weekelykse CRonycke Militair met astma overleed na een korte diensttijd WITTE KRUIS WITTE KRUIS Waarom werd naam van schrijvers niet vermeld JOHN KENNEDY ALS VOORBEELD Een Amsterdamse herenkapper, Tonny Nietvelt, heeft het Kennedy-kapsel geïntroduceerd, dat speciaal voor heren met moeilijk haar een uitkomst moet zijn. Provinciaal wegenplan Zuid-Holland Op vragen van leden van Provin ciale Staten over onderdelen van het Provinciaal Wegenplan hebben Ge deputeerde Staten o.m. het volgen de geantwoord: Weg Scheveningen Wassenaar Noordwijk Noordhollandse grens met zijwegen. Ook wij betreuren het, dat met de plannen voor deze weg niet meer vordering is gemaakt kunnen wor den. Zoals uit ons verslag blijkt, is onzerzijds al het mogelijke gedaan om een spoedige goedkeuring op de plannen voor ae gehele weg te ver krijgen en om eventueel op korte termijn met Je uitvoering van het noordelijk gedeelte te beginnen. Wij blijven hierop bij voortduring be dacht. Door het vrijkomen van de tram baan van de NZHVM is plaatselijk enige verbetering van de bestaande weg mogelijk. Hieraan zal zo spoe dig mogelijk uitvoering worden ge geven. Aan de urgentie van een al gehele reconstructie doet dit niet af. Route Gouda-Leimuiden. De uitvoering van de kunstwerken in het wegvak Boskoop-Gouwsluis van weg no. 25 is, in verband met moeilijkheden van de aannemers om voldoende personeel aan te trekken, enigszins vertraagd Daar de uitvoe ring van de aansluiting aan de Rijks weg no. 11 nog wel enige tijd op zich zal moeten laten wachten, om dat nog enkele onteigeningsprocedu res lopende zijn, staat het wel vast, dat de bovengenoemde kunstwerken niet later gereed zullen zijn dan deze aansluiting. Met de openstel ling van de gehele route Gouda-Lei muiden zal niet word'-n gewacht tot dat de omlegging om Waddinxveen gereed is. DE £Ckt& PIJNSTILLER Hoofdpijn... maar ook andere pla gende pijnen verdwijnen snel mei Witte Kruis. Hammarskjoeld temidden van zwarte broedertjes Een beeld van het bezoek aan Zuid-Afrika van Dag Hammarskjoeld, die vrijdag is vertrokken: Te Atteridge- ville in een Afrikaanse lokasie, staat Hammarskjoeld temidden van een groep negerkinderen, die allen pro beren hem de hand te drukken. De secretaris-generaal van de Ver. Naties wordt vergezeld van kapitein Van Niekerk van de veiligheidsdienst (geheel rechts). tabletten, poeders of cachets! Cor van D., die zo nodig met een ziekenauto vervoerd moest worden kreeg de volgende dag opdracht om per trein naar Nijmegen te gaan. Daar zond men hem met de trein V.^1 naar Tilburg om zijn burgerkleren litair overleden als gevolg van het haipn feit dat hij ten onrechte was goedge- p keurd, hoewel hij een zeer ernstige Hij ging naar bed. Een paar dagen astmapatiënt was. Deze zaken zijn aan later werd hij officieel uit dienst Géén herroeping van uitslag keuring In 1957 is een dienstplichtig mi- DU1IM N.V. OECSTCEEST (Advertentie) EERSTE TOMATEN Onderwijzers geen verzekeringsagent De heer A. J. H. Schreurs, een on derwijzer uit Nederweert, was in be roep gekomen tegen een besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg, waarbij hem een vrijstelling krach tens de Lager-Onderwijswet voor 't vervullen van de nevenbetrekking van agent ener levensverzekerings maatschappij werd geweigerd, maar de Kroon bleek het met de Gedepu teerden eens te zijn. Deze weigering was gegrond op de overweging, dat te vrezen viel, dat de juiste verhoudingen tussen de heer Schreurs en de ouders van zijn leerlingen door het uitoefenen van de functie van verzekeringsagent zou den worden gestoord. Achtervolging tot op zee Vier reporters van de Brazilaanse Gistermiddag zijn door de firma ptTiPannevis N.V. te Delft.de eerste to- het licht*'gëkömèm "doordat"hef Til- ontslagen. Hij moest zijn voornemen maten aan de Delftse groenteveiling burgse „Nieuwsblad van het Zuiden" opgeven om nog wat te studeren, aangevoerd. Dit is vier tot vijf we- een waarschuwing publiceerde van de Voor later. Op 26 september 1957 is ken vroeger dan normaal. De torna- radio en televisie hebben vrijdag de secretarie-afdeling Militaire Zaken hij overleden. ten brachten 27 tot 40 cent per stuk opwindendste achtervolging in hun tegen de diensten van bemiddelings Tnw>r varhaal van het nn. Knners waren de exoorteurs Van v S S ui bureaus. Tot zover het verhaal van „Nieuwsblad van het Zuiden". op. Kopers waren de exporteurs Van der Hoeven en Spruit. Kort geding over ,Jtastelenboek?' aan opwindende momenten toch al zo rijke carrière meegemaakt. Urenlang hadden zij 's morgens op Verolme's werf via een directe lijn druk gesticulerend en met een glim lach rond de lippen met Rio de Ja neiro gepraat over het vertrek van de „Minas Gerais", de trots van de Bra ziliaanse marine. Zij praatten nóg toen de trossen werden losgegooid en het vliegdekschip, waarmee zij naar Brazilië zouden reizen, langzaam van De Haagse rechtbank heeft zich de hoofdredacteur de schrijver van ae kade werd getrokken.. Dat was gistermorgen beziggehouden in een het boek was, hoewel bijna alle ar- overigens allemaal nog overeenkom- In een brief van het departement kort geding met de vraag of het tikelen van zyn medewerkers wa- stig het schema, wordt toegegeven dat de ziekte waar- Juist was> dat de hoofdreracteur van ren. De meeste tijd van het kort ge- aan de jongen vóór zijn diensttijd het blad „Cobouw", de heer F. W. ding is besteed aan de vraag hoe de Maar in de volgende lase hun leed, tijdens de dienstperiode was van Gulick, juist handelde toen hij artikelen tot stand kwenen. De heer eigen vertrek sloeg het noodlot verergerd mede ten gevolge van de het Kastelenboek 1960 deed uitge- Van Gulik verklaarde, dat hij mét de toe. Het mcorbootje dat hen naar de door hem verrichte militaire dienst. ven onder zÜn eigen naam en niet medewerkers naar de kastelenreed „Minas" zou brengen kreeg pech en Vanaf zijn jeugd leed Cor van D. °.nder de naam van de drl® voorma- en onderzoekingen deed, waarbij hij dobberde machteloos rond in het ver- aan astma. Door een rigoureus voor- directeuren van Cobouw, die zich terdege inlichtingen en lectuur bindingskanaal. Het vliegdekschip geschreven levenswijze en een dieet d® meeste in dit boek geplaatste ar- verschafte. De artikelen van zijn geraakte steeds verder uit het ge- dat hem bijna elk normaal voedsel t,kelen geschreven zouden hebben, medewerkers herschreef hij later zicht ontzegde, injecties en behandelin- Jet kort geding was aangespannen grondig. gen, was het mogelijk de ziekte in doof de uitgever van het Kastelen- De medewerkers zouden weinig zoverre te onderdruken dat het hem hoek tegen_ dendrie journalisten. Ik belangstelling in de kastelen hebben mogelijk werd aan het produktie- Deze zouden in vele geval len overbodig zijn, omdat de afdeling Militaire Zaken óók mede werking zou verlenen bij het ver krijgen van uitstel van dienst. Het echtpaar Van B. de man is verzetsman uit de oorlogsjaren heeft hierop een brief aan de redac tie geschreven, waarin het de trieste historie van de dood van de zoon ver telde. De „normale kanalen", waar over Militaire Zaken spreekt waren niet bij machte hun zoon Cor het leven te redden. Die meester Strik in LISSE, die gaet er met pensioen, al sou hy, seght ie self, het wel weer oover willen doen. Intusschen gaet hy toch en Lisse sal hem missen. Wie meester Strik seght, naemelyck, die seght er teevens Lisse. Hy wasser meer dan veertich jaer en leefde voor de kinderen, dat hy oock nogh van feesten hield dat mocht 'm echt niet hinderen. De sport, daer was hy oock al voor de voetbal had hem beet. Jae, alles had aen meester Strik een goeye. Soo men weet heeft hy dees' weeck afscheyd van Lis genomen en yeder, die maer eeven kon, is naer hem toegekoomen. Hy kreegh geschencken by de vleet en veele goeye woorden. Een fraeye fiets nogh tot besluyt. In LEYDEN gingh heer Jongeleen met twee gansjens een daghjen uyt. Hy quam daermee goed oover de brugh maer quam toen sonder gansen t'rugh. In gansenmarsch gingh hy. En lopend heeft ie toen de brugh geopend. Dan isser nógh wat nieuws uyt Leyden, een doorbraeck gaet de stad doorsnijden. Al ligghen dan de plannen klaer, het duurt toch nogh wel meenigh jaer aleer die doorbraeck is een feyt. Ick heb het myne nu geseyd, gae heerlijck aen de sondagh dencken en hoop maer, dat de Lieve Heer geen reeghen, maer veel son sal schencken. WILLEM VAN HORSTENDAEL IToryniV/i/if mifl'U'mM Truyen uit Rotterdam. Beide auto's oClttt OTllKlVUlll Werden beschadigd doch de onbe- kende raasde door, achtervolgd door politie Vrijdag-de-dertiende ooVerolme's sleepboot „Cornelis van J. v. Ebbenhorst Tengbergen (thans getoond." der Lee", die de „Minas Gerais" tot werkzaam als archivaris), A. van De advocaat van de gedaagde par- op de Waterweg had geëscorteerd, Oorschot en G. Tulp. tij zei, dat de heer v. Gulick meest- kon het wanhopige groepje nog op het al in de auto bleef, vooral als het nippertje hulp bieden. Het werd een Drie genoemden hebben, gebelgd koud was, en dat de medewerkers onvergetelijke achtervolging, Uren- bucukcacuiu vwL uuuuiuc U1CUB1. °.ver ket feit. dat de ke®r Van Gu- zeif hun artikelen schreven. Hij leg- lang, tot enkele mijlen buiten de De ouders deden gesteund ioor de lick n*et. rePte. over de drie schrijvers de daartoe enig bewijsmateriaal over. kust, waar de „Minas Gerais" voor arts alles wat zij konden om deze in ee" intervieuw met de vertegen- Het initiatief van de serie is, aldus anker was gegaan omdat ook de com- eoedkeurine oneedaan te maken. De woordiger van een landelijk dag- pleiter, bovendien van een der mede- mandant, kapi goeaKeuring ongeaaan te majten. ue f aan j9(J. TT-,- v proces deel te nemen. Hij werd ten slotte elektricien. Tot verrassing van de huisarts werd hij op 1 februari 1957 definitief goedgekeurd voor militaire dienst. afdeling Militaire Zaken verwees hen ^lad» een brief geschreven aan dag- werkers geweest. Uitspraak vindt cio Martins, de absentie naar dl medische dienst van het de- en weekbladen wam in de zaven plaats op 20 januari aanstaande. had bemerkt, parlement van defensie. Deze dienst werd™ nl reageerde niet terstond op een brief een noleSelf nntsti'ü van de heer Van D. van 6 februari, .eHHe^nt vevnled deer een srhriiven van 21 dl® "'eindelijk leidde tot genoemde aan Een onbekend gebleven automobi list heeft gisternacht met een snel heid van ongeveer 120 kilometer per uur over de linkerrijbaan van rijks weg 13 van Rotterdam in de richting Den Haag gereden. De wegenwacht van het station „Pauwmolen" onder Delft ontdekte hem en trachtte hem tot staan te brengen. De man negeer de echter het rode stoplicht en reed met onverminderde snelheid voort. De wegenwacht alarmeerde de Delft- se politie en zette een achtervolging in. Na enige honderden meters ver oorzaakte de onbekende automobi list een aanrijding. Hij raakte de lin de wegenwacht en later ook door de Delftse politie. Bij de rotonde Ypen- burg echter raakten de achtervolgers het spoor bijster. De verkeerspolitie in vele gemeenten kijkt nu uit naar een crèmekleurige auto (vermoede lijk een „Simca") die beschadigd moet zijn. Zeldzame collectie postzegels wordt in Den Haag geveild GEEF HEM MAAR DE RUIMTE gevolgd door een schrijven van februari. In dienst. Vijf maart 1957 moest Cor opko men in de Snijderskazerne te Nijme gen. Zijn ouders wilden hem niet la ten gaan, maar de huisarts zei: „Met brief aan de kranten. De uitgeverij Ten Hagen vroeg in het kort geding om herroeping van de gewraakte brief. De artikelen van het Kaste lenboek zijn verschenen in „Co bouw", uitgegeven door dezelfde uit gever. In dit blad waren zij onder tekend, niet echter in het boek, waardoor, naar de gedaagden aan- touiï- 'S 0VCT voerden, de indruk werd gewekt, dat Bandrecorder gaat politiemannen vervangen Met dat briefje was hij niet na drie dagen thuis. Wel kwam er een brief van het departement: De jongen kwam niet voor herkeuring in aan merking; zijn klachten waren bij de keuring gebleken. Sterk vermagerd bleef de jongen De rükspolitie van Schoonhoven verboden waren deedhu nu. m ver- h f u politioneel gebied een pri- Th Wfr T h i T me", die uit de nood geboren is. toegang had; eten wat de militaire Qm'dat men door het pe^n^te. pot schafte; zich met in acht nemen. kort permanente bezetting van Om zich desondanks de aanvallen het politiebureau heeft, zal men bin- van het lui1 te houden, kocht hu een nenkort de beschikking krijgen over mhalator. De weekeinden thuis lag een bandrecorder, die op de telefoon nij op bed. zal Worden aangesloten. Belt men het politiebureau als geen personen aan- Naar hospitaal. wezig zijn en dus de bandrecorder is aangesloten, dan krijgt men te horen, Op 15 april 1957 werd hij ten slotte tot wje men zich kan wenden in toch op de herkeuringslijst gezet. Op noodgevallen, b.v. het huisadres van 9 mei werd hij in Utrecht herkeurd een politieman. en onmiddellijk per ziekenauto naar Voorts zal de geluidsband ook een militair hospitaal gebracht. Drie boodschappen en mededelingen op dagen later kwamen zijn orders op kunnen nemen, die dan later uitge- bezoek. Hij was aan de maaltijd: spi- voerd zullen worden, nazie, een groente die bij de verbo- Als de proef slaagi in Schoonho- den gerechten op zijn dieetlijst ven zal men hiermede ook beginnen stond. op andere plaatsen in het land. Kolonel John H. Glenn is een van de zeven Amerikanen die reeds jaren een strenge opleiding voor vaarder" volgen. Foto: John RL Glenn tijdens een „oefenvlucht" in een Mercury-capsule. inmiddels kerzijkant van de hem tegemoet ko- Binnenkort, op 30 en 31 januari mende auto van de heer Van Sint zal de bekende postzegelyerzamelxng van wijlen ir. J. Klink, die de laatste jaren van zijn leven in Kaapstad woonde, in Den Haag geveild wor den. Insiders verwachten een totaalop brengst van 125.000.De verza meling, het levenswerk van ir. Klink, omvat onder meer enkele duizenden stuks van de eerste drie zegels van Nederland uitgegeven in de periode van 1852 tot 1864. Verder zal men er stempelafdrukken kunnen vinden, waarvan slechts een enkele afdruk bekend is. Tot de verzameling be hoort trouwens een zeer grote stem- pelverzameling. Een brief met een blok van tien zegels van 5 cent zal naar alle waar schijnlijkheid sterk in de belang stelling staan. Men verwacht, dat deze brief, die wel eens het zeldzaam ste filatelistische stuk van Nederland genoemd is, minstens tienduizend gulden gaat opbrengen. De veiling ten overstaan van deur waarder A. H. Davids, wordt gehou den door makelaar J. L. van Dieten uit Den Haag. PRINS BRENGT BEZOEK AAN GELDERLAND Z. K. H. prins Bernhard zal op vrij dag 20 januari a.s. een bezoek aan Gelderland brengen. 's Ochtends wordt de N.V. Gazelle rijwielfabriek te Dieren bezichtigd. Na een bespre king met een aantal vooraanstaande figuren uit het Gelderse bedrijfsle ven in het huis der provincie te Arnhem, zal de prins 's middags de autotechnische school en de school „ruimte- voor scheepswerktuigkunde te Apel doorn bezichtigen. ZATERDAG 14 JANUARI 1961 DE LETDSE COURANT PAGINA 7

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7