PIECK In deze tijd Uw was vlug droog. Dank zij II de aanschaf van een CENTRIFUGE ONZE OPRUIMING EEN DUBBEL KOOPSUCCES VOOR U N.V. Droog-centriluges Industrie gaat zich uitbreiden Marktberichten Cofelé j. pantalon h. weekeinden 4.95 7.95 H. ankiets 95 et. Baddoeken 3.95 Onfbijtlakens 4.95 Vaatdoeken 1.- D. pyjama's 7.95 Naadloze nylons 1.95 Nylon onderjurken 7.95 Overhemden 4.95 Vlokmatrassen 17.95 Tafelkleedjes 1.95 D. rokken 8.95 Dobby sloffen 2.75 D. blouson 7.95 Haarlemmerstraat 228 - telefoon 20510 - Leiden Telefoontjes worden dagelijks aangenomen VRIJDAG 3 FEBRUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 GEMEENTERAAD VAN LISSE Het was met de industrievestigingen de laatste jaren in Lisse maar zo-zo. Maar als de voortekenen niet bedriegen, dan konden er binnenkort wel eens een paar bedrijven bijkomen. Er zijn plannen om een centrale brood bakkerij te bouwen aan de Grevelingstraat, aan dezelfde straat wil een schoolmeubel-fabrikant uit Bennebroek een zaak bouwen, terwijl de be- tonwarenfabriek, die daar reeds jaren was gevestigd, nog enkele perceeltjes grond te koop heeft gevraagd. Met algemene stemmen werd besloten de grond te verkopen ad 6 per m2, al wilde de heer P. Beelen (kvp) er met nadruk op wijzen dat hij de prijs veel te laag vond. „U geeft de grond gewoon weg," zo zei hij. Door een belangrijk deel van de agenda liep de raad met een sneltrein vaart heen. Alle onderwijsvoorstellen gingen zonder slag of stoot onder de hamer door, terwijl de gevraagde subsidie voor het gebouwde jeugdhuis in De Engel, en de bijdrage in de kosten van de aanleg der speeltuin in De Engel ook vlot werden verleend. B. en W. willen meer vrijheid bij grondverkoop Minder vlot kwam men tot een besluit i.v.m. de verkoop van gron den aan de Laan van Rijckevorsel. Het was de heer Van Leeuwen (P vdA) die er aanvankelijk niet veel voor voelde om B. en W. carte blan che te geven voor grondverkopen. Hij zou een termijn willen stellen van een jaar bijv. Er kunnen zich in een jaar soms grote wijzigingen in de algemene situatie en ook in de grondprijzen voordoen. Hij wilde daarom dat de raad een vinger in de pap hield. De burgemeester had niets tegen de raadsviniger in de pap, maar wil de wel af van de tot nu toe gevolgde regel dat elke grondverkoop, hoe klein ook, eerst in de raad moet ko men. Om te beginnen kunnen B. en W. dan niet voldoende manoeuvre ren op een moment dat het beste schikt en bovendien is Lisse als ge meente op een niveau gekomen, dat men dit aan B. en W. moet overla ten. De raad zelf houdt toch alle teugels in handen, daar de commis sies met het doen en laten volkomen op de hoogte zijn en B. en W. ad viseren. En voor het overige krijgt de raad bij het behandelen van de begroting jaarlijks de gelegenheid de grondpolitiek van B. en W. onder de loep te nemen. De heer Van Leeuwen voerde aan dat het meer in de gevoelssfeer ligt. Als B. en W. gebonden zijn aan een termijn, dan is het logisch dat we volgend jaar opnieuw machtiging verlenen. Maar als we B. en W. bij wijze van spreken aan hun jasje moe ten gaan trekken, dan gaat de bui tenwereld dit cpvaten als argwaan of kritiek. Het voorstel van de heer v. Leeu wen werd gesteund door de heren Montagne (protchr.), P. Beelen (KVP) en J. P. de Koning (KVP). Het is nu zo dat men bij de behan deling van de begroting zich zal be zinnen. Zoals gezegd, zijn B. en W. benaderd voor grondverkoop aan enkele bedrijven. De heer Montagne had liever eerst gesproken met zijn fractiegenoten in plaats van nu plot seling een voorstel onder ogen te krijgen. De burgemeester: „Men weet toch waar het over gaat. Wil men meer weten, dan is er niemand die het stellen van vragen zal beletten. Beschouwt U dat dan maar als een mondeling prae-advies". De heer Beelen (KVP) vond de gevraagde prijs 6,- per m2) te laag. De burgemeester was het daar mee niet eens. De grond mag goed koop lijken maar voor men kan gaan bouwen moet er nog heel wat aan gebeuren. Met algemene stemmen werd besloten de grond te verkopen. Er werd nog meer grond verkocht, rnaar nu in een heel ander deel van het dorp, nl. aan de Leidsevaart. De R.K. Coöperatie had daar enkele maanden geleden al e n perceel ge kocht en wilde voor uitbreiding nog een strook grond aankopen, 't Voor stel van B. en W. 500 m2 te verko pen voor 7,- per m2 werd met al gemene stemmen aanvaard. Bij de rondvraag informeerde de heer W. van Dijk (KVP) naar het water dat door het Hillegomse wa terbedrijf wordt geleverd. Herhaal delijk komt het voor dat de kranen alleen roestbruin water geven. Is dat schadelijk voor de gezondheid? B. en W. hebben geïnformeerd bij Volks gezondheid. En daar heeft men ge zegd: het is niet schadelijk, al wilde de burgemeester er aan toevoegen dat alles waar „te" voor staat niet goed is en het water kan soms inder daad bedenkelijk bruin zien en een onaangename smaak hebben. B. en W. van Lisse hebben het college van Hillegom verzocht om een verkla ring van objectieve deskundigen, waaruit blijkt dat het ijzer in het water alleen een gevolg is van roest loslaten in de buizen. B. en W. van Lisse willen graag zekerheid hebben dat het geen gevolg is van onvol doende filtreren in het Hillegomse pompstation. Het gevraagde rapport is echter nog niet ontvangen. Hierna ging de raad in geheime zitting. HAARLEMMERMEER Geboren: Gert Jan zoon van A. Spaargaren en G. Helsloot; Gillis Cornelis zoon van C. Guldemeester en K. Kulk; Antonia dochter van J. Klootwijk en C. van Wieringen; Jo- zina Johanna Petronella dochter van L. H. van der Peet en A. E. M. G. Dijkzeul; Johannes Cornelis Martinus zoon van J. C. de Jong en J. M. Aker boom; Philipijntje Hendrika dochter van P. Goudriaan en T. Rodenburgh; Sylvia dochter van J. Potman en W. C. Bogers; Jan Pieter zoon van S. Roubos en J. F. Drogt; Cornelis zoon van J. Weij en M. M. Bokhorst; Maria dochter van D. Griep en A. J. Wijn- holts; Albert Dominicus (Jonkheer) zoon van H. Laman Trip en G. J. Meijer; Willem Hendrik zoon van F. Hoogland en G. A. van der Leek; Jo hannes Adrianus zoon van J. A. Kauffman en E. Schelling; Jannigje dochter van D. Exalto en A. C. Broekhuizen; Henriëtta Jeanine d. v. J. van den Bent en J. Bruins; Elisa- beht dochter van P. Witte en C. van der Groef; Michel Raymond zoon v. L. Wendel en C. A. M. van den Heu vel. Ondertrouwd: de Boer, Cornelis, 25 jaar en Oosterhuis, Sybille Christine Marianne 23 jaar; van Limpt, Gradus Barend, 21 jaar en Verhoeven, Adri- ana, 20 jaar. Getrouwd: Wattel, Jan en Rooden- burg, Maaike Arina: de Jong, Jacob en de Buck, Cornelia; Blommestijn, Aloysius Cletus en van Gils, Anna Gijsbertha Maria; Martelhoff, Wil helmus Adrianus Maria en Wiersum, Wilhelmina Cornelia Maria; Jonk heer, Marinus Johannes en Swen, Carolina Frederika. Overleden: Korsuize, Jacob e. v. M. J. Duivenvoorden, 61 jaar; Ziere, Hendrik e.v. A. M. Siebeling 73 jaar; Hoekman, Jan w. v. G. Loggen 66 jr.; Kemepe, Pieter Paulus, ongehuwd 42 jaar. VOORSCHOTEN VASTENAVONDVIERING L.T.B. In het bondsgebouw kwamen de LTB-ers met echtgenoten en familie leden bijeen voor de viering van de vastenavond. De heer A. Q. van Does wijk heette de aanwezigen wel kom en wenste ieder een genoeg lijke avond. Dat is het geworden. Een zeer genoeglijke avond. De to neelgroep „De Leidsche Comedie", die al meer voor de LTB - met veel succes - was opgetreden, was ook dit keer uitgenodigd de vastenavond viering in goede banen te leiden. Ze hadden deze keer een bijzonder kluchtig spel uitgezocht, dat zeer ge schikt was om eens heerlijk en sma kelijk te lachen. Het stuk was ge titeld „Zo begon het", een Engels blijspel van Philip King in drie be drijven. De regie berustte bij de heer Frans Overdijk. De keuze van het stuk was goed geweest, maar ook de keuze van de personen voor de di verse rollen was bijzonder geslaagd. Stuk voor stuk waren alle acteurs en actrices geknipt voor hun rol. Aan het einde van het spel kregen zij dan ook een daverend applaus voor hun geleverde prestatie. De heer v. Does- wijk, die het gezelschap dank bracht voor de buitengewoon gezellige avond, was de tolk van het grote aantal aanwezigen, die deze vasten avondviering bijwoonden. In de pauze werd nog een verlo ting gehouden en na afloop van het kluchtige spel was iedereen wel in de stemming om nog even te blijven napraten of om een dansje te maken op de muziek van „The Johnny Wim- tils", o.l.v. de heer J. den Hollander. Opening nieuwe openbare school. - Gistermiddag bleek weer eens duide lijk, dat het gemeentebestuur van Voorschoten met de scholenbouw niet achter wil komen bij de uitbrei ding van de gemeente, want in een der nieuwste wijken werd weer een nieuw permanent schoolgebouw voor het openbaar onderwijs in gebruik genomen. Met een fraai en ruim uitzicht over de speel- en sportvelden in de Vliet- wijk is namelijk de openbare lagere Vlietschool in haar definitieve ge bouw getrokken. Enkele jaren om zwerven, en gastvrijheid vragen in allerlei scholen in deze gemeente, en het verblijf in een (hoewel bijzonder goed) noodgebouw zijn aan deze heuglijke opening voorafgegaan. Gisteren heeft burgemeester L. de Kool, de opening verricht. De goede geest, die in Voorschoten ook tussen de diverse richtingen van het onderwijs heerst, werd nog eens gedemonstreerd door pastoor Van Bemmelen, die namens 't r.k. school bestuur sprak. Hoewel de grens tus sen bijzonder en openbaar onderwijs streng is, aldus pastoor Van Bemme len, zijn we niet onbereikbaar voor elkander. Kongo-Actie. - Het hoofd van de openbare ulo in Voorschoten heeft ruim negenhonderd gulden kunnen overmaken ten bate van de honger- actie-Kongo. Het grootste gedeelte van dit be drag werd bereikt door de oud papier-actie, die de vorige week ge durende één middag door de gehele school gehouden is. Die actie leverde bijna elf ton oud papier op. De leer lingen droegen zelf verder bij in een collectebus, die nog meer dan 85 bleek te bevatten. Voorlichtingsavond KAB. De Katholieke Arbeiders Beweging afd. Voorschoten hield in het Bondsge bouw een voorlichtingsavond voor le den en had hierbij tevens de leden van de andere standsorganisaties uit genodigd. Desondanks was het be zoek zeer gering, ongeveer dertig be langstellenden waren er voor de uit eenzetting van mevr. T. de Boer, die de belangrijkheid van glas besprak en de vervaardiging. Glas is onmis baar in onze samenleving, men vindt het in de kunst maar ook in de onmisbare gebruiksvoorwerpen, al dus inleidster. Na de uiteenzetting werd een bedrijfsfilm vertoond: „Leerdam". Deze zwart-wit film leidde de toeschouwer door een twee- talfabrieken, in Leerlam de kunst- fabriek en in Schiedam de fabriek voor gebruiksvoorwerpen, zoals melkflessen e.d. Tot slot werd de mooie film „Glas" door Bert Haan stra vertoond. De voorzitter van de K.A.B., de heer Knijnenburg, sprak in zijn dankwoord over de waarde en het nut van dit soort voorlichting. De aan wezigen zullen in het vervolg wat meer belangstelling en begrip de ver schillende glasprodukten beschou wen. B.B. Hedenavond zal de heer W. C. van Blitterswijk, wrn. comman dant van de ABC dienst bij de BB te Den Haag in het Cultureel Centrum te Voorschoten spreken over „Poli tiemaatregelen van orde en veilig heid in oorlogstijd. De Voorschoten- se Bescherming Bevolking doet een dringend beroep op de burgerij deze avond zoveel mogelijk bij te wonen. Aanvang 8 uur. Geboren: Johanna Hendrika d. van Sebastiaan Jansen, automobiel technicus en Johanna van Alphen, bonder beroep, wonende Albert Schweitzerplantsoen 7. Ronald Adriaan zoon van Willem Bronmeijer, machinaal houtbewerker en Margare- the Helena van Kins, zonder beroep, wonende Dobbeweg 21. Johannes Theodorus Franciscus zoon van Jaco bus Hermanus Theodorus Peer, boek houder en Maria Gerada Theodora Stokman, zonder beroep, wonende Prof. van der Waalslaan 5. Winnifred Leonardus zoon van Cor nelis Jacobus Adrianus Wildenboer, monteur, en Cornelia Catharina Kney- ber, zonder beroep, wonende Vreden- hoeffstraat 30. Mariska Wilhelmina Helena Johanna dochter van Johnny Pieter Jacobus Roos en Cornelia Wil helmina Johanna van Veen, wonende van Kempenstraat 18. Overleden: Johannes Guillaume Pierre Fransen, geb. 20-2-81, gewoond hebbende Leidseweg 375. Zwaantje Mooten, geb. 16-8-80, wed. van J. Re- tel, gewoond hebbende Leidseweg 532. Paulus Julianus Stikvoort, geb. 15-8-93, echtgen. van A. W. Ver- meij, gewoond hebbende W. de Zwij gerlaan 10. WASSENAAR 25 Jaar „Vincentiaan". Op zon dag 12 februari zal de conferentie St. Willibrordus van de St. Vincen- tiusvereniging het feit herdenken, dat dr W. A. M. Burgers een kwart eeuw geleden als lid van deze ver eniging toetrad. In de parochiekerk van St. Joseph wordt om half 10 een plechtige H. Mis opgedragen, waarna de leden van de conferentie met genodigden zullen aanzitten aan een feestelijk ontbijt in restaurant „Het Haagsche Schouw". Geboren: Diana Mathilda Johan na, dr van I. van Vuren cn J. A. M. Albers; Johannes Theodorus, zn van J. H. Fokke en A. J. H. Voorham. Ondertrouwd: H. L. Lorjé, Was senaar met T. E. J. van der Ham, Wassenaar; P. J. C. l'Amie met G. J. Laarman, Wassenaar;. H. M. Tiel- man, Wassenaar met M. E. van der Linden, Rotterdam Gehuwd: J. J. van der Peet met G. A. M. Wisse; H. J. H. van der Hulst met C. M. Looijenstein. Overleden: Wouter van Uffelen, 3 jaar; Agatha Jorna, 82 jr. geh. gew. met Cornelis Diederik; Pieter Cor nelis Stekelenburg 73 jr.; Maria Hof stee, 78 jr geh. gew. met Jacobus Pieter Groen; Chaim Jaschma Her- mer 78 jr. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht mej. J. M. F. van Gurp te Breda en mej. R. J. F. Kleipool te Rotterdam; voor het Doet ex. Rech ten Vrije Studierichting de heer G. A. P. de Kort te Wassenaar; voor het Cand. ex. Sociologie mej. F. C. v. d. Maarel te Den Haag, mej. M. C. G. Hedeman te Den Haag en de heren C. van der Merwe te Wassenaar en A. A. Wesselingh te Hazerswoude: voor het Prop. ex. Godgeleerdheid heer J. Kranenburg te Leiden; voor het Cand. ex. Godgeleerdheid de heer H. van der Kwaak te Leiden; voor het Cand. ex. Ned. Recht mej. W. J. Tieleman te Den Haag en de heren J. E. Jansen te Rotterdam, A. L. M. In der Rieden te Santpoort, S. I. H. Gosses te Goes, A. Verhey te Rotter dam, E. André de la Porte te Hilver sum, F. H. de Vries te Wassenaar, A. G. Roos te Amsterdam, J. M. J. Chorus te Oegstgeest, J. O. L. van Boetzelaer te Den Haag, J. H. Sikkes te Ridderkerk en J. H. M. Heezen te Haarlem. LEIDEN, 3 febr. Vee Stieren aanv. 6; melkkoeien aanv. 75, prijs 825-1175, handel matig; vette koeien 260, 2.85-3.25 per kg, schoon gegw., matig; vare koeien 38, 500-925, kalm; pinken 20, 450-625, kalm; graskalve ren 15, 375-500, kalm; vette kalveren 47, 2.20-2.70, lui; nuchtere kalveren 146, 1.20-1.60, stroef; schapen 40, 130- 160, rustig; lammeren 1487, 90-130, goed duur; varkens 26, 350-425, re delijk; schrammen 279, 85-105, rede lik; biggen 599, 50-55-62, redelijk; geiten 2; zuiglammeren 14; totaal 3034. Kaas Aangevoerd 8 partijen Goudse kaas. Noteringen: Goudse le kw. 2.15-2.21, 2e kw. 2.08-2.14. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN. 2 febr. Bloemen Blauwe Druifjes 18-43, Fresia's 80-195, Narcissen: Carlton 78-92, Early Glory 70-95. King Alfred 83-102. Fortuna 70-86, Whrestler 71- 79; Friihling 90-101, Graigford 75-79, Tulpen: Korniefone 100-105, Golden Harvest 122-140, Krelage 70-92, Win- tergold 87-125, Rose Copland 90-117 v.d. Eerden 91-118, WiU. Copland 90-109, Edison 84-86, Scarlet Wonder 80-87, Lustige Wit we 108-131, Apel doorn 170-215, Hillegarde 80-95, Im perator 83-94. Ibis 80-87, Early Queen 93-97, Paul Richter 130-140, Purper Copland 90-112, Dubbele tulpen 83- 105, Beatrix 130-143 per bos. Am. Anjers 17-37 per stuk. LEIDSCHENDAM, Eieren Aan gevoerd werd 70200 kipeieren welke verkocht werden als volgt: 3000 eie ren no. 0 15.00-15.50; 6200 no. 1 13.50-1450; 27000 r.o. 2 13.10-13.35; 19800 no. 3 12.40-13.00; 11800 no. 4 11.95-12.30; 1800 no. 5 11.50-11.70; 600 no. 6 10.50-10.95. VEUR. Groente Sla A 24.10- 28.20; sla C 5.60-11-70; stoofsla 30-41; andijvie 65-67; prei 10-18. NIEUWE RIJN 30 32 LEVERT U in de prijs vanaf f 149.. Bad en geyser; maho nie ronde en ovale tafels; gebogen kabinet met be slag; pers met gebogen la dekast; Duitse kruissnari- ge piano, ivoor-klavier; zware mahonie ovale uit- schuiftafel met ondervoet. W. F. Kooreman. Nieuwe RUn 9, tel. 23261. *2* Aangeb: warme en koude kas en B-vergun- ning. Jaarteelt. Best ge wortelde stekken van dub bele Margriet Wirral Su preme- Esther Read en Angel's Wings, direct le verbaar. c.v. N. Bakker Hzn., R.A.Veen, tel. 487. 2" Ruime solide hangkas ten 60.50, met bergvak, afm. 57x79x184, ook ande re maten en modellen. Bergkasten. legkasten, keukenkasten, 6 vakken 66.50. Gegarandeerd 1ste klas timmerwerk. Uiter stegracht 168. „De Tim- merwinkel". *2* De Timmerwinkel. Wij leveren U prima Fins hardboard tegen zeer con currerende nrijs. Deurpla ten tot 80x214, per plaat 4.15. Diverse maten hout, meubelplaat enz.. Uiter stegracht 168. tel. 20051, na 6 uur. '3? Blanke slaapkamer. Singer trapnaaimachine, ameublement, divanbed den, opklaobedden, ledi kanten, divans, kasten, haarden, kachels, kapok matrassen, diverse tafels, dressoirs. Wij blijven uit verkoop houden. Pluym, Hoogewoerd 41. koopt in boedels, tel. 21266. 2* Runabout te koop aan geboden, met b.b.-motor. Geschikt voor waterskiën. Tebevr.: A. J. C. Alkema de. Pickéstraat 72. Noord- wijk, tel. 01719—2401. 2* Te koon: nieuw stapel bed 35 gld. v. d. Kwaak, Calandstr. 21. Leiden (bij de Lage Morsweg). 21 Zaterdagmarkt. Onze bekende lange onderbroe ken en borstrokken, alle maten 2.98; pracht heren flanellen, geen 4.98 maar 3.49; damesslips 50 en 52 1.25; theedoeken: baddoe ken. Korenbrugsteeg over muziekhandel Servaas. Ja- pie. 2" Prachtige theebeurs 4.98. Prima vulling en overtrokken met fraai ge bloemd plastic (afwas- baar). Diverse fraaie de cors. Voor deze prijs koopt U alleen bij: I.V.A., Haar lemmerstraat 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden, einde 43. Leiden. 2* Pedaalemmer 6.98 Zware kwaliteit piastic in diverse frisse kleuren. Flinke maat. Zeer handig in de keuken, druk met voet op pedaal, deksel ?aat open. Roestvrij! V.A.. Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43. Lei den. 2* Grote sortering bloem potten!! Prachtig glazuur in diverse fraaie kleuren, vanaf 39 cent. Porseleinen theepotten, flinke maat 1.59. Grote maat porselei nen koffiekannen 1.98 enz. enz. I.V.A., Haarlemmer straat 48, Nova, Noordein de 43, Leiden. 2* Kop en schotels 49 ct. Stevige kwaliteit porse lein, mooi model met fraai bloemdecor. Alleen met advertentie voor 49 cent. Per persoon ten hoogste 6 stuks. I.V.A., Haarlem merstr. 48, Nova, Noord einde 43, Leiden 2* Regenjassen voor dames- en heren reeds vanaf 19.75. De nieuwste kleuren. Par kaas, mod., practisch, goed koop. Leune, Janvossensteeg 67, tel. 22415-32256. Oprnimingskoopjes. Trui en, vesten, pullovers, grote partijen werktruien, blauw, grijs, multi voor prijzen. Haast U. Leune. Janvossen steeg 67. tel. 22415-32256. 5? Oliebollen rozijnen bollen. Berlinerbollen van Melle de Vries, altijd even lekker. Iedere woensdag- en zater dagmarkt. Oliebollenkraam Botermarkt b/h Gangetje. 2* Te koop: Skoda '49. in pr. staat, tegen elk aanne melijk bod. Te bevr.: za terdag 4 febr. Kapteinstr. 10, Leiden. 2* 6 Reclame-artikelen in onze etalage, aangeduid met gele prijskaarten, slechts 1 week geldig. Misschien ook voor een voordeeltje in De Bazar, Janvossensteeg 56. 2* Gevraagd verkoopster 17 jaar. Kantoorboek handel Gebr. Winter, Sta tionsweg 18, Leiden. Meisje gevraagd 14-15 jaar om behulpzaam te zijn in de huishouding. Br. onder no. 8059 bur. blad. Meisje gevraagd. 15-16 iaar voor hulp in de huis houding. Br. onder no. 8058 bur. v. d. blad. RESTANTEN RESTANTEN pracht kwaliteit maat 4 60 ct. stijging. RESTANTEN RESTANTEN met washandje RESTANTEN RESTANTEN 5 stuks voor RESTANTEN gebl. zwanedons RESTANTEN RESTANTEN RESTANTEN f(jne sanfor poplin RESTANTEN l-persoons RESTANTEN RESTANTEN RESTANTEN per meter RESTANTEN ALLEEN A.S. ZATERDAG 2* Mevr. De Vries, Zee manlaan 26, Leiden, vraagt nette werkster, v. 3 of meer ochtenden p.w. Te lef. 24349. 2* Damesfiets te koop ge vraagd, in zeer goede st. Aanbieding: Mariënpoel- straat 33. 3? Gevraagd: meisje voor d7 of d. en n. Mevr. J. Dragt „De Zonnehoek", Jachthaven, Aalsmeer. 21 Flinke werkster gevr. in rustig gezin. Voor twee ochtenden p.w. Derksen, Lorentzkade 57, Leiden 2? Gerout. boekhouder heeft nog enige tijd be schikbaar voor het inrich ten, bijhouden en contro leren van administraties. Br. onder no. 8045 bur. v. d. blad of tel. 32887. 2* Gevraagd: leerling- verkoopster, 15 jaar. Kan toorboekhandel Gebr. Winter, Stationsweg 18. Leiden. 2* Afwasborstel 49 ct. On breekbare plastic steel en prima nylon vulling. Zeer solide prijs 98 ct. Alleen met deze advertentie voor 49 ct. Geldig tot 12 febr. I.V.A., Haarlemmerstr. 48; Nova, Noordeinde 43, Lei den. 2* Wasmachines f 135.-, nog enkele dure machines, iets beschadigd 155. centrifuge. Fa Dusoswa. Turfmarkt 1—3, tel. 24409. 2? Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast. Een één-pers. v.a. 19.50; twee- pers. v.a. 26.50. Smits bedden- en tapijtenmaga- zyn. Mare 98. Vrouwen- steeg 9, tel. 23913. Te koon gevraagd: een huis met 14 a 16 kamers, omgeving Rijnsburgerweg. Br. onder no. 3424 bur. v. d. blad. 2* Waltex watervaste muurverf in prachtige kleuren 3.85 t>. bus: Val- soar lakken 5.35 per bus; Hvdrolac, Engelse import, kleurecht, enorme dek king, fantastische kleuren schema, neemt proof rn<»t een busje van 1.20 De Verfton. Hogewoerd 75 tel. 26621. 2" Zaterdagmarkt. Gemol- tonneerde directoirs, pr. kwaliteit, wit en rose, tot 54 2.98; vl. herenpyama's tot 58, 6.98; leuke meisjes- pyama's; herenborstrok ken, lange mouw. Koren brugsteeg over muziekh. Servaas. Japie. 2* Bon. Gummi hand schoenen 49 ct. Normale maat no .8; de beste kwa liteit rubber; vastgestelde Êrijs 95 ct; uitsluitend met on, deze gummi hand schoenen voor 49 ct per paar. Victorie-Mag., Ho gewoerd 22. 2* Soepkoppen met scho tel 79 ct.; moderne brood- schaal, gevlochten stro 1.49; emaille koffie-, thee- en suikerbussen nu 3.98: aluminium nest pannen. 5 stuks, koudgreep. v. 26.50 voor 19.50. Victorie-Ma gazijn, Hogewoerd 22. 2* Zaterdagmarkt. Leuke gebloemde damespyama- jasjes 3.98; vlotte dames- pyama's vanaf 5.98; jon- genspyama's v.a. 1.98; da messlips tot 48. 0.98, drie stuks 2.50; slopen. 1.49. Korenbrugsteeg over mu ziekhandel Servaas. Japie. 2* Soepkom met lepel 49 cent (originele Chinese rijstkom). Prima porselein met fraai blauw Chinees decor. Alleen met adver tentie compleet 49 ct. Per persoon ten hoogste 6 st. I.V.A., Haarlemmerstr. 43, Nova, Noordeinde 43, Lei den. 2* Woningruil. Nieuw vrjj bovenhuis, bev.: 3 kamers keuken, douche, gr. bal kon; voor heel huis met tuin, bev. 5 kamers. Apothekersdijk 9. 2* 'n Foto is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-stu dio Koopman, Hooigracht 96, tel. S'^Ol maakt voor U mooie, vlotte brief kaartfoto's vanaf 3.75 per 3 stuks; pasfoto's vanaf 1. per 3 stuks. 2* Partijaanbieding zeem leer, flinke maat, prima kwaliteit, en bewijs van garantie, prijzen 3.504.25 Alleen bij de spons- en zemenspecialist. Janvos sensteeg 56. Heeft U losse schotels? Wij brengen een prima kwaliteit kopie zonder schotel, in alle kleuren, voor 49 ct. Tijdelijke aan bieding in de Bazar, Jan vossensteeg 56. 2* Reclame aanbieding: 6 vlekvrije theelepels voor 98 ct, normale prijs 1.50. Koopt nu, slechts 1 week geldig. De Bazar, Janvos sensteeg 56. 2* Nog enkele Sparta 125 c.c. motoren, ongeveer 20 brommers, waarbij o.a. Sarolea. zo goed als nieuw 385.-; Magneet 355.-; Ba- tavus 125.- enz. v. d. Meij. Hooigracht 66. Middelweg 29, Leiden. 2* Witkalk-witkwasten v.a. 2.95; amstellin veeg- vaste muurverf, in alle kleuren 98 ct. per pak; ruime sortering borstel werk; pr. zeemleder v.a. 3.75. De Verfton. Hoge woerd 75, tel. 26621. 2* Theeservies, 9 delig. mooi gedecoreerd 9.75: plastic glazen. 2 stuks 25 ct; kolenkitten 1.98; pr. chroom broodmessen 79 ct; leuk bonbonschaaltie met hengsel 49 ct. Victo rie-Mag., Hogewoerd 22. 2* Maak zelf wat met Houthal-hout. Wij advise ren U. Met onze vakkun dige voorlichting slaagt U wel. Kom eens praten, het verplicht U tot niets doch U gaat zelf wat maken. Hogewoerd 99, tel. 22536. 2* Alle soorten overhem denreparaties. Ook no- ïron. Tevens kousenrepa ratiebedrijf en stomen. Al les onder garantie. Smits kousenreparatie, Nieuwe Ryn 94.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3