Weerbericht BESTAND TUSSEN UNO EN TSJOMBE Hammarskjoeld wil grotere troepenmacht n Fluwelen handschoen" in Oost-Duitsland Naar vrede in Algerië Broeit er wat rondom Spanje? België spreekt de V.A.R. aan De spanning in N.-Rhodesië ABDIJSIROOP Adenauer in Londen Franse raket met rat De balletmarkies overleden Het weer in Europa DONDERDAG 23 FEBRUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Die nare hoest „De soep wordt niet zo heet gegeten President Tsjombe van Katanga en Berendsen, de eerste vertegenwoor diger van de V.N. in Katanga, hebben woensdag overeenstemming bereikt over het stopzetten van alle troepenbewegingen in de provincie „teneinde verder bloedvergieten te voorkomen." Dit is bekendgemaakt door een Katangese regeringswoordvoerder. Een woordvoerder van de V.N. zei, dat de besprekingen tussen Berendsen en Tsjombe als „inleidend" kunnen worden beschouwd. Hammarskjoeld heeft verklaard, dat de strijdmacht van de V.N. in Kongo versterkt zal moeten worden tot minstens 23.000 man, wil ze haar nieuwe taken kunnen vervullen. Dit is meegedeeld in kringen rond de speciale ad viescommissie van de V.N. voor Kongo, die woensdag onder voorzitterschap van Hammarskjoeld bijeen is geweest. De commissie, die, zoals bekend, bestaat uit vertegenwoordigers van de 19 landen, die troepen naar Kongo hebben gezonden, heeft voorts de tekst vastgesteld van een nota voor België, waarin dit land verzocht wordt zijn militair en semi-militair personeel alsmede zijn politieke adviseurs uit Kongo terug te trekken. LAAT DE GIJZELAARS VRIJ de acht Belgische militairen, die in Stanleystad gevangen gehouden wor den. Volgens de assistent van Dayal, Deiran, verkeren de militairen in goede gezondheid. De leiders van Oostprovincie hadden Deiran de meest stellige verzekeringen gege ven aangaande de behandeling van de acht militairen. KASJAMOERA WORDT ZENUWACHTIG Volgens het Belgische pers-agent schap Belga heeft Anicet Kasjamoe- ra, de machthebber in de provincie Kivoe, voor radio-Boekavoe gezegd, zijn taak als geëindigd te beschou wen. Er zou een nieuwe regering zijn gevormd bestaande uit „extremisten van de nationale Kongolese bewe ging" - de partij van Loemoemba. Roekeratabaro, tot op heden voorzit ter van het provinciale parlement, zou door Kasjamoera tot president van Kivoe zijn uitgeroepen. Kasjamoera zou een ernstige ze nuwinzinking hebben en zondag heb ben getracht van de vierde verdie ping van zijn hotel naar buiten te springen. Vorige week zaterdag werd den politieke figuren maandagmor- bericht, dat Kasjamoera zich onder gen in Stanleystad ter dood zijn ge- bescherming van de Verenigde Na- De Verenigde Naties hebben de bracht. ties had gesteld in een kamp bij Boe autoriteiten van Katanga gewaar- De woordvoerder der Verenigde kavoe, na opdracht te hebben ge schuwd voor te verwachten ernstige Naties is Leopoldstad herhaalde ech- geven de minister van binnenlandse consequenties, wanneer zij een aan- ter desgevraagd niets af te weten van zaken in de regering van de Oost tal gijzelaars niet vrijlaten. Tot deze deze executies. provincie, Gbenye, te arresteren, gijzelaars behoort mevrouw Iloenga, jjet Belgische ministerie van bui- Gbenye, die heeft gepoogd Kasja- de vrouw van de president van „Loe- tenlandse zaken heeft via de Franse moera te laten arresteren, heeft zich alaba", een staat die aanhangers van ambassade in Leopoldstad vernomen, eveneens onder bescherming van Loemoemba in het noorden van Ka- ^at de assistent van de vertegen- V.N.-troepen te Boekavoe geplaatst, tanga hebben geproclameerd. woordiger van Hammarskjoeld in In Leopoldstad meent men dat beide Leopoldstad verklaard heeft, dat hij mannen in een machtstrijd zyn ge- Tsjombe heeft woensdag een beroep WOensdag contact heeft gehad met wikkeld. op de bevolking van Katanga gedaan - „kalm te blijven". Het Katangese le ger zal de troepen van de Verenigde Naties niet aanvallen, hoewel hij gis teren verklaarde de V.N.-troepen in „zekere zin" als vijanden te beschou wen. Van welingelichte zijde in Leopold stad is woensdagmorgen vernomen, dat het Kongolese senaatslid Songoio en vijftien andere gevangen gehou- vermoeit overdag en houdt 's nachts iedereen wakker. De 23 geneeskrachtige bestand delen van Abdijsiroop (Akker- Siroop) lossen het slijm op en veijagen de ziektekiemen. (Advertentie) ONREGELMATIGHEDEN TE NIJMEGEN Bij de officier van Justitie te Arn hem is aangifte gedaan van onregel matigheden, die zouden zijn begaan door drie hoofdambtenaren van de gemeente Nijmegen. Aldus is gister avond door de burgemeester, mr. Ch. Hustinx, meegedeeld in de gemeen teraad. Enige tijd geleden is een functionaris ontslagen wegens dief stal en het werken in de avonduren tijdens ziekteverlof. B. en w. gelo ven hiermee te hebben gedaan wat noodzakelijk is, zo zei de burgemees ter naar aanleiding van vragen die waren gesteld door de raadsleden Moonen (KVP) en Kleiwegt (PvdA). Deze haakten in op berichten in de Nijmeegse pers, dat vijf gemeente arbeiders in Nijmegen zich tot de of ficier van Justitie hadden gewend met klachten over onregelmatighe den door hoofdambtenaren. Minister Luns over beleid in Parijs (Vervolg van pag. D De minister verdedigde tegen het middernachtelijk uur met kracht de afwijzing van de Frans-Duitse plan nen door ons land. In augustus van het vorig jaar heeft Nederland al de plannen van De Gaulle afgewe zen en deze plannen, die er nü lig gen, zijn slechts ogenschijnlijk een matiging. Het doel bleef hetzelfde: de Frans-Duitse overheersing. Neder land blijft bereid tot nauwe samen werking in Europa in de bestaande gemeenschappen. Dit moet uiteinde lijk leiden tot een volledige politieke eenwording, waar ook de belangen van de kleine landen moeten ge waarborgd zijn. Als Nederland blijft volharden in zijn weigering zal het intergouvernementeel overleg niet plaats vinden, althans niet op de ma nier zoals De Gaulle dat wenst. Frankrijk heeft indertijd in de kwestie van de Europese defensie gemeenschap eenzelfde houding aan genomen, met als gevolg dat deze niet tot stand kwam. Toestand te slecht SED deze depressie en de daaruit voortkomende onwil om te werken tegen te gaan. Na het loslaten van de radicale Na een lang tijdperk van zware methoden van nationalisatie van par- druk is de communistische partij ticuliere fabrieken en bedrijven heb- (SED) in de Sowjetrussische zone ben de communisten ook met de van Duitsland plotseling overgegaan hoofdarbeiders een compromis ge- tot het toepassen van een politiek sloten. Dezen behoeven zich niet van de „Fluwelen handschoen". Vol- meer bij het socialisme aan te slui- Verontwaardigd. De minister toonde zich zeer ver ontwaardigd over uitlatingen van socialisten in de Kamer, die gezegd hadden, dat hij niet Europees denkt. „Ik heb wel degelijk opbouwende plannen" zei de minister, „de moge lijkheden voor uitbouw van de be staande organisatie zijn echter nog onvoldoende onderzocht. Er is geen enkele behoefte aan nóg een orga nisatie, die nota bene politieke be slissingen zal nemen zonder Enge- gens waarnemers is de mildere hou ding tegenover de bevolking van de Generaal De Gaulle van Frankrijk Sowjet-zone vermoedelijk te danken en president Habib Bourguiba van aan de volgende feiten: Tunesië zullen maandag te Rambouil- let, ten zuidwesten van Parijs, een samenkomst hebben. Deze bijeen komst wordt in Parijs beschouwd als een belangrijke stap in de voorbe reiding van vredesonderhandelingen tussen de Franse regering en de Al gerijnse opstandelingenleiders. Aan de bekendmaking van de sa menkomst van De Gaulle en Bour guiba zijn twee weken van bespre kingen voorafgegaan, die de Tunesi sche minister van voorlichting, Mas- moudi, in Parijs, in Zürich, waar Bourguiba een behandeling aan zijn keel ondergaat, en in Tunis, met Al gerijnse opstandelingenleiders, heeft gevoerd. Men is er niet in geslaagd het ge stadig voortgang vindende uitwijken naar het Westen te stuiten. Sedert 1949 zijn meer dan twee miljoen - - - mensen uit Oost- naar West-Duits- fen» m toekomst slechts land getrokken. dwangmaatregelen te nemen. Ten tweede zou de economische ten, voor zover zij in de Oostzone blijven en de gevraagde prestaties leveren. Het SED-politbureau heeft aan de jeugd een toegevender houding be loofd en zelfs de bij de jeugd zo ge liefde westerse kleding toegestaan. Zelfs is aan de justitie opgedra- die die ook bij de bevolking begrip vinden' toestand in Oost-Duitsland sinds ver- Jn één geval werd een gearresteerde leden jaar zeer veel slechter zijn ge- b°er weer vrijgelaten, hoewel hy als worden „lasteraar van de staat volgens de Ten derde zou de stemming onder de Sowjet-zone geldende wetten de zeventien miljoen inwoners van had moeten worden veroordeeld. Oost-Duitsland door de politieke toe stand en de gebrekkige verzorging tot een dieptepunt gedaald zijn. Met concessies onder het motto „Geen mens wordt als socialist ge boren, dus meer geduld" probeert de IBERISCHE ZENUWENOORLOG In Perpignan vraagt men zich af, of Llivia, een Spaanse enclave in 't department Pyrenées-Orientales, het toneel wordt van nieuwe activiteit van Spaanse ballingen. Sinds twee dagen wordt door de Spaanse politie intensief gepatrouilleerd in het dorp zelf en de neutrale weg, die naar de enkele kilometers verder gelegen Spaanse grensstad Puigcerda voert. Officieel heet het, dat de politie activiteit is verhoogd om te voor komen, dat een ambtenaar van Lli via, tegen wie administratieve maat regelen zijn genomen, ontsnapt. Maar in Perpignan, waar zich veel Spaan se ballingen hebben gevestigd, lopen hardnekkige geruchten, dat Spaanse republikeinen een „staatsgreep" wil len ondernemen. Naar ir het nabij gelegen Gerona verluidt zijn in Lli via een aantal arrestaties verricht. Bij enkele jongelui zouden bommen zyn gevonden. In dit verband herinnert men te vens aan de aanval op het Spaanse consulaat-generaal in Genève door leden van de „Federacion anarchis- tica Iberica", het genootschap van Spaanse ararchisten en aan de rol, die Spaanse republikeinen bij de overname van de „Santa Maria" heb ben gespeeld. De enclave Llivia, een dorpje van 500 inwoners, is ontstaan door een vergissing bij het sluiten van 't ver drag der Pyreneeën, waarvan enkele jaren geleden het 200-jarig bestaan werd gevierd. De Franse autoritei ten wensen geen commentaar te ge ven op de politiemaatregelen in Lli via. Waarnemers in Madrid zien de ge ruchten over een actie in Llivia als een deel van de „zenuwoorlog" te gen Franco en Salazar, ingezet met de overmeestering van de „Santa Maria". De Spaanse pers besteedt veelaan- dacht aan de aanval op het consu- laatgeneraal in Genève, en maakt tevens melding van bijeenkomsten van ballingen in New York en Mi laan. „Deze gebeurtenissen tonen 'n herleving van de anti-Spaanse cam pagne aan", aldus het orgaan van de Phalanx, Arriba". „Ongetwijfeld zullen wij de komende weken meer incidenten moeten melden". De Westduitse bondskanselier Adenauer is woensdag in Londen aangekomen voor besprekingen met leden van het Britse kabinet, die 2 dagen zullen duren. De eerste bespreking, die Adenau er woensdag met Macmillan heeft gehad, heeft bijna twee uur geduurd. De bondskanselier heeft verslag uit gebracht van de EEG-topconferen- tie die onlangs in Parijs is gehou den. Van welingelichte zijde verluidt, dat beide staatslieden overtuigd zijn van de noodzaak van regelmatig po litiek overleg, teneinde 'n breuk in de Navo als gevolg van het bestaan van twee economische blokken in Europa te voorkomen. Volgens kringen van het Belgische ministerie van buitenlandse zaken, heeft België in een nota aan de Ver enigde Arabische Republiek veront schuldigingen geëist van de regering der VAR, alsmede schadevergoeding voor het afbranden van de Belgische ambassade in Cairo, de vorige week. Voorts wordt bestraffing van de daders geëist. Op eerdere, herhaalde protesten was geen antwoord ont vangen. Volgens welingelichte kringen in Brussel zal de Belgische regering de betrekkingen met de VAR verbreken, als ook deze nota geen uitwerking mocht hebben. SED-functionarissen, die ondanks de nieuwe politiek van de „fluwelen handschoen" hun houding niet wij zigden, zijn door de partij als „af schrikwekkend voorbeeld" onmiddel lijk uit hun ambt gezet. Een witte rat, genaamd Hector, is woensdag met een Franse raket van het type Veronique 150 km de ruimte ingeschoten. De neuskegel waarin 't dier zich bevond, werd met behulp van radar en een hefschroefvlieg- tuig gevonden op 45 km. afstand van Colomb Bechar in de Sahara, waar de eentrapsraket was afge schoten. De rat overleefde de ruimtevlucht. Hij was gekleed in een ruimtepak. Tijdens de vlucht werden gegevens omtrent de hersenwerking, de pols slag en de ademhaling van het dier naar de aarde uitgezonden. De rat was sinds december op deze reis „voorbereid". Frankrijk is na de Sowjet-Unie en de VS het derde land, dat een dier in de ruimte heeft geschoten. TWEELING GEEN SUCCES De proef met de Amerikaanse tweeling-satelliet is slechts een ge deeltelijk succes geweest, zo heeft 'n woordvoerder van het John Hookins- laboratorium voor toeeepaste natuur kunde woensdag in Washington be kendgemaakt. De twee satellieten zijn niet van elkaar gescheiden, zoals de bedoeling was. De tweeling-satelliet is daardoor weliswaar in een baan om de aarde gekomen, maar deze baan ligt slechts 160 km van de aarde in plaats van de beoogde 800 km. De instrumenten van de satellieten functioneren normaal en leveren in teressante doch niet de beoogde ge gevens. In Guayaquil, Ecuador, heeft zich een golf van gewelddaden voor gedaan na communistische demon straties ten gunste van Fidel Castro en de Cubaanse rovolutie. Er hadden verschillende bomaanslagen plaats, die wel grote schade doch geen slachtoffers veroorzaakten. Er vielen echter verscheidene gewonden toen anti-communisten het universiteits gebouw bestormden, waar een groep communisten een toevlucht had ge zocht Vijf leden van de uitvoerende raad van Noord-Rhodesië (ministers), le den van de Verenigde Federale par tij van de federale premier sir Roy Welensky, hebben de gouverneur a.i. Martin Wray, hun ontslag aangebo den. De vijf ministers hebben ont slag genomen uit protest tegen de Engelse voorstellen. Zoals bekend zijn deze voorstellen bij zowel de „blanke" regering van de federatie van Noord- en Zuid- Rhodesië en Njassaland als bij de Afrikaanse nationalisten op fel ver zet gestuit Het plan van de Engelse minister van koloniën Macleod, 70 duizend Afrikanen kiesrecht te ge ven in plaats van 8.500 thans het geen de mogelijkheid opent dat de Afrikanen een meerderheid in de wetgevende vergadering krijgen gaat Welensky te ver en de natio nalisten niet ver genoeg. Markies Georges de Cuevas, de wereldvermaarde leider van 't Grand Ballet de Monte Carlo, is gisteren na een langdurige ziekte in zijn villa Les Délices te Cannes overleden. Hij is 75 jaar oud geworden. De markies, die gehuwd was met een kleindoch ter van wijlen John D. Rockefeller, stond bekend om de fabelachtige wij ze, waarop hij met geld smeet. Zo gaf hij in 1953 in Biarritz een fantastisch „bal van de eeuw" dat door 2.000 gasten, onder wie hertogen, diploma, ten en filmsterren, werd bijgewoond. Dit kostte hem 350.000 gulden. Het blad van Vaticaanstad '„Osservatore Romano" noemde het geheel „een misdadige dwaasheid". De markies verloor een rechtsgeding, dat hij te gen het blad was begonnen. land en de Verenigde Staten. Dit is ongewenste blokvorming in de NATO. We waren zeer verwonderd, toen we, in de mening verkerend voor een gedachtenwisseling te staan, door De Gaulle en Adenauer voor een voldongen feit werden ge steld. De conferentie werd een vin nig gesprek tussen De Gaulle, Aden auer en mij. Het terrein ligt thans nog volkomen open, alle regeringen hebben zich een definitief standpunt voorbehouden. Op korte termijn zal een werkgroep aan de slag gaan. Een keer heb ik mijn zin gekregen en moesten ze naar mij luisteren", aldus dè minister. Overigens kreeg de minister veel lof toegezwaaid van alle kanten. Prof. S. Kortweg (WD) verklaar de, dat er in zijn fractie grote waar dering bestaat voor hetgeen de mi nister van Buitenlandse Zaken en de Minister President voor Neder land in het buitenland hebben kun nen bereiken. De moord op Marcel Nivard Men kan wel zeggen, dat de activiteit van de opsporingsploegen van de re cherche en de medewerking, die men van alle kanten ondervonden heeft, vooral ook van de buurtbewoners, ten slotte ertoe geleid heeft dat deze moord zo spoedig opgehelderd is kunnen worden. Voor dat buurtonderzoek had men de medewerking gekregen van de ambtenaren van de burgerlijke stand, die kans hadden gezien in één nacht tijds duizenden adresen te ver strekken. Flink werd dat onderzoek aan gepakt. Men was zó te werk ge gaan, dat allerleerst aan de huis vrouw bepaalde vragen werden ge steld, waarna haar dar. verzocht werd diezelfde vragen met haar huisge noten te bespreken. Zo kon het gebeuren dat van een zeker adres uit verzocht werd nog eens een rechercheur langs te sturen, omdat de heer des huizes toch wel iets meende te kunnen meedelen. Zijn verhaal bleek hierop neer te ko men, dat hij op die bewuste dinsdag middag een bekende had zien lopen met een hem onbekend jongetje, dat wantjes droeg. Dit laatste klopte en men had dus een aanknopingspunt. Deze tip is het ten slotte geweest, die ertoe geleid heeft dat de kap persbediende in zyn woning gear resteerd kon worden. De politie kon dit trouwens te gereder doen, omdat uit een allereerst gehouden onder zoek gebleken was, dat L. een rij bewijs had i over een oude auto be schikte. Bovendien was de politie er zo goed als zeker van dat Marcel meegenomen moest zijn door iemand die hij kende, weshalve men aan dat buurtonderzoek zoveel waarde hecht te. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van donderdagavond tot vrijdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). VERANDERLIJKE BEWOLKING Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Over het algemeen weinig ver andering in temperatuur. Over wegend matige wind tussen oost en zuidoost. HELSINKI zwaar bew. 5 —2 STOCKHOLM mist 5 1 OSLO ijzel —5 —2 KOPENHAGEN geh. bew. 3 1 ABERDEEN geh. bew. 5 4 LONDEN half bew. 8 5 BRUSSEL half bew. 12 4 LUXEMBURG zwaar bew. 10 0 PARIJS licht bew. 6 0 BORDEAUX half bew. 17 7 GRENOBLE licht bew. 11 1 NICE zwaar bew. 11 8 FRANKFORT onbew. 12 1 ZURICH mist 10 2 GENEVE mist 8 0 LOCARNO regen 4 0 WENEN licht bew. 7 1 INNSBRUCK onbew. 10 1 BELGRADO geh. bew. 11 ATHENE zwaar bew. 14 9 ROME licht bew. 14 3 AJACCIO onbew. 15 3 MADRID onbew. 15 4 MALLORCA onbewolkt 18 5 LISSABON onbewolkt 21 6 PAUZE Vandaag: Petrus Damlanus (1007- 1072), monnik, kardinaal, kerkleraar en kerkhervormer. Morgen: Matthias, apostel. PREEK VAN 1000 JAAR OUD Laten wij op reis Hem tot gids kiezen, met wie wij bij aankomst hopen verenigd te worden. Als wij met Hem lijden, zullen wij met Hem heersen. Niemand late zioh in ijdelheid ver leiden. Niemand late zich bedriegen door valse hoop en zekerheid. Want wij kunnen niet èn hier van alle vreugden der wereld genieten èn daar heersen met Christus. (Uit preek van H. Petrus Damianus) PUZZEL Haagse inbrekers brandden dertien mille uit brandkast Bijzonder vakkundig en zorgvuldig hebben vannacht inbrekers een brandkast open gebrand, die zich in het kantoor van een opslagplaats voor limonade en andere dranken aan de Zwetstraat in Den Haag be vond .Nadat een van hen door een bovenlicht aan de voorzijde was bin nengekomen, heeft hy, hetzij de ach terdeur, die uitkomt in een sleuf, hetzij de voordeur voor zijn makkers geopend, die vermoedelijk de acety- leenflessen bij zich hadden, waarmee de snijbrander is gevoed. Om de brandkast hebben de inbrekers een hut van stalen kasten, een vloerkleed en een dekzyl gebouwd, waarna zij rustig en deskundig aan het werk zijn gegaan. Uit de kast hebben ze ongeveer 13.000 bemachtigd. Tentoonstelling op hippisch gebied Ter gelegenheid van het zevende lustrum van de Kon. Nederl. Federa tie van landelijke rij verenigingen, zal op zaterdag vier maart a.s. in „Ti- voli" te Utrecht een ééndaagse ten toonstelling op hippische gebied wor den ingericht. Dank zij de medewerking van rijks- en gemeente-instellingen, van musea en particulieren is een prach tige collectie schilderijen, prenten, hoefijzers uit verschillende tijdper ken, bitten, arresleden en wagentjes, tuigen, beelden en vele andere curio siteiten van het paard en de paarde- sport betrekking hebbende, bijeenge bracht. Deze één-dagstentoonstelling is voor bezichtiging opengesteld van 11 tot 13 uur en van ongeveer 4.30 n.m. tot 9 uur des avonds. Dezelfde dag zal, eveneens in „Ti- voli", een algemene ledenvergadering van de federatie worden gehouden, die belangrijk is vanwege de wisse ling van voorzitter. De huidige func tionaris, de heer P. K. Kistemaker uit Hoofddorp, is aftredend en heeft zich niet me^r herkiesbaar gesteld. No. 516. Horizontaal: 1 zoon van Jacob, 3 oude benaming voor stère, 8 oude rekening (afk.), 9 provincie v. Nederland, 10 bestuurslichaam bij de Romeinen, 12 voorvoegsel, 13 vaartuig, 14 pastoor (afk.), 15 boom, 17 juffrouw, 19 slede, 20 schijn, voorkomen, 21 voegwoord (Fr.), 22 wijze van doen, 24 stad in Z.-Italië, 26 bekende afkorting, 27 rang, 28 tel woord (Eng.). Verticaal: 1 kleine hoeveelheid van een geneesmiddel, 2 vlaktemaat, 3 romp van een gestrand schip, 4 on- bep. voornaamw., 5 scheikundig ele ment (afk.), 6 hevige wind, 7 tel woord, 9 op die plaats, 11 akelig, 14 weddenschap, 16 aardappel, 17 meis jesnaam, 18 dorpje in N.-Brab., 20 karakter, 21 plaats in Duitsland, 22 onbep. voornaamw., 23 telwoord, 25 scheikundig element (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 505 Horizontaal: I Hengelo, 6 Man, 7 opa, 9 A.K., 10 dis, 12 sa, 13 liter, 15 toon, 16 goed, 17 laars, 19 E.K., 21 Rie, 22 we, 23 kei, 25 del, 26 gelaten. Verticaal: 1 hak, 2 en, 3 geit, 4 L.O., 5 Ops, 6 mastiek, 8 aandeel, 10 dinar, II Segre, 13 lol, 14 ros, 18 Aida, 20 keg, 22 wen, 24 i.e., 25 de. PUNT Nabij Borger in Texas is woens dag op een bouwwerk van een olie raffinaderij een buisleiding ontploft. Negen personen werden gedood en één gewond. Na de ontploffing-brak brand uit Twee-en-dertig vrijwilligers van de Britse marine zullen vanaf zaterdag a.s. vjjf dagen lang gaan ronddrijven op een tweetal vlotten in de Atlantische Oceaan met een da gelijks rantsoen van een halve liter water en honderd gram suikerklont jes. Deze uithoudingsproef, „Operatie overleven" genaamd, begint op on- e/0 WW, t?l.ZU'd,WeSten) Z™ -*'■ «cho.ntje, aardig Ierland. Op elk vlot 2al een dokter vindt, kunnen we de hakje, wel wat aan boord zqn. korter maken...."

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3