Veiligheidsraad behandelt de kwestie Cuba Aan de vooravond van de Franse volksstemming Jeugdbende in R'dam opgerold Scheepsberichten ADENAUERS 85STE VERJAARDAG DONDERDAG 5 JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Cuba beschuldigt de V'er. Staten (Advertentie) De Veiligheidsraad is woensdag middag in vergadering bijeengeko men ter behandeling van de door Cuba tegen de Verenigde Staten in gediende klacht, die het beschuldigt van agressie. De afgevaardigde der Verenigde Staten, Wadsworth, verklaarde als eerste spreker, dat de Verenigde Staten geen ezwaar hebben tegen behandeling van de Cubaanse klacht door de Veiligheidsraad. De Ver enigde Staten hebben niets te vre zen of te verbergen. De Cubaanse beschuldigingen zijn vals en kun nen het daglicht niet verdragen. Als iemand iets te vrezen heeft, dan zijn het de leiders van Cuba zelf, die nu al -.es maanden lang loos alarm slaan en zich voor de wereld snel belachelijk hebben ge maakt. Hierna gaf de voorzitter het woord aan de Cubaanse minister van bui tenlandse Laken, Raul Roa, om de klacht tegen de Verenigde Staten aan de Veiligheidsraad voor te dra gen. Hy werd eclter vanaf de pu blieke tribune herhaaldelijk onder broken door een aantal Cubaanse demonstranten, die hem voor een verrader uitmaakten. In verband hiermede schorste de voorzitter de vergadering voor vijf minuten. De demonstranten waren inmid dels door zaalwachters de vergader zaal uitgewerkt. Dit was de eerste maal sinds het bestaan van de Vei ligheidsraad, dat een vergadering moest worden onderbroken als ge- Afrikaanse topconferentie Koning Mohammed V van Marokko heeft woensdag in Casablanca de Afrikaan-Aziatische „topconferentie" geopend, waaraan behalve Ma rokko Ceylon, zes Afrikaanse sta ten en de voorlopige Algerijnse rege- rijnse regering deelnemen. De bijeen komst begon een dag later dan aan vankelijk het plan was, doordat enige afgevaardigden niet op tijd in Casa blanca waren. De conferentie duurt vier dagen en is gewijd aan Afrikaanse vraagstuk ken. Koning Mohammed V deed een be roep op de aanwezigen maatregelen te treffen ter uitvoering van een plan voor de bevrijding van Afrika en de versterking van de eenheid der Afrikaanse landen. Koning Mohammed ontvouwde ook een plan voor het herstel van de orde en de „wettige" regering-Loemoemba in Kongo. Dit plan behelst o.a. de instelling van een permanente com missie, waarvan de leden gekozen moeten worden door de Algemene Vergadering van de V.N. en hun ge zag zullen ontlenen aan de volkeren organisatie. Deze commissie moet dan advies uitbrengen over de in Kongo te nemen maatregelen. Hammarskjoeld in Leopoldstad. ,De secretaris-generaal der V.N., Dag Hammarskjoeld, is woensdag in Leo poldstad aangekomen ter bestude ring van de toestand in Kongo. Bij zijn aankomst hielden onge- veer 200 Kongolezen een betoging, waarbij zij de vrijlating van oud-pre mier Loemoemba, die kolonel Mo- boetoe heeft laten gevangen zetten, eisten. Verscheidene betogers wer den gearresteerd door Moboetoe's troepen. V.N.-troepen door Baloeba aangevallen Een peloton Nigeriaanse militairen in dienst van de VN is dinsdag op 50 km ten westen van Albertstad door leden van de Baloebastam aan gevallen, nadat deze de locomotief van de trein, waarmee de Nigeria- nen reisden, hadden doen ontsporen. Van de aanvallers werden er veer tien gedood en de overige op de vlucht gejaagd. Dit heeft donderdag een woordvoerder van de VN in Eli- sabethstad bekendgemaakt. Hij zei, dat één Nigeriaanse onderofficier met lichte verwondingen naar Albertstad is overgebracht. De Nigerianen waren op weg om Baloeba-spoorwegarbeiders uit te be talen. Washington en Laos De Amerikaanse regering heeft be sloten een soepeler houding aan te nemen in de kwestie-Laos en de mo gelijkheid te bestuderen om de in ternationale commissie van toezicht nieuw leven in te blazen, zo is woens dag in welingelichte Amerikaanse kringen te Washington vernomen. De regering-Eisenhower zou, onder druk van haar bondgenoten, bereid zijn om een deel van haar bezwaren tegen bijeenroeping van deze com missie te laten vallen. Joseph Reap, woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken, heeft woensdag op een persconferentie te Washington ver klaard, dat de Sowjet-Unie en Noord- Vietnam de communistische opstan delingen in Laos door de lucht blij ven bevoorraden. Reap verklaarde, dat dinsdag j.l. twaalf tot veertien uit communisti sche landen afkomstige vliegtuigen boven Laos zijn waargenomen bij het uitvoeren van dergelyke bevoorra- dingsvluchten. volg van interrupties van het pu bliek. De Cubaanse minister beschuldig de de Ver. Staten ervan deze de monstraties te hebben voorbereid. Hij deed een aanval op de „imperia listische, reactionaire Amerikaanse regering, onder leiding van Eisen hower". Hij zei, dat Cuba zal blijven vechten totdat Eist Jiower het Witte Huis heeft verlaten en „Wallstreet ons met rust laat". Er werd tegen Cuba gebruikt gemaa' t van intriges, omkoperij en druk in een poging om „de Cubaanse revolutie af te straf fen". Minister Roa verwierp bij voor baat elke resolutie, waarin om een verzoening met de regering-Eisen hower wordt gevraagd. „Er bestaat niets gemeenschappelijks tussen ons. De enige beslissing, die de raad zou kunnen nemen, is de regering-Eisen hower schuldig te verklaren aan agressie", aldus de Cubaanse minis ter tot besluit. Hierna werd de vergadering ver daagd tot hedenavond negen uur, Nederlandse tijd. Angstige afwachting De stemming onder de Franse functionarissen en politici is er, drie dagen vóór de komende volksstem ming, waarin de kiezers wordt ge vraagd hun mening te geven over de Algerijnse politiek van president De Gaulle door „ja" of „neen" te stemmen, een van angstige afwach ting. Men ziet in deze kringen drie mo gelijke resultaten der volksstem ming: een volmacht voor De Gaulle om zijn huidige politiek voort te zetten en een afkeuring van zijn be leid, die hetzij tot het aftreden van de president en het gevaar van een burgeroorlog zou kunnen leiden, of het vestigen van een militair be wind in Frankrijk. De gevoelens van afkeer, die vele politici en partij besturen jegens De Gaulle koesteren sinds zij, in juni 1958, gedwongen werden him poli tieke macht aan hem over te dra gen, hebben ertoe geleid dat 't volk van deze zijde niet duidelijk is in gelicht over hetgeen er op het spel staat. Slechts De Gaulle zelf heeft dit in zijn redevoeringen gedaan. Er is nauwelijks één Franse poli ticus buiten de gelederen van de partij der Gaullisten, die onomwon den heeft gezegd: „het gaat om De Gaulle of de chaos", ook niet wan neer hij zijn volgelingen heeft aan geraden zondag a.s. „ja" te stem men. De communisten hebben het geheel nog verwarder gemaakt door met de leuze te komen: „slechts door „neen" te stemmen kan er vrede in Algerië komen". Invloedrijke financiële en indu striële groepen werken achter de schermen tegen De Gaulle, ogen schijnlijk omdat zij een Frans Alge rië willen, doch in werkelijkheid om dat hun vijandigheid jegens De Gaulle is verscherot door de opmer king in diens Oudejaarsavondtoe- spraak, waarin hij sprak over de wenselijkheid om ook arbeiders in de leiding der bedrijven op te ne men. Dinsdag, de eerste dag na De Gaulle's oudejaarsavondtoesnraak, was het stil op de Parijse beurs. Volgens de effectenmakelaars! heerst er duidelijke bezorgdheid onder de Begrafenis van kardinaal Wendel Vandaag is kardinaal Wendel, aartsbisschop van München-Freising, met grote plechtigheid en onder over weldigende belangstelling begraven en bijgezet in de crypte van zijn ka thedraal. Om zoveel mogelijk gelo vigen van München gelegenheid te geven, de begrafenisplechtigheden in de kerk te volgen, werden deze ker ken met luidsprekers verbonden met de kathedraal. Aan de pontificale H. Mis van Requiem, welke werd ge celebreerd door kardinaal Frings van Keulen, ging een rouwstoet door het centrum van München vooraf. Hon derden priesters kardinalen en bis schoppen begeleidden de overledene op zijn drie en een halve kilometer lange laatste tocht door München. Als vertegenwoordiger van bonds kanselier Adenauer woonde de mi nister van justitie, Schaffer, de plech tigheden bij. Kardinaal Döpfner van Berlijn hield de lijkrede. Daags vóór de begrafenis is het testament bekend gemaakt, dat kar dinaal Wendel in 1955 opstelde. De kardinaal heeft daarin bepaald, dat allen, die hem geholpen hebben by zijn studie voor het priesterschap en later in de uitoefening van zijn pries terlijk en herderlijk ambt, een per soonlijk aandenken als teken van dank van hem ontvangen. Zijn ver mogen heeft de kardinaal bestemd ter verdeling onder de armen en ter bekostiging van de studie van onbe middelde priesterstudenten. ONDERZOEK NAAR DOODSOORZAAK VAN BABY Er wordt een onderzoek ingesteld naar de doodsoorzaak van een elf maanden oud jongetje uit Den Haag, omdat het vermoeden is gerezen dat het kind niet een natuurlijke dood is gestorven. Het is enige dagen voor Kerstmis overleden. De officier van justitie, mr. dr. J. C. Maris, die het onderzoek leidt, heeft nog geen con creet vermoeden hierover, zo deelde beleggers over de uitslag der volks stemming en maakt men zich in deze kringen met name bezorgd over de mogelijkheid dat De Gaulle het re sultaat als onbevredigend zou be schouwen en zou besluiten heen te gaan. De verwachting is, dat in Frank rijk zelf ongeveer 65 procent van de kiezers „ja" zal stemmen, terwijl mogelijk een kwart van het totaal bij de stembus verstek zal laten gaan hetgeen een vrij normaal percentage voor de niet-stemmers wordt ge acht. De Gaulle zal vrijdag a.s. te 13.00 uur Nederlandse tijd zijn laatste toe spraak vóór de volksstemming hou den. Zestien gepensioneerde Franse ge neraals hebben woensdag te Parijs een „brief aan het Franse volk" ge publiceerd, waarin zij uiting geven aan hun bezorgdheid over de Alge rijnse politiek van de regering-De Gaulle en de kiezers verzoeken zon dag a.s. „neen" te stemmen. Met ingang.van heden, donderdag, wordt in Algiers tot nader orde" een avondklok van kracht. Morgen (vriidag) begint in enkele nlattelands-d'^tricten van Algerië reeds de volksstemming. In Frank rijk zelf en de grote steden van Al gerië wordt zeedag gestemd. Vandaag bennen tevens voor de kust van westeliik Algerië, ter hoog te van Oran. manoeuvres van de Franse marine. De Franse troepen in Algerië ziin in staat van alarm gebracht. Zoals bekend, heeft de premier van de voorlonige regering van de republiek Algerië. Ferhat Abbas, 'n beroep op de Algrijnse bevolking gedaan de volksstemming te boycotten. De festiviteiten bij gelegenheid van de 85ste verjaardag van de Westduit- se bondskanselier, dr. Konrad Ade nauer, begonnen vanochtend onder hagelbuien. Reeds een half uur voor de aankomst van degenen die de bondskanselier in het paleis Schaum- burg hun gelukwensen kwamen aan bieden, kwamen eenheden van het Westduitse leger en de grenswacht aanmarcheren. Adenauer, die nu twaalf jaar lang aan het hoofd van de Westduitse re gering heeft gestaan, woonde van ochtend vroeg in de kapel van het Elisabeth-ziekenhuis in Bonn een Mis bij die door zijn zoon Paul, Jezuiet, werd opgedragen. Op zijn rit naar Bonn werd hij door vele voorbijgan gers toegewuifd. Van alle openbare gebouwen in Bonn wordt gevlagd. Reeds voordat zij dit voor de jarige zelf bij diens aankomst te half tien deed, had de militaire erewacht bij Nederl. onderscheiding voor Adenauer Bondskanselier dr. Konrad Ade nauer, die vandaag (5 januari) zijn 85ste verjaardag viert, is door HJVI. Koningin Juliana begiftigd met het grootkruis van de Nederlandse Leeuw, een onderscheiding die ge woonlijk slechts aan staatshoofden wordt verleend. Het programma van de ontvang sten voor degenen, die de bondskan selier hun gelukwensen zullen komen aanbieden, is op advies van de dok ters van de pas van een hardnekki ge kou herstelde Westduitse rege ringsleider over twee dagen ver deeld. Als eerste heeft reeds woens dag Joseph kardinaal Frings, de aarts bisschop van Keulen, de kanselier de goede wensen van het espiscopaat overgebracht. hij ons mede. Het is mogelijk dat het kind is overleden aan een te sterke concentratie van een geneesmiddel, of aan een onjuiste combinatie van geneesmiddelen, of dat de natuur te vens een rol heeft gespeeld. Het on derzoek zal zeer veel tijd vergen om dat alle facetten van deze zaak on derzocht zullen moeten worden. Goedgeefse ambtenaar kreeg een jaar De rechtbank in Leeuwarden heeft gisteren de 36-jarige adjunctcommies der gemeente Dantumadeel J. S. con form de eis van de officier van jus titie veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar, waarvan drie maanden voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest en een proeftijd van drie jaar. De verdachte heeft de gemeente Dantumadeel een schadepost van een half miljoen gulden berokkend door zijn vergaande goedgeefsheid ten op zichte van werkloze ingezetenen en door falsificaties. Bankdirecteur blijft voorlopig in arrest De raadkamer van de Amsterdam se rechtbank heeft gisterochtend de voorlopige gevangenhouding van de gewezen dircteur van de Amster- damsche Bank, de heer T. H., die onder verdenking van verduistering in dienstbetrekking ten voordele van de gefailleerde N.V. Socrates werd gearresteeerd, met dertig dagen ver lengd. Daarmee werden tevens de be denkingen van zyn raadsman, mr. A. G. Maris uit Den Haag, tegen de ver lenging van de voorlopige hechtenis van zijn cliënt afgewezen. Het aantal doden als gevolg van de ontploffing in een zuurstoffabriek in Dortmund, is gestegen tot twaalf. Vijftien personen werden gewond, van wie eli ernstig. De pogingen om een aantal nog vermiste arbeiders te reden, wor den voortgezet. Koning Mahendra van Nepal, die onlangs het bewind over zijn ko ninkrijk zelf in handen heeft geno men, heeft vandaag alle politieke partijen verboden en onwettig ver klaard. het paleis Schaumburg, Adenauers ambtswoning, herhaalde malen 't ge weer gepresenteerd ten behoeve van de vele binnen- en buitenlandse pers fotografen. Talrijke belangstellenden stonden bij de hekken. Met de hoed in de hand en ernstig kijkend inspec teerde Adenauer de erewacht. De eersten die de jarige hun ge lukwensen aanboden waren zijn fa milieleden, weeskinderen uit Bonn en het personeel van de bondskan- selarij. Als officiële afgevaardigden volgden daarna bondspresident Lüb- ke, kerkelijke vertegenwoordigers, 't bondsdagpresidium, bondsraadsleden, ministers, partij vertegenwoordigers en afgevaardigden van vakvereni gingen en andere maatschappelijke instanties. Rond het middaguur was het corps diplomatique aan de beurt. In de namiddag wordt de ontvangst voortgezet. Vanavond te half acht wordt de eerste dag van de viering met een taptoe op het terrein van de kanselarij beëindigd. Van overal ter wereld zijn geluk wensen binnengekomen, zoals van president Eisenhower, premier Chroesjtsjef en president De Gaulle. PRIJZENBESCHIKKING VOOR CON SUMPTIEMELK INGETROKKEN De ministers van economische za ken en van landbouw en visserij heb ben besloten tot de intrekking van de prijzenbeschikking consumptiemelk 1960. Dit blijkt uit een beschikking gepubliceerd in de Staatscourant van vandaag. De ministers verwachten, dat alle belanghebbenden uit het betrokken bedrijfsleven zich aan de regels van het prijsstabilisatiebeleid van de re gering zullen houden en met name, dat zij geen andere prijsverhogingen zullen toepassen dan die, welke na voorafgaand overleg tussen het pro- duktschap voor zuivel en de minis ters van economische zaken en van landbouw en visserij toelaatbaar wor den geacht, zo deelt het ministerie van economische zaken mee. Eis wederom 1000,- boete tegen oud-gemeentesecretaris Voor het gerechtshof in 's Herto genbosch heeft zich vandaag in ho ger beroep te verantwoorden gehad de oud-secretaris der gemeente Heesch, de heer P. G„ die door de rechtbank te 's Hertogenbosch we gens knevelarij was veroordeeld tot 1000 boete, subsidiair honderd da gen hechtenis. Verdachte had gedu rende vijf jaar voor pachters van de gemeente contracten opgemaakt en daarvoor gelden geïncasseerd tot een totaal bedrag van plus minus ƒ900. Evenals de rechtbank heeft ook het hof uitvoerig aandacht geschon ken aan de vraag, of verdachte deze werkzaamheden in zijn functie van secretaris, dan wel als i articulier persoon had verricht. Zelf was ver dachte van mening, dat hij dit deed in zijn nevenberoep van zaakwaar nemer. Hij verklaarde daartoe van het college van b. en w. toestem ming te hebben ontvangen De bur gemeester had dit echter voor de rechter-commissarL ontkend. De procureur-generaal, mr. De Vries, had van de zyde der provin cie Noord-Brabant vernomen, dat er een richtlijn bestaat, krachtens wel ke de secretarissen deze werkzaam heden verrichten en de kosten ten laste van de gemeentebesturen ko men, dus niet van de pachters. Hij achtte het ten laste gelegde bewezen en eiste bevestiging van het recht- bankvonnis. De verdediger, mr. Notten uit Til burg, wilde graag weten, of die richtlijn al bestond toen zijn cliënt de contracten opmaakte. Hij zag de door de oud-secretaris gevolgde handelwijze als een traditie in tal van kleine gemeenten. Ook vroeg hij zich af, waarom zijn cliënt door het gemeentebestuur niet eerder ter verantwoording geroepen was, dan nadat hy reeds gedurende vijf jaar deze handelingen in he; openbaar verricht had. Hi_t lee hem niet heel waarschijnlijk, dat de burgemeester hem de hand boven het hoofd had willen houden, want de verhouding tussen die beiden liet volgens hem wel wat te wensen over. Hij be pleitte vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging. Arrest van het hof op 18 januari. Nieuwe landbouwschool in Emmeloord Machines in de klas In Emmeloord heeft de directeur- generaal van de Landbouw, ir. A. D. v. d. Plassche, gistermorgen een mid delbare landbouwschool geopend, waarvan vooral de mechanisatiehal uniek is in ons land, zowel door zijn omvang als door zijn inrichting. In de los van het hoofdgebouw staande hal staat een vrijwel complete col lectie van in de Noordoostpolder ge bruikte landbouwmachines: trekkers, maai-dorser, zelfbinder, ploeg enz. Samen zyn ze ongeveer een ton waard, maar een gedeelte ervan is geleend of als geschenk ontvangen. Op deze machines mogen de leerlin gen „droogzwemmen". Op 't veld zal alleen incidenteel gewerkt worden. In de hal staat een aantal lessenaars opgesteld, die met een eenvoudige handgreep kunnen worden omgeto verd in werkbankjes, compleet met bankschroef, zodat de leerlingen er theorieles kunnen krijgen en prak tisch kunnen werken. De leraar me chanisatie van de school, de heer J. G. Knuivers, heeft ze zelf ontwor pen. De school wordt beheerd door de Vereniging ter Bevordering van Land- en tuinbouwonderwijs in de Noordoostpolder. De school biedt plaats aan 102 leerlingen, verdeeld over twee leerjaren van elk twee klassen en heeft ongeveer 700.000 gulden gekost. Zij is ontworpen door architect Vishker van het bureau Rothuizen en Vishker in Rotterdam. Op hetzelfde terrein staat al een rooms-katholieke lagere landbouw school en twee andere scholen kun nen er nog bij komen: een lagere landbouwschool van de Vereniging ter Bevordering van Land- en Tuin bouwonderwijs en een rooms-katho lieke middelbare landbouwschool, die nu nog in tijdelijke gebouwen zijn ondergebracht. ZWIJNDRECHTS „HEERTJE" WEER GEZOCHT De officier van justitie te Dor drecht heeft aanhouding en voorge leiding verzocht van 't Zwijndrecht- se „heertje", de meubelhandelaar J. K., die spoorloos verdwenen is met meeneming van een door hem ge huurde auto en met achterlating van de verdenking, dat het met hem weer niet helemaal pluis is. Het Zwijn- drechtse heertje werd indertijd tot 2Vs jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij kans gezien had voor bij na een half miljoen gulden van ver schillende mensen los te krijgen. Hij werd voorwaardelijk in vrijheid ge steld. K. had een auto gehuurd, die hij dinsdag zou terugbrengen. De ga ragehouder heeft een aanklacht te gen hem ingediend. De meubelhan delaar is nu vertegenwoordiger in muziekautomaten en hy zou in die functie zijn werkgever voor 3500 gul den tekort hebben gedaan. De offi cier van Justitie is van plan weer een uitgebreid onderzoek naar leven en wandel van K. in te stellen. De overstromingen in het mid den en westen van Frankrijk hebben •tot dusver aan acht mensen het le ven gekost. Door het hoge water zijn spoor- en wegverbindingen verbro ken en boerderijen geïsoleerd. Bij Parthenay in West-Frankrijk kwamen drie mensen om het leven bij een explosie die ontstond, toen water in aanraking kwam met twee vaten carbid en het ontstane gas door een vonk ontbrandde. De kinderpolitie in Rotterdam heeft de afgelopen dagen niet minder dan achttien jongens van 16 tot 21 jaar gearresteerd, die de stad sinds de zo mer van vorig jaar onveilig hebben gemaakt met inbraken en diefstallen. Tot dusver zijn er dertig bekend, de totale waarde van het gestolene be draagt ongeveer ƒ4.000,-. De meeste jongens zijn afkomstig uit behoorlij ke gezinnen; er is ook een militair b«. De bende had als motto „stelen als de raven en zwijgen als goud". De kern werd gevormd door acht jon gens, die altijd in een bepaalde ijs- salon samen kwamen. Daar werd op geschept over hun „heldendaden". Kranten, waarin over hun inbraken werd geschreven, toonde men vol trots aan soms jaloerse andere jon gens. Op de duur raakten er 6teeds meer by betrokken. Tijdens de ver horen verklaarden allen, dat in de ijssalon over bijna niets anders werd gesproken dan over inbraken. De zaak is aan het rollen gekomen toen een hoofdagent van politie zon dagavond jl. twee jongens met een gestolen motor aanhield. Het onder zoek werd voortgezet en steeds meer knapen werden gepakt. Het operatieterrein van de jonge lui strekte zich uit over flatwonin gen, winkels, kantoren en kantines. Tot de buit behoorden sieraden, ra dio's fototoestellen, eet- en drinkwa ren. Soms gooide men de spullen de zelfde avond nog in een of andere singel. PRESIDENT AMSTERDAMSE RECHTBANK BEKENT KLEUR De president van de rechtbank te Amsterdam, mr. U. W. H. Sthee- man, heeft vanochtend kleur bekend in het door de Amsterdamse psycho- curiente mevrouw C. C. Rijk aan gespannen korte geding tegen de modeontwerper Dick Holthaus, waar bij de „gruwelijke bloedrode kleur" op de muren van Holthaus' woning aan de Amsterdamse Vondelstraat de inzet was. Mr. Stheeman wees de vordering van mevrouw Rijk, die 'n gedeelte van de woning bewoont, af zodat Dick Holthaus de hal, 't voor portaal en de benedengang van zyn woning niet meer opnieuw wit hoeft te laten schilderen. De president, die vorige week nog geen uitspraak deed omdat hij eerst zelf een kijkje wilde gaan nemen, overwoog in zijn vonnis dat de aan spraken van mevrouw Rijk als huur ster niet verder reiken dan vrije in gang via portaal en gang. Dit recht verplicht eigenaar Holthaus niet eiseres te betrekken in het overleg betreffende de kleuren waarmee hij zijn portaal en gang „wenst te ver sieren". Volgens mr. Stheeman is de stel ling van eiseres, dat de onwelvoeg lijke kleur een verdachte smet op het huis zou werpen, in genen dele gevrechtvaardigd. Mr. Stheeman, die alvorens hij uitspraak deed zich ver ontschuldigde voor het rode tapijt in zijn kamer („ik heb het niet ex pres gedaan"), veroordeelde mevr. Rijk in de kosten van het geding, zijnde ƒ250. ACHILLES 4 v. Point a Pitre n. Fort de France; ALPHARD 5 v. Bu- rutu n. Sapele; ALUDRA 4 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro; ALWAKI 5 te Cochin; AMERSKERK 5 v. Aden n. Suez; AMMON 5 te Barbados; AM- STELMEER 4 v. Kaapstad n. Singa pore; AND IJK 4 te Bremen; ANGO- LAKUST 5 te Lobitc; ARTEMIS 4 v. Port of Spain n. Laguaira; ATYS t. 5 v. Berre n. Napels; BALONG 5 te Colombo; CALTEX ARNHEM t. 4 dw. Finisterre n. Port Said; CALTEX PERNIS t. 4 v. Mombasa n. Bahrein; CASTOR 5 te Tunis; CERES 4 v. Hamburg n. Rotterdam; CHIRON 4 v. Georgetown n. Rotterdam; DILOMA t. 5 te Teesport; EOS 4 v. Saloniki n. Istanbul; ESSO AMSTERDAM t. 5 1%- Sidon; FOREST LAKE t. 4 v. Tees port n. Barrow; FAVIZO 4 n. Svano n. Calais; FRIESLAND (krl) 4 v. Beira n. Dar es Salaam; FRIESLAND (ssm) 4 op Humber; GIESSENKERK 4 v. Bremen n. Rotterdam; GRAVE- LAND 5 te Santos; HYDRA 5 te Port au Prince; JACOB VEROLME 4 v. Quintero, 6 te Coquimbo verw.; JO HANNES FRANS 5 te Callao; KARA CHI 4 v. Genua n. Port Said; KARA- KORUM pass. 4 Aden n. Bombay; KARSIK 5 te Dar es Salaam; KIN DERDIJK 5 te Vera Cruz; LAAR- DERKERK 5 v. Aden n. Suez; LA- WAK 5 te Durban; MAASHAVEN 5 te Conakry; MARIEKERK 5 te Ge nua; MAUREEN 5 te Londen; MUI- DERKERK 4 v. Colombo n. Aden; OMMENKBRK 4 v. Kaapstad n. Port Elisabeth; PRINS DER NEDERLAN DEN 4 v. Aruba n. Puerto Limon; PRINS WILLEM v. ORANJE 4 v. Londen n. Hamburg; SALATIGA 5 te Genua; SENEGALKUST 4 v. Da kar n. Freetown; SOCRATAS 5 te Puerto Ordaz; TAVAC DJIRAK t. te Sungei Gorong; STENTOR 4 v, Piraeus n. Alexandrië; STRAAT CUMBERLAND 4 v. Port Louis n. Port Elisabeth; THEMIS 5 v. Port of Spain n. Carupano; TJILIWONG 4 te Abidjan; TJIMENTENG 3 v. Kaap stad n. Walvisbay; TOGOKUST 4 dw. Las Palmas n. Freetown; TRITON 4 v. St. John n. Halifax; VAN RIE- BEECK 4 v. Bahrein n. Kuwait; VI- ANA t. 5 t, Anacortes; WESTLAND 4 v. Buenos Aires n. Montevideo; ZARLA t. pass. 4 Lissabon n. Rotter dam. OPLOSSING DE WIJZEN UIT HET OOSTEN Ze moeten tweemaal links af gaan in Hp wP«*ripMin<».

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9