mam If mSTA gem. aankondigingen Rotterdams Philharmonisch Orkest Toneelgroep „Het Masker" in de Doelenkazerne Vragen in de Raad over klachten Kikkerpolder Leidse agenda Burgerlijke Stand Leidse Universiteit UIT DE OMGEVING GEMEENTERAAD VAN KATWIJK VRIJDAG 24 FEBRUARI 1961 PACjlNA 2 M Een meisje op rolschaaten was er de oorzaak van dat gisteren een fies met zeventig liter zoutzuur op de weg viel en brak. De chauffeur van een vrachtauto moest nl. op de hoek van de 5 Meilaan en de Zoeter- woudseweg voor genoemd meisje plotseling remmen met gevolg, dat de lading aan het schuiven ging en fles met inhoud op straat belandde De gemeentereiniging moest het ge vaarlijke spul opruimen. uitbreiding van Hema-Bijenkorf te 's-Gravenhage. Architect A. Elzas, Amsterdam. de bouw van een fabriek (bak kerij) van Vermaat's Bakkerijen te Haarlem. Architect F. M. Kramer Haarlem. AFSLUITING SPOORWEG OVERGANGEN B. en W. van Leiden brengen ter openbare kennis, dat 1. de spoorwegovergang Morsweg van zondag, 26 februari 1961 te 22.00 uur tot maandag, 27 febru ari 1961 te 6.00 uur, en 2. de spoorwegovergang Herenstraat- Zoeterwoudseweg van maandag, 27 februari 1961 te 22.00 uur tot dinsdag 28 februari 1961 te 6.00 uur, in verband met de uitvoering van werkzaamheden zijn afgeslo ten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, alsmede voor voetgangers, in beide richtingen. Op het te Den Haag gehouden examen der H.C.V. zijn geslaagd voor costumière, de dames M. Leeuwen- Het bouwbedrijf Gebrs. Van Ros- burg, H. den Boer en R. van Velzen. sum uit Utrecht zal aan de Vijf Mei laan voor eigen r.ekening 64 wonin- - gen gaan bouwen. Het ontwerp is van architect ing. A. F. Buntenbach uit Zeist. Voor het diploma costuumnaaien van de Haagse Costuumschoolver. zijn geslaagd de dames F. v. Santen (Leiden), T. Dijke (Hazerswoude), A. Merdis (Benthuizen), N v. Noort (Rijnsburg) en R. Sep (Zoeterwou- de). De candidaten werden opgeleid door mej. Leget. Gegund De uitvoering van twee belangrijke bouwwerken is aan Wer- nink's Beton- en Annemings Maat schappij N.V. Leiden opgedragen, te weten: LINOLEUM LINOFELT BALATUM Vele dessins voorradig Woning-textiel W. J. ZIRKZEE Van 't Hoffstraat 7 Leiden Telef. 24610 MIDZA (Advertentie) Het raadslid te Leiden, de heer L. Questroo, heeft aan het college van B. en W. te Leiden de volgende vra gen gesteld: Heeft het College kennis genomen van de regelmatig in de pers verschijnende berichten ten aanzien van het sportveldencomplex in de Kikkerpolder? Zijn de berichten, waarin gesteld wordt dat de drains op ondeskundige wijze zijn gelegd, juist? Indien het antwuord op de vorige vraag bevestigend luidt, welke maat regelen denkt het College dan te ne men om aan deze onhoudbare toe stand een einde te maken? Indien het antwoord op dezelfde vraag ontkennend luidt wat kunnen dan naar de mening van het College de oorzaken van de onvoldoende wa terafvoer zijn? Welke maatregelen denkt het Col lege (ongeacht welke oorzaak) te ne men teneinde deze terreinen aan de hoogst mogelijke eisen te laten vol doen. Lente in de mode bij Vroom en Dreesmann LENTE WAS HET gistermorgen en -middag in de foyer van Vroom Dreesmann N V., waar de nieuwe zomerstoffen voor 1961 getoond wer den. Katoen viert nog steeds hoogtij. Voor praktisch alle japonnen en zelfs voor de avondjaponnen is dit materiaal gebruikt. Er zijn uiteraard verschillende kwaliteiten. Zo maakt men voor een avond- of uitgaans- jurkje gebruik van een veredelde ka toensoort, waarop een prachtige glans ligt en dat zich heel mooi laat ver werken. Katoen met een linnen effect leent zich uitstekend voor strandensembles en rokken. Enkele katoensoorten zijn zelfs no-iron. De meestal non-figuratieve des sins zijn stuk voor stuk even mooi, ook de kleurencombinaties zijn bij zonder goed op elkaar afgestemd. Voor een eenvoudig zomer- of strandjurkje zijn de dessins kleurig en zonnig, voor geklede japonnen zijn wat rustiger tinten gekozen. Menig bezoekster van de show zal ongetwijfeld de foyer verlaten heb ben met het voornemen zelf eens de schaar in een lap stof te zetten, met behulp van een goed patroon uiter aard; het is vaak veel voordeliger en exclusiever. Drie mannequins toonden op vlotte wijze, 34 modellen, waarvan wij en kele willen noemen: Een schattig deux-pièces van hel rode tinneroy, 't jasje gevoerd met het zelfde mate riaal als de blouse, n.l. rood-wit ge ruite zijde; een jurkje van lindegroen broderie met een satijn zijden cein tuurtje. Van gebloemde katoen (wit fond met groen-blauw en beige) maakte men een zomerjurkje met een iets klokkende rok en men werkte de rok aan de onderkant af met een effen beige strook, die op haar beurt weer was afgebiest met de stof van het jurkje. Een mooie katoenen ruit gebruikte men voor een doorknoop- rok; onderkant van rok en grote op gestikte zïik werden afgewerkt met wollen franje. Met het jumpertje in dezelfde kleur als de franje vormde deze combinatie een grappig geheel. Een fraai klaprozen-dessin koos men voor een avondtoilet. Het bruidje was gehuld in een korte japon van gewolkte nylon. Van het merendeel der getoonde modellen zijn de patron eveneens bij Vroom Dreesmann verkrijg baar. E. M. B.-E. „Herbergierster" groot succes Uit het Italiaans vertaalde toneel werken kunnen in ons land tot de zeldzaamheden worden gerekend, het was daarom een openbaring kennis te kunnen nemen van het satirieke zede- spel der achttiende eeuwse Schrijver Corlo Goldoni, wiens Molière-achtige verhaal „De Herbergierster", in een meesterlijke vertaling van Leon Po- vel, gisteravond voor officieren, man schappen en genodigden door de to neelgroep „Het Masker" uit Den Haag voor het voetlicht van de Doe- lencantine werd gebracht. Het is een charmant, soms merk waardig stuk met scherpe geest ge schreven en waarmede men zich kos telijk heeft geamuseerd. Mirandolina is de mooie herbergierster, die door 'n drietal adelijke logeergasten wordt aanbeden, waaruit vermakeijke ver wikkelingen ontstaan, 't Aantrekkelij ke in dit spel is voornamelijk de dui delijke functie der karakterschets in de hoofdrollen, fijn getekend door Gré Schuring als de herbergierster, Sjef van Leeuwen de vrouwenhaten- de Baron van Ripafratta, Elkan Lens de klaplopende oude snoeper Markies van Forlipopoli en Dick Top de rijke koopman in liefde Graaf van Albafio- rita. Temidden van dit jaloerse ver liefde gezelschap komt een tweetal geraffineerde actrices opdraven, die de verwarring der harten compleet maken, uitstekend spel van Minny Verbeek en Riet van der Sluis. Uit eindelijk is het Fabrizio de bediende (Bob Löwenstein) die nog lang en ge lukkig zal leven met de schone Miran dolina. Door de drie bedrijven loopt de vermakelijke figuur van des Ba ron's bediende Pirro (Ferry Stubbe), die, hoewel ook zelf verliefd, de zaak nuchter en met humor bezag. Men speelde in een fijn décortje en verzorgde costumering der achttiende eeuw resp. van de firma's Sommer en Louis onder straffe regie van de hoofdrolspeler Sjef van Leeuwen. Dienst Welzijnszorg, zijn cultu rele taak steeds bewust, deed met dit toneelwerk een heel goede greep, die met dankbaar applaus en vele open doekjes werd gehonoreerd. Serg.- majoor H. Raat sprak de welkomst woorden, de dank namens Comman dant, Dienst en aanwezigen werd ver tolkt door kapitein G. Luts. VRIJDAG 24 FEBRUARI Leidse Assurantie Club. Leden vergadering in „De Vergulden Turk" 8 uur n.m. Kynol. ver. „Rijnland". Causerie door dr. Booymans: „De voeding van de hond", „Zomerzorg" 8 uur n.m. De Lakenhal. Opening expositie van de groep Atol door wethouder J. C. van Schaik 8 uur n.m. ZATERDAG 25 FEBRUARI Werkmans Wilskracht. Uitvoering en feestavond 8 uur n.m. in de Stadsgehoorzaal. „Iduna" leerlingenver. Kweek school V.O. Feestavond „Den Burcht" 8 uur n.m. DIT CONCERT, dat onder leiding stond van de Franse dirigent Jean Martinon, leverde een pro gramma op, afwijkend van het ge wone schema, want er werd begon nen met een vierdelig werk van de dirigent-componist Martinon, m.n. „Symphonies de Voyages". Met be perkte middelen weet de componist als het ware te woekeren, want de bezetting bestaat uit strijkers en een kleine bezetting van blazers: fluiten, piccolo, hobo, alt-hobo, basklarinet, fagot, hoorn en kleine bezetting van slagwerk. Met deze beperkte instru mentengroep weet de componist, die tevens een virtuoos dirigent is, een heel mooi, modern coloriet te berei ken. Hij spreidt rhythmische vond sten met pittige zwier ten toon en schrijft een sfeerrijke nocturne, waarin van de strijkers welhaast so listisch werk wordt gevraagd. De vele instrumentale kieuren volgen elkander snel op: een scherzo pizzi cato, zeer puntig en geestig. Na een inleidend Adagio volgt de Finale, voortvarend, uitbundig, vrolijk en levendig. Modern, maar toch in ze kere zin gematigd, had het stuk, dat men toch nog nooit gehoord had, be koring voor allen, en werd hartelijk ontvangen en toegejuicht. De pianist Robert A. Bohnke, die het le pianoconcert van Brahms zou spelen, was door ziekte verhinderd en in zijn plaats was Daniël Wayen- berg de solist in het 3e pianoconcert in d kl. t. van Sergjeï Rachmaninov (1873-1943) die in zijn leven vier klavierconcerten heeft geschreven. Het kon niet anders, of deze vertol king heeft aller hart n in lichter laaie gezet. Wat een zeldzaam be gaafd pianist is deze Franse Neder lander. Virtuoos als geen tweede vormt hij een toon, welke gaaf is, rond en magistraal; zijn pedaalspel is zuiver afgewogen en zijn muzika liteit heeft de hoogste bewondering, 't Werk op zich van de Russische taai-romanticus Rachmaninov heeft mooie melodieën. Rachmaninov ver werkt een brede harmoniek-melan- choliek, aristocratisch en met een zekere geremdheid, eigen aan diens oeuvre. De romantische bewogen heid stelde geen problemen aan deze grote klavierkunstenaar, die alles nauwlettend heeft geacheveerd, van het technisch vuurwerk, waarvan het overvol is. Het werd een pianistisch juweel, en het uitzonderlijke talent van Weyenberg kwam in een bij zonder gunstig licht te staan. Ook de orkestleiding van Martinon getuigde van eensgezindheid met de solist, en grote zorg om het beste te geven. Het orkest deed alles om de effec ten van de orkestratie fraai te doen uitkomen; een voortreffelijke een heid vindend met de solist. Een ex tra waardering voor de blazers op deze avond, beheerst door gemak, élan en fraaie toon. NA DE PAUZE Beethovens tweede symphonie in D., die drie jaar na diens eerste werd -mltooid, in de zelfde geestesgesteldheid geschreven, KATWIJK HET SCHILDERSBEDRIJF Tijdens de receptie van het 40 jaar bestaande schildersbedrijf J. W. Har- ting en Zn heeft de heer C. F. Meer- poel, ondervoorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, een toespraak gehouden, waarin hij erop wees, dat het bedrijf op solide basis is gegrondvest, temeer daar het aantal schildersbedrijven in ons land in 1960 van 9514 tot 9425 is gedaald. Een teruggang, welke nog meer in het oog springt, indien men zich bedenkt, dat sinds 't registratie- jaar 1947 het aantal bedrijven in deze branche verminderd is met 2189, terwijl in de periode 1947-1957 de gemiddelde daling per jaar niet min der dan 190 bedroeg! Gelukkig zit men in uw kringen, aldus de heer Meerpoel, niet bij de pakken neer. In dit verband wees spreker erop, dat het Bedrijfschap Schildersbedrijf thans doende is met de samenstelling van een verordening tot bestrijding van de zwarte arbeid in deze bran che. Met het oog op de arbeidstijd verkorting lijkt hem een dergelijke verordening op haar plaats. Ook de Luxemburgse Kamer van Ambacht is van oordeel, dat in deze richting ter bescherming van de vrije ondernemers iets gedaan moet wor den. Geboren: Cornelia Johanna Maria, d.v. N. J. P. Regter en E. A. M. Bax; Johannes Hendrik, z.v. M. J. W. Otto en C. W. Fopma; Judith Maria Cathe- rina, d.v. A. v. Santvoord en M. R. E. Legdeur; Evert Jan, z.v. J. Meel en P. J. Meertens; Wilhelmus Maria, z.v. J G. v. d. Ploeg en C. M. W. v. Veen; Sabina, d.v. H. J. Beijne en H. D. van Os; Johanna Geertruida, d.v. D. Siera en W. Keijzer; Johannes Clemens, z. v. J. C. v. d. Zwet en A. Steen bakker; Ronald Anthonius, z.v. C. G. v. d. Voorst en G. E. M. v. d. Wak ker. Gehuwd: A. M. den Haa nen C. A. Pannicke; J. Verwer en G. G. Sa- lentyn; G. A. S. v. d. Geest en J. H. H. M. Witteman; J. Tomaula en M. Tehupuring; H. Boom en J. P. v. d. Lelie; C. Katsabas en A. M. E Pom- pe Overleden: A. M. Jansze, 76 j., w.v. C W. Oudshoorn; S. M. Celen 9 maanden, dochter; T. J. Dingjan, 73 j., man; W. Vonk, 67 j., w.v. P. Schaap; W. Crama, 75 j., man. Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht mej. E. Badon Ghijben te Breda. APOTHEKERSDIENST Geopend: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, telefoon 21060. TENTOONSTELLINGEN „Ars Aemula Naturae", tentoon stelling in „De Lakenhal' vanaf za terdag 28 januari tot en mei zondag 19 februari, leopend van 10-16 uur. AVONDMISSEN St. Lodewijkskerk: donderdag 9 u., zondag 6 uur Herensingelkerk: vrijdag 9.30 uur, zondag 6.30 uur. St. Leonarduskerk: zondag 7 u. n.m. Hartebrugkerk: dinsdag 7 uur, zon dag 7 uur St. Petruskerk: woensdag 9.30 uur, zondag 6 uur. St. Willibrordus (Oegstgeest): zon dag 7 uur Meerburg (Leiderdorp): zondag 6 uur. Openingsuren R.K. Bibliotheek Maandag 14.00 tot 17.00 Dinsdag 10 00 tot 12.30: 14.00 tot 17 (H). 18 30 tot 20.00 Woensdag 10.00 tot 12.30: 14.00 tot 17.00 Donderdag 10 00 tot 12.30; 18.30 tot 20.00 Vrijdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00: 19.00 tot 20.30 Zaterdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00. KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekenu, dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 20 van de wederopbouwwet vergunning te verlenen tot het bouwen van een twee-klassige openluchtschool op 'n terrein gelegen aan de Duinoordweg, kadastraal bekend gemeente Kat wijk sectie A nr. 8072. De eigenaren van Je aangrenzen de en nabij gelegen gronden worden tot 3 maart a.s. in de gelegenheid ge steld eventuele bezwaren tegen het verlenen van bedoelde vergunning schriftelijk bij hen in te dienen. (Advertentie). minstens zo vriendelijk en zonnig gestemd als no. 1. Elegant en gol vend van Martinon het hoofdthema, en liet het 2e thema als een pittig marsmuziekje volgen; mooi klonken de f§nfare-achtige trekjes in klari netten en fagotten. En dan de mooie begeleidingsfiguurtjes in de strijkex-s. Dynamische tegenstellingen houden de dii'igent vast, die de grote span ning in de doorwerking al niet min der opvoert. Zeer mooi heeft hij het poëtisch vreuige stuk het Larghetto, sensitief verklankt. De celli hebben voor de nodige gratie gezorgd in een toebedachte belangrijke gedachte. Het 3e deel is op en top een scherzo dartel en flitsend en het sim pel melodietje dat het Trio inleidt is door de hoboën opmerkelijk ge speeld. Sprankelend jong en over moedig was de Finale, wat ook de bedoeling was van dit mousserend stuk; dat Martinon met voornaam élan en veel vernuft heeft ontplooid. Aldus hoorden wij hier de speelse geestige zijde in dit werk van Beet hovens schepping. Het orkest rea geerde voortreffelijk, slagvaardig en uiterst levenuig. Martinon gaf een Lente-symphinia, licht veerkrachtig en vol van levensvreugde. J. KORTMANN SASSENHEIM Volleybal: weer winst voor Teylin- gen Het eerste herenvolleybal team zette z'n overwinningenreeks voort dank zij een 31 zege op VVS 4 Thuis werd indertijd een gemak kelijke 30 overwinning behaald, zodat ook nu weinig tegenstand werd verwacht. De Sassenheimers vervie len daardoor in de fout de Leide- naars te onderschatten en vergaten, dat iedere tegenstander er op ge brand is, kopploegen puntenverlies toe te brengen. Voordat Teylingen goed en wel be sefte, dat het een gelaJen VVS te genover zich vond, hadden de gast heren een zo ruime /oorsprong ge nomen, dat de groen-witten moch ten blij zijn, dat ze de schade tot 10-15 konden beperken. Teylingen werd wakker, maar slaagde er toch niet meer in z'n normale vorm te pakken te krijgen. Soms waren ev flitsen van fraai aanvallend spel en dan brachten Frans Wesseling, John Oost, Ton Hubers en Adri v. d. Meer met hun smashes 'e Leidse verdedi ging aan het wankelen, hierbij uit stekend gelanceerd door de set-up specialisten Albert Peters en Ton Bieleveld. Overigens was het een vrij kleurloze strijd. De laatste drie sets waren voor Teylingen 15-9, 15- 10 en 15-7. Aanstaande maandag volgt een thuiswedstrijd tegen de Kweek 1 te 21.15 uur, in feite nog de enige con current. De competitiestand: 1. Teylingen 1 11-21 2. DES 1 10-12 3. ODD 1 9-10 4. de Kweek 1 7-9 5. de Vlam 1 8-7 6. Donar 3 9-7 7. VVS 4 11-7 8. PW 4 8-6 9 Zeemacht 1 8-5 10. PSVA 2 9-2 Tafeltennis - TCS 1 blijft op het pad der overwinning onverdroten voortgang maken naar het door hen fel begeerde kampioenschap. In de thuiswedstrijd wist het, ondanks dat B. Zoet verhinderd whs, die vervan gen werd door P. Tibboel, met 64 te zegevieren tegen Flay-Fair. Het derde team van de Sassen- heimse TafeJtennisclub kon het niet bolwerken tegen Scylla 6 (28). KOUDEKERK Uit het raadsverslag van 21 de zer „Er is een toenemende ge meenschapszin te bespeuren in Kou dekerkVoorts schetste de voor zitter het belang van goede mense lijke verhoudingen in de Koude- kerkse samenleving. Als belangrijk ste loot aan de „boom van vriend schap" noemde hij het contact met Artesia Uit een aan mij gericht schrijven van Prov. Waterstaat d.d. 21 dezer, geef ik aan m'n dorpsgenoten door: dat het woonschip „de Troef", op 25 februari a.s. vanwege onze dienst op uw kosten om 9.30 uur zal worden losgemaakt en naar genoem de (niet gevraagde) ligplaats zal worden gesleept. Tot zover(over goede mense lijke verhoudingen gesproken) mijn ervaringen né meer dan een jaar pogen. Als geboren en getogen Koude- kerker teken ik, H. WILLE, Huisboot „de Troef" Koudekerk a. d. Rijn. (advertentie) De raad van Katwijk vergaderde gisteravond onder leiding van bur gemeester H. Duiker. Het instellen van een ideeënbus is voor Katwijk iets nieuws, hetgeen wel de reden zal zijn geweest, dat het instellen van zo'n bus de instemming van de gehele raad had. Ook over het ge raamde crediet van 265.000,- voor een nieuw hoofdvoedingsstation, waarover wij al een en ander be richtten, viel weinig te praten. Aan genomen. Ook het inbrengen van enige onroerende goederen in het Grondbedrijf werd zonder op. of aanmerkingen aangenomen. Voor de doorbraak Meeuwenlaan- Karei Doormanlaan zijn enkele per ceeltjes grond nodig van bewoners aan Duinoord. Ook moet er ruiling plaats hebben, maar b. en w. hebben alles al in kannen en kruiken met de desbetreffende personen, althans na goedkeuring door de raad. En de ze ging er mee accoord. Met het slopen van de panden Zeeweg 89 en 91 zijn de laatste be lemmeringen weggenomen voor de realisering van de verbindingsweg Meeuwenlaan-Karel Doormanlaan. Het hoofdverkeer op de Meeuwen laan en de Secr. Varkevisserstraat zal, om naar de Zeeweg te komen, over deze nieuwe verbindingsweg worden geleid. Hiervoor vragen b. en w. de volgende credieten: ƒ.85.200 voor de aanleg van de verbindings weg, 7000,- voor de straatverlich ting, en 52.700,- voor de reconstruc tie van de Zeeweg aldaar ter plaatse. De Prov. weg tussen Molentuin- weg en het Vliegveld is onvoldoen de verlicht. B. en w. stellen voor hierin thans verbetering te brengen, kosten 34.000,-, waarvan 8500,- van de provincie zal worden terug ontvangen. De verzoeken van school besturen om medewerking krachtens art. 72 der L-O.-wet 1920 werden goedgekeurd. Wegens het overlijden van de heer W. v. Veen is er een vacature ontstaan in de commissie tot wering van schoolverzuim te Katwijk a. d. Rijn. Op voordracht van b. en w. wordt hierin benoemd de heer J. de Kreek, Noordw.weg 74. De Vereniging Openbare Christ. Bibliotheek en Leeszaal vraagt sub sidie voor '60 en '61. B en w. wij zen er op, dat voor gemeenten tus sen 29000 en 30000 inwoners deze sub sidie nader is vastgesteld als volgt: voor 1960 4391,60 en voor 1961 tot 13.256.-. Het punt vaststelling bezoldigings besluit, waarover de heren H Haas noot, G. W. O verdij kink het woord voerden, werd na toelichting door wethouder C. v. d. Plas aangenomen. Er zijn beroepschriften ingekomen tegen een weigering van een bouw vergunning en wel van mevr. Jon ker Langerer, M. v. Duyn en J. Koe- lewijn. Over de twee eerstgenoem- den wordt lang gediscusieerd door de heren Nic. v. Duyvenbode, A. Haasnoot, D. J. Kleen, dr G. W. Ovredijkink, L. v. d. Zwan, maar b. en w. antwoordden, dat hun college gedaan heeft wat het volgens de ver. ordening moest doen. Maar het ge- val-J. Koelewijn blijkt anders te lig. gen. Dit is een bedrijfspand en de heer K. wordt ernstig benadeeld bij afwijzing. De heren H J. Grimber gen, A. C. Berkheij, H. Haasnoot, D. v. d. Marei. A. Pronk, N v Duyven bode, D. J Kleen pleitte»- allen /oor uitstel van dit punt om deze aan gelegenheid nog eens ernstig te kun nen bezien De voorzitter zeide, dat b. en w. bereid zijn dit punt te ver dagen. De verhoging van subsidies aan de Stichting Kraamcentrum te Noordwijk en aan 't Wit-Gele Kruis, Centrum van Kraamhulp „Leiden en omstreken", zoals b. en w. die voor stellen, achtte de heer Grimbergen te laag. Omdat andere gemeenten lagere subsidies geven, behoeft Kat wijk dat toch niet te doen. Hij werd bijgestaan door de heren D. Nasveld en J. J. Timmermans Na de toezeg ging van de voorzitter, dat b. en w.. de bedragen gelijk zullen schakelen voor Leiden, werd het voorstel zh.st. aangenomen. Het aantal wekelijkse lesuren in lichamelijke oefening aan de openbare lagere schooi voor 1961 werd gesteld op drie. ZOETERWOUDE Geslaagd. Voor het diploma cos tuumnaaien van de Haagse Costuum- schoolvereniging is geslaagd mej. R. Sep, alhier. VOORSCHOTEN RAADSSTUKKEN Woningbouwplannen voor Vliet- wijk II Op de gronden in Vliet- wijk II omsloten door de Rembrandt- laan, de Nicolaas Maeskade, het Frans Halsplantsoen >n de Jan Steenlaan. zijn eengezinswoningen geprojec teerd. Over de verkoop van deze gronden zijn door de gemeente onder handelingen gevoerd met de NV Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, Stikvoorts Bouwbureau en de Gebrs. G. P. A. en P. G. Niersman. Deze on derhandelingen hebben ertoe geleid, dat met de Gebrs. Niersman en met Stikvoorts Bouwbureau overeenstem ming is bereikt, waarbij ook belan gen van de Voorschotense woning zoekenden kunnen worden gediend. Stikvoorts Bouwbureau is van plan 30 woningen en 15 garages in de vrije sector te bouwen. Deze huizen zijn voor de verkoop bestemd, waarbij aan Voorschotenaren en aan hen, die aan Voorschoten economisch gebonden zijn, voorrang zal worden verleend. Geldlening De gemeente Voor schoten is er wederom in geslaagd op de vrije kapitaalmarkt een vaste geld lening af te sluiten en wel tot een bedrag van ƒ750.000,Rente 4ll* De aangeboden geldlening dient ter financiering van de navolgende ob jecten: ƒ356.000,- voor de aanleg van de algemene begraafplaats; 200.000,utbreiding nutsbedrijven in Adegeest in eerste halfjaar 1960; f 81.000,— voorzieningen aan raad huiscomplex; ƒ47.250,aanschaffing vuilnisauto; ƒ21.000,verbouwing gezondheidscentrum; 4.500,in richten stortplaats voor huisvuil; 16.200,— verwarming raadhuis en voorzieningen badhuis; 13.000, aanleg vijfde sportveld. Verhuur van 10 woningen in plan ,,'t Kan". Ten behoeve van de bevordering van het eigen woning- bezit, werd het college bij raads besluit gemachtigd de grond nabij de prof. Asserlaan en omgeving als bouwgrond te verkopen. Gegadigde voor een gedeelte van deze grond was aannemer J. de Graaff, alhier. Hierdoor werd deze aannemer in staat gesteld 19 woningen toe te voe gen aan het reeds bestaande plan ,,'t Kan'. Van deze 19 woningen zijn er thans 9 gereedgekomen en door de kopers betrokken. De grond voor deze woningen is onlangs definitief door de gemeente overgedragen. Er resteren nog 10 in aanbouw zijnde woningen, waarvan de grond nog eigendom is van de gemeente. Met betrekking tot deze 10 woningen heeft de bouwer het college nu schriftelijk verzocht er mee in te stemmen, dat deze woningen niet zullen worden verkocht, maar ver- huui'd. De heer De Graaff huldigt het standpunt, dat bovenvermeld raadsbesluit de verhuur van de wo ningen niet zou verbieden. Het col lege is van oordesl en zij vertrouwt erop, dat de raad deze mening deelt, dat het bedoelde raadsbesluit on- dubbelzinning de bouw van verkoop- woningen beoogt. Krachtens dit raadsbesluit acht het college zich niet gerechtigd medewerking te verlenen aan de vereiste grondoverdracht, in dien bedoelde 10 woningen zullen worden verhuurd. Doch het college heeft zich beraden over de vraag, of zij de raad zou voorstellen het raads besluit zodanig te wijzigen, dat de verhuur van de 10 woningen moge lijk zou worden. Ofschoon het col lege zich op het standpunt blijft stellen, dat op grond van de vast gelegde beleidslijn aan verkoop de voorkeur dient te worden gegeven, willen b. en w. wel met een voorstel komen, om de verhuur mogelijk te maken en wel om de volgende re denen: naar de heer De Graaff heeft meegedeeld zal de huur van deze woningen f 100.— per maand bedra gen; deze huur blijkt voor vee) wo ningzoekenden nog zo in trek te zijn, dat aangenomen mag worden, dat alle 10 huizen aan Voorschotense in gezetenen en woningzoekerden zul len kunnen worden verhuurd. Daar om willen b. en w. voorstellen het genoemde raadsbesluit te wijzigen. De grond zal dus aan aannemer De Graaf worden overgedragen zonder de verplichting tot doorverkoop en onder de bepaling dat de woningen zullen worden bewoond door daar voor volgens het college in aanmer king komende woningzoekenden. Nederlands Kamerorkest. Op dinsdag 28 februari a.s. geeft het Ne derlands Kamerorkest o.l.v. Leo Driehuijs met solistische medewer king van Gerard Hengeveld, piano, een concert. Uitgevoerd zullen wor den werken van Vivaldi, J. S. Bach, Mozart, Bartok, Rossini en Britten. Het concert wordt gegeven in het Cultureel Centrum. Aanvang 8 uur. OEGSTGEEST DE STILLE OMGANG BEREIDDE ZICH VOOR In aanwezigheid van de g.a„ pas toor J. J. C. M. Looyaard, hield de afd. Oegstgeest van „De Stille Om gang" in het Willibrordusgebouw gis teravond een ledenvergadering. Na de opening door de voorzitter, de heer H. Kuipers, die mededeling deed van de verhindering wegens ziekte van de heer G. Koppers, werd het jaar verslag voorgelezen door de secr.- penningmeester G. v. d. Dungen. De omgang zal di. jaar gehouden worden in de nacht van 4 op 5 maart. Voor het vertrek uit Oegstgeest is er om 11.30 uur een kort lof. Intenties kunnen tot 11 uur in de bus van de pastorie gedeponeerd worden. De deelnemerskaarten zijn ver krijgbaar alleen a.s. zondag in het pa tronaatsgebouw na alle H.H. Missen, ook na de avondmis van 7 uur. De kosten bedragen 3.75.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2