katwijk Rijn. gezellige show gisteravond meerde- Sassenheim: dr. G. L. van Raay, re malen de combinatie groen-blauw tel. 025327777, voor zuster zie War- in het dessin van costuums, hoewel mond. deze combinatie nog niet zo lang ge- Valkenburg: zie Katwijk Rijn. wambuis van vroeger de knoop- drijfsleider de heer S. Boersma alle van het magazijn. In de show ge- jes onder aan de mouw"denk aan medewerkers aan het publiek voor- bruikte sportartikelen waren van de de mooie manchetten van toen! stelde en bedankte. Voor de joyeuse firma v. d. Staay, de schoenen van en de omslag van de broek niet kwijt entrée van de mannequins werd N.V. Hollants, beiden te Leiden. dankbaar gebruik gemaakt van de E.M.B.-E. naam „Stella Duce", zal dan ten doop worden gehouden. De Stella Duce- actie, zo deelde pater Witkamp op een in Rotterdam gehouden perscon ferentie mede, is een nationale ge- Het werk van het apostolaat ter zinsbeweging voor zeevarenden. Uit leden tot het taboe Van de kleuren- zee, „Stella Maris", heeft geleid tot de geestelijke zorg voor zeevarenden Voorhout: dr. A. W. Bots, tel. 02532 kunde behoorde. „Ruitjes met cein- de instelling van een internationale vloeit als het ware logischerwijze Initiatief wordt ten doop gehouden 7393, voor zuster zie Warmond. tuurtje in de rug" zijn te dragen feestdag, gewijd aan Maria, Sterre verzorging van hun gezinsleden voort j- t tu t *-1 j j: :_4 *J J;- gevierd Dit wordt trouwens door de betrok kenen als hoogst gewenst gezien. De bijzondere plaats die de zee- Voorschoten: dr. J. E. James, tel. 2520. Warmond: zie Voorhout; zr. Mui- door lieden, die niet meer zo „piep" der Zee. Deze feestdag, die maar ook niet zo „stok" zijn. Een wordt op de eerste zondag in mei, costuum van deze serie werd ge- zal dit jaar, het tweede jaar van de lerman, tel. 01711—879, neemt waar showd met een pantalon die voorzien instelling, in de kathedrale kerk te man in de gemeenschap inneeml voor de zusters Meyssen en Konijn, is van twee verschillende gekleurde Rotterdam en de St. Nicolaaskerk te geldt ook voor zijn gezin, dat niet Wassenaar: de artsen J. A. Römer, helften. Dit was niet bedoeld als het Amsterdam, gevierd worden met een als andere is. Het is een gezin zon- tel. 2501, en K. T. de Wit, tel. 2460, neusje van de zalm in de laatste mo- H. Mis, gevolgd door een boottocht der vader, zoals de zeeman een va- Wassenaarse Apotheek, Schouwweg de, maar meer een geslaagde poging door de havens en een maaltijd. Ka- der zonder gezin is. om te laten zien hoe deze combina- tholieke zeevarenden, him familiele- 32, tel. 2402. Woubrugge: zie Nieuwveen. Zoeterr^ïer: dr. A. A. Suidman, pleteerd kan worden. De. jonge em- daaraan kunnen meedoen, tel. 3993. ployé, die dit costuum showde, ver- Zwammerdam: dr. K. Gill, telefoon raste even later het publiek door in 017262527. pyama een salto te uiaken; het per- Witkamp SCJ ontwikkeld onder de die zij verdienen. der zonder gezin is. De Stella Duce-actie hoopt de vele tie op verschillende manieren gecom- den en andere belangstellenden zullen misvattingen die bestaan uit de weg -1-*A 1daaraan kunnen meedoen. te ruimen en de specifieke proble- Een belangrijk initiatief, door de men waarmede deze gezinnen kam- Rotterdamse havenaalmoezenier J. B. pen, die aandacht te doen krijgen, Minister dr. M. A. M. Klompé heeft gistermiddag de „Keukenhof" in Lisse officieel heropend. Na het openingswoord maakte de minister met h»r moeder een rondgang over de nationale bloementuin: Hier staan zij in een van do kassen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7