Vrolijk groepje in Cannes ZO ZJN ONZE KINDEREN ZATERDAG 18 MAART 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 iiii Zaterdagavond wordt in Cannes het Europese liedjesfestival gehouden. Een Deense fotograaf trof dit vrolijke troepje zangers en zangeressen op de boulevard in Cannes. Onderweg verloor hij zijn notitieboekje met de na men. En nu weten we alleen, dat onze Greetje Eauffeld, die helemaal links op de foto staat, u hartelijk uit Can nes groet, (telefoto) Alleen bij MEERPOEL Ëusqyarna Alle soorten ww/z/Mfy Vrije-arm Naaimachines vanaf 398.— Gratis lessen bij U thuis of aan de zaak BREESTRAAT 171, TEL. 24815 (Advertentie) Foto: Herman Vendrig met de twee maanden oude Wimmie. Drie maal gedoken: baby gered Met kinderwagen in het water De 22-jarige slagerszoon H. Ven drig uit Maarssen heeft gistermid dag na driemaal duiken een kind van twee maanden uit de Vecht gered. De baby, het zoontje van de fami lie J. Achterberg, was door zijn nichtje, de 17-jarige H. Achterberg meegenomen naar de slager. Het meisje had de wagen voor de slagers winkel neergezet, doch doordat het wegdek enigszins helde, kwam deze vanzelf in beweging, zodat hij in het water verdween. Een vrouw, die aan de over kant van het water bezig was zag het ongeluk gebeuren en trachtte door luidkeels roepen de aandacht van de mensen in de slagerswinkel te trek ken. Deze begrepen eerst niet wat er gaande was, want de wagen was in tussen reeds onder water verdwenen. Toen de slagerszoon echter begreep wat er was gebeurd, dook hij in de Vecht. Na de eerste duik kwam hij boven zonder resultaat. De kinder wagen was gekanteld en lag op zijn kop. Pas bij de derde poging kwam de redder met de jonge drenkeling boven water. Dank zij de snelle red ding heeft de baby geen merkbaar nadelige gevolgen ondervonden van de koude onderdompeling, zo kon even later een arts mededelen. HUISVROUW VALT UIT HET RAAM De 57-jarige mevrouw I. M. G. van der Haterd is gistermiddag uit haar woning aan de Havikhorst in Rotter dam bij het zemen van de slaapka mer-ramen naar buiten gevallen. Zij kwam ruim elf meter lager op een tegelpad terecht en was op slag dood Het moet niet zó Vader tegen Klaartje: „Zijn jullie nog steeds niet verder gekomen met aardrijkskunde? Tegen woordig wordt er geloof ik niet veel meer geleerd op school." Moeder: „Ja, ik vind die onderwijzeres van Klaartje niet erg ijverig. De kinderen krijgen nooit echte huiswerkopgaven mee. Toen ik nog op school was zag het er wel anders uit Drieling in Nijmegen In Nijmegen is vrijdag en drieling geboren. De heer Zijnenburg deed op het bureau van de burgerlijke stand aan gifte van de geboorte van drie zoons: Mark Willem (vier pond), Alexander Hendrik (drie en een half pond) en Richard Pieter (twee en een half pond). De moeder en de drieling maken het goed. Haagse dame joeg aanvaller op de vlucht Moedig gedrag van een 25-jarige Haagse dame heeft een beroving voorkomen. De betreffende dame reed op de bromfiets op De la Rey- weg, toen er een bromfietser naast haar kwam rijden, die een poging deed de tas van haar stuur te ruk ken. De Haagse dame had toevallig een stuk van een snelbinder in haar mantelzak en sloeg hiermede de aan valler enige malen in het gezicht, waarna deze ijlings de benen nam. Prins Bernhard is op paleis Soestdijk geïnstalleerd als ere-dis- tricts-gouverneur van district 110 van Lions International. De internationa le vereniging van Lions clubs (the international association of Lions clubs), afgekor t „Lions' internatio nal", werd in zijn huidige organisa tievorm op 8 oktober 1917 in Dallas (Texas) officieel opgericht. Lions In ternational is thans in 111 landen vertegenwoordigd en telt ruim 15.200 clubs met circa 625.000 leden. OPLOSSING: MARKT IN DE MIDDELEEUWEN De volgende negen dingen waren er in onze middeleeuwen nog niet: 1. luchtballon, 2. verrekijker, 3. gloei lamp, 4. sigaret, 5. aansteker, 6. autoped, 7. speelgoedauto, 8. fiets, 9. bananen. Maar zó Vader tegen moeder: „Vind je ook niet, dat Klaartje zo weinig aardrijkskunde thuis te leren krijgt. Toen ik in de derde klas zat moesten we alle namen van de steden uit het hoofd kennen, geloof ik." Moeder: „Ja, ik heb in mijn schooltijd ook veel moeten leren. Maar de volgende week is er een ouderavond. Daar moeten we maar eens naar toe gaan en dan meteen met Klaartje's onderwij zeres praten. Het onderwijs zal heus wel goed zijn, ook al ligt het wat anders dan in onze tijd." 'Een goede raad: Men moet nooit de school van de kinderen kritiseren als de kinderen er zelf bij zijn. De on zekerheid in de vraag wie nu eigenlijk gelijk heeft: de ouders of de school, maakt het de kinderen nog zwaarder, hun plicht te vervullen. de keuken geklapt Praktische wenken voor de huisvrouw EEN „HANDVAT" AAN DE WIJNFLES Een „serveerster, die de kunst goed verstaat", toont u op boven staande foto hoe zij een servet om de wijnfles legt en de einden tot 'n soort handgreep samenvouwt. Men heeft zo de fles beter in de hand en kan ook zo zonder inspanning over de tafel heenreiken als de gla zen weer gevuld moeten worden. Wie als vrijgezel op een kamer woont of ergens en pension is, waar de badkamer ook door andere per sonen gebruikt wordt, moet eens naar de volgende raad luisteren. Men schaft zich een „schoenenetui" van plastic aan, met veel vakken, waar alles in kan wat men in de badkamer nodig heeft. Het beste kunt u de zaak zo aan een beugel hangen. -Steeds als u gaat baden kunt u de spullen op een eenvou dige manier met u Als er geen tijd is om ziek te zijn Zelfs de schoonmaak heeft psychologische en medische aspecten Gedurende de uitverkopen, zowel tegen de feestdagen als ook tijdens de schoonmaak ziet de dokter maar weinig huisvrouwen in zijn wacht kamer zitten. De thuisliggende pa tiënten zijn dan voor het merendeel mannen en kinderen. Men schijnt het ziekzijn te kunnen uitstellen! Toch zijn er voor al die koopjes kopende, feest voorbereidende en schoonmakende dames gelegenhe den te over om de een of andere ziekte op te doen. Ze lopen immers op de tocht, ze maken zich door gaans veel te moe, ze gunnen zich maar al te vaak de tijd niet om behoorlijk te eten. Daar komt nog bij, dat iedereen juist in het voorjaar toch al vat baarder is dan anders. Dit laatste moet waarschijnlijk worden toege schreven aan de karige toevoer van vitamines in de winterperiode. Maar wie er ook ziek worden, de vrouwen die aan de schoonmaak zijn, niet. Die hebben daar geen tijd voor. Er schijnen in een mensen leven bepaalde perioden te zijn, dat men zich zulks beslist niet veroor loven kan, Enige gezelligheid Toch zou het goed zijn als de Ne derlandse huisvrouwen bij al die schoonmaakwoede ook nog een beetje aan het gezinsleven dachten. Bij al dat werk aan huis en hof mag men het gezinsleven beslist niet verpnachtzamen! Laat er in uw woning toch ten minste een plekje te vinden zijn, waar uw man zich nog kan ophou den. Uw echtgenoot zit nu eenmaal graag ergens rustig te roken, hij heeft er behoefte aan op z'n gemak de krant te kunnen lezen. U mag zich in de schoonmaakperiode ook wel afvragen of er in huis nog een hoekje overblijft waar uw man kan gaan knutselen, zonder dat daar dadelijk ruzie uit voortvloeit. Moppert u dit jaar eens niet op uw kinderen omdat ze met hun be- modderde schoenen over pas ge wreven vloeren lopen. Laat hen tussen de middag met u samen rus tig een boterhammetje eten, al is het dan maar een boterhammetje uit het vuistje in de keuken. Ook nog eten Wanneer de kinderen de vriende lijke sfeer aantreffen die in huis gebruikelijk is, wanneer zij een even goede lichamelijke verzorging krijgen als anders, vinden zij het best fijn om met de schoonmaak mee te mogen leven en een handje te helpen. Zullen de huisvrouwen bij dit al les toch nog een beetje aan de eigen gezondheid denken? Anders zijn ze na de schoonmaak ziek. Kookt u ge rust een eenvoudige stamppot, om weinig werk aan het koken en af wassen te hebben, maar vergeet u dan niet uw huisgenoten en uzelf daar een bordje veldsla bij te geven met een sinaasappel als nagerecht. Bij een doelmatige voedselkeuze be hoeven er in het voorjaar helemaal geen vitaminetekorten voor te komen. En dat herinnert ons eraan: laat het innemen van levertraan door de kinderen niet in het gedrang ko men vanwege „de grote uithaal". Het hele jaar is daar zo trouw aan gedacht; laat dat zo blijven. Goed humeur Schoonmakende huisvrouwen, ga 's avonds vermoeid maar voldaan, tijdig naar bed, met de nadruk op „tijdig". Zorgt u er vooral voor, dat manlief zijn heil niet buitenshuis gaat zoeken omdat hij het huis wordt uitgedreven door de schoon maak.... en door een slecht hu meur. Neemt u er daarom na het avond eten toch eerst nog een gezellig uur tje af. Het kan allemaal zo prettig en zo genoegelijk zijn als moeder achter het koffie- of theeblad ook eens tot rust komt. En als u geen theeblad en geen theelichtje meer hebt omdat u met uw tijd bent meegegaan, zet dan 't in de was .gezette televisietoestel nog even aan om met z'n allen het wereldnieuws te bezichtigen. Dr. Alfreda Briedé. TIPS voor de schoonmaak Vuil en dof geworden bronzen schilderijlijsten kunt u schoon maken met spiritus. Naspoelen met koud water en vervolgens laten drogen in een verwarmde kamer. Uw ramen en de ruiten van por tretten kunt u met zeer goed re sultaat schoonmaken met pure syn- tetische wasmiddelen. Ze blijven langer mooi, terwijl ze niet gauw beslaan. Een spons, die slijmerig aanvoelt, krijgt u schoon door hem eerst goed uit te knijpen, enkele uren te weken in azijn met water, weer uit te spoelen en vervolgens te laten drogen. Uw hulshoudtrap is toch wel goed in orde? Scharnieren en veiligheids haken zitten goed vast? Indien gij uw buurvrouw helpt aan een huis- houdtrap waarvan u weet dat hij niet geheel betrouwbaar is, kimt ge aansprakelijk gesteld worden voor de nadelige gevolgen, die daar uit kunnen voortkomen! Kinderen spelen overal mede, ook met uw fles bleek water, tijdens uw werkzaamheden. Zorg dus dat deze buiten hun bereik blijft. Hang gewassen dekens niet over één lijn om te drogen, maar hang 2 lijnen, dat voorkomt rek- MENU VAN DE WEEK Het eerste kievitsei is alweer ge vonden en aan de koningin aange boden. Daarmee is het startsein aan kieviten en rapers gegeven om ijve rig te gaan leggen en zoeken. Wij thuis kunnen de komende weken van deze delicatesse dan ook weer gebruik maken en juist omdat een kievitsei niet alleen verrukkelijk is maar ook zo'n specifieke voorbode van Pasen en de lente verdient het kievitsei het om fleurig en met zorg opgedist te worden. Een nestje van sterrekers gegarneerd met in rozet jes gesneden radijsjes staat bv. bij zonder feestelijk. De eieren kunnen op uitgestoken ringetjes brood worden gelegd en q er kunnen toastjes en boterballetjes of Montpellierboter bij worden ge geven. ZONDAG: kievitsei op sterrekers met toast en Montpellierboter, kop bouillon, zwezerik- en champig- nonragoüt, spinazie, aardappelen, verse ananas met slagroom. MAANDAG: stoofschotel kool en rookworst, broodschotel met ro zijntjes. DINSDAG: kaascroquetten, bloem kool, pommes frites, rabarber met schuimkop. WOENSDAG: goulash, rijst,stoof- prei, karnemelkpudding met va nillesaus. DONDERDAG: dikke groentesoep met rest rijst, flensjestaart. VRIJDAG: gebakken visfilets, an dijvie, aardappelen, botersaus, fruit. ZATERDAG: Risotto, tutti fruttL Vergeet vooral niet om bloem, boter en gist in huis te halen om daarvan voor Palmpasen echte paasbroodjes te bakken. MONTPELLIERBOTER 50 gr groene groenten en kruiden en een sjalotje worden even ge blancheerd, fijn gestampt met wat ansjovis, een hard gekookt ei en een paar kappertjes gezeefd, ver mengd met 1 rauwe eierdooier en 100 gr boter. COTELET SUISSE Mooie kalfscoteletten in de lengte opensnijden, zodat met 2 platte de len aan het been overhoudt. De co- teletten vullen met een schijf kaas, welke omgeven is door een plak ham. De cotelettenhelften zouten, weer dichtklappen en goed aan drukken, zonodig met een draadje hechten. Daarna door losgeklopt ei halen, paneren en op een klein vuur goudgeel bakken. Voor het opdoen het draadje verwijderen. enige malen en borstel de deken als deze geheel droog is. Doe dit echter voorzichtig en steeds in één richting. Zemen moeten worden schoonge maakt in een sop van huishoud zeep. Naspoelen met schoon water en azijn. Vervolgens oprollen. De oven van uw gasfornuis moet gereinigd worden met heet soda water; nabehandelen met schoon water en goed droogwrijven. Uw gebeitste meubelen krijgen weer kleur als u het houtwerk eerst afneemt met een sop van syntetisch wasmiddel, goed droog wrijft en daarna weer grondig in de was zet, dat men even laat intrekken en vervolgens uitwrijft. SPAANSE MODE De Spaanse mode-ontwerpers Her- rera en Ollero hebben in Madrid hjm nieuwe voorjaars- en zomer collecties getoond. Links: Een deux pièces van witte katoen, afgezet met rode stroken. Rechts: Een eenvoudige katoenen ken. Klop dekens tijdens het drogen v japon met blauwe streepjes op een witte ondergrond.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 10