Auto met arbeiders verongelukt visie op televisie Auto te water 28 Auto's op elkaar Achttien jaar met aftrek geëist tegen moordenaar van Lina Feenstra Eén dode, vier gewonden radio TeLevisie Gf)HGETJ£/2 echtpaar verdronken het politiefeest Vermist meisje dood aangetroffen VRIJDAG 3 FEBRUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 In de hal van het ministerie van O., K. en W., in Den Haag heeft H.M. koningin Juliana donderdagochtend de Culturele Adviesraad voor het Koninkrijk geïnstalleerd in aanwezigheid van regeringsvertegenwoordigers uit de West. Op de foto v.Ln.r.: minister mr. J. M. L. Cals tijdens zijn redevoering, H.M. de koningin en Z.E. A. J. Morpurgo, minister van onderwijs en volksontwikkeling uit Suriname. BEZOEKERS AAN DE R.AJ. Donderdag, de eerste tentoonstel- Op de Nieuwe Hemweg in Amster dam-west, tussen de elektrische centrale en de Hemwegpont, zijn gistermiddag omstreeks vijf uur op de middenbaan van deze driebaans- weg twee bestelauto's op elkaar ge botst. De gevolgen waren verschrik kelijk. Een persoon, de heer P. Dui ker uit Amsterdam, werd gedood en vier anderen werden gewond. In de richting pont reed op de rechtse baan een trailer met daar naast een bestelauto. Uit de richting van de pont naderde op de midden- baan de andere bestelauto. De ravage was enorm. Beide bestelauto's wer den aan de voorzijden geheel inge drukt. Met drie ziekenauto's werden de vier gewonden, en het stoffelijk overschot naar een ziekenhuis ver voerd. De andere drie deze wagen, A. J. vader en zoon L. werkzaam in het namelijk een filmreportage kunnen volgen over het leven van de zustere Augustinessen van Sint Monica, in verschillende plaatsen van ons land en ook in Parijs. Het is eer duidelijk en bewogen werkstuk geworden van de kundige samensteller en regis seur Man is van de Kamp, maar de reporter Jacques Idserda bleef te vaak aan de opperviakte, alsof hy het onderwerp niet beheerste. We kennen allen het type werk van het Leger des Heils en waarderen het. Niet minder indringend onder de geestelijk en materieel hulpbehoe- Augustinessen in het volle leven venden is hetgeen de Augustinessen doen; het is zielzorgelijk uit volle Behalve aangename klanken uit overgave en religieuze opvatting. Dat de stichter pater Van Nuenen in het beeld is gekomen, heeft stellig deugd gedaan. Dit aantrekkelijk (Van onze t.v. medewerker) aangename Mozarts bekende opera „Die Ent- führung aus dem Serail" heeft de t.v. in deze dagen een brok zielzorg getoond en wel in het jongste KRO- programma. Onder de titel „In ge meenschap van goederen" heeft men LIGTVOET met kwalificeerde doodslag van toepas sing kan v/orden verklaard. Het von nis zou zich volgens mr. Mathuisen moeten baseren op art. 248 van het wetboek van strafrecht (gemeen- 18 Jaar gevangenisstraf ™et schap met minderjarige in bewuste- van de preventieve hochtems en ter lore Ptoestand, die lkhamelijk Na zitting gesloten deuren inzittenden van H. van Dijk en Huisman, allen bouwvak, zijn lingsdag, hebben 11.252 personen een evenals de bestuurder van de andere bezoek gebracht aan het R.A.I.-ge- bestelauto, P. P. J. Beentjes uit Uit bouw te Amsterdam, waar de 43ste geest, ernstig gewond in het Wilhel- automobieltentoonstelling wordt ge- minagasthuis ter verpleging opge houden. nomen. xt.ïjte 34"^-] L e/D€N Tel.2.300 5 beschikkingstelling van de regering heeft de Amsterdamse officier van letsel tot gevolg heeft) en de wet telijke bepalingen over de samen- programma werd omringd door een prettige „Musicbox", een wat min der aansprekende filmkritiek en een wijze epiloog van rector D. Coppes over de levensvreugden van teen agers en van volwassenen. Het der de avondcollege Nederlands behan delde na een wellicht wat snel begin tal van taal- en spelling versmel tingen, waarbij docent J. A. de Rid der zelf een paar taalkundige ver sprekingen maakte. Het beste paard laat wel eens 'n steek vallen om nu ook eens een contaminatie te ge bruiken! Komende uitzendingen. Bij de NCRV zet Dick van Bom mel hedenavond de muzikale klok niet minder dan 31 jaren terug. Er zal verder veel worden gesproken. Zaterdag draait in de Hilversumse Expohal wederom de Vara t.v.-toto, deze keer met de ballonvaarster Nini Boesman, de journalist Jan Goderie en de Zandvoortse pionier Hugen- holtz. Het zondagse programma van de KRO brengt bekende rubrieken, met de eerste symfonie van Beetho ven en de vierde aflevering van (Advertentie! „School voor volwassenen". In de namiddag heeft men ruimschoots ge legenheid per Eurovisie kennis te nemen van de internationale ski-ra ces slalom dames te Bad Gastein in Oostenrijk. Voorafgaande op zater dagnamiddag is er een aangekondig de „Reuzenslalom". ju.s"tie m^.'. Bj*h9°avloop zodat z.i. slechts een bepeifote middag geeist tegen de 28-jange ge- vrjjheidsstraf kan worden opgelegd, huwde 1 os-werkman J T u,t Am- zes uur beëmdige ]|a. sterdam d.e op 7 april 1%0 het Leeu- thuissen zijn pleid„oi, dat evenals het warder meisje Engelina Feenstra in requl!;Ul0]r achter gesloten deuren de woning van een hoofdinspecteur uitgespr0;ven werd. van politie in Amsterdam-Oost door wurging van het leven beroofde. Mr. Bakhoven en mr. Mathuisen Mr. Bakhoven vorderde deze zwa- zorgden ervoor, dat de wachtende re straf na een zitting van de Am- persvertegenwoordigers vlot van uit- sterdamse rechtbank achter gesloten treksels van requisitoir en pleidooi deuren, die ruim zes uren duurde, werden voorzien. Uitspraak over veertien dagen. Mr. Bakhoven hield bij zijn eis re kening met de conclusie van het psychiatrisch rapport, waarin de ver dachte verminderd toerekenbaar wordt verklaard. Alle gruwelijke de tails van het nachtelijk drama liet mr. Bakhoven in zijn uitvoerig re quisitoir de revue passeren. Op grond van elf bewijsmiddelen achtte hij de primair ten laste gelegde (opzette lijke) doodslag om een ander (zeden-) delict te vergemakkelijken wettig en overtuigend bewezen. Het ongeveer 60-jarige echtpaar K. uit Amersfoort is gisteravond om het leven gekomen, nadat de auto waarin het was gezeten in de Drentse Hoofd- ugcuu UC W Ci.CU. Hij citeerde o.m. uit het rapport vaa raaKt®* van de deskundige prof. Pondman Het ongeluk gebeurde onder Hy- uit Groningen, waaruit blijkt, dat de kersmilde, waar de rykaweg langs op de lakens van het bed en op het de Drentse Hoofdvaart loopt. Omwo- kamergordjjn gevonden bloedsporen eenden hebben wel getracht de por- alle behoorden tot de bloedgroepen J"™» 4®. aïï,t0 te °Pen«°' maf van het slachtoffer en de verdachte. da' l^te niet. Toen een taja- In dit verband merkte mr. Bakhoven p> het voertuig had opgetakeld ble ep, dat de verdachte gewond werd f?» de inzittenden overleden. Moge toen Engeline Feenstra zich ver- is de mist oorzaak van het onge- weerde. Het bloedonderzoek bracht lulc- volgens mr. Bakhoven tevens aan het Z.M. koning Boude wijn en H.M. koningin Fabiola hebben een bezoek gebracht aan de Belgische gebieden, die door overstromingen zijn getroffen. Foto: Op de tocht van het koninklijk paar door Chatelet reikt konin gin Fabiola de handen van de slachtoffers der overstroming. (Telefoto) GLADDE WEG: Op rijksweg 13 (Den Haag-Rotter dam) heeft zich gisteravond onder de gemeente Delft een reeks van botsingen voorgedaan als gevolg van ÏSrt. DeTëéTstelwbesihlkktagsteï- ha' glad worden van de weg door de ling van de regering zou in dit ver- regen. Het begon tegen zes uur, toen band als „stok achter de deur" moe- de bestuurder van een personenauto, riinprmo in Hp nrnfino Mpn Waai» nm ten worden beschouwd. licht, dat de andere bewoners van het huis (hoofdinspeceur Schipper en zijn dochter) tot dezelfde bloedgroep behoorden als het slachtoffer, zodat geen van beiden als daders in aan- mehking konden komen. Dat mr. Bakhoven niet de zwaarste straf levenslang eiste, vindt volgens insiders zyn oorzaak in het feit, dat hij rekening heeft willen houden met herstel van de ziekelijke stoornis van T.'s geestvermogens. De psychiaters zouden hebben verklaard, dat deze mogelijkheid niet bij voor baat uitgesloten moet worden ge- maart. Dan zullen, bij de jaarlijkse verkiezing, een voorzitter en acht vice-voorzitters worden gekozen. De raadsman mr. J. K. M. Mathui sen wees er o.m. op, dat de door mr. Bakhoven uitvoerig behandelde be rijdende in de richting Den Haag om onbekende redenen plotseling af remde. De bestuurder van de achter hem rijdende auto kon niet snel ge noeg remmen, met als gevolg een Agent valt van Mr. Blaisse opvolger de trap en wordt drs Hazenbosch voor dief aangezien in Europees parlement In Huizen is de politie erin ge- Mr. P. A. Blaisse, Tweede Kamer- slaagd om na een opwindende jacht lid voor de Kath. Volkspartij, is wij- - twee kwajongens te arresteren, die len drs. C. P. Hazenbosch opgevolgd "en 611 °P .s^a8 gedood. Het ongeluk 's avonds geruime tyd het dorp op als vice-voorzitter van het Europese gebeurde tijdens een regenbui. De stelten hebben gezet met ruitentik- parlement, dat met de politieke con- vrachtauto was van verlichting voor- kers en knalpistolen. Een van de da- trole over EEG, EGKS en Euratom zien- ders, die voor de ouderlijke woning is belast. Bij het spelen is gistermiddag door een agent in burger werd op- De fractie van de christen-demo- een vijfjarige kleuter M. A. van gevangen, rukte zich by de arresta- craten in het Europese parlement had Kolder in Utrecht in de Vecht geval- tie los, vluchtte het huis in en storm- ^e heer Blaisse als vice-voorzitter len en verdronken. Men vond het kind de de trap op^Toen die agent de jon- voorgedragen en het comité van pre- pas na een uur dreggen. Men heeft geman op de trap by de benen wilde si<jenten van het parlement heeft de- nog kunstmatige ademhaling toege- grypen schopte de arrestant achter- ze kandidatuur bevestigd. past, maar het jongetje bleek al te zijn De 23-jarige bromfietsrijder J. A. M. K. uit 's-Heerarendskerk is van morgen op de oude rijksweg aldaar op een stilstaande vrachtauto gere- wijsvoering niet alleen van belang is i.6^1 daarna verscheidene an- voor de strafrechterlijke zijde, doch tevens tot gevolg heeft, dat ondub- dere botsingen over een afstand van twee kilometer. Toen na een goed belzinnig is kome'n vast te staan, dat van da.» vnrdanhte opmaken, telde zij 28 mm of meer de bekentenis van deze verdachte de alleendader van het misdrijf te 2ijn door alle gebleken omstan digheden en de aangetroffen stille getuigen volkomen wordt gestaafd. Voor het volhardend onderzoek van beschadigde auto's, waarvan er zes moesten worden weggesleept. Won der boven wonder was er slechts één lichtgewonde nl. de 47-jarige Amsterdamse koopman A. van der W. Hij kon, na in het ziekenhuis te uit. De politieman tuimelde hierdoor achterover de trap afen beland de bovenop de moeder van de 17-ja- rige B., die met haar man op het gerucht afkwam in de veronderstel ling, dat er ingebroken werd. De agent werd door de heer des hiuizes in de kraag gevat en netjes buiten de deur gezet. Later op de avond heeft men desondanks B. en zijn 19- jarige vriend K. aangehouden, die inmiddels de ruitentikgevallen be kend heeft De opvolging geldt voorlopig tot overieden. Secretaris waaide de kamer uit De levensstorm, waar de secre taris van het Brabantse plaatsje Mill voortdurend moet tegen op tornen, ontlaadde zich woens dagmorgen in een flinke ruk wind. Als gevolg van de ruk wind belandde de secretaris bui ten de burgemeesterskamer. De bedoelde storm in het leven van de heer J. P. v.d. Geyn heeft al sinds jaar en dag gestalte ge kregen in de figuur van burge meester Hofmans. In 1958 be gon het pas goed, toen de twee oude rivalen van dc gemeente secretarie in Groesbeek, waar de heren Hofmans en v.d. Geyn resp. tweede en eerste ambte naar waren, elkaar weer ont moetten in Mill. De heer Hof mans nu als eerste burger van het Brabantse plaatsje, en de vroegere eerste ambtenaar als secretaris. De onderlinge rivali teit vond een nieuwe voedings bodem. Woensdagmorgen was het raak. Burgemeester Hof mans had er genoeg van. Hij wees zyn secretaris de deur. Toen de secretaris daar niet di rect gevolg aan gaf, pakte de burgemeester hem in de kraag en zette hem netjes buiten de deur. Goed, de secretaris stond buiten, maar hij diende een klacht in bij de politie en het kabinet van de commissaris van de koningin. Toen men de heer v. d. Geyn naar enig commentaar op de be wogen ambtelijke gebeurtenis vroeg, antwoordde hij gemoede lijk: „Het is een beroerde ge schiedenis, maar wij staan nu eenmaal in de storm van het leven." De prins zit op het (lucht)kussen de politie is volgens mr. Mathuisen, Delft verbonden te zijn naar huis slechts de hoogste lof op zyn plaats. gaan In een uitvoerig en gedocumenteerd juridisch betoog behandelde pleiter vervolgens de vraag in hoeverre de MpvTOUW VVP5! Fl^^r opbouw van de dagvaarding al dan iT1CV1UUn Ilctctl niet als geheel juist moet worden aangemerkt. Hij concludeerde, dat niet de primair ten laste gelegde ge- In de woning van de bescherm vrouwe van de personeelsvereniging Vrouw kocht maar raak en vergat te betalen De 53-jarige mevrouw M. J. V.-J. uit Rotterdam, besloot vorig jaar een geheel nieuwe inboedel aan te schaf fen. Bij diverse Haagse zaken heeft TT ,.A. - - ze in de loop van 1959 en in 1960 van de Hengelose politie, mevrouw grote inkopen gedaan, in totaal tot H. G. Meyling—Zeggerink, is woens- ee„ bedrag van 15.000. Van beta- dagavond, terwijl zij een feest van üng kon niets komen, zoals de vrouw de politie bijwoonde, ingebroken. zelf ook wel wist, aangezien zij met Toen mevr. Meyling en haar echt- nog enkele kleine kinderen van een genoot tegen middernacht werden weduwe-pensioentje moet rondko- •thuis gebracht en de politie weer men. vertrokken was, ontdekte zij, dat de achterdeur open stond. Even later Tenslotte heeft een dezer dagen was de politie weer bij de villa aan een van de leveranciers, die allen de Enschedestraat terug. Een onder- hadden geleverd zonder ooit infor- In de uitgestrekte bossen van het landgoed „Pijnenburg" in de ge meente Soest is gisteren het stoffe lijk overschot gevonden van de 19- jarige mej. B. Hordijk. Op Nieuw- Kadn! ha""'Indringer "een uTte wtaST«nn^m dien is niets meer van haar verno- raam heeft geforceerd en vervolgens derzoek ingesteld. Dit leidde tot aan- men. De politie had reeds een on- in het huis alle kasten en laden over- gifte wegens flessentrekkerij bU de derzoek in dit gebied ingesteld, dat h0°P heef' gehaald. Er worden vele Haagse politie. De vrouw is in Rot- zonder resultaat bleef. Gisteren wer- antieke sieraden en enkele eeuwen- terdam aangehouden en naar Den den militairen voor dit werk inge- oude horloges vermist. De inbreker Haag overgebracht voor verdere af zet die bij het systematisch doorzoe- ha<* heimelijk veel belangstelling wikkeling van de zaak. Een zaak ken van het terrein het lijk van het voor goud want van een hals- had aan de vrouw voor 8.000 aan meisje aangetroffen. De politie stelt snoer bleek alleen het gouden goederen geleverd. Zij kocht behalve een onderzoek in naar de doodsoor- slot te zijn ontvreemd. De re- meubilair, ook kleding en sieraden chgrqhe stelt een nader onderzoek in. zonder hofoiing. Donderdagochtend heeft Z.K.H. prins Bernhard in Amsterdam het nieuwe R.A.I.-gebouw en daarin de 43ste tentoonstelling voor personenauto's geopend. Foto: Na de opening maakte de prins tijdens zijn rondgang over de tentoonstelling een ritje in de „Levacar", het op lucht via een rails voortbewogen moderne vervoermid del van Ford, dat op deze RAJL-tentoonstelfing voorbet eerst in Europa te zien was.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7