DE LEIDSE BIOSCOPEN lekker en gezond GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Sfeervol lustrumconcert van Collegium Musicum STADSNIEUWS Leidse Universiteit Marktberichten ZATERDAG 18 MAART 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Casino. „De man met de wassen beelden". De begaafde en met veel liefde webkende beeldhouwer profes sor Henry Jarrod, verandert in een afschuwelijk monster, als zijn com pagnon Matthew Burke hun onrenda bele wassenbeeldenkabinet in vlam men doet opgaan om de verzeke- keringspenningen in bezit te krijgen. Hoewel zwaar verbrand, brengt professor Jarrod het er levend af, maar volkomen waanzinnig begint hij een nieuw panopticum samen te stel len. Omdat hij echter het gebruik van zijn handen mist, creëert hij zijn nieuwe beelden door de gewenste modellen te wurgen en met was te overgieten. Burke is het eerste slachtoffer. Sue Allen, die door de meester als model wordt uitverko ren voor zijn levenswerk: Marie An toinette, herkent in de figuur van Jeanne d'Arc, haar gewurgde vrien din Cathy. Als zij op het punt staat het raadsel te ontmaskeren, wordt zij weggesleurd en het derde sadistische drama kan beginnen. Jarrod valt echter op het kritieke moment door de mand enin de was. Deze bij tijd en wijlen zeer span nende film, die in Leiden al eens eer der - met succes vertoond is, is toe gankelijk voor personen boven de 14 jaar (met stalen zenuwen). Lido. Schokkende gebeurtenissen aan de lopende band in de Franse spionage(?) film: „Met het mes op de keel". Zoals dit meer met Franse films het geval is, hecht de regisseur meer waarde aan de opeenvolging van verrassende en schokkende ge beurtenissen dan aan de geloofwaar digheid van het verhaal. Alles bij el kaar is het een mistige historie ge worden, die echter uitblinkt in pittige stukjes op de vuist en revolvercon certen. Ach ervolgingen zijn ook niet van de lucht, evenmin als wa gens die driemaal over de kop van de wegberm glijden. Belangstellenden in een goed stuk je sensatie kunnen dus van de week wel terecht in het Lido-theater, maar zij moeten niet te hoge eisen aan de logica stellen. KFC-keuring: achttien jaar. Luxor Niet zozeer de humor alswel de opeenstapeling van lach wekkende kolderscènes is in staat uw hilariteit te wekken, als u deze week wilt gaan zien, welke geschie denis er schuil gaet achter de titel „De bruut en de bruid". De bruut is de steeds weer eerlijk aandoende John Wayne, die met zijn vriend Stewart Granger bij het stadje NQ.me in Alaska goud heeft gevonden. Ste wart Granger vindt het zo zoetjes aan tijd geworden, zijn verloofde over te laten komen en John Wayne gaat haar in Seattle halen. De ver loofde blijkt reeds een paar jaar ge trouwd te zijn, maar John komt op een reuze idee en vist ergens uit een huis van minder allooi een aantrek kelijk „juffie" op, dat bij Stewart in de smaak moet vallen en het gemis van zijn oorspronkelijke verloofde moet vergoeden. Hoe de zaken verder uitpakken en dat gaat natuurlijk anders dan u denkt moet u zelfs maar zien. Het is feitelijk geen „western", om dat het toneel van actie in Alaska ligt, maar ook deze „northern" heeft alle kenmerken van een wild-west. Een grote verdienste van de film maker vinden wij, dat hij het karak ter van de eeuwige knokpartijen be hoorlijk in de maling heeft genomen. Overigens is het ons niet duidelijk, dat een bruid in dit geval een re serve-bruid uit een verdacht huis moet komen, maar als u aan deze bedenking voorbij wilt gaan blijft er misschien nog wel tijd over om te lachen over de onderhavige Ame rikaanse grapjes. Toegang 14 jaar. Rex Naar het scenario van de bekende schrijver Hans Hellmut Kirst heeft regisseur Werner Klinler de film „Blitzmadels an die Front" gemaakt. Wij kunnen ons moeilijk indenken, dat Kirst zich de uitwer king van zijn verhaal zo heeft ge dacht, hoewel de film, als verpozing gezien toch wel onderhoudend is. In deze film wordt getracht het pro bleem van de vrouw aan het Duitse front uit te beelden, maar het is meestentijds bij trachten gebleven. Door de vele eigenlijk niet ter zake doende details die de regisseur juist sterk naar voren heeft gebracht is hetgene wat Kirst ongetwijfeld heeft willen zeggen, verloren ge raakt. Een groep „Blitzmadels", vrouwe lijke soldaten voor typisch vrouwe lijke beroepen in oorlogstijd zouden wij zeggen, geraakt bij de geallieer de in vasie in Frankrijk in de front linie. Met de grootste moeite weten ze het vege, overigen^ welgevormde, lijf te redden. Tussen die aankomst in het kamp en de overhaaste terug tocht met het verslagen leger, wordt een verhaaltje uitgebeeld, dat soms wel even echt aandoet, maar mees tentijds toch te gekunsteld is om aan te spreken. Behalve aan het begin van de film heeft de regisseur zich er van weer houden de details, die gemakkelijk tot precaire scènes zouden leiden, uit te buiten. Toegang boven 18 jaar. Studio heeft de Nederlandse film „Het mes" geprolongeerd. Toegang 18 jaar. Trianon. „De Vrijgezellenflat" behandelt op een overigens vrij gereserveerde wijze een zeer pre cair onderwerp. Jack Lemmon speelt hier de rol van een enigszins timiede employé in een groot Amerikaans verzekeringsbedrijf, die door zijn chefs geprest wordt om 's avonds zijn flat beschikbaar te stellen voor hun avontuurtjes. Hij doet dat om dat hij daardoor zijn positie kan ver beteren en bij weigering met ont slag bedreigd wordt. Tenslotte is het zelfs de directeur, die hem om de sleutel van zijn flat vraagt. Maar dan ontdekt de employé, dat de direc teur er een verhouding op na houdt met het meisje, waarvan de jonge man zelf houdt en dan is het uit met het spelletje. Dit verhaal had ge makkelijk uitgebuit kunnen worden, doch de makers hebben dat niet ge daan. Zij hebben integendeel een ze kere postitieve strekking in het ver haal willen leggen door aan te ge ven, dat een dergelijke handelwijze tot nare gevolgen leiden moet. Zelfs komt er een poging tot zelfmoord in voor, die voor de employé aanlei ding is om te beseffen, dat'de ware liefde verkiesbaar is boven een pro motie op de manier, waarop hij die kreeg. Ondanks deze strekking is deze film slechts met voorbehoud te aanvaarden, zodat wij haar zouden willen reserveren voor strikt volwas senen. (Advertentie) Met uitzondering van wethouder de Groot, die wegens ziekte afwezig was, was de raad voltallig. De voor zitter wenste, mede namens de le den, de wethouder een spoedig her stel. Hierna had de installatie en beëdiging plaats van het nieuwe raadslid, de heer L. B. v. d. Lans. De heer G. v. d. Tang vond het vreemd, dat voor het onderhoud van de sportvelden naar de uitvoerder hiervan werd geïnformeerd in Schie dam. Dat kwam volgens de voorzit ter, omdat deze man in Schiedam zijn werkzaamheden verricht. Van de woningbouwvereniging „Voorhout" werd een perceel grond aangekocht, gelegen tussen de Boek horstlaan en de Dinsdagsewetering. Aan de woningbou -vereniging zal pl.m. 565 m2 grond worden verkocht voor de bouw van 4 woningwetwo ningen voor bejaarden aan de Mar grietstraat. De beheersverordening voor het woningbedrijf zal worden gewijzigd. Op voorstel van de raad zal er aan toegevoegd worden dat bij verschil van mening tussen b. en w. en de adviescommissie de raad beslist. Met uitzondering van de heren W. Borst en G. v. d. Tang, die fel gekant waren tegen een voorstel om het aantal werklieden bij de dienst vangemeentewerken met 2 uit te breiden, werd na langdurige discus sie een voorstel hiertoe aangenomen. Genoemde heren zagen liever meer werk openbaar aanbesteed. Er zal een onderhandse aanbesteding plaats hebben van de levering en bedrijfsvaarddge opstelling van een rioolwaterpompinstallatie voor het ondergemaal aan de Jacoba v, Beie ren weg. Voor deze aanbesteding zul len 4 gespecialiseerde bedrijven een uitnodiging krijgen. De woningen Herenstraat 70 en 72 werden onbewoonbaar verklaard. Straatverlichting Een crediet werd beschikbaar ge steld voor de verbetering en uitlei ding van de straatverlichting. Aller eerst zullen hiervan profiteren: Pr. Bernhardstraat en Julianalaan, Dins dagsewetering, Rijnsburgerweg, Kie vitspark en daarliggende straten en de Nagelbrug. De aankoop van een stuk grond langs de Jacoba v. Beierenweg, in eigendom van de heer A. C. Paar- dekoper, kon geen genade vinden bij de raad. Men vond het een onver kwikkelijke zaak. Een voorstel, de beslissing uit te stellen tot een vol gende vergadering werd aangeno men, met alleen de stemmen van de heren wethouder C. Prins en J. War- menhoven tegen. Aan de Nederlandse bouwmaat schappij Continubouw te Hilversum zal een perceel bouwterrein in het plan „Boerhaave" worden verkocht. De vergoeding aan de leden voor het bijwonen van de vergaderingen van de gemeenteraad en van de ver schillende commissies, zal opnieuw worden vastgesteld. De jaarwedde der wethouders zal worden verhoogd. De weg langs de spoorbaan zal de naam krijgen van „Rooseveltlaan", terwijl voor de yerbindingsweig tus sen de weg langs de spoorbaan en de Ghurchill-laan in de volgende zit ting voorstellen zullen komen voor een naam. De naam „Vrijheid9laan" werd niet toegejuicht. Bij de rondvraag werd nog eens de aandacht gevestigd op het euvel van de loslopende honden en de dik wijls vooral voor de bewoners van de Engelselaan, onhoudbare toestand van de vuilnisbelt. „St. Deus Dedit" Dinsdag 28 maart a.s. kan men wederom vakan tiebonnen verzilveren tot een bedrag van 50,-. Alleen opgeplakte bon nen worden ingenomen. Er is gele genheid van 7.30-8.30 uur in café J". v. Leeuwen. NOORD WIJK JAARVERGADERING COÖPERATIE D.S.S. Dat de Coöperatieve Verbruiksver- eniging in het teken van belangstel ling staat, bleek wel uit de grote be langstelling voor de gisteravond ge houden jaarvergadering in hotel „Royal". De voorzitter, de heer J. v. Leeuwen, opende deze bijeenkomst met een welkomstwoord, in het bij zonder tot de ere-voorzitter, de heer C. v. d. Burg, en de Raad van Toe zicht. Met vreugde kon spr. mede delen, dat de Coöperatie dit jaar vrij behoorlijk heeft gewerkt, dit in te genstelling met de twee voorgaande jaren, waarin door meerdere omstan digheden de uitkomsten wel redelijk waren, doch niet zodanig dat met tot reserveringen kon overgaan. Voor 'n goed financieel beheer zijn de reser veringen noodzakelijk en daarom was het prettig te kunnen mededelen, dat dank zij de trouw van de leden en de grote stuwkracht van de chef, de heer P. Zoutehbier, en zijn staf van mede werkers, men over het dode punt was heengekomen en de resultaten zo danig zijn, dat een behoorlijk bedrag aan de reserve kan worden toege voegd. In de vorige jaarvergadering was gesproken ove. het structuurplan van de Coö Nederland, waarbij men zich had uitgesproken voor de zelf standigheid van de Coöp. te Noord- wijk, doch dat men de ontwikkeling van het plan zou blijven volgen. Het bestuur heeft deze uitspraak volledig uitgevoerd, doch positieve besluiten voor dit structuurplan zijn nog steeds niet genomen, zodat het bestuur hier over nog geen nadere mededelingen kon doen. Wel heeft het bestuur een besluit genomen toe te treden van het Financieringsinstituut van de CoÖ Nederland, dit om de kasmiddelen voor lang uitstaande posten te ver stevigen. Deze toetreding brengt wei nig kosten met zich mede, zodat men concurrerend kan blijven werken en men rustig kan blijven werken aan de opvoering van de reserves. Gestegen omzet Uit het jaarverslag van de secre taris kwam naar voren, dat de omzet dit jaar met 37 400 was toegenomen, het bestuur was hierover wel tevre den, doch niet voldaan, omdat er nog velen zijn, die lid van de Coöp. zijn. Det omzetten van de laatste drie ja ren zijn respectievelijk ƒ306.400. 308.934 en ƒ346.300. Aan het Moe derschapsfonds werd dit jaar uitbe taald een bedrag van 485. Met het bestuur van de Coöp. „De Verbete ring" waren besprekingen gevoerd om te voorkomen dat de vergaderin gen op één en dezelfde avond zouden worden vastgesteld, waarbij volko men .overeenstemming was bereikt. De vergadering van De Verbetering zal worden gehouden volgende week woensdag in Rest. De Beurs. De uit kering van de vaste korting zal plaatsvinden op woensdag 29 maart van 7.30-9 uur in het gebouw van de Coöp., ingang Scheveningsestraat. 't Financieel verslag, uitgebracht door de heer J. H. A. v. d. Weijden, gaf aan een netto overschot van 3900, dit resultaat kon worden behaald door de hogere omzet, waarbij de prijzen zeer concurrerend konden blijven. Dit jaar zal aan vaste kor tingen worden uitgekeerd ƒ9200 (v. jaar ƒ8400). De totale omzet 346.000 werd als volgt bereikt: kruideniers waren ƒ270.000 (v. jaar ƒ250.900), manufacturen /5S500 (v. j. ƒ42.300). huis. art. 17.800 (v. j. 15.700). Mededeling werd gedaan dat het jaarlijkse reisje voor de leden ook dit jaar zal worden gehouden, ver moedelijk op dindsag 30 mei a.s.. In het bestuur werden herkozen de heren A. Meskers en J. v. Leeuwen en in de Raad v. Toezicht J. de Haas. Na de gebruikelijke rondvraag, die geen bijzonderheden opleverde, deel de voorz. mede, dat het streefgetal van de omzet voor het komende jaar door het bestuur was gesteld op 370.000 en onder het motto „Wij staan voor U klaar, staat U ook klaar voor Uw Coöperatie!" werd deze bij eenkomst gesloten onder dank vooi de prettig gevoerde besprekingen. Districtskampioenschappen De wedstrijden om de persoonlijke districtskampioenschappen le klasse, vinden dit jaar plaats in rest. De Beurs en vangen deze avond aan te 8 uur n.m.; zaterdagmiddag te 3 en zondagmiddag te 3 uur. Hieraan ne men deel L. M. Lensen (Centraal, Oegstgeest), J. Diederiks (Vios, Sas- senheim), B. Elfrink (Gr. Laken, Lis- se), J. Vierwinden ('t Soldaatje, Voorhout), W. v, Gerven (Vios, Sas- senheim), P. Zeegers (Sport, Oegst geest), H. Blom (Berg en Dal, Ben- nebroek), C. v. d. Voort (Oude Post, Sassenheim), reserves: D. Kok (Cen traal, Oegstgeest), P. Duivenvoorde (Oude Haven, Noordwijkerhout). „De Beurs III" kampioen De be slissingswedstrijd voor het kampioen schap in de F-klasse Libre, klein bil jart, tussen de Beurs III en Royal Sport II eindigde met een 6-2 over winning en werden daardoor kam pioen in hun afdeling. De Beurs III zal hierdoor deelnemen aan de ge westelijke kampioenschappen der KNBB in de F-kalsse Libre, kl.edn biljart. Deze zullen gehouden wor den te Vlaardingen. WASSENAAR Geboren: Johannes Ferdinand Au- gustinus, zoon van C. J. Knijnenburg en S. B. D. M. de Jong; Cornelia Ariette dochter van G. van Eede en D. de Graaff; Sylvia, d. v. J. Heins en A. Niemant; Elisabeth Catharina Maria, d. v. A. J. van Steen en P. C. van Leeuwen; Peter Cornelis, z. v. A. G. Mulder li C. C. P. Rochat; Elisabeth Johanna Maria, d. v. J. C. van der Klaauw en J. T. Remmers waal; Jeroen Maria, z. v. A. I. A. Kettenis $n D. G. M, Reijers; Maria Elisabeth, d. v. P. Pont en M. E. Ouwerkerk. Ondertrouwd: J. A. V. Riebeek, te Leiden en C. Jansen, huwelijk op 23 maart. DANSEXAMEN yOOR AMATEURS Bij het te Hilversum gehouden en door „San Filippo Neri" georgani seerde examen voor het „bronzen insigne" en diploma slaagden: mej. R. IJsselmuiden, Sassenheim; mej.R. v. d. Klugt, Noordwijkerhout, P. Ede laar, Noordwijk en H. v. Dongen, Lisse, allen met hoogste lof, en mej. J. H. Witjes, Leiden, met lof. Geslaagd voor het Doct-ex. Klas sieke taal- en letterkunde de heer J. F. Aers te Deurne; voor het Cand— ex. Klassieke taal- en letterkunde de heer F. H. A. v. d. Wall Bake te Alk maar. Geslaagd voor het Doct.ex. Gen. II de heren A K. C Burger te den Haag, F. Houdé te den Haag en J. J. Schipperheijn, eveneens te den Haag. Geslaagd voor het Semi-arts- ex. de heer H. H. J. Zwart te Sas senheim. Geslaagd voor het Artsex. mej. A. J. Saman te den Haag en de heer I. I. Kahn (USA). KATWIJK a.d. RIJN, 17 maart. Groen ten Waspeen (per kist): Al 8 70-11.00; A2 2.90-6.90; BI 8.20-10.10; B2 1.20-1.60; Cl 2.20-4.90; C2 1.30; bleekpeen (per kist) 0.60-0.80; witlof 1 50.00-57.00; idem II 29.00-45.00; spinazie 37.00-44.00; sprui ten 61.00-68.00; prei A2 17.00-27.00; idem B2 6.00-10.00; rode kool 7.00-14.00; gele kool 10.00-11.00; kroten (per kist) 1.00- 1.20; uien (per kist) 2.40-5.60; idem (per 100 kg) 73.00;peterselie (per 100 bos) 26.00-29.00; selderie (per 100 bos) 23.00; rabarber 60.00; knolselderij (per 100 st.) 1 18.00-25.00; 2 1.00-6.00. Aanvoer was peen 88.000 kg, waarvan 65.000 kg voor export werd verkocht. Telefoontjes S Gevraagd: nette ver koopster, wegens huwelijk der tegenwoordige. Schrij vers Textielhandel. Wil lem Klooslaan 13 (Haag- wegkwartier), Leiden, tel. S Gevraagd een aankomen de tuindersknecht bij Th. Bakker, tuinder en bloemist, Zuidweg 12, Rijpwetering. Gevraagd kamermeisje voor de ochtenduren. Hotel „de Zon", Warmond. S R.K. Gezinszorg en Ge zinshulp, Morssingel 8 vraagt nette R.K. helpsters boven 17 jaar voor hele of halve dagen. Aanmelden dagelijks tussen 9-10 uur en 1-2 uur of telefonisch 24800. S Gevr. 'n bloemistknecht 15 jaar, bij: P. J. van Klink, Noordeinde 214. R.A.Veen. •ST Gevraagd: net meisie van max. 18 jaar, voor af wisselend kantoorwerk, kunn. typen (dinl. niet vereist). Aanmelden tot 7.30 uur, zaterdag tot 3.30. Serigrafia, Charl. de Bour bonlaan 4, Oegstgeest (tel 23764). S Net meisie gevraagd voor de ochtenduren in doktersgezin te Oegstffeest Hulp van werkster aanw. Geen praktijk Mevr. Gos lings, Van Griethuysen- plein 8, tel. 25678. Gevraagd: nette dames en heren voor het bezor gen van folders huis aan huis. Br. worden moedig ingewacht aan LAD. Wil lemstraat 35. Leiden. S Nette iono-ATi gevraagd leeftiid 14-15 iaar. Aan melden van 8-12 en 2-6 u. Boekbinderij W. Goddiin. Vrouwenkerkk. straat 9, Leiden. fP* D'-". bijverdiensten. „De Tipgever". Afd. Inl. no. 46. Postbus 21 - H. I. Ambacht. Slaplanten en violenplan- ten te koop. Warmerdam, Zuideinde 112, Roelofarends- veen. Huiswerkleiding door studenten. Sudieleiding vooi leerlingen van het VHMO en Mulo. Dagelijks 's niddagf of 's avonds Lammenschans- weg 40, tel 21655 S Te koop postzegelverza meling Nederland, gebruikt, geen type en tanding, goede «wal. w.o. oude brieven, vluchten, FD Covers, stem pels enz. cat! waarde ruim f 1400.-. Prijs 700.-. Tevens :y tin der bureau prijs 125.-. VI. van Ooi, Reijerskoop 164, Boskoop, tel. 01727-2212. S Huis te koop gevr. Leeg of binnenkort leeg ie aan vaarden. Leiden of omgeving. Eventueel ruilobject te Lei- ien aanwezig. Brieven onder no. 8480 bur. van dit blad. Te koop Lambretta scoo ter 150 L.D. in prima staat. Te bevr. Herenstraat 100, Voorhout, tel. 02532-8123. S Gasfornuis, damesbureau enz. Prima gasfornuis bran dend te zien, zeer fraaie da mesbureautjes, mahonie stoe len, schilderijen, koperwerk, Persische kussens, kleedjes, herenbureau, uittrektafel, radio's enz. Nieuwe Rijn 60, bij de brug, tel. 22150. S Te koop electrische was machine, hang- en legkast, electro-motor, heiningpalen. Te bevr. Stompwijkseweg 59, Stomp wijk. S Te koop een prima half Engels model kinderwagen. Tevens een rook- en een te levisietafel. Van 't Hoffstraat 52b, Leiden. S Aangeboden trouwjapon maat 40 met sluier en tasje en schoenen maat 39. Huig- sioterdijk 374 B, Abbenes. fg Dames bespreekt vroeg tijdig voor de Paasdagen voor uw haar, bij de kapper. Voor lastig haar een prima permanent, moet u bij het Kappershuis zijn. Heren, laat uw haar vroegtijdig verzor gen. Apothekersdijk 8. Tel. S Koffersciirijfmachines, in diverse uitvoeringen en prijzen. Vrijoiijvend de monstratie ook bij U thuis Hees Kantoormachines, Hogewoerd 92, tel. 31983. S Alt op de Mare 112 Empo jongensrijwiel velg- remmen 65.-; race sport- fiets 42.50; laag zwart he renrijwiel New Hudson 95.-; damessport, trommel- remmen 165.-; nieuw Ervo damessport 163.50; Flan- dria kleuterfietsje 69.50; meisjesrijwiel 82.50. S Te koop gevraagd: een in goede staat zijnde ijze ren of houten directiekeet of schuurtje, 5x3 m., moet uitneembaar zijn. W. M. v. d. Salm, Zuidbuurtsew. 5, Zoeterwoude, tel. 01715 —247. S Dame zoekt voor nu of later gestoff. zit-slaap- kamer kabinet en kook gelegenheid in Leiden of naaste omgeving. Br. met inlichtingen en prijsopga ve onder no. 8489 bur. v. d. blad. S Zeer mooi gotisch eet kamerameublement te koop, Tel. 23556. perspot, vroege V.; Mechelse en jonge an- dijvieplainten voor de Eerspot. Gebr. Segaar, eidseweg 497, Voorscho ten, tel. 01710—25685. ■S Aangeb.: open grond B-vergunning, koop of huur. J. Elstgeest, Zuid einde 99a, R.A.Veen. telef. 01713—291. S Vriendin gezocht, door r.k. meisje, 18 jaar. Br. onder no. 8493 bur. v.d. bi. S Verkoop van buitenb.- motoren. Evinrude, Johnson, Seagull, Albin e.d. Motoren vanaf l'/i PK. Jachthaven De Trekvaart, H. Geijsman. Ma- redijk 149a, Leiden, teL 21144 S Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kiiken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr. 27. S Ruiling Den Haag- Voorschoten. Aangeb. heel zonnig huis. voor- en ach tertuin, 5 kamers, douche cel, schuur; in Den Haag. Gevr. huis met minstens 4 slaapkamers, in Voorscho ten of omgeving. Br. onder 5794 bur. v. d. olad of tel. 070—360484. S Gulf smeerstation. Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto Gulf-servi- ce. Verdamstraat 6 S Is er iets stuk? Wij re pareren alle elektrische en mechanische huishou delijke apparaten. Serin genstraat 4, tel. 30885. ievrolet '54 met radio en kachel, spotprijs 925.-- Skoda, in pr. staat 475.-. Inruil ook motoren. Lan- genhorststraat 11, Voor schoten. S Te koop: half Eng. k.- wagen, prima staat. v. d. lasstraat 7, Leiden (bij de Morsweg). S Autohoezen, kappen. pyama's, complete bekle dingen, «iponsrubber zittin gen, asbakken, spiegels, jashaken, bloemvaasjes. armsteunen, - zonneklep- pen, rubbermatjes, vloer matten, kaplak, ruiten, sloten, tcchtrubbers. Th van Kuijk, Autobekleder. Morsstraat 46. tel. 30552, Leiden. S Pucb bromfietsen met 2 en 3 versnellingen vanaf 655 - Leverbaar m 3 kleu ren en in sportuitvoering Van Zijp, Haarlemmerstr 295, Korevaarstraat 6 2* Auto's met rechtsgel dige schriftelijke gar ntie- bewijzen. Financiering te- Êen 5%. Elk merk auto an geleverd worden Van den Berg, Hoogl Kerkgr 42. Leiden, tel. 30692 S Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a Mercedes, Opel, Simca. V.W en D.A.F Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66. Leiden, telef 34403 S" Nieuwe auto's zonder chauffeur. Ford Consul, Taunus 17M, Opel Rekord. Volkswagens en Volkswa gen-busjes, Volkswagens Sambabusje, .Ford Angela. Werkhoven's Garagebedr Maredijk 34a, tel. 22300 32735. S Credieten t.m. f 3000.- (voor iedereen), voor aan koop meubelen en wo ningtextiel, direct van fa briek. Enorme keuze en besparmg Uiterst soepele betalingsregeling en strik, te geheimhouding Vraagt vrijoiijvend inlichtingen Postbus 538, Den Haag. S Leert D.A.F. rijden Eenvoudiger, goedkoper Inl. bij Gebr. van Ulaen. D A.ü -dealer, Verdamstr 6. tel. 23041. S Borgward. een klas apart Dealer: Gebr. van Ulden. Verdamstr 6, tel 23041. S Divanbedden; wentel bedden; stalen ledikan ten. Een pracht collectie tegen de laagste prijzen vindt U bij De Kleine Winst. Haarlemmerstr 51, Leiden. S Kinderrijwielen vanaf 49.50: sportrijwielen vanaf 89.-. Ook Rudge en Sim plex voorradig. Fa. Dusos. wa. Turfmarkt 13, telef 24409. S De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren v. elk slot. Haar lemmerstr. 273, tel 33958 (bij de Overdekte) Leve ring aan rijk en gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. S Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet, complete met Detty. coat kapje, sluier, tasje en handschoenen in de nieuwste modellen, is al leen fa. Sloos, Stille Rijn 11, tel. 20868. v ST Bremmei vraagt antie ke meubelen, koperwerk kristal, porseleinen groe pen. goud, zilver.. Verder alle soorten antiek. Brem mer, Goegerritst. 1, telef 22791. S Gratis proefles in on ze nieuwe Opel. Snelle dus voordelige opleiding Ook theorielessen tegen gereduceerde prijs! Rij school Frans Goddiin Ma- doerastraat 29, Garen- markt 5, tel. 34430. Leiden S Steeds prima gebruik te bromfietsen voorradig - Door inruil verkregen. - Door vakmensen nagezien Van Zijp, Haarlemmerstr 295. Korevaarstraat 6. S Monarscoot. De brom fiets scooter Prijs geheel compleet 798 In 3 pr kleuren Van Zijp, Haar lemmerstr. 295, Korevaar straat 6. S Berini-, Batavus- Rap Solex-, Puch-, Magneet D.KW.-, Monarscoot-, Ga zelle-, Locomotief-, Union- bromfietsen, uit voorraad leverbaar Van Zijp. Haar iemerstraat 295. Korevaar straat 6. S Berini-bromfietsen in 16 modellen uit voorraad leverbaar. Prijzen vanaf 398.-. Van Zijp. Haarlem merstraat 295, Korevaar straat 6. S Onderdelen voor So lex-, Berini-, Puch-, JLO- Sachs-, H M W.- en Rap- mctoren uit voorraad le verbaar. Van Zijp, Haar lemmerstraat 295 S Iedereen en zondei borg kredieten van 1250 t.m. 4000 voor aankoor meubelen, ledikanten. Karpetten, gordijnen, wo ningtextiel, rechtstreeks van fabriek. Uiterst soe pele oetaling Strikte ge heimhouding. Vraag vrij blijvend inlichtingen, Postbus i083. Rotterdam. S Dierenvrienden opge let! Stichting Amivedi. Den Haag, registreert ook in Leiden kosteloot gevon den en verloren dieren Adres voor opgave: mevT J Hovius, Suringarstr 17, tel. 23556 Dierer, kunhen niet worden opgenomen. S tloest uw kind? Nat- termann's Melrosum For te helpt lost taai slijm op. smaakt goed. Flacon ƒ2.- bij elke drogist. S Solex-oto. De nieuwste automatische Solex uit voorraad leverbaar. Prijs 395.-. Van Zijp, Haarlem merstraat 295. Korevaar straat 6. S Markiezen: rolscher- men: al jaloezieën Groot ste sortering zonwering Prima afwerking Vraagt inlichtingen er. prijs bij het verkoopkantoor van Melchers: Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo Oegst geest, Juffermansstraat 23 tel 01710—31165 Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rij wielhandel A. Grimber gen, Dubbelebuurt 11, Rijnsburg. tel 017182967 S 10 Rijlessen voor 47.50 m nieuwe Renault Dau- phine 1960. Erkende bonds-autoryschool „Ire ne" Gediplomeerde in structeurs, Boddens Ho- sangweg 52, Woubrugge, tel. 286; Leiden tel. 26753 S Automatische fotoser vice. Rolfilms. kleinbeeld- films, kleurenfilms, witte en blauwe flitslampen thans ook verkrijgbaar via onze automaat in de hal van het Station. Fotore- portagebe-dr -Fotohandel N. v. d Horst Doezastraat 39, tel. 24702 Zie ook on ze automaten Doezastraat en Bevrndingsplein. S „De Houthal", Hoge woerd 99 het domein voor de „Doe het zeiver" Hij vindt daar wat hij (of zij) nodig heeft „Maakt het zelf U kunt 't wel klaar krijgen met onze voorlich ting. S Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint. nieuw teer. eventueel ver groten oi verkleinen Voor vakwerk, v. Velzen. hoe- denkliniek, Donkersteeg 3 S Accordeon, gitaar. mandoline, banjo, trompet sax, klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naai huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus Muziek school Zwaag, Korevaar straat 5. tel 24358. S c.v. N. Bakker Hzn. Roelof arendsveen, 01713 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt vergunningen. S Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jo zef Elk dubbeltje is wel kom, giro: 227223. A. A J. Buys, bouw-pastoor, Leid- schendam S Kussenkasten kabinet, dekenkisten, halbank, bu reaus, secretaire, iade- kastjes, oud-hollands dres soirs, kerkkandelaars. oud hollands koperen kronen lampen koper, tin. Perzi sche kleden. Inkoop an tiek Ter Wee, Hooigracht 86. tel 25461. S A.s. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas verzorgd door het gespe cialiseerde trouwautobedr. Zeemanlaan i2a directie: De Jong, tei 23055 7-pers. auto's met verwarming. Keuze uit zwarte zilvèr- gri.jzen of witte bruids coupé. S Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt het voordeligst bij Fa. Van der Vaart. Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen S Een nieuwe batterij voor zo laag mogelijke prijs. Vraagt dan uw ga- ragehouaei onze revisie batterij met 18 maanden volledige garantie, dus zonder bi'betaling Indien niet voorradig vraagt dan rechtstreeks Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106 Leiden, tel 23140. 2* Grote inboedel: boe kenkasten; Deventer lo- Eers; platte roeden: ameu- lementen; divanbedden; 4 Gotische fauteuils: dres soirs v.a. 10.-; 4 fauteuil tjes; tafels: platte buiska chel; kinderledikanten; mangel enz. Pluym. Hoge woerd 41, koopt inboedels en znlderopruimingen. Tel. 21266. 3? Motordienst. Jonge schippersknecht gevraagd. Adres: Lindestraat 4 Lei den ,tel. 30228. S Wij kopen alle soorten vellen konijnen en hazen, enz. Ook van opkopers W. Sira, Volmolengracht 28. teL 20754. Leiden.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3