Galvao zal zich niet overgeven Dokter Claudia (270) Zorgvuldig uitgedacht plan Het veld brandde in Australië Overstromingen in West-Java Staatsgreep in El Salvador Rondetafelconferentie in Leopoldstad Spoedig verkiezingen in België ABDIJSIROOP Abbas rekent op lange oorlog Indon. fantasieën Ambtenarenpensioenen worden verbeterd Zomerpostzegels 1960 waren groot succes Katholieke bedienden in bollenstreek willen C.A.O. Golfbaan op garagedak Inbreker liet Belastingconsulent stond terecht wegens verduistering visitekaartje achter KORTE GOLF Nieuw militair hospitaal bij Kijkduin Marktberichten DONDERDAG 26 JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Het Amerikaanse radiostation „Co lumbia Broadcasting System" heeft woensdagavond een boodschap opge vangen van rebellenleider Henrique Galvao onder wiens leiding de „San. ta Maria" overmeesterd is. Galvao zegt hierin, dat hij en zjjn mannen zich niet zullen overgeven, als zij be naderd of aangevallen mochten wor den door Portugese of andere oor logsschepen. „Wij zijn geen tirannen, maar patriotten. Wij zijn tegenstan ders van alle vormen van totalitair bewind en Portugese burgers, die tot elk offer, zelfs dat van het leven, be reid zijn," zo zegt Galvao. Hij voegt hieraan toe, dat hij en zijn mannen weldra een neutrale ha ven zullen vinden, waar de passa giers omwille van hun veiligheid zul len worden afgezet. Maar wij zelf zullen de strijd tegen de tirannie voortzetten, zo besluit hij. Galvao's boodschap was een reac tie op een vraag om uitleg hoe men zich voorstelde, dat het overnemen van de „Santa Maria" er toe zou bij dragen het regime van Salazar om ver te werpen. Voor beantwoording van de gestelde vragen ontbraken echter tijd en geld. aldus liet Galvao weten. Op een vraag van CBS of er filmopnamen over het gebeurde op de „Santa Maria" te krijgen waren, antwoordde Galvao niet te weten of er opnamen waren gemaakt. „Wij maken geen propaganda" voegde hij hier aan toe. In Willemstad aan boord gegaan Henrique Galvao is in Willemstad aan boord van het schip gegaan. Hij was vrijdag per vliegtuig op Curasao aangekomen en was in het bezit van een door Venezuela uitgegeven vreemdelingenpaspoort. Galvao gaf bij zijn aankomst in Willemstad een valse naam op en bracht de nacht van vrijdag op zaterdag door in een hotel. Hij was in het bezit van een retour biljet. Alles had een normaal aanzien, zodat er geen verdenking tegen hem gekoesterd werd. De Por tugezen, die hem in het hotel be zochten, zaten kennelijk in het kom- plot De politie onderzoekt thans, hoe hij aan boord van de „Santa Maria" gekomen is. VERKLARING VAN GENERAAL DELGADO Generaal Delgado, de leider van de oppositie tegen Salazar, heeft mee gedeeld dat het plan om zich van de „Santa Maria" meester te maken vo rig jaar april in Caracas is opgesteld. Zeker 75 procent van de Portugezen overzee en in het moederland steunt de nationale beweging tegen Salazar. Delgado heeft kapitein Galvao een boodschap gezonden, waarin hij o.m. zegt dat de actie „een onbeschrijf lijke emotie onder Brazilianen en Portugezen heeft teweeg gebracht". Delgado noemde de overname van Honderden mensen zijn woensdag gevlucht voor uitgebreide veldbran den, waardoor reeds drie plaatsen ten zuiden van Perth in Australië in de as zijn gelegd. In de plaatsen Dwelling Up, Holyoake en Nanga Brook staat vrijwel geen huis meer overeind. Wonder boven wonder heeft niemand daarbij het leven ver loren. Wel hebben honderden men sen brandwonden opgelopen. Regen, die woensdagavond begon te vallen, heeft het gehele beeld ver anderd. Men meldde dan ook uit Perth, dat de branden althans voorlopig onder controle zijn. Het gewas is thans zó nat, dat ook als de wind van richting verandert, vonken geen nieuwe branden meer kunnen veroorzaken, aldus iemand van de brandweer. In Pinjarra zijn de twee hotels, het zidkenhuis, het spoorwegstation, een school en andere grote gebouwen in gericht om dakloze vluchtelingen en uitgeputte bestrijders van de bran den op te nemen. Een trein met Rode Kruispersoneel is naar Pinjarra ge zonden. De branden hebben een gebied ge teisterd van zestien kilometer lengte en vijf kilometer breedte. In West-Java zijn tengevolge van overstromingen meer dan 200.000 mensen dakloos. In Djakarta heerst een tekort aar rijst en vlees. De zware regenval, die de overstro mingen heef* veroorzaakt, is velis- waar aan het eind van de vorige week opgehouden, maar weerkundigen heb ben nieuwe regen voorspeld. Dertig dorpen staan onder water en ruim 13.000 ha rijstaanplant zijn verwoest. In Djakarta vreest men verdere overstromingen. Reeds 40.000 mensen, die in lager gelegen delen van de stad wonen, heb ben hun woningen moeten verlaten. De gouverneur van Djakarta, kolonel Sumarno, heeft dringend om zand zakken verzocht, die men wil gebrui ken om de Tjitarum zoveel mogelijk binnen haar oevers te houden. Er zijn echter al verscheidene dijkdoorbra ken gemeld, waardoor weg- en spoor- ken eemel verbmdinj igen zijn verbroken. de „Santa Maria" „de stoot, die de krachten van Portugal kan wekken uit de tragische onverschilligheid die door sommigen lafheid wordt ge noemd". De actie, die door de manschappen van het „Iberisch revolutionair di rectorium voor de bevrijding" en de „onafhankelijke nationale junta voor de bevrijding" aan boord van de „Santa Maria' is uitgevoerd is zorg vuldig voorbereid in Sao Paulo, waar generaal Delgado verblijft, en in New York, onder de codenaam „Ope ratie Dulcinea", aldus heeft de woordvoerder van Delgado woensdag meegedeeld. De leden van de groep zijn voor het merendeel technici of veteranen van de marine, die in commando-acties zijn geoefend. De plaats waar de passagiers van de „Santa Maria" aan land zullen worden gezet is vastgesteld, aldus de woordvoerder, en dit zal absoluut geen gevaar opleveren. Een nieuwe regering heeft kenne lijk de macht in El Salvador in han den genomen. Volgens te Washing ton ontvangen berichten zouden uiterst rechtse elementen uit het leger een staatsgreep hebben onder nomen. Sedert president Jose Maria Le- mus by een opstand op 26 oktober van het vorig jaar werd verdreven, regeerde een junta van zes personen het land. Volgens berichten, die het Ame rikaanse ministerie van buitenland se zaken heeft ontvangen, is deze junta inderdaad uit het zadel ge worpen. Het hoofd van de nieuwe junta is kolonel Portillo. De junta heeft zijn hoofdkwartier in het fort San Car los, ten noorden van de hoofdstad. De nieuwe junta zou de toestand nog niet overal beheersen. El Salvador is het kleinste en dichtst bevolkte land van Midden- Amerika. Het heeft ongeveer twee- en-eenhalf miljoen inwoners. Gisteren is in Leopoldstad de voor bereiding begonnen voor de later te houden ronde-tafelconferentie van Kongolese politieke leiders. Op deze bijeenkomst van een honderdtal afge vaardigden uit verschillende delen van Kongo en driehonderd waarne mers, in een bioscoop, die verschei dene dagen zal duren, moet een voor lopige agenda worden opgesteld voor de medio februari te houden grote conferentie. Naar verluidt zouden de provincie Kivoe en de Oost-provincie, die door aanhangers van Loemoemba worden beheerst, niet op de voorbereidende conferentie vertegenwoordigd zijn. De Britse en de Amerikaanse am bassadeur en leden van de verzoe ningscommissie van de V.N. voor Kongo waren als genodigden aanwe zig. Meer dan honderdvijftig militairen bewaakten het gebouw. President Kasavoeboe zei in een toespraak tot de conferentie ,dat er 'n verenigd Kongo moest komen maar dan „met een zeer grote mate van autonomie" voor de verschillende gebieden. De regionale besturen zou den een eigen politie en gendarmes kunnen houden maar het leger moest het symbool blijven van de eenheid van de drie staten, dus onder het ge zag van de centrale regering staan. Bommen op Luena. De V.N. in Elisabethstad hebben vandaag bekend gemaakt, dat de Ka- tan gese gendarmerie gisteren ver scheidene bommen heeft geworpen op Luena, na nieuwe gevechten met Baloeba-opstandelingen in het belang rijke spoorwegcentrum 400 kilometer ten noorden van Elisabethstad. De 'eider van de Belgische libe rale partij, Roger Motz, heeft tegen over verslaggevers verklaard, dat in maart, mogelijk vóór Pasen, alge mene verkiezingen zullen worden gehouden. Motz stond de journalisten te woord na besprekingen met premier Eyskens en de voorzitter van de CVP, Theo Lefebvre. Hij verklaarde, dat men was over eengekomen het parlement te ont binden en zo spoedig mogelijk alge mene verkiezingen te houden, wel licht op 26 maart. De datum zal voor namelijk afhangen van de snelheid waarmee administratieve voorberei dingen kunnen worden getroffen. De verkiezingen zullen worden gehouden nadat de senaat de een- heidswet heeft goedgekeurd. Bij de laatste verkiezingen won nen de Katholieken (CVP) 104 van de 212 zetels, de socialisten 84, de liberalen 21, en de communisten 2. Voorts heeft nog een rechtse onaf hankelijke Vlaming zitting in de Ka- De uitvinder van de bouwdozen van het „Meccano"-systeem, A. C. Gilbert, is dinsdag in de ouderdom van 76 jaar overleden in New-Hea- ven, In de Amerikaanse staat Connec ticut. Zijn uitvinding maakte hem tot een der grootste speelgoedfabrikanten in de Verenigde Staten, met een jaar lijkse omzet van ongeveer 75 mil joen gulden. De 23genezende bestanddelen in de vertrouwde fles Abdijsi roop (Akker-siroop) jagen die gevaarlijke griephoest weg uit uw gezin. (Advertentie) De leider van de Algerijnse op standelingenregering, Abbas, heeft woensdag op een persconferentie te Djakarta aan het einde van zijn of ficieel bezoek van een week aan In donesië gezegd, dat het aan de Fran se regering is het initiatief te remen tot nieuwe onderhandelingen over de beëindiging van de oorlog in Al- gerië. Volgens Abbas heeft zijn re gering op geen enkele wijze contact gehad met vertegenwoordigers van de Franse regering na het referen dum van 8 januari. In antwoord op een vraag over de mogelijkheid van een eenzijdig sta ken van het vuren, antwoordde Ab bas, dat zulks hem niet waar schijnlijk of te verwerkelijken lijkt. Alleen door onderhandelingen kan 't tot een staken van het vuren komen. Verder zei Abbas, dat de Indonesi sche regering er mee heeft inge stemd, de Algerijnse opstandelingen te helpen, die voorbereid zijn voor een langdurige oorlog. Politicus in Algiers vermoord. De vroegere leider van de afdeling Algiers van de MRP (Volksrepubli keinen), Maitre Popie is woensdag in Algiers vermoord gevonden. Hij is door acht messteken in de hart streek gedood. Zijn lijk werd ge vonden in zijn kantoor, tegenover 't paleis van justitie. Maitre Popie, die zijn functie in de MRP vorig jaar neerlegde, stond bekend als een man van liberale op vattingen. In de eerste jaren van de opstand trad hij op als raadsman van Algerijnse nationalisten. Hij heeft echter ook de vroegere hoofdredac teur van l'Echo d'Alger", Alain de Serigny, enkele malen verdedigd. De Serigny staat thans in het zgn. baricadenproces terecht. Herhaalde lijk had Popie de laatste tijd dreig brieven gekregen. Enige tijd had hij politiebescherming. Volgens politie kringen wezen de aard van de ver wondingen meer op een Mohamme daanse dan op een Europese dader. Het Indonesische persbureau „An- tara" maakt wederom melding van opstanden tegen het Nederlandse be stuur in Ned. Nieuw-Guinea thans in Zuid-Kaiamana, Fak Fak en Bin- tan Abuan. Antara, dat zegt, deze berichten te hebben gekregen uit Makassar, meldt, dat deze opstanden werden veroorzaakt door massa-arrestaties van politieke- en vakbondsleiders in november. Te bevoegder plaatse in Den Haag is hiervan niets bekend. ONGELUK OP NOORS SCHIP Aan boord van het Noorse m.s. „Holthav" is vanochtend omstreeks acht uur, toen het schip net de Nieuwe Waterweg had verlaten, een bemanningslid in het ruim gevallen en aan het hoofd gewond. De loods boot „Procoyn" heeft de gewonde naar Hoek van Hohand gebracht, vanwaar de man naar het Haven ziekenhuis in Rotterdam werd over gebracht. In de Centrale Commissie voor ge organiseerd overleg in ambtenaren zaken is deze zomer overleg ge pleegd over verbetering in de posi tie van de gepensioneerden. Hier over werd volledige overeenstem ming bereikt. Het heeft tot gevolg gehad dat thans bij de Tweede Kamer door de minister van binnenlandse zaken een wetsontwerp tot het beoogde doel is ingediend. Tot nu toe worden de overheids- pensioenen gekort, wanneer gelijk tijdig AOW- of AWW-uitkeringen genoten worden. Deze korting be draagt 2 percent voor elk dienstjaar Iemand met 40 dienstjaren (maxi mum) krijgt dus nu een „aanpas sing" van 80 percent. Op zyn pen sioen wordt een bedrag in mindering gebracht, dat gelijk is aan 80 per cent van de AOW-uitkering. De korting zal nu worden terug gebracht tot 1,4 percent per dienst jaar. Maximaal wordt ze dus 56 per cent (1,4 maal 40). In 1960 heeft de zomerpostzegel- actie rond 260.000 netto opgebracht, dat is ruim veertigduizend gulden of twintig procent meer dan in 1959. Van deze opbrengst ging 75 procent naar landelijke instellingen op het gebied van de volksgezondheid, maat schappelijk werk en culturele zorg- Het resterende bedrag wordt ver deeld onder provinciale instellingen met dezelfde strekking. Het gunstige resultaat in 1960, waardoor voor het eerst in het be staan van de zomerpostzegels het kwart miljoen werd overschreden, was mede te danken aan de bijzon der fraaie serie bloemenzegels, die door de Tloriade extra in de belang stelling kwam te staan, alsmede door de grote activiteit .an dt plaatselij ke zomerzegelcomité's. Ook in 1961 zal door de stichting Comité voor de Zomerpostzegels tussen april en juni weer de traditionele zomerpostzegel- actie worden gehouden. Het hoofdbestuur van de Neder landse Katholieke Bond van Admi nistratief, verkopend en verzeke- ringspersoneel „St. Franciscus van Assisië" heeft reeds geruime tijd po gingen ondernomen de werkge\ers- verenigingen in het bloembollenbe- drijf zóver te krijgen dat zij 'n col lectieve arbeidsovereenkomst afslui- ten, waarin het recht op vakantie, vakantietoeslag, geregelde arbeids tijd, vrije zaterdag, overwerkuitbeta- ling, regeling bij aanstelling en ont slag. winstdeling en pensioenrege ling worden vastgelegd. De katholieke bond van onderne mers in het bloembollenbedrijf (KV OB) is bereid een dergelijke CAO aan te gaan. De andere werkgevers zeggen, dat hun personeelsleden geen behoefte hebben aan de regeling van 'n rechts positie. In verband met deze kwes tie word* er hedenavond een verga dering belegd in hotel „De Witte Zwaan" te Lisse om duidelijk te ma ken dat het personeel, dat in dienst is van de werkgevers in het bloem bollenbedrijf, er prijs op stelt een CAO te bezitten inplaats van afhan kelijk te blijven van de gunsten der werkgevers. In de Haagse stadswijfc-in-aan- bouw „Mariahoeve" zal wethouder D. W. Dettmeyer zaterdag een ga ragebedrijf openen, dat zijn klan ten een voor Nederland nieuwe „ser vice" biedt. Wie wil wachten tot de monteurs zijn auto hebben gerepareerd, hoeft niet meer in de garage heen en weer 4e drentelen, maar kan op het dak een partijtje midgetgolf gaan spelen. Op het platte dak van het bedrijf is namelijk een midgetgolf baan aange legd. Wie het zo druk heeft dat hij zijn wachttijd produktief wil maken, vindt elders een ruimte met bureaus, stoelen en telefoon, zodat hij kan gaan zitten werken, relaties opbellen en dergelijke Deze ruimte is bere kend op ongeveer tien wachtende klanten tegelijk. OEGSTGEEST Geboren: Randolf Gaiko, z.v. Freek Johannes Bosma, bedrijfsleider en v. Jo- landa Jacoba van der Spek, M. H. Tromplaan 236. Watze, z.v. Jan Mande- ma, electrotechnicus, en v. Petronella Wynia, M. H. Tromplaan 56. Andreas Wilhelmus, z.v. Wilhelmus Theodorus Zandvliet, gem.arbeider, en v. Bernar- dina Geertruida Kerkvliet, Rhijngeester- straatweg 52. Wilhelmina Maria Gerar- da, d.v. Petrus Maria Fleur, bankwerker, en v. Helena Sara Stuifzand, Wijtten- bachweg 33. Getrouwd: Martinus Cornelis Joannes Meijer, 21 j., onderwijzer, 's-Gravenhage, Amazonestr. 47 en Francisca Jacoba Al- berdina de Ruijter, 21 j-, zonder beroep. Oude Rijnzichtweg 25. Toek. adres: on bekend. Overleden: Susanna Adriana Sillevls, 18 juli 1898 te Leiden, zonder beroep, e.v. Klaas de Snoo. Warmonderweg 28. Dirk Bol. 30 juli 1879 te Valkenburg ZH, zon der, e.v. Arendje van Beveren, Regen- tesselaan 15. Luberdina Lotje Looijen, 5 juni 1879 te Herwijnen Gld, zonder be roep, Toorenveltstr. 1. Enna Aletta Deur- loo, 18 juni 1873 te Lisse, zonder beroep, w.v. Jacob Roest Schouten, Rhijngees- terstraatweg 155. VOORSCHOTEN Geboren: Margaretha Helena Maria, d.v. Petrus Jacobus Beekman, gemeente ambtenaar, en v. Allegonda Margaretha Maria Hof. zonder beroep, won. Nieuw- Voordorpstr. 8. Jacoba Adriana Maria, d.v. Louis Ouwerkerk, onder-opzichter Rijkswaterstaat en v. Elizabeth Helena Maria van der Meer, zonder beroep, won. Rijndijk 90. Johan Frits, z.v. Johan Frits Landesbergen, ass. bedrijfsl. en w Maar- tje Nasveld, zonder beroep, won. Van Heuven Goedhartstr. 15. Alida Cecilia Maria, d.v. Petrus Johannes de Jong, pandograaf-freeser en v. Cornelia Maria Johanna Koemans, zonder beroep, won. Leidseweg 533. Ferdinand Petrus Mar garetha, z.v. Anthonius Hijdrikus van der Krotg, bloemist, en van Maria Mar garetha Theodora Wisse, zonder beroep, won. Hyacinthstr. 32. Monique Angelique Brigitte, d.v. Jacob Charl Heeg, boek houder en v. Eny Desitée Philippine, zonder beroep, won. Oranjeboomstr. 28. Augustinus Joannes Henricus, z.v. Hen- dricus Wilhelmus Gerardus Kortman, boekhouder, en v. Anna Aletta Mathilda Jerphanion, zonder beroep, won. Prof. v.d. Waalslaan 2. Johanna Hendrika, d.v. Sebastiaan Jansen, automobiel-technicus, en v. Johanna v. Alphen, zonder beroep, won, Albert Schweitzerplantsoen 7. Pau line Anna, d.v. Paulus Willem Nanlohy, gem.-arbeider, en v. Grietje Neeltje den Baars, zonder beroep, won. Prof. Eint- om op korte termijn in de ruimte nood te voorzien. Drie jaar met aftrek heeft de offi cier van justitie bij de rechtbank te Leeuwarden geëist tegen de 43-jarige belastingconsulent A. A. S. uit Balk, die zich in de loop van enkele jaren ten koste van zyn cliënten zou nebben verrekt met verscheidene duizenden gulden door oplichting en verduis tering. Tot de gelden, die S zou hebben verduisterd, behoorde onder andere 3.500.uit de kas van de plaatse- lij ke Rede Kruisafdeling, waarvan hij pent ir.gmeester was. De afdeling raakte daardoor al haar geldmiddelen kwiit. Is, die vo'rens het over hcra uitgebrachte rapport een abnormale geldingsdrang bezit, gebruikte het geld hoofdzakelijk om er royaal van te kunnen leven. Uitspraak over veertien dagen. Een „visitekaartje" in de vorm van een sigarettendoosje, waarop zijn naam stond vermeld, is een 29-jarige Rotterdamse inbreker, de los-werk- man J. N., noodlottig geworden. De politie trof het sigarettendoosje aan in de kantine van de voetbalver eniging „Excelsior" op Woudesieyn, na een inbraak. De dader had kenne lijk nog wat zitten roken en was zijn sigaretten vergeten. Dezer dagen werd hij thuis gearresteerd, zittend in zijn kamer, die iets weg had van een snoepwinkel, want de politie vond daar onder meer 38 repen chocolade, 13 rollen drop en nog veel meer snoep goed. Behalve twee inbraken bij „Excel sior" bekende de los-werkman ook vijf „kraken" bij de club C.K.C. aan de Giraffenstraat. Er komt een nieuw militair hos pitaal in Den Haag. De ministers van defensie en van sociale zaken hebben hun goedkeuring aan deze plannen gehecht. Het oude hospitaal is reeds jaren ontoereikend wat ruimte be treft. Het nieuwe hospitaal zal verrijzen in de duinen bij Kijkduin. Er komt een accommodatie van ongeveer 400 bedden. Voor de verwezenlijking van de plannen een feit zal zijn zullen er wel zeven jaren zijn verlopen.Voor lopig worden twee aan het oude hos pitaal grenzende panden aangekocht Een bank met een kapitaal van 4 miljoen dollar (ruim 15 miljoen gulden), de „American and foreign bank of Tangier", is spoorloos ver dwenen. In juni vorig jaar deelde de di rectie mee, dat de bank in verband met de verscherpte voorschriften in Marokko naar Panama zou worden overgeplaatst. De Panamese autori teiten hebben echter niets van de ves tiging van een bank vernomen. De mogelijkheid wordt onder zocht de rivieren de Wolga en Oeral door een kanaal van 450 kilometer lengte met elkaar te verbinden. Dit zou de irrigatie mogelijk maken van bijna acht miljoen hectaren weide grond en een miljoen hectaren land bouwgrond. Het kanaal dat een breed te van 25 meter en een diepte van 7 meter zou krijgen, zou lopen van Sa- ratow aan de Wolga, naar Oeralsk aan de Oeral. Een felle brand heeft gister avond in de garage van de autohan delaar A. W. Pouw aan de Zutphen- selaan in Deventer grote schade aan gericht. Onmiddellijk na een ont ploffing, die onder meer een zware schuifdeur ontzette en vele ruiten deed sneuvelen, schoot een steek vlam uit het magazijn van het be drijf. De negen graden vorst vorm den een grote handicap b(j het blus- singswerk. Het magazijn brandde geheel uit. De schade wordt op ruim 100.000 geschat. Het bedrijf was niet verzekerd tegen brandschade. De oorzaak van de ontploffing is onbe kend. hovenlaan 42. Mihaël. z.v. Theodorus Gerhardus Maria, conducteur-bestuurder HTM en v. Martha Anna Lütterbeck, zonder beroep, won. Van Kempenstr. 23. Ondertrouwd: Johan Franciscus Ger- rits, geb. 1-9-36, bloemistknecht, won. te Voorschoten,, Noortheystr. 7 en Catha- rina Louise Petronella Kneijber, zonder beroep, geb. 3-11-39, won. te Voorscho ten, Burg. Vernèdepark 8. Datum huwe lijk: 9 febr. 1961. Adrianus Johannes Voskuil, geb. 11-8-37, kantoorbediende, won te Leiden, Van 't Hoffstr. 42a en Dorothea Alberta Catharina Maria De- vilee, geb. 2-10-38, verkoopster, won. te Voorschoten, Leidseweg 463. Datum hu welijk: 8 febr. 1961. Leendert Petrus Al- phons Marie Tijssen, geb. 4-2-07, foto graaf-cineast, won. te Voorschoten, Wil genlaan 14 en Johanna Blote, geb. 8-11- 34, lerares handenarb., won. te Voor schoten, Wilgenlaan 14. Datum huwelijk 17 febr. 1961. Louwrens Stikvoort, geb. 17-8-37, radio- en televisie-monteur, won. te Voorschoten. Tolstr. 21 en Petronella Theodora Giesen, geb. 2-3-40, zonder be roep, won. te Voorschoten. Burg. Ver nèdepark 5. Datum huwelijk 14 febr. 1961. Gehuwd: Dirk Brunt, geb. 3-2-41, fa brieksarbeider, won. t. Woubrugge, H. de Boerstr. 1 en Cornelia Marijtje Stou ten, geb. 20-7-40, monteuse, won. te Voorschoten, Wijngaardenlaan 101. Adres na huwelijk. Ieder eigen adres. Pieter v. Staveren, geb. 1-2-36, constructeur, won. te Rotterdam, Sint Agathastr. 33a en Wilhelmina Johanna Stammers, geb. 11-8-37, em?illeuse, won. te Voorscho ten, Leidseweg 427 Adres na huwelijk Millingen a d. Rijn, Heerbaan 70. Overleden: Pieter Lamarcq, geb. 2-10- 72. w.v. R. van 't Zet, gew. h. Oranje- kade 43. Anna Wilhelmina Maria van der Geest, geb. 20-5-48, gew. h. School- str. 46. GOUDA, 26 jan., Kaas Aanvoer 15 partijen kaas. Eerste kwal. 2.16 tot 2.22; tweede kwak 2.08 tot 2.15, alles per kg. Handel kalm. RIJNSBURG, 26 jan., Bloemen Eerste soort gemengde Hyacinthen 2528 p. stuk; Fresia's Snow Queen 150—160; Souvenier 100—120 p. bos. Tulpen: Hiberia 265—275; Apeldoorn 250—270; White Sail 120—130; Yel low gemengd 125140; Sulpher Cloud 120—125; Grotius 120—125; Queen of the Night 180—190; Golden Harvest 110120; Copland 110120; Winter Gold 100—105; v. d. Eerde 95 105; Narcissen: King Alfred 100 110; Fortuna 100105; Carlton 85 95; Laur Koster 60—75 alles per bos. BARNEVELD, 26 jan., Eieren Weekaanvoer ca. 1 miljoen. Thans in veiling gebracht 283.250. Handel matig. Notering Eieren van 47— 52 11.50—12.52; 52—57 12.81—13.05; 57—62 13.12—14.12; 62—67 14.26— 14.98; 67—71 15.14—15.51. Veiling S.B.E. Aanvoer 281.910. Handel matig. Not. Eieren van 5762 13.00—14.21; 62—65 14.24— 14.63; 64—70 9.19—10.20; 70—76 10.40 —11.11. Marktaanvoer: c.a. 1.750.000. Han del flauw. Notering: eieren van 54 65 12.75—14.50%, 13.55 alg. prijs 2.26 p. kg., basis 60 gram. Pluimvee Aanvoer ca. 45.000; handel vlug. Slachtkippen 1.701.75; slachtkuikens 1.551.75. TER AAR, 25 jan. Groenten Wit lof 1 0.80-0.97; idem 2 0.72-0.81; idem afw. 0.55-0.72; idem stek 0.06-0.47; glas- andijvie 0.44; idem B 0.24; spruiten 0.73- 0.83; waspeen 0.15-0.21; prei 0.40; uien 0.12 alles per kg; knolselderij 0.20-0.29 per stuk; seldeij 0.23; raapstelen 0.08 al les per bos; boerenkool 1.40-2.20 per kist; Peren: St. Remy 0.10-0.13 per kg. VINKEVEEN, 25 jan. Groenten Boerenkool All 22-47; prei 44; witlof AI 97-101; witlof All 91-92; witlof BI 93; witlof Bil 87-94 alles per kg. 's-HERTOGENBOSCH. 25 jan. Vee Aanvoer 6712 stuks; 2404 runderen; 225 graskalveren: 893 vette kalveren; 468 nuchtere kalveren; 208 schapen; 8 geiten; 45 fokzeugen; 771 slachtvarkens; 36 lo pers; 1564 biggen; 721 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 725-1275; guistekoeien 625-950; graskalveren 325- 480; kalfvaarzen 800-1250; klamvaarzen 740-930; pinkvaarzen 660-875; pinken 520- 700; nuchtere kalveren voor fok- of mes- terij 85-225; weideschapen 45-85; drach tige zeugen 300-385; lopers 80-94; biggen 48-72 alles per stuk; slachtrunderen ex tra kwal. 3.25-3.45; le kwal. 3.10-3.20: 2e kwaL 2.70-2.95; 3e kwal. 2.60-2.70; vette stieren 2.95-3.20; worstkoeien 2.50-2.60 alles per kg geslacht gewicht; vette kal veren le kwal. 2.90-3 25 2e kwal. 2.60- 2.80; 3e kwal. 2.20-2.50; nuchtere kalve ren 1.50-1.80; slachtzeugen le kwal. 1 68- 1.75; 2e kwal. 1.58-1.67; slachtvarkens 1.82-1.95 alles per kg levend gewicht; vette schapen 80-120; vette lammeren 75- 115 alles per stuk. Melk- en kalfkoeien aanvoer ruimer, handel flauwer, prijzen staande prijzen; guistekoeien normaal, slepend, nauw prijsh.; jongvee korter, slepend, constant; vette kalveren groter, gedrukt, gedrukt; nuchtere slachtkalve- ren minder, tamelijk vlot, op gelijk ni veau; schapen en lammeren normaal, willig, vast; fokzeugen ruimer, goed. ge handhaafd; lopers en biggen minder groot, stroef, nauw. of niet prijsh.; slacht vee behoorlijk, stug, gehandhaafd; slacht zeugen ruimer, rustig, aflopende prijzen. ROELOFARENDSVEEN. 25 Jan. Bloe men Blauwe Druifjes 18-38: Freesia's 95-150; Narcissen: Rembrandt 90-95; Early Glory 63-95; Carlton 75-86; Buxton 48-64; Wrestler 80-88; L'lnnocence 70-76; Frlihling 90-98; Tulpen: Hoangho 78-87; Early Queen 58-72; Krelage 62-78; Lus tige Witwe 88-118; Wintergold 72-96; v.d. Eerden 81-102; Rose Copland 58-106; Im perator 76-100; Emmy Peek 100-107; Crown Imperial 67-71; White Sail 103- 126; Piquante 90-110; Purpur Copland 78-95: Apeldoorn 124-156; Prominence 120-126; Hildegarde 67-70; Preludium 80- 87; Roland 105-118; Golden Harvest OS- US; Edith Eddyy 95-100 ailes per bos; Am. Anjers 16-44 per stuk.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3