Herenweg te Warmond wordt verbeterd STADSNIEUWS Nieuwe directeur G.A.B. benoemd Burgerlijke Stand „Cascade" nog steeds op drift Dokter Claudia (269) Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland doet beroep op pers Tragische samenloop Amerikaanse piloten gevangen Onenigheid bij Franse communisten Wilt U iets weten Marktberichten WOENSDAG 25 JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 WARMOND Begin maart nieuwe beveiliging spoorweg overgang gereed Onder voorzitterschap van burge meester jhr. mr. L. van Fisenne kwam de raad der gemeente Warmond in openbare vergadering bijeen. Afwezig was met kennisgeving wethouder J. Dekker. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. alsnog aanleiding ge vonden hebben -tot het verlenen van een bouwvergunning aan de heer L. P. v. d. Meij voor het wijzigen en uitbreiden van de werkruimte beho rende bij zijn woonhuis-winkel, zulks met toepassing van artikel 20 der We- deropbouwwet. Aan de orde kwam hierna het voorstel tot het beschikbaar stellen van kredieten voor de verbetering van de Herenweg en voor gelijktijdige bestrating en riolering van de Kaar- senmakersdam. De kosten van be strating worden geraamd op f4795. waaronder begrepen de kosten van riolering. Nadat door de heer Van Vliet nog enige technische details van het werk waren besproken werd het voorstel van burgemeester en wet houders met algemene stemmen aan genomen. Het voorstel van B. en W. •tot het voteren van een crediet voor de bestrating van het plein voor het nieuwe wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis, alsmede tot overname om niet van een voor dit wijkgebouw liggende strook grond wenk eveneens met al gemene stemmen aangenomen. Voor dit doeleinde werd een crediet gevo teerd van 1117 Als leden van de commissie ad hoe voor de voorbereiding van een alge mene politieverordening werden be noemd de burgemeester, de gemeen te-secretaris, mr. V. C. Groenendijk en de postcommandant der rijkspoli tie, alhier, de heer J. Vervloet. Aan de orde kwam hierna het voor stel van B. en W. tot verhoging van de jaarwedden van de beide wethou ders, welke wedden op het ogenblik bedraagt f 1200.voor ieder. De bur gemeester stelde voor de wedde der wethouders te brengen op 1500. De heer Van Vliet wees er op, dat de tegenwoordige wedde der wet- Met ingang van 1 maart aanstaan de is benoemd tot directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Lei den als opvolger van de heer Hazel- hoff, de heer J. Sjnerds, thans secre taris van de directie voor de Ar beidsvoorziening te Arnhem. De heer J. Sjoerds is geboren op 1 november 1916. Leids conservator graaft skeletten op De heer H. R. van Heëkeren, con servator van het museum van Vol kenkunde te Leiden, heeft tijdens een expeditie in Thailand dezer da gen vier skeletten opgegraven, waar van de ouderdom geschat wordt op tenminste vierduizend jaar. De heer Van Heekeren maakt in opdracht een Deens-Thaische expeditie mee, omdat hij tijdens Japanse krijgsge vangenschap werkend aan een spoor weg in het dal van de rivier Kwai stenen bijlen vond. Hij heeft het initiatief tot deze expeditie geno men. JAARVERGADERING KJ. „V1TA NOVA" TE LEIDEN In de jaarvergadering van de coöp. vereniging voor Kunstmatige Inse minatie „Vita Nova" te Leiden zijn de jaarstukken goedgekeurd en is ie heer J. Rijlaarsdam te Alphen als bestuurslid herkozen. Als lid van ie Raad van Toezicht werd herkozen de heer G. P. v. Leeuwen te Zoeterwou- de, waarna ook de heer J. P. Rotte veel opnieuw gekozen werd als lid van de aankoopcommissie zwartbond. Als lid van de aankoopcommissie zwartblaar werd herkozen de heer J. Rijlaarsdam. Het getal leden is in het afgelopen jaar gestegen tot 936. De resultaten van de K.I. zijn in het afgelopen jaar gezien de cijfers we derom aanzienlijk verbeterd. Geboren: Lambertus z.v. W. J. Reede en C. H. M. Letsch; Frederik Johannes z.v. W. A. Verhoogt H. A. v. Noort; Willem Jacobus Maria z.v. A. Smit en A. Hoogkamer; Wilma d.v. J. Ruwaard en J. Oliemans; Theodora Alida Theresia d.v. J. F. J. Hage en S. M. Gulij; Peter z.v. H. Salomons en A. Hakkert; Antho- nius Frederik z.v. G. G. A. Hillenaar en C. de Roode; Ronald Peter z.v. N. v.d. Horst en J. P. v. Loef; Rainer Nicolaas Adrianus z.v. J. M. Meeuwenoord en K. Münch; Elisabeth d.v. P. Witte en C. v.d. Groef; Jacobus z.v. C. v.d. Bent en N. Nijgh. Overleden: J. Petit, 76 j., w.v. P. Brag- gaar; M. Flinterman, 67 j., man. BIOSCOPEN Casino: Les quatre cents coups, 18 jaar. (Vanaf maandag: Een stad zoekt zijn moordenaar, 18 j. Lido: De wraak van een verdach te, strikt volwassenen. Luxor: De zondares van Parijs, vol wassenen. Studio: De maagdenDron, 18 j. Trianon: Minnespel, volw. Rex: De bruiden der Morlock monsters, 14 j. houders in geen juiste verhouding meer staat tot de in omvang en be langrijkheid nog steeds toenemende werkzaamheden. Dit geldt niet al leen voor de gemeente Warmond doch voor alle gemeenten met een grootte als deze gemeente. De slechte salariëring van dc wethouders zou oorzaak kunnen zijn dat men niet de meest geschikte mensen kan aantrek ken hetgeen zeer te betreuren zou zijn. Hij acht de thans voorgestelde verhoging minimaal en zou deze lie ver belangrijk hoger gesteld hebben willen zien. De voorzitter kan het betoog van de heer Van Vliet volkomen onder schrijven, maar hij acht de thans voorgestelde verhoging bij de desbe treffende instantie haalbaar. Met al gemene stemmen wordt het voorstel van de burgemeester aanvaard. Het voorstel tot vaststelling van 'n ver plaatsingskosten verordening voor onderwijzend personeel wordt zon der discussie aangenomen waardoor is voldaan aan een in de vorige ver gadering naar voren gebrachte wens van de raad. Aan de orde kwam hierna de vast stelling van de vergoeding per leer ling voor de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs voor het jaar 1961. B. en w. stelden voor dit be drag vast te stellen op 54,- per leerling. De heer Van Vliet wees er op dat door de daling van het aan tal leerlingen het moeilijk is met dit bedrag een sluitende exploitatie te krijgen. Hij kan zich wel met dit voorstel verenigen doch zou 'n slui tende exploitatie niet mogelijk zijn, dan kan altijd nog verhognig van het bedrag worden aangevraagd. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met algemene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag informeerde de heer Van Vliet naar de stand van 't werk met betrekking tot de verbete ring van de spoorwegovergang. De voorziter deelde mede dat het werk, behoudens onvoorziene omstandighe den, begin maart gereed zal zijn. LISSE JAARVERGADERING PLUIMVEE- EN KONÏJNENSPORTVERENIGING „LISSE EN OMSTREKEN" Dinsdagavond hield bovengenoem de vereniging in de Taveerne te Lis- se de jaarvergadering. Voorzitter N. J. Dol sprak een hartelijk woord van welkom, waarbij hij met genoegen constateerde, dat de Lisser vereni ging op de tentoonstelling in Den Haag zeker niet gek voor de dag kwam, ja zelfs wist de heer Luyk de hoogste prijs te behalen met zijn krielhoenders, waarmede hij uit 53 inzendingen de beste bleek te zijn. De Haagse tentoonstelling was zeer interessant. De voorzitter wenst de fokkers in 1961 een goed fokjaar toe! De secretaris, de heer Van der Spek, gaf een uitvoerig jaarverslag ten beste. Er is veel gebeurd in het afgelopen jaar en hoewel de kern van vaste vergaderingbezoekers niet zo groot is, er is een gezellig opbou wend verenigingsleven. Enkele nieu we leden konden worden ingeschre ven. De heer D. van 't Wout mocht als penningmeester een blijde toon la ten horen. Ruim 150,- wist hij over te houden. Dat was volgens de voor zitter wel aan zijn zuinig beheer der geldmiddelen te danken! Secretaris en penningmeester werd dank ge bracht voor hun trouwe arbeid en onvermoeide ijver. De heer Th. Smits bracht namens de kascommissie een gunstig rapport uit. Tot nieuwe leden van de com missie werden benoemd J. H. van Berkel en Th. Smits. De aftredende bestuursleden N. J. Dol, E. Luyk en A v. d. Zwet wer den bij acclamatie herbenoemd. Besloten werd om half november een nationale tentoonstelling te hou den, waarbij ook de schooljeugd be- trokken zal worden. De Nederlandse kustvaarder „Cas cade", die gisteren motorstoring heeft gekregen en om hulp heeft gevraagd, is nog steeds op drift. De sleepboot „Neylandia", die gisteren is uitgeva ren om het in ruwe zee ronddrijven de schip hulp te bieden, kreeg van morgen wel radioverbinding met de „Cascade", doch heeft de kustvaar der nog niet kunnen vinden. Van morgen was het zicht minder dan drie km, met lichte regen, doch de zee was iets kalmer. Men meent, dat de „Cascade" zich op ongeveer 75 km van de zuidoostkust van Ierland, en ongeveer 100 km van de zuidwest kust van Wales bevindt. In de laatste berichten van de „Cascade" van vannacht werd ge meld, dat het schip zeer snel afdreef. De gezagvoerder meldde dat er geen enkel schip in zicht was en dat de „Cascade" door zware zeeën gebeukt werd. NU 300.000 GULDEN VOOR HONGEREND KONGO Het Nederlandsche Roode Kruis heeft nu reeds voor een bedrag van 300.000 gulden aan giften ontvangen voor hulp aan de hongerende bevol king van Kongo. SPIONAGEKOMPLOT IN HAMBURG ONTDEKT Na een langdurig onderzoek is in Hamburg een communistische spio- nage-or^anisatie ontdekt. Gisteren zijn twintig personen gearresteerd en drie drukkerijen in beslag geno men. Het onderzoek duurt voort en er worden meer arrestaties ver wacht. Hl ETS ZVN DB fZöf 6ENFOTO'S V/JN I PATIENTDIE ZO VVEKO DINNBN<T BRACHT. <SEEN HOOFD FEficTUUIt, •Tl'JKT MINDER. ERN 1 PflCH Wees voorzichtig met berichtgeving De Provinciale Staten van Zuid- Holland hebben gisteren in de ver gaderzaal van de Tweede Kamer in Den Haag de winterzitting 1960 voortgezet. De commissaris der Ko ningin, mr. J. Klaasesz, sprak hierbij een rede uit. Tienduizenden besluiten tot goed keuring verlaten jaarlijks de griffie, aldus de commissaris. Deze goedge keurde besluiten worden alle als vanzelfsprekend beschouwd en krij gen verder geen publieke aandacht. Anders staat het met de enkele tien tallen besluiten tot onthouding van goedkeuring of tot uitstel van een beslissing. Terecht, aldus mr. Klaasesz, on derzoekt de gemeente deze zaak. Soms leidt dit tot zelfkritiek van een der partijen, soms ook worden de pro vincie allerlei overwegingen in de schoenen geschoven of gemoedstoe standen toegedicht, die nimmer heb ben gegolden of bestaan. De zaak wordt terwille van de dis cussie iets extra in een zwart-wit te genstelling geplaatst. De pers, die tot taak heeft de verslagen in record tempo aan haar lezers voor te leg gen, ziet zich genoodzaakt het ge sprokene nog eens verder te compri meren in strakke lijnen en felle constrasterende kleuren te tekenen. „Een Rembrandt wordt zo een Piet Mondriaan", zo zei de commissaris. Gezag hoog. Mr. Klaasesz deed een oproep het overheidsgezag hoog te houden, ook temidden van zich uitslovende, ge prikkelde en soms falende gezags dragers. In deze tijd van olympische spelen en toto-belangstelling ziet men ook als publiek de over- Fiscale tegemoetkoming aan kleine spaarders In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van Algemene Zaken wordt door mi nister-president prof. De Quay de verwachting uitgesproken, dat nog in de loop van dit zittingsjaar aan de Tweede Kamer regeringsvoorstellen zullen worden gezonden over fiscale faciliteiten voor speciale, nog op te richten beleggingsmaatschappijen ten behoeve van kleine spaarders. In de memorie wordt verder naar voren gebracht, dat het jeugdsparen bevre digend verloopt. Naar schatting wa ren er eind vorig jaar 350.000 jeug dige spaarders, die tezamen honderd miljoen gulden hadden ingelegd. Russen met omvangrijke expositie naar Voorjaarsbeurs Rusland zal evenals dit in 1956 het geval was, weer deelnemen aan de Voorjaarsbeurs in Utrecht. Een veertiental organisaties zal in de Merwedehal en op het beurster rein ondermeer exposeren metaalbe werkingsmachines en -gereedschap pen, radio en televisie, voedings- en genotmiddelen, parfumerieën, tex tiel, uurwerken, optische en naviga- tieinstrumenten, elektrotechnische uitrustingen, automobielen, vracht wagens, motorfietsen en rijwielen. De Russische expositieoppervlakte be draagt in totaal 1100 vierkante me ter. In een autobus die op de Goudse- singel te Rotterdam reed, werd gis termiddag de 83-jarige W. H. v. Om meren van de Bergse Rechter Rotte- kade plotseling onwel. Zijn 53-jarige zoon, een administratieve ambtenaar van politie, werd gewaarschuwd, maar toen deze op weg was naar de Goudsesingel werd cok hij onwel. Hij liep in de Meent een kledingmaga zijn binnen en overleed daar. Inmid dels had men zijn vader naar het ziekenhuis Bergweg vervoerd, waar een arts ook bij hem de dood consta teerde. MINISTER CALS OVER WETEN SCHAPPELIJK ONDERWIJS De minister van Onderwijs, mr. J. Cals, zal hedenavond in het t.v.-pro- gramma „Achter het nieuws", dat van 20.20-20.30 uur wordt uitgezonden, in een interview een toelichting geven op de „Nota uitbreiding wetenschap pelijk onderwijs". SCHOLIER OMGEKOMEN Te Emmen is vanochtend de 15- jarige scholier J. H. Hartman uit Barger Compascuum bij een onge val om het leven gekomen, 't Slacht offer kwam met zijn fiets in botsing met een andere scholier waarbij de jongen onder een juist passerende vrachtauto kwam. heidsorganen gaarne als tegenstan ders tegen elkaar in het veld komen, zo zei hij. Niets gaat ten onrechte in de doof pot, bepaaldelijk niet de publieke sfeer. Maar, zo zei, mr. Klaasesz, bui ten de doofpot blijft het vuur in volle kracht groeien. Het treft vaak onschuldigen met wonden, die onge neeslijk blijken. Men moet steeds ak- tief zijn met zijn onderzoekingen, maar moet wel bedenken, dat eLke vlek, die men ontdekt, niet aan stonds aan het publiek als een ern stige kwaal moet worden getoond. Men speelt met vuur, met gezag en met mensen. Leed. Aan het slot van zijn rede sprak mr. Klaasesz over de burgemeesters-be noemingen. Hij deed een beroep op de pers: „Wil bij burgemeestersvaca tures in het vervolg geen geloof meer hechten aan bronnen, die doorgaans betrouwbaar plegen te heten". Nameloos leed wordt herhaaldelijk helaas straffeloos ook in deze provincie veroorzaakt door de zucht als eerste de naam te hebben ge noemd van een toekomstig burge meester. Soms worden personen ge noemd, wier namen niet eens in het geding zijn geweest. Provinciale Staten van Zuid-Holland Zuivering afval water van Rijnland Provinciale Staten van Zuid-Hol land hebben gisteren besloten het reglement van het Hoogheemraad schap van Rijnlanc te wijzigen, ten einde de zuivering van het afvalwa ter te kannen regelen. De regle mentswijziging moet óók behandeld worden door provinciale staten van Noord-Holland. Het voorstel tot wijziging van het reglement is gedaan, opdat het Hoogheemraadschap van Rijnland zich rechtstreeks kan inlaten met de zuivering van het afvalwater. Het wil anderzijds de vervuilers de vrijheid laten de zuivering van hun afvalwater zelf ter hand te nemen. Voor het zuiver houden van het boe zemwater in het Rijnland moet een commissie van bijstand ingesteld worden. Deze commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van Rijn land, de gemeenten en de Kamers van Koophandel en Fabrieken in dit gebied, zou een recht van controle en medeberaad hebben inzake de be scherming en de bevordering der verbetering van de hoedanigheid van het boezemwater. De kosten worden bestreden uit een afzonder lijke omslagheffing ten laste van de vervuilers van de boezem. BENOEMING PATERS DOMINICANEN Op voordracht der provinciaal der paters Dominicanen heeft mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, benoemd tot pastoor van de parochie van de H. Dominicus (Het Steiger) te Rotterdam pater N. G. Apeldoorn o.p., die tot dusver prior was van het klooster „Albeitinum" te Nijme gen. De installatie zal plaats hebben op 2 februari. LUCHTREIZEN KONINKLIJKE FAMILIE. In het voorlopig verslag op de be groting van algemene zaken 1961 werd verontrusting geuit over het gezamenlijk reizen per vliegtuig door leden van de koninklijke familie. In de memorie van antwoord zegt nu de minister-president, dat er bij de Koninklijke Luchtmacht een re servevliegtuig aanwezig is voor het ter beschikking stellen van een tweede vliegtuig aan het koninklijk huis. Van die mogelijkheid is ook hre- haaldelijk gebruik gemaakt. OTTO VAN HABSBURG SPREEKT IN HILVERSUM Burgemeester J. J. G. Boot van Hilversum heeft het initiatief geno men om verschillende internationale figuren uit te nodigen in Hilversum voordrachten te houden over aktuele roblemen van uiteenlopende aard. let is een per-oonlyk initiatief dat geheel en al buiten de gemeentelijke bemoeienis staat. De burgemeester heeft daarvoor contacten gelegd met de Rotary, de vereniging Benelux, de beweging van Europese federa listen en andere organisaties. Ver tegenwoordigers van deze vereni gingen hebben zitting genomen in een comité, dat de bijeenkomsten regelt. In dit kader zal eerst drs D. Spierenburg, lid van de hoge auto riteit van de kolen en staalgemeen schap, spreken. Op donderdag 9 fe bruari houdt aartshertog dr. Otto van Habsburg, die politieke weten schappen in Leuven heeft gestu deerd, een inleiding over Europese problemen. De bijeenkomsten wor den in de burgerzaal van het raad huis gehouden. Fotoivedstrijd RAI-gebouw Het gloednieuwe RAI-gebouw waarover heden uitvoerig werd ge schreven en dat 2 februari voor de 43ste RAI-tentoonstelling door Prins Bernhard geopend zal worden, zal ook de fotogenieke inzet van een boeiende wedstrijd vormen. Van 2 februari tot en met 5 maart kan elke amateurfotograaf opnamen maken van deze architectonische uiting, die gebouwd schijnt voor in dringende dynamische foto's. De ge hele architectuur, zowel als details hiervan komen voor inzending in aanmerking. Wie interieur-foto's wil maken kan hiervoor terecht op de RAI-ten toonstelling van personenauto's en caravans van 2 t/m 12 februari en op de tentoonstelling van tweewie- Iers van 24 februari t/m 5 maart. Beide exposities tintelen van drukte en dynamiek. Deze actie tegen de achtergrond van een imposant ge bouw is een uitdaging aan elke ware fotograaf. De beste inzendingen, die door 'n jury zullen worden beoordeeld, wor den beloond met prijzen. De inzen ding sluit 31 maart a s. Verjaardag van Algerijnse opstand De eerste verjaardag van de op stand van Europese kolonisten in Algerië tegen De Ganlle's politiek van zelfbeschikking is dinsdag be trekkelijk rustig verlopen. Jonge Europeanen, die in het centrum van Algiers en Oran wilden demonstre ren voor een „Frans Algerië, wer den snel door de politie nit elkaar gedreven. De vrees voor moeilijk heden van de zijde van „activisten" werd niet bewaarheid. Voor de twintig mensen, die tq- dens de opstand om het leven kwa men, werden herdenkingsdiensten gehouden en op de plaatsen, waar zij vielen, werden bloemen gelegd. Te Saida, in West-Algerië, werd volgens de politie een blinde Euro pese vrouw door een Algerijn ver moord. In Macmahon, in het oosten van het land, kwam bij een aanslag een Mohammedaan om het leven, terwijl zeven Mohammedanen wer den gewond. Het verboden „Front voor Frans Algerië" had Jinsdag te Algiers vlugschriften verspreid, waarin er bij Algerijnen, -.owel Islamieten als Europeanen, op werd aangedrongen een minuut stilte in acht te nemen voor degenen, die een jaar geleden bij de opstand in Algiers zijn om gekomen. INDONESISCH VLIEGTUIG VERMIST Drie helikopters zoeken in het bergachtige gebied tussen Djakarta en Bandung naar een Indonesische Dakota van de „Garuda" met twin tig mensen aan boord, van wie ze ven buitenlanders (meest Chinezen) zouden zijn. Sedert het vliegtuig dinsdagochtend uit Djakarta vertrok voor de vlucht van nog geen 200 km. is niets meer vernomen. De na men van de passagiers zijn nog niet bekend. KORTE GOLF De Nederlandse bioscoopbond heeft een nieuwe stap gedaan ter ondersteuning van de actie van de Delftse bioscoop-directies voor de verkrijging van een lager tarief van de vermakelijkheidsbelasting. De leden-filmverhuurders van de bond is namelijk het verbod opgelegd films te verhuren aan Delftse verenigin gen. Dit verbod geldt zowel perso neelsorganisaties als culturele ver enigingen. De sterrenwacht van Asiago in Noord-Italië heeft vorige week woensdag een ster zien exploderen, die veertig miljoen lichtjaren van de aarde verwijderd was. Het was de vierde maal in duizend jaar, dat een dergelijk verschijnsel op aarde werd waargenomen. De eerste sterexplosie werd in 1504 door de Chinezen ge zien. Twee andere werden in 1572 en 1604 door Europese sterrenkun digen waargenomen. Als gevolg van de maatregelen, die de overheid in Indonesië de laatste tijd heeft genomen tegen dag bladen en tijdschriften, zijn onge veer 300 Indonesische journalisten zonder werk gekomen. De vereni ging van dagbladuitgevers in Indo nesië heeft op haar leden een beroep gedaan om hen werk te verschaffen. De Amerikaanse aardsatelliet „discover XIX" (Ontdekker XIX) is zondagnacht in de atmosfeer ver brand, aldus heeft de luchtmacht meegedeeld. De satelliet heeft 524 of 525 omwentelingen om de aarde ge maakt. Er zijn thans nog zeventien satellieten in een baan, zestien Ame rikaanse en één Russische. De Australische regering wil meer vrouwelijke immigranten aan trekken om het mannenoverschot te verminderen Volgens „The New York Times" heeft het RusJsche tijdschrift „Ogp- nek" geschreven, dat elf van de ze ventien bemanningsleden van een Amerikaans transportvliegtuig dat in september 1958 boven de Sowjet- Unie werd neergeschoten, zijn ge vangen genomen. Het zou de eerste maal zijn, dat van Russische zijde is toegegeven, dat een deel van de inzittenden in gevangenschap is gekomen. De lij ken van zes inzittenden werden tien dagen na het incident bij de Rus- sisch-Turkse grens aan de Ameri kaanse autoriteiten overhandigd. Van officiële Russische zijde is steeds gezegd, dat men niet op de hoogte was van het lot van elf overige in zittenden. Het centrale comité van de Franse communistische partij heeft onlangs twee leden van het politieke bureau wegens het hebben van afwijkende opvattingen veroordeeld. De betrok kenen, Marcel Servin en Laurent Ca sanova, werden beticht van „oppor tunistische vergissingen" en „afwij kingen onder druk van de vijand". Volgens politieke kringen in Pa rijs, van wie dit bericht afkomstig is, zijn Servin en Casanova het niet eens met het standpunt van de partij ten aanzien van De Gaulle. Zij zijn van mening, dat het huidige bewind niet zó reactionair is als de commu nistische partij doet voorkomen. Ook nemen zij het de partij kwalijk, dat zij niet deel heeft genomen aan de „Nationale dag van actie voor vrede in Algerië", die de nationale unie van Franse studenten op 27 oktober j.l. had georganiseerd. Het centrale comité zou de crisis voor het ogenblik niet als ernstig beschouwen, maar de partijleiding zou wel van plan zijn, strenge maat regelen te nemen, als de betrokkenen hun leven niet beteren. PRINSES SORAYA IN DE AUTOHANDEL Prinses Soraya heeft meegedeeld dat zij directrice wordt van een autofabriek, die binnenkort in We nen zal worden gebouwd. De fabriek is van de Engelse „Noble"-groep. Er zullen auto's met drie wielen en een motorinhoud van 200 cc worden gebouwd, die maxi maal 95 km. per uur rijden en een benzineverbruik van 4 100 hebben. Prinses Soraya, die een zakelijk mantelpakje droeg, verklaarde op een zeer druk bezochte persconfe rentie in Wenen alleen Chroesj- tsjef kon meer journalisten trekken te geloven, dat „baby cars" een grote toekomst hebben. Gevraagd wat zij, behalve deelnemen in het kapitaal van de ondernemirlg, zou doen, antwoordde zij: „Niets, ik ben alleen maar aandeelhouder". Vraag J. P. P. te Leiden: Wanneer is de Eltax begonnen met zijn ring lijn door Leiden? Indien voor de oorlog, hebben wij het dan goed, dat deze busdienst onderbroken is' ge weest? Was deze ringlijn vóór de El tax in het bezit van een andere firma? Antwoord In 1935 nam de El tax de ringlijn over van de Autobox- engarage. Al vrij spoedig na het uit breken van de oorlog is de dienst gestaakt wegens gebrek aan benzine. Het was niet mogelijk de bussen op gas te laten rijden Enige tijd na de bevrijding heeft men de dienst weer hervat. De Autoboxengarage nam in juli '28 de ringlijn door de Kooi en Tuinstadswijk over van garage Werkhoven-Schrijver, die in 1923 be gonnen waren met de exploitatie. Mej. R. O. te N. Eigenares van het schilderij bent u nog niet. Die verjaring duurt 30 jaar. U kunt het laten taxeren in een goede kunst handel. Een adres kunnen wij u niet geven. ROELOFABENDS VEEN, 24 jan. Bloe men Blauwe Druifjes 18-35; Crocus- sen 8-14; Narcissen: Buxton 58-72; Early Glory 61-91; Carlton 68-82; Wrestler 85- 91; Tulpen: Emmy Peek 1.10-1.16; Golden Harvest 96-1.18; Rose Copland 82-1.06; Krelage 67-82; White Sail 1.10-1 22; v d. Eerden 73-1.17; Preludium 75-86; Lustige Witwe 1.00-1.18; Wintergold 72-92; Pi- quante 1.08-1.22; Hildegarde 73-84; Pur per Copland 89-1.05; Early Queen 68-80; Edith Eddy 95-1.02; Anemonen 71-91; Freesia's 70-1.90 alles per bos; Am. An jers 33-3»; Roten 22-77 alls per stuk. TER AAR, 23 jan. Groenten Wit lof 1 0.81-0.91; idem 2 0 68-0.79; idem afw. 0.57-0.69; idem stek 0 05-0.55; glas- andijvie 0.60-0.64; prei 0.23-0.27; idem dun 0 10; kroten 0.09: spruiten 0.49 alles per kg; knolselderij 0.15-0.21 per stuk; raapstelen 0.10 per bos; boerenkool 0.70- 1.00 per kist. WOERDEN, 25 jan. Kaas Aanvoer voer vier partijen. Geen notering.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3