MATRASSEN B. de KONING zijn weer volop eieren I DUINSTREEK Speciale aanbieding SPORT 49.50 79.50 De Keukenhof is open! DONDERDAG 23 MAART 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 HILLEGOM Eerste steenlegging Het .leggen van de eerste steen van de te bouwen kapel, toegewijd aan „Maria, Koningin der En gelen", is thans vastgesteld op zaterdag 25 maart a.s. des morgens om 10 uur. Deze plechtigheid zal worden verricht door pastoor H. J. A. Theissen van de St. Josephparochie. KATWIJK BEANTWOORDE VRAGEN Aan een vraag van de heer Tim mermans om de prikkeldraadafzet ting bij de tuinen van de woningen aan de Zonnebloemstraat te vervan gen door een afzetting met bandijzer zal worden voldaan. Ook zal langs de tegelpaden in het Molenblok zo veel mogelijk glad draad, al dan niet in combinatie met puntdraad, wor den toegepast. Naar aanleiding van een vraag van de heer A. Wassenaar willen B. en W. allereerst van de hand wijzen, dat de zwanen in het Panbos gestor ven zouden zijn als gevolg van ver waarlozing. Aan deze zwanen is in tegendeel zeer veel zorg besteed. Het was echter niet mogelijk voldoende groen in en bij het water in stand te houden. Wel is nog getracht uit sloten in de omgeving kroos aan te voeren maar deze poging is niet ge slaagd. Ook op andere wijze bleek in dit tekort niet te kunnen voor zien. Posterijen. Naar aanleiding van een door de heer H. Haasnoot gestel de vraag kunnen B. en W. thans me dedelen, dat in het „Witte Hek- kwartier" een postzegel-automaat zal worden geplaatst. Met betrekking tot de vraag van dr. G. W. Overdijkink delen b. en w. mede, dat aan het ontwerp „Zwem bad" voortdurend aandacht wordt geschonken. Aanrijding. Aan de Drieplassen- wez had een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een personenauto. De bestuurder van de personenauto reed vanuit een uitrit de Drieplas- senweg op en stopte op de as van de weg om de bromfietser voorrang te verlenen. Deze reed echter tegen de linker voorzij de van de auto en kwam te vallen. De man bekwam enkele schaafwonden en klaagde over pijn in het linkerbeen. Hij bleek alcoholhoudende drank te hebben gedronken. De bromfiets werd vrij ernstig beschadigd. Dief in huis. Een bewoner aan de Boulevard zag in de vroege mor genuren een onbekende man in de gang van zijn woning staan met een aan de vrouw des huizes toebeho rende mantel over zijn arm. Bij het zien van de bewoner nam de onbe kende de vlucht, na eerst de mantel in de gang te hebben neergegooid. Een onmiddellijk ingesteld onder zoek naar de dader leverde tot nu toe geen gunstig resultaat op. Bij de oprit van het rijwielpad aan de Voorstraat, ter hoogte van het benzinestation van Den Hollan der, ontstond een botsing tussen twee uit tegenovergestelde richting naderende bromfietsen. De bestuur der van de uit de richting Boule vard komende bromfiets bekwam door de botsing ?en hersenschudding en moest naar zijn woning worden vervoerd. Beide bromfietsen liepen schade op. NOÖRDWIJKERHOUT K.A.V. HEEFT NIEUWE PRESIDENTE Op de jaarvergadering van de af deling Noordwijkerhout der KAV, welke woensdagavond in de zaal van café Brama werd gehouden, is mevr. de Haas, tot dien secretaresse der afdeling, gekozen tot voorzitster, in de plaats van mevr. van der Holst, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld. Uit de vergadering waren geen candidaten ingediend en mevr. de Haas werd met 56 van de 85 stem men gekozen. De overige stemmen n Nieuwtje is onze tijdelijke aanbie ding miskleur CORONA WILLEM II No. 32 van 20 et., thans 17 ct. per stuk. Tevens unieke kollektie SIGAREN o.a.: Upmann - Balmoral - Huifkar - Im- werden uitgebracht op de huidige penningmeesteresse, mevr. Van der Slot. Pater Bavo Ruiter O. Carm., de geestelijk adviseur der afdeling feli citeerde mevr. de Haas met haar be noeming. „Zij heeft bewezen 'n pri ma bestuurslid te zijn en ik twijfel er niet aan of zij zal ook een goede presidente zijn". Pater Ruiter bracht dank aan mevr. Van der Holst voor de vele werkzaamheden, die zij in de afgelopen 6 jaar als presidente der afdeling heeft verricht. Hij hoop te op eenzelfde prettige samenwer king onder het nieuwe regime van mevr. de Haas. Op 30 mei a.s. zal de uitgaansdag van de dames-leden der KAV zijn. Tot 30 april kunnen de dames zich voor deelname bij de leden van het bestuur opgeven. De kinderen heb ben hun uitgaansdag op 9 augustus a.s. Uit het jaarverslag van de secreta resse bleek het aantal leden der af deling 185 te bedragen en de activi teiten van de afdeling in het afgelo pen verenigingsjaar vooral de lustrumviering berokkende de kas een nadelig saldo van ruim 100. De jaarvergadering, waarvan aan het slot de traditionele verloting plaats vond, werd omlijst door zang Vierde partij Tal-Botwinnik remise De vierde partij om het wereld kampioenschap schaken tussen uit dager Botwinnik en kampioen Tal, is op voorstel van Tal geëindigd in re mise. De stand luidt dus momenteel l1/»-2,/« in 't voordeel van Botwinnik. WIELRENNEN Ronde van Nederland gaat door Den Bosch—Amsterdam (Advertentie) op 27 mei Aan alle onzekerheid is een einde gekomen. De Ronde van Nederland 1961 gaat definitief door. Dit heeft de voorzittter van de stichting Euro sport, de heer L van Oest, vanmor gen op een persconferentie medege deeld. De internationaal gedachte weg wedstrijd, Den Bosch-Amsterdam, die roet in het eten dreigde te gooien zal nu op 27 mei nationaal worden gereden. Voor de Ronde van Nederland zul len op 16 mei aanstaande in Utrecht 80 renners (tien ploegen elk van 8 man) aan de ongeveer 2000 km. lange route verschijnen. Het rennersveld zal bestaan uit Italianen, Zwitsers, Engelsen, Belgen en Nederlanders. Er is nog een kans dat ook een Duitse ploeg zal worden aangetrokken. en toneel. De zanggroep der afdeling stond onder leiding van mevr. Dui- venvoorden-Riemvis en de toneel groep trad op onder leiding van mevr. Duivenvoorden-Borst. OEGSTGEEST Geboren: Govert, z.v. Jan Parmentier en Jeane Antonie Rijkje v.d. Burgh, Ha- zenboslaan 17; Alexis Albertus Henricus GRAAG BETERE PRIJZEN Wij raken in gesprek met een dik Veluws boertje. Hij is in een spraak zame bui in weerwil van het feit, dat hij niet erg tevreden is over de gang van zaken. „Naar mijn mening liggen de prijzen die wij voor de eieren krijgen, wel wat aan de lage kant. Maar we mogen de toestand van nu gelukkig niet als onher roepelijk beschouwen. De mogelijk heid is zeker niet uitgesloten, dat we over enige maanden mqt een betere prijs naar huis gaan en daarom ho pen we maar op betere tijden." „De kippen produceren goed en de huisvrouw kan dit jaar met Pasen weer profiteren van een smakelijk eitje tegen een redelijke prijs," meent een deskundige van de Eier mijn, wanneer we hem vragen naar de gang van zaken. „De kwestie van de prijzen is een ingewikkelde ge schiedenis, waarvan de meeste bui tenstaanders weinig weten," zo ver klaart hij. Zeg maar ongeveer 75% van onze eierproduktie wordt geëxporteerd en dat moet, want wanneer de uitvoer plotseling stop zou staan, lagen de eieren in minder dan geen tijd voor ieder te grijp op straat. U kunt dit begrijpen, wanneer u weet, dat er per week ongeveer 70 miljoen eieren ge ëxporteerd worden. Het leeuwendeel hiervan, zegmaar 70 procent, wordt uitgevoerd naar West-Duitsland, dat onze grootste af nemer is, het overige gaat naar enkele andere landen, zoals Zwitser land, Frankrijk, Italië, Spanje, Oos tenrijk en Engeland. Uiteraard heb ben al deze landen ook een eigen produktie en deze eigen produktie kan ons nu en dan wel eens parten spelen. Toch is dat niet de hoofd oorzaak van Neerlands moeilijkhe den op de eiermarkt. De concurrentie met andere landen Maar ook btf de concurrerende landen De kippen produceren goed, maar er blijft toch nog wel het een en ander te wensen (Van onze verslaggever) Barneveld (P P) - Zo omstreeks april begint de huisvrouw 'n grotere belangstelling aan de dag te leggen voor de prijs van de eieren dan gewoonlijk. En dat is te begrijpen, want wat is Pasen zonder eieren Van oudsher heeft men op het paasmenu een grote plaats ingeruimd voor de produktie van onze gepluimde tweevoeter, die met luid gekakel haar waren aanprijst en geen perschef of reclame bureau van node heeft. Om ons op de hoogte te stellen van Neer lands eierpositie zijn we naar Barneveld gegaan om een kijkje te nemen op de eiermijn aldaar, die de grootste van Nederland is. Vlak bij de kerk en het beeld van Jan van Schaffelaar staat het gebouw van de eiermijn. Een moderne hal, waarin licht en lucht ongehinderd kunnen binnenstromen. Talloze boeren en handelaars zwermen bij ons binnentreden door elkaar en grote hoeveelheden kisten en manden met eieren staan langs de wanden en tussen de groepen onderhandelende kopers en verkopers. We zien er de echte Veluwse boeren met hun zwarte pakken, nauwsluitende broeken en hoge, zwarte zijden petjes. Ook een enkele boerenvrouw met de karakteristieke kanten muts en gouden oorijzers probeert haar eieren aan de man te brengen. Heel de ruimte is gevuld met pra tende en rokende boeren en kopers. speelt een belangrijke rol, zeker waar het gaat om onze grootste af zetmarkt, die van West-Duitsland, waar we naast de van ouds bekende Deense concurrentie, de laats12 ja ren ook met een grote Poolse con currentie te maken hebben. Ook in Engeland spelen de Poolse eieren als concurrent een belangrijke rol en wat onze Italiaanse afzetmarkt be treft, die is flink teruggelopen door het aanbod van eieren uit Israël. De kleine afzetmarkt die wij enige jaren geleden nog in Portugal had den, zijn wij geheel kwijt, hiervoor is echter Oostenrijk in de plaats ge komen. Zijn er wat de export be treft moeilijkheden, dan gaan de prijzen naar beneden, want de eieren moeten er uit en van die lage prijzen profiteren ook de Nederlandse huis- In zo'n geval. Paaseieren eten raakt uit de t(jd. Hier in Barneveld worden wekelijks miljoenen eieren aangevoerd. Van 'n bizonder gunstige invloed in ver band met de Pasen stellen we ons niet teveel voor. De traditie van het eieren eten in grote vorm raakt er uit. Oh ja, er worden In C"S land meer eieren gebruikt dan anders in die tijd, maar op de enorme kwanta waarmee wij werken, maakt dat weinig uit. Het zou heel anders zijn, wanneer de Nederlandse huisvrouw zou in zien, dat het el heus niet zo'n dure broodbelegging is, waardoor er gelmatig meer eieren worden ge bruikt, zoals dat bijvoorbeeld in Amerika het geval Is. Dan zou de ene hand de andere wassen, de Neder- landers zouden genieten van onze eieren tegen redelijke prijzen, ter wijl de boeren en handelaars stevi ger zouden staan wat betreft hun afzetgebieden." De telefoon rinkelt en ons gespi moet worden beëindigd, doch wij worden overgedragen aan een ex porteur. Tientallen miljoenen eieren per week. „Ja. men heeft het u al haarfijn uit gelegd", gaat deze verder, „veel V 1 ik er niet meer aan toevoegen. Ne derland exporteert tientallen mil joenen eieren per week en het is gelukkig een feit, dat het Neder landse el door het buitenland op hoge prijs wordt gesteld. Dikwijls is de kleur van belang naast de groot te en de smaak. De laatste is natuur lijk zuiver een kwestie van vertrou wen in de exporteur en het land van herkomst. Wanneer men eenmaal slechte eieren heeft geleverd, krijgt men niet zo gemakkelijk ee.i nieuwe opdracht. Daarom is de eierkeuring van zoveel belang." Exporteieren worden voorzien van een stempel, dat voor 't buitenland een waarborg is voor goede kwali teit. Eieretend Nederland kian er weer zeker van zijn, dat er met Pa sen weer volop eieren zijn tegen re delijke prijzen. Dat heeft ons bezoek aan Barneveld ons wel duidelijk ge maakt. Zie foto boven Een rustig hoekje van de Barne_ veldse eiermarkt. Grote manden en kisten met eieren wachten op hun kopers, die speurend en keUTend, lovend en biedend rond lopen. De Barnevelders zijn trots op hun markt, die met de pluimveemarkt een grote bron van inkomsten voor het stadje vormt. HE WEET HENK, «OTEK CLpUP'A «EEFT ALLES GEPflflN VO0JZ22ÜK!SILOM VROUW. ZFZflL DE ÖFFICIBK VflN 0U9- Tl TIE 2EKEK WETEN TE &/EZTU<GEN PflT m ONSCHULDIG 2E HEEFT ZOJUIST HEM GCSPgQKEN.. - Door bijzondere omstandigheden kochten wij een partij binnenveer-matrassen van HOOGWAARDIGE KWALITEIT die wij tegen abnormaal lage prijzen kunnen aanbieden BINNENVEERMATRAS met 15 JAAR GARANTIE, overtrokken met zeer fraaie damast, onverwoestbaar binnenwerk, afgewerkt met zeer fraaie rand. Met wol len watten afgedekt (dus heerlijk warm). 1 PERSOONS 2 PERSOONS Een unieke gelegenheid voor hotels en pensions l HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG GOEMAAT - VOORSTRAAT - KATWIJK Maria, z.v. Lambertus Driessen en Ge- rarda Saartje v. Meijgaarden, Floralaan 5; Ilonka, d.v. Leendert WolterS en Ja- coba Maria v. Muijen, De Kempenaerstr. 37; Marjon Joan, d.\. Jacobus de Win ter en Catharina Maria Schepers, Ouden hoflaan 28; Carolien en Peter, z. en d.v. Hendrik Willem ten Bosch en Carla de Weterink, M. H. Tromplaan 94; Jacque line, d.v. Van Zuiden en Klaartje Vrouw tje Spier, K. Doormanlaan 27. Getrouwd: Hendrik Johannes Slewe, 22 j., besteller PTT, v.d. Hoevenstr. 10, Leiden, en Johanna Maria Catharina v Abswoude, 21 j., kapster, Wijttenbach- weg 109. Toek. adres: ieder eigen adres. VOORHOUT JAARVERGADERING K.A.V. De opkomst voor de KAV-jaar ver gadering was zeer groot. Voor dokter A. W. Bots, die een causerie hield, was dit wel een grote voldoening. Voor de jaarverslagen van secreta resse en penningmeesteresse was grote waardering. Er was een batig saldo van 46.67. De dames de Groot-Augustinus en v. Steyn-Vink werden bij acclamatie herkozen. Wegens haar leeftijd bedankte mevr. De Groot voor de functie van penningmeesteresse. Zij heeft deze taak 12 jaar vervuld, waarvoor haar dank werd gebracht. Zij werd in de bloemetjes gezet. Haar functie zal worden overgeno men door mevr. van Steyn-Vink. „De arbeid en het jonge meisje" was de titel van het vijf-minuten- praatjes van de secretaresse. Als steeds had dit de volle aandacht. De geestelijk adviseur, pastoor L. Bresser, propageerde de beroepen gezinsverzorgster en kraamverzorg ster. Hieraan is grote behoefte. Dr. A. W. Bots besprak het pro bleem der puberteitsjaren en de voorlichting. Hij zette uiteen hoe de jeugd van vandaag wordt geconfron teerd met dingen waar wij vroeger niet van hoorden. Radio, televisie, geïllustreerde weekbladen enz. zijn hiervan de oorzaak. Bij het slot van deze causerie deed spreker nog een beroep op de aan wezigen, om deel te nemen aan de cursus voor betere lichaamsbeweging. Aanvang eerste les maandag 17 april om 7.30 uur. VVV-bridgedrive De WV-bridge- drive, welke maandag a.s. zou worden gehouden, is tot nader vaste te stelleD datum uitgesteld. VOORSCHOTEN Woningbouw in VlietwHk Onder architectuur van het bureau te Rotter dam zullen door de firma A. Brandwijk en Zn te Sliedrecht 35 woningen worden gebouwd in het uitbreidingsplan Vliet- wijk. WARMOND Woningbouw Architect H. Dekker heeft namens de heer Vergeer het bou wen van een woning na onderhandse aanbesteding opgedragen aan J. v. d. Geest te Sassenheim. DE KWAKEL In het najaar van 1960 is men bij KDO gestart met een aktie tot de bouw van een eigen jeugdgebouw te te komen. Hierna ging de KDO- jeugd zich roeren. Spontaan zegden allen hun medewerking toe, toen jeugdleider M. J. Verhoef een beroep op- hen deed, om ook iets voor het jeugdgebouw te gaan doen. Het re sultaat, is verbluffend en heeft zelfs de optimistische jeugdleider verlegen gemaakt. De jongens gingen aan het werk in groepen of alleen, er wer den bloemen verkocht, papier inge zameld, karweitjes gedaan en muziek gemaakt, kortom: waar maar iets te verdienen viel voor „hun" jeugdhuis, daar was men present. Het resultaat is, wij zeiden het reeds verbluffend: na amper 4 maanden de handen uit de mouwen gestoken te hebben, zijn zij deze week de duizend gulden ge passeerd, en onder het motto: „vele kleintjes maken één grote" gaan zij verder met de leuze: „Op naar de tweeduizend". Zonder de andere jon gens tekort te doen, mogen toch wel enkele namen genoemd worden: nl. Pietje Kas, die 90,73 met zijn ac cordeon en verdere karweitjes inza melde, en Goof Voorn Gz. die 59,35 bij elkaar bracht. Hulde aan deze knapen, die alles voor „hun" KDO over blijken te hebben. Bij de opening van de Keukenhof in Lisse, heeft de minister van maat schappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, een korte openingsrede uit gesproken. Zij zei drie redenen te hebben om het verrichten van de openingsceremonie op prijs te stel len. Ten eerste achtte zij de Keu kenhof een manifestatie van moed en ondernemingsgeest van de bol- lenkwekers en -exporteurs, die ieder jaar de Keukenhof op eigen risico en kracht organiseren. „Onze bollen- kwekers zijn een symbool van Ne derlandse ondernemingsgeest, die graag over de wereld uitzwermt. Zij zijn daar onze ambassadeurs, niet alleen als persoon,, maar ook omdat zij bloemen brengén, van ouds een zinvolle groet van het ene volk aan het andere". economische betekenis dacht, maar ook aan het feit, dat mensen uit vele landen elkaar ontmoeten en leren begrijpen. Tenslotte zei de minister, dat de Keukenhof een marifestatie is van schoonheid. „In onze vertechniseer- de wereld, waarin de mens wordt voortgejaagd in zijn verbazing over steeds weer nieuwe vindingen van wetenschap en techniek, waarin de veranderingen in onze samenleving, die hij in zijn levenspatroon harmo nisch moet inweven, hem dikwijls benauwen en onrustig maken, is het goed dat de mens weer stil staat bij het schone, want het genieten van de schoonheid brengt verstilling. En stilte, niet alleen in de buitenwereld, maar ook in eigen innerlijk, hebben wij meer dan ooit nodig". Als tweede reden noemde de mi- Hierna bood de minister haar ge- nister de groei van de Keukenhof tot lukwensen aan de organisatoren aan een centrum van vreemdelingenbe- en verklaarde de Keukenhof voor zoek, waarbij zy niet alleen aan de geopend.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4