Gesprek met een clubleidcr H.V.L. wint na enerverende strijd van Prof. wijk Europese titel kan Sjoukje Dijkstra al bijna niet meer ontgaan Ned. kampioenschap hoofdklasse driebanden Handicap-formule geen succes 28 IANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT HACJ1NA 8 „Veel in Voorschoten bereikt met de sportraad'' QP EEN BIJZONDER rare ma- nier ben ik in contact geko men met SVLV, toen trouwens nog WLV vertelt ons de hui dige voorzitter van de vereniging, de heer L. J. v. Aken (56). „Ik hoorde, dat ze van plan waren een 14-jarige jongen een valse hand tekening te laten zetten om hem te kunnen opstellen. Ik zei toen, wan neer dat opvoeden is, dan kan ik dat wel beter. Ik ben er dadelijk op afgegaan ook en ik schijn nog al mijn stem te hebben opgezet, want ze maakten me meteen junioren leider. Niet voor lang echter, want een jaar later, dat was in '32 werd ik voorzitter. In '37 heb ik weer bedankt, doch in '54 was ik terug in de vereniging als voor zitter. Het is toen allemaal een beetje vervelend gegaan en voor de betrokkenen is het dus minder leuk daar nog eens op terug te ko men. Om dus kort te zijn, door pastoor J. van Bemmelen werd een dagelijks bestuur benoemd, waar van ik voorzitter werd, wat ik nu nog ben. En met plezier, want we hebben nü een zeldzaam prettige vereniging. Er worden geen ver velende geluiden meer gehoord en alles loopt gesmeerd, ze noemen me vaak de optimist, maar ik heb ook reden om de toekomst opti mistisch voor SVLV tegemoet te zien. Volgens mij moeten we dit jaar een zeer goede kans maken op het kampioenschap van de le klasse LVB. F"et kan en de jongens van het eerste elftal doen er hun uiterste best voor. IJ VRAAGT MIJ iets over de "V vereniging zelf", vervolgt de heer Van Alcen, „maar ik zou per soonlijk liever eerst over de sport in het algemeen in Voorschoten spreken. We hebben hier een sport raad, dat zal trouwens in de om geving wel bekend zijn, waarmee we in het verleden al zeer veel hebben bereikt. En waarmee we ook aan nieuwe plannen blijven werken. Ongeveer vier jaar gele den inviteerde de toenmalige bur gemeester van Voorschoten ons voor een bijeenkomst in Allemans- geest en hij stelde ons voor aan de heer A. G. v. d. I.inden, directeur van de posterijen hier ter plaatse en lid van verdienste van de KNVB. Na voorbereidend werk van deze heer, zijn we toen tot de stichting van een sportraad geko men. Wanneer nou die sportraad bij elkaar komt, zit aan de ene kant van de tafel figuurlijk ge sproken dan de gemeente en aan de andere kant de sportstich ting, allen vertrouwensmensen van de sportbeoefenende gemeenschap. En in deze vergaderingen is er al heel wat goeds tot stand gekomen. Wilt u voorbeelden? De sportter reinen hebben betere accommoda ties gekregen, er is een nieuwe ijs baan gekomen, de oprichting van een korfbalclub is gestimuleerd en ieder jaar organiseren we een bin nen- en een buitensportavond. Vo rig jaar nebben ze hier ook, dank zij die sportraad, voor het eerst met rugby kennis kunnen maken, toen we hier twee studentenploe- gen hebben uitgenodigd. En plan nen voor de toekomst? Plenty, om maar enkele ideeën van ons op te noemen: hopelijk volgend jaar een 5e sportterrein voor b.v. korfbal en handbal en mogelijk ook als trai ningsveld voor de voetballers en dan is het misschien ook wel te doen om tot de oprichting van een hockeyclub te komen. Er zijn er misschien die denken, wat moeten ze in Voorschoten nu met een hockeyclub beginnen, maar dat werd indertijd ook in Leiden ge zegd. En nu moet de vereniging „Siseo" al tot een ledenstop over gaan. Men moet trouwens niet ver geten, dat Voorschoten over vijf jaar een bevolking van ongeveer 20.000 zielen denkt te hebben. Bij die aanwas zijn ook veel forensen en zeker bij dip n ensen zal be langstelling zijn voor hockey. FN OM NU WEER op SVLV te- rug te komen, zoals ik dus al zei, vroeger was de naam van de vereniging WLV (Voetbal Ver eniging „Laurentius" Voorschoten). In '52 hebben we er echter ook een afdeling handbal bij gekregen en toen moest begrijpelijk die naam veranderd worden in SVLV. De vereniging zelf is al veel eerder opgericht, in '25 en vóór die tijd was er al de voetbalvereniging SLC, die in 1922 werd gesticht. L. J. v. AKEN optimistisch Deze club is echter opgegaan in WLV. Dat is dus een stukje ge schiedenis en nu over de vereni ging van heden, want daar moe ten we het op dit ogenblik toch mee doen. '"-redes weet ik het niet, maar zo ongeveer 275 leden heb ben wij momenteel: 5 senioren-, 3 junioren-, 4 adspiranten en een groot aantal pupillen elftallen. Van die junioren zyn ei een heel stel binnen twee jaar geschikt voor de seniorenploegen en in zijn geheel zullen wy /.e dan ook naar die elf tallen overhevelen: niet die jon gens zo volkomen doen opgaan, maar ze zoveel mogelijk bij elkaar houden. Misschien b.v. een gehele voor- of achterhoede naar zo'n seniorenelftal. Het zal een expe riment zijn, maar we verwachten er wel wat van", zegt de voorzitter van SVLV, die op onze vraag of hij naast dit voorzitterschap nog andere functies in het openbare leven bekleedt een heel rijtje op kan noemen „en dan heb ik er nog heel wat aangegeven", zegt hy. „Ik ben o.a. bestuurslid van ae Wilhelminavereniging, van het R.K. Armbestuur, van Maatschappelijk Hulpbetoon, van de St. Barbara' begrafenisvereniging en tenslotte van de ijsclub en dan natuurlijk niet te vergeten mijn veie-voorzit terschap van de sportraad. Daar naast dan natuurlijk, of beter ge zegd op de eerste plaats, mijn schil dersbedrijf, want daar moeten we van eten en tenslotte mijn gezin van negen kinderen, mijn grootste hobby". WE HEBBEN hier een prachtig sportcomplex", vervolgt de heer Van Aken, „tussen haakjes bij de gemeente is er in theorie al een tweede met een goede ac commodatie. We zijn ook van plan de kantine van SVLV te vergro ten. Met de bestedingsbeperking is die eigenlijk wel wat te klein uit gevallen, zodat we er nu uitge groeid zijn". Op onze misschien wel wat erg nieuwsgierige vraag, hoe dat alles bij SVLV gefinan cierd kan worden, antwoordt de heer Van Aken, dat dit uit de voet balpool gebeurt (het zoveelste be wijs, dat de pool een onmisbare bron van inkomsten voor de sport verenigingen is geworden). „We hebben van dat geld de inventaris in de cantine betaald, we hebben er een trainingsfonds van kunnen stichten, alle mogelijke belangrijke j hulpmiddelen voor de goede orga- nisatie var de verenigingen, ik i denk maar aan onze stencil- en j schrijfmachine, kunnen aanschaf- i fen en nog verscheidene andere dingen. Maar er wordt bij ons ook j flink „gepoold". Wekelijks hebben i we teger. de 1500 kolommen en dat i is voor een vereniging, als de onze, geen kleinigheid". „Ja, dat is zo, op dat sportcmoplex j van de gemeente spelen we samen met Rouwkoop, wel ieder op eigen j terreinen. Ik kan echter niets an- ders zeggen, dan dat de verstand- i houding tussen deze twee vereni- j gingen meer dan prima is". 1MET EEN BESTUUR, dat alles i '1VI voor de sport over heeft die mensen hebben stuk voor stuk j werkelijk liefde voor de sport en met een goede sfeer, en dan niet te vergeten de goede ookomst van j onze leden voor de wedstrijden en de trainingsavonden, zie ik de toe komst van SVLV met groot ver- trouwen tegemoet", besluit de heer i Van Aken zijn geestdriftig betoog, j waaruit wel bleek, dat de voorzit- ter de grootste supporter is van J de vereniging. Zelf zal hij dat na- tuurlijk niet zeggen. Zyn vrouw, die tot dat moment niets heeft toe- gevoegd aan de woorden van haar man, brengt nu toch naar voren, dat hij zelf ontzaglijk veel voor de vereniging doet. „En weet u wat j nu het fijnste is, hij is geen chau vinist, mijn nan, hij ziet even goed de fouten in de vereniging als de goede dingen". „Dat is wel zo", i beaamt de heer Van Aken, „ik kan die jongens nou net zo makkelijk zien verliezen als winnen en dan denk ik maar een volgende maal beter en voor die andere club is het ook leuk wanneer ze winnen. Maar toch optimistisch blijven en dat krijgen ze er by mij niet uit"! Van gistermorgen half acht tot zes uur in de avond hebben 24 kleurig geklede meisjes hun krullen, lussen en bogen op het ijs getekend, maar nog was het daarna niet mogelijk, de stand waarmee de dames aan het vrije rijden om het Europese kampioenschap konden beginnen, bekend te maken. Het zesde figuur moest wegens tijdgebrek worden uitgesteld en het is daar om slechts mogelijk te verhalen over de grote voorsprong van Sjoukje Dijkstra na vijf verplichte figuren en over de wijze waarop de Europese titelhoudster deze voorsprong verkreeg. Grote voorsprong na vijf verplichte figuren Helemal zonder spanning is de strijd niet verlopen. In de eerste figuur, een tegenkering met een lage warderingsfac- tor, had de 16-jarige Oostenrijkse kam pioene Regina Heitzer een voortreffelijke start. Zij bleef met een goed gemiddelde slechts 0.3 punten achter Sjoukje Dijk stra, die met 5,2 van het Westduitse jury lid Walker en een ,.zes" van de Zwitser Enderlin een paar bijzondere uitschieters had. Regine Heitzer, de tweede van vorig jaar, had zich dus opnieuw aangediend als de gróótste en dit keer blijkbaar ge vaarlijkste concurrente van onze land genote. Maar de kansen keerden weldra. De degelijk voorbereide Sjoukje reed de paragraaftegendrie het tweede figuur van de serie, met uiterste concentratie en met grote technische bekwaamheid. Niet lang hebben de negen juryleden over het ys behoeven te kruipen om tot de slotsom te komen, dat er op twee uit zonderingen na, 4,9 en 4.9 de juiste be loning waren. De sporen dekten elkaar vrijwel en de Oostenrijkse kampioene stond toen voor de taak deze prestatie opnieuw te evenaren. Het gelukte haar niet. Integendeel, de beide bogen kwa men afschuwelijk scheef te liggen, en verschilden tenminste een meter in door snee en slechts aan het feit, dat zij als Regina Heitzer, een gevestigde naam in de kunstrijderlj heeft, had zij te danken dat de jury haar met slechts eenmaal 3.9 en verder met cijfers van iets boven de vier spaarde. Maar ondanks deze toege paste clementie werd het totaal verschil ruim 12 punten. Zelfvertrouwen Het gaf Sjoukje zoveel zelfvertrouwen, dat zij vanaf dat moment geen krimp meer gaf. De kleine Weense was daaren tegen zodanig van de wijs, dat zij de be heersing van haar eerste figuur niet meer kon opbrengen. Kortom het werd de weinige toeschouwers die het geduld konden opbrengen om naar de eindeloze reeks figuren te blijven kijken, steeds meer duidelijk dat het Nederlandse meisj meer duidelijk dat het Nederlandse meis je Sjoukje Dijkstra met groot machtsver toon naar de prolongatie van haar Euro pese titel zou rijden. Jury marchandeerde In de vijfde en laatste figuur van deze dag kreeg Regine Heitzer nogmaals ge nade voor recht van de merkwaardig marchanderende jury. Twee maal „viel zij uit het figuur", maar lager dan 4.3 wilden de beoordelaars niet gaan De officiële tussenstand in punten - plaatscijfers worden pas na alle zes fi guren bekend gemaakt - luidde: 1. Sjoukje Dijkstra (Ned.) 727.8 p. 2. Regina Heitzer (Oostenrijk) 690.2; 3. Karin Frohner (Oostenrijk) 664.1: 4. Da- ni Rigoulet (Frankrijk) 660.5; 5. Jana Mrazkova (Tsjech.) 656.3. Helemaal onder aan de lijst, de tegen pool van Sjoukje dus, staat het Haagse meisje Willy ten Hoopen. De arme Willy kon de jury niet imponeren. Inderdaad is haar rijden zwak, het vrije been is vrijwel nooit op de plaats waar het vol gens voorschrift behoort te zyn. Maar de cijfers die haar werden toebedeeld, ble ven wel heel erg aan de lage kant, ver geleken bijvoorbeeld bij die van de Oost- duitse meisjes Seifert en Steiner. IJSD AN SEN Na de vier verplichte dansen hebben de Europese en wereldkampioenen Do- reen Denny en Courtney Jones (G.B.) met ruime voorsprong de leiding geno men in de strijd om de Europese titel ijsdansen. De favorieten staan met plaatscijfer 7 en 155.5 punten wel zeer vast op de eerste plaats vóór het Franse paar Chrlstiane en Jean Paul Gehul (plaatscijfer 4, 146.5). Alain Giletti weer Europees kampioen Een tot de laatste plaats bezet Berlins Sportpaleis heeft gisteravond tijdens de Europese kampioenschappen kunstrijden een superieure Alain Giletti zijn vijfde Europese titel zien winnen. Geen moment is de 21-jarige sergeant in het Franse leger in gevaar geweest en met een ruime voorsprong - alle jury leden gaven hem plaatscijfer één - ein digde hij op de eerste plaats vóór zijn landgenoot Alain Calmat, die een zeer zware strijd moest voeren tegen de jeug dige Duitser Manfred Schnelldorfer. Hoe overtuigend Alain Giletti zege vierde bleek wel uit zijn cijfers. Voor de uitvoering van zijn kür kreeg de Frans man: 5.7, 5.7, 5.8, 5.7, 5.8, 5.8, 5.8, 5.8, 5.9 en voor de inhoud dezelfde cijfers. De Nederlander Wouter Toledo werd 12e. SCHAATSENRIJDEN NATIONALE LANGEBAAN- WEDSTRIJDEN IN WARMENHUIZEN Gistermiddag werden in Warmenhui- zen onder grote belangstelling nationale langebaan wedstrijden gehouden. Het ijs was prima. De sterke zuidenwind heeft echter wel Invloed gehad op de gemaak te tijden. Er werd gereden over 500, 1300 en 3000 meter. De resultaten waren: 500 meter: 1. K. Renes (Nieuwpoort 47.2 sec.; 2 M. Roozendaal (Warmenhui- zen) 47.8: 3. P. Neuvel (Wervershoof) 48.6: 4. J. Wester (Eernewoud) 48.8. 1500 meter: 1. A. Vroege (Zuid-Holl.) 2.34.6: 2. J. Wester (Eernewoud) 2.34.8; 3. M. Roozendaal (Warmenhuizen) 2.36.1; 4. H. van Zanten (Kersteren) 2.36.1. 3000 meter: 1. J. Wester (Eernewoud) 5.28.4; 2. H. van Zanten (Kesteren) 5.29.8; 3. A. Vroege (Zuid-Holland) 5.31.1; 4. E. van 't Oever (Lisse) 5.35.2. Eindklassement: 1. J. Wesrter (Eerne- woude) 155.133 pnt.; 2. M. Roozendaal Warmenhuizen) 155 750; 3. H. van Zan ten (Kesteren) 156.233; 4. A. Vroege (Z.- Holl156.816; 5. E. van 't Oever (Lisse 157.983. HVL—Prof. Wijk 3-1 In een tot de nok gevuld gymnasium vond gisteravond 't belangrijke treffen plaats tussen HVL en Prof. Wijk, belangrijk omdat het hier twee Leidse teams betreft, die gezamen lijk de overgangsklasse aan voerden. Nadat de scheidsrechter het beginsig- naal had gegeven was het Frans Sieval die zich het eerste met een rake smash aandiende. Goed serveren van Nico v. Bremen, die op een voortreffelijke wed strijd kan terugzien, en tactische smashes van Jan v. Heek brachten HVL echter de eerste voorsprong, 6-2. Prof. Wijk nam zijn eerste time out op - inplaats van door de heer v. Egmond werd P.W. gecoached door de oud-international Piet Kaptein - maar alhoewel de Prof. Wijk- aanval er even beter inkwam ging HVL toch rustig door met scoren. Men kon niet aan de indiuk ontkomen dat Prof. Wijk onder een zekere druk speelde, waar het spel van Frans Mulder en zijn mannen geforceerd aandeed. Tot 9-5 liep HVL uit. Een mooie smash van Bas Leu ning en een dito van Frans Sieval brach ten op 8-8 de ploegen naast elkaar. De eerste time-out voor HVL volgde. Op de stand 9-10 voor HVL kwam Karstens bij P.W. de plaats van Bekooy innemen en alhoewel deze speler bepaald niet onver dienstelijk speelde, was de HVL-aanval, fantastisch gedirigeerd door Dick Bon net, niet te stuiten. Kwestro, de Weyert, v. Heek en Tieleman kregen de set-ups op een presenteerblaadje. In een ruk liep HVL dan ook naar een 15-9 setzege. Een krampachtig spelend Prof. Wijk kwam tot 2-3, maar toen was de ploeg van Mulder c.s. volkomen van slag. Niets, maar dan ook niets lukte. Time-outs, spe lerswissel, alles werd door coach Kap tein geprobeerd om de kansen te doen keren, het mocht niet baten. Met smashes uit alle standen, zelfs een paar mooie doorslagballen van Jan v. Heek, gaf HVL de ploeg van Prof. Wijk een gevoe lig lesje Met 15-4 verloor Prof. Wijk nl. ook deze tweede set. Bevrijd van de druk te moeten winnen begon Prof. Wijk aan de 3e set. Leuring, Sieval en Jan Bontje troffen nu herhaaldelijk de roos en via 5-5 nam Prof. Wijk voor het eerst in deze wedstrijd een voorsprong. Speler geblesseerd Op de stand 5-6 ging de serve 5 x over voordat er weer gescoord werd. De ploeg die dat deed was Prof. Wijk, dankzij pri ma serveren van Ko Karstens. Tot 5-10 liep Prof. Wijk uit, voordat Jan v. Heek met een enorme dreun de serve weer aan zijn team bracht. Op de stand 7-10 deed zich een voor HVL bijzonder akelig ongevalletje voor. Bij een goed geblok keerde aanval van Prof. Wijk kwam Dick Bpnnet zo ongelukkig terecht dat hij zijn enkel verzwikte en het veld moest ver laten. Frank Bonte kwam hem vervan gen en alhoewel HVL, geïnspireerd door deze tegenslag, nog goed terugkwam, moesten zij toch met 12-15 de set aan Prof. Wijk laten, 2-1. Het gemis van Dick Bonnet deed zich in de 4e set bij HVL toch wel terdege voelen. Het grote overwicht uit de twee eerst sets was volkomen verdwenen en alhoewel de HVL-aanval, maar vooral de verdediging - er werd uitstekend ge blokkeerd - zich geducht weerde, ont wikkelde zich een gelijk opgaande strijd. Via 6-6 werd het 8-8. Vanaf dat moment zal het Prof. Wijk bepaald niet mee. Misverstandjes en mislukte smashes (net - uit), bezorgden HVL weer een voor sprong, 11-8. Leuring, die twee floater- serves van Ton Tieleman miste, werd vervangen door Bekooy, maar ook dat mocht Prof. Wijk iet baten. Wel behaal de Frans Sieval nog eenmaal met een machtige armzwaai de verse voor Prof. Wijk terug, maar Bonte serveerde zo slim, dat, zonder dat P.W. nog tot sco ren kwam, HVL met 15-8 de set en daar mee de wedstrijd won. SCHAATSEN Deventer burgemeester naar wereldkampioenschap De Deventer IJsclub, die, zoals bekend, in deze Overijsselse stad een 400 meter kunstijsbaan wil laten bouwen, heeft de burgemeester van Deventer, mr. N. Blankestein en een vertegenwoordiger van de Deventer kring van werkgevers uitgenodigd tot het bijwonen van de wereldkampioenschappen hardrijden op de schaats in Göteborg. Deze wedstrij den worden op 18 en 19 februari a.s. op de Göteborgse kunstijsbaan gehouden. De baan in Göteborg heeft als voorbeeld gediend bij het opstellen van de plan nen voor de Deventer kunstijsbaan. De Deventer IJsclub wil door deze uitnodi ging interesse kweken bij de gemeen telijke autoriteiten voor zijn ontwerp, waardoor het mogelijk zou zijn ook in Nederland dergelijke internationale wedstrijden te organiseren. Kangeroes-Libanon II 2-2 Op een heel wat minder peil, maar dankzij en kele spectaculaire smashes van Jac. de Vink en Jaap Broersma, zeker beziens waardige wedstrijd heeft Kangeroes aan een 2-0 voorsprong niet voldoende ge had om van Libanon te winnen. Het moet echter gezegd dat de scheids rechter af en toe wel zulke vreemde be slissingen nam dat Kangeroes er door van de kook geraakte. Tot 11-11 kon Libanon de ploeg van Jan Wille in de eerste set nog bijbenen, maar toen Jack de Vink aan serve kwam was het met de Rotterdammers gedaan. Messcherp scheerden de ballen over het net en bij het opvangen daarvan wer den door de Libonezen zoveel fouten ge maakt dat Kangeroes een 14-11 voor sprong verkreeg. Een tactische bal van Kees Schoneveld bracht opnieuw de serve aan Kangeroes en dezelfde speler serveerde zijn ploeg naar een 15-11 set zege. De tweede set gaf aanvankelijk van beide zijden rommelig volleybal te zien, maar toen kwam Kangeroes er weer goed in. Goed blokkeren van de Vink en uitstekende serves van de onverwoest bare Karamoy bezorgden onze stadge noten een 9-3 voorsprong. Tot 9-6 kwam Libanon terug, maar Broersma en Jan Wille hielden met hun serves het heft in handen en gaven Kangeroes een 13-10 voorsprong. Rare beslissingen van de scheidsrechter bezorgden Libanon twee onverdiende punten 13-12. Een kwaad geworden de Vink echter sloeg zyn laat ste smashes zo ongenadig hard dat met 15-12 Kangeroes toch 2-0 op het score bord kon laten aantekenen. Een 11-8 voorsprong was voor Kan geroes in de 3e set niet voldoende om een 3-0 zege te behalen. Libanon kwam enorm opzetten en vooral Jack de Vink Een opname gemaakt tijdens de belang rijke wedstrijd HVL-Prof. Wijk, door eerstgenoemde vereniging gewonnen na een spannende strijd. (foto Van der Horst) en Broersma werden door de Rotter dammers goed geblokkeerd. Via 12-12 was het Libanon dat door een goed ge blokkeerde smash van de Vink met 12- 15 de stand in 2-1 wijzigde. Het werd 2-2 toen Kangeroes na een 10-6 achterstand te hebben weggewerkt tot 11-11 een paar technische fouten ging maken en met 15-11 ook deze set aan de Rotterdammers liet. P.W.Blokkeer (dames) 2-2 In een matige wedstrijd, waarin vooral het ge ven van een goede pass veel te wensen overliet, hebben Prof. Wijk en Blokkeer de punten zusterlijk gedeeld. Tot 11-11 ging in de eerste set de strijd gelijk op maar toen kwam de Blokkeer- aanval even op toeren en was de zaak bekeken: 15-11. Het zag er ook in de tweede set voor Prof. Wijk bepaald niet rooskleurig uit, toen Blokkeer een 11-7 voorsprong wist te nemen. Een prachtige redding van mej Sonneveld werd echter met een rake smash door Els de Wit afgewerkt en dat betekende de ommekeer. Prof. Wijk kwam aan serve en maakte daarbij geel fout. De 11-7 achterstand werd wegge werkt en wat Blokkeer ook probeerde, het werd 15-12 voor Prof. Wijk en daar mee 1-1. Bij Blokkeer lukte in de derde set het opbouwen van de aanvallen wonderwel en dat bracht voor de Haagse meisjes dan ook direct succes. Er werd goed ge- smasht en met een 12-3 voorsprong kon den zij verlicht ademhalen. Ali Zonderop trachtte de zaak nog te keren door met een paar keiharde serves de stand in 12-7 te wijzigen, maar Blokkeer liet zich niet verrassen en won met 15-8. Dank zij goed serveren in de slotfase van de vierde set van Ali Zonderop wist Prof. Wijk toch nog één winstpunt in de wacht te slepen. Deze speelster presteer de het nl. om een nog twijfelachtige 10-9 voorsprong in één ruk om te zetten in een 15-9 setzege: 2-2. BILJARTEN Gistei middag is in Den Haag het toer nooi om het Nederlands kampioenschap hoofdklasse driebanden voortgezet. De uitslagen van de middagpartijen waren: Baay 44 73 4 0.602 Louwers 50 73 5 0.684 Moret 50 75 5 0.666 Van der Linden 39 75 4 0.520 Van Gils 39 00 4 0.433 Van Essen 50 90 7 0.555 Soeterboek Metz 50 106 4 0.471 49 106 2 0.462 De uitslagen van de avondpartijen waren: Soeterboek 50 77 4 0.649 V. d. Linden 38 77 4 0.493 Moret 50 48 7 7.041 v. Glls 19 48 3 0.395 Baay 50 85 4 0.588 v. Essen 50 85 7 0.588 Metz 48 62 4 0.774 Louwers 50 62 4 0.866 Na de tweede dag luidt de stand: 1. Louwers 8 m.p., 5. 0.611; 2. v. Essen 7. 7, 0.598; 3. Moret 6. 7, 0 673; 4. Metz 4, 5, 0.586; 5. Soeterboek 4, 4, 0.470; 6. Baay 3. 6, 0.571; 7. v. d. Linden 0, 6, 0.494 8. v. d. Gils 0, 4, 0.483. Speler slaapt in hotel omdat de haby huilt John Macintosh, een van de beste spelers van de Engelse voetbalclub Berwick Rangers, mag voor zijn vereniging in een hotel slapen, om dat hij last heeft van de huilende oaby De laatste nachten werd John re gelmatig uit zijn slaap gehouden door de huilende baby zodat hij bij de training bepaald niet in vorm was. Vandaag moest deze enige En gelse club in de Schotse bekerwed strijden tegen Dunfermline Athletic de belangrijkste wedstrijd spelen. De voorzitter van Berwick Rangers zei: „We moeten als kliene vereni ging zuinig zijn met elke cent, maar wat het zwaarst Is moet het zwaarst wegen en Macintosh gaat ln een hotel slapen. Dan zijn we er in •eder geval zeker van. dat hij een {oede nachtrust krijgt. HANDBAL ZONDAG GEEN VELDHANDBAL Het Nederlandsch Handbal Verbond heeft alle veldhandbalwedstrijden, die voor zondag 29 januari a.s. (morgen) waren vastgesteld. In verband met de gesteldheid van de terreinen afgelast. AUTOMOBILISME JACQUES TAFFE: „De handicap-formule is dit jaar in derdaad geen groot succes geworden", verklaarde Jacques Taffe, commissaire general van de Rallye Monte Carlo gis termiddag in Monte Carlo. „Maar", zo vervolgde de grijze horloger, „gezien de nieuwe Franse verkeersregels werd ik eigenlijk wel gedwongen de reglementen te wijzigen. Alles bij elkaar heeft deze wijziging, die eigenlijk als een experi ment moet worden beschouwd, echter niet het resultaat gehad dat er van werd verwacht. De voornaamste oorzaak hier van is het mooie weer, dat de tocht dit keer veel gemakkelijker heeft gemaakt". Jacques Taffe maakte bekend dat er volgend jaar volgens een andere formule gereden zal worden. Ook het succes van deze nieuwe formule zal echter in be langrijke mate afhankelijk zijn van het weer. ATLETIEK NEDERLANDSE ATLETEN NAAR BUITENLAND Een aantal Nederlandse atleten zullen in de komende weken aan verschillen de crossen ln het buitenland deelnemen. Op 29 januari (morgen) starten Frans Kunen, Hein Cujé en Dick de Bruin in de internationale cross te Lille, terwijl op dezelfde datum Henk Christ, Joep Delnoye, Cas Mulder en Anto Jonkers deelnemen aan de Grote Prijs User- stam die in Etterbeek wordt gehouden. Interessant belooft de internationale cross van Hannut te worden. Frans Ku nen, Dick de Bruin, Jan Keesom, Fons Veldhuizen. Joep Delnoye en Lorrie Be- mer komen uit tegen de beste crosslo pers van Engeland, België, Frankrijk, Marokko en Duitsland. De belangrijkste wedstrijd is ongetwijfeld de Matinicross, die op 11 februari a.s. in Brussel wordt gehouden. Nederland start hier met twee ploegen met Hein Cujé, Fons Veldhuizen, Jan Keesom. Frans Kunen, Klaas de Ruyter, Henk Christ, Joep Del noye en Lorrie Bemer. Het befaamde Belgische koppel Van Steenbergen-Severeyns heeft gisteravond het tiende Europees criterium, dat wordt beschouwd als het officieuze Euro pese kampioenschap koppelwedstrijden en werd verreden tc Keulen, gewonnen. De Braziliaanse studentenploeg FUPE ls er gisteravond pas in de derde verlenging in geslaagd de Nederlandse basketballploeg, die op 4 februari a.s. in Gent tegen België speelt. In de Apol- lohal ln Amsterdam een klein© 94-92 ne derlaag toe te brengen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8