V enige FLINKE KRACHTEN MELKZAAK Landbouwschap in onmogelijke hoek gedrongen Spaans schip Zwolse flatbewoners vergaan Dodelijk ongeluk Moboetoe niet naar Oostprovincie VAROSSIEAU CIE N.V. LAKFABRIEKEN Flinke transportarbeiders N.V.L. electr. lassers Autogenische machinebranders Prima afschrijvers Aanbouwers enkele flinke jongens DONDERDAG 22 DECEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De houding: van de Tweede Kamer bij de behandeling van het melk- prijsgarantiebeeld heeft het Land bouwschap in een bijna onmogelijke situatie geplaatst, aldus de voorzit- ter A. W. Biewenga, de voorzitter van het Landbouwschap. In de Twee de Kamer heerste de mening dat het Landbouwschap onverantwoord en ongemotiveerd hoge prijzen aange vraagd had. Hierdoor is het welhaast onmogelijk geworden, dat het Land bouwschap in de toekomst en in deze geest serieuze voorstellen ter tafel kan brengen. Na alle kritiek in de landbouwbla den en in vergaderingen van land bouworganisaties heeft dus nu ook 't toporgaan van de georganiseerde landbouw zijn vonnis over dit stuk regeringsbeleid geveld. De kritiek van de heer Biewenga, die hij uitte in de vergadering van het Land bouwschap, werd door de bestuurs leden met instemming aangehoord. De heer Biewenga schetste de gang van zaken, die tot de „zeer teleur stellende" garantieprijs heeft geleid. Hij vreesde dat de welvaartspositie van de landbouw en daarmee van het platteland als gevolg van deze regeringsbeslissing aanmerkelijk zal achterblijven bij die van andere be drijfstakken en van het overige deel van het Nederlandse volk. PASTOOR REULING t Pastor J. Reuling is gisteren in Utrecht op 70-jarige leeftijd overle den. Pastoor Reuling, bemind om zijn persoon bij zijn uitgebreide vriendenkring, is vele jaren ziek ge weest. Pastoor Reuling werd in 1890 in Wehl geboren. Na in 1915 tot priester te zijn gewijd, was hij ach tereenvolgens kapelaan te Lent, Groenlo en Utrecht. Van 1930 tot 1948 was pastoor Reu ling pastoor van de Gerardus-Majel- la-kerk te Utrecht. Hierna was hij nog pastoor van Varsevelder-Veld- hunten en Maarn. In 1953 ging hij met emeritaat. Musici weigeren collega te beoordelen Twee musici, de bassist Ger Daalhuizen en de gitarist Wim San ders, hebben geweigerd als getui- gen-deskundige te verschijnen voor de Amsterdamse rechtbank in een civiele procedure over de al of niet rechtvaardigheid van het ontslag, dat de bassist Jules Zegelaar, af komstig uit Suriname, twee jaar ge leden kreeg als bassist van 'n kwar tet in een Amsterdamse bar, omdat toen zijn prestaties onder de maat zouden zijn geweest. Om de juistheid van dit laatste te onderzoeken werden drie musici als deskundigen aangewezen: behalve de genoemde Daalhuizen en Sanders ook de organist Bernard Drukker. De rechtbank verlangde van deze musici dat zij de bassist Zegelaar op vakbekwaamheid zouden beoor delen en hun bevindingen neerleg gen in een schriftelijk rapport. Alleen Bernard Drukker liet zich als deskundige beëdigen, de beide anderen weigerden, aanvankelijk na een brief van de Nederlandse Toon kunstenaar Bond, waarin hun drin gend werd verzocht niet aan dit ex periment mee te werken, later even eens, nadat de bond hun had mede gedeeld geen bezwaren te hebben. Daalhuizen en Sanders hebben de rechtbank schriftelijk .laten weten, dat zij bezwaar hebben tegen het optreden als deskundigen ter beoor deling van de prestaties van een col lega. De rechtbank heeft kennelijk de billijkheid van dit argument tot wei- gering ingezien. Ze besloot vandaag twee andere musici aan te wijzen, nl. de pianist Tony Schifferstein en de musicus Gijsbert Nieuwland Bei den worden opgeroepen op 4 januari voor de rechtbank te verschijnen, teneinde als deskundigen te worden beëdigd. Bungalow-centrum in Langeveld (Noordwijkerhout) In het Langeveld onder Noordwij kerhout, op de plaats van de eeuwen oude boerderij „De Witte Raaf', zal met Pasen van het volgend jaar een nieuw vacantiecentrum in bedrijf vorden gesteld. Het complex bestaat uit een hoofdgebouw van drie aan elkaar gebouwde paviljoens met een gezamenlijke logiescapaciteit van 160 bedden. Deze paviljoens zijn be stemd voor de huisvesting van apar te categorieën gasten. Het hoofdge bouw zal tevens als verzorgingscen trum dienen voor een twintigtal bij het complex behorende bungalows. Twaalf van deze bungalows zijn in middels gereedgekomen en men streeft er naar dit aantal nog voor het aanstaande seizoen op zestien te kunnen brengen. Het complex, dat de oude naam „De Witte Raaf" zal blijven dragen, ligt onder beschutting van de staats bossen aan de binnenkant der dui nen op nauwelijks acht minuten van het strand. Het project wordt in op dracht van de N.V. Gebrs. Oostdam te Noord wijk uitgevoerd onder lei ding van Herbert Sander, een archi tect uit Dortmund (Did.). De om geving van het complex zal een parkachtig aanzien verkrijgen door de aanleg van een tuin met fontein en terrassen. Beleid minister te veel op Kamer gericht De behandeling van deze zaak in de Tweede Kamer noemde de voor zitter van het Landbouwschap aller minst bevredigenddeze heeft de in druk gewekt, dat de minister de kleine verbeteringen in de garantie prijs en in de gegarandeerde hoe veelheid meer heeft aangebracht om de Tweede Kamer mee te krijgen dan om recht te doen aan de landbouw. De heer Biewenga noemde dat re sultaat daarom zo teleurstellend, om dat deze verbeteringen voor de land bouw geheel onbevredigend waren en omdat de openbare mening deze verbeteringen ging zien als te zijn aangebracht op aandrang van een pressure-groep in de Kamer. Impasse Volgens de heer Biewenga ,zijn wij met onze landbouwpolitiek in een impasse geraakt". Al het moge lijke zal moeten worden gedaan om de landbouw een grotere onafhanke lijkheid van de regering te bezor gen, merkte de heer Biewenga op. Ook vroeg hij zich af of het juist is, dat de prijzen van landbouwproduk- ten zo geheel anders worden beoor deeld dan die van de produkten van andere bedrijfstakken. „De Nederlandse landbouw en zijn organisaties en ook het landbouw schap zullen alles in het werk moe ten stellen", aldus de voorzitter van het Landbouwschap, „om een beje gening als ons nu te beurt is geval len, voor de toekomst te voorko men." Het 5153 ton metende Spaanse schip „Elorrio" is woensdag nabij Santander in een storm vergaan. De „Elorio" is, na eerst lek te zijn gestoten, op de rotsachtige kust van Galizano, veertig kilometer van San tander langs de Golf van Biskaye gelegen, aan de grond gelopen. Het schip werd door de reusachtige gol ven uiteengeslagen, voordat men er vanaf de wal in slaagde lijnen over te schieten. Dezelfde reusachtige golven belet ten reddingsvaartuigen de tien tot vijftien drenkelingen te bereiken, die in het ziedende water voor hun le ven vochten. Slechts één van de een-en-twintig opvarenden heeft de ondergang van zijn schip overleefd. De toestand van de geredde is ernstig. Een man aan de kust, die de dren kelingen wilde helpen, moest dit voor de ogen van zijn vrouw, door met zijn leven betalen. Hij werd, een reusachtige golf meegesleept en verdronk. Een watervliegtuig en twee heli kopters, afkomstig van een Ameri kaanse luchtbasis in Spanje, vlogen boven het wrak van de „Elorrio" en wierpen reddingsgordels en rubber- vlotten uit. De drenkelingen konden ze echter, als gevolg van de toren hoge golven, niet bereiken. De plaats, waar de „Elorrio" aan de grond is gelopen, wordt als een van de gevaarlijkste van de Spaanse noord-westkust beschouwd. Het schip maakte zijn laatste reis, want het zou in Valencia worden ge sloopt. OLYMPISCHE SPELEN Voorspelling van Otto Mayer Naar verluidt zou de kanselier van het IOC Otto Mayer de ont wikkelingsgang der Olympische Spelen als volgt voorspeld heb ben: 1964: Aan de spelen in Tokio wordt nog door enkele ama teurs deelgenomen. 1968: Samenscholing van „schijn- amateurs". 1972: Eerste experiment met se- miprofessionalistische semi- amateuristische spelen. 1976: Toelating van alle profs tot de spelen. 1980: Geen enkele stad heeft haar kandidatuur voor de or ganisatie van de spelen ge steld in verband met de finan ciële eisen der deelnemers. 1984: de spelen worden vervan gen door wereldkampioen schappen. Het fiasco is volko men zowel in sportief als in financieel opzicht. 1988: Dood van de kanselier Otto Mayer. Hij was de laatst over gebleven amateur. Aldus de profetie van de hoge IOC-functionaris. Als het ver haal niet waar is Franse raketproef Franse geleerden zullen in februari i in de Sahara een proef met een rrket nemen, waarbij men een witte rat een hoogte van 200 km wil laten bereiken. Doel van de proef is te onderzoeeken hoe levende wezens reageren op een toestand van gewichtloosheid. Het dier krijgt een ruimtepak aan en zijn reacties zullen worden geregistreerd. De raket zal worden gelanceerd op de proefterreinen bij Hammaguir, in de nabijheid van Colomb-Bechar. Een muis, die eind oktober met een Amerikaanse „Atlas"-raket een hoog te van 1.000 km bereikte, heeft vijf jongen geworpen. De muisjes zijn volkomen gezond, hoewel de moeder als gevolg van kosmische straling witte vlekken in 'de vacht heeft. Men acht het echter van groot be lang, dat zich geen genetische stoor nissen hebben voorgedaan. geen kolen boven Personeel weigert trappen klimmen Het personeel van de Zwolse ko lenhandelaren heeft besloten na I januari ajs. geen kolen meer de trap pen van de flats op te dragen. Er worden op het ogenblik nog wel besprekingen gevoerd tussen vertegenwoordigers van het perso neel en de werkgevers, maar alge meen wordt toch aangenomen, dat 't personeel bij het besluit blijft de kolen niet hoger dan de eerste etage van de flats te brengen. Een uitzon dering zal worden gemaakt voor be jaarden, gebrekkigen en zieken. Het personeel wijst er op, dat een man per dag 120 mud kolen kan ver werken maar daar moet hij ook van 's morgens zeven tot 's avonds zeven voor werken. Wanneer we echter geen trappen meer hoeven te lopen kunnen we best 140 tot 150 mud per man aan en zijn overuren niet meer nodig. HILLEGOM Gisteravond om 7 uur reed een auto op de Leidsestraat in de rich ting Haarlem en passeerde ter hoog te van Van Herwaarden's Kalkzand- steenfabriek een voor hem rijdende auto. De bestuurder, P. W. A. uit Oegstgeest, zag niet dat een man voor de gepasseerde auto de weg overstak en deze m#n, de 60-jarige P. de Jong, wonende Leidsestraat 298, werd door de auto overreden. Hij werd daarbij dodelijk gewond en overleed ter plaatse. Dr. J. J. Ver- sluys en een lid van de EHBO waren er om de eerste hulp te verlenen. VOORSCHOTEN Bouwopdracht Het architecten bureau ira H. A. van Oerle, J. J. Schramt en A. C. Bos te Leiden heeft namens de N.V. Gerlach en Co. te Amsterdam het'bouwen van een kan toorpand aan de Haven opgedragen aan de firma M. W. Meijer, alhier. Geboren: Michael J. z.v. W. J. v. d. Heijden en H. D. Day; Geertje M. d.v. D. v. Beelen en R. Imthorn; Michael F. Th. z.v. F. Eikerbout en C. M.'H. Wennekers; Henriëtte E. d.v. J. v. d. Luit en L. T. v. Barne- veld; Diana d.v. A. W. Weggeman en T. v. d. Broeke. Ondertrouwd: C. de Cler en N. Steen wijk te Benthuizen; H. Slijk huis te Leiden en M. J. Stolk. Gehuwd: P. J. de Groot en E. M. v. d. Ham; A. S. de Bode en M. H. Turion; J. Th. Vieveen te Leidschen- dam en W. M. Zone veld; P. W. Grootveld en J. W. Teske. Overleden: Maria A. v. Noort 77 j. w v. J. Berg. STOMPWIJK LTB-LTJ. Vrijdag 23 dec. organi- seeft de LTB in samenwerking met LTJ de jaarlijkse prijsjasavond om kerstkransen. De aanvang is om 8 uur. Alle leden van beide verenigin gen worden op tijd verwacht. NOORDWIJKERHOUT Bungalowbouw Het bouwen van een bungalow aan het Westeind is namens de heer P. van Went opgedra gen aan de firma G. J. Klein-Gun- newiek te Noordwijk. DE KWAKEL PRACHTIG INITIATIEF VAN L.T.B. Het bestuur van de plaatselijke LTB heeft het prachtige initiatief genomen om de bejaarde inwoners, die moei lijk op eigen gelegenheid naar de kerk kunnen komen, gratis per auto te vervoeren. Vooral in de winter betekent dit een welkome aanbieding die ten zeerste toegejuichd moet wor den. Degenen, die van dit aanbod gebruik willen maken, kunnen zich vervoegen bij de bestuursleden van de LTB. Er zal iedere week naar een andere Mis gereden worden, alleen niet naar de eerste Mis. „Kunst en Genoegen". Het 2e tiental van bovengenoemde damver eniging speelde een thuiswedstrijd tegen DDV 4 uit Diemen. Doordat twee spelers van het bezoekende tiental verstek lieten gaan en van K. en G. één speler kon men dus be ginnen met een voorsprong van twee punten. Vermeldenswaard is nog dat in deze ontmoeting geen enkele partij met remise eindigde. De ge detailleerde uitslag was als volgt L. Hogervrost (K en G 2)J. Oos tenrijk (DDV 4) 02; Jan Plameijer M. van Dijk 20; C. van ZaalJ. de Vries 02; Jac. RekelhofC. J. Ro- zekrans 2—0; P. VerhoefW. Panze 2—0; C. Röling M. van Tilburg 20; Jan v. DoornA. M. Kapprt 02; C. Hoogenboom P. Groenewegen 20; J. Schockmann.o. 20; n.o.n.o. 0-0. Eind-hand 12—6. UIT HUIS GEZET: WONEN IN EEN TENT In het Gelderse valleidorpje Ach terveld wonen sinds enkele dagen twee mensen in een tent in de Dorpsstraat. Het echtpaar St. werd namelijk door de deurwaarder met inboedel en al op straat gezet, daar het de bedrijfswoning moest verla ten. Alle meubels staan op het trot toir. Het echtpaar, zonder kinderen, slaapt 's nachts in een tweepersoons tentje. Men houdt zich warm door een brandend gasstel In de tent. welke is geplaatst op de rand van het trottoir en de verkeersweg. Rode lampen zijn ter waarschuwing voor het verkeer bij de tent aangebracht. De gemeente beschikt nog n et over woonruimte, zodat de beide Achter- velders voorlopig nog dakloos zijn. PAUL DE WAART BEëINDIGT OUDE KRO-RUBRIEK. Zaterdagavond vóór Eerst Kerst dag zal voor de laatste maal Paul de Waart's journalistiek weekoverzicht door de luidspreker klinken. Het be treft een van de zeer weinige KRO- radio-rubrieken die nog van vóór de oorlog stammen. Men kan zeggen dat dit weekoverzicht het lar.gst van alle Nederlandse programma's zich heeft gehandhaafd. Het initiatief dat de KRO op 25 mei 1929 met dit pro gramma heeft genomen, bracht voor Europa een geheel nieuw soort uit zendingen in de ether. Nu, na ruim dertig jaar, zal het buitenlands over zicht worden vervangen. Van een kwartier per week groei de De Waart's rubriek tot 25 minu ten in de jaren 1939 en 1940, toen deze vorm van informatie en com mentaar een brede belangstelling ont moette wegens de toegenomen span ning in de wereld. Het weekover zicht werd gehouden vanaf 1929 tot de laatste zaterdag voor de fa tale 10 mei 1940, doch werd by de terugkeer van de KRO hervat in Ja nuari 1946. Het journalistiek week overzicht werd met het oog op de bedoelde actualiteit steeds „direct" uitgezonden. Nu de belangstelling voor het we reldnieuws vooral in de laatste jaren sterk is toegenomen, zijn talrijke luisteraars er toe overgegaan van dag tot dag, door middel van nieuwsbe richten, reportages en commentaren, de wereldgebeurtenissen op de voet te volgen. Inmiddels heeft ook de televisie zich toegelegd op het hou den van buitenlandse beschouwingen. Van de KRO zal men zich de jour nalist, de heer Henk Neuman, her inneren. Kolonel Moboetoe heeft de plan nen voor een onmiddellijke invasie van de door de rebellen bezette Kon golese Oostprovincie terzijde gelegd. De legerleider sprak de pers toe na een indrukwekkende militaire pa rade ter ere van president Kasavoe- boe's eerste staatsbezoek aan de hoofdstad van de Evenaarsprovincie. Eerder was meegedeeld, dat Mo boetoe troepen naar de Evenaars- provincie gezonden had voor een massale invasie van de aangrenzen de Oostprovincie om het communis tisch georiënteerde regime in Stan- leystad te liquideren. Oost- en West-Duitsland De officiële woordvoerder van de Westduitse regering heeft meege deeld, dat „het geenszins uitgesloten is" dat vóór het Kerstfeest 'n nieuwe handelsovereenkomst tussen Oost en West-Duitsland zal worden ge sloten. De onderhandelingen „maken goede voortgang". Zoals bekend heeft de Bondsrepu bliek verklaard dat de handelsover eenkomst die 1 januari afloopt niet zal worden vernieuwd, wan neer de beperkingen op het reizen van Westduitsers naar Berlijn, die de Oostduitse regering in september afkondigde, niet worden ingetrok ken. Oost-Duitsland antwoordde, dat de handel tussen West-Duitsland en West-Berljjn moeilijkheden zal on- devinden wanneer geen nieuw han- delsvedrag wordt gesloten. Van doorgaans goed ingelichte zij de in Bonn is vernomen, dat de Westduitse regering thans tevreden zal zijn wanneer de beperkingen „de facto" worden opgeheven (en de op heffing niet in het verdrag wordt ge stipuleerd). De beperkingen zijn tot nu toe niet streng toegepast. Winkelsluitingswet ALPHEN AAN DEN RIJN Fabrikanten van de bekende HISTOREX LAKKEN enVAROTEX MUURVERVEN vragen voor spoedige indiensttreding: voor: BEDIENING DER VULMACHINES GRONDSTOFFENMAGAZIJNEN Sollicitaties te richten aan: VAROSSIEAU LAKFABRIEKEN, afdeling Personeelszaken, Postbus 8, Alphen aan den Rijn. in België Met ingang van 1 januari zal ook België een winkelsluitingswet heb ben. In het Belgische staatsblad ver scheen vandaag een koninklijk be sluit, waarbij de middenstanders worden verplicht hun zaken 24 uur per week te sluiten. De winkeliers zullen echter de ver plichte rustdag zelf kunnen kiezen. De Belgische minister van midden standszaken, van de Boeynants, deel de in een toelichting op de wet voor radio en televisie mede, dat deze vrije keuze is bedoeld om alle on eerlijke concurrentie en het risico van het verlies van klanten uit te sluiten. In België zijn tot dusverre de win kels de gehele week vrijwel onbe perkt open. Ook kent het geen ver plichting tot sluiting op zondagen. Ras Imroe bevrijd In Addis Abeba is bekendgemaakt, dat Ethiopische strijdkrachten Ras Imroe, die de rebellen hebben aan geduid als minister-president, hebben gevonden en bevrijd. Evenals de kroonprins zou hij zonder zijn toe stemming zijn genoemd als een van de grote mannen van de opstand. Eerder was gevreesd, dat Ras Imroe bij het bloedbad in de troonzaal was gedood. Het hoofd van de Ethiopische voor lichting, majoor Asafa, zei op een persconferentie te Addis Abeba, dat Ras Imroe niets over zijn benoeming heeft geweten en gearresteerd werd met andere leden van de koninklijke familie. De keizer heeft Ras Imroe na diens bevrijding ontvangen. Asafa zei voorts, dat te Addis Abe ba en andere delen van Ethiopië de rust geheel en al is weergekeerd. Scheepsbouwwerf „DE INDUSTRIE" Wilhelminalaan 50 Alphen aan den Rijn vraagt voor indiensttreding in 1961: voor intern transport Tevens ter opleiding Goede arbeidsvoorwaarden; 45-urige werkweek; werkclassificaüe; beloning volgens C.A.O.-B metaalindustrie. Voor huisvesting verlenen wij onze bemiddeling. Sollicitaties: Wilhelminalaan 50. Na 5.30 uur: Jan Nieuwenhuizenstraat 11; Wilhelminalaan 38; Da Costa- straat 28. TE KOOP Wekelijkse omzet plm. 3400 L. Grote omzet mar garine, enz., in directe omgeving. Eventueel met overname pand. Te bevragen: H. MARKMAN - Meeuwenlaan 67 Nieuwkoop Telef. overdag 01723209 (Zevenhoven) 's avonds 01725—182 (Nieuwkoop) Vrijdagavond PR1JSJASSEN LEO HOOGENBOOM Nieuwe Wetering X Opel Rekord '54, nieuw gespoten, uitst. staat, door inruil slechts 1750.-. Bo- vag autobedr. Joh. Stol, Langebrug 91. tel. 25033. X Opel Record 1954 met org. kachel, prima staat; door inruil slechts 1700.-. Bovag Autobedr. Joh. Stol Langebrug 91, tel. 25033. 5? Bon. Plastic roomspuit 39 ct. Groot model spuit met 5 vormen, hiermede zijn 5 verschillende figu ren te spuiten. Op mooie showkaart verpakt. Nor male prijs 1.35. Uitslui tend met bon slechts 39 ct Victorie-mag., Hogewoerd 22. T Kolenkitten, zwaar emaille 50 cm. hoog 2.95. Metalen strijkplank, luxe uitvoering 14.75. Room- klopper met glazen pot 2.95. Springvorm 85 ct, grote maat 95 ct Frituur pan 3.95. Patates frites- snijder 98 ct. Victorie- mag., Hogewoerd 22. X Damast kersttafelkle- aen, extra zwaar 38 ct.; kaarsenknijpers met lek- bakje 10 voor 25 ct.; ijsla- metta 12 ct p. pak; rood lint 4 m. 25 dt.; kerstklok ken v.a. 15 ct. Grote sor tering kaarsen. Victorie speelgoed-mag., Hoge woerd 31. X Kunstkerstboom 1.65; hulst 3 takjes 15 ct; ste nen kandelaar met kaars 18 ct; crêpe papier div. kleuren 16 ^t; glazen slin gers 1.50 m. lang 19 ct; lamettaslingers 7. 10, en 20 ct Victorie-speelgoed- mag., Hogewoeod 31. X 7 st Nieuwjaarskaar ten, samen 10 ct Bedrukt met diverse landschappen in kleurendruk met goud afgewerkt. Alleen met ad vertentie 7 stuks voor 10 ct. I.V.A., Haarlemmerstr. 46: Nova, Noordeinde 43. Leiden. X Alles enorm spotgoed koop. Hvpermod. bank stellen; clubfauteuils met stoelen; dressoirs; kloos tertafels; boekenkasten; schrijfb urea u's; ronde ta fels: 4 clubfauteuils; eet hoekjes; uitschuiftafels; stapelbedden; electr. ka chel; handnaaimachine; Perzisch vloerkleed; pen- duleklok. Nieuwenburg. Hooigracht 55 (geen win- kel). X Vloerkleden 15.-; rij wielen 19.-; driewieler- fietsjes 5.-: opklapbedden en ledikanten 12.50; ac cordeon 15.-; 2-pers. ka- pokbedstellen 35.-; 1-pers. 19.-: dressoirs 15.-; petro-» leumkachels 5.-; warmwa- tergeiiser 25.-; autostep 3.50; kinderwagen 9.-. Nieuwenburg, Hooigr. 55 (geen winkel). X Pr. Marokkaans tapijt; bad en gcijser; ladenkast- je met beslag; klein ge- stof f. mah. Frans bankstel; secretaire; bushaard; Me- chelse leeuwenkopbank. Inkoop antieke meubelen, koperwerk en kronen. W. F. Kooreman 9, Nwe Rijn 9. tel. 23261. X Grote Godin kachel om grote ruimte te verwar men, gashaard, bushaard. gaskachel, open gasblok- kenhaard. W. F. Koore man, Nieuwe Rijn 9 bij Hoogstraat, tel. 23261. X Wegens verbouwing te koop: goed onderhouden ameublement. 2 haarden (kolen) en 1 orgel. P. Braam Hoofdstr. 51, Lei derdorp. X Het prijsjassen t.b.v. de bejaarden is op vrijdag 23 dec., 's avonds 8 uur bij A. J. v. d. Ploeg te Hoog- made. X Ri.ipwetcringers! GTijpt uw kans om voor de a.s. feestdagen een heerlijke kerstkrans of krentenka- ter te winnen Kom daar om morgenavond prijsjas sen in „De Vergulde Vos" t.b.v. de bejaardenkas. Aanvang 8 uur precies. Iedereen is welkom!! X Jong echtpaar zonder kinderen zoekt kamers met gebruik van keuken. Br. onder no. 9717 bur. v. d. blad. X Te koop aangeboden: Duitse herders met stam boom (Pups). Witte Ro zenstraat >4, Leiden. X Boterkoekjes 75 ct. 250 gr.; soesjes macroon 69 ct. 250 gr.; botercake 1.-; stroopwafels 10 v. 1.-; krentenbrood 1.- en 1.50, met spijs 1.25. H. C. Ver- gunst, Zaterdagmarkt, Hoogstraatbrug. X Gevraagd: keukenper- soneel voor enkele dagen in de week. Rest. „De Bij horst", Ziideweg 54 Wa^ senaar tel. 017518702. X Ermi-iis. Weergalooa lekker. Ijstaarten van Er- mi steeds verkrijgbaar In en om Leiden, ook bij on ze agenten, op door U te bepalen tijdatmnen. Telef. no. 25465 of 20907. X Morris Minor 1951-'52 in prima staat, door inruil slechts 950.Bovag-auto- bedr. Joh. Stol, Langebrug 91, tel. 25033. X Te koop: cockersna- nleltjes, 7 weken oud. Te vens batterij-radio in z.g. staat. Te bevr J. Paauw, Geerweg 1. Zoeterwoude.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3