Gesprek met een clubleider (278) „UDO ging een moeilijke weg" Kudi Liebrechts maakt debuut tegen Salonen en Kositsjkin De Sporttoto Programma LVB afgelast U.V.S.-Hilversum Zenuwslopende strijd tussen B. Teegelaar Cees van Oosterhout Polo-interland Nederland-België in Leiden HVL verspeelt kostbaar punt tegen Orawi: 2-2 VVS-KANGER0ES GELIJKSPEL Petrosjan nog aan de leiding Dokter Claudia ZATERDAG 4 FEBRUARI 1961 DE LETDSE COURANT PAGINA 3 ER ZIJN HIER in Oegstgeest van katholieke zijde al meer verenigingen opgericht, maar er is er nooit een blijven bestaan, behalve onze voetbalvereniging UDO en toch zeker niet, zegt de voorzitter, de heer J. J. v. d. Geest, „omdat we hier van alle kanten volop mede werking krijgen. Maar met behulp van de oude kern hier in Oegstgeest hebben we toch een behoorlijke vereniging kunnen opbouwer en we zouden zelfs nog meer jongens aan nemen, wanneer we niet met die „veldenkwestie" zaten. We hebben één veld aan de Laan van Alkema de en dan nog een stuk bouwgrond in huur van de gemeente, waarop we mogen spelen. Door de voortdu rende regenval dat veld is na tuurlijk niet gedraineerd kun nen we daar echter niet spelen. On geveer 160 leden moeten nu 's zon dags op dat ene veld voetballen. En 's zaterdags kunnen we er niet te recht, want dan speelt daar de za terdagmiddagclub SCO. Het meest belachelijke is bovendien, dat we de gemeente per vereniging aan huur 1000.per jaar moeten betalen, voor één veld dus goed beschouwd. Als ik dat vergelijk met andere plaatsen, dan voel ik toch wel, dat de sport in Oegstgeest maar stief moederlijk bedeeld wordt." f"\E MOEILIJKHEDEN met de Hevelden begonnen al toen op het terrein, dat we van de kerk huurden, een weg aangelegd moest worden naar een nieuwe school. Hiervoor werd een hoek van ons veld gebruikt en dan sta je raar te kijken. Of ze er nu een stukje of de helft afhalen, voetballen kun je niet meer op. We hebben het veld toen maar een eind laten verleggen, maar dat kostte onze vereniging het lieve sommetje van 1200. Ja, dat moesten we zelf betalen. Tenslotte moesten we helemaal van dit terrein weg, omdat er een school gebouwd werd. Uiteindelijk is de gemeente toen zo welwillend geweest een terrein aan de Laan van Alkemade be schikbaar te stellen. |"\E GEMEENTE heeft ons in dit U geval dus „uit de brand" ge holpen, maar over het algemeen genomen kunnen we toch niet zeg gen, dat men zo aktief is hier voor de sport. Wanneer je met een wet houder of een raadslid over de pro blemen spreekt, zijn ze wel vol enthousisme en beloven ze gouden bergen, maar tot daden komen ze zelden of nooit. Al een jaar of vijf liggen op het gemeentehuis de plannen voor een gemeentelijk sportpark klaar ik ben persoon lijk al eens door de burgemeester uitgenodigd om advies te geven maar tot verwezenlijking komt het nog steeds niet. En toch zullen we op een gegeven moment van het terrein aan de Laan van Alkemade weg moeten, want dat ligt in het uitbreidingsplan. Met grote verwachting hebben we ook naar de nieuwjaarsrede van de burgemeester geluisterd, maar er stond weer niets in over sport. Een h"1' plan opgevat een sportraad te stichten, van iedere vereniging één afgevaardigde en een ambtenaar van de gemeente als voorzitter. De leden van die sportraad werden t^en aan het college van B. en W. voor gedragen, maar van een installatie kwam voorlopig niets. Toen er laatst bij de rondvraag in de raads vergadering naar de sport werd ge ïnformeerd, kreeg de vragensteller ten antwoord: „dat laten we aan de sportraad over" en die was er niet eens! Maar nu is het er toch ein delijk van gekomen vermoedelijk op aandringen van enkele gemeen teraadsleden, want by de confessio nele partijen zitten er wel een paar, die nog eens wat voor de sport bij de gemeente gedaan trachten te krijgen en dezer dagen is de sportraad geïnstalleerd. J. J. v. d. GEEST .we blijven doorgaan TEN VREEMDE ZAAK is ook die jeugdraad", merkt onze gastheer op, „daarin zijn alle katholieke ver enigingen in Oegstgeest vertegen woordigd. Die jeugdraad beijvert zich om bij de gemeente subsidies los te „peuteren", maar voor ons is er i iets bij, doch lid mogen we wel zijn. Ze zeggen dan „jullie hebben geen subsidie nodig, want het draait toch wel bij het voetbal". Ze vergeten daarbij echter, dat die jeugdleden en daar gaat het in dit geval dus am ons handen geld kosten en we met de senior leden de zaak financieel rond zien te krijgen. Onze inkomsten moeten we hebben van de donateurs, de leden en van de voetbalpool en dan wanneer er een vereniging van buiten bij ons komt spelen. Die ne men altijd een hele „stoot" volk mee. Wanneer we echter tegen een Leidse club spelen, staat er vrijwel niemand langs de lijnen, uitgezon derd dan enkele echte Oegstgees- tenaren. In die dorpen ligt dat voor de verenigingen veel gunstiger. Daar richt een ieder zich 's zon dagsmiddags op de plaatselijke voet balwedstrijd, maar in de stad gaat men naar hoger geplaatste vereni gingen of men zoekt elders zijn ver tier". IN 1938 is UDO opgericht. Hoe dat precies gegaan is, weet ik niet, want zelf ben ik eerst in '50 bij de vereniging gekomen. Ik kom zelf uit Oud-Ade en kende hier niemand. Voor de voetbalsport had ik echter wel grote belangstelling en iedere zondag ging ik naar een wedstrijd kijken. Dat merkten ze hier zeker, want op een goede dag stond er bij mij een kapelaan op de stoep „of ik eens op de ledenver gadering van UDO wilde komen". Nou, ik er niets vermoedend naar toe. Het bleek me toen echter wel gauw, dat het daar bepaald geen koek en ei was. Er zou een nieuw bestuur gekozen worden het oude was in zijn geheel afgetreden en daar stopten ze mij ook een stem- briefje in mijn handen. Natuurlijk maakte ik bezwaar, want ik was zelfs niet eens lid. Die kapelaan j toen naar me toe „kan jou dat sche- len, stem nu maar". Later bleek dat het allemaal een doorgestoken kaart was, want ze stemden mij ook in j het bestuur. Ik achter die tafel en toen werd er voor de verschillende bestuursfuncties gestemd. Laten ze mij nou met algemene stemmen als voorzitter kiezen. Toen ik bin nenkwam was ik nog geen lid en aan het eind van de avond was ik voorzitter van UDO! Om een lange geschiedenis kort te houden: ik heb het aangenomen. En nu na ruim tien jaar heb ik er geen spijt van. De vereniging is in die tijd van 56 naar ongeveer 160 leden gegroeid en wanneer we voldoende velden hadden, was dat nog meer". HET IS ECHTER bepaald niet zo, dat dit nu mijn werk is Natuurlijk regel ik alles wel, maar met een drukke werkkring en veel van huis hoofdvertegenwoordi ger bij een veevoederhandel heb ik geen tijd alles zelf na te lopen. We hebben echter twee bestuursle den, die nou letterlijk alles voor de vereniging over hebben. Dat is de penningmeester Jac. Stuifzand, een zeldzame figuur, die ontzaglijk veel voor de vereniging doet En zo pret tig als hij met de mensen weet om te gaan. En geloof maar dat hij zo langs de deur heel wat te slikken krijgt van verbolgen ouders of le- den. Naast hem heb ik als secreta- j ris L. Driessen, een marineman, die zich evenals Stuifzand voor 100 pet. voor UDO inzet. Ook een onbetaal- bare kracht. Wanneer er met sommige jongens moeilijkheden zijn", zegt de heer Van der Geest, „dan komen ze echter bij mij om „een pleister op de wonde te halen". Het wordt dan altijd uitgepraat en hierdoor is de sfeer ook steeds prettig gebleven. De jongens komen graag naar de vereniging en ook de trainings avonden bezoeken ze trouw, liever twee- dan éénmaal in de week. Leuk is het ook te vermelden, dat wij een speler hebben in het eerste, P. Bogaards is dat, die al 200 wed strijden in dit elftal heeft gespeeld. We hebben trouwens zo'n oude kern in de vereniging, waar wij op blij ven drijven. Oegstgeest is een ty pische woongemeente met een groot verloop onder de bevolking en dit i is ook wel de reden, waarom de j andere katholieke verenigingen al- lemaal „op de fles" zijn gegaan. Wij draaien echter al vanaf '38 en we stoppen er niet mee ook, wat voor moeilijkheden we ook te over winnen krygen. We zien het zo: er hoort in Oegstgeest een katholieke voetbalclub te zijn om de jongens gelegenheid te geven in eigen milieu te voetballen, dat is ook inder tijd de wens geweest van de bis schop en die gelegenheid zullen we de jongens blijven bieden, on danks het gebrek aan belangstelling in sommige kringen. Of misschien wel juist daarom, dachten we er zelf bij Gunstige loting voor de Nederlanders De Nederlanders hebben voor de Europese kampioenschappen hardrijden, die vandaag in Helsinki begonnen zijn, bijzonder gunstig geloot. Rudi Lie brechts, de Benjamin van de Nederlandse afvaardiging, zal tegen niemand minder dan de Finse toprijder, Toivo Salonen en de Olympische kampioen 1960 op de 5000 meter, de Rus Viktor Kositsjkin, zijn debuut maken. Henk van der Grift komt op de 500 meter uit tegen de als sprinter wel niet zo sterke tegenstander Kositsjkin, en op de 5000 meter tegen de Noor Nils Aaness. Vooral belangrijk is het, dat de Nederlanders over het algemeen in het voorste gelid starten ,nu het ijs door de aanhoudende dooi bijzonder slecht van kwaliteit is. Door het tot tweemaal toe op schuiven van de prograr ma's en het inlassen van het carnavals programma op 12 februari zijn de mogelijkheden voor verwarring volop aanwezig. Wij wijzen daar om nadrukkelijk op het volgende: Toto 23 wordt gespeeld op 12 februari, de formulieren hiervoor zijn bij de verenigingen en hun inleveradressen volop voorradig. Toto 21 met datum 29 januari wordt gespeeld op 19 februari. Toto 22 met datum 9 februari wordt gespeeld op 26 februari. SLECHT IJS Onze landgenoot en voorzitter van de technische commissie van de In ternational Skating Union, Henny Roos, die gistermiddag een keurend oog over de ijsvlakte in het Olym pisch stadion had laten gaan, ziet het al even somber in als alle hier in Helsinki verenigde schaatsexperts. „Als er enkele paren over de baan zijn gegaan, is er niets meer van heel," zo luidde zijn oordeel over de kwaliteit van het ijs. Slechts de al lergrootste optimisten zullen dit dur ven tegenspreken. En dan nog tegen beter weten in. Waarschijnlijk is daarom voor Lie brechts en Van der Grift belangrij ker, dat zij op de 500 meter respec tievelijk in het tweede en derde paar starten, dan tegen wie dit gebeurt. „Niet te mopperen" Daarom ook mogen Zee en De Graaff niet mopperen, dat zij als res pectievelijk eerste (tegen de wereld kampioen 1960, Boris Stenin) en der de (tegen de Noor Reidar Bettum) van de tweede groep starten. Lou- rens tenslotte sluit met de Rus Ko- tov de rij op de 500 meter. Ook op de 5000 meter zit Liebrechts in het voorste gelid. Hij start met Kositsjkin als tweede paar. Henk van der Grift bindt op de 5000 meter in het zevende paar de strijd aan met de Noor Aaness, wiens tijden op deze afstand scher per staan dan die van onze landge noot. Maar Van der Grift heeft in de wedstrijden, die hij dit seizoen reed, getoond als stayer grote vorde ringen te hebben gemaakt. De loting voor de 500 meter van het Europese kampioenschap hardrijden had als resultaat: le rit: Evgeny Grishin (Rusland), Re- nato de Riva (Italië); 2e rit: Rudi Lie brechts (Ned.), Toivo Salonen (Fin land); 3e rit: Viktor Kositsjin )Rus- land), Henk v.d. Grift (Ned.); 4e rit: Jouko Jokinen (Finl.), Kurt Stille (Denk); 5e rit: Nils Aaness (Noorw.), Bo Karenus (Zw.); 6e rit: Knut Jo- hannesen (Noorw.), Hermann Strutz (Ostenr.); 7e rit: André Kouprianoff (Fr.), Hans Wilhelmsson (Zw.); 8e rit: Boris Stenis (Rusl.), Aarie Zee (Ned.); 9e rit: Oleg Gontsjarenko (Rusl.), Ma- nio Gios (It.); 10e rit: Reidar Bettum (Noorw.), Wim de Graaff (Ned.); lie rit: Torstein Seiersten (Noorw.), Per Olof Brogren (Zw.); 12e rit: Bernard Sakhof (Fr.), Ivar Nilsson (Zw.); 13e rit: Keijo Tapiovaara (Finl.), Kejll Backmann (Zw.); 14e rit: Fred a Maier (Noorw.), Jouko Launonen (FinL); 15e rit: Valeri Kotov (Rusl.), Geale Lourens (Ned.). De loting voor de 5000 meter had het volgende resultaat: le rit: De Riva, Salonen; 2e rit: Kositsj kin, Liebrechts; 3e rit: Strutz, Stenin; 4e rit: Karenus, Kouprianoff; 5e rit: Stille, Tapiovaara; 6e rit: Backmann, Johannesen; 7e rit: Van der Grift, Aaness; 8e rit: Arie Zee, Sakhof; 9e rit: Maier, Jokinen; 10e rit: Siersten, Nils son; He rit: Kotov, De Graaff; 12e rit: Gios, Gontsjerenko; 13e rit: Brogren, Lourens; 14e rit: Grishin- Bettum; 15e rit: Launonen, Wilhelmsson. OOK DEZE WEEK IS HET PRO GRAMMA VAN DE LEIDSE VOET BALBOND WEER IN ZIJN GEHEEL AFGELAST IN VERBAND MET DE TOESTAND VAN DE TERREINEN ZONDAG 2.30 UUR (Advertentie) Het Ned. kampioenschap ereklasse driebanden Het begint zo langzamerhand een traditie te worden dat de partijen tus sen Bert Teegelaar en Cees van Oosterhout het uiterste van de zenuwen van de spelers en de toeschouwers vergen. Na de enerverende finale van het bandstoten in Rotterdam speelde dit tweetal gistermiddag in Breda een driebandenpartij om nooit te vergeten. Niet vanwege het gemiddelde, want er waren precies honderd beurten nodig om Teegelaar als winnaar aan te wijzen. VOLLEYBAL HVL-Orawi 2-2 Spelend zonder Dick Bonnet en Nico v Biemen, beiden reblesseerd, was de samenhang bij HVL vaak ver te zoeken. Invallers Harry v. d. Plas en Co Zllverentant speelden voor wat ze waard waren, maar de ge raffineerd zuivere set-nps van Dick Bon niet kwamen er niet uit. Orawi, waarin de beste man v. d. Hoek eveneens ontbrak, speelde en thousiast en was vooral verdedigend uit stekend op dreef. Enthousiast spel. Dit enthousiaste spel met een enkele maal een rake smash leverde hen in de eerste set een 6-2 voorsprong op. Goed serveren van de Weyert en een tactische smash van J. van Heek nivel leerden de achterstand tot 6-5. Het was Ton Tieleman die met een paar goed ge plaatste serves de ploegen op gelijke hoogte bracht 10-10. HVL nam zelfs een voorsprong 11-10, maar het uitstekende verdedigen van de Dordtenaren bracht hen op 14-11. Twee keer goed blokkeren van André de Weyert bracht de stand op 13-14, maar een uitstekend geslagen molenweik-smash betekende 15-13 voor Orawi. HVL nam in de tweede set goed revanche. Met uitgekookte serves en prachtige smashes, goed afgewisseld met tactische plaatsballen, werd Orawi vol komen van de kook gespeeld 15-3. Ook in de derde set bleef HVL de toon aangeven. Prima smashes van Hans Kwestro en uitstekend blokkeren van de HVL voorhoede, leverde een 6-3 voor sprong op, die tot 10-5 werd vergroot. Een paar misverstanden van HVL en goed verdedigen van Orawi brachten de voorsprong terug tot 10-8. Twee prach tige saves van Kwestro en HVL stond op 12-9. Vanaf dat moment ging het mis met HVL. Men begreep elkaar niet en men ging rare dingen doen. Er kwam geen enkele goede aanval meer uit. Orawi, dat begreep dat zij hiervan moesten profiteren vochten als leeuwen en met succes. Steeds kleiner werd de achter stand en op 13-12 waren twee goed ge plaatste serves voldoende om een in pa niek geraakt HVL met 15-12 de setzege te ontnemen. HVL had moeite om haar desillusie te boven te komen. Orawi daarentegen speelde dolblU met dit winstpuntje veel vrijer en nam al direct 'n 3-0 voor sprong. De Dordtenaren bleven fanatiek verdedigen. Maar de HVL-aanval, nu goed van set-ups voorzien ging aan het net doorslaan en nam met 10-4 de voor sprong. Drie mislukte smashes van Hhrrij v. d. Plas brachten de ploeg weer even in paniek 10-7. De Weyert en v. Heek ech ter bleken goed op dreef en met 15-8 werd deze set dan ook door onze stad genoten gewonnen. VVS-Kanseroes 2-2 WS dat Kan- geroes deze competitie voor de 2e maal ontmoette de eerste wedstrijd werd een overwinning voor Henk Kleingeld c.s. leek ook nu op een gemakkelijke 3-0 zege af te stevenen. Kangeroes bracht er in de eerste set niet veel van terecht Vooral technische fouten wer den er bij de vleet gemaakt VVS kwam op 14-5. Goed serveren van Huisinga bracht de achterstand terug tot 14-10, maar een mislukte smash van Jan Wille bezorgde VVS met 15-10 toch de eerste setzege. Tot 6-6 bleven de ploegen in de tweede set elkaar goed volgen. Bram Favier was de man die met zijn rustige serves VVS aan een 9-6 voorsprong hielp. Kan geroes zelf hielp daarna mee deze voor sprong tot 12-6 te vergroten, door het slecht opvangen van gewone plaatsbal len. Zonder ook nog maar een moment in gevaar te zijn geweest won WS dan ook deze set met 15-9. In de derde set kwam Kangeroes er beter in. De aanval kwam op toeren en Jack de Vink, Jaap Broersma en Hui singa kregen nu meerdere malen de kans om hun kunnen te tonen aan het net. Tot 6-3 liep Kangeroes uit. Ben Ten Have, Baronner en Henk Kleingeld lie ten zich echter ook niet onbetuigd. Op 10-7 voor Kangeroes kwam Ten Have aan serve en zijn harde kogels brachten WS op 12-10. Op deze stand sloeg hij zijn serve in het net. Kangeroes gaf zich nog niet gewonnen en Jack de Vink, goed gelanceerd, sloeg de ploegen weer in evenwicht 12-12. Slecht opvangen door WS van 3 scherp geslagen serves betekende 15-12 voor Kangeroes. WS was van de kook. Op de serves van Jack de Vink werden aan de lopen de band opvangfouten gemaakt. Kan geroes kwam via 6-0 op 12-3. Nog even kwam er bU WS een opleving. Favier serveerde uitstekend en Ben Ten Have smashte een paar maal goed raak. Maar alhoewel een 5-14 achterstand tot 10-14 werd weggewerkt, moest WS toch de set met 15-10 aan Kangeroes laten. Kangeroes-MVC (dames) 0-3 On danks het feit dat Kangeroes ln alle drie de sets een royale voorsprong heeft gehad, hebben zij toch de zege met 3-0 aan het Goudse MVC moeten laten. In de eerste set stokte de Kangeroes- aanval op 12-9. MVC, dat vanaf dat mo ment uitstekend ging serveren, liep in een ruk naar 15-12. Een 9-1 voorsprong nam MVC in de tweede set. Loes v. d. Eist echter ser veerde deze grote achterstand volledig weg 10-9. Weer kwam Kangeroes op 12-9 en weer bleek Kangeroes uitgespeeld. Een tweede 15-12 setzege voor MVC volgde. Ook in de derde set was het 12e punt voor Kangeroes funest. Een 9-12 achter stand werd nog wel weggewerkt tot 12- 12, maar weer werden de laatste drie punten door MVC gescoord 15-12. De Koninklijke Nederlandse Zwem- bond heeft de organisatie van de Neder landse kampioenschappen schoonsprin- gen en zwemmen, die op 4, 5 en 6 augus tus m. sullen worden gehouden, opge dragen aan de zwemclub Oranje Nassau in Heerlen. De interland waterpolowedstrUden tussen de senioren en juniorenploegen van Nederland en België op 9 juli a.s. worden georganiseerd door de Leidse Zwemelub in Leiden SCHAKEN Tigran Petrosjan heeft in de vijftiende ronde van het toernooi om het Rus sische schaakkampioenschap in Moskou met succes zijn eerste plaats verdedigd. Tegen één van zijn ernstigste concur renten, nJ. Boris Spassky bereikte de grootmeester uit Moskou een gelijIrapel, waardoor hij na vijftien ronden aan de kop gaat met 10 punten. Gelier, die in zijn partij tegen Che- repkov in grote moeilijkheden verkeer de, maar tegen het afbreken beter spel kreeg, volgt op de tweede plaats met 9«/« pnt. en 1 afgebr. partij. Spassky staat derde met 9 pnt en 1 afgebr. par tij. De vierde en vijfde plaats worden gedeeld door Smyslov en Polugajevsky met elk 9 pnt. VOLLEYBAL COMMISSIE BENOEMD INZAKE KWESTIE „REVA" De bondsraad van de Nederlandse Volleybal Bond heeft dezer dagen de commissie ad hoe benoemd, die de gang van zaken rond de kwestie „Reva" zal onderzoeken. De commissie bestaat uit de heren P. M. van Dorst (Breda), G. Bottinga (Apeldoorn) en A. Wede- meyer (IJmuiden). Twee nederlagen voor Doggen Het leek aanvankelijk als of de Rot terdammer zonder veel moeite zou gaan winnen. Want terwijl hij in 27 beurten 30 caramboles had verzameld, kampte Van Oosterhout met een inzinking. De Bredanaar had tegenover het totaal van Teegelaar slechts 8 caramboles kunnen stellen. Toen. na die 27e beurt, werden de rollen plotseling omgedraaid. Nu waa het Teegelaar, die met een „ram" kwam te zitten. Van Oosterhout kwam welis waar niet tot de hoogte van zijn tegen stander in het begin maar begon toch geleidelijk aan zijn achterstand te kna gen. En naarmate de score heet heel langzaam opliep (42-45 in 67 beurten) gingen beiden over tot het wapen van de verdediging. De ballen werden steeds zorgvuldig ..opgeborgen" om de tegen stander toch vooral geen „schietje" te geven. Spanning. Onder immense spanning naderde het slot van de partij. Teegelaar had het eerst de 50 overschreden (44-51), maar was nog lang niet veilig. Toen de Rotter dammer in zijn 91e beurt op 59 kwam en Van Oosterhout nog 8 punten van de finish verwijderd was, kon hij zijn ze nuwen niet meer de baas. Terwij Teege laar acht maal achter elkaar poedelde, naderde Van Oosterhout met rasse schreden. In de 98e beurt was het gelijk (59-59) en ging het erom wie de geluk kigste zou zijn. De ballen kropen ter gend zonder te caramboleren door de nauwste gaatje tot Teegelaar ln de 100e beurt met een forse stoot een eind aan de spanning maakte. Biljarten kan een raar spelletje zijn.... Dat ondervond ook Henny de Ruyter, die tegen Broekhuizen na 34 beurten 13 punten voor stond (36-23) maar die voorsprong snel zag slinken toen de Arnhemmer met series van 7 en 4 de zege van de Waalwijker weer op losse schroeven zette (45-38). Het was echter een korte opleving van Broekhuizen geweest, die tenslotte nog ruim ver loor (60-46 in 54 beurten). Ook Herman Popeyus speelde sterk en bezorgde Doggen diens eerste ne derlaag (40-60 in 57 beurten). En ten slotte handhaafde Jan Sweering zich met veel moeite onder de kanshebbers door een benauwde zege op Lorist (57- 60 in 90 beurten). Avondpartijen In de avondpartijen won Cees van Oosterhout van Herman Popeyus in slechts 40 beurten. Een Drestatie, die vóór hem geen enkele landgenoot heeft geleverd, sinds de partjjlengte op 60 caramboles is gebracht. Het Neder landse record blijft echter in handen van Arie Bos, die jaren geleden een partij van 50 caramboles met een ge middelde van 1.785 uitspeelde. Bert Teegelaar was zijn inzinking te boven en beëindigde de partij tegen Broekhuizen in 58 beurten. Hennie de Ruyter, de titelhouder, moest capitu leren tegen Jan Sweering en Lorist tenslotte bezorgde Doggen zijn tweede nederlaag. De uitslagen van de partijen uit de derde ronde waren: Lorist (Amsterdam) 57 90 5 0.633 Sweering (Amsterdam) 60 90 6 0.666 Doggen (Heerlen) 40 57 6 0.701 Popeyus (Rotterdam) 60 57 7 1.052 v. Oosterhout (Breda) 59 100 4 0.500 Teegelaar (Rotterdam) 60 100 4 0.600 De Ruyter (Waalwijk) 60 54 6 1.111 Broekhuizen (Arnhem) 46 54 7 0.651 De uitslagen van de avondpartijen: Teegelaar 60 58 6 1.034 Broekhuizen 36 58 4 0.620 Van Oosterhout 60 40 8 1 500 Popeyus 36 40 5 0.900 Sweering 60 68 9 0.882 De Ruyter 50 68 4 0.735 Lorist 60 84 3 0.714 Doggen 57 84 3 0.676 Na twee dagen luidt de stand: De Ruyter 6 6 0.906 Van Oosterhout 6 8 0.878 Sweering 6 9 0.735 Popeyus 4 7 0.814 Doggen 4 9 0.786 Teegelaar 4 6 0.712 Lorist 2 7 0.649 Broekhuizen 0 7 0.671 IJSHOCKEY INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN Zweden verloor van Canada De als Canadees nationaal team spe lende Trial Smoke Eaters-ploeg heeft gisteravond in Stockholm revanche ge nomen voor de 4-0 nederlaag van don derdag. De Canadezen wonnen met 4-1. De periodieke scores waren 0-1, 1-3, 0-0. DUITSLAND-VER. STATEN 4-1 In een hevige sneeuwstorm hebben on geveer 10.000 toeschouwers gisteravond aanschouwd hoe de Duitse ijshockey- ploeg met 4-1 (0-0, 3-1. 1-0) in het sta dion van Garmisch Partenkirchen won van de Ver. Staten. WIELRENNEN DE ZESDAAGSE VAN MILAAN Het Italiaans-Australische koppel Ter- ruzzi-Arnold heeft na de tweede dag de leiding in de zesdaagse van Milaan Zij verzamelden 57 punten. De stand luidt verder: 2. Bucher-Pfenninger (Zw.) 53 ounten: 3. Van Looy-Post (Belg.-Ned.) 44 pun ten; 4. Daems-Roth (Belg Zw.) 26 pnt.; 5. Ziegler-Jaroszewicz (Did.) 24 pnt. SPORT IN HET KORT De landenwedstrijd tussen de Ne derlandse- en de Amerikaanse dames- ploegen zal op 19 en 20 augustus a.s. in het openluchtbad te Zwollen wordtt gehouden.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3