Gesprek met een clubleidcr Kan UVS morgen de aansluiting bij de middenmoot behouden? A.S.C.-Lugdunum Morgen geen LVB Van en over de clubs Weer twee maal verlies voor Scholte in titelwedstrijd 71/2 WS gaf een zeker gelijkspel tegen DES uit handen NSF schat toto-opbrengst over 1960/61 op 6V- miljoen Nederl. turnsters naar Leipzig Hans Kraay wil (nog steeds) emigreren -S!r naar Australië ZATERDAG 21 JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 „Samenwerking tussen Leidse katholieke sportverenigingen" WANNEER JONGENS aan sport willen doen, komen ze in vele gevallen eigenlijk automatisch bij een voetbalvereniging terecht. Misschien heeft het voetbalspel de grootste aantrekkingskracht op hen, dat zou ik zo precies niet weten, maar wel dat er veel jongens aan voetballen doen, die er eigenlijk nooit aan hadden moeten beginnen en hoogst waarschijnlijk in een an dere tak van sport tot veel betere prestaties zouden komen en wat het voornaamste is, er ook veel meer plezier aan zouden beleven. Er zou daarom wat meer contact moeten bestaan tussen de verschillende ka tholieke sportverenigingen in Lei den, zodat we de jongens ook eens in aanraking kunnen brengen met de andere sporten. Ik denk er hier bij aan", zegt de heer P. F. S. Bieg- straaten, voorzitter van de voetbal vereniging Docos (Leiden) verder, „wat ik tijdens een t.v.-uitzending hoorde. Er werd Klaas Boot ge vraagd of hij al direkt belangstel ling had getoond voor het turnen, waarop de ex-kampioen antwoordde, dat hij als jongen eigenlijk wilde voetballen, maar zijn vader had ge zegd, dat hij beter kon gaan turnen. Nou, het resultaat daarvan is be kend genoeg. Jongens, die bijna nooit op de training komen, zijn volgens mij geen echte voetballers en ik geloof, dat ze daarom in de voetbalsport niet op hun plaats zijn. Natuurlijk nemen wij iedere jongen aan, die zich bij ons opgeeft, maar wanneer wij die jongens vanuit onze ver eniging in contact konden brengen met andere sporten, dan zouden ze daarin misschien zoveel meer ple zier kunnen vinden. He denk b.v. aan de mogelijkheid van gymnastiekles voor onze jeug dige voetballers. Noem het dan training, dat klinkt voor de jon gens veel aantrekkelijker, maar het voornaamste is echter, dat dan ook belangstelling voor die andere sporten gewekt wordt. 11/1IJN FUNCTIES in de voetbal- wereld heb ik op de eerste plaats op mij genomen, omdat ik daarin zo'n prachtig middel zie om de katholieke gedachte uit te dra gen in andere kringen zonder daarbij nou echter aan hokjessfeer te willen doen maar vooral ook om wat voor die katholieke sport ge daan te krijgen. En wij moeten in katholieke sportkringen ervoor zorgen, dat on ze clubs op zijn minst hetzelfde op materieel gebied kunnen geven aan de jongens. Wij moeten streven naar gelijkwaardige accommodatie als de andere verenigingen bezitten. Die clubs verliezen dan hun zuigkracht op de jongens. Natuurlijk draag ik ook die andere verenigingen een goed hart toe, maar een katholieke jongen hoort nu eenmaal in een katholieke vereniging. P. F. S. BIEGSTRAATEN samenwerking Onze vereniging heeft in de Kik kerpolder nu 'n prachtige accommo datie met een prima hoofdveld, dat bij slecht weer zelfs vrijwel het enige bespeelbare veld in Leiden is. De sfeer is er ook wel op vooruit gegaan. De training van ons eerste elftal is altijd prima en we hebben technisch een heel aardig ploegje, maar totnogtoe is het er nog niet zo uitgekomen. Misschien komt dat nog wel. (Na ons gesprek met de heer Biegstraaten heeft het eerste elftal van Docos inderdaad gewon nen j.l. zondag). Bij de lagere elf tallen komen de jongens echter veel te weinig naar de training en dat zal ook wel de oorzaak zijn, waarom deze elftallen bijna allemaal onder aan de ranglijst bungelen.- 1JET IS NU acht jaar geleden, dat **ik voorzitter werd van „Docos", vertelt ons de nu 41-jarige heer Biegstraten, vader van een gezin met vier kinderen, „maar kort na de oorlog was ik al eerder in het bestuur gekozen. Tien jaar geleden ben ik toen echter afgetreden als bestuurslid (secretaris), tot de heer A. van Schie in verband met zijn drukke werkzaamheden voor de functie van voorzitter bedankte hij is nu ere-voorzitter en ik door het bestuur kandidaat werd ge steld en ook werd gekozen. Om precies te zijn, op 6 augus tus '36 is Docos opgericht, een com binatie van verschillende vereni gingen. Door wijlen rector Beu nen is toen een fusie tot stand ge bracht tussen de afdelingen gymnas tiek, atletiek en voetbal. Daar komt dus ook onze naam vandaan: Door Combinatie Sterk. Na de oorlog zijn de afdelingen gymnastiek (Groen-Wit) en atletiek (Bataven) weer zelfstandig geworden. Tien jaar geleden is de afdeling tafel tennis opgericht. Op ons vroegere terrein aan de Haagweg hadden we een grote direktiekeet, waar enkele jongens wat gingen ping-pongen. Daar is toen de tafeltennisvereniging „Docos" uit gegroeid. Wij hebben nog steeds contact met deze groep, maar eigenlijk is het al een zelf standige vereniging geworden. Één maal per jaar organiseren zij voor onze voetballers een groot tafelten- nistoeurnooi. HPEGEN DE 400 leden telt nu onze voetbalvereniging, vooral veel jeugdige leden. Daaruit hebben we 8 sensoren-, 8 adspiranten-, 6 junio ren- en vele pupillen-elftallen gefor meerd. Voor die vele jonge spelers hebben wij natuurlijk ook veel jeugdleiders nodig". Een probleem, waarmee echter vrijwel iedere ver eniging te kampen heeft, zo is ons na enige gesprekken met clubleiders wel gebleken. „Bovendien telt de vereniging 3 a 4 honderd donateurs en in totaal 762 „poolers". B$ zonder leuk zou ik het vinden em natuurlijk ook de overige le den van het bestuur wanneer wat meer ouders belangstelling hadden voor de jongens tijdens hun sport. Laten ze eens komen kijken, waar hun jongens in verzeild zijn geraakt. We kunnen dan ook eens tot uit wisseling van gedachten komen met die ouders". „Ja, dat is zo, we gaan nu snel naar ons 25-jarig bestaan toe", be aamt de heer Biegstraaten onze op merking, „acht augustus dus de eigenlijke datum, maar dat is pre cies in de vakantie. De eigenlijke viering zal dus wel naar b.v. sep tember worden opgeschoven. In de zomer zullen we hoogst waarschijn- lijik enkele toernooien houden voor de jeugd, maar verder is alles nog maar zeer vaag en kan ik daar dus nog niets over meedelen. Iets goeds gaan we er wel van maken, dat staat al vast". Moeilijke wedstrijd tegen Hilversum Voor de Leidse semi-profclub UVS morgen een bijzonder moeilijke, maar ook belangrijke wedstrijd. Bij winst kan de aansluiting met de middengroep nog worden gevonden, maar wanneer deze wedstrijd verloren wordt, zal UVS waarschijnlijk in de onderste regionen van de tweede divisie ge raken. Hilversum neemt op het ogenblik de derde plaats op de ranglijst in ach ter Haarlem en NEC. De Leidenaars kunnen echter kracht putten uit de wetenschap, dat de Hilversummers vorige week in de thuiswedstrijd tegen Wilhelmina niet verder kwamen dan een 00 gelijkspel. Misschien gaat UVS voor een onverwacht resultaat zorgen door een zege te behalen op de Hilversummers. Wij persoonlijk geloven dat echter niet erg. SJC—Oranje Groen belanrijke ontmoeting in de vierde klas A In de tweede klasse staat voor Blauw Zwart een zeer belangrijke wedstrijd op het programma tegen het Leidse LFC. Hoewel de Wasse- naarders op de tweede plaats van de ranglijst staan, moeten zij toch bij zonder voorzichtig zijn morgen. LFC kan heel goed voor een verras sing zorgen; de zege vorige week te. gen VCS kan misschien het begin van herstel voor de Leidenaars heb ben ingeluid. Blauw Zwart is dus ge waarschuwd. Voor RKAVV moet in de derde klasse A toch wel een overwinning zijn weggelegd. Bij winst kan het voor de Leidschendammers wel eens een belangrijk gevolg hebben: Was senaar en Hillegom hebben resp. tegen TYBB en Archipel nog beslist niet gewonnen! Zullen de Voorhou- ters deze zondag weer voor zo'n ver rassing als vorige week zorgen? Wanneer ze opnieuw tot winst ko men en RKAVV wint eveneens, dan zijn zij van de laatste plaats weg. De belangrijkste ontmoeting in de vierde klasse A is ongetwijfeld de wedstrijd SJC-Oranje Groen. Aan 'n voorspelling, die bij voetbal toch ei genlijk altijd ergens blijft zweven, wagen wij ons in ieder geval niet. Oranje Groen leed vorige week de eerste nederlaag en de Noordwijkers kwamen tegen ASC niet verder dan een gelijk spel. SJC heeft echter het voordeel voor eigen publiek te spe len, hoewel wij wel aannemen, dat er heel wat Leids supporters mee naar Noordwijk zullen gaan. DOSR heeft op papier een makkelijke wed strijd tegen DIO. De laagst geplaat sten hebben echter al meer voor ver rassingen gezorgd de laatste weken! Docos-Altior is ook zo'n ontmoeting, die bijzonder moeilijk te beoordelen is. Wij geloven echter wel, dat er voor de Leidenaars op zijn minst één punt in zit. In de uitwedstrijd tege" EHS zullen de Noordwijkerhouters het deze zondag bepaald niet gemak kelijk krijgen. Hun zege van voorbije zondag op Lugdunum kan echter 'n morele steun betekenen. Warmunda-Concordia tenslotte is eigenlijk wel net zo'n belangrijke wedstrijd als tussen de twee leiders uit deze klasse. Onmogelijk hier ook maar enige prognose te maken. BEZOEKT ZONDAG a.s. de belangrijke voetbalwedstrijd Aanvang 14.30 uur Terrein aan de Kempenaerstraat (Advertentie) Ook voor morgen (zondag) zijn alle wedstrijden van de Leidse Voetbal bond afgelast in verband met de ge steldheid van de terreinen. OOK HOCKEYWEDSTRIJDEN AFGELAST. In verband met de gesteldheid van de terreinen zijn alle hockeiwedstrij- den voor zaterdag 21 en zondag 22 januari afgelast. Ned. Antillen in toernooi met Mexico en Costa Rica De voetbalbonden van Mexico. Costa Rica en de Nederlandse Antillen hebben het programma opgesteld voor de te spe len wedstrijden in de subgroep Noord en Central-Amerika van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, waar van de eindronde in 1962 in Chili wordt gehouden. De winnaar van deze groep komt uit tegen Paraguay. In de tussen deze beide in de groep Amerika te spelen wedstrij den valt de beslissing wie overgaat naar het eindtoernooi. Het programma van de subgroep Noord- en Centraal-Amerika luidt: 22 maart San José: Costa Rica-Nederlandse Antillen, 5 april Mexico: Mexico-Neder- landse Antillen: 12 april Mexico: Mexico- Costa Rica; 23 april Curagao: Nederland se Antillen-Costa Rica; 21 mei Curagao: Nederlandse Antillen-Mexico. Enschedese Boys: Betaald voorzitter voor betaald voetbal Het bestuur van de Sportvereniging Enschedese Boys heeft in een schrijven aan het sectiebestuur „betaald voetbal" van de KNVB zijn bezwaren naar voren gebracht tegen de kandidatuur van de heer H. J. van Dalen (Enschede) voor het voorzitterschap van de sectie be taald voetbal. Na ampele overwegingen heeft het be stuur van de Enschedese Boys, ondanks de grote waardering, die het heeft voor de heer Van Dalen, gemeend deze kandi daatstelling niet te moeten ondersteunen. De overwegingen, die hierbij gegolden hebben en die overigens ook voor an dere te stellen kandidaten gelden, komen in het kort hierop neer, dat naar de mening van dit bestuur de taak van de voorzitter van de sectie betaald voetbal zo omvangrijk en van zo groot belang is, dat deze functie behoort te worden vervuld door een betaalde kracht, aan gezien dan alleen de zekerheid kan wor den verkregen, dat deze belangrijke en onjvangrijke functie naar behoren wordt vervuld. Warmunda Programma voor zondag 22 januari a.s. Teylingen B-Warmunda A 12 uur; Warmunda 4-SJZ 5 12 uur. Warmunda 2-Docos 2 12 uur; Warmunda 1-Concordia 1 2.30 uur. GDS Hoewel het er niet naar uit ziet dat er a.s. zondag zal worden ge speeld volgt hier het programma voor a.s. zondag. Nic. Boys-GDS, GDS 2-Bo- aegraven 2 en Nieuwerkerk 3-GDS 3. GDS 4 is uit de competitie teruggetrok ken. Mocht het voetballen niet door gaan, in ieder geval gaat wel door de kaartavond van GDS voor leden en do nateurs op dinsdagavond 24 jan. a.s. in hotel Neuf. Aanvang 8 uur. MAAR GOEDE WEDSTRIJD TEGEN BOULANGER HOCKEY DE BEER NIET MEER IN ORANJE HOOGOVENSCHAAKTOERNOOI De Zuidslaviër Ivkov heeft gisteren in Beverwijk de afgebroken partij tegen Uhlmann (O.-Dld) uit de zevende ronde van de grootmeestergroep van het Hoog ovenschaaktoernooi gewonnen. De stand in de grootmeestergroep luidt 1 en 2 Laren (Den.) en Ivkov (Z- Moeizame zege van Prof. Wijk op Celebes r\r C TT 1 TTT7C* If 4 Ppnf tl'Ir .Pal.I.an O O Drnf De uitslagen waren: Aan de ongunstige omstandigheden bij de leiding nam. Toen pas leerde hij Bou de tltelwedstr(jd in het kader 71/2 kon mm" Scholte zich het slechtst aanpassen. Het resultaat waren drie verliespartijen ach tereen voor de Nederlandse kampioen, die gistermiddag ook kansloos van Lüt- gehetmann verloor. Futloos was Scholte naar de biljartarena gegaan. Hij was het geloof in zichzelf volkomen kwijt door de nederlagen tegen Domingo en Gri- vaud. Voor de geroutineerde Lütgehet- mann vormde deze Scholte, die ondanks de slechte banden en de slechte ballen steeds maar weer probeerde op serie te spelen en daardoor de fraaiste posities liet liggen, geen hinderpaal van beteke nis. In 15 beurten had de Duitser het vonnis over de Eindhovenaar voltrokken, die toen slechts 107 punten had gescoord. Slechts enkelen waren diep in de nacht getuigen van het morele herstel van Henk Scholte. De Eindhovenaar ver loor weliswaar van Boulanger, maar het was zo eervol, dat Scholte zich voor deze nederlaag niet behoefde te schamen. De Nederlandse kampioen had met een serie van 91 in de derde beurt zijn tan den laten zien. Er is echter meer nodig Rosselet om een speler als Boulanger te over bluffen. De jonge Belg antwoordde met 82 en nu ontstond een hard gevecht om de leiding, waarin Henk Scholte in de 13e en 14e beurt met series van 66 en 41 Wim de Beer, middenvoor van het kampioenselftal van Tilburg en van het Nederlands hockey-elftal, heeft zich niet meer voor een plaats in de nationale ploeg beschikbaar gesteld. Hy kan de SI.) beiden 5'/» p., 2 Uhlmann (O.-Dld) centrale training niet langer met zijn 4 p., 4 en 5 Van Scheltinga en Van den werkzaamheden combineren. Wel blijft Berg (Ned. beiden 3p., 6, 7 en 8 langer goed kennen.'In cle"l6e J beurt De Beer. die 28 interlands en 27 doel- Olafsson (IJslGereben (Isr.) en Grün- maakte de Belgische kampioen, die een P"nten op zijn naam heeft staan, voor feld (Oost.) 3 p., 9 en 10 Donner en Ba- bijzonder sterk moreel heeft, 'met een Tilburg spelen. rendregt (Ned.) 2 p. serie van 78 de 300 vol, waarna Scholte in de nastoot poedelde en op 288 bleef staan. Evenals Boulanger bleef Lütgehetmann ongeslagen. De Duitser speelde een prachtige partij op het slechte materiaal tegen Galmiche, die in 10 beurten ver pletterd werd. Grivaud (Fr.) 260 24 69 10.83 Schrauwen (B.) 300 24 74 12.50 Scholte (Ned.) 107 15 24 7.13 Lütgehetmann (Did) 300 15 72 20.— Boulanger (B.) 300 31 46 9.67 Galmiche (Fr.) 258 31 84 8.32 Rosselet (Zw.) 294 34 62 8.64 Domingo (Sp.) 300 34 38 8,82 De uitslagen van de avondpartijen waren: Domingo 284 21 102 13.52 Schrauwen 300 21 75 14.28 Rosselet 300 25 62 12.— Grivaud 208 25 55 8.32 Galmiche 73 10 19 7.30 Lütgehetmann 300 10 83 30.— Boulanger 300 16 82 18.75 Scholte 288 16 91 18.— Centrum KNVB in Zeist alleen voor voetbal Op grond van de gegevens, die tot dus- niet riskeren de aangesloten organisa ties toezeggingen te doen, die niet kun nen worden nagekomen, omdat de sport- toto in ons land nog niet wettelijk is ge regeld. Bovendien wacht nog steeds het nationale sportcentrum op realisering, een project dat voor de Nederlandse Sportfederatie, dat de toto-opbrengst van nu - na een zorgvuldige afweging der het voetbalseizoen 1960/61 ongeveer 6,5 algemene sportbelangen, waartoe KNVB en NSF nauw samenwerkten - is komen GYMNASTIEK De stand na twee dagen (vier ronden) luidt: 1. Lütgehetmann (Did.) 2 Boulanger (Belg.) 3. Domingo (Sp.) 4. Schrauwen (Belg.) 5. Grivaud (fr.) 6 Rosselet (Zw.) 7. Scholte (Ned.) Een Nederlandse damesploeg zal deel- 8. Galmiche (Fr.) nemen aan het Europese kampioenschap, dat op 3 en 4 juni in Leipzig wordt ge- houden. Inschrijvingen voor dit kampioenschap zyn verder ontvangen van België. Bul garije, Denemarken. Finland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Hongarije, Italië, Lu xemburg, Noorwegen, Oost-Duitsland., Oostenrijk, Polen. Portugal, Roemenië, Rusland, Spanje, Tsjechoslowakije, West- Duitsland, Zuidslavië en Zweden. 129 129 102 75 68 62 91 84 17.64 15.19 12.46 11.58 11.12 .47 12.73 8.18 miljoen gulden zal zijn. Hiervan zal cirea twee miljoen worden besteed voor de subsidiëring van sportaccommodaties, waarvan de realisering nit een oogpunt van nationaal sportbelang zeer nrgent Is. Zo zal binnenkort de mogelijkheid wor den overwogen om een financiële bij drage te leveren om de totstandkoming van een kunstijsbaan te kunnen verwe zenlijken. Reserve kweken Voor de activiteiten van de sportorga nisaties zal in het komende jaar in totaal ongeveer 2,5 miljoen gulden worden uit gekeerd, waardoor op de geschatte to- vast te staan, dat het centrum van de KNVB te Zeist voor de voetbalsport zai worden bestemd. UITREIKING PRIJZEN „FLORIADE" In een feestelijk met bloemen ver sierde burgerzaal van het Rotter damse stadhuis heeft burgemeester Van Walsum vanmiddag de extra prijzen uitgereikt, toegekend aan enige bedrijven en instellingen, die het meest hebben bijgedragen tot het welslagen van de „Floriade'" 8.47 taaiopbrengst dus een reserve zal worden waarbij zowel rekening werd gehou- verkregen, die een tweeledig doel heeft. Ten eerste wil de NSF in dit stadium den met de binnen- als met de bui tententoonstellingen. De medaille van H.M. de Koningin viel ten deel aan M. C. van Staave- ren n.v. te Aalsmeer, de ereprijs van TT- *1/ i\ ie Aaismeer» «e ereprijs van lanrl Pranlrrnlr Uor CfniAn De Bruijckere (ex-Willem ZWEMMEN EUROVISIEWEDSTRIJDEN Op initiatief en met financiële steun van Eurovisie wordt in 1961 een begin gemaakt met een jaarlijks te houden HHR IP BWWP BSHP Zwemtoernooi tussen de vertegenwoor- blijken, dat Australië de Utrechter niet Hans Kraay, de 23-jarige spil van de Blauw Wit), eredivisieclub DOS, denkt erover tegen het eind van februari naar Australië te gaan om zich daar als voetballer en trai ner te vestigen, meldt het Alg. Dagblad. Hem is een betrekking als sportleraar aan een regeringsinstelling aangeboden, waarbij voldoende tijd overblijft tevens als speler van Wilhelmina en trainer voor een andere club op te treden. Mocht se spil, „dan ben ik binnenkort vertrok- land, Frankrijk, Ver. Staten,, België en Luxemburg. Voorts werden nog de volgende prijzen uitgereikt: Gouden medaille van de Socitea Orticola del Piemonte n.v. Koma-Log, Kastrup digende ploegen van Groot-Brittannië, Zweden, West-Duitsland, Frankrijk, Ne derland en Italië. De eerste Eurovisie-wedstrijden wor den op het weekeinde van 9 en 10 of 16 en 17 september te Malmö gehouden. Voor 1962 is Rotterdam aangewezen. Op elk nummer zal één zwemmer of zwemster per land kunnen starten. Ook schoonspringen staat op het programma. bevalt, dan zal Wilhelmina na twee jaar zijn terugreis naar Nederand zowel voor hem als zijn echtgenote en zoontje vol ledig vergoeden. Wilhelmina betaalt zijn spelers niet, dit in tegenstelling tot Sydney Austral: een club, die ook interesse had in Kraay, maar volgens verkregen inlichtingen haar betalingen van tijd tot tijd staakt. Volgens spelers als Van Heeswijk (ex il), Bons (ex-DWSA) en Van Alphen aan de (ex-Volewijakers) die thans allen in (Den.). Gouden ïemeenteoennina Australië spelen, ligt voor Kraay in Wil- der gemeente Velzen a^ de L hebnina een goede toekomst open. StLVn jt^or L Contractbreuk Medaille van de gemeente Eist en „Wanneer DOS niet met betere finan- de verzilverde weefspoel van de ge- ciële voorstellen komt", zegt de Utrecht- meente Enschede aan de n.v. Phi- lips-Duphar te Amsterdam Medaille van de gemeente Enkhuizen aan de Erfurter Samenzucht ur.i Kandelsge- sellschaft k.g. te Niederwalluf/ Rheingau in Duitsland, en vier gou den medailles van de „Floriade" resp. aan de n.v. Konijnenburg en Mark te Noordwijk, F. Rijn veld en Hillef - -- - - ken." Van de zijde van DOS is men van me ning, dat het echter nog lang zover niet is. Kraay heeft een vijfjarig contract met zijn club; bovendien is Wilhelmina niet bij de internationale voetbalbond aangesloten. Kraay staat voor morgen normaal opgesteld. Wanneer hij niet mocht verschijnen, zullen disciplinaire Zonen n.v. te Hillegom, G. Verbeek maatregelen worden genomen en zal hem een boete worden opgelegd. te Aalsmeer en Le Feber en Co. te Boskoop. VVS-DES II 1-3 VVS heelt een overwinning op het sterker gachte DES voor het grijpen gehad. Dat het deson danks een 3-1 nederlaag is geworden is een gevolg van het feit dat Kleingeld en zijn mannen ln de beslissende fasen niet wisten door te drukken en zij juist ln die perioden op een onverzettelijk DES stuitten. In de tweede set maakte de coach de naar veler mening tactische fout om evenals vorige week, Bram Favier, op een kritieke stand buiten het veld te laten. WS begon goed en trok zich van de reputatie van DES bijzonder weinig aan. Er werd geconcentreerd gespeeld en vooral het serveren van in het bijzonder Dick Oudshoorn was enorm goed. WS kwam op 7-3. Een time-out bracht de rust bij DES weer terug en dankzij goed smashwerk kwam DES bij tot 7-6. Een time-out van VVS bracht geen verbetering want de DES aanval ging onverbiddellijk door met scoren. Op de stand 10-7 voor de Voorburgers zag de zaak er niet meer zo florisant uit. Ben Ten Have echter goed van set ups voorzien door Favier, werkte met een paar prachtige smashes de achter stand weer geheel weg 10-10. Het werd 11-11. Op de stand 11-13 komt Baronner de plaats van v. d. Berg innemen, maar ook dat mag niet baten en met 15-11 is de stand 1-0 voor DES In de tweede set is DES aanvankelijk volkomen van slag. Tactische smashes van Kleingeld en Oudshoorn en rake klappen van Ben Ten Have brachten VVS op 9-2. WS ging door, het werd zelf6 12-2. De setwinst lag voor het grij pen. Maar het ongelofelijke gebeur de. DES herstelde zich volkomen en dank zij geraffineerd opgezette aan vallen wisten zij hun achterstand steeds meer te verkleinen. Op de stand 12-9 beging de WS-co- ach de gemelde fout om Favier, die op dat moment zijn nagenoeg eerste foutje maakte direct te wisselen voor Jaap Pronk. Vanaf dat moment lag de WS-aanval volkomen lam. wel kwam WS nog op 14-11. maar het beslissende puntje kwam er niet. Een wissel op de stand 14-14 was een laatste redmiddel, maar DES dat naar zijn topvorm groeide gaf geen krimp en won met 16-14. Ook in de derde set was het begin weer geheel en al voor VVS. Dankzij uitstekend serveren van Pronk en knap smashwerk van Ten Have, Kleingeld en Baronner. kwam WS op 8-0. Een mis lukte smash van Baronner bracht DES weer aan serve en dat bracht tevens de stand op 8-5 Tot 11-6 liep WS uit voor dat DES weer tot scoren kwam. Op 12- 10 hield heel de WS-aanhang zich weer het hart vast. maar eindelijk lukte nu toch wat in de twee vorige sets steeds mislukt was: WS behield de beste san- val en met 15-10 brachten zij de stand op 2-1. DES. beter op haar qul-vive nu. be gon overrompelend aan de laatst set Zo goed draaide hun aanval nu dat de WS- ers er niet aan te pas kwamen. Op 8-3 voor DES begonnen Kleingeld c.s. pas wat vat te krijgen op de jeugdige aan val. Goed blokkeren van Favier en Ba ronner brachten de serve weer bij de Leidenaren. Deze werd door Baronner uitstekend benut en op 6-9 haalde men weer even verlicht adem. Een paar mis verstanden waren er de oorzaak van dat DES weer een wat royalere voorsprong kon nemen 7-13. Ze behielden die on danks het feit dat Ten Have en v. d. Berg nog 3 maal wisten te scoren 15-10. Prof. WUk-Celebe» 3-0 Prof. W(jk heeft in een nogal eenzijdige wedstrijd eigenlijk alleen in de derde set moeite gehad om Celebes van zich af te schud den. Frans Sieval gaf meteen na het eerste fluitsignaal al zijn visitekaartje af door met 3 rake smashes 3-0 op het scorings- bord te laten verschrijven. André Be- kooy, slim serverend verhoogde die voorsprong tot 6-0 en de overige PW- ers maakten er 10-0 van. Toen pas kwam Bas Leuring voor het net. Met een paar machtige armzwaaien scoorde hij 2 maal, maar Celebes lukte het intussen toch om het eerste punt in deze set te scoren. Op 12-4 haalde Frans Sieval met een machtige smash de serve terug. Ce lebes echter begon warm te draaien en kwam op 12-9 Opvangfouten en een paar Leuring-smashes brachten de set-zege toch nog royaal aan Prof. Wijk 15-9. Goed blokkeren van Prof. Wijk legde in de 2e set de Celebes-aanval nagenoeg geheel lam 8-3. Goed verdedigen van Karstens en uit gekookte plaatsballen van Paul Stikke- lorum hielpen Prof. Wijk aan de 2e set winst 15-7. De derde set is in tegenstelling tot de twee eersten een volkomen gelijk op gaande strijd geworden. Via 10-10. 12-12, 14-14 en 15-15 behaalde Prof. Wijk ten slotte nog zeer fortuinlijk met 17-15 de set binnen en won verdiend met 3-0. PW-MVC (dames) 0-3 Dat de Prof. Wijk dames volkomen uit vorm zijn is tegen MVC zonder meer duidelijk ge worden. Met zulke rake cijfers werd door hen verloren dat gezegd kan worden dat MVC volleybal speelde en Bep Klink hamer c.s. lijdzaam stonden toe te zien hoe ze dat deden. Alleen in de eerste set wisten zij tot 4-4 gelijke tred te houden, maar toen was het afgelopen. MVC stoomde in een ruk door naar 15-4. Prof. Wijk bracht er niets van terecht en verloor met 15-5 en 15-6 de volgende 2 sets kansloos. We zullen er verder dan ook maar het zwijgen toe doen. Dp toto- Ufpdstrijden Sparta—GVAV ADO—DWS/A Alkmaar—DOS Spel. Enschede—NOAD Fortuna '54—MW Wilem II—Papid JC Elinkwijk—WV AjaxFeijenoord PSV—NAC Limburgia—DFC VeendamVitesse 't GooiGo Ahead DHC—SVV PECZwolse Boys VKLOX—Haarlem

Leidse Courant | 1961 | | pagina 11