De heer J. Lieverse van Lisse veertig jaar bij de Spoorwegen De garderobe van minister Klompé is niet uitgebreid maar solide niet uitgestroomd adieve acent (aqen'esse) DINSDAG 31 JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 De politie heeft op een aantal toegangswegen naar Rome de papie ren gecontroleerd van 1.300 auto's, waarvan er 58 gestolen bleken te zijn. e- Tulpenstortvloed in Haarlem nog steeds 's- KATWIJK En het gaat allemaal nog maar ten tonele voerde onder de naam El vrolijk voort. De tulpen en narcis- Dorado. De gele aanwinst Cup Final Dammen. De tweede ronde om seD| ,jje nu *ai enige weken bezig van C. van Paridon, Noordwijker- Van arbeider-rangeerder tot stationschef Op 1 februari zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer J. Lieverse, thans stationschef te Lisse, in dienst trad van de Nederlandse Spoorwe gen. De heer Lieverse, die in de Wagenstraat 15 woont, begon als arbei der-rangeerder in Hoofddorp. Destijds liep door de Haarlemmermeerpol der een spoorweg van Leiden naar Amsterdam. Voor de heer Lieverse in 1929 naar Lisse kwam, was hij ook nog enkele jaren werkzaam in Nw- Vennep. den. Dat had tot gevolg dat beide wagens nog op de rails stonden toen een op volle snelheid rijdende snel trein naderde. De bestuurder kon het damkampioenschap van Katwijk zjjn aan (e zwellen tot een allesover werd gespeeld. De uitslagen waren weldigende stroom, zijn kennelijk als volgt: groep I: A. van Duyven- nog- steeds niet te stuiten. Gisteren voorde-J. Dubbelaar 02; P. Meij- werden de bestaande records in de vogel-J. Schoneveld 20; J. Heems- keuringszaal van het Krelagehuis kerk-J. Zwaan 20; C. Varkevisser- opnieuw geslagen. Een machtige Fr. Spierenburg afgebr.; groep II: hoeveelheid tulpen en narcissen H. Klinkenberg-T. Herbert 02; J. stond daar te pronk en het meren- White Standard en de gele Golden Passchier-H. Voorzaat 1—1; Jan de deel was in uitmuntende conditie. Trophy. Colijn Zn, JV'oorhout, Best-Jac. Freke 20; H. Koele wij n- Chr. Heemskerk 0—2. 2de klas: E. Daar was om te beginnen de fa. de Jong-J. Slootweg 0—2; A. Kuyt- Piet Nijssen Zn uit Santpoort met C. de Winter 2—0; C. J. van Duy- een fraaie groep waarin Piet Nijs- venvoorde-J. Godwalt uitgesteld; sens Memory, een ideale Copland- C. van Duyn-J. Houwer 1—1; C. vorm en fraaie rose kleur, de hoofd- Ouwehand-A. Verhoog uitgest.; Am. toon voerde. In het groepje van An- van Beelen-J. R. v. Slooten 1—1. t0" Nyssen Zn uit Santpoort za- gen we een tulp die een naam droeg KATWIJK AAN DEN RIJN geweest: Santïf Maria, een prima gele aanwinst. Daarnaast noteerden Damnieuws. KDC heeft de bor- we nog de dubbele gele Leonidas en denwedstrijden beëindigd; deze heb- de rode Klipfontem. Ruigroks Broei- ben een zeer spannend verloop ge- proevenbedrijf, Hillegom, bracht had en bovendien enkele verrassin- o.m. de goede gele Ralph, de fris ge- gen opgeleverd. H. Koelewijn werd tinte Crown Imperial-sport Mappa, clubkampioen, een prestatie die niet de beste gele Yellovy Triumph, de te overschatten is, gezien de bezet- forse bostulp Purple Star en de ting van de groep spelers. J. Zwaan fraaie rode Red Fox naar voren, nestelde zich stevig op de tweede Va" Eugene v. d. Schoot Hillegom, plaats, die hem overigens wel toe- was er rode, geel-ge- vertrouwd is. Door deze resultaten rande Mali, terwijl Jac. Uittenbo- werden Jac. Freke en F. Spierenburg "d Zn Oegs geest de rode geel teruggedrongen naar de 3de en 4de geranc*e sport uit plaats. Overigens blijft het tiental ongewijzigd, hoewel de twee laagst- aankomenden nog degradatiewed strijden moeten spelen welke a.s. maandag een aanvang zullen nemen. Slachtoffer hiervoor is Am. v. Bee- len en A. Vooys of C. van Klaveren. hout enkele weken geleden voor het eerst op de keuring en plots als een meteoor stijgend aan het bloem bollenfirmament maakte ook nu weer een beste indruk. Warnaar Co., Sassenheim, was present met de fraaie» Santiago, de witte darwin toonde opnieuw de prima tulpen Cantor, Anne Claire en Danseuse. Bij de narcissen trokken in de groep van Ruigroks Broeiproeven- bedrijf vooral de aandacht de fraaie roodcup Walt Disney, de kleine ele gante W. P. Milner, de sierlijk ge bouwde February Grid, de fraaie Shangrila, een type als Yellow Sun, de middelgrote gele trompet Golden Tribune en viele andere soorten. Gerritsen Zn, Voorschoten, had den met de typische aanwinst Gold Collar met de gespleten kronen, weer veel bekijks, maar nog meer de aandacht tr- de charmante kleinbloemige bicolor Little Beauty, die bovendien rijk bloeit. Deze fir ma exposeerde ook de gele trompet Artois. Last but not least: de gele trompet Royal Goid van Warnaar Co, Sassenheim, die tot de allerbeste en allermooiste narcissen van de ge hele keuring behoorde Vlekkeloos van vorm, stand en kleur. ZOETERWOUDE Gespreksavond Clubkampioen van de tweede klas- ffotli Raar! van Ovprlpor werd H. Voorzaat, die ongetwij- ,vain- >dll WCriCg feld pogingen in het werk zal stel len om zijn plaats in het 1ste tiental De opkomst uit de groep van 500 met geen mogelijkheid meer stoppen te heroveren. Tweede werd hier J. leden van de standsorganisaties aan Na een schildering van de hui dige toestand van de maatschappij, vooral op sociaal gebied, trad spr. terug naar de tijd toen Paus Leo Xin met zijn brief „Rerum Nova rum" de wereld wakker heeft ge schud tot beter sociaal begrip. Wat nadien aan lotsverbeteringen voorde mensheid tot stand kwam tekende spr. o.a door een volledige opsom- en reed met grote vaart op de wagens Houwer, dus de promotie- en degra- gesloten bij de Katholieke Raad van rning van de zeer vele en ingrijpen- xn. Van de dertig mensen in de auto's datiewedstrijden zullen wel de no- werden er tien gedood. dige spanning opleveren. Het is nog Later werd nog een jonge machinist niet te voorzien wie hier als over- van de spoorwegen bij het station ge- winaars uit de strijd zullen treden, dood, toen een Engels jachtvliegtuig Thans worden de wedstrijden om 't een locomotief mitrailleerde. Men kampioenschap van Katwijk ge had al dekking gezocht, maar de ma- speeld met als onderdeel een onder in WQao M chinist wilde een kraan openen om te linge wedstrijd om de v. d. Anker- borden, beleefde men "wél èens'ang- voorkomen dat de ketel van de beker. Over enkele weken zal KDC In het begin van de dertiger jaren stige momenten. Zo stond er een stoomlocomotief zou ontploffen. Op haar 27ste jaarvergadering houden -• dat moment vuurde het vliegtuig in het clublokaal, zij het op beschei- weer en trof de jongeman dodelijk. den wijze. Door het monteren van halve bo- Bridgen. De uitslagen van de men is er veel veranderd. Lisse was door de bridgeclub „De Brug" TWINTIG STOPTREINEN. de baas in het luchtruim waren ge reden pl.m. honderd treinen per dag splinternieuw Dieselstel op het sta voorbij, waarvan er twintig in Lisse tion, toen er Engelse Spitfires over- stopten. Van de stoptreinen werd een kwamen die hun mitrailleurs en snel- vrij regelmatig gebruik gemaakt. vuurkanonnen er op leeg schoten. Het ij tu6uuiiuu6 v uui nanuiuitii ci uji ovuvw.. ctaiirt uilugcciuu „a/c mug ui zega, aai cxe aanwezigen voorai In de bollentijd was er destijds veel stel kon niet rijden, want de Duitsers "et —R tt baanvak De Roskam gehouden onderlinge bij de gedachtenwisseling op 't eind drukte. Vele kisten bollen werden hadden de motoren er uitgesloopt. hier in de wagons geladen. Later Het treinstel werd niet onherstel- Amsterdam—Rotterdam waar halve bridgedrive waren als volgt: 1. echt- bomen kwamen. - - - paar F. v. d. Valk 106 mp.; 2. L. v. d. ...VI Ai, uv O ^CIUMV... V.U.V. lick kiciuokci W VI U ll.v V VI...V.O.V. r, 1 J T - V. VA. V U..V .vu w. u. V. v.. werden in Hillegom expeditiekanto- baar vernietigd. Het vloog in brand 1:41 z0 kan ®e heer Lieverse nog vele Plas-H. v. d. Marei 96 mp.; 3. echt- ren gevestigd en raakte dit over. Toen en werd door de Lissese brandweer voorvallen uit zyn spoorwegloopbaan nnar P van PariHnn 93 mn 4 Hr van de inleiding er blijk van ga ven een goed auditorium te zijn. De rede van de heer Jan Bakker, zijn spoorwegloopbaan paar P. van Paridon 93 mp.; 4. dr. oud-directeur van de Dioc. Raad 1CI1 gcvcougu Ell 1 aortic uit uvci. .ucii cil nciu uuu» ut u.ojvov u.uuui.vv. - r-'v'v.. - v.. V*. .V.V.. w ">f.v.. wijlen de heer Hitier het op de tien- geblust. Het stel rijdt nu nog op de opnaien. vermoedelijk zal men dat m. d. Hage-P. Wamsteker 91 mp.; - de eerste februari nog wel eens voor 5. echtpaar Busselmann 77 mp.; 6. hem doen. We wensen hem bü voor- H. de Booy-W. Klos 73 mp.; 7 S. baat van harte geluk met dit veertig- Visser-Dick Parlevliet 70 mp.; 8. jarig jubileum. echtpaar J. Duindam 66 mp. de mei 1940 nodig oordeelde om ons lyn RoermondEnschede, land in de ellende van een oorlog te storten, werd het er aan het station TIEN DODEN, allemaal niet eenvoudiger op. In het begin liep het nog wel, maar lang- In februari 1944 gebeurde op de zaam maar zeker werd de laars van spoorwegovergang vlak bij het sta de bezetter harder. Nadat de Engelsen tion een verschrikkelijk ongeluk. Twee vrachtauto's stonden voor de gesloten bomen te wachten voor de Leidenaar deed Stoptrein. In de auto's zaten dertig arbeiders die werkzaam waren by de vondst in Jordanië DeNedeTlandse archeologische ex- ^bouw van bunkersjn kazematten. Franken° uit Leiden naar Deir 'alla manschap der heren thans nog zien in Jordanië, die financieel mogelijk in duinen de Ru'pnhoek en wordt gemaakt door een subsidie van aa" de zeereep. De auto s reden, na- de Nederlandse Organisatie voor dat de bomen waren opengegaan, in Zuiver-Wetenschappelijk onderzoek de nchting^van de brug. te 's Gravenhage, heeft enkele voor Overleg en van de Dioc. R.K. Mid denstandsvereniging getiteld: „Kin deren van één Vader", was lang van duur, van het begin tot het einde boeiend en leerzaam. het onderzoek belangrijke ontdek kingen gedaan. Het vorige jaar zijn te Deir 'alla reeds smeltovens gevon den, die hoofdzakelijk dateren uit de tiende eeuw voor Christus. Thans is op een lager niveau aan de noord zijde van de Ruine-heuvel een grote stadsmuur gevonden. Deze muur tijdens de verwoesting brand vernield. r\e voorpoten van één mi- nisterszetel, en één poot van de ministerstafel zijn met plastic bekleed. is het geval op de misverstand bleef de eerste wagen P^aa^f waaf de enige vrou- staan om dc ander voor te laten rij- welyke minister, mej. dr. Marga Klompe pleegt te zitten en dit is op verzoek gedaan, omdat zij er een hekel aan heeft, dat haar kousen pleegden te ladde- BLOKKEN ZILVER GESTOLEN Zaterdagavond hebben de 38-jari- ren door de gebeeldhouw de steunen van deze tafel en stoel. Mej. dr. Marga Klompé is van mening, dat een vrouw er altijd ver zorgd moet uitzien en dit ge havenarbeider R. W. en de 43- geheel door jarige monteur W. M. op een haven terrein aan de Rijnhaven een verze- brand vernield. gelde spoorwagon opengebroken en De verwoesting moet hebben plaats daarujt drfe kjatjes e, drj<, b]ok_ gevonden Hjdens of na de regering ken gestolen Per auto hebben van Farao Ramses II van de 19de nn„vp„ k. dynastie, aangezien de bouw, die J waard is naar een zich aan de binnenkant van deze ifg rï waard is naar een muur bevindt, een beker van Faience Tf ?otterdam-Zuid ger^en, bleek te bevatten met de cartouche die het in zyn pakhius opborg. Zon- ppvai van deze Farao. Het zelfde gebouw, dagmorgen werd de diefstal ontdekt het geval is. waarvan praktisch slechts de vloer en de politie gewaarschuwd. Nog die- VH]H" bewaard is gebleven, bleek een aan- zelfde avofld kon by de 42-jarige „vaaeriana tal voor die tijd kostbare voorwerpen bloemist H. H. E. B. de partij zilver te bevatten, welke er op duiden, dat in beslag worden genomen. Zowel de men met een heiligdom te maken bloemist als de daders zijn in bewa- heeft. ring gesteld. geldt in versterkte mate van een vrouw, die zich op de voorgrond beweegt, zo als dit met haar, minister van Maatschappelijk Werk, Wéér een verkeersbord er bij In Tirol (Oostenrijk), zyn verscheidene nieuwe waarschuwingsborden voor skiliefhebbers geplaatst teneinde ongelukken zoveel mogelijk te voorkomen. Bij een kabelbaan in de buurt van Innsbruck staat een bord, waarop is aangegeven: In het stoeltje moet u de ski's horizontaal houden, zodat deze nooit de grond kunnen raken. Twee gebroken ski's makeren het bord. ver neemt, dat minister Klom pé niet de ambitie heeft de best-geklede vrouw van het land te worden. „Ik houd niet van extravagante dingen", zei zy tot de ver slaggever. „Niet alleen om dat me dat als minister niet zou passen, maar ik vind het ook niet leuk. Ik houd van eenvoudige, goede kle ding, die past het best bij me en bezorgt mij ook de minste hoofdbrekens. Naast mij werk als mi nister, dat méér dan een dagtaak vraagt, heb ik ook nog mijn familie. Ik krijg dikwijls logé's en zoiets moet toch even voorbereid worden. Gelukkig kan ik snel organiseren, 's Mor gens moet ik me altijd even realiseren wat ik aan zal trekken. Het gebeurt wel, dat ik een deel van de dag op het departement werk, dat ik 's middags naar een cocktail moet en 's avonds weer naar een vergadering. Veel tijd om me daar tussendoor te ver kleden heh ik niet, en daarom moet ik iets uit kiezen, dat passend is voor de verschillende gelegen heden. Voor een man is dat veel gemakkelijker. Hij trekt maar een donker pak aan en is klaar. r\e verleiding is groot om me dan maar met een mantelpak te behelpen, maar ik vind dat toch niet de ideale oplossing. Liever neem ik een jurk met een losse kraag, die ik in één minuut tijd van officieel tot minder officieel kan maken. Vóór ik naar de vergadering ga kan die kraag er weer af. Jammer genoeg blijft er geen tijd over voor winke len. Twee keer per jaar neem ik er wel tyd voor. Dan ga ik naar een me vrouw in Amsterdam, die al vele jaren voor mijn garderobe zorgt. Ze vertelt me van de mode en laat me stoffen zien; mooie stoffen, daar houd ik van. Zij moeten ook kreukvrij zijn. Ik heb een hekel aan kreuken. En omdat ik al tijd goede stoffen heb, doe ik soms jaren met myn kleren. De accessoires leveren de minister ook geen moeilijk heden op. Zo nu en duikt zij in een tassen- of schoe nenwinkel en zoekt dan 'n stelletje bij elkaar in één kleur. Een gedekte kleur die overal bij te dragen is. Zij heeft een rwart stelle tje, bruin en donkerblauw en daarmede komt zij al een heel eind. Mej. dr Klompé verklaart, dat zij geen type is voor opzich tige kettingen en oorbel len. Zy houdt wel van goede juwelen en is in het bezit van enige mooie spel den. Die kunnen overal bij gedragen worden. Zij houdt wel van kleu ren. Is by voorbeeld erg ge steld op bleu en op zwart. Daarentegen heeft zy een hekel aan groen. Donker blauw heeft zij ook graag en bruin misstaat haar wel niet, maar bepaald dol is de minister er niet op. „Ik loop het liefst op schoenen met platte hak ken, doch dit kan nu een maal niet altyd. Van tyd tot t4jd moet ik wel eens schoenen met hoge hakken aan. Ik maak me wel eens overleg, 30 in getal, was in één woord de sociale wetten en instellingen be- beschamend, maar nog erger was tere verhoudingen in de arbeids- dat bijna alle kaderleden bij de aan- voorwaarden vooral door de collec- vang niet aanwezig waren en dat tieve arbeidsovereenkomsten. Zeer slechts drie bestuursleden achter de interessant waren de beschouwingen bestuurstafel hadden plaats geno- over de economische belangen, die men. Op het eind van de bijeenkomst bij het ontwikkelen van het sociale is over deze geringe belangstelling proces mee spreken. Bij het uitspre- onomwonden, scherp afkeurend ge- ken van wensen tot lotsverbetering sproken waarbij vele suggesties wer- moet men de internationale, sociale den gegeven voor een volgende bij- en economische politiek in het oog eenkomst misschien doeltreffen- houden. Over besteding kan leiden tot der propaganda te maken. Er moet moeilijkheden in de handels- en be- echter tot geruststelling worden ge- talingspolitiek. Onder leiding van zegd, dat de aanwezigen vooral de heer H. J. C. Paardekooper zong het knapenkoor vervolgens een vier tal gezangen en liederen. De twee eerste, kerkelijke liederen waren de beste nummers. Het laatste lied muntte uit door spontaniteit in zui verheid van zang. De gedachtenwis seling was, tegen veler verwachting in, buitengewoon vruchtbaar door de duidelijke en geestige verklaringen van de spreker. De voorzitter, de heer Q. H. Onderwater, Jankte spr., koor en dirigent Paardekooper. Geboren: Agatha Margaretha Ma ria d.v. W. A. Bos en C M. v. Vel- zen; Marinus Leonardus Maria z.v. O. P. v. Rijsdijk en M. A. Ooijendijk; Wilhelmina Helena Elisabeth Johan na .v. W. G Molenkamp en J H. Kar- remans; Helena Gerarda v. C. M. Ver- steegen en M. J. A. Kouwenhoven; Catharina Maria Bernadette d.v. C. P. Duivenvoorden en J. C. M. Droog; Adrianus Theodorus Maria z.v. C. J. Straathof en A. C. H. v. Meurs; Jo hanna Cornelia Francisca d.v. J. Wassenberg en A. A. Royendijk. Overleden: Cornelia Helena Reeu- wijk wed v. C. v. Haastert. Ondertrouwd: Joannes Paulus Ni- colaas Bensdorp en Margaretha Ma ria v. d. Hoeven; Martinus Cornelis Pet en Geertruda v. d. Pol. Gehuwd: Ynte Jacobus Radema- ker en Adriana Hendrika Johanna Langezaal; Nys Olie en Maria Catha rina v. Kempen; Adrianus Jacobus Owerkerk en Maria Antonia v. Mil: Friedrich Willem Kempf en Corne lia Agnes v. d. Velder. op, maar heel bescheiden; ik heb een afkeer van zware make-up, dat vind ik niet gedistingeerd. I^oken doet de minister daarentegen heel graag. Na een ingespannen vergadering vindt zij het heerlijk om eens in de keu ken te gaan kokkerellen. Dit ontspant haar. „Een man gaat misschien een partytje biljart spelen of een borrel drinken, maar ik ontspan heerlijk door zelf te koken. Ik ben misschien wat te zwaar. Dat komt dan niet van het Voor ten spoedigste vragen wij een te RIJNSATERWOUDE Aanbiedingen aan de N V De Leid- sche Courant, Papengracht 32, Lei den. Advertent jp) BODEGRAVEN LTM - LTJ De leden van LTM en LTJ kwamen in vergadering bij een in het parochiehuis te Bodegra ven. Daar de voorzitter door omstan digheden niet aanwezig was, nam de secretaris Kees Streng, deze avond zijn plaats in. De Lourdesavond ging wegens slechte weersomstandigheden niet door, wel werden de op stapel staan- v a de kaderavonden besproken, alsme- bewegmg te doen. Soms zet de voorselectie voor de kulturele ik myn wagep ergens neer dag en (je veebeoordelingscursus. en niaak een lange wande- Als het punt van de avond kwam Bijvoorbeeld langs 't de Vastenavondviering ter sprake op strand." donderdag 2 februari in zaal „Flori da" te Boskoop, met een H. Mis, een inleiding door rector Keet met als onderwerp „Levenskunst" en 's mid dags Groot-Noord-Hollands Kabaret van Maartje en Jan Buisman. 's Avonds is er het Groot-Vasten avondbal o.l.v. Martien Visser met medewerking van The Lucky Stars uit Boskoop. kokkerellen, maar van het feit dat ik een zittend le- 'ven moet leiden en geen tijd heb veel aan lichaams- Plastic rond ministers- stoel voor de nylonkous Wanneer de minister met vrouwen onder elkaar is. wordt er niet veel over kle ren gepraat. Zij hebben meestal wel andere inte ressen. Toch vindt minister Klompé het wel leuk als de vriendjes na een bijeen komst zeggen, dat zy er bij een speciale gelegenheid goed gekleed uitzag. Met dit „vriendjes" bedoelt mej. Klompé dan haar col lega ministers, die het als mannen zoveel gemakkelij ker hebben by het kiezen van hun garderobe dan het onze ministerraad. Vier of vijf mannen hebben maandag in Brussel een overval ge daan op een juwelierszaak en heb ben zich met naar schatting bijna vierhonderdduizend gulden aan geld en juwelen uit de voeten gemaakt. Eén van de overvallers hield de eige- van nun garderobe dan het nares met een revolver in bedwang enige vrouwelyke lid van terwijl de anderen de buit bij elkaar zochten.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 6