VLOT ZAKEN DOEN MET POLITIE Koninklijk brons voor twee jubilarissen met veertig dienstjaren Koninklijk bezoek aan „My Fair Lady" Inbrekers deden aan zelfbediening Voorhoutse drieling in St. Elisabeth Ziekenauto met hartpatiënt kreeg aanrijding V MAANDAG 27 FEBRUARI 1961 DE LEIDSE COURANTPAGINA 4 dere ziekenauto naar de plaats van het ongeval stuurde. Eerst werden de instrumenten overgeladen, waarna men ook de jongen in de andere auto kon overbrengen. Een en ander nam bij elkaar nog geen half uur in be slag. Bij aankomst in het Academisch ziekenhuis in Utrecht bleek de toe stand van de jongen redelijk wel te zijn. ALPHEN AAN DEN RUN H.M. de Koningin, de prinsessen Margriet en Marijke en enkele vrien dinnetjes hebben zaterdagavond in theater Carré in Amsterdam de voor stelling van „My fair Lady" bijge woond. In de pauze liet de koningin in de kleedkamers de hoofdrolver tolkers Margriet de Groot Johan Kaart, Wim Sonneveld en Paul Storm door de productieleiders, mr. P. Meerburg en W. Hofma, aan zich voorstellen. De koningin toonde veel belangstelling voor de musical en roemde de Nederlandse vertaling. Intussen mochten de prinsessen, van wie prinses Marijke voor de tweede maal de musical zag, onder leiding van theater-directeur Karei Wun- nink een kijkje achter de schermen nemen, waarvan zij zichtbaar geno ten. Zaterdagmorgen heeft burgemees ter Bruins Slot in de kantine van de fabriek in Bouwmaterialen v.h. P. van Dijk thans Muijs en de Winter aan H. Martens en Joh. van Doorn in verband met hun 40-jarig dienstver band in het bedrijf, de koninklijke onderscheiding in brons uitgereikt behorende bij de Orde van 'Oranje Nassau. De heer J. de Winter, een der di rectieleden van Muijs en de Winter, Alles voor het grijpen bij coöperatie Een groot deel van de buit moes ten inbrekers als een hoopje as in de kluis achterlaten bij een inbraak bij „Coöperatie ,Ons Belang" te Stolwijk (gem. Rotterdam). Een deel van de inhoud der kluis was nil. ver brand door de snijbranders» die ge bruikt waren om de kast open te maken. Overigens hebben de inbre kers het bij deze inbraak wel gemak kelijk gehad. Zij konden door in klimming eenvoudig binnenkomen en vonden in de schuur achter het kantoor het snij gereedschap en zeil voor een tent, die over de brandkast werd gebouwd. Ongestoord konden zij aldus hun werk volbrengen. De bewoners zijn zelfs niet wakker ge worden. De totale inhoud van de kluis had een waarde van 25 000. sprak een kort welkomstwoord en verheugde zich in de komst van de burgemeester en de gemeentesecreta ris. Burgemeester Bruins Slot prees de trouw en de liefde van de beide jubi larissen waarvan Joh. van Doorn, die thans als hulpmonteur is, aan vankelijk als schipper werkzaam was en H. Martens altijd al de tegelpers heeft bediend. Beiden hebben op hun plaats in dit bedrijf met hart en ziel zich gegeven en dit werk veertig lange jaren tot grote tevredenheid van de directie gedaan. Vervolgens speldde Alphens burgervader beide mannen de onderscheiding op de rever. De directeur van het bedrijf in Al phen, de heer C. P. Mulder, gaf een kort overzicht van de '40 jaar, die beiden in het bedrijf doorgemaakt hebben. Hij sprak zijn dank uit, dat zij, ook in de moeilijke jaren die het bedrijf heeft gehad, trouw zijn ge bleven. Als blijk van waardering bood spreker beiden een gouden polshorloge aan, alsmede de plaquet te van de HIBIN met de daarbij be horende oorkonde. Mevrouw van Doorn ontving tevens een bloemstuk. Namens het personeel sprak de heer W. Noordermeer beide jubilarissen op rijm toe. Ook de heer S. van der Zwaag had een op rijm gestelde toe spraak. De jubilarissen ontvingen een elektrisch scheerapparaat namens 't personeel. Burgemeester Bruis Slot speldt de heer H. Martens het Koninklijk brons op de rever, waarbij de heer Joh. van Doorn toeziet, die even te voren de onderscheiding was uitge reikt. De ambtenaar in zijn loketje De gemeeentesecretaris van Utrecht heeft zaterdag op het pleintje voor de achteringang van het stadhuis in Utrecht het fonteinbeeldje „de ambtenaar" onthuld. Het bronzen beeldje is ontworpen door Louis Dusee. Het stelt een zittende figuur voor. „De ambtenaar" wordt omsloten door een gesmeed hekwerk. Zaterdagmiddag ontstond op het kruispunt Ferdinand Bolstraat-Stad houderskade in Amsterdam een ha chelijke siuatie, toen een ziekenauto met een ernstige hartpatiënt tegen 'n personenauto botste. De ziekenauto, die onderweg was van het binnen gasthuis in de hoofdstad naar het Academisch Ziekenhuis in Utrecht, reed gebruik makend van zijn dub- beltonig hoornsignaal door 't rode stoplicht. In de wagen lag de twaalf jarige jongen A. van 't Klooster, wiens hartslag zeer onregelmatig was. Naast hem zaten een cardioloog en een arts om bij een eventuele hart stilstand onmiddellijk te kunnen in grijpen. In de ziekenauto stond ook een zgn. pace-maker opgesteld, een medisch instrument dat de hartslag op gang kan brengen. Uiteraard werd direct gevreesd, dat het jongetje nadelige gevolgen van de schok zou hebben ondervonden, maar spoedig bleek dat dit niet het geval was. In allerijl waarschuwde men de GG en GD, die onmiddellijk een an- Jongeman vermist uit Van den Berghstichting te Noordwijk De waarn. korpschef van politie te Noordwijk deelt namens de direc teur van de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting te Noordwijk mede, dat sinds donderdagmiddag, 23 fe bruari jl., omstreeks 12 uur, uit bo vengenoemde inrichting wordt ver mist een daar verpleegde jonge man, genaamd Jacob Hendriks, geboren te Onstwedde, 13 februari 1930. Zijn familie woont te Uithuizen in Gro ningen. Het signalement van J. Hendriks luidt: plm. 1.73 m. lang, flink pos tuur, gezonde gelaatskleur, licht blond haar. Hij is gekleed in een blauwe overall, lage rubber laarzen en een korte groene soldatenjas. Het valt niet op dat hij geestelijk ge stoord is. Een ongeluk wordt ge vreesd. Ieder die inlichtingen kan ver schaffen wordt verzoent zich in ver binding te stellen met de politie te Noordwijk, tel. 01719-2020, of met de politie van zijn woonplaats. De gouverneur van Oost-Pakis- tan heeft medegedeeld, dat 14.174 mensen zijn omgekomen door de wervelstorm die Oost-Pakistan in oktober vorig jaar heeft getroffen. 9.600 van de slachtoffers kwamen om in Sjittagong. In Leiden 2359 bonnetjes a contant wielig motorrijtuig) 448 en cate- overtreders een sterke overweging gorie 3 (voetgangers en wielrijders) zijn dit aanbod te accepteren. Nog- 1204. maals, verplicht is men hiertoe Alle verkeersovertredingen waar- nooit, voor de transactie kan gelden Op onze vraag of dit systeem het de politie-ambtenaar is tevens ver- aantal gestrafte veikeersovertredin- plicht het aanbod tot transigeren gen omhoog heeft doen gaan te doen zijn op schrift gesteld, m.a.w. of er minder gewaarschuwd Dit betreffen vele kleine overtre- wordt door de politie dan vroeger dingen, zoals het rijden zonder licht kon de Leidse politie een stellige het niet rechts houden, geen richting ontkenning geven. Hoewel de cijfers aangeven, op het voetpad rijden e.d. van zeven maanden nooit geheel De overtreding voor te snel rijden juist de situatie kunnen weerge- kan echtei nooit worden afgekocht, ven, blijkt toch wel, dat het aan- daar bij een dergelijke overtreding tal verkeersovertredingen, met vele bijkomstige factoren komen kij- straf als gevolg, niet hoger is ge- ken. worden dan over eenzelfde termijn Niemand zal graag zijn portemon- in het verleden. Met enig voorbe- naie trekken om te betalen voor een houd kan men zelfs van een lichte verkeersovertreding 2.50! 5.of teruggang spreken. 7.50). Natuurlijk kan het O.M. de Het besef echter, dat de kanton- transacties weer aan zich trekken, rechter vrijwel altijd zeker wan- doch gezien de gunstige resultaten, neer het feit niet aanvechtbaar is ook hier in Leiden, verwacht men hoger zal honoreren dan het bedrag dit zeker niet. Dit systeem heeft van de transactie is, zal voor de zijn nut wel bewezen. wordt de overtredi Lïoewel dat na ruim een half jaar **nog niet precies met cijfers is aan te geven, is de per 1 juni van het vorig jaar ingestelde mogelijk heid tot het afkopen van strafver volgingen voor kleine verkeersfou- en (de zgn. transactie) een succes geworden, aldus de Leidse politie, toen wij dezer dagen naar de resul taten van deze transactie in Leiden vroegen. Zoals bekend is deze mogelijkheid tot het afkopen van strafvervolging o.a. in het leven geroepen omdat het Openbaar Ministerie, dat een (te) groot aantal kleine verkeers overtredingen kreeg te berechten, overbelast raakte. Niet alleen om die reden werd de transactie inge steld, doch ook omdat de direkte be rechting waaraan bovendien geen grote papieren romslomp ver bonden is van gunstige invloed kan zijn. Het besef een fout te hebben be ng geconstateerd gaan, zal in de meeste gevallen in derdaad sterker zijn, wanneer on middellijk de reactie volgt, dan wan neer weken later gegireerd moet worden of wanneer men voor de kantonrechter moet verschijnen. Het publiek heeft aan deze nieuwe re geling wel even moeten wennen, maar haar toch volkomen geaccep teerd. Moeilijkheden heeft de politie daarbij niet ondervonden. Wanneer de weggebruiker het niet met de verbalisant eens is, dan hoeft men trouwens het transactie-aanbod niet te accepteren. In de laatste zeven maanden van het vorig jaar vanaf het tijdstip dus waarop deze regeling inging, zijn in totaal in Leiden 2359 ver keersovertredingen getransigeerd, verdeeld oveT de verschillende ca tegorieën als volgt: categorie 1 (auto's) 707; categorie 2 (twee- of driewielig rijwiel hulpmotor/twee- en volgt direkt de straf (opnamen „De Leidse Courant") HET GEZIN GEERLINGS-CLEMENS te Voorhout heeft een drieling. Drie in blakende gezondheid verkerende meisjes. We hebben ze gezien èn gehoord. Gisteravond half tien hebben ze in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden hun eerste kreet op het ondermaanse laten horen: Liesbeth, Hanneke en Wilma. Moeder Geerlings is dolgelukkig met haar drie nieuwe spruiten. Het zal wel enige drukte geven in het gezin van de Voorhoutse bloemkweker Geerlings, maar gelukkig ziet men het beslist niet zwaar in. Men heeft hulp en de toestand van de tierige meisjes is wel zo, dat men zich daarover ook niet te veel zorgen behoeft te maken. Liesbeth weegt 5 pond, Hanneke 2790 gram en Wilma ruim 6 pond. DE LEUKE NAMEN van de kinderen moesten eigenlijk nog gauw bedacht worden: mevrouw Geerlings had wel de na men klaar voor het geval het drie jongetjes zouden zijn, maar aan meisjes had men eigenlijk niet direct gedacht. Hoe de vijf andere broertjes en zusjes hun nieuwe zusjes vinden is nog niet bekend. Vanmiddag zouden ze moeder en de babietjes komen opzoeken. In het St. Elisabethziekenhuis is men natuurlijk in de wolken over deze grote gebeurtenis. Het schijnt de laatste zeven of acht jaren niet meer voorgekomen te zijn. Met tedere zorg, maar be slist niet teerder dan de andere kinderen, worden de meisjes verzorgd, tot ze binnenkort met moeder hun plaats in het wel rigoreus uitgebreide gezin gaan innemen. De 49-jarige motorrijder P. C- Develing uit de Paulus Potterstraat in Loosduinen is zaterdag ernstig ge wond bij een aanrijding met 'n bus van de WSM. Hij werd overgebracht naar een ziekenhuis, waar hij enige tijd na aankomst overleed; De twaalfjarige Eugene van der Ven uit Tilburg is dood in de dou checel van de ouderlijke woning aan getroffen. De jongen hleek door een noodlottige val van een bankje om het leven te zijn gekomen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4