Sleutelgat Kennismaking door de jeugd onder de koepel van de Kath. Jeugdraad 20 Jaar Stalen Band Burgerlijke Stand gem aankondiging uitbundig gevierd „BOMEN STERVEN STAANDE" Leidse agenda Katholieke Melkhandelaren zondag morgen bijeen :menspel voor ouders voorhout Op koninklijk verzoek: Voorstelling van bloemenspel voor ouders MAANDAG 20 FEBRUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA Vrolijke avond te Leiden De Leidse Katholieke Jeugdraad, centraal orgaan van alle katholieke organisaties voor jeugdbeweging en jeugdzorg, snort- en cultuurbeoefe ning te Leiden, organiseerde zater dagavond in het St. Antoniusclub- huis een contactbijeenkomst voor de overkoepelde groepen, zulks met het doel de jongelui zowel persoonlijk, als met eikaars werk te laten ken nismaken; zij kregen daarvoor een pracht gelegenheid zich in hun speci fieke eigen club- of verenigingssfeer te presenteren, waarop zij zich, over het geheel genomen, goed bleken te hebben voorbereid. Het boven omschreven doel dezer bijeenkomst werd voor de aanvang van het gevarieerde programma nog maals benadrukt door de voorzitter der Kath. Jeugdraad, de heer M. P. F. Mever, dlc ook de wens uitsprak dat deze kennismaking vooral de on derlinge verstandhouding en samen werking zou mogen bevorderen. De K.J.R., waarvan de bestuursle den mr. A. van Gennip (vice-voor- zitter), A. J. C. Duindam (secr.) en aalmoezenier pater H. Hagen o.f.m., mede als gastheren optraden, is ook vertegenwoordigd in de „Leidse Jeugdactie". Namens deze instantie waren aanwezig ds. P. L. Schoon- heim en de heer G. Steinbach. De Diocesane Jeugdraad werd vertegen woordigd door de heer W. Schelberg. Verder waren er talrijke afgevaar digden van o.a. het Geref. Jeugdver band, de Gem. Sportstichting, als mede aalmoezeniers en bestuursleden van aangesloten clubs. Ook deken W. P. M. Haring woonde een deel van het programma bij. Met een kritische beschouwing der onderscheidene programmadelen zou men te kort doen aan de enthousias te voorbereiding en presentatie. Voorop dient te worden gesteld, dat elke groep heeft gewoekerd met beschikbare krachten en middelen. Gemeten met deze maatstaven is er een manifestatie der Leidse Kath. Jeugd uit de bus gekomen welke, na wat schaafwerk en timing, zeker herhaling verdient. De knapen van „de SpreeuWpot" (SF.L.) improviseerden naar harte lust in een toneelstukje. Joop Koe- voets gaf hun hierbij de vrijheid in een zekere gebondenheid. De gidsen van de Lidia-groep (St. Petrus-paro chie) dansten charmant een oosterse bruiloft, choreografisch geheel eigen werk. De meisjes van „De Vrolijcke Arke" waren de vrolijke belhamels in de klas van juffrouw „Schaap", waarbij opgemerkt mag worden, dat voorzichtigheid in het profaniseren Van de godsdienst, vooral op het to neel, geboden is. Het meisjes-gilde van de St. Jo- leph-parochie schilderden het Hol- ZOEKT U EEN GOED HORLOGE voor 3ü.- en 40 - of het allerbeste van 1200.- en 300.-? v. d. WATER, Haarlemmer straat 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen (Advertentie) Succes voor Peerke Donders op nationaal EHBO-concours Op de finalewedstrijden om het bondskampioenschap te Vlissingen heeft „Peerke Donders" uit Leiden het er niet slecht afgebracht. Er wa ren voor de Peerke Donders-ploegen wel geen ploegkampioenschap weg gelegd, maar de commandanten van de beide ploegen wisten ieder de eerste commandantsprijs te halen. De junior-ploeg bestaande uit mevr. Ton BroekDnhlkamp, met als helpers mej. R. Juffermans en de heer Van der Voort legde in hun af deling beslag op de derde prijs. De ser.ior-ploeg met mej M. Luykx als commandante en mevr. CivalRei- zevoort en de heei Vrouwenvelder als helpers moesten genoegen ne men met de vijfde plaats van de 10 deelnemende ploegen. In de senior-klasse vooral, kwam er heel wat inzicht aan te pas om te zorgen dat de „slachtoffers" van een messengevecht en een bromfietson geval het er nog levend van af brachten. Al met al was het voor de afdeling wederom een behoorlijk succes en men heeft er weer heel wat van kunnen leren. Geboren: Cornelia dr van J. Later- veer en C. Gijsman; Marina Elisa beth dr van H. de Jonge en M. H. Schreuders; Janna Dirkje dr van J. Nijgh en M. Herbert; Johannes zn van J. A. L. ten Hoope en T. M. J. Trouwborst; Johanna Geertruida Pe tra dr van G. T. den Hartog en H. G. C. Wijfje; Johannes Jacobus zn van W. F. A. Vermond en H. H. Baars; Helena Jasperdina Maria dr van L. Braxhoven en A. M. J. Swa- nenberg; Erik zn van P. G. A. Fleur en J. Hartmann; Henriötte Willy dr var W. J. Plauw en J. E. Kolle; Ja cobus Johannes zn van J. C. Teske en E. J. Vreeken; Astrid Everdna dr van J. J de Boer en E. M. van der Steen; Miranda Maria Louisa dr v. J J. Blansjaar on J Ju. Overleden: K. Reisenfeld 76 jr echtgen. v. B. M. Noach; M. Mechel- se 83 jr vrouw; S. Va.lentgoed 81 jr man; A. W. van der Kooi 45 jr man. landse ijsvermaak in een pantomime. De Club de Limetz was vergenwoor- digd door zijn toneelgroep o.l.v. Joop Koevoets met een uit het Frans ver taalde middeleeuwse schets „De Apo theker", een succesvol optreden in verzorgde kostumering. De Lode- wijksgroep, verkenners en welpen van de Petrus-parochie, verbleven in een kanibalen-dorp waar een blanke welp op het menu prijkte. Dit korte, doch spectaculaire optreden verdient, zonder anderen tekort te doen, zeker bijzondere vermelding. Drs. G. Bot liet zijn groep optreden in een fluorescerende verlichting hetgeen een spookachtig effect ten gevolge had, later hebben wij achter de schermen kunnen constateren wat veel fantasie met eenvoudig mate riaal kan bereikeh. Het sportieve element werd ver zorgd door de gynastiekvereniging „Groen Wit" met een aantal atletiek- demonstraties, tijdens de pauze de monstreerden enige tafeltennissers van DOCOS. De muzikale omlijsting werd op bijzondere wijze verzorgd door een vijftal jongemannen onder de ver zamelnaam „Music Interpreters" met piano, klarinet, gitaar, drums en con tra-bas (de laatste gemaakt van een theekist met het geluid van een „echte"). ONTTREKKEN AAN HET OPENBAAR VERKEER Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter kennis van be langhebbenden, dat met ingang van 21 februari 1961 tot en met 6 maart d.a.v. ter gemeente-secretarie, afde ling Openbare Werken (Stadhuis, ka mer 111), ter inzage zal liggen een ontwerp van een door hun College aan de Gemeenteraad voor te stellen besluit krachtens artikel 9 der We- genwet (met toelichting en situatie tekening), tot het aan het openbaar verkeer onttrekken van een gedeelte van de Koppenhinksteeg, voor de bouw van een rijwielberging ten be hoeve van de school Hooglandse Kerkgracht 20a. Eventuele bezwaren tegen dit voor stel moeten uiterlijk op 13 maart 1961, overeenkomstig artikel 10, lid 2, van genoemde wet bij de Gemeen teraad worden ingediend. Leiden, 20 februari 1961 Burgemeester en wethouders voornoemd, de Burgemeester, F. H. van Kinschot. de Secretaris, J. Bool. De avond werd besloten met volks- dansdemonstraties van de Katholieke Volksdansgroep „Nieuw Holland". Een tot de laatste plaats bezette Stadsgehoorzaal, leden en begunsti gers van de personeelsvereniging van de Nederlandsche Constructie Werk plaatsen en Hollandsche Electrolasch Maatschappij, heeft zaterdagavond op grootse wijze het 4e lustrum van de bloeiende Stalen Band meege vierd. Receptie. De jubilerende Stalen Band had 's middags al gerecipieerd in de can- tine van de HCW. Onder de vele aanwezigen bevond zich ir. H. Hof man, directeur van de NEM. Namens de gepensioneerde sprak de heer De Graaf. Hij sprak er zijn dank over uit, dat de gepensioneer den nog steeds meetellen voor de Stalen Band. Op alle avonden wor den zij nog steeds uitgenodigd. Vele sprekers namens verenigingen, waar de verschillende afdelingen van de Stalen Band sportieve of vriend schappelijke contacten onderhoudt, complimenteerden het jubilerend bestuur. Een massa bloemen en ge schenken aan lfet einde van de re ceptie onderstreepten de good-will, die de Stalen Band zowel in als bui ten het bedrijf aan de Zoeterwoudse- weg. De voorzitter van de jubileum commissie, de heer C. Pauw, richtte zich, in de Stadsgehoorzaal na een woord van welkom tot de heren W. E. Bongaerts en ir. H. Hofman, di recteuren van de maatschappijen en de heer Stokman, adjunct-directeur, tot het jubilerend bestuur. De dank voor het vele werk in het verleden kreeg gestalte door de aan- --- Het nijpend woninggebrek in Leiden zal spoedig weer wat ver minderen: op 10 maart zullen door architectenbureau E. F. Groosman te Rotterdam namens het gemeenetbe stuur 228 woningen, 30 garages en 10 motorstallingen worden aanbesteed. Deze woningen zullen worden ge bouwd in plan Leiden ZW VII C-2 op een terrein gelegen nabij de Beetho- venlaan. Zaterdagavond om acht uur is op de Haarlemmerstraat, hoek Don- kersteeg, een 21-jarige inwoner uit Zoeterwoude, de heer W. Hogervorst, toen hij van zijn fiets stapte, geval len. Met een bekkenfractuur moest hij naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht, In de nacht van zaterdag op zon dag heeft de Leidse politie een 19- jarige inwoner uit Lisse op heterdaad betrapt bij het vernielen van de siga retten-automaat op de hoek van de Apothekersdijk en de Prinsessekade. Hü had vier pakjes sigaretten op zak. Het architectenbureau D. Landman te Leiden heeft namens B. en W. het bouwen van een openbare ULO- school met rijwielstallingen na een onderhandse aanbesteding opgedra gen aan de firma K. Burgy te Oegst- geest voor het bedrag van 526.500. De electrische installaties aan ge noemde school zijn opgedragen aan de firma J. L. Nouwens te Oegst- geest. Weer was er zaterdagmiddag zon in de raadzaal van Voorhout en weer was er die gespannen verwachting, die er zijn kan, voor het doek op gaat. Ditmaal was het niet voor Hare Majesteit de Koningiri, dat de kinde ren op moesten treden, echter wel op verzoek van onze landsvrouwe, voor hun ouders en familieleden. Nadat burgemeester P. M. F. Smol ders van Voorhout allen een hartelijk woord van welkom had toegeroepen, nam het spel, dat nog niets van zijn charme verloren hadL een aanvang Ook ditmaal zetten de kinderen hun beste beentje voor en het werd weer een geslaagde hulde, al was het dan zonder haar aanwezigheid, aan de Koningin. Het was zeer zeker een groot genoegen voor de ouders nu ook datgene te kunnen zien, wat hun kinderen aan H.M. hadden aange boden. bieding van een hypermoderne vol automatische stencylmachine. Het werk van de secretaris zal door dit cadeau buitengewoon verlicht en ge ïntensiveerd kunnen worden. De echtgenotes van de bestuursleden kregen hierna een fraaie ruiker. De heer H. Laman, voorzitter van de personeelsvereniging, dankte de jubileum commissie en allen op wier steun hij altijd had kunnen rekenen. De Stalen Band heeft haar nut be wezen. Het was slechts omdat men altijd op aller medewerking had kun nen vertrouwen. „Moge door het werk van De Stalen Band" zo zeide hij, „altijd de goede verhoudingen, onder de werkers van de HCW en NEM uitgebreid en verstevigd wor den, tot vermeerdering van de ar beidsvreugde en de welvaart van het bedrijf". Vlot cabaret. Met een uitbundige show, gepre senteerd door Roland Wagter, werd de feestvreugde snel aangewakkerd. Rita Corita, komisch zangeres, kon geen groter succes oogsten. De 2 Wa- ma's completeerden de jool. Fransky liet nog eens zijn TV-succes zien. Hoewel de meeste aanwezigen hem waarschijnlijk wel op de TV hebben gezien, slaagde deze grote kleinkun stenaar erin, zijn nummer verrassend en nieuw te brengen. De heer Alphenaar kon na een laatste verzoek-optreden van de Wa- ma's een publiek overnemen, waar de feeststemming goed inzat. Met de „Woodchoppers" is het tot drie uur 's nachts een feest geworden, dat de De Stalen Banders nog lang zal heu gen. DE HEER B. HAGEMAN GEHULDIGD OPPERVLAKKIG beschouwd is het spel, dat „Litteris" zaterdag avond op de planken bracht, een gewoon amusementsstuk, dat ver maken wil door de ongewoonheid van de situatie en de verrassende wendingen. „Bomen sterven staan de" is net werk van een Spaanse schrijver, Alejandro Casona, die het in 1940 schreef. Het laat ons kennis maken met een zeer eigenaardig kantoor, waar zoveel rare individuen rondlopen, dat het waarlijk geen wonder is als de twee bezoekers, die even moeten wachten de neiging voelen om gillend te vluchten. De opzet van het kantoor blijkt echter niet misdadig te zijn integendeel, het wil de mensen helpen door ze een kleine illusie voor te spelen, welke vaak hun hele leven kan ver anderen. Zo wil men een oude dame de te leurstelling van haar leven bespa ren, door een kleinzoon, die reeds 20 jaar geleden er van door is gegaan en die men thans dood waant, in le vende lijve te laten optreden. De oude dame denkt, dat haar kleinzoon getrouwd is dus trekken de direc teur van het kantoor en een pas aangeworven medewerkster als kleinzoon plus gade „vermomd" naar het huis van de grootmoeder. Hetgeen natuurlijk de nodige ver makelijke complicaties oplevert. Maar dan verandert het spel plotse ling van aard; de echte kleinzoon een schurk doemt op en wil de oude mensen geld afpersen. Dan toont de oude grootmoeder een on verwachte sterkte van karakter: oude bomen sterven wel, maar dan recht op. Door het eigenaardige begin, dat geheel in tegenstelling staat tot het eind, terwijl de middenmoot vrij MAANDAG 20 FEBRUARI K O; Land en volk van Tsje- choslowakije, 8 uur n m. in de Foyer van de Stadsgehoorzaal. St. Antonius. Bijeenkomst en ad vieszitting, 8.30 uur n.m. in „de Ver gulden Kruik". Interscholairc Culturele Ontmoe ting. Stadsgehoorzaal. 8 uur n.m. DINSDAG 21 FEBRUARI Leidse Kunstkring voo r Allen. Concert, 8 uur n.m. in de Stadsge hoorzaal. St. Vincentiusvereniging. 7 uur Avondmis in de Hartebrugskerk, waarna Algemene Vergadering in de Romanuszaal. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. Aanvangscursus 8 uur n.m in .De Vroolijcke Arke", L. Pieterskerk- koorsteeg. WOENSDAG 22 FEBRUARI Kath. Leidse Ouderraad. Forum van schoolhoofden ter kennismaking met het onderwijs in Leiden na het lager onderwijs. St. Antonius Club huis, 8.15 uur n.m. VIRO. Mr. Leemans over Israël. In de rechterzaal van de Willem de Zwijgerkerk te Oegstgeest, 8 uur n.m. Leidse Ver. van Postzegelverzame laars. Vergadering 8 u. n.m. in „Zo- merzorg". K. O. en L.J.A. Filmvoorstelling Pepote, kind van de straat. 14.30 u. ir het Rex-theater. Ver. tot Bevordering van de Wel sprekendheid. Bijeenkomst in het Gulden Vlies, 8 uur n.m. DONDERDAG 23 FEBRUARI K. O. en L.J.A. Filmvoorstelling Pepote, kind van de straat. 14.30 uur Lido-thater; 14.30 uur Casino-thea ter. K O Rotterdams Philharmonisch Orkest. Solist Robert Alexander Böhnke (piano) 8 uur n.m. in de Stadsgehoorzaal. Dienst Welzijnszorg Leger. „De Herbergierster" door toneelgroep het Masker. 8 uur n.m. in de Doelenka zerne. VRIJDAG 24 FEBRUARI Leidse Assurantie Club. Leden vergadering in „De Vergulden Turk" 8 uur n.m. AFOTHEKERSDIENST Geopend: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, telefoon 21060. conventioneel is, is dit spel wel wat vreemd; maar de moraal is aan vaardbaar, nl. dat eer* ogenblik van geluk, de mens sterken kan om ver dere teleurstellingen dapper te dra gen. IN ELK GEVAL weet de schrijver welke mogelijkheden het toneel bieden kan; het stuk is speelbaar en dat blijkt o.a. uit de manier, waarop het spel aansloeg bij de spelers. Zelden hebben wij Litteris zó goed zien spelen. Dat lag niet alleen aan de schrijver, maar ook aan de spe lers. Bob Hageman is een jongeman wien het acteren in het bloed zit, hij heeft het van geen vreemde. Als de pseudo-kleinzoon Mauricio wist hij de sfeer dermate te activeren, dat het in het tweede bedrijf zelfs tot een open doekje kwam. Ook mevr. Hageman-Verhagen was uitstekend als de grootmoeder, volkomen na tuurgetrouw en als steeds het toneel vullend met haar spel, zodra zij ver schijnt. Mevr. hogewind-v. Oort- merssen vulde dit tweetal zeer ge lukkig aan. Litteris bezit genoeg „materiaal" om ook de bijrollen op verantwoor de wijze te doen bezetten. Zo kwam Bram Hartevela met een zeer aan nemelijke grootvader en zagen we in de eerste cate vermakelijke typen (die zelfs goochelen konden en met honden manoeuvreren) van Herman Frentzen. Henk Fuchs, Hein Mol en Wim Smitt. Syb v. Aggelen was een behoorlijk schurkje in het laatste bedrijf, ter wijl de dames Rosien Hasselbach- Gaykema, Reekje Cool-v. Stek, Wil Eiserman en Anneke Bakker hun ge dienstige rollen naar behoren ver vulden. De decors waren als al tijd tot in de puntjes verzorgd. Aan het slot veel applaus en natuur lijk bloemen. Vijftig jaar actief. Daarna betrad de heer H. de Wilde het toneel om de heer B. Hageman te huldigen, die sinds 7 januari j.l. vijf tig jaar lid is van Litteris en sinds 1931 voorzitter. Op grond daarvan heeft de vereniging hem het ere-lid- matschap aangeboden en de heer de Wilde reikte hem het zichtbare te ken daarvan, de gouden insigne, uit. Spr. herinnerde eraan, dat de heer Hageman tientallen rollen heeft ge speeld, doch zy'n grootste verdienste lag z.i. in zijn activiteit als regisseur (ook van dit spel voerde hij de regie), waardoor hij de jongere generatie in staat gesteld heeft om de oude glorie van Litteris op peil te houden. Als geschenkt bood spr. hem een lang speelplaat aan. Gegund Door de gemeente Echt- veld is aan het Aannemersbedrijf Gebr. Sehouls te Leiden onderhands gegund, het herprofileren van de Voorstraat en kruising met Vaaltse- straat te Eechtveld. Het „Huys te Warmont Stichting exploitatie-n.v. was in voorbereiding Zoals reeds is meegedeeld, is de gemeenteraad van Warmond voor mor gen in spoedeisende openbare vergadering bijeen geroepen, waarbij als enig punt op de agenda staat vermeld: Voorstel betreffende verkoop van het kasteel „Huijs te Warmont" aan de provincie Zuid-Holland. Bij besluit van 20 mei 1960 besloot de raad tot aankoop van o.a. het „Huijs te Warmont"; omtrent deze aankoop is op 30 juli 1960 een voorlopige koopakte getekend. Krachtens deze voorlopige koopakte moet de definitie ve overdracht bij akte van transport uiterlijk op 28 februari 1961 plaats vinden. De aankoop van het kasteel door de gemeente is uitsluitend ge schied om de aankoop van alle bezittingen van het „Huijs te Warmont" mogelijk te maken en het is steeds de bedoeling geweest om het kasteel zo spoedig mogelijk weer (door) te verkopen aan een instantie of instelling, die dit gebouw zal gebruiken in overeenstemming met het karakter der omgeving. Uit de kringen van de huidige be woners van het kasteel en enkele andere geïnteresseerden kwam enige tijd geleden het voornemen om voor aankoop, instandhouding en exploi tatie van het kasteel een Naamloze Vennootschap op te richten met als doel het kasteel te behouden voor in hoofdzaak pa tieuliere bewoning, in overeenstemming met het karakter van het omliggend landgoed en alles verkopen. Deze onderhandelingen werden ook geopend, maar eer deze konden worden afgesloten deden zich nieuwe ontwikkelingen voor. Door de stichting „Zuid-Hollands Landschap" werd tot de provincie Zuid-Holland het verzoek gericht om o.a. een provinciale subsidie te verlenen in de aankoopkosten van het boscomplex (met portiers wo- wat daarmede in de ruimste zin kan- ning) en een subsidie van ƒ10.000 samenhangen Van de zijde van deze n.v. in oprichting bereikte B. en W. het verzoek om te onderhandelen over de voorwaarden waaronder zij bereid zouden zijn aan de raad voor te stellen het kasteel aan haar te voor deelneming in bedoelde N.V. Deze stichting zou nl. mede-aandeel houdster dezer N V. worden. Gede puteerde Staten van Zuid-Holland stelden de Provinciale Staten voor deze subsidie te verlenen. Prov. Staten willen zekerheid dat doel wordt bereikt Bij de behandeling van het voor stel van Gedeputeerde Staten in de provinciale staten bleek dat vrijwel alle leden daarvan van mening wa ren, dat er een zo groot mogelijke zekerheid moet bestaan, dat het door bedoelde N.V. omschreven doel in derdaad bereikt wordt. Vrijwel alle statenleden meenden dat de inmid dels opgestelde en aan hen overge legde ontwerp-statuten der N.V. deze zekerheid niet verschaffen. Zij acht ten dit punt van zo'n groot belang, dat zü meenden dat dit alleen „vei lig gesteld" zou kunnen worden, in dien het kasteel, althans voorlopig, in handen der provincie kwam. In de vergadering van provinciale sta ten van 8 februari j.l werd dan ook een initiatief-voorstel, ondertekend door vertegenwoordigers van vrij wel alle frakties der provinciale sta ten, ingediend om het kasteel door Leden van de afdeling Leiden van de R.K. Bond van Melkhandelaren ,,St. Paschalis" kwamen zondagmor gen in de kapel van het St. Elisabeth- ziekenhuis bijeen, waar de geestelijk adviseur, pater Hubertus Nieuwen- huysen o.f.m, een plechtig H. Mis op droeg. Eigen leden verzorgden de vaste en wisselende gezangen onder leiding van de heer A. J. van Mil, ter wijl het lid de heer Overdevest cïe or gelbegeleiding verzorgde. In het GuldenVlies stond voor de spraakt pleidooi had gehouden voor leden een smakelijk ontbijt gereed, „Santos", het fonds dat TBC-bestrij- dat alle eer werd aangedaan. Namens ding en opleiding van jonge priesters de NRKM was de heer J. van Zijp tegenwoordig. De bestuursleden van de NRKM, de heren Lambermont en Heemskerk, waren tot hun spijt ver hinderd. Tijdens deze maaltijd werd ook het oor gestreeld: de heer Der Kinderen zorgden voor gezelige piano-muziek. De voorzitter, de heer J. P. van der Holst, sprak een woord van welkom dergebracht, zijn nieuwe in de plaats tot de leden en de heer Van Zijp wees gekomen. Men moet kunnen geven en in een toespraak op de noodzaak van nemen, aldus de heer Van der Holst. HOUT ijk verzoek: Na beëindiging van het spel, was het burgemeester Smolders een groot genoegen om de ouders te bedanken voor hun spontane medewerking, als mede voor het vervoer vèn en naar de gemeente Voorhout voor de repe tities. Daarna richtte hij zich tot de mede werksters en medewerkers aan het spel en uitte veel lof over de pret tige manier, waarop het tot stand was gekomen alsmede de vlotte me dewerking van klein tot groot. Vervolgens rich te spreker zich tot alle aanwezige en niet-aanwegie me dewerkers, die tot het zo succesvolle bezoek van H.M. de Koningin aan Voorhout hadden meegewerkt, Tot broeder Vincentius van de Bisschop pelijke Nijverheidsschool, die zich heeft ingespannen voor de aankle ding van het toneel en alles wat daar nog bij kwam. Een welgemeend com pliment voor de heer Joh. van Ger ven, die steeds bereid was de nodige textielmaterialen voor het decor aan te dragen. Tenslotte ook veel dank aan de regisseur van het bloemenspel, de heer Adr. Vlasveld van Voorhout, welke spreker direct bereid had ge vonden, de leiding van het spel op zich te nemen en die hef op een heel prettige wijze en rr.et zeer vee) tact, tot een zo prachtig resultaat had ge bracht. De heer Vlasveld dankte vervol gens de ouders voor hun vertrouwen, hun kinderen aan zijn leiding te heb ben willen afstaan en burgemeester Smolders voor diens belangstelling, vooral tijdens de repetities. Tot slot dankte de heer v. d. Aard weg van Lisse namens de ouders der medewerkende kinderen. Men bleef hierna nog een poos gezellig bijeen. Het werd door de ouders zeer ge waardeerd, dat deze tweede opvoe ring op verzoek was geweest van H.M. de Koningin zelf toen zij tij dens haar bezoek had opgemerkt het op prijs te stellen óat ook de ouders van de kinderen dit spel zouden zien. Toen burgemeester Smolders hierop opmerkte, dat iit reeds het plan was. bleek de koningin hierover zeer ver heugd. Een dertigtal kinderen uit de Bol lenstreek namen deel aan het spel. een goede organisatie, zeker in deze tijd. Door een misverstand wachtte men tevergeefs op de komst van de spre ker, pater Commandeur, die gespro ken zou hebben over „Radio en tele visie in het gezin". Hoewel een belangrijk onderdeel van deze sociale zondagmorgen hier mede kwam te vervallen bleef men niet bij de pakken neerzitten. Nadat de heer Compier een warm, welbe- uit de middenstand beoogt, sprak de voorzitter over de problemen van deze tijd voor de melkhandel. Hij sneed ook de nieuwe vestigingswet aan en kwam tot de conclusie, dat de ze voor de melkhandel niet al te on gunstig is. Men moet nu eenmaal met zijn tijd mee, en voor de artikelen, die ook bij andere branches zijn on de provincie te doen aankopen. Een speciaal te dezer zake gevormde commissie ad hoe uit de Provinciale Staten heeft hierna een bespreking belegd in 1 erband met het door haar aan Gedeputeerde Staten uit te bren gen advies over het voorstel. Bij deze bespreking waren ook B en W. van Warmond vertegenwoordigd. Hierbij bleek wel, dat wellicht do gehele transactie inzake de aankoop van de bezittingen „Huijs te War mont" in financieel opzicht op losse schroeven zou komen te staan, in dien de provinciale staten de door haar verlangde zekerheid ten aan zien van de bestemming van het kas teel niet zouden verkrijgen. Volgens de provinciale staten is deze zeker heid alleen dan te bereiken, indien de provincie het kasteel in handen krijgt. De commissie adviseerde Ge deputeerde Staten dan ook het be doelde voorstel over te nemen. Dit heeft geresulteerd in een nader voor stel van Gedeputeerde Staten aan de provinciale staten om het kasteel aan te kopen en hen te machtigen te onderhandelen over de bestemming van het kasteel onder nader door de Provinciale Staten te stellen voor waarden Dit voorstel werd door de Staten op 15 februari jl. aangeno men. RAAD MOET BESI UITEN Het is echter duidelijk, dat voor verkoop van het kasteel aan de pro vincie nog een besluit van de raad nodig is. Zowel in bedoelde bespre king als in contakten met de desbe treffende provincial* organen, is vanwege B. en W. hierop gewezen en is daarbij gest-ld dar naast de koopsom, die de gemeente voor het kasteel betaa'de (tw. 1 90 900.-), zij ook nog de bijkomende kosten ver goed moet krijgen, welke te hare las ten zijn gekomen voor de verwer ving van een en ander. Provinciale Staten gingen hiermede natuurlijk accoord en hebben de aankoopprijs hierop afgestemd. Onder de gegeven omstandigheden, waarbij enerzijds een rol speelde het provinciale sub sidie aan Zuid-Hollands Landschap" ln de aankoop kosten van het bos complex (en waarhij deze gemeente betrokken is i.v.m. de door haar ge sloten voorlopige koopovereenkomst omtrent de aankoop van het geheel der onderhavige bezittingen) en an derzijds het uitdrukkelijke standpunt van de provinciale staten inzake de bestemming van het kasteel, was en is het voor B. en W. niet meer mo gelijk de onderhandelingen met meergenoemde N.V. voort te zetten en hieromtrent een voorstel te doen Provinciale Stalen hebben het sub sidie aan ,Zuid Hollands Landschap" verleend en het aenkoophesluit van het kasteel genomen, in de verwach ting dat de gemaente bereid zal zijn het kasteel aan de provincie te ver kopen. Genoemd aanknopbesluit van Provinciale Staten moet echter nog de koninklijke Goedkeuring verkrij gen Aanvankelijk was de verwach ting dat deze goedkeuring niet vóór 2P februari verkregen zou kunnen worden. In dat geval zouden er twee transporten van het kasteel nodig zijn nl.: krachtens de desbetreffende voorlopige koopovereenkomst uiter lijk 28 februari a s van de fa. Krantz aan de gemeente Warmond en daar na van deze gemeente aan de pro vincie, Dit brengt extra overdrachts kosten met zieh mede. Van de zijde van Gedeputeerde Staten wordt dan ook getracht bedoelde koninklijke goedkeuring zo tijdig te verkrijgen, dat het kasteel uiterlijk 28 februari a.s. rechtstreeks definitief aan de provincie kan worden overgedragen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2