D&óf Lh' LM&GAT' l&i\LM{l$TAD DE LEIDSE BIOSCOPEN SCHERP Tentoonstelling „Ars aemula" Stedelijke K.A.V. gleed naar Hilvrsumse „Tierelantijnen" Alphense raad begon twintig minuten later wegens gladheid van bruggen GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Burgerlijk ie Stand -i )ANUA.;l 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 - f» *»!,«- ONGELUKKEN IN LEIDEN Twee wielrijders botsten gister middag op elkaar op de kruising van de Haarlemmerstraat en dé Lange Mare. De 14-jarige leerling-drukker J.M., die verzuimde voorrang te ver lenen, moest naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht en kon na behandeling naar huis terug keren. Om kwart voor drie is bij het schaatsenrijden op de baan Roomburg de 14-jarige leerling-kok, Th. de Groot, op het ijs gevallen. Met een snij wond aan het voorhoofd werd hy naar het Ziekenhuis gebracht. Ten gevolge van de gladheid is om tien voor hali zeven gisteravond de 17-jarige verkoopster, mej. J. van Veen (wonend te Zoeterwoude) met haar fiets op de Doezastraat geslipt. ZU liep een hersenschudding op. De 3'/.jarige M. v. d. Reyden (Zouterwoudseweg) is gisteravond om kwart voor zes door de Blauwe Tram, komend uit de richting Voor schoten, nabij de Trekvlietweg aange reden. Het meisje wilde onverwachts de trambaan oversteken en werd door de in matige snelheid rijdende tram geraakt. Zij kreeg een hoofdwond en een breuk aan de linkerbovenarm. Om tien voor half elf is in de Hyacinthenstraat de 60-jarige spoor wegarbeider, de heer J. Broekman (Seringenstraat) door de gladheid ge vallen. Hij brak zijn linker-boven- been. St. Bonifacius, de R.K. Bond van Werknemers in het Transportbedrijf houdt zaterdagavond in het St. An- toniusclubhuis haar jaarlijkse feest avond. De toneelgroep De Leidse Comedie" zal het komisch blijspel „En zo begon het" opvoeren. Na af loop is er groot bal o.l.v. Henny Boes m.m.v. The Rhythm Club. Kaarten voor deze avond, die om 8 uur zal be ginnen, kan men verkrijgen bij de heer Spierings, 3e Binnenvestgracht 12. Leiden en bij de heer Smits, Ju- lianastraat 6b. Leiden. in „De Lakenhal" geopend Vrijdagavond is in het stedelijk museum „De Lakenhal" de jaarlijk se tentoonstelling geopend van wer ken der leden van het Leids schil der- en tekengenootschap „Ars aemula naturae". Bij ontstentenis van burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, die tot zijn grote spijt verhinderd was de opening van deze jaarlijkse exposi tie persoonlijk te verrichten, deed zulks in diens naam de conservator van het museum, drs J. N. van Wes- sem. De heer v. Wessem gaf daarbij in het kort een visie op het amateu risme in de schilderkunst. De heer J. B. Volkers, voorzitter van „Ars", bracht dank aan drs. van Wessem en de leden van het genoot schap voor het inrichten der tentoon- toonstelling en de leden van het ge nootschap voor het inrichten der tentoonstelling en het afstaan van werken daarvoor. Die dank ging in het bijzonder uit naar de heer F. Reitman, die als leraar aan „Ars" is verbonden en zeer zelden werken voor tentoonstellingen „prijs geeft". Op de tentoonstelling zelf, omvat tende rond 75 nummers, komen wij nog nader terug. Ze duurt tot 20 fe bruari en is dagelijks geopend van 10 tot 16 uur ('s zondags van 13 tot 16 uur). Alle leden van St. Eloy worden uitgenodigd de avondmis bij te wonen, die zondag om half zeven opgedragen zal worden in de kerk van O.L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph ter intentie van de zielerust van 't over leden lid J. P. van Hees. Door architect W. Damen le 's-Gravenhage werd het uitbreiden van de fabriek van N.V. Tokheim aan de Trekvlietweg namens de directie van de fabriek opgedragen aan Geer- dink's Aannemingsmaatschappij te Rotterdam. GEM. AANKONDIGINGEN VORSTVRIJE PLAATS VOOR HUISVUILEMMERS De inge~zetenen wordt dringend aangeraden onmiddellijk bij het in treden van de vorst de huisvuilem mers een vorstvrije plaats te geven, opdat behoorlijke lediging door het personeel van de Reinigingsdienst kan plaats hebben. De Directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden is heden geveild de buitenplaats „Bloemlust", Mors- weg 66 in bod: 65.000,-, koper: A. C. Duyvestijn te Wassenaar, q.q. voor: 82.000,-. Ten overstaan van Mr. S. M. Bran denberg, waarnemende het vacante kantoor van notaris J. Fuhri Sneth- lage te Leiden. Huis en erf Leuvenstraat 17 in bod: 4.000,-, koopster: Ww. E. J. M. van Haasteren te Leiden, q.q. voor: ƒ4.000,-. Om half tien in studio, om twee uur terug Gisteravond om kwart over 7 ver trokken 130 dames van de sted. KAV naar de KRO in Hilversum. Het ijs blonk op de straten en in menig hart lag de wens: waren we maar vast in Hilversum! Mevr. Uphoff heette de dames welkom, wenste hen veel plezier en na een kort schietgebedje in de hoop dat O. L. Heer haar veilig naar Hilversum zou brengen, vertrokken vier bussen met dames naar de KRO. Zij hadden wel kunnen zingen inplaats van: „hoe zachtkens glijdt ons bootje", „hoe zachtkens glijdt ons busje". Toen zij Diplomazwemmen in „De Overdekte" Giseravond werd in „de Over dekte" te Leiden weer voor het di ploma gezwommen. De geslaagden zijn: Diploma A. Corrie Heemskerk, Arjan den Heyer, Jacobus van Ek, Willy van Ek, Freek Zandbergen, Anneke van Egmond, Anna Vree burg, Ciska Zaadhordijk, Petra Zie- gelaar, Heiltje de Wit, Margaretha Ellen-broek, Lies Reidsma Marianne Sannes, Cornelis van Haasteren, Jan Hendrik Boer, Johanes van Egmond, Cornelis van Egmond, Johannes van Gennip, Frans Perquin, Leendert Hofman, Peter Quint, Joke Reints, Hendrik Boer, Johannes van Egmond, Franken, Leendert van Delft, Peter Moeliker, Jacobus Stokkel, Willem van Veen, Jan Jasper, Aat van Bee- len, Alfred van Oostenrijk, Willem Lindhout, Truus Burema, Geo Dik- kerboom, Nel de Best, Wilhelmina v. d. Eist Pieternella van Veen, Hen- drika van Haasteren, Gijsberta van Duuren, Willy de Haas, Andele Du- co, Pieter Dullemeijer, Wim Ellen broek, Frans Woortman, Egbert v. Houten, Jacob Haasnoot. Diploma B. Maria Hoogeveen, J. P. Kortekaas, Eddy Reidsma, Meilof Snijder, Hans Wolvers, André v. d. Kwaak, Peter Smit, Wilhelmina Kortekaas, Maria Kortekaas, Adria nus van Geest, Cornelis Kapteyn, Cornelis Mulder, Jan Brussee, Arie Verdoes, Johannes Ouwerkerk, Jea- nette Vavier, Josephina Vavier. zo wat half op weg waren gingen de bussen werkelijk glijden en kon men niet verder vooraleer zand was ge strooid. Inplaats van circa acht uur kwa men de Leidse dames om half tien in Hilversum aan. Het bleek daar, dat de directie vernomen had, dat de KAV onderweg was. Men heeft spontaan op de groep gewacht met het programma. De KAV werd har telijk welkom geheten door de heer Tonny Schifferstein, die mededeelde dat de dames, omdat zij zo moedig waren geweest tóch te komen, na af loop in de koffiekamer werden ver wacht voor een aangekleed kopje koffie. Daarna begon men het programma af te werken. Het dansorkest o.l.v. Klaas van Beek bracht vlotte num mers ten gehore. De Belgische trom pettist Tea Mertens was onovertrof fen en ook Eddy de Jong liet de aan wezigen genieten van zijn nummers op het hammondorgel. De „Autorij les" van Joop Doderer deed de da mes schudden van het lachen, „De Kopstukken" waren ook heel gees tig. De Leidenaars hebben genoten. Ruim twaalf uur verlieten de KAV-ers in opgewekte stemming de studio. Het 'was zacht weer en de gladde wegen behoorden tot het ver leden. Na een voorspoedige reis kwam men om 2 uur 's nachts aan op het Stadhuisplein. Leidse agenda ZATERDAG 28 JANUARI Bond van Speeltuinverenigingen. Streekconferentie. Clubhuis Ooster kwartier, Ambonstraat. 15.30-19.40 uur. P.V. „De Landbouw" Feest avond, 8 uur n.m. in „Den Burcht". Jeugd-E.H.B.O. 23 uur Zeever kenners. R.K Lyceum; Mariënpoel- straat; 3.154.15 uur meisjes, „Vroo lycke Arke", L. Pieterskerkkoor- steeg 15. Reünie Titus Brandsma ULO. St. Antonius clubhuis. Aanvang 8 uur n.m. ZONDAG 29 JANUARI Kynol.ver. „Rijnland". Clubmatch 1961. Stadsgehoorzaal. Aanvan-g keu ring en tentoonstelling li uur v.m. Einde 5 uur n.m. MAANDAG 30 JANUARI. Leids comité voor Intern. Samenw. Luxor. De serie Bijbelse films, die tot heden ontsproten aan het brein van filmmakers en die uit zonderingen daar gelaten meer fantasierijk dan waarheidsgetrouw bleken, deden ons met gemengde gevoelens we durven het gaarne bekennen naar „Het verhaal van Ruth" gaan. Naarmate het filmver haal zich echter ontwikkelde, groei den we in bewondering voor de re gisseur van het filmwerk. Het verhaal van Ruth bleek niet alleen in grote trekken juist te zijn; we bespeurden ook, dat de gehele sfeer van de film, het Joodse volks leven en de entourage, het serieuze voorwerp van studie door regisseur Henry Koster geweest zijn. De vrij heden, die men zich als filmkunste naar veroorloofd heeft, verdienen in deze film een woord van waarde ring, Juist de vrijheden waren in veel opzichten een welkome aan vulling op het Bijbelse verhaal, dat Ruth, een Moabetische, uit wier na geslacht uiteindelijk de Messias ge boren wordt, zonder details noemt. De grootscheepse opzet, de pracht en praal, die weer eens overduide lijk laten zien, dat men ginds in Hollywood niet op een paar centen kijkt, doen jammer genoeg wel eens protserig aan. De kosten, die men zich niet gespaard heeft bij de ver filming, komen er ruimschoots uit. De beelden en de scènes vertonen een ongewone kleurenrijkdom. Ongetwij feld jammer is, dat men het betere spel alleen moet zoeken bij de hoofd rolspeelster Elana Eden (Ruth) en Peggy Wood (Naomi, de schoonmoe der van Ruth). De K.F.C. heeft deze boeiende en goede film, met zwakke zijden, die in verhouding met de goede kanten het vergeven waard zijn, toelaatbaar gesteld voor personen boven de 14 jaar. Lezing over Nubië door mr J. K. v. d. Haagen, in het Groot Auditorium der Universiteit. 8 uur n.m. N.R.K.M. Jaarvergadering en fo rum o.l.v. rector L. P. M. Vester. „Vergulden Turk', 8 uur n.m. Kerkkoor St. Petrus. Vergadering in rest. Van der Heijden, 8 uur n.m. DINSDAG 31 JANUARI „St. Bernulphus" (technici en chemici). Excursie naar de Leidse Sterrenwacht, 8 uur n.m. Expogé. Filmavond Zuiderzeewer ken. „Harmonie" 8 uur n.m. Coöp. Inkoopver. „Ons Belang". Vergadering in rest. Van der Heij den. 8 uur n.m. WOENSDAG 1 FEBRUARI K.A.B.O. Jaarvergadering. 8 uur n.m. in rest. „Royal". Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. 7 uur n.m. Lido heeft deze week een span nende film, die een avonturenver haal uit India tot onderwerp heeft, op het programma staan. In dat land is een opstand uitgebroken onder de inheemse bevolking, juist op het mo ment, dat een Engels officier de vijf jaar oude kroonprins van een Hin- doestam in veiligheid weet te bren gen voor de aanvallende Moslems. In de stad waarheen zij gevlucht zijn, blijken zij echter ook niet veilig. Weer gaat het gezelschap, bestaande uit de prins en zijn gouvernante, een wapenhandelaar, een journalist, de Engelse officier en nog enkele figuren er tussenuit en met een oud treintje weten ze dwars door de vy- andelijke stammen eindelijk in vei ligheid te komen. De moeilijkheden, die ze op hun weg vinden, zijn die zoals in dergelijke films al zo vaak getoond zijn. Een zwak gegeven dus, maar door regisseur Lee Thompson bijzonder knap uitgewerkt. Deze re gisseur heeft soms zelfs scènes op het doek gebracht, die de toeschouwers in ademloze spanning houden. Wie niet van dit soort avot^aurlijke films houdt, kan dan toch op zijn minst ge nieten van het kostelijk Engels fleg ma, waarmee deze film rijkelijk „ge lardeerd" is Toegang boven 14 jaar. Trianon. Wat zoudt u doen, wanneer u in een dichte mist een vreemde stem hoort zeggen, dat hij u één dezer dagen zal gaan vermoor den? U zoudt het op z'n minst grie zelig vinden. Dat deed mevrouw Preston, een Amerikaanse die in Londen woonde, in de film „Stem in de mist" ook, maar haar man zei, dat het maar een luguber grapje was. Zij was aanvankelijk opgelucht, maar toen er herhaaldelijk rare on gelukjes met haar gebeurden en om de haverklap diezelfde vreemde stem in de telefoon haar bleef ach tervolgen, begon het toch op haar zenuwen te werken. Daar zij de eni ge was. die de stem gehoord had, begon haar omgeving de politie, de dokter, bekenden enz. te den ken, dat zij aan achtervolgingswaan zin leed. Maar er was wel degelijk een man die met boze bedoelingen rondliep. Er komen trouwens ver schillende figuren naar voren, op wie gemakkelijk de verdenking zou kunnen vallen. Het einde is even wel zeer verrassend, al bleek Scot land Yard er al een tijdje vermoe den van te hebben gehad. Wie eens gezellig in spanning wil zitten kan er plezier aan beleven, al zal hij na afloop nog wel even lopen puzzelen hoe dat alles mogelijk geweest kan zijn. Maar ja, daarover breekt men zich het hoofd niet. Toegang 18 jaar. Rex. - Ditmaal heeft Rex een spio- nagefilm in de oorlogsdagen. Men zal zich herinneren, dat de Duitsers aan het einde van de oorlog dicht genaderd waren tot de ontwikkeling van een atoombom. De 'andere kant' wist dat ook, maar speurde naarstig naar de vorderingen op dit gebied. Een Engelse spion komt in België in contact met een Duitse spionne, die bekend staat als de „vuurrode baro nes". Men verdenkt haar ervan, dat zij van twee walletjes wil eten, maar zij is verliefd op de Engelse spion. Dat van dit gegeven een spannend filmverhaal gemaakt kon worden spreekt voor zichzelf. Omwille van enkele details dient voorbehoud gemaakt voor volwasse nen. Casino. - Programma afgekeurd. Studio heeft de mooie Zweedse film „De Maagdenbron" geprolon geerd. Toegang 18 jaar. Doordat de heer W. S. van der Meent gisteravond door de gladheid van de opritten geen kans zag over de Koningin Julianabrug te komen, moest hij van armoe zijn wagen terug laten glijden, waarna hij via de Hoofdstraat tenslotte met veel moei te de brug in de Pieter Doelman straat, die niet zo hoog is, over kon. Hierdoor waren ook de mede-inzit tende raadsleden, de heren G Ges man en W. Geerlof, twintig minuten te laat in de raadsvergadering. Geboren: Petrus Gerardus z.v. W. v. Duijn en J. H. M. de Winter; Teu- nis z.v. J. de Vogel en A. T. Haze- noot; Peter z.v. W. I. Wassink en F. v. d. Berg; Bea'd.v. A. Keijzer en G. v. Leeuwen. Overleden: A. C. Eradus 34 j., m.; S. W. F. Harteveld 64 j., e.v. C. Hes; C. v. Hameren 71 j., w.v. L. P. v. Amsterdam; L. Kuyt 76 j. w.v. A. v. d. Bent; A. Westhoek 48 j., e.v. J. R. v. Dekken; A. M. v. Dam 74 j., e.v. C. J. Smit. Ondertrouwd: G. J. Hendriks en G. A. Sommeling; P. W. H. Buisman en R. Lahr; M. Cohen en E. C. M. Teske; D. S- King en C. E. M. Brou wer; H. A. v. d. Water en E. Spies; G. J. Heeren en F. Blok; I. J. R. Dest en J. P. M. v. Winden; J. P. Leer touwer en C. G. T. v. Dijk; C. v. d. Keur en A. E. Benvenuti; L. Messer- schmidt en H. W. v. d. Kwaak; L. Chaudron en M. Heruer; H. v. d. Berg en S. K. Bruinsma; J. H. Hen dricks en P. H. v. Leeuwen. POTT.OOn EN GEEST Oplossing no. 137. Hor. 1. folder, 5. eer, 6. steeds, 8. do, 9. een, 10. men, 13. Ee. 14. attent, 17. Eze, 18. snedig. Vert. 2. Let, 3. deel, 4. ere, 6. Soest, 7. dieet, 8. de, 11. Ne, 12. deze, 15. ten, 16. Ned. De agenda van de gemeenteraad in Voorhout werd in een vlot tempo af gehandeld. De. geloo'fisbrieven van de heer L. B. van der Lans werden in orde bevonden, zodat deze de volgen de zitting als raadslid kan worden ge ïnstalleerd in de vacature P. van den Nouland. Een voorstel tot het toekennen van een overbruggingsuitkering aan het personeel op weekloon in verband- met de overschakeling van weeklo nen op maandlonen voor bedoeld per soneel ontlokte nog wel enige dis cussie. Ir. P. Buck zag er voor de mensen geen voordeel in, terwijl de heer W. Borst er ook ziin fiat niet aan kon geven, omdat hij de begro ting niet met een bedrag van f 921 25 wilde belasten. De voorzitter noemde het een algemene tendenz. Het voor stel was trouwens ook met het per soneel besproken. Het voorstel werd tenslotte toch aangenomen, met de stemmen van de heren ir. P. Buck, H. Allard en W. Borst tegen. Het voorstel, het besluit d.d. 18 aug. 1960, strekkende tot beschikbaarstel len van een crediet van 35.000 voor het verlengen van de riolering in de Jac. v. Beierenweg tot aan de Chris telijke school, werd voor enige tijd aangehouden. Er zijn plannen, dat de christelijke school wordt verplaatst naar het centrum van het dorp. In dien dit gebeurt, is verlenging van de riolering overbodig. Worden deze plannen niet verwezenlijkt, dan is doortrekking van de riolering wel ge wenst. Men wil dus eerst op korte termijn de wettelijke mogelijkheden van verplaatsing der school onder zoeken. Grondverkoop aangehouden Een voorstel van de heer C. J. M. Vester een perceel grond langs de Jac. v. Beierenweg aan te kopen, stuitte ook al op moeilijkheden en werd ook aangehouden. De heer Buck vond, dat hier de normen ver wer den overschreden. Het moet toch bin nen het redelijke blijven. De heer A. Jansze noemde het een dwangpositie en wilde evenals de vorige spreker hier niets van weten. Dan maar ont eigenen. De voorzitter vond hier de grote moeilijkheid, dat het perceel aan het begin van de weg is gelegen. Hij wilde toch gaarne op tijd met de verbreding beginnen. Ook wat betreft het perceel van G. v. Steyn kon men niet tot een beslissing komen. Halve spoorwegbomen De automatisering van de spoor wegovergang aan de Herenstraat vond alleen in de heer A. van der Lans een tegenstander. Hij was bang voor ongelukken met kleine kinderen. Voor de verbreding van de Jac. v. Beierenweg moet van de N.V. Neder landse Spoorwegen een strook grond ter grootte van plm. 420 m2 worden aangekocht. De spoorwegen zijn ech ter slechts bereid tot grondafstand in dien gelijktijdig de overwegverber- ding tot stand komt. Er komen dan tevens automatische halve overweg bomen. Het voorstel werd aangeno men met aantekening, dat de heer Van der Lans tegen was. Bij de rondvraag wilde de heer W. van der Ploeg wel eens weten, hoe het slaat met beschikbare bouwgrond, indien aan Voorhout voor dit jaar een bouwcontingent wordt toegewezen. Volgens de voorzitter zal getracht worden nog wat bouwgrond in han den te krijgen, hoewel dit niet mee zal vallen. Ook wilde de heer Van der Lans gaarne weten wat er toch komt op het bouwterrein langs de 's-Gravendamseweg, dat men daar zo maar door de Rijkswater staat het rijwielpad heeft laten ombuigen en verbreden. Volgens de voorzitter komen daar bloembollen- bedrijven en heeft de Waterstaat deze verbeteringen aangebracht op kosten van de grondeigenaar. De heer W. Borst wilde zyn hart wel eens luchten over de woonruim tecommissie. Eerst wordt de bestaan de commissie opgeheven en kort daarna wordt wederom een nieuwe benoemd. De voorzitter liet hierover echter geen discussie toe, omdat de openbare raadsvergadering hiervoor niet de geschikte plaats is. Gelukkig voor hen had burgemees ter Bruins Slot de opening uitgesteld en ging hij zich persoonlijk op de hoogte stellen of de heren wel van huis waren vertrokken. De heren N. Brokaar en wethouder Deerenberg bleken verhinderd deze vergadering by te wonen. Waarschuwend geluid Bij de ingekomen stukken liet de heer Duin een waarschuwend geluid horen ten aanzien van het geven van een zekerheidsstelling ter bevorde ring van eigen woningbezit. Kenne lijk doelde de heer Duin op een echt paar met acht kinderen en een in komen van rond de 70,per week. Dit gezin zal straks een wekelijkse huurlast krijgen van minstens 30, aldus de heer Duin, iets wat hij be slist veel te zwaar vond voor dit ge zin. De voorzitter weer er op, dat het oudste kind ook reeds verdiend en spoedig meerdere kinderen ook zul len gaan verdienen. Ook de heer Gesman bleek voor een groot gedeel te met de opmerkingen van de heer Duin te kunnen meegaan. Het college moet zich niet al te snelgarant stel len. „Nu er een schaap over de dam is, volgen er meer", was de opmerking van de voorzitter bij de behandeling van punt 2, waarin het college de raad voorstelt een schrijfmachine be schikbaar te stellen voor de bijzon dere school aan de Jan v. Nieuwen- huizenstraat en een voor de school aan de Gouwestraat. De voorzitter lanceerde deze overigens goedbe doelde opmerking aan het adres van de heer Ruijssenaars, die vorig jaar dank zij een beroep op een desbetref fende afwijzing van het college voor de aanschaffing van een schrijfma chine voor de R.K. school aan de Pa radijslaan, in het gelijk werd gesteld, zodat deze school de eerste was die een schrijfmachine voor rekening van de gemeente heeft aangeschaft. Restauratie school Paradijslaan Voorts werd besloten het aanvan kelijk beschikbaar gestelde aanloop- crediet, groot ƒ30.000, voor de res tauratie van de R.K. school aan de Paradijslaan te verhogen met 11.000. De totale restauratiekosten zullen rond 120.000 bedragen. Op voorstel van het college stelde de raad nog een crediet, groot 4.783,80, beschikbaar voor'het aan kopen van leermiddelen ten behoeve van de Openbare Kleuterschool in Oudshoorn, die volgende maand wordt geopend. De heer A. van Engelen werd her kozen als lid van het stichtingsbe stuur „Dorpshuis Aarlanderveen". De heer Ph. H. Bogaar werd ge kozen als lid van de kringsraad voor de gemeenschappelijke Vleeskeu ringsdienst en de heer D. v. Leeuwen, als plaatsvervangend lid voor deze Kringraad. Alle overige agendavoorstellen wer den overeenkomstig het advies van 't college met een enkele hamerslag van de voorzitter goedgekeurd. BOSKOOP BOSKOOPSE MELK VOOR KONGO De schoolkinderactie, welke ten doel had de inzameling van blikjes melk voor de hongerende kinderen in Kongo, heeft een totaal van 2800 blikken melk opge leverd Deze zijn door het Rode Kruis te Alphen a.d. Rijn opgehaald en terstond via Ypenburg per vliegtiug naar Kongo verzonden. Uitvoering; Harmonie Excelsior De grote zaal v. de beurshal Florida was ge heel met belangstellenden bezet, toen de voorzitter van de harmonie Excelsior, de heer W. Schouten, voor de aanvang van het concert, allen welkom heette, in het bijzonder burgemeester Verkerk en zijn echtgenote, wethouder Bulk en de afge vaardigden van de zusterverenigingen uit Boskoop en omgeving. Het programmadeel, dat voor rekening kwam van Excelsior, was klein, het be sloeg maar vijf nummers, doch het was zeker de moeite waard, vooral Mitter- nachtblues en de selectie uit de bekende musical „My Fair Lady". Ook het optre den van d drumband en vooral het „jeugdorkest" van Excelsior o.l.v. de heer G L. de Knegt uit Hazerswoude oogst te bijzonder veel bijval. Hierbij bleek, dat Excelsior geen vrees behoeft te heb ben voor de toekomst. Na dit muzikale optreden kwam het TV- en radiogezelschap Eurovisie voor het voetlicht. Met artisten als Joop Do derer, Jan Blaazer, Dick Engelbracht, Sacha Denisent, de Willyanti's, Leslie Davis en Carla Lahnstein, was succes bij voorbaat verzekerd. Een gezellig bal vormde het slot van deze zeer geslaagde avond. HOOGMADE MMO. Maandagavond 30 jan. a.s. is de jaarlijkse kaartavond voor alle leden en donateurs om verschil lende mooie pryzen bij A. J. v. d. Ploeg. Aanvang 8 uur. Men wordt verzocht, zelf kaarten mee te ne men. NIEUWKOOP Jazz-sociëteit. De leden van de Jazz-sociëteit waren in het Sportho tel bijeen om te luisteren naar een bijzonder interessante lezing van de bekende Jazzkenner Michiel de Ruy- ter over moderne jazzmuziek. Nadat voorzitter Lunekamp alle aanwezigen had welkom geheten, in het bijzonder de leden van de Al phense Jazz-sociëteit, ving De Ruyter zijn lezing aan. In het eerste gedeel te van zijn betoog behandelde hij de bekende jazz-pianist Oscar Petersen, die over een enorme techniek be schikte. Aan de hand van diverse platen verduidelijkte hij zijn betoog. In het tweede gedeelte van de le zing behandelde spr. de nieuwe stro mingen in de jazz-muziek. Ook in dit gedeelte werden een aantal platen ten gehore gebracht, die de heer De Ruyter op boeiende wijze vooraf ver duidelijkte. Het was een zeer interessante avond voor de vele jazzliefhebbers, die deze avond bijwoonden. Ook carnaval in NieuwkoopOok in Nieuwkoop zal in navolging van het zuiden van het land carnaval worden gevierd. In hotel „Plaszicht" werd dit op een vergadering beslo ten. Er is een carnavalsvereniging opgericht. Het feest zal plaats vin den op 10 febr. en is uitsluitend toe gankelijk voor leden van de vereni ging. Er werd een raad van 11 sa mengesteld, en er werd een Prins Carnaval gekozen, die de naam van „Prins Oen I van Nieuwkoop en Noorden" zal dragen. Hij zal slechts één avond regeren. Het ligt in de be doeling een gekostumeerd carnavals bal te houden en voor de meest ori ginele uitbeelding zijn fraaie prij zen beschikbaar. De invloed van de nieuwkomers in onze gemeente wordt op verschillende terreinen steeds meer merkbaar. JAARVERGADERING KAB. Donderdagavond vergaderde in het parochiehuis de afd. Nieuwkoop van de K.A.B. In zijn openingswoord herdacht voorzitter T. H. v. Dam de overleden leden van de K.A.B. n.l. de heren G. Verhage en G. v. Koert, die beiden in hun leven gedurende vele jaren aktieve leden zijn ge weest. Voor hun zielerust werd een gebed gedaan. In het jaarverslag gewaagde sekre- taris A. Woerde uitvoerig over het 40-jarig bestaan van de afdeling, het welk op bijzonder prettige wijze ge vierd is. Penningmeester P. van Houten had aan inkomsten 1099.78, Uitga ven 744.02. Er was dus een saldo van 355 .76. De begroting sloot met een bedrag van ƒ806.40 aan inkomsten en uit gaven. De leden W. Verhage Gzn. en L. van Dam hebben de kas gecon troleerd, maar waren niet aanwezig om verslag van hun bevindingen uit te brengen. Daarna volgden verslagen van di verse instellingen van de K.A.B. Her wonnen Levenskracht. Uit het ver slag van de heer C. C. v. Koert bleek, dat ontvangen is in 1960 een be drag van 7 676.44. De ontvangsten vergeleken lij vorige jaren vertonen een stijgende lijn. Kanunnik van Schaikfonds (de heer A. Woerde) ontvangen ƒ318.04. Ook hier vooruitgang. Concordia (de heer E. H. v. Dam). Vorig jaar begon met een verzekerd bedrag van 264328. Nu is verzekerd 278528. Aan premie werd betaald f 7778,84. Mavas: bijverzekerd 493250. Pre mie ƒ783.13. Centrale Volksbank (de heer H. J. Bos). Het saldo van de spaargelden bedraagt nu pl.m. 175.000 en is sinds vorig jaar mei 10.000 toegenomen. Aan rente werd pl.m. 3000 bijgeschreven. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren P. A. van Houten, C. Kuyf en E. H. van Dam herkozen. De laatste tevens weer als voorzitter. Voor het vertrouwen in zyti leiding bracht hij de leden hartelijk dank. Leden van de financiële commissie zijn de heren W. Verhage, G. v. d. Pijl met als reserve J. Verhage Jz. De toneeluitvoering van „De Dilet tant" staat nog op losse schroeven in verband met de drukke bezetting van het parochiehuis. In overleg met het bestuur van de toneelgroep zal alsnog getracht worden een geschikte da tum te vinden of eventueel de uit voering te verschuiven naar een vol gend jaar. Bij de rondvraag werd o.a. een eventuele wijziging van het St. Ni- colaasfeest ter sprake gebracht, maar daar dit feest nog ver verwijderd is, zal hierover later nog wel een ge praat worden. Hierna sluiting van deze geanimeerde vergadering. ZEVENHOVEN GEMEENTERAADSVERSLAG. Het verslag van de gemeenteraad van Zevenhoven moest, tot onze spijt, wegens overvloed van copy, tot maandag blijven liggen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2