DE WOLKENETERS HET STILLE EILAND visie op televisie Militair ernstig gewond door losse patroon Procuratiehouder verdacht van verduistering MEDISCHE DIENSTEN VRIJDAG 10 MAART 1961 irv' DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 (Van onze t.v.-medewerker) Satyrisch blijspel „Politie" De donderdagse toneelavond van de NCRV lag nu eens in het vlak van de satyre. Het was een blijspel van Slawomir Mrozek, getiteld „Politie", een vermakelijke geschiedenis van een politieke misdadiger, die de ad judant wordt van een generaal, die hij tien jaar tevoren had willen ver moorden. Men zal hebben opge merkt, dat in dit spel geen sprake was van harteloos of dodelijk cynis me, maar veeleer van groteske spot, waarvan Slavische schrijvers ons zij het meestal in boekvorm vaker hebben laten genieten. Het was ver der verrassend te .constateren, dat een land met een voor ons vrijwel onbekende dramatische literatuur als Polen dit satyrisch blijspel heeft voortgebracht. De uitvoering was goed verzorgd door de werkgroep Haag=e Comedie. in de Nederlandse bewerking van Bas ten Batenburg, tevens een van de weinige spelers in dit stuk. Om verder iets te zeggen over de Dagsluiting bij de NCRV: dominee Okke Jager is een veelge vraagd en beluisterd predikant. „De Kring" van letterkundigen Na de spanning van een nieuw ver volg van „Het is zo ver" en een alar merende reportat over de gewel dige ondervoeding in Kongo, vooral van de kinderen, had de Avro een half uur zendtijd uitgetrokken voor „De Kring", met een literair gesprek van vier auteurs, namelijk de dich- ter-criticus H. A. Gomperts, de dich ter-journalist Gabriël Smit, de korte stukjesschrijfster Harriët Freezer en de schrijver Simon van 't Reve. Vo rige camera-gesprekken in deze rubriek boeiden niet en men kwam nauwelijks tot een gesprek. Het was een vervelende vertoning, met het nippen aan een drankje als enige afleiding. Nu was het gelukkig an ders. Het viertal drong binnen in de kwestie van de onverbloemde taal in de literatuur, ook al bleek het voor de meesten een moeilijke taak. Uiteraard boeide ons vooral het ka tholiek geluid van Gabriël Smit, waar hij de mens een zedelijk ge bonden wezen noemde. Als extra'tje was er voor de sportliefhebbers een reportage uit Spanje van het tweede deel van de voetbalwedstrijd Barce lonaSpartak. Forum over het proces Eichmann Nu de wereldpers dagelijks nieu we berichten brengt over de laatste fase van de voorbereidingen van het proces in Israël tegen de Jodenver volger Adolf Eichmann, brengt de KRO zaterdag 11 maart een forum waarin vooraanstaande Nederlandse juristen zullen discussiëren over en kele belangrijke vragen, die aan dit proces ten grondslag liggen. Het fo rum sluit aan op interviews, welke door een KRO-filmploeg" in Israël op film zijn vastgelegd. Leden van het forum zijn de Nijmeegse hoog leraar prof. dr. D. van Eek, de Leid- se hoogleraar prof. dr. I. Samkalden en de Groningse volken rechtsgeleer de prof. mr. B. V. A. Röling. In de vooravond presenteert Herman Fik- kert de maandelijkse actualiteiten rubriek „Brandpunt". Teddy en Henk Scholten en de BBC toppers zijn de vaste gasten in „Zaterdag avond-akkoorden". In Treslong te Hillegom, vanwaar dit programma wordt uitgezonden, verschijnen dit maal o.m. Pearl-Carr, Briand en Teddy Johnson. Kampioenschap ijshockey en bil jarten Zondag 12 maart worden in Genève en Lausanne de finales gespeeld voor het wereldkampioen schap ijshockey. De NTS neemt van de Eurov;sie twee wedstrijden over, t.w.: van 14.30-16.15 uur Tsjechoslo- wakije tegen Zweden, die gespeeld wordt te Lausanne en van' 17.55- 19.45 uur de wedstrijd tussen Canada en Rusland, te spelen ,te Genève. De reportages worden overgenomen door negentien West-Europese lan den. Eveneens zondag worden in Triëst de finales gespeeld voor het Europese kampioenschap biljarten, drie banden. Van 17.00 tot 17.30 uur zal de NTS de Euiovisie-reportage van deze finales overnemen. In dit tijdvak wordt tegelijkertijd op drie biljarts gespeeld. gesneden, ve-pokt en V gesteriliseerd \«M<" ROGGEBROOD Roggebrood is lokker Breng eens wat afwisseling in de broodmaaitijden. Zet zo nu en dan r Ten Hoeve's ROGGEBROOD op tafel. ^/Gejond en voedzaam voor jong en oTrage eters worden grage eters. Rog gebrood is stevige kost en toch uiterst licht verteerbaar. Goed voor de spijs- LETeOP0DE NAAM TEN HOEVE OP ELK PAKJE. Ten Hoeve, meer dan een halve eeuw roggebroodbakkers. "'-m morgen een pakje. UW BAKKER T HET. VRAAG HET UW BAKKER Directeur Technische School veroordeeld S taatssecretaris Veldkamp over reclame-TV Met als uitgangspunt de recent verschenen nota aan de Tweede Ka mer over de reclametelevisie, heeft staatssecretaris Veldkamp gisteren voor de Commerciële Club in Gro ningen een voordracht gehouden over de reclametelevisie tegen de achtergrond van het economisch be leid. Dr. Veldkamp stelde, dat men er zich goed rekenschap van moet geven, dat economisch en cultureel leven nauw verstrengeld zijn. Ons economisch leven bepaalt mede het beeld van onze westerse cultuur, onze westerse cultuur de verschij ningsvorm van het economisch le ven. Het gaat niet aan om nu, in 1961, de reclame opeens als iets we zensvreemds en schadelijks voor ons culturele bestel te doen voorkomen. Dr. Veldkamp vond, dat men bij de beoordeling van de vraag of wij reclametelevisie zullen toelaten, moeten uitgaan van de reclame, zo als wij die in ons maatschappelijk bestel nu eenmaal kennen. De conclusie ligt naar de mening van de staatssecretaris voor de hand, dat wij ons moeten instellen op een situatie waarin het bewerken van markten, meer dan tot dusver in het algemeen het geval is, in het onder- nemersbeleid op de voorgrond zal staan. Gistermiddag omstreeks drie uur is tijdens een militaire oefening in de omgeving van Budel de dienst plichtig soldaat A. A. Kriezemann, oud 19 jaar, woonachtig in Kerkra- de en behorende tot de 432e com pagnie van Heutsz, met een losse pa troon in de rug geschoten. Het slacht offer is met zijn rug tegen de loop van een geweer terecht gekomen, waardoor het schot afging Hij is in ernstige toestand in het ziekenhuis in Weert opgenomen. Diamant van 2 ton op Voorjaarsbeurs Het Zuidafrikaanse diamantcon cern De Beers Consolidated Mines heeft voor de expositie op de voor jaarsbeurs in de nieuwe Marijkehal, die door prinses Marijke volgende week dinsdag wordt geopend, een van 's werelds mooiste diamanten afgestaan. Het is een 170 karaats on geslepen steen ter waarde van onge veer 200000. De bijzondere dia mant is lichtgeel en zuiver achthoe kig. In dezelfde vorm waarin de steen in de Premiermijn bij Johan nesburg werd gevonden, zal deze worden tentoongesteld. Onder politiebewaking zal de steen dezer dagen in een gesloten auto van de Amsterdamse diamanthandelaar M. Drukker naar de Marijkehal wor den gebracht. NEDERLANDSCHE CREDIET- BANK Uit het jaarverslag van de Neder- landsche Credietbank ontlenen wij het volgende: In alle bedrijfsafdelingen kon een verheugende activiteit worden vast gesteld, terwijl het volume van za ken belangrijk toenam. De bedrijfs resultaten zijn daardooi verder ge stegen. Het bedrag van de bruto-ont- vangsten nam toe met ruim 1,6 min (21,7 pet.). Hiertegenover ver toonde het kostencyfer een vrij be langrijke verhoging nl. van ruim 800.000, zodat het winstsaldo vóór afschrijvingen, reserveringen en be lastingen met pl.m. 828 000 of met 23,3 pet. steeg. Hoewel deze cijfers wederom een record betekenen, even als de groei van het balanstotaal met 25 pet. tot boven 200 min, reali seert de directie zich, dat de kosten stijging, zov/el absoluut als procen tueel, gedurende het afgelopen jaar vrij fors is geweest. Voor verreweg het belangrijkste deel moet dit wor den toegeschreven aan de stijging van de totaliteit der personeelskos ten, welke ook dit jaar mede ver oorzaakt werd door een belangrijke uitbreiding van het aantal beambten. De opwaartse lijn in het volume van de creditgelden zette zich even eens in het verslagjaar voort, waar bij de relatief grotere toename van de deposito's opvalt. Deze stegen nl. met 32 y, pet. tegen ruim 26 pet. voor de rekening-courant-crediteu ren. De directie verwacht voor het lo pende boekjaar redelijke bedrijfsre sultaten, onder voorbehoud dat een te grote kostenstijging als gevolg van uitbreiding van de verkorte werk week achterwege blijft en de invloed van eventueel beperkende maatrege len door de overheid, het bankbe drijf direct rakende, niet diepgaand zal zijn. De rechtbank in Dordrecht heeft vanmorgen de 31-jarige J. A. V. uit Zwijndrecht, de voormalige direc teur van de Zwijndrechtse Christe lijke Lagere Technische School ver oordeeld tot 15 maanden gevangenis straf met aftrek van de preventieve hechtenis. Hij heeft terecht gestaan omdat hij door frauduleuze hande lingen de school voor 50 duizend gulden heeft benadeeld. De heer V. had nota's voor leveranties vervalst (Advertentie), of niet gefingeerde posten laten op stellen en die nota's vervolgens ter betaling aan de penningmeester van het schoolbestuur aangeboden. Voor de reorganisatie van het jaarbeursbestuur zijn thans de plan nen ingediend. De nieuwe directeur, drs. J. v. d. Kwast, die begin van dit jaar in de plaats is gekomen van de tot dat moment tweehoofdige leiding krijgt een grotere bevoegdheid dan zijn voorgangers. De 41-jarige K„ procuratiehouder en personeeichef van de Zeister N V. Plaatmetaal Industrie, is door de politie in Zeist aangehouden. Hy zou zich hebben schuldg gemaakt aan verduistering van een bedrag van ongeveer duizend gulden ten nadele van deze industrie en het personeel- fonds van dit bedrijf. Over enige da gen zal hij aan de officier van Jus titie te Utrecht worden voorgeleid. Stelende ballet danseressen weer in de gratie Het bestuur van het Nederlands Ballet heeft de onmiddellijke aan zegging van ontslag door de direc trice van het ballet, mevr. Sonia Gaskell, gedaan aan de bij de dief stallen van kleding betrokken dan seressen weer ongedaan gemaakt- Drie inmiddels vrijgelaten danseres sen zijn weer in genade aangenomen en dansen weer mee in de tableau de la troupe. De „impulsieve daad" van Sonia Gaskell viel niet in de smaak van 't balletbestuur, dat „zich over de ont stane situatie zal beraden". Tegen de ouders van enkele zich nog in hechtenis bevindende danseressen zou mevr. Gaskell hebben gezegd, dat er misschien nog wel te praten valt als hun dochter weer in vrij heid is. NIEUWE PRESIDENT-DIRECTEUR K.L.M. In de op 9 maart gehouden verga dering van commissarissen van de Kon. Luchtvaartmaatschappij N.V. is besloten drs E. H. Van der Beugel, te benoemen tot president-directeur dei vennootschap, met ingang van de datum, waarop de heer I. A. Aler als zodanig aftreedt. Dit zal in de loop van mei a.s. het geval zijn. De heer Aler zal worden voorge dragen voor benoeming tot lid van de raad van commissarissen der KLM. NIEUW TWEEDEKAMERLID De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft in de vacature van wijlen ds P. Zandt (Staatk. Geref.) benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer ds P. J. Dorsman te Staphorst. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tus sen haakjes achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Alberto Dodero" (14/3); ms „Aludra" (16/3); Austra lië: ms „Willem Ruys" (13/3); ms „Alcor" (15/3); Brazilië: ms „Gra- veland" (13/3); ms „Aludra" (16/3); ms „Subra" (16/3); Canada: ss „American Gunner" (12/3); ms „Op helia" (15/3); ms „Westerdam" (16/3); Chili: ms „Archimedes" (15/3); ts „Moselstein" (16/3); In donesië: ss „Clytoneus" (15/3); Ned. Antillen: ss „Zeeland" (12/3); ss „Baarn" (14/*); ss „Friesland" (16/3) Ned. Nw-Guinea: ms „Willem Ruys" (13/3); ms „Neder Waal" (15/3); Nieuw-Zeeland: ms „Willem Ruys" (13/3); ss „Ixiesland" (16/3); Suri name: ms „Chiron" (15/3); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ms „Edin burgh Castle" (12/3); ms „Alkes" (14/3). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. VIJFDE HONDERDJARIGE IN ROTTERDAM Rotterdam krijgt er "binnenkort weer een honderd-jarige bij, zijn vijfde. Op 16 maart a.s. zal namelijk de heer A. Salij zijn eeuwfeest vie ren. Hij is geboren in IJsselmonde. De heer Salu, die plaatwerker van beroep was, verblijft sedert het over lijden van zijn echtgenote (1950) in het protestants tehuis voor ouden van dagen „Sonneburgh" in Rotter dam. Leiden en Omgeving Alkemade en Leimuiden De art sen v. d. Werf, Rijpwetering, tel. 01712-202, en Van Haselen, Oude Wetering, tel. 01713-217. Boskoop Dr. G. A. S. Jongeneel, tel. 2019. Hazerswoude zie Leiderdorp. Dr. J. J. v. d. Linden, tel. 01728-382; bij ongevallen aan de Rijndijk, tel. 01714-278. Hillegom Dr. J. J. Versluys, tel. 5121. Katwijk-Rijn Dr. C. J. Hagen, tel. 3222; apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Katwijk-Zee Dr. P A. Visser, tel. 2023; apotheek zie Katwijk-Rijn. Koudekerk-Rijn zie Leiderdorp; bij ongevallen Rijndijk, tel. 01714- 278. Langeraar zie Woubrugge. Leiderdorp Dr. G. A. de Bruyne, tel. 01710-22208, zr. Hoogvliet, tel. 24909, b.g.g. 31297. Nieuwkoop zie Zwammerdam. Nieuwveen zie Woubrugge. Noordwijkerhout en De Zilk De artsen B. C. C. Wösten, tel. 285, en A. G. Th. v. d. Lugt, De Zilk, tel. 02520-5707. Oegstgeest Dr. D. Held, tel. 24649; apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. Rijnsburg zie Katwijk-Rjjn. Sassenheim Dr. H. Kwint, tel. 02532-7253; voor zuster zie Warmond. Valkenburg zie Katwijk-Rijn. Voorhout Dr. A. W. Bots, teL 02532-7393; voor zuster zie Warmond. Voorschoten Dr. Th. v. Schaik, tel. 3344. Warmond zie Voorhout. Zr. Ko nijn, tel. 01711-250, neemt waar'voor de zrs. Muilerman en Meyssen. Wassenaar De artsen E. M. N. Oosterbaan, tel. 3056, en J. H. Jaars- ma, teL 9676; apotheek Siderius, Langstraat 86, tel. 2141. Woubrugge Dr. J. Nooter, tel. 01729-104. Zoetermeer Dr. A. A. Suidman, tel. 3993. Zwammerdam Dr. K. Gill, tel. 01726-2527. Geen veelzijdiger mens dan Leonardo da Vinei rjE UNIVERSELE MENS bestaat niet, althans is een hoge uitzon dering, omdat vrijwel iedereen nu eenmaal beperkt is in ztfn gaven en capaciteiten. Eigenlijk weten wij maar één man, die werkelijk aan spraak kan maken op de kenschetsing „universee 1". Die man was de Italiaanse kunstenaar, geleerde en ingenieur Leonardo da Vinci, die in 1452 nabij Florence werd geboren en stierf in 1518 te Clos-Lucé in de buurt van de Franse plaats Amboise. Zó veelzijdig was Leonardo, dat men steeds meer verbaasd is, als men zijn levenswerk overziet. Hij was de schilder van de wereldberoemde Mo- na Lisa, maar vond ook gasgranaten uit. Hij maakte een beroemd stand beeld van Frans Sforza (vijftien ja ren werkte hij aan dit ruiterstand beeld!) en vond tevens een apparaat uit om worst te maken. Hij was een uitstekend musicus, maar vond toch tijd en beschikte over de kennis om kanalen te laten graven in Lombar- djje. Hij schreef geleerde vertogen over wiskundige onderwerpen en was tevens beroemd als parfumbereider en apotheker. Hij schilderde niet slechts prachtige fresco's en portret ten, maar schreef als uiterst deskun dig historicus een waardevolle ver handeling over de schilderkunst. Als vestingbouwkundige had hij in zijn tijd z'n weerga niet. De natuurweten schappen hadden zijn warme belang stelling en vonden in hem een ge niaal beoefenaar, die tal - van later zeer waardevol gebleken - uitvindin gen deed. Zijn anatomische tekenin gen en studies (meer dan honderd forse boeken) kan men als baanbre kend kenschetsen. Kortom, hij was een „Universalgeist" zoals er nauwe lijks een tweede op aarde heeft ge leefd. Tegen het einde van zijn leven vestigde hij zich in Frankrijk, omdat de Italiaanse heersers hem niet ge noeg waardeerden. De Franse koning (Frans I) overlaadde hem met gun sten en eerbewijzen. Sommige histo rici zeggen, dat Frans I aan het sterf bed van Leonardo da Vinei heeft ge staan, maar dit was niet waar, want volgens de officiële gegevens bevond de koning zich ten tijde van Leonar do's dood te Saint-Germain. KORTE GOLF Bij een botsing tussen leden van elkander vijandig gezinde Zoeloe- stammen, die plaats vond op onge veer 160 kilometer ten noorden van Pietermaritzburg (Natal) zijn twaalf Zoeloe's om het leven gekomen. De twist werd uitgevochten met asse gaaien en stokken. De behandeldende geneesheer van Elizabeth Taylor heeft donder dagmorgen medegedeeld, dat de ver betering in de gezondheidstoestand van de filmactrice blijft aanhouden en dat zij thans praktisch buiten ge vaar is. Op het grote dienblad droeg zé de avondboterham naar de zitkamer. Met haar schele ogen keek ze de pastoor trouwhartig aan. „Zo, en eet maar smakelijk, me neer pastoor". „Dank je, Clasien, dank je wel". Pastoor Dedena keek naar de lek kernijen en dan naar z'n zorgzame huishoudster, die hem nog een keer bemoedigend toeknikte voor zij heenging. Hoe dikwijls had hij haar' al gezegd, dat hij niets anders wilde dan brood met wat boter en een glas water. Hij kon er haar niet toe brengen zijn zin te doen. Iedere dag moest zij de hele boel weer terug halen en toch probeerde zij het steeds weer opnieuw; zij bleef ho pen op het wonder, dat haar niets dan lege schalen te zien zou geven. Hij had het afgeleerd er over te mopperen, al werd het zien van al ROMAN door Walter Breedveld dat lekkers iedere dag hem op de duur een Tantalus-kwelling. Ook nu weer liep hem het water van ver langen uit de mond als hij de grote schijven zachtrose rosbief voor zich zag. Hij zei er niets meer over; de Lieve Heer zou de roerende zorg van Clasien wel bedoelen als een extra kruisje bij zijn groot kruis. Staandebeens gebruikte hij zijn avondboterham. Hij maakte een kruis, bad een weesgegroet, sneed de korsten van een snee brood af en smeerde er een mespunt boter op. Hij at met tegenzin en zonder smaak. Nog 'n tweede snee brood gebruikte hij, die hij wegspoelde met water en nam dan een radijs, welke hij moei lijk vermaalde met z'n slechte kie zen. Dan riep hij de huishoudster: „Clasien „Ik kom". Het klonk nors, ze liep niet al te vlug. Zij zuchtte zwaar, "schuddebolde met haar kinderhoofdje en keek hem meewarig, bijna bestraffend aan. Pastoor Dedena legde z'n brevier weg, deed z'n halsboord dicht en stapte de gang in: „Ik ga naar het herenhuis" riep hij naar achter. Clasien kwam aangelopen en sloot de deur achter hem dicht. Ze hoorde het vondertje piepen en kraken toen het krom lag onder zijn gewicht. In haar ogen glansde een vurig lichtje. Ze was kwaad op haar pastoor om dat hij niet wou eten wat ze hem voorzette, maar bozer was ze op dr. Van Everloo. Welk verdriet zou die satan hem nu weer aandoen? De pastoor dfecht ook aan dokter Van Everloo, toen hij voortstapte door de zwoelte van de vooravond. Zozeer was hij bedrukt en bekom merd dat hij de vriendelijke groe ten, welke hem onderweg gebracht werden, niet of nauwelijks beant woordde. Dokter Van Everloo zou hem ze ker niet erg hartelijk ontvangen. Dat was zo'n door en door gerefor meerde, of beter gezegd gedefor meerde papenhater, die het vooral op de priesters en nog in het bijzon der op hem gemunt had. Satanisch was hij nu en dan, honds als zijn afschuwelijke bouviers. Toch had pastoor Dedena niet bepaald veel schrik van dokter Van Everloo. Nee, wat hem meer vrees inboezem de was de hoge hardstenen stoep voor het herenhuis, waar de dokter een dag iedere week de patiënten van het dorp ontving. Hoe dichter hij het herenhuis na derde, hoe groter zijn vrees werd. Hoe hoog zou de stoep zijn? Minstens dertig centimeter, misschien wel veertig. En nergens was 'n opstapje of een steunpunt waar hij zich aan op kon trekken. Het opstappen was nog niet het grootste bezwaar; het afstappen straks, de diepe val van de hardsteen naar de hardgebakken kleigrond. Als hij kwam te vallen, brak hij allebei z'n armen en benen en misschien zijn nek. Maar hij moest het toch proberen; als Mohammed niet naar de berg wilde komen, dan moest de berg naar Mohammed. Dan stond hij voor het oude nota rishuis, het herenhuis zoals 't eiland zei. Een fraai harmonisch huis, op getrokken uit kleine bruingele ijs- selsteen, welke door de jaren een prachtige bronzige kleur had gekre gen. Smeets, de blindgeworden bo venmeester, woonde er met zijn vrouw en ztfn beide broodmagere, door alle mannen vergeten dochters. Het was te groot en te duur voor Smeets, daarom had hij drie bene denkamers verhuurd aan dokter v. Everloo. Een wachtkamer voor de patiënten, een spreekkamer voor de dokter en de patiënten en een jene verkamer voor de dokter alleen. Pastoor Dedena stond dan voor de hardstenen stoep van het herenhuis. Hij veegde zich de pareltjes van het voorhoofd en sprak zich moed in: Alléz, vooruit Dedena. Nicolaas van Tolentjjn, 'k wil graag veilig boven komen, verzucht te hij. Hij plantte z'n wandelstok voor zich op de stoep en zette de rechtervoet er naast. Steunend op de stok boog hij zich een weinig voorover, tot hij voelde dat er ba lans was. Daarna zette hij de stok weer op de klei naast z'n linkervoet en hees en drukte zich omhoog. 't Lukte prachtig, het bleek ten slotte een klein hoerenkunst je te zijn. De belslag galmde luid door de holle gang toen pastoor Dedena veel te hard aan de smeedijzeren beltrek ker trok. Hij lette* -er niet op en wachtte geduldig tot Tineke, de jongste en magerste der kinderen Smeets, kwam opendoen. „Ha, da's Tineke". „Dag meneer pastoor", lispelde ze zielsvergenoegd. „U komt voor de dokter. Hij wacht al op u in de je never in de zitkamer", verbe terde ze schielijk. „Aha, da's goed, m'n kind. Wijs me dan maar waar ik zijn moet". Tineke ging hem voor en klopte op de derde deur aan de rechter kant in de gang. „Gaat u binnen, meneer pastoor". Pastoor Dedena trad de kamer binnen, die geheel doortrokken was van een bitterzoete drank- en ta bakslucht. Het was er vrij duister, zodat hij enige moeite had de din gen te onderscheiden. Er was ook niet bijster veel te onderscheiden, de kamer maakte een armzalige in druk. In het midden stond een tafel met een kaal versleten rood pluche ta felkleed. Op de tafel stond 'n kist sigaren, een fles drank en een glas gevuld met die drank; het was groe ne pomerans zag de pastoor terstond. Verder was er nog een rustbed, een zeer lage fauteuil met losse kussens, een paar notenhouten stoelen be kleed met rode slagvelours, 'n boe kenkast met groene serge gordijntjes ervoor, half weggeschoven, en een mahoniehouten getorste zuil waarop de marmeren buste van Zeus prijk te.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8