Adverteer! Leidse Courant BRIJNEN Gemeenteraad van Ter Aar kocht grond van kerkbestuur letmuiden zoetermeer Let op de st'jl SERVEERSTERS en KAMERWERKMEISJES turfmarkt 7 leiden le TOURINGCAR-CHAUFFEUR le MONTEUR CHAUFFEUR-MONTEUR REISBUREAU METAAL aankomende mnl. kantoorbediende ASSISTENTE v/d huisvrouw KOFFIEJUFFROUW SERVEERSTERS KAMER- en KEUKENMEISJES VERHUIZINGEN jan van duuren SCHEEPS TIMMERMAN Groot Vastenavondbal nieuwveen aangeboden SLAGERS- BEDIENDE k. veelenturf personeel DAUPHINS gevraagd te huur woningruil diversen ZATERDAG 28 IANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA S De gemeenteraad van Ter Aar kwam gisteravond in voltallige zit ting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. J. Hogenboom. Bij de aanvang deelde de voorzitter mede, dat hij zich zou onthouden van een nieuwjaarstoespraak en overzicht van hetgeen in het afge lopen jaar tot stand kwam. Beter was het ons te bezinnen op de taak die ons wacht, aldus de voorzitter. Tot lid van de kringraad vleeskeu ringsdienst kring Alphen a. d. Rijn werd benoemd wethouder N. den Hollander, als plaatsvervangend lid werd benoemd de heer P. C. v. Rijn. Voor de oeververdediging langs de Leidse Vaart, van het gedeelte van af de dode sluis tot de Westkanaal- weg, waarin uithollingen zijn ont staan werd een crediet toegestaan. Met het totale bedrag voor de ver betering zal 2550,- gemoeid zijn. Rijnland draagt hierin voor 40 pet. bij zodat het deel voor rekening der gemeente 1550,- bedraagt. De gemeentelijke garantie i.v.m. door de stichting drinkwaterleiding „De elf gemeenten" te sluiten geld leningen werd verhoogd. Het be stuur der Chr. Nationale school vroeg en verkreeg medewerking voor de inrichting en meubilering van een onderzoekkamer. Van de school voor Ohr. Volksonderwijs was 'n aanvraag om medewerking voor het aanbren gen van een schutting op de speel plaats. Ook deze medewerking werd verleend. Verder werd gevraagd 300,- voor het gebruik van 'n gym nastieklokaal volgens art. 105 der lager onderwijswet. Aan dit verzoek kon niet worden voldaan, omdat ge noemd artikel zulks niet toelaat. Verhoging subsidies Door de besturen van het Wit Gele Kruis en het Groene Kruis was een verzoek ingediend om een subsidie regeling te maken op grond van ver schillende taken. Deze wijze van subsidiëren was volgens de voorzit ter omslachtig en ingewikkeld. Wan neer aan dit verzoek voldaan zou worden dan zouden blijkens een in gesteld onderzoek naar de financiële situatie de Kruisverenigingen, deze meer ontvangen dan nodig is voor 't vervullen der taken. B. en W. menen dat de bestaande subsidieregeling bruikbaar is en dat het werk kan worden verricht, indien de subsidie per lid en per jaar wordt verhoogd van 4 tot 7 gulden. B. en w. stelden voor hiertoe te besluiten. De heer Koning verklaarde zich met dit voor stel te kunnen verenigen. De raad besloot overeenkomstig het voorstel van b. en w. De kraamcentra „De Veenstreek" van het Wit Gele Kruis en Zuid-Hol land Noord-Oost van het Groene Kruis vroegen verhoging van de sub sidie per verzorgingsdag die nu een gulden bedroeg. B. en w. stelden voor deze te verhogen tot 1.50. Dit voorstel verkreeg instemming van de heer Koning. De heer C. v. Vliet wilde graag weten waarvoor deze verhoging nodig was. De voorzitter deelde mede, dat de begrotingen der kraamcentra sloten met een nadelig saldo. De heer P. v. Rijn onder schreef de instemming van de heer Koning. Wethouder Volgering deel de mede, dat de verhoging nodig was hoofdzakelijk omdat men de salari ëring der kraamverzorgsters op een redelijk peil heeft gebracht. Besloten werd tot verhoging met 59 cent per verzorgingsdag. Dit zal dus 1.50 worden. Van de Vereniging Veilig Verkeer was een verzoek om subsidie groot 1088,- zijnde het bedrag van het begrotingstekort 1960-1961. De ver eniging wil aanschaffing van 'n pro jectiescherm, films, cursussen enz. B. en w. wilden bij deze aanvraag een algemene opmerking maken. De vereniging is uitermate nuttig en 't college is van mening dat dit werk gesteund dient te worden. Hoewel het gevraagde bedrag hoog is, meent men dat men deze aanvraag royaal dient te bezien, en het gevraagde bedrag moet toestaan. Helaas wordt door de inwoners het grote belang niet ingezien anders zou het leden tal veel hoger moeten zijn. Maar dit kan een reden zijn voor de overheid om dit werk te bevorderen. Na enige bespreking werd met al gemene stemmen besloten de ge vraagde subsidie te verlenen. Hierna kwam aan de orde 'n voor stel tot aankoop van gronden in het uitbreidingsplan Langgeraar. Het be treft gronden van de R.K. kerk te Langegraar, gelegen tussen het ge deelte nieuwbouw en het Altiorter- rein. De totale koopsom bedraagt 55.861,-. De voorzitter deelde mede, dat er aan de koop enkele voorwaar den zijn verbonden die echter niet bezwaarlijk zijn. Zo zal er o.a. niet gebouwd mogen worden langs de dijk onmiddellijk achter de pastorietuin. Hiertegen is geen bezwaar, omdat in het plan geen bebouwing is opgeno men. Wel willen b. en w. de bepa ling maken, dat dit zal gelden zo lang er de pastorietuin is. Ook zal er een terrein gereserveerd worden voor bijzondere doeleinden. Dit betreft grond voor het eventueel bouwen van een mulo-school. Het terrein bekend als de Kievit blijft eigendom van de r.k. kerk. Dit betreft een terrein groot 2500 m2, dat gepland is voor eventuele aanleg van een nieuw kerkhof. Na deze toelichting volgde 'n zeer korte bespreking en besloot de raad tot aankoop. In het uitbreidingsplan Aardam wordt 400 m2 grond gelegen aan de Muraltstraat, volgens voorstel van b. en w. verkocht aan L. Balvers. Enkele perceeltjes grond worden voor de tijd van één jaar verpacht als volkstuintjes. De heer C. v. Vliet wil hieraan de voorwaarde verbin den dat deze tuintjes goed worden onderhouden. Algemeen is men er voor, dat men de gronden niet zal laten verwaarlozen. Waarna tot ver- pachtig wordt besloten. Ook werden voor de tijd van 1961 tot 30 april 1967 enkele percelen viswater ver pacht aan de heren P. v. Eik, Gebr. Kraan en KL Hoogervorst. (Wordt vervolgd) De gladheid. Opnieuw is op de Provinciale weg ten gevolge van de gladheid een truck met oplegger ge slipt. Dit gebeurde vrijdagochtend omstreeks 7 uur op de noordelijke oprit van de brug over de Drecht. De wagen die uit Bodegraven af komstig was en hoog geladen was met ramen en kozijnen, kwam door het slippen dwars over de weg, waar door de lading op de weg terecht kwam hetgeen een enorme ravage veroorzaakte. Een achter de truck rijdende personenauto kon deze niet meer ontwijken en schoof onder de oplegger. De uit Alphen a.d. Rijn af komstige bestuurder had wonder bo ven wonder slechts lichte verwon dingen. Zijn wagen werd aan de voorzijde geheel vernield. Judo. Gisteravond zijn in het parochiehuis de promotiewedstrijden gehouden van de r.k. Sportvereni ging D.W.O. afdeling Judo. In deze nog jeugdige vereniging wordt hard gewerkt onder de zeer deskundige leiding van oud-Europees kampioen K. Bonte. De resultaten zijn dan ook overweldigend geweest. Alle candi- daten slaagden. Een groot succes voor de heer Bonte. De gele band behaalden in de eerste groep van de juniores: Cor Kneppers, Sjaak Lug- tigheid, Sjaak Boonekamp, Koos Gouweleeuw, Gé Killesteijn. Leo van Haastert en Bert Rienties. De oranjeband kregen in de 2e groep van de junioren: L. Lexmond, P. Fischer, J. Kneppers, P. Rietkerk, Ch. Roseleur, A. Janmaat, A. Enze en K. Ammerlaan. In de eerste groep van de senio ren: L. Lugtigheid, N. van Swieten, S. Scholten, M. Fischer, T. Stoop, A. Vuivesteijn, K. In 't Veen en P. Rietkerk. In de 2è groep senioren: P. van Steyn, C. Scholten, J. van Haastert, J. Henneken, A. v. d. Burg, S. van Rijn, H. Viegen en D. Bierhuizen. Schilder Berisma had een nieuw ate lier betrokken en gaf zijn schilder stukken persoonlijk af bij de ver huiswagen „Weest u alstublieft wel voorzichtigde verf is nog niet geheel droog". Waarop de verhuizer goedmoedig antwoordde: „Geeft niets, ik heb toch een oude stofjas aan." Velen van ons zullen on getwijfeld wel eens tobben met de stijl van onze kle ding. Het dient eigenlijk zo te zijn, dat wanneer iemand je haar garderobe laat zien en zij doet de kast open, dat je dadelijk de stijl van de draagster kunt herkennen. Uit die hele collectie moet een bepaal de lijn naar voren treden. Die kan overigens liggen in een bepaalde kleur, waar alle andere op afge stemd zijn, maar die kan ook liggen in een bepaalde vorm. Bijvoorbeeld het overheersen van sportieve kleding ln de garderobe- kast verraadt de sportieve inslag van de eigenaresse. Al moeten we uiteraard wel als het even kan van alle markten thuis zijn, toch is zo'n bepaalde lijn ln de garderobe aan te be velen. Wat de vorm be treft dient men bij zichzelf te rade te gaan. Gaat men graag sportief gekleed, dan kan hier het accent op vallen. Loopt men er liever gekleed bij, dan dient dit de lijn aan te geven. Met de kleuren is het moeilijker. Vooral wan neer men niet over zo'n dikke beurs beschikt IS het verstandig één of hoog stens twee kleuren aan te houden die ons goed staan. Waar het rokken, bloesen, truitjes enzovoort betreft, wordt met deze hoofd kleur rekening gehouden bij het aanschaffen. De kleuren van het nieuw ge kochte kunnen heel anders zijn, wanneer we er maar op gelet hebben, dat ze er mee harmoniëren. Dan is het goed. De mogelijkheid blijft dan open om diverse combinaties te maken. Hetzelfde geldt voor onze accessoires, zoals schoenen, handschoenen, sjaals, hoedjes en wat al niet meer. Ons model toont de ideale combinatie en wel van een mantel en rok van dezelfde stof hier een wollen tweed vervaardigd. Dit harmonieert uiteraard altijd. Wanneer deze combinatie wat kleur betreft ook bij de rest van onze garderobe past, worden er door de aanschaf van zoiets, dadelijk weer vele mogelijkheden geschapen. Hotel STELLA MARIS, vraagt per 27 maart a.s. voor het seizoen: Aanmelden: Boulevard 12, Katwijk aan Zee, telefoon 01718—2263. (waaronder Bechstein) zijn thans in onze collectie aanwezig. Alle instrumenten worden met volledi ge garantie verkocht; financiering is mogelijk. Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij: In ons bedrijf kan geplaatst worden in vaste dienst: bekend met dieselmotoren. Tevens voor arbeidersvervoer. STADHUISPLEIN TELEF. 25070 LEIDEN Op handelskantoor te Leiden voor spoedige indiensttreding gevraagd een Diploma typen en boekhouden strekt tot aanbeveling. Voor prima kracht goede toekomstmoge lijkheden. Brieven onder no. 3495 bureau van dit blad. HOTEL VERLOOP NOORDWIJK AAN ZEE vraagt voor het a.s. seizoen, maart tot begin september: liefst met enige ervaring in het hotelbedrijf. Aanmelden: „Over de Brug", Oude Zeeweg 61, telef. 01719—2626. met gratis beperkt personenvervoer. Middelstegrachi 36 Telefoon 25468 Leiden Na 6 u. K. Gaigewater 16a Telef. 30292 EMIGRATIE VERPAKKINGEN Gevraagd een bekend met schilderwerk en alle voork. werkzaam heden die op een jachtha ven verricht moeten wor den. Jachthaven LOOKHORST Norremeerstr. 5, Warmond Zondag 5 februari in de zaal v. H. Lelieveld, Dorpsstraat Muziek „DE VRIJBUITERS" Aanv. 8 u.. zaal open 7.30. Z Juffrouw biedt zich aan in de huishouding bij heer of klein gezin. Brieven tnder nr. 8062 bur. van dit blad. Z Aank. tuinderknecht ge vraagd. C. v. Weerden, Val- kenburgseweg 15, Voor schoten. Z Net meisje gevraagd 14 a 15 jaar voor de huishoud. Sassen, Maredijk 72, Leiden (geen winkel). S* Accordeon, gitaar, mandoline, banjo, trompet sax, klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5, tel. 24358. Gevraagd: Hulp in de Huishouding intern; goed kunnende ko ken: v.g.g.v. Gezin 2 jonge kinaeren. Kinderverzorg ster en werkster aanwe zig. Sollicitaties onder op gave verlangd salaris. Mevr. Larive, Prins Fre- deriklaan 8 te Wassenaar, tel. 01751—8271. Z Nieuwe auto's zonder chauffeur. Ford Consul faunus 17M, Opel Rekord Volkswagens en Volkswa genbusje Werkhoven s Garagebedrijf, Maredijk 34a, tel 32735 en 22300 Gevraagd flinke (worstmaker) hoog loon. In- of extern. Er wordt aan huis geslacht. Geen uitbreng. Brab. Turfmarkt 4 Delft Tel. 01730—23713 Z Koffersehriifmachines. in diverse uitvoeringen en pryzen Vrijblijvend de monstratie ook bij U thuis Hees Kantoormachines. Hoge woerd 92. tel 31983 2? Divanbedden; wentel- bedderu stalen ledikan ten. Een pracht collectie tegen de laagste prijzen vindt U bij De Kleine Winst, Haarlemmerstr. 51, Leiden. T elefootitjes Z A.s. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas verzorgd door het gespe cialiseerde trouwautobedr 2eemanlaan 12a directie: De Jong, tel. 23055. 7-pers auto's met verwarming Keuze uit zwarte, zilver grijze of witte bruids coupé. Z Gevr. kookster, genegen lichte huish. werkzaamh. te verrichten. Intern v.g.g.v. kl. gezin. Kinderverzorgster en werkster aanwezig. Salaris 40.per week netto.. Huis gelegen op 6 min. lopen na tramhalte de Kieviet, Was senaar. Soil, onder no. 3234 bur. van dit blad. Z Markiezen: rolscher- men: al jaloezieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en pry's bij het verkoopkantoor van Melchers' Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo. Oegst geest. Juffermansstraat 23 tel. 01710—31165 Z Gevraagd voor direct en het aankomende seizoen be schaafde jonge dames (18-25 jaar) voor Hostess, kassa, administratie enz. Hotel rest. De Nachtegaal, Lisse Z WU zoeken voor direct een radio-monteur. Radio- Televisie en Geluidstechniek P. C. van den Nieuwendiik. Kerkstraat 40a. telef. 789, Noordwijkerhout. Z Auto's met rechtsgel dige schriftelijke garantie bewijzen Financiering te gen 5% Elk merk auto kan geleverd worden Van den Berg, Hoogl. Kerkgr 42. Leiden tel. 30692. Z Gevraagd brood- en ban- ketbakkersbediende, leeftijd 20 jaar. Firma A. van Eeden. Havenstraat 5, Noord wijkerhout. Z Te koop. Aangeboden 'n avondtoilet: maat 38-40. Te gen elk a.n.b. Brieven onder nr. 3508 bur. van dit blad. Z Gevraagd voor zo spoe dig mogelijk flinke werkster voor 2 dagen of meerdere ochtenden per week. Liefst dinsdag en vrijdag. J. W. Smit. Louise de Colivnvlaan 22, Oegstgeest, tel. 26511. Z Te koop: Siamees poesje, goede afstamm. Prijs 25. Dol op Felix. Leeuwerikstr. 5/bov., Leiden. Z Aangeboden Morris Mi nor, in prima staat. Oppen- heimstraat 61, tel. 26837. Z Werkster gevraagd voor 2 dagen per week ƒ8 per dag. Br. onder letter N, R. Paauw, kantoorboekhandel, Roelofarendsveen. Z Gebruikte fietsen, gro te keuze, ook transport fietsen, legerfietsen. com pleet 35.-: Bromfietsen: Berini M 21 255.-; Puch 295.- enz. v. d. Mey, Hooi gracht 66, Middelweg 29. Leiden. Z Gevraagd nette R.K. helpsters, boven 17 jaar voor hele of halve dagen. Aan melden Morssingel 8 tussen 9 en 10 of 1 en 2 uur. Z Ber,t u al in het bezit van die prachtig geslepen ruiten in uw deuren? Of houdt u meer van het klas sieke glas in lood? Doe als velen voor u, ga naar Jilleba. Oude Rijn 104, Leiden. Tel. 24292. Z Mevr. Kerckhoff, Wil linklaan 2, Oegstgeest, teL 25131, vraagt een nette werk ster v.g.g.v. voor 3 a 4 da gen per week. Z Bandrecorder merk Phi lips geheel nieuw met febr. garantie 2 banden, 3 Philips autoradio's. Langenhorststr. 11, Voorschoten. Z Skoda '54 4 deurs breed model. Lak, banden en be kleding zeer mooi. Motorisch en mechanische 100%. Spot prijs ƒ825. Skoda '52 4 deurs zeldzaam mooi ƒ675. Ford Prefect, leuk wagentje 375. Inruil ook motoren Langen- horststraat 11, Voorschoten. Z Aangeboden peenwasma- chine zo goed als nieuw; 2- wielige kar op beste lucht banden en 150 gaasbakken bij H. K. v. Klaveren, Rijnsburg Z Glas in lood, nieuw of herstelwerk worden door ons snel en vakkundig behan deld. 30 Jarige ervaring ge ven u de zekerheid van de gelijk vakwerk. G N. Jille- ba. Oude Rijn 104, tel. 24292, Leiden. Z Alt op de Mare 112 ruimt on: schroevedraaiers vanaf 25 c., vijltjes, spanzagen 4.75, verstelbare sleutels vanaf I.70, steeksleutels 8-delig II,90. motorwindscherm 12.50 jongensfiets 20. solexmotor gereviseerd 65. Z Siamese poesjes te op. 8 Weken oud. Jan Lievenstr. 34, Leide.t. MEER DAN 209r van alle kopers in Alphen aan den Riin en omge ving kochten in 1960 een Weet TT waarom? Laat ze het U zelf vertellen' Op verzoek zenden wii U graag geheel onver plicht een lijst met na men van Dauphine-rij- ders. Automobielbedrijf BAAY N.V. Offic. Renault agent Van Foreestlaan (naast Avifauna). Alnhen a.d. Rijn, telef. 01720—3841 De garage met de modernste outillage Z Brab. buiskachel, gasf., salamander kachels, fraai bankstel, antieke stoelen, fauteuils, koperen en kristal len kronen, tafels, bureaus, schrijfmachines, secretaires, gasstellen, vloerkleden, ko peren blokkenbakken, boe kenkasten enz. Nieuwe Rijn 60 bij de nieuwe brug. Tel. 22150. Z Huiswerkleiding door studenten. Sudieleiding voor leerlingen van het VHMO en Mulo. Dagelijks 's middags of 's avonds. Lammenschans- weg 40, tel. 21655. Z De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren v, elk slot. Haar- lemmerstr. 273, tel. 33958 (bij de Overdekte). Leve ring aan Rijk en Gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. Z Herenhoeden stomen model.eren nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten ot verkleinen Voor vakwerk, v. Velzen, hoe- denklimek. Donkersteeg 3 Z Wegens vertrek een box en kleed 20.-.. electr. klok 20.-; st. schemerlamp 20.-; Philips radio en pick up bouwjr 1955 200.-. Br. onder no. 3524 bur. blad. Z Bruynzeel riftvloer- hout; Amerikaans grenen vloerhout; planken; Am. grenen binten; vuren bin ten; baddings; ramen; deuren; ijzeren binten; pijpen: ronde ligg. ijzeren tank 3500 Itr; stalen plaat ijzeren radiatoren; draad glas. Fa. H. de Bolster, Overrijn 8, Leiden, bij de Zijlsingel. Z Pr. als nieuw. Berkel snelweger; bascule; bron zen gashaard; zw. eiken gesloten boekenkast: kl. Frans mah. gestoff. bank stel; 4 fraaie Mechelse leeuwenkopstoelen; lade- kastje; houten kroon: fau teuils; dressoir. W. F. Kooreman. Nieuwe Riin 9 t.o. V. en D., tel. 23261. Z Blanke slaapkamer, Singer trapnaaimachine, ameublement, divanbed den, opklaDbedden, ledi kanten, divans, kasten, haarden, kachels, kapok matrassen, diverse tafels, dressoirs. Wij blijven uit verkoop houden. Pluym, Hoo ge woerd 41. koopt in- boedels, tel. 21266. Aangeb: warme en koude kas en B-vergun ning. Jaarteelt. Best ge wortelde stekken van dub bele Margriet Wirral Su preme- Esther Read en Angel's Wings, direct le verbaar. c.v. N. Bakker Hzn., R.A.Veen, tel. 487. Z Credieten t.m. f3000 (voor iedereen), voor aan- kooD meubelen en wo ningtextiel. direct van fa briek Enorme keuze en besparing Uiterst soeoele betalingsregeling en strik te geheimhouding Vraagt vrijblijvend Inlichtingen Postbus 538 Den Haag. Z Leert ÜJV.F. rijden Eenvoudiger. goedkoper lal. by Gebr. Van Uiaen, D.A F.-dealer, Verdamstr 6 tel. 23041. Z Automatische fotoser vice. Rolfilms, kleinbeeid- fijns. Kleurenfilms, witte en blauwe flitslampen thans ook verkrygbaai via onze automaat in de hal van het Station. Fotore- portageDearyf-Fotohanaei N. v. a Horst Doezastraat 39, tel. 24702. Zie ook on ze automaten Doezastraat en Bevrydingsplein. Z Accubatterijen, eerste kwaliteit, grote voorraad Gebr. v. Uiden, Verdam straat 6, teL 23041. „De Houthal". Hoge- woerd 99 het domein voor de „Doe het zeiver". Hij vindt daar wat hij (of zy) nodig heeft. „Maak het zelf'U kunt het wel klaar krijgen m t onze voorlich ting. Z Een nieuwe batterij voor zo laag mogelijke prijs. Vraagt dan uw ga ragehouder onze revisie- batterij met 18 maanden volledige garantie, dus zonder bijbetaling. Indien niet voorradig vraagt dan rechtstreeks. Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106 Leiden, tel. 23140. Z Autohoezen, kappen pyama s. complete bek!e dingen, sponsrubber fittin gen, asbakken, spiegels lashakeu bloemvaasies armsteur.en, zonneklep pen, rubbermattes vloer matten, kaplak. ruiten sloten, tochtrubbers. Th van Kuyk. Autobekieder Morsstraat 46. tel. 30552 Leiden Z Bremnier vraagt antie ke meubelen, koperwerk kristal, porseleinen groe pen goua. zilver VerdeT ahe soorten antiek. Brem- mer, Goegerritst. 1. teief 22791 Z Onderwijzeres met kind 4 jaar zoekt 2 kamers, gene gen 's avonds en weekends te helpen. Eventueel vakanties. Brieven onder nr. 8049 bur. van dit blad. Z Te koop wegens aan schaf grotere wagen Goggo T 400, nieuw 14000 km. ge lopen. aantrekkelijke prijs. Demonstratie aan huis Br. onder nr. 8027 bur. van dit blad. Z Te koop alle soorten oud en nieuw hout. Amer. gr., golfplaten in alle soorten. J. Borg. Rijndijk 88, Hazersw., tel. 01714-477. Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U het voordeligst by Fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24. tel. 30534. Sneciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. Z Kinderriiwielen vanaf 49 50: sDortriiwielen vanaf 89- Ook Rudpc en Sim plex voorradig Fa Diisos. wa. Turfmarkt 1—3 telef 24409. Z Televisie v.a. 5.- p w. Diverse topmerken zonder aanbetaling Tnl. onder let ter C. postbus 126. Den Haag. Z Jong R.K. kinderloos stu dentenechtpaar zoekt -oon- ruimte met kookgelegenheid. Br. onder nr. 8046 bur. van dit blad. Z Gulf «weerstation Se rieuze aandacht voor uw kosfhare auto Gulf-servi ce. Verdamstraat 6 Z Te koon: 2e hands da mes- heren en Irinderrii- wfelen. Alles pemoffoid en onder garantie RH- wielhandel A Grimber gen. Dubhelebuurt 11 Riinsburg tel 01718-2967 N Rakker Hm Roelof arendsveen 01V 3- 487 in Groenter^e'tver- gunningen en Sierteelt vergunningen- Z Verhuur van nieuwe luxe automobielen oa Mercedes. Opei. Sunca V W en D A F Bierman'? Automobielbedrijf Oud* Singel 66. Leiaen. telef 34403. Z Wasmachineverhuur ./Edv" vuor Leiden en om streken. Wasmachine mei klok 2.0U. centrifuge 1.50 en 1.75, wasmachine met centrifuge 3 00 huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden. Bern- hardkade 23. tel 25245 Z Uw adres voor het huren van 1ste klas bruidstoilet compleet met pettycoat. kap je. sluier, tasje en handschoe nen ln de nieuwste modellen, is alleen fa SIoos, Stille Rijn 11. tel. 20868. Z Luxe autoverhuur zon der chauffeur. Rubingh, Hooigracht 71, tel. 31607. Z Rullen. Heel huis Heren straat, kamer suite, gr. sl. kamer, zolder, balcon, ach teruitgang. Gevraagd huls m. 3 slaapkamers zelfde omge ving. Ook woningbouwver. Brieven onder no. 8075 bur. van dit blad. Koopt bij onze adverteerder* Z Gratis proefles in on ze nieuwe Opei. .Snei.e dus voordelige opleiding Ook theorielessen tegen gereduceerde prhs! .--y school Frans Goddyn, Ma. doerastraat 29. Garen markt 5. tel. 34430. Leiden Z Breuklijders(«tersj. Er is uitkomst! Vraagt inlichtin gen over Brooks Breukver- band, dat al uw breukbezwa- ren wegneemt, of ir.:jrmsert wanneer wij in uw omgeving zitting houden. Brooks, Sin gel 25 (A 25) Amsterdam-C. Tel. 249423. Z 10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Opel Rekord en Anglia 1960. Erkende bonds-autorijschool „Ire ne". Gediplomeerde in structeurs. Boddens Ho- sangweg 52, Woubrugge, tel. 286: Leiden tel. 26753. Z Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St Jo zef. Elk dubbeltje is wel kom, giro: 227223. A. A. J. Buys, bouw-pastoor, Leid- schendam. Z Wij kopen alle soorten vellen konijnen en hazen enz Ook van opkopers W Sira, Volmolengracht 28. tel. 20754 Leiden Z Dierenvrienden opge let! Stichting Amivedi, Den Haag, registreert ook in Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren. Adres voor oogave: mevr. J. Hovius. Suringarstr. 17. tel. 23556 Dierer. kunnen niet worden opgenomen. in de

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5