Nieuwe wegwedstrijd voor profs TAFELTENNIS Bij openingswedstrijd op de baan Ereklas: PSV-Scyllla 2-8 Eén Belgische etappe vervalt Belgen starten goed Ronde van Sardinië in Sport in "t kort Crescendo behaalde - ondanks groot overwicht - maar kleine zege op Kiod: 2-3 MAANDAG 27 FEBRUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Krijgt Nederland klassieker SWIFT COMBINATIE Uitslagen 10e cycle cross: Amateurs W. v .d. Berg, Leiden. Nieuwelingen C. v. d. Hulst, Zoe- terwoude; P. v. Engelen, Alphen a.d. ploeg-genoten, halverwege de etappe bij Serravalle de beslissende aanval inzetten. De drie Belgen werden ge volgd door een tiental renners, die echter in de eindfase geen rol van betekenis konden spelen. Vandaag zijn de renners gestart voor de 2de etappe uit Porto Torres op Sardinië naar Tempio Paussania. De uitslag was: 1. Desmet (B.) 4 uur 32 mn. 41.0 sec. (gem. 40.268 km. per uur); 2. Daems (B.) op 10 sec.; 3. De Bruyne (B.) z.t.; 4. Mar tini (It.) z.t.; 5. Magni (It.) z.t.; 6. Delberghe (B.) z.t.; 7. Porteri (It.) z.t.; 8. Cloarec (Fr.) z.t.; 9. Brando- lini (It.) z.t.; 10. Stablinski (Fr.) z.t.; De wielersport grijpt de kansen, 6500 beschikbaar. Het ligt in de be- 11. Bruni (It.) z. t.; 12. Assirelli (It.) die de vijfdaagse werkweek voor de doeling van Olympia van deze weg- z.t.; 13. Braga (It.) z.t. recreatie biedt, met beide handen wedstrijd een jaarlijks terugkerend aan. Op zaterdagmiddag 27 mei a.s. evenement te maken, waarbij men zal in het Olympisch Stadion in Am- hoopt, dat de UCI in de toekomst aan sterdam het openingsprogramma op deze rit het predikaat „klassieker" de baan worden gehouden en zal zal willen verlenen, zodat Nederland wielerlievend Nederland tevens de dan zijn plaats in de rij van landen, r|riu o geboorte van een neuwe wegwed- die een dergelijke koers op hun r ij n f a" Woiswij kl' A lp hen a'd^RünfB. strijd voor profs beleven. programma hebben, zal hebben in- Kerkvliet, R.A. Veen; E. v d. Werff, genomen. Alphen a.d. Rijn. „Klassieker" Adspiranten P. de Jong, R. A. Veen; Routeschema. J. van Beek, Hazerswoude; P Wessel- Die wegwedstrijd is tot stand ge- man- R A- Veen; B. Bakvis, Leiden, komen dank zij nauwe samenwer- Behoudens toestemminig van de Totaal uitslag: Amateurs: B. Zoet, king tussen de organiserende ASC betrokken autoriteiten zal de vol- o^p,°fn r6 U?J« W' m ?lySi&T7hetHt?lymPiHtCh Stadi?" e" gBosoh V«h.r0Urien fid Groe," ™nt> pM l A Kioorterman^LeTdan de KNWU. Het wordt een interna- Bosch-Veghel -Uden-Zeeland-Groes- 1S p y d Berg Voorhout' 13 tionale race over ongeveer 240 km. beek-Nymegen-Arnhem-Oosterbeek- F v d Broek, Leiden 6 pnt.; A. Pran- van Den Bosch (De Vliert) naar Wageningen-Rhenen-Ede-Barneveld- gers Leiden 5 pnt.; A. Huiebrand. Lei- Amsterdam (Olympisch Stadion). Nijkerk- Bunschoten- Laren - Hilver- den 4 pnt.; W. de Jongh, Lisse 3 pntC. prijzengeld is totaal een bedrag van sum-Loosdrecht-Uithoorn-Ouderkerk Verdegaal, Hazerswoude 1 pnt.; W. Wijl -Amstelveen-Amsterdam. nands, Nw Binnen 1 pnt. De aankomst is tijdens het ope- Nieuwelingen B. Smit, Sassenheim, ningsprogramma in het Olympisch 41 pnt kampioen: A. Wolswtjk. Alphen t> y mi j I J Stadion, waarvoor sprinter-manager ad- Rl1" 25 Pnt-! c- v- d- Hulst. Zoeter- tioilde VNederland Jan Derksen nog deze week de Ita- J™?.® 2.i P" F- Engeler Alphen a liaanse sunerkamninen Santé Oaiar- d- Rljn 19 pnt F" Br«ttijn, Leiden 19 p i?™*P *1 no ito F Leemans. Leiden 14 pnt.; B. Kerkvliet don hoopt te contracteren. De Ita- RA Veen 8 t B 0dijk Alphen a d. laan, die m 1960 de amateurspnnt- Rijn 7 pntE v d. Werff> Alphen a d. titel bij de wereldkampioenschappen Ryn 6 pnt.: J. Sikking. Warmond 4 p.: in Leipzig veroverde en daarna in J. v. Amsterdam. Leiderdorp 3 pnt.; C. Rome de Olympische kampioenschap- Kloosterman. Leiden 2 pnt. pen op de tijdrace over 1 km. en de Adspiranten P. de Jong. R A. Veen sprint behaalde, zou in het najaar 45 punten kampioen: J. v. Beek. Hazers- •an 1960 al in Amsterdam debuteren w«ude 25 pnt.; P Wessetman. R A. Veen 18 pnt.; B. Bakvis, Leiden 16 pnt. In de Ronde van Nederland, die van 16 tot en met 25 mei wordt verreden, maar kreeg toen een auto-ongeluk. Z„lih'S ":.1?vPPa 'S'SÏ. Inmiddels is Gaiardoni naar de rijen gehouden, namelijk op Eerste Pinkster dag (21 mei), nadat de karavaan geneu traliseerd van Helmond naar de grens is gereden. Vandaar wordt dan gekoerst naar Genk bij Hasselt. Maar de in het schema opgenomen tweede Belgische etappe op Tweede Pinksterdag van'Genk naar Spa komt te vervallen. In plaats daarvan worden de renners hetzij per autobus overgebracht of rijden geneu traliseerd naar Kerkrade, waar in de middaguren een criterium wordt gere den, de enige activiteit in de ronde op deze zevende dag. De achtste etappe, op 23 mei, voert de deelnemers dan weer normaal van Kerkrade Zundert. van de beroepsrenners overgegaan. Dufraisse won revanche wereldkampioenschap cyclo-cross De Fransman André Dufraisse, veelvoudig wereldkampioen, heeft zaterdag in Auderghem, een voor stadje van Brussel, de revanche van de strijd om de wereldtitel gewon- nen. Hij legde het 23 km. lange par- De Belgische wegrennen! ï«n het ](0ers af in 1 uur 17 minuten. De Belg seizoen goed begonnen. Het. zijn de Declercq finishte met een achterstand Belgen Desmet, Daems en De Bruy- van 20 seconden als tweede, sijn land- ne geweest, die gisteren in de eerste genoot Van Kerrebroeck legde be- etappe van de ronde van Sardinië slag op de derde plaats mei een ach- van Turfjn naar Genua over een af- terstand van 36 seconden. De nieuwe stand van 183 km., op de ereplaat- wereldkampioen, Wolfshohl (Duits- DEiEinn-vuHK sen beslag legden. Want ondanks de land), kwam door een defect aan Steenbergen-Bugdahl heeft gister- steeds weer terugkerende demaira- zijn ketting niet verder dan de ze- morgen voor 5000 toeschouwers de jfes va" de Spanjaard Federico Ba- vende plaats. Nacht van Dortmund" een koppel- hamontes, de Fransen Graczyk en De Zwitser Hungenbuhler maakte wedstrijd over acht uur, gewonnen, Stablinski en de Itahaan Conterno, tijdens de wedstrijd een zware val 7ii hadden een ronde voorsprong waren het Desmet, Daem^s en De en moes* naar een ziekenhuis worden op de Australiërs Patterson en Ar- Bruyne, die gesteund door hun overgebracht, nold, die tweede werden. Onze land- genoot Peter Post, de met de jonge Duitser Dieter Gieseler een koppel BAKETBALL vormde, moest tegen vier uur in de morgen na een va. de strijd staken JJjg J}()na StaFS NEDERLANDSE NEDERLAAG VAN STEENBERGEN-BUGDAHL WONNEN „NACHT VAN DORTMUND" De Belgisch-Duitse combinatie IN ANTWERPEN De België-Nederland ontmoeting voor stayers, die zaterdagavond in het Antwerpse Sportpaleis is gehou den, hebben de Belgen op duidelijke wijze ln hun voordeel beslist. Onze landgenoten Wierstra, Van Houwe- lingen en Weyk (invaller voor Wagt- mans) werden in beide manches resp. vierde, vijfde en zesde achter de Belgen De Paepe, Proost en Ver schuren. In het eindklassement be zette De Paepe de eerste plaats vóór Verschueren. VOETBAL VTL-SJZ 1—1 De Leidse ploeg trapte met de wind in de rug af. De eerste aanval len kwamen van Leidse zijde. Deze periode doorstond de SJZ-verdedi- ging goed. Na het zwakke spel van de Zoeterwoudse voorhoede van de laatste weken, was midhalf v. W :t- ten in de voorhoede geplaatst, ter wijl Vreeswijk diens plaats innam. Keeper Roeleven is de gevolgen van de wedstrijd tegen VNA nog niet te boven. Opdam verving hem verdien stelijk. Na 10 minuten nam SJZ het initia tief tot de aanval over, waarby en kele gevaarlijke situaties ontstonden. De SJZ verdedigers moesten nog al eens redden ten koste van een cor ner. Uit één van deze corners werd de bal tegen de lat gekopt en daarna ingeschoten: 1-0. De tweede helft is een groot SJZ- offensief geworden. De wedstrijd speelde zich voor een groot deel af op de Leidse helft. De Leidse ver dediging kwam zeer in het nauw. Zij hadden echter het voordeel by de vele hoge ballen altijd hun tegen stander de baas te zijn, omdat de voorhoede-spelers van SJZ bijna al lemaal klein zijn. Met het verstrij ken van de speeltijd groeide 't Zoe terwoudse overwicht. Kanthalfs en backs kwamen zelfs naar voren om aan de belegering van het Leidse doel deel te nemen. Enkele harde schoten werden goed gestopt, Toen de bal eenmaal wel in het Leidse doel verdween, was er juist voor buitenspel gefloten. Tien minuten voor het einde kwam eindelijk de lang verwachte gelijkmaker. In een heftig slotoffensief probeerde SJZ de volle winst waar zij gezien de spelverhouding zeker recht op had den binnen te halen. Een goede voorzet van links kwam voor 't doel terecht cn juist toen een der SJZ- ers inschooot en de bal over de doel lijn rolde, floot de scheidsrechter naar veler mening te vroeg voor de laatste maal. De vele protesten van spelers en grensrechter hielpen niets, zodat dit doelpunt precies één seconde te laat was gescoord om «s.T7 volle win*t te Herorgen. Dit weekeinde behaalden maar liefst 8 teams van The Bona Stars een over winning:, terwijl 3 andere teams hun meerdere moesten erkennen in teams van hun eigen vereniging. De meest be langrijke overwinningen waren wel die van het eerste team op Vodo 1 en van het tweede team op Esso 1. Met duidelijk verschil versloegen The Bona Stars hun belangrijkste concur rent voor promotie naar de landelijke eerste klasse, Vodo 1, dat ilch voor dese wedstrijd versterkt had met de oud-in ternationaal Rob Ferrler. Vodo had een goede start. Na 3 min. leiddpn zy met 0-6, na 6 min. met 4-11. The Bona Stars namen hun eerste time out op, hetgeen een aanzienlijke spel- verbeterinig ten gevolge had. De ploeg speelde evenwichtiger, de passen waren beter verzorgd en vooral de rebound werd beter dan die van Vodo. Na 9 min. was de stand gelijk (13-131, na 16 min. 23-19 voor The Bona Stars, terwijl de rust inging met 25-21. In de tweede helft liepen The Bona Stars door felle breaks ineens uit naar 33-23hetgeen Vodo te machtig bleek. De tegenstand werd zwakker de verde digingsrebound van The Bona Stars bleef sterk, hetgeen vele succesvolle breaks tengevolge had. Met 49-32 kwam het einde. SCHAATSEN VAN DER GRIFT LEIDT IN GJOEVIK In Gjövik heeft wereldkampioen Henk van der Grift de leiding genomen in de internationale schaatswedstrijden, die daar dit weekeinde werden ghouden. De thermometer wees drie graden boven het vriespunt en af en toe regende het. De uitslagen waren: 500 m: 1 Gjestvang (Noorw.) 43.3, 2 Henk van der Grift (Ned.) 43.5, 3 Kouprianoff (Fr.) 44.0, 4 Hauer (Noorw.) 44.3, 5 Aas (Noorw,) 44.9. 6 Seiersten (Noorw.) 45.3. 7 Guttu (Noorw.) en Wim de Graaff (Ned.) 46.0. 9 Maier (Noorw. 46.7. 3000 m: 1 Kouprianoff 5.02.0, 2 Van der Grift 5.03,2, 3 Maier 5.04.1, 4 Seier sten 3.06.1, 5 Guttu 5.14.5, 6 De Graaff en Aas 5.16.3,8 Hauer 5.35.8. Stand pa de eerste dag: 1 Van der Grift 94.003 p., 2 Kouprianoff 94.333, 3 Seiersten 96 317. 4 Aas 97.167,5 Maier 97.317, 6 Guttu 98.417, 7 De Graaff 98.717. KEES BROEKMAN ZESDE IN OTTA B(j internationale wedstrijden in Otta (Noorwegen) is Kees Broek man zesde geworden. Hij eindigde als zesde op de 1500 meter met een tijd van 2.24.5 en werd vierde op de 10.000 meter in 19.001. De wedstrij den werden gewonnen door de Zweed Ivar Nilsson, die in het eind klassement een enorme puntenvoor- sprong had op de Deen Kurt Stille (195.740 tegen 199.065). Nilsson won gisteren de 1500 en de 10.000 meter in re«m 2 21.0 en 18.20.0. Het tweede team stond in de uitwed strijd tegen Esso 1 bij de rust achter met 17-12. Kort na rust liepen The Bona Stars de achterstand in. De strijd ging daarna gelijk op. totdat het The Bona Stars gelukte 5 min. voor het einde een kleine 4 punten voorsprong te nemen, die tot aan het einde behouden bleef. Eindstand 24-28. Hiermede ziet The Bona Stars 2 zich de eerste plaats in de 2e klasse nog slechts gedeeld met Punch 3. Het derde taem versloeg DSBC met 49-35, nadat zU bij de rust reeds een veilige 35-16 voorsprong had. In de derde klasse won The Bona Stars 4 met het kleinst mogelijke verschil van Argus 4 (31-30), nadat de rust ln hun voordeel was ingegaan (21-17). Eveneens in de derde klasse won The Bona Stars 5 met groot verschil van Alexo 2. n.l. 47-10 (ruststand 28-6). In de jeugdafdeling waren er noodza kelijkerwijze een aatal TBS-onderons- jes. In de A-afdelinig won TBS a van TBS d met zeer sprekende cijfers, n.l. 80-12 rust (36-2) en TBS b versloeg TBS c ook vrij duidelijk met 37-4 (rust 14-2). In de B-afdeling tenslotte kon TBS f tegen TBS e niet tot scoren komen. TBS e won met 40-0 (rust 18-0). De meest succesvolle scorer deze week werd Peter de Kier van TBS a, die 30 nunten wist te scoren. Niek Fennes van TBS 3 scoorde 20 punten, terwijl zo wel Kees v Halderen van TBS 3 als Jan la Rivière van TBS a tot 17 punten kwa men. DEN HAAG DERDE OP NATIONAAL DISTRICTENTOURNOOI In de Apollohal te Amsterdam werd gisteren een monstertournooi gehouden om het officiële Dlstrlctenkamploen- scap van Nederland. Bij de jeugd was er een poule gemaakt voor A-teams, die voor het kampioenschap in aanmerking kwamen en een poule voor B-teams. Haarlem won bij de A-teams door op verrassende wijze alle wedstrijden te winnen. Den Haag zag zich in de strijd om de tweede plaats juist gepasseerd door Amsterdam dat met 51-49 won (rust 19-18). Door een gemakkelijke 52-33 overwinning op Den Helder verzekerde Den Haag zich van de derde plaats. De drie beste scores voor Den Haag waren Kees Pley (The Bona Stars) 27 punten, P. v. Exel en J. Hanekroot (Ar gus) reip. 19 en 12 punten. Bij de senioren werd Amsterdam kam pioen, terwijl Den Haag ook hier op de derde plaats beslag wist te leggen. Leo Vos van Avon uit Heerlen won gisteren de in de omgeving van het Je- kerdal (Limburg) uitgezette cross over 5000 meter in 16 min 22.2 sec. Tweede werd Weusten (Avon-Heerlen). De grote prijs van Grasse, oon wie lerwedstrijd over 150 km is zondag ge wonnen door do Fransman Gilbert Sal vador in 3 uur 50 min. 10 sec. vóór zijn landgenoten André Foucher op 16 en Guy Claud op 22 sec. De Nederlander Bas Maliepaard eindigde op de achtste plaats. De verre reis heeft ditmaal de Scylla ploeg geen kwaad gedaan. Van Zoeten c.s. toonden zich In Eindhoven verre de meerdere van hun gastheren, die on danks verwoedde tegenstand ln vier drie games partijen evenveel nederlagen kre gen te slikken en daarna eigenlijk de kracht mi9ten om terng te komen. De Hongaarse student Racz. die dit seizoen een sterke speler als Scheffer met zijn effect spel aan banden legde, leek ook nu weer furore te maken. De eerste van de avond, tegen Van Zoelen, kon hij met 2-18 op zijn naam brengen. Ook in de volgende eame was het zijn effect-service die de PSV-er steeds maar weer naast de verwoed vechtende Van Zoelen bracht, maar deze kreeg net op tüd vat op de draaislagen en voorzich tig zijn kansen afwachtend slaagde de Scylla aanvoerder er in de game naar zijn kant te slepen. Racz' enige kracht werd zijn ongeluk, want de geretour neerde service had zoveel effect, dat hij in zijn eigen vallen verstrikt raakte. Re sultaat 6-21 voor Scylla dat met 0-1 leidde. Biemans versloeg zich op de rustig manoeuvrerende Verkerk (0-2) en Van der Laken kon Schreurs noe net op tijd in toom houden (21-15. 16-21. 20-22). Van Zoelen en Biemans knalden bei den er lustig op los. Veel denkwerk was er niet bij. maar het geweld was aan trekkelijk om aan te zien Van Zoelen raakte méér! (21-13. 14-21. 17-21). De 0-4 achterstand inspireerde Racz tot een poging de halve winst voor Scylla te verhinderen. Hij slaagde in zijn opzet. Van der Laken nam iets teveel risico en met z(jn backhand had de Eindhovenaar enige ongelofelijk harde uitschieters die Van der Laken wat uit zün evenwicht leken te brengen (10-21. 21-9, 21-14). Het was uitstel van excecutie. Verkerk triomfeerde over Schreurs (1-5) en zon der bedreigd te worden won Van der Laken met goed opgeschroefd tempo- werk van Biemans (15-21, 16-21) waar mee voor Scylla de zege een feit was (1-6). Van Zoelen bleef ongeslagen door ook van Schreurs te winnen (1-7), maar Verkerk liet tegen Racz in drie lange games de eer aan zijn tegenstander (2-7). Een flitsende dubbel van Van der Laken en Van Zoelen gaf Scylla het laatste punt (2-8). Overgangsklasse Scylla 2-Disnie 4-6 Glijdend en vallend heeft Scylla in de gladde zaal op het nippertje Disnie van het lüf kunnen houden. De Hoomers. dragers der rode lantaarn, waren vast besloten hun huid zo duur mogelijk te verkopen en ze zijn daar wonderwel in geslaagd Het begin van dit vier uren durend duel leverde een zege op van Kanbier op Beukman (14-21. 21-13. 21- 18) en deze gelijk opgaande strijd had voor Scylla een waarschuwing moeten zUn. Het werd echter als een uitschieter van Disnie beschouwd en Karamoy was het slachtoffer van deze misvatting Vis ser, tot het uiterste gespannen, verloor slechts de eerste game (16-21, 18-21. 17- 21). Ook Anker leek minder geconcen treerd. Lamers sloeg roekeloos op elke bal en hoewel Anker in de laatste game een 13-9 achterstand wist te nivelleren, trok zUn tegenstander met 16-21, 21-11. 19-21 aan het langste eind (1-2). Kara moy won van Beukman (2-2) en Kan- bier slaagde er in ondanks een vergooide tweede game 19-14, die Lamers met 19- 21 won, door goed overnemen Lamers nog juist te slaan (21-11). Invaller Vis ser trok voor Disnie de stand recht (3-3) door de onrustig spelende Anker tot legio missers te verleiden. Karamoy was een tempo sneller dan Lamers (4-3). En Anker zette na grote achterstand de winnende game tegen Beukers toch nog in zijn voordeel om (5-3). Kanbier moest door teveel riskeren een gewon nen partij tegen de ongeslagen Visser laten glippen (26-24. 22-24. 18-21) waar mee Disnie Scylla op de hielen was ge naderd (5-4). De dubbel moest beslissen over gelijk spel of winst voor Scylla! Visser en Beukman probeerden alles om Karamoy en Kanbier te ontregelen, maar de Leid se combinatie nam geen onnodige risico's en via 21-16, 21-17 kwam Scylla toch nog in veilige haven (6-4). TAFELTENNIS UITSLAGEN AFD. LEIDEN Dames 1ste klasse: Docos-Netbal 5-5. 2de klasse Docos 2-MVO 4-6: CTH-Do- cos 3 7-3. 3de klas: Scylla-DHC 2 8-2. Heren 1ste klasse: Steeds Hoger- Docos 2 6-4; RTC-Docos 3 10-0; Sett-Do- cos 4 10-0. 2de klasse: Den Burcht-Steeds Hoger 3 5-5; Scylla 3-Netbal 2 4-6. 3de klasse: DHC 6-Den Burcht 2 3-7; Docos 5-Haladas 6-4; Den Burcht 3-DVC 2 8-2; Docos 6-Sportief 3 7-3. 4de klasse: Gona 3-Scylla 5 1-9; Den Burcht 4-TOV 3 2-8: LPSV 2-Dooos 8 9-1: TCS 3-Scylla 0 2-8; Cebusta 2-Do- cos 10 8-2: DDC 12-Scylla 7 1-9. Junioren le klasse: Scylla-Sett 3-7. OLYMPIA—DOCOS 6-4 Met Ph. Grimbergen en J. Vreeburg als invallers voor G. Bakker en W. v. Steenbergen aanvaardde Docos zater dag om 12.30 uur de bijna 300 km lange reis naar Emmercompascuum om aldaar de competitiewedstrijd tegen Olympia '54 te spelen. Eerst om 17 uur arriveerden de Leidenaars. Het bleek dat ook het Drentse team niet in de sterkste opstel ling uitkwam. De noordelijke kampioen Ritsema was nl. niet aanwezig. Olympia ging uitstekend van start. Stoker versloeg Ph. Grimbergen en Abeln vergrootte de voorsprong door een overwinning op J. Vreeburg. In de volgende partij had J. v. Veen 3 games nodig om invaller Herder (lastige back hand-aanval) terug te wijzen (2-1). De Drentenaren bereikten hierna spoedig een veilige voorsprong. Ph. Grimbergen schoot tekort tegen Abeln. J. v. Veen moest na een gelijk opgaande strijd zijn meerdere erkennen in Stoker en J. Vree burg kon het tegen Herder nèt niet kla ren, 22-20, 21-18. Stand 5-1. J. v. Veen verkleinde de achterstand van een 2- games zege op Abeln, maar in de hierna volgende wedstrijd kwam Olympia defi nitief op winst. De goed op dreef zijnde Stoker klopte nl. J. Vreeburg, waarmede de score 6-2 werd. Ph. Grimbergen wil de blijkbaar niet met lege handen naar huis gaan. In het laatste enkelspel won hij met 21-19 en 21-15 van Herder, wiens verdediging te zwak was voor de aanval van de Docosspeler. In het dubbelspel ontspon zich een aantrekkelijke strijd, die in de 3e game met 21-14 in het voor deel van de Docos-combinatie v. Veen- Grimbergen werd beslist. Eindstand 6-4. Zaterdag a.s. ontvangt Docos in de zaal aan de Potgieterlaan het A'damse Povac, dat bijna zeker is van het kampioen schap. Indien Docos volledig speelt ligt de strijd onzes inziens geheel „open". De toeschouwers kunnen dan ongetwij feld getuige zijn van een boeiende en goede match. Het duel bv. tussen G. Bak ker en de zeer streke Gompelman zien wij met veel belangstelling tegemoet. Mededelingen: 1 Donderdagavond wordt er van half acht tot half negen alleen getraind door de junioren. Na half negen komen de senioren aan bod. 2 Het kleedlokaal is bij competitiewed strijden van het le herenteam slechts toegankelijk voor de spelers en voor het bestuur. Ieder ander dient de wedstrijd dus in de zaal te volgen. PIT '54 Een week vol activiteit is achter de rug. Alle teams waren in de strijd, zodat er in dit korte bestek ditmaal 10 wed strijden de revue moeten passeren. Heren Hiervan was de uitwedstrijd van het 2e herenteam verreweg het be langrijkst. Het moest op bezoek bij DSB, dat tot nu toe de leiding had met 2 pun ten voorsprong gevolgd door PIT '54. De thuiswedstrijd was met 6-4 door PIT '54 verloren. De heren waren echter van de ijzeren wil bezeten om revanche te ne men en zich hiermee eveneens aan de kop van de ranglijst te stellen, hetgeen volkomen is gelukt. Met de prachtige cijfers 8-2 kwamen zij uit Den Haag te rug. Herman Starrenburg en Joop v. d. Helm zelfs aan alle tegenstanders hun wil op te leggen, maar ook Bert v. d. Akker, die al zijn wedstrijden in 3 games moest beslissen, droeg zijn steentje bij. De komende zullen uitmaken of PIT '54 weer een kampioensteam onder haar ge- KORFBAL Ook deze tweede ontmoeting tegen Kiod is door Crescendo met één punt verschil gewinnen. En zo werden de beide punten mee naar Leiden geno men. Het begin van deze wedstrijd was nu niet oepaald overweldigend. Er werd slecht geplaatst bij Crescen do. Bovendien werd er niet met overleg te werk gegaan. Men deed soms maar wat. Vooral in het mid denvak was dit goed merkbaar. Zo doende gingen vele ballen onnodig verloren en werden mooi opgezette aanvallen niet voldoende afgewerkt. Het duurde dan ook wel een minuut of twintig voordat het eerste Cres- cendodoelpunt gemaakt door Henk Cornelissen gezet werd: 01. Maar Kiod had hierop direct een ant woord: 11. Na het wisselen was het door Joke al vlg 21. Maar weer kwam Kiod hierop met een tegen doelpunt: 22. Gelukkig kwam Crescendo er hierna langzaam maar zeker beter in. En toen dan ook na de rust de srtrijd weer begon, trad er een herboren Crescendo-team in het veld. Er werd enthousiaster en veel beter gespeeld. In alle vakken over heerste Crescendo, want Kiod, dat voor rust zoveel vuur in z'n spel had gelegd zakte hoe langer hoe meer af. Toch duurde het geruime tijd voor Crescendo de leiding kon nemen door een doelpunt van Kees Cornelissen. En bij dit ene doelpunt is het geble ven. En het is toch wel jammer, dat Crescendo z'n overwicht niet in meer doelpunten wist uit te drukken. In deze wedstrijd bleek één doelpunt voldoende, maar wil Crescendo meer wedstrijden winnen, dan zal er toch veel zuiverder geschoten moeten wor den. KON. NED. KORFBALBOND Hoofdklasse A: Archipel-Roda 8-3, Blauw Wit-Swift 9-4, PSV-Wordt Kwiek 3-4, Rohda-Luto 7-2. Hoofdklasse B: Het Zuiden-Sport- lust 6-0, Rigtersbleek-Die Haghe 2-5, ZKC-HKV 4-9, Deetos-Vicus Orien- tis 7-3, Ons Eibernest-Spangen 9-1. le klas: Fluk-Rozenburg 7-3, Re genboog-Die Haghe 6-3, Hou Stand- HKV II 5-8, Ons Eibernest Il-Zwer- vers 7-2. Tweede klasse A: Swift-Wion (25-5) 3-4, Merwede-Hei Zuiden II 5-1, Vicus Orientis II-ODO 3-5, OSCR- Gymnasiasten 3-2. PREMIèRE KORFBAL PROPAGANDAFILM. De Kon. Ned. Korfbalbond heeft een filmpje laten vervaardigen (de gebroken ruit), dat gebruikt zal wor den ter opluistering van propagan das vonden en contactbijeenkomsten voor jeugdige leden. De première werd zaterdag in Rotterdam gehou den. Pater Raymond van Sasse van IJs- selt (regie) en Herman Kleibrink (camera) hebben van het 38 minuten durende filmpje een vlot, pretentie loos verhaal gemaakt. Over een jon gen, die uit baldadigheid een ruit in gooit, op zijn vlucht in aanraking komt met een groepje korfballers en uiteindelijk voor z(jn nieuwe club het winnende doelpunt scoort in de be kerfinale tegen een team, waarvan zyn grote rivaal de aanvoerder is. Alle medewerkers zijn leden van Leidse on Haagse korfbalclubs en pa ter Van Sasse van IJsselt heeft onder hen enkele hoofdrolspelers ontdekt, die ook in een gewone speelfilm be slist een goede indruk zouden ma ken door hun fris en natuurliik «nvl. lederen heeft. Het prachtige resultaat van afgelopen zaterdag loog er in elk geval niet om. Het eerste herenteam schijnt vast van plan te zijn om in de eindrangschikking nog de 2e plaats in te gaan nemen. Dit keer werd Sett 2 met een 10-0 nederlaag naar huis gestuurd. Het 3e en 4e herenteam moesten het tegen FRR 2 en Sett 4 met 7-3 resp. 10-0 fleggen. Van het 3e team viel dit wel een klein beetje tegen, aangezien thuis met 8-2 werd gewonnen. Dames Het le damesteam speelde thuis tegen RTC, dat reeds 4 punten voorsprong had op de standenlijst. Van inhalen was dus geen sprake meer en het gevolg hiervan was een tamme wed strijd, waarbij de Rynsaterwoudae dames beide punten mee naar huis mochten nemen. Het 2e verloor met 7-3 van To ni do. Alle dames zorgden voor één puntje. De meisjes-junioren zorgden voor de zoveelste overwinning door dit maal SML met 9-1 te verpletteren. Junioren Het le juniorenteam van de jongens verloor met 6-4 van Treffers 3. waarbij het weer geen der Treffers jongens gelukte Bert v. d. Helm van zijn 100% af te krijgen. Het 2e juniorenteam kwam met een prachtige 9-1 eindstand uit Noordwijk terug. Alleen het dubbel moest worden prijsgegeven. Het 8e juni orenteam tenslotte moest met 9-1 haar meerdere erkennen in plaatsgenote Ef fect '54. Alle leden worden er op gewezen, dat de avondtraining deze week op maan dagavond, dus vanavond is. Bert v. d. Helm ontving enkele dagen terug wederom een uitnodiging van de NTTB om op 12 maart de kleuren van het Haagse A-team hoog te houden tegen Amsterdam en Rotterdam. Programma voor deze week: Dames: DDC—PIT '54, PIT '54—Play Fair. Heren: DSB—PIT '54, TSB 6—PIT '54 2, PIT '54 3—TSB 4. Junioren: DocosPIT '54; PIT '54 2— Treffers 4, Baronie 4PIT '54 3. TREFFERS—SMASH 2 5-5 Ondanks dat Jan v. d. Meer zich kra nig weerde kon Treffers toch niet verder komen dan een gelijk spel. Het was nl. zo dat Ton l'Amie wegens militaire dienst niet mee kon spelen en Treffers zodoende genoodzaakt was v. d. Meer als invaller op te stellen. Mede door hei feit dat ook Treffers 2 en Treffers 3 een wedstrijd hadden. Jacq. v. Ruiten maak te weer een goede beurt en wist op alle Smash-spelers een overwinning te beha len. Dit waren resp. Joh. Logh (oud- Sparta-speler), Cligge en Kramer. Voor Jacq. dus een goede dag, die we hem wel weer zien herhalen. Aanvoerder N. Heemskerk wist van Cogh en Cligge te winnen, zodat het dubbel nog winst kon brengen. Het combinatiedubbel Heems kerk-Van Ruiten was geen succes zodat 5-5 de uitslag goed weergaf. Treffers 2 behaalde nog weer eens een goede over winning op Van Hessen. Uitslag 6-4. Jos v.d. Meer was hier weer de sterkste man met 3 overwinningen, terwijl W. v. d. Zwet zich met 2 overwinningen iets be scheidener toonde. Jan Verhaar stelde nog minder eisen en won z'n ene partij van H. J. Driesche. A.s. zaterdag speelt Treffers 1 thuis tegen het Apeldoornse Sprenger. Treffers 2 speelt uit tegen Maasstad 3. R.K.T.T.V. ..SPARKLER" Sparkler 1 kon ook tegen Batswinger 4 geen goed resultaat behalen. Het werd een 7-3 nederlaag. Tot 3-2 bleven v. Klink, Klerks en v. Dyk hun tegenstan ders volgen. Maar toen v. Dijk, doordat er foutief geteld werd, van Torcque ver loor, was de geestdrift verdwenen. Het 2e team deed het beter. Ze deelden de punten met Excelsior 3. Th. Vermeij en H. Hoogervorst wonnen 2 partijen en H. Akerboom, die de laatste tijd wat teleur stelt, won 1 party. Het 3e team verraste FRR 1 en won met 8-2. B. Turk bleef ongeslagen. P. Oomcn en B. Koot won nen ieder 2 partijen. Het programma voor deze week: za terdag 4 maart Docos 4Sparkler 1; TSB 2Sparkler 2 en Sparkler 3Ex celsior 4. TREFFERS Senioren Het 1ste herenteam heeft zich deze week weer dichter naar het kampioenschap gespeeld, nog slechts 2 punten zijn nodig om zich officieus kam pioen te kunnen noemen. Het was deze week FSA I. die de kracht van dit team moest ervaren. Door een nederlaag van Loek Koek en twee van Jan de Prie werd het een 7-3 overwinning. Ze be zitten nu een voorsprong van vijf pun ten op de 2e van de ranglijst n.l. TSB I. Het damesteam bracht het er goed af Hun grootste rivaal Tonido 2 kreeg met 8-2 klop. De club Baronie bezit nu met hun le damesteam de 2e plaats met een achterstand van vier punten. Het Tref fersteam (nog zonder verliespunten) heeft voor hun kampioenschap nog drie punten nodig. Programma 4 maart: Wibo V-Treffefs III: 3 maart dames. Tennico I-Treffers I. Junioren. Een mooie en spannende wedstrijd speelde het eerste team thuis tegen ATTC I. Door een nederlaag met 21-19 in de 3e game van Elstgeest tegen Baerveldt. kwam ATTC met 1-0 voor. Hierna zag Harry Hogenboom zich ge noodzaakt drie wedstrijden achter elkaar te spelen. Hij brak alle (tijd-) rekords. Het leverde echter weinig op (4-0 voor ATTC). In de volgende viif partiien bewezen John van Ruiten en Egbert Elstceest. dat de (vrlidaeavond) training zijn voorde len heeft. Op een blina ongelooflijke ma nier zetten ze deze achterstand om in een 5-4 voorsnrorg. Samen vormden ze een goed dubbel en haalden ook de twpede winstpunt binnen. Het tweede team liet zich verrassen door TOV II, Ben v. Velzen en Ton v. Ruiten wonnen twee partijen. Dick v. d. Meer viel iets tegen (Uitslag 4-6'» Het derde team voldeed aan de ver wachtingen. Allen wonnen twee partijen, maar konden B v. d. Helm niet over klassen. Een bijzonderheid is. dat alle partijen in twee games beslist waren Het vierde team won met 7-3 van ATTC III Allen wonnen twee partijen. Deze week debuteerde Jos v. d. Zwet. zijn twee overwinningen getuigen de „paraatheid" der Treffers reserves. Programma: Scvlla I-Treffers I: Tref fers II-TLV I: PIT '54 II-Treffers IV. Vriendschappelijke wedstrijd. Mede dank zy de medewerking van de KJB hebben de Treffers-reserven (junioren) een vriendschappelijke ont moeting gehad met de Haagse club FSA. Een viertal teams. n.l. 1 senioren-juni oren, 2 junioren en 1 junioren-meisjes team, bondfen zondag j.l. de strijd aan. Prestaties leverden: M. Hogenboom, Jos Koek. Jan v. Rijn cn Koos Reinders. De meisjes wonnen alle een partij. Het geheel had een geslaagd verloop en blükt voor herhaling vatbaar. Stand junioren le klas (kopgroep) Treffers 5—8: Sett 4—7; Wibo 5—7; ATTC 5—7; TOV 4—6; Scylla 4—5. Hierin zijn de uitslagen van zaterdag J.l. slechts gedeeltelijk opgenomen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 11