DE LEIDSE BIOSCOPEN SCHERP Sleutelgat GELD poTioon Bekommering om bouw-activiteit Burgerlijke Stand Leidse agenda Laatste Berichten Afgelaste wedstrijden Vrije-zaterdag- besteding PLAN VAN UITBREIDING 2 R.K. MEISJES VERHUIZINGEN N.K.J.B. DANSEN „DE GOUDEN LEEUW ZATERDAG 7 lANUARt 1961 DE LEIDSE COURANT PAGTNA 2 Casino De film „Wir Wunder- kinder" is een verrukkelijke parodie op de Duitse geest van „Freue und Ehre". Zij is tevens een spiegel van het algemeen menselijk falen. Men behoeft bepaald niet aan Duitsland alleen te denken, indien men de doortrapte manipulaties ziet van de handige jongen, die altijd aan de top zit: eerst als Nazi-bons en na de oorlog als financier, die opnieuw van alles in de Duitse melk te brokke len heeft. Ook niet als men de slap heid ervaart van de meelopers, de miljoenen, die de weg van de min ste weerstand kozen en wegbleven uit de hoeken waar de slagen vie len. Het Nationaal-Soeialisme baan de zich een weg door de minste weerstand en aldus wil deze film, zonder bitterheid! zeggen, dat ook niet-ingrypen in bepaald opzicht schuldig is. De film eindigt met de begrafenis van de voormalige nazi bons, thans geslaagd zakenman. Dit is een hemels stukje satire, dat het genie van de maker, Kurt Hoffmann, bezegelt. De film is toegankelijk voor alle leeftijden. Lido. „Hier is Lemmy Caution". Lemmy is in Parijs om als agent van de F.B.I. een wijdvertakte spionage- zaak op te rollen. Ondanks tegen stand van de Franse Geheime Dienst - die niet veel voelt voor zijn ortho doxe handelwijze - zoekt Lemmy Caution (Eddy Constantine) zijn weg naar de oplossing van het mysterieu ze complot. Natuurlijk gaat die weg langs het welbekende pad. In het kielzog van Lemmy liggen verwoest te nachtclubs en gangsters, die ver suft kijken na de dreunende vuist slagen van Lemmy Caution. Het is een adembenemende tocht van de ene whisky-fles naar de andere. Niemand kan Lemmy Caution weerstand bieden. De schoonste ver tegenwoordigsters van het vrouwe lijke geslacht bezwijken, de een na de andere. Toch blijkt het geen doel loze tocht. Alles is onderdeel van een groot programma: De ontmaskering van de bende. Wie moet hij verden ken? Girotti, dranksmokkelaar? De mooie Isabella of Demur, een detec tive? Wie is Varney? Het wordt allemaal duidelijk aan het einde van deze spannende film, die door de K.F.C. gereserveerd is voor volwassenen. Luxor. In de film „Rear win dow" of „De stille getuige" heeft Al fred Hitchcock het verhaal van de ontdekking van een misdaad weer eens van een andere zijde aangepakt. Gewoonlijk duikt de moordenaar pas op aan het einde en blijkt hij iemand te zijn, die absoluut niet verdacht werd. Hier is de verdachte reeds in het begin van het verhaal zwaar ver dacht en worden telkens nieuwe be wijzen voor zijn schuld gevonden door de „stille getuige". Deze is een foto graaf, die met een gebroken been aan het venster zit en de hele dag niets beters te doen heeft dan te kijken naar zijn buren. Maar tot het laatste toe is het de vraag, of al die verdach te handelingen niet als onschuldig kunnen worden uitgelegd en of wel sprake is van een moord. Hitchcock weet dat alles rustg uit de doeken te doen. Rustig, maar tevens intens spantisnd.Wij zien alles vanuit een kamer van de fotograaf en hebben slechts een beperkt gezichtsveld. Voor een filmregisseur is deze beperking van zijn stof een gelegenheid om zijn kunnen te tonen en Hitchcock heeft zijn superioriteit in dit genre overtui gend bewezen. Het is tevens interes- 'nteressant om Grace Kelly weer eens terug te zien in de tijd, toen zij nog geen prinses van Monaco was. Toe gang 18 jaar. Rex. „Dreigende heuvels "is een verhaal, dat zich afspeelt in de da- en van de wereldoorlog. Het gaat ,ver een Amerikaanse oorlogscorres pondent, die in Athene zit, terwijl de Duitsers Griekenland dreigen binnen te vallen. Hij neemt de wijk, maar hij heeft een zeer zware bagage bij zich, n.l. een lijst van verzetsstrijders. Hoe krijgt hij deze lijst veilig en wel het Nieuwe depressie in aantocht In de algemene luchtdrukverdeling komt boven Europa en de Atlanti sche Oceaan nog geen wijziging van betekenis voor. Een gordel van hoge- drukgebieden strekt zich uit van Noord-Afrika langs de Azoren en de Bermudas tot over de zuidelijke Ver. Staten. Ten noorden daarvan houdt de depressie-activiteit aan. Eén van deze depressies trok in de nacht van vrijdag op zaterdag, in betekenis af nemend, langs de Waddenkust naar het oosten, gevolgd door een rug van hoge luchtdruk. Deze zal ons land in de nacht met opklaringen en weinig wind passeren. De temperaturen zul len daarbij plaatselijk tot even on der het vriespunt daleiv Zondag na dert dan het frontensysteem van de volgende depressie, hetgeen met toe nemende wind en regen gepaard zal gaan, hier en daar mogelijk vooraf gegaan door natte sneeuw. Bij de frontpassage stijgt de temperatuur weer tot waarden, die de laatste tijd meer zijn voorgekomen, namelijk 5 tot 7 graden. EN GEEST Oplossing no. 518. Horizontaal: 1. baard, 5. dal, 8. kaan, 10. re, 11. T.p. 13. pret, 15. es, 17. eent, 19. oele, 21. pree, 22. Breda, 24. ed, 25. mare, 27. E.K., 29. in, 31. mens, 33. eek, 34. stram. Vertikaal: 1. bot, 2. A.K., 3. rap, 4. darm, 5. ar, 7. lente, 9. neep, 12. peer, 14. tere, 16. slem, 18. Nede, 19. oblie, 20. Edam, 23. Ares, 26. ent, 28. kam, 30. Ne, 32. Sr. land uit? Er wordt natuurlijk fel op geloerd en gemakkelijk gaat dat niet. Een spannend verhaal voor 14 jaar en ouder. Studio Sergei Eisenstein, groot meester uit de Russische filmkunst, geeft in de film „Iwan de Verschrik kelijke" geen verhaal op de eerste plaats door woorden, maar hij ver telt vooral door zijn camera te la ten spreken. Bij deze Russische film, die eerst na jaren is vrijgege ven om voor Russische begrip pen wel te begrijpen redenen is natuurlijk een Nederlandse verta ling gegeven. Eisensteins filmische beelden zijn echter zo suggestief, dat wij het ook voor mogelijk hou den deze film zonder tekst te kun nen volgen. Iedere gedachte, die een verandering in de situatie gaat brengen, spreekt overduidelijk uit de gelaatsexpressie van zijn spelers. En daar ligt ook de grote kracht van Eisensteins werk: de vaak beklem mende close-ups. Een geweldige kracht moet van deze Russische fil mer zijn uitgegaan naar zijn, we zou den zelfs willen zeggen, spelersmate riaal. Een regie zoals we slechts zel den hebben gezien. Het verhaal van de film is eigenlijk simpel en geeft een episode weer van de strijd tus sen Tsaar Iwan en de Bojaren. Een kunstenaar als Einsenstein zoekt echter ook niet de kracht van zijn film in de mogelijkheid van het ver haal, maar in de uitbeelding daar van. En die is boven alle lof verhe ven. We geloven echter niet, dat deze Russische film een ieder zal aanspreken. *aar het gevoel van velen zal deze film te statisch zijn en inderdaad gaat aan een bepaalde handeling vaak een minuten duren de serie beelden vooraf, maar juist daarin ligt naar ons gevoel de beko ring van Eisensteins werk. Een ken nismaking (en misschien een her nieuwde) met het werk van deze Russsiche filmer kunnen we echter van harte aanbevelen. Toegang bo ven 14 jaar. Trianon heeft de Griekse film „Nooit op zondag" geprolongeerd. Voor volwassenen. Op zaterdag 14 januari zal door de r.k. Instuif in samenwerking met het r.k. Jongerencontact een groot jon- geren-nieuwjaarsbal worden gehou den in het St Antonius-clubhuis. De organisatoren rekenen, gezien het succes van de vorige bal-avonden op een grote belangstelling. In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een snack bar aan de Van 't Hoffstraat. De juke-box werd opengebroken en een bedrag van circa 150 gulden ont vreemd. De Leidse politie heeft aange houden, een 20-jarige inwoner van Sassenheim en diens 22-jarige broer. Zij hebben bekend diefstal van een bromfiets gepleegd te hebben. Door de rijksgebouwendienst te 's-Gravenhage werd het verrichten van asfalt-, klinker- en tegelbestra- tingswerken ten behoeve van de we gen en de parkeerplaats van het Aca demisch Ziekenhuis opgedragen aan de firma Van Vemde en Te Beest te Heemstede voor 66.200. TREIN ONTSPOORD De eerste trein, die Luik zaterdag ochtend heeft verlaten, is in de tun nel tussen Chaudfontaine en Pepin- ster uit de rails gelopen. De locomo tief kwam naar het spoor te staan, het eerste rijtuig kantelde. Er zijn geen slachtoffers. De trein had Ver- viers tot bestemming. De rails ble ken te zijn losgeschroefd. Militairen zijn met spoorwegarbeiders aan het herstel van de spoorlijn begonnen. BOUWMEESTERSWIJK Onder de woningen die in de Bouwmeesterswijk te Leiden zuid west in aanbouw zijn bevindt zich de 1000-ste van de woningbouwver eniging Tuinstadswijk. Aan dit feit zal bij het gereedkomen van de wo ning door de vereniging bijzondere aandacht worden besteed, 28 wonin gen van deze wijk zijn reeds betrok ken. Over vier maanden zal waar schijnlijk het gehele complex ge reed zijn. De oouwmeesterswijk is in de nabijheid van de Gereformeer de kerk in Leiden zuid-west en wordt begrensd door de Wiardi Beckmanstraat, de Churchilllaan, de Rooseveltstraat en de Voorschoter- weg. De volgende straten bevinden zich in deze week: 1. Van der Helmstraat (aan het eind van .de Montgomerystraat), ge noemd naar Willem Leendert van der Helm (1625-1675), stadsarchitect van Leiden, bouwer van de Witte- poort, Koepoort, Marepoort, Zijl poort, Morspoort en Hogewoerds- poort; 2. Lieven de Keystraat, naar Lie ven de Key (1560 tot 1627), archi tect en beeldhouwster, bouwer van de vleeshal te Haarlem en ontwer per van de voorgevel van het voor malige Leidse stadhuis en het Ge- meenlandshuis; 3. Pieter Antoniszstraat, naar Pie- ter Antoniszoon (eind 16de eeuw), stadstimmerman te Leiden, ontwer per van de bovenbouw van de voor malige stadhuistoren en de toren van de tegenwoordige Lodewijkskerk; 4. Aerent Bruunstraat, naar Aerent Bruun (omstr. 1400) of Aerent van den Doem, bouwmeester van de Dom te Utrecht en na 1409 van de Pieters kerk te Leiden; 5. Zocherstraat, naar Jan David Zocher (17911870), architect en tuinarchitect. 6. De Bazelstraat, naar Karei Pe trus Cornelis de Bazel (18691923). 7. Van 's-Gravensandestraat, naar Arent Arentszoon van 's-Graven- sande (omstreeks 1600—1662), stads architect van Leiden van 16381654, bouwer van het stedelijk museum al hier en van de Marekerk; 8. Van. Banchemhof, naar Jan Ja- cobszoon van Banchem (17de eeuw), stadsarchitect van Leiden en bou wer van de Rijnsburgse poort (1631); 9. Stalpaerthof, naar Daniël Stal- paert (1615—1676); 10. Vingboonshof, naar Phi lips Vingboons (1601-1678) bouwmees ter; 11. Berlagestraat, naar dar. Hen drik Petrus Berlage (19561934), architect, ontwerper van de Beurs te Amsterdam; 12. Jacob Romansstraat, naar Ja cob Romans of Romanus (17de eeuw), beeldhouwer en architect; 13. Jan Keldermansstraat, naar Jan Keldermans (overleden in 1446), Vlaams bouwmeester; 14.Jacob van Campenlaan, naar Jacob van Kampen (15951657), bouwmeester, schidder en beeldhou wer; GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP: In deze eerste openbare gemeente raadsvergadering van Boskoop in het nieuwe jaar gaf burgemeester Ver kerk, voor de behandeling van de agenda een overzicht van de voor naamste gebeurtenissen in het afgelo pen jaar. De boomkwekerij-export was, vergeleken met de cijfers van 19681959 in dezelfde periode van 19591960 met rond 3.5 miljoen gul den gestegen, welke stijging zich in het najaar van 1960 voortzette. De bouw-activiteit was zeer gering. Er werden 16 woningwetwoningen gebouwd en 30 particuliere woningen terwijl een aanvang werd gemaakt met de bouw van 12 huurwoningen door een particulier bouwbedrijf. Het aantal woningzoekenden is nog steeds groot Sedert 1945 moesten in Boskoop 148 woningen onbewoon baar worden verklaard. In het afge lopen jaar werden belangrijke raads besluiten genomen, o.a. de afbouw van het zwembad, de verbetering van de Giezenweg, tussen Rozenlaan en Goudse Rijweg, het doen ontwerpen van een schema voor de riolering van het westelijk deel ven de omge ving van het raadhuisplein. Het zie lental ging iets achteruit en daarlde van 9505 tot 9486. By de plaatselijke industrieën zijn thans 611 personen werkzaam Dit aantal bedroeg per 1 januari 1960 nog 586. Door de politie werden in totaal 528 processen-ver baal opgemaakt wegens verkeersover tredingen. Het aantal verkeersonge vallen dat ter kennis kwam van de politie bedroeg 70, waarbij 2 met do delijke afloop, 7 zwaargewonden en 24 licht gewonden. In het overzicht van de gemeentelijke nutsbedrijven bleek dat gedurende het jaar 1960 een gasproductie werd gemaakt van 2.910.240 m3 (vorig jaar 2.857.340 m3). Electriciteit werd ingekocht tot 3.493.650 kwh (vorig jaar 3.040.600 kwh), terwijl het waterleidingbedrijf oppompte 1.840.075 m3. (vorig jaar 1.917.725 m3). De gemeenteraad vergaderde 12 maal, terwijl het college van B. en W. 63 maal bijeenkwam. Burgemeester Verkerk besloot dit overzicht met het uitspreken van de beste wensen voor 1961. Het oudste raadslid, de heer M. Jongejan, beantwoordde de rede van de burgemeester en zeide in de vreugde te delen, dat het met de boomkwekerij ook in het afgelopen jaar goed was gegaan. Wij willen de gemeente graag zien groeien, aldus de heer Jongejan, maar wij moeten bij de aanvang v.an 1961 helaas het tegenovergestelde constateren. Het is mij niet bekend waar dit aan ligt, doch in kan de gedachte niet van mij afzetten, dat het woningtekort tot de belangrijkste oorzaken moet worden gerekend. De afbouw van het zwembad. Het plan voor de afbouw van het zwembad werd door de gehele raad toegejuicht doch wel werd door ver- scheidenen de aandacht erop geves tigd, dat ook voor de kleinste onder delen een bevredigende oplossing zal moeten worden gevonden. Ook werd nog geïnformeerd naar de exploita tie-kosten waarop wethouder Taat antwoordde, dat hij zich niet op het terrein van de exploitatie-uitkomsten kon wagen, omdat deze van verschil lende omstandigheden afhankelijk zijn. Wanneer het voorstel tot gunning geen bezwaren opleverde, kan met de bouw in de komende week reeds wor den begonnen. Hiermede wordt dan bereikt, dat de belangrijkste werk zaamheden bij de aanvang van het nieuwe seizoen zullen zijn beëindigd, waardoor dan naar wens gebruik kan worden gemaakt van het instructie- bad voor het jeugdzwemmen. Ten einde de afbouw nog niet meer te vertragen werd zonder stemming be sloten het werk te gunnen aan de fa. J. van Noordt en Zn. te Benthui zen. Woningbouw. Aan de Azalealaan, in het uitbrei dingsplan Goudse Rijweg oost II, is nog een gedeelte bouwterrein be schikbaar waar 38 particuliere wo ningen kunnen worden gebouwd. De fa. P. Rehorst en Zonen te Wad- dinxveen wil dit terrein kopen voor de prijs van 158.471.60. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal dit aantal woningen eind 1961 gereed kunnen zijn. De raadsleden hadden geen enkel bezwaar tegen deze verkoop omdat daardoor de woningnood weer iets minder kan worden. HOKKENTENTOONSTELLING POSTDUIVEN In tegenstelling tot vorige jaren hield de Leidse Postduivenvereniging „Colum- ba" nu eens een hokkententoonstelling, verdeeld over diverse klassen. De show is zaterdag en zondag in Café Royal. De uitslagen waren: Iloofdbekroningeiv Beste oude doffer: G. Oude Elferink; beste oude duivin: G. Oude Elferink; beste jonge doffer: G. W. ten Braak; beste jonge duivin: J. Kukler; beste van het geheel: G. Oude Elferink. Uitslag hoktentoonstelling: 1. G. D. J. Oude Elferink 913'/s pnt.; 2. R. P. de Graaf 9121/» pnt.; 3. K. A. Boekee 910 p.; 4. G. W. ten Braak 910 pnt.; 5. J. W. Wolters 909 pnt.; 6. J. Kukler 908 pnt.; 7. M. Nijssen 906 pnt.; 8. C. de Groot 903>/i pnt.; 9. J. Rozier 898 pnt.; 10. A. v. Iter- son 896 pnt.; 11. C. W. Betcke 893'/» p.; 12. J. S. A. Bailey 889'/s pnt. Late jonge duiven: 1. G. D. J. Oude Elferink; 2. M. Nijssen. Geboren: Alfred zoon van G. Bavelaar en J. Freeke; Margriet Antonia dochter van G. Noort en E. Rijnsburger; Eric Mathijs zoon van E. P. v. Westendorp en C. J. E. Jongsma; Cornelia Hendrika dr. van H. J. Wanninkhof en C. W. E. v. Slingerland. Ondertrouwd: J. J. Krekelaar en M. C. Bronsgeest; C. J. van den Burg en C. J. de Winter; H. Smit en D. S. van der Ha ven; W. Haneveld en C. M. Reus; K. Vermeer en J. C. M. Uphoff; P. van Dam en C. van Bohemen; W. R. van Alphen de Veer. en A. C. Paulen; M. Meneghini en P. J. L. Luijendijk. Overleden: J. Kaashoek 81 jaar man; 5. Splinter 74 jaar man; K. J. de Vreugd 32 jaar echtgen. van T. Dijkhuizen. ZATERDAG 7 JANUARI Tot Ieders Genoegen ,,'t Meisje van het Schilderij" (blijspel), 8 uur n.m. in de Stadsgehoorzaal. MAANDAG 9 JANUARI R.K. Alma Materkoor Concert, Stadsgehoorzaal, 8 uur n.m. LAFV Kleurendialezing, rest. „De Doelen",8 uur n.m. KAB St. Leonardos Philips- show, 7.45 uur n.m. in het Leonar- dushuis. DINSDAG 10 JANUARI Gezinsbeweging in Nederland Bijeenkomst voor de kinderen, Casi notheater, 10 uur 's morgens. ALPHEN AAN DEN RIJN EIGEN INKORFLOKAAL VOOR P.C. 't CENTRUM Gisteravond heeft de Alphense Postduiven Sociëteit ,,'t entrum" met de jubileumtentoonstelling naar aanleiding van het tienjarig be staan, meteen het nieuwe inkorflo- kaal aan de Havenstraat in gebruik genomen. Met de negen leden die deze vereniging telt i. het ongetwij feld een der kleinste zo niet' de kleinste vereniging uit de streek. Destemeer mag het gewaardeerd worden, dat deze vereniging een der eerste postduivenverenigingen is die een eigen inkorflokaal bezit. De leden hebben het gebouwtje zelf op gebouwd, nadat het aangekocht was in Zeeland waar het dienst hau ge daan als woonbarak. Het kleine aantal leden nam met niet minder dan 140 duiven deel aan deze expositie, waarvan de kwali teit op hoog peil staat. De uitslag van de keuring voor wat de eerste prijzen betreft luidt als volgt: Jonge Doffers: G. R. Dool 92 pnt, bovendien behaalde de heer Dool met nog drie inzendingen in deze categorie een eerste prys. Oude Doffers boven de 500 km.: A. Joha 92Va pnt plus predikaat mooiste duif. Duivinnen boven de 500 km.: W. Nederend 92Vï pnt. Oude doffers beneden 500 km. J. Tuinenburg beste inzending. Oude duivinnen beneden 500 km. A. Ver- nes 92pnt. Jonge duivinnen: T. Tuinenburg en G. B. Dool werden beide best geklasseerd, waarbij Tui nenburg als eerste eindigde dank zij een betere classificatie. Late jonge doffers J. Tuinenbur 911/» pnt Late jonge duivinnen J. Vernes 91*/s pnt. Vakopleiding van volwassenen In de week van 9 tot en met 14 ja nuari a.s. zal in de Regionale Werk plaats voor vakopleiding van vol wassenen te Leiden, aan de Roose veltstraat, waar na de bevrijding reeds 2500 personen werden opge leid, gelegenheid bestaan kennis te maken met de mogelijkheid tot op leiding van volwassenen voor een beroep in de bouw- of metaalnijver heid. HAZERSWOUDE Kaartavon'. KAB Gisteravond hielden de 'eden van de R.K. Ar beidersbond afdeling Hazerswoude Dorp, in de zaal van de heer J. Tim mermans een competitie kaartavond. Er waren voor deze avond 13 prij zen beschikbaar gesteld. De prijzen bestonden uit carbonade en verdere vleeswaren. De prijswinnaars waren als volgt: 1. S. Olierook, 2. Th. Wan ders, 3. L. Luiten, 4. Jac. Nuijten en 5. J. van Leijden, 6. A. v. d. Poel, 7. J Brugman, 8. J. Adegeest, 9. H. J. Overdam, 10. P. Fase, 11. W. Roden burg, 12. B. van Meurs en 13. J. Olierook. Na het uitreiken der prij zen gingen stemmen op om meer van deze avonden te organiseren. LANGERAAR St. Bavo-groep „Wat weegt dit reuze-krentebrood", was de vraag van de welpen aan iedereen die voor een dubbeltje wilde raden naar het ?;ewicht van dit brood dat een meter ang was. Wie het juiste gewicht zou raden werd winnaar van dit reuze-brood Met Driekoningen is de uitslag bekend geworden. J. v. d. Pijl was de gelukkige. Hij was de enige, die het preciese gewicht ge raden had. Het was 12 pond en 41/» ons. De Bavo-groep is dankbaar voor de grote medewerking. Hier door is de actie prachtig geslaagd. LEIMUIDEN Tafeltennis Play-fair 1 moest het deze week opnemen tegen de koploper van de afdeling het Al phense ATTC 3. Hoewel men alles in het werk heeft gesteld om tot een gunstig resultaat te komen, slaagde men er toch niet in de in het begin opgelopen 31 achterstand weg te werken. Vooral het spel van Heuzen- viel tegen. Hij verloor dan ook al zijn partyen, som0 zelfs in gewon nen positie. Twee winstpartijen van De Ryk en één van Van Dueren brachten de stand na de enkelspelen op 73. Door het dubbelspel te win nen werd de eindstand 64 voor ATTC. Een gelijkspel zou de ver houding beter hebben weergegeven. Het tweede herenteam speelde te gen Slagvaardig 1 uit Hazerswoude. Het werd een 82 nederlaag. ZOETERMEER Kerstspel voor jongeren In ver volg op het Jongerenappèl 1960 is de eerste van de vier ^vonden van de nieuwe serie voor de jongeren van Zoetermeer en omgeving in het parochiehuis van Zoetermeer gehou den. Deze eerste avond bracht ons de opvoering van het bekende spel van de Vlaming Felix Timmermans: En waar de sterre bleef stille staan. De aalmoezenier van het jeugdwerk kapelaan J. Streng, sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over de goede opkomst. Onder lei ding van regisseur N. v. d. Besselaar voerde hierna het toneelgezelschap het Speeltoneel uit Pynacker het humoristische kerstspel op, dat on der zigeuners speelt en zijn oor sprong vond in de in Vlaanderen bekende legende, dat telken jare het Kerstkind erger.s in Vlaanderen ge boren wordt. Het werd met grote overgave door de spelers en speel sters gebracht. De aanwezigen heb ben kennelijk veel genoten van deze gave opvoering. In zijn slotwoord bedankte kape laan J. Streng het gezelschap voor de medewe-king en bood bloemen aan. Op woensdag 18 januari a.s. zal de heer C. Havenaar Sr. uit Zoeter meer komen spreke., over het on derwerp: waarom Katholiek? In de afdelingen Groningen, Fries land, LEIDEN, Gouda, Den Haag, Noord-Holland, Zeeland, Rotterdam en Dordrecht van de KNVB zijn in verband met de gesteldheid van da terreinen, alle wedstrijden die waren vastgesteld voor zondag 8 januari a.s. afgelast. „Lekker uitslapen". Dat was het parool voor de duizenden werkne mers, die vanochtend hun eerste vrije zaterdag beleefden. In Amsterdam was het duidelijk te merken dat er veel minder mensen aan het werk togen dan gewoonlijk. De trams wa ren tijdens de vroege ochtenduren minder vol dan anders en in de bin nenstad heerste een gezapige stilte. Kennelijk vormde de besteding van de nieuwe vrije tyd voor de meeste „vijfdaagse-werkwekers" geen pro bleem: in vele gezinnen liep de wek ker vanmorgen enige uren later af dan vroeger op zaterdag het geval was. Ook de winkels in de hoofdstad hadden het stiller dan anders. „Toch hebben we vandaag iets meegemaakt wat in jaren niet is voorgekomen", zo hoorden we in een groot waren huis: „Onze eerste klant op deze za terdagmorgen van een man." De Amsterdamse middenstand ver wacht, dat de spitsuren voor de za terdagverkoop zich van de middag wel zullen verplaatsen naar de late ochtenduren. Vanmorgen werd het na elf uur overal reeds veel drukker. Brood-, melk- en groentenbezorgers waren niet zo erg te spreken over de vrije zaterdag van hun klanten: her haaldelijk moesten zij meer dan één keer op de bel drukken alvorens er werd opengedaan door een man in pyama DE KWAKEL M. P. A. DE BLIECK f Op 70-jarige leeftijd is na een kort ziekbed in het ziekenhuis over leden de heer M P. de Blieck al hier. De heer de Blieck wa< vele ja ren afgevaard:gde ic de raad dei- gemeente Uithoorn voor de KVP, afdeling de Kwakel, voorts bekleed de hij verschillende bestuursfuncties zoals in de KVP, de KAB en St. Deus Dedit. De laatste tyd liet zijn gezondheid wel iet. te wensen over, maar toch niet zo, dat een spoedig einde kon worden gevreesd. Maan dagmorgen vindt de begrafenis plaats op het Kath. kerkhof alhier. DWS Zondagmiddag zal DWS in zaal Leenders een kindermiddag organiseren welke zal bestaan uit een aantal mooie films voor de toe passelijke leeftijd. Om 2 uur is de film voor de kinderen van 4 tot 10 jaar, en om half vier de film van 10 tot 16 jaar. 's Avonds wordt in samenwerking met de toneelvereni ging „St. Genesius" een toneeluit voering gegeven, opgevoerd wordt het stuk „De zon tegemoet" aanvang 8 uur en eveneens in zaal Leenders. Plaatsbespreken ran de zaal tot zon dag half een, na afloop bal. WARMOND Benoemd. Dr. P. van der Esch, alhier woonachtig, is bij Koninklijk Besluit benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Dr. v. d. Esch is psychiatrisch adviseur bij 't ministerie van Justitie in Den Haag en inspecteur voor de geestelijke ge zondheid in algemene dienst. Gemeente LEIMUIDEN Het hoofd van het ge meentebestuur van Lei- muiden maakt bekend, dat voor een ieder ter secreta rie dezer gemeente ter in- zagke ligt, van 9 januari tot en met 6 februari 1961, in een uitvoerige kaart met daarbij behorende be bouwingsvoorschriften uitgewerkt het ontwerp plan, tot herziening van het uitbreidingsplan, re gelende de bestemming in onderdelen van gronden, gelegen in de gemeente Leimuiden langs de Oude wetering. Belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn un bezwaren bij de ge meenteraad indienen. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, B. KAMMENGA Leimuiden, 5 januari 1961 Door meisje van 18 jaar wordt per 1 maart a.s. een prettige interne BETREKKING GEZOCHT in Leiden of omgeving. Br. onder no. 504 Boek handel Buyze, Noordwyk. Kredieten uitsluitend groot 1600,- a 3V° ronder borg verkrijgbaar vooi elk doel en voor iedereen Gemakkelijke voorwaarden wisselende wachttijd Vraagt inlichtingen „SAMEN WEK KING" Verstolkstr 31. Leeuwarden B.z.a. 17 en 20 jaar met IV» en 3 jaar winkelervaring in confectie. Willen graag veranderen, onverschillig wat. Br. onder no. 1962 bur. v. d. blad. met gratis beperkt personenvervoer. JAN VAN DUUREN Middelstegracht 36 Telefoon 25468 Leiden Na 6 u. K. Galgewater 16a Telef. 30292 EMIGRATIE VERPAKKINGEN Meisje van 18 jaar zoekt voor 1 maart a.s. een een voudig KOSTHUIS met huiselijk verkeer in Leiden of omgeving. Br. onder no. 503 aan Boek handel Buyze, Noordwyk. BELANGRIJKE VERKOPING Notaris W. S. JONGSMA te Leiden is voornemens op vrijdag 20 en 27 ja nuari 1961. 7 uur n.m. in 't Notarishuis, Hogewoerd 144 te Leiden, in het openbaar bij opbod en af slag te verkopen; de Buitenplaats „BLOEMLUST" Ëelegen Morsweg 66, te eiden, groot 16 are 87 ca., uitkomende aan de Ryn, nabij het centrum der stad en voor vele doeleinden gestikt. Huur 151.50 p.m. Lasten 156.45 p.j. Betaling kooppenningen: 27 februari 1961. Bezichtiging: 17, 19, 24 en 26 januari 1961 van 2—4 uur. Inl. ten kantore van gen. notaris, Rapenburg 31, tel. 25351 Roelofarendsveen in de St. Pancratiuszaal. Zondag 8 jan. met m.v. de ATRENG COMBOÏS Aanvang 8 u. Uitsluitend op vertoon van identiteits kaart. Automobielbedrijf Veurseweg 180 Voorschoten Telef. 01717—2814 B.M.W. 600 1958; Simca 1960 7000 km.; 4 Renaults Dauphine 1957 t.m. 1960 met schuifdak; 2 Morris Minor 1957; Volkswagen kleinbus 1957; Hillman ca briolet 1957; 2 Volkswa gens Karmann Ghia 1959; 2 Lloyds 1956 en 1959; 4 Fords Taunus 12 en 17M 1958; Chrysler Windsor cabriolet 1954; 3 Renaults 4 1956 en 1958; 8 Fiats 500 600 en 1100 1956 t.m. 1959; Vauxhall Victor 1958; 4 Renaults Frégate 1956 en 1957; 4 Opeis Rekord 1956 en 1959; Volvo 1955: Aus tin Sprite 1959; 7 Volks wagens 1956 t.m. 1959 met en zonder roldak; Goggo- mobile 1955; 2 Citroëns 2 C.V. 1958; B.M.W. 500; Ford Anglia 1959, Vaux hall Cresta 1956; Peugeot 1957. Bestelwagens en stationcars: 2 Volkswagens Pick-up 1959; Renault Domaine 1956; Peugeot bestel 500 kg. 1956; Simca station 19o6; 3 Volkswagens be stel en Combi 1957 en '59. Inruil motorrijwielen van re:ente datum Garantie Inruil Financiering. Verhuur op lange termijn Geopend van 8 30—22 uur 's Zondags var 1217 uur PLAATST EEN 3* TELEFOONTJE!

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2