WAJANG Eerste Kamer aanvaardde prijzenwet van minister De Pous de volmaakte PLANTEN MARGARINE met het enige natuurzuivere middel dat spatten voorkomt bij bakken en braden. een Leeuwenzegel-produkt DONDERDAG 23 MAART 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 - NIET ZONDER TEGENSTAND - De heer J. W. de Pous, minister schrikeffect toekende, welk GRATIS MIVA-WERELD- VERKEERSSPEL. Na enige maanden experimenteren, is door de Missie-Verkeersmiddelen- Actie een Verkeersspel uitgebracht. Het lijkt enigszins op het bekende en veel verspreide Monopolie-spel. Zowel het spel zelf als de uitvoe ring ervan, die in levendige kleuren effect is gehouden, spreekt de jeugd zeker de ondernemers nodig hebben om aan, zoals bij verscheidene proeven niet te veel te gaan investeren en werd vastgesteld, komen, dat hij prijsmaatregelen als dat de burgers ervoor zal behoeden, Dit MI VA-Verkeersspel is gratis uiterste middel ziet. Overleg met het dat zij teveel zullen besteden. te verkrijgen op de MIVA-Centrale, bedrijfsleven acht hij het meest ge- Minister De Pous heeft ook aan- Herengracht 215, Amsterdam, wan- wenst, voor het overige wil hij het dacht geschonken aan het vraagstuk n«er men zich opgeeft als donateur toezicht op de naleving van de toe- van de minderontwikkelde gebieden, tegen een bedrag van minstens 2.50 zeggingen aan het parlement over- Ook van de zijde van het Neder- Per ij*31"- Reeds tijdens het drukken laten. Er is wel een verband tussen landse bedrijfsleven wordt bijzon- van het MIVA-Wereld-Verkeerrspel de loon- en prijspolitiek, aldus de dere aandacht besteed aan de eco- kepen honderden aanvragen hiervoor bewindsman, maar het is niet zo, dat nomische samenwerking met deze binnen, de prijspolitiek uitsluitend 'n com- gebieden, aldus de minister, die ver- plement zou zijn op de loonpolitiek, der mededeelde, dat de regering nog geen beslissing heeft genomen over MEEK SPAANSE EN ITALIAANSE De minister wees er nog nadruk- de delname van Nderland aan de ARBEIDERS kelyk op, dat de prijsverlagmgsge- IndiaeroeD cnrialrlrDri i-lio Kit mof Köi Kü/iriifc- Koningin bezocht Marine-opleidingscentrum Tot nu toe mochten in Nederland 3500 Spaanse en Italiaanse arbeiders worden toegelaten om in de indus- strie te worden te werk gesteld. Naar wij vernemen heeft de regering be sloten dit aantal te verhogen tot 5000, zowel geschoolden als onge schoolden. Zoals men weet, worden Naar het Reactor Centrum Neder- de^ v^nwS^hêtröSSbLe^ü De prijzenwet werd tenslotte door land laat weten heeft een internatio- geselecteerd ^arbeidsbureau de senatoren aanvaard, maar niet naie commissie van deskundigen aan met algemene stemmen. De tegen- de Nederlandse regering meege- stand kwam, evenals in de Tweede deeld, dat de hoge-fluxreactor in Pet- Kamer, van de zijde van de WD. /€n werken kan zonder ongewoon sprekken, die hij met het bedrijfs leven heeft gevoerd, gehouden zijn in een sfeer van vrijwillige mede werking aan het prijsbeleid. De mi nister heeft niets in eisende termen gesteld. Het was de minister nu nog onmogelijk, het totale prijsverhogen de effect van de loonsverhogingen weer te geven. Reactor in Petten kan veilig werken Alleen de fractievoorzitter, mr. H. risico voor de gezondheid en de vei- van Riel, stemde als enig liberaal ligheid van de bevolking, vóór. Hij vond het een kwestie van NA AANRIJDING OVERLEDEN In de Ursulakliniek in Wassenaar Volgens het rapport, dat-de com- is vannacht de 62-jarige mevrouw verstandig opportunisme, dat de missie aan de Nederlandse regering L. van der Meulen-Kolk uit Den prijzenwet er wel overeenkomstig heeft uitgebracht bezit de huidige Haag overleden. Zij werd zwaar ge- het ontwerp komt. „Economie is een staf van het R.C.N de technische WOnd, toen 2y dinsdagavond laat by kwestie van massapsychologische re- bekwaamheid en rijpheid van oordeel, acties op lange termijn", aldus de die noodzakelijk zijn om veilig met het oversteken van de straat werd heer Van Riel, die de prijzenwet 'n de reactor om te gaan. aangereden door een bestelauto. H.M. de Koningin heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan het marine-opleidingscentrum in Hilversum. Foto: In de schoolbank volgde H.M. de Koningin een les over het verkeer. Naast de koningin de commandant van het opleidingscentrum kap. t.z. H. J. Baay. Engels kamp in Hoek van Holland verdwijnt Vlaggetjesdag in IJ muiden Voordat de Katwijkse en IJmui- Het zgn. Britse „transitcamp" in van de melk verbeterd kunnen wor- Hoek van Holland zal hoogstwaar- den, vooral met het oog op een even- schijnlijk.nog dit jaar gaan verdwij- tueel langer bewaren in koelkasten, nen. Engeland heeft nl. besloten voor het vervoer van de Brtise mi litairen naar Duitsland in de toe komst vliegtuigen te gaan gebrui ken. Tot nog toe gaan deze militai ren per boot van Harwich naar Hoek van Holland en reizen vandaar per trein naar Duitsland. De laatste van deze treinen zal in september a.s. rijden. Direkt daarna wordt het militaire kamp afgebroken. De opheffing van dit kamp is voor al voor de inwoners van Hoek van Holland belangrijk nieuws. Al sinds de bevrijding staat het militaire bewegen. Eventueel zou de overheid een subsidie moeten geven bij het inschakelen van de melkdetailhan- del in een actie, die het plaatsen van koelkasten bij de HeT°DrodiüctschaD voor zuivel zal dense drijfnetloggers dinsdag 23 mei en weer liepen tenslotte *zo hoog, dat cok beStef of smaak L kwllitei! 5» IJjnuiden^naa^ zee vertrekken, L. een mes^trok _en zijn broer ver- Taxichauffeur verzon beroving Een Haagse taxichauffeur ver voegde zich maandagnacht bij de Amersfoortse politie met de mede deling, dat hij door de twee Amers- foorters, de 26-jarige fabrieksarbei der A. V. en de 18-jarige T. H., was beroofd van een bedrag van 65.-. De twee jongemannen werden snel door de politie opgespoord. Zij ga ven echter een geheel ander verhaal van het gebeurde: zij waren van Den Haag naar Amersfoort met de taxi gereden met de bedoeling de benen te nemen zonder te betalen. Dit hebben zij ook inderdaad ge daan. De Haagse chauffeur vertelde de politie echter, dat de prijs voor deze rit; 65,- vooruit was betaald. In de buurt van Amersfoort werd hij evenwel van achteren vastge grepen en werd hem de 65,- weer afgenomen. Na een langdurig ver hoor viel de chauffeur door de mand. De zaak had zich toegedragen zoals de twee jongens vertelden. Onmid dellijk werden zij op vrije voeten gesteld. Zij zullen natuurlijk de rit moeten betalen. Tegen de chauffeur zal hoogstwaarschijnlijk een vervol ging worden ingesteld wegens valse aangifte. Ruzie om snoepje werd bijna doodslag Om een snoepje zijn twee broers elkaar te lijf gegaan. Bij die slaande ruzie heeft de 33-jarige J. B. uit En schede zijn 34-jarige broer L. bijna doodgeslagen. De twist begon tijdens het werk toen het tweetal over een snoepje ruzie kreeg. De beledigingen over NOOY WERK! Volgens de „Daily Express" lijdt president Nasser van de VAR aan suikerziekte. De 43-jarige Nasser zou in de afgelopen maanden al twee keer bewusteloos zijn geraakt. De Deense motortanker „Chres- ten Rask" is woensdagavond voor de ingang van het Groensund, het ka naal tussen Falster en Moen, in moeilijkheden geraakt en gezonken. Het Duitse schip „Charlottenburg" heeft de bemanning van de „Ohres- ten Rask" aan boord genomen. Volksactrice Beppie Nooy Aetherklanken krijgt platenbon uit dank voor haar Jantjes VRIJDAG Uit handen van Willem O. Duys krijgt 'Toffe Jans' hier de Pluim-Platenbon voor de heerlijke TV-toneelavond van haar en haar trouwe troepers. Noteerde Duys uit de mond van de vitale, goudhartige to neelbezielster en moeder-van-drie: OVER PLATEN: 'Heb er 'n stuk of 50. Gek op, krijg veet cadeau. Vooral chansons en cabaret. Klassiek? Och ja... Chopin, Liszt... van alles zo'n beetje.' OVER LUISTEREN: 'Weinig tijd voor! Maar als m'n Jongen van 13 thuis is, wordt het 'draaien altijd maar draaien'! Hij jazz en ik leuke HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 11.00 AVRO. 17.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Dit en het andere, gesprek. 10.05 Mor genwijding. 10.20 V. d. vrouw. 10.45 V. d. kleuters. 11.00 V. d. kleuters. 11.10 Gram. 11.45 Kookpraatje. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: V. landb. 12.30 Land- en tuinb. maai uiaaicn mi jaü en ii\ leune j 1 o oo o a dingen uit -t vak. Heieméé. ontspannen 12f en prognose. 250 doe je nooit Gisteren in Joure, vandaag Uithuizen, tussendoor repetitie in Mo- kum... Moe? Zelfs geen tijd om moe te zijn!' OVER PLATENBON: Leuk ding zeg, enig idee! Gaven er laatst een aan 'n jarige in de troep. Machtig, zo'n cadeau waar muziek in zit! Ik ga er nou doodrustig een plaat voor kiezen. Misschien wel Beethoven. Daar héb je lang plezier van.' Carillon en draaiorgel. 13.00 Nws., meded. en beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Gemengd koor. 14.25 Voordr. 14.45 Carillonbespeling. 15.00 Amus. progr. 16.00 Pianorecital 16.30 Lichte muz. 17.00 Tijd voor teenagers. 17.45 Act. 18.00 Nws. 18.15 Polit. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Kinder koor. 19.30 De stad nu, lezing. 19.45 MVPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 De Ja- panse vissers, hoorsp. 20.50 De we- /aj reld vergadert, lezing. 21.00 Quiz. (Advertentie) 21.50 Rep. congres v. d. Partij van de Arbeid. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. 22.40 Zorg om de mens, Vijf hectare duingebied, gelegen gesprek. 23.00 Soc. nws. in Esperan ten zuiden van de Zeeweg tussen to. 23.10 Muzik. gesprek. 23.55-24.00 zocht een belediging aan het adres Overveen en Bloemendaal, zijn gis- Nws. zal ook in LTmuiden op zaterdag D mei vlaggetjesdag worden gevierd, van zijn vrouw te herhalen. J. pakte teren officieel geopend door dr. D. Op die zaterdag, op de Eerstë en daarop een schop en bracht zijn H. Peereboom- Voller, burgemeester Tweede Pinksterdag zal de vloot ge- broer een hoofdwonde en vleeswon- van Bloemendaal. Dit gebied, dat pavoiseerd en 's avonds verlicht aan den in handen en schouders toe. L. onder meer twee grote duinmeren en Koningin signeerde statie-foto van prins Bernhard de kade liggen. In de middaguren moest in het ziekenhuis worden op- van 20 mei zal de rijkspolitiekapel genomen, waar bleek, dat de hoofd- een restaurant „De Bokkedoorns" be- 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. vat, betekent een grote aanwinst 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Hierna zal de burgemeester van zou zijn geweest. Velzen, mr. J. Bührmann, de pro- duktschapwimpel voor de best ver zorgde haring in 1960 hijsen in de mast van de logger Katwijk 123 „Ro bert William". Tevens zal de bemanning van de Katwijk 123 worden gehuldigd. Des avonds zullen de acht plaatselijke muziekkorpsen gezamenlijk optreden in? hVeat\^DPlvaea? aa»ïlotJtn ah?argSdda^ °P St~>- hita/JÏmAaüüik Xffn militaire opleidingscentra, de gast dwenen is, zal het ook mogelijk zijn geweest van het marine-opleidings- de Harwichweg door te trekken om TTii„„ei,m t>£ een mars door de stad maken. wonde op een millimeter na dodelijk voor het recreatiegebied in Kenne- Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant merland. als luitenant-admiraal nog deze ffeek nv riETS naaien centrum in Hilversum. Bij die ge- XXlegenheid signeerde zij de eerste of- Paa^leJ"'0Wegen fidele statie-foto van prins Bern- Amerikaanse miljonair kocht droombed^ hard, in zijn uniform van luitenant admiraal van de marine. Het oplei dingscentrum Hilversum heeft daar mee een marineprimeur verworven: tot nu toe bevindt zich op alle sche pen en bij de afdelingen van de Ko ninklijke Marine nog steeds het sta tieportret van de prins in de uni form van vice-admiraal. voor Den Haag en Rotterdam. Produktschap zuivel: Gemeente koelkast in huur gegeven De consumentencommissie uit het produktschap voor zuivel heeft het A.N.W.B.-TENTOONSTELLING idee gelanceerd de geregelde melk- „GOED KAMP", afnemers koelkasten beschikbaar te stellen. De minister van Landbouw In en om de Haagse Houtrusthallen (Marijnen) zal hiervoor advies in- zal de ANWB van 7 tot en met 11 winnen. april a.s. voor de negende maal in Door een dergelijke maatregel successie zijn grote nationale Kam- hoopt men voor de detailhandel de peer- en Caravantentoonstelling mogelijkheid te openen voortaan „Goed Kamp" organiseren, slechts enige malen per week melk te bezorgen, i.p.v. iedere dag. Voor- Meer dan 1Ö0 exposanten zullen dat het echter zover is, zou eerst de 25.000 m2 tentoonstellingsruimte hoge omzetbelasting op koelkasten vullen met een keur van tenten, ca- (18 procent) verlaagd moeten wor- ravans en kampeeraccessoires. den tot 5 procent, aldus een opmer- „Goed Kamp!", sedert jaren uitge- king in de vergadering van het schap groeid tot de grootste kampeershow gistermiddag. in Europa, geeft een vrijwel volledig overzicht van wat er op kampeer- Op deze vergadering in Den Haag en caravangebied te verkrijgen is. De deed de heer Van Schie, vertegen- bezoekers, waaronder een jaarlijks woordiger van de detailhandel in sterk groeiend aantal buitenlanders, melk, de suggestie om te bevorderen zullen zich een beeld kunnen vormen dat gemeentelijke nutsbedrijven omtrent de eisen, die men dient te koelkasten voor de consument ter be- stellen aan de kampeeruitrusting; schikking stellen tegen een klein maar ook kunnen zij zien op welk De Amerikaanse miljonair Hank Hopkins, die een fabrie k in Zwitserland heeft, kocht verleden week op de Huis- huurbedrag. Het Rijk zou de gemeen- een comfortabele wijze het kam- houdbeurs in Amsterdam een „droombed" van 25.000 gulden. Foto: Gisterochtend was hij met zijn echtgenote ten tot de nodige stappen moeten peren „bedreven" kan worden. naar het RAI-gebouw gekomen om het droombed nog eens nader te bekijken. 3.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V. d. huisvr. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Pianoreci tal. 11.15 V. d. oudere luisteraars. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Meisjeskoor en instr. kwint. 12.53 Gram. of act 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Hammondorgelspel. 14.05 Schoolra dio. 14.25 Omr. ork. en solist 15.05 Gram. 15.30 Blaasork. 16.00 Wenken v. d. tuin. 16.15 Gram. 16.35 Piano recital. 17.00 Voordr. 17.20 Blaastrio. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Gewijde muz. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.: Serie: studeren en student zijn, III, door L. G. Schimmelpenninck, president van de Nederlandsè Studentenraad. De aan komende student en het studenten leven. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Passie- lyriek. 19.30 Radiokrant 19.50 Lich te muz. 20.15 Gevar. progr. 21.30 Koorzang. 22.00 Kongo tussen hoop en vrees, rep. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld, int. oriën tatie in kerk, zending en oekumene. 23.05 Mil. ork. 23.35 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Weekjourn. AVRO: 20.30 De toestand in de wereld, praatje. 20.45 TV-kron. 21.15 Gevar. progr. 22.05-22.20 Met het oog op praatje. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn) van 18-20 uur I. Zoltan Kodaly: Dansen uit Ga- lanta; II. Jaromir Weinberger: Pol ka en Fuga uit „Schwanda der Du- delsackpfeifer"; in. Bedrich Smeta- na: „De Verkochte Bruid" (3e be drijf). Komische opera in 3 bedrij ven; IV. Antonin Dvorak: 1. Ballet muziek uit „Rusalka"; 2. Slavische Dansen op. 46. VATIKAANSE RADIO (196 m.) 22.15 uur Het pijnlijk vraagstuk van het menselijk lijden (VI).

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9