u&b* a*rv<je 1 FLINKE JONGEMAN 1 WOENSDAG 21 DECEMBER 1960 HF. LEIDSE COURANT LEIDS VUURWERK IN DEN HAAG In bericht gisteren onder dit hoofd opgenomen, is ten onrechte medege deeld, dat het in beslag genomen vuurwerk door een Leidse groothan delaar in de handel was gebracht; dit is geschied door een grossier in Den Haag. Prijzen voor Kerststukjes bij D.E.V. In café Aniba hield gisteravond DEV, de Leidse Bloemisten- en Tuiniers ver., waarbij tegenwoordig ook vele volkstuinders zijn aangesloten, haar maandelijkse bijeenkomst. Vanzelfsprekend stond deze in het teken van de komende Kersttijd. De zaal was geheel gevuld met tiental len bijzonder mooie kerststukjes, waarvan er een negental ingezonden waren voor het puntenstelsel en de overige ruim veertig, alle vervaardigd door de heer Smit, bestemd voor de traditionele verloting. In zijn openingswoord verwelkom de de heer J. H. Smit in het bijzonder de heren L. Poelijoe en Ph. van Ho ven, die na langdurige ziekte weer in deze familiekring aanwezig wa ren. De notulen van secretaris Roman zoals gewoonlijk onveranderd onder dank goedgekeurd. Bij de ballotage werd de heer J. v. d. Zwart als nieuw lid aangenomen. Voor de deskudige voorzitter le verden de moeilijkheden door de le den, geuit in „de vragenbus", geen hoofdbrekens op. In de pauze keurde de jury, be staande uit de heren H. de Pré, A. Zaalbergen, J. Boom de ingezonden stukken en sprak haar lof uit voor het bijzonder aardige werk der in zenders. De prijzen waren als volgt: 1. W. Dool 27 p., 2. J. de Haas 24 p. en 3. C. Ciama 21 p. Hierna volgde een leerzaam vraag gesprek tussen voorzitter en secreta ris, de heer A. Hofman, die beiden van hun kennis op elk gebied blijk gaven, waarbij de heer Hofman, wat practische kennis van de volkstuin betrof, beslist niet onder behoefde te doen. Na de rondvraag bedanke de heer Hofman de heer Smit voor al 't werk aan de kerststukjes met een kistje sigaren en mevr. Smit met een fruit- sehaaltje. Waarna de voorzitter als besluit de aanwezigen prettige feest dagen toewenste. „Reuvens" nam afscheid van twee bestuursleden Gisteravond vond de algemene le denvergadering, tevens algemene be stuursvergadering van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reuvens" plaats, waarbij de agenda hoofdza kelijk was gewijd aan bestuursver kiezingen en de begroting 1961. In verband met het vertrek van de penningmeester, de heer M. Eek Jr. werd in zijn plaats als gewoon lid gekozen de heer H. H. Westhof, zijn opvolger als directeur van de Ned. Middenstandsbank te Leiden. De heer P. Flippo werd herkozen. Als leden van het algemeen be stuur waren aan de beurt van aftre den de dames P. M. Smits-Witvliet en A. G. de Jong-Broers en de he ren mr. P. J. Teebaal, J. Brouwer. J. C. van Schaik en K. Woudstra, die allen werden herbenoemd: In de vacature Eek werd wederom voor zien door de benoeming van de heer Westhof, terwijl mevr. J. de Jong- Diepeveen haar intrede doet in het algemeen bestuur. De heren mr. P. J. Teebaal en J. Brouwer werden herkozen als leden van het dagelijks bestuur, terwijl in de vacature, ontstaan door het be danken van -mevr. A. G. de Jong- Broers werd voorzien door de be noeming van mevr. J. de Jong-Die- peveen. De heer Westhof zal ook hier de plaats van de heer Eek in nemen. In de vacature, die is ont staan door het vertrek van de secre taris, de heer H. N. van den Berg, kon nog niet worden voorzien. De heer A. van der Loo, ambtenaar ter gemeentesecretarie is bereid gevon den het secretariaat tijdelijk waar te nemen. De heer F. Diemer, thans lid van het algemeen bestuur, zal de heer Eek opvolgen als voorzitter van de Bouwcommissie. De voorzitter, mr. Teebaal, richtte woorden van hartelijke dank tot het scheidende bestuurslid, mevr. de Jong-Broers, die ongeveer tien jaar deze functie heeft bekleed en bood haar als aandenken een boekwerk aan. Zich richtende tot de heer Eek, dankte hij ook deze voor het vele werk, dat deze als penningmeester en als voorzitter van de Bouwcom missie voor „Reuvens" heeft verzet. Alvorens dit afscheidswoord werd gesproken had de heer Eek voor de laatste maal een uitvoerige toelich ting gegeven op de begroting, in ontvangsten en uitgaven sluitende op een bedrag van 128.925,- met een geraamd nadelig saldo van 52.796, waarbij inbegrepen het ge raamd exploitatietekort van 't nieu we filiaal in de Obrechtstraat ad 2.800,- De stijging van dit tekort is voornamelijk een gevolg van de verhoging der salarissen en de daar uit voortvloeiende kosten. De begro ting werd ongewijzigd vastgesteld. OEGSTGEEST KERSTVIERING KATH. VROUWENGILDE. De sfeer van het komende Kerst feest was gisteravond tastbaar in de stemmig versierde zaal van het Paro chiehuis van Oegstgeest waar vele dames van het Kath. Vrouwengilde bijeengekomen waren voor de Kerst viering. Mevr. J. StaalVan Santvliet open de de avond met gebed, waarna zij, tot allen die gekomen waren, een kort welkomstwoord richtte, in het bijzonder tot de Geestelijk Adviseur, Pastoor J. Looyaard. „Onze Kerstviering is een onder deel ter voorbereiding van het Kerst feest", aldus spreekster. „Mogen wij ons niet gelukkig prijzen dat juist, nu het „Vrede op aarde" weerklinkt, wij in een land leven waar geen strijd woedt?" Spr. vroeg aandacht voor de mensen achter het „IJzeren Gordijn". „Laten wij vooral tijdens de Kerst dagen aan hen denken en veel voor hen bidden". Tevens deelde de pre sidente mede, dat men Z.H. de Paus op zijn 79e vejaardag een verjaars- wens had gestuurd waarop men van het Staatssekretariaat van Z.H. ant woord had bekomen, waarin vermeld stond dat de Paus gaarne zijn apos tolische zegen verleent aan het prach tige werk van het Vrouwengilde. Tot slot bracht zij dank aan de da mes die de zaal zo prachtig versierd hadden met o.a. een prachtige kerst boom met daaronder een zeer fraaie, volledig opgestelde kerststal. Hierna gaf zij het woord aan pas toor Loyaard. „Kerstmis", aldus de pastoor, „trekt de mensen. Het is een uitbundige uiting van Goddelijke Liefde. Het is een uiting van de sfeer zoals die er is in het Nieuwe Testament. Uit het Oude Testament leren wij dat het hoogtepunt van Gods schepping de mens was. Doch deze heeft zich ver stout tegen God op te staan en zich willen verheffen tot de troon van God. De mens werd verjaagd uit het paradijs en we zien daarna dat God optrad als een God van grootheid en majesteit. De mensen beschouwden hem als zodanig en bogen zich diep ter aarde. Maar God koos zich een maagd uit, die de moeder zou wor den van Zijn Zoon. Maria, die altijd schitterde in de grootsheid van Gods Natuur. „Ave Maria, gratia plena", zo werd zij aangesproken. God nam de gestalte aan van een kind om zijn lief de te tonen. Als God zich altijd ge toond had zoals in het Oude Testa ment hadden wij Hem niet durven be naderen. maar nu als arm, klein Kind wcL Hij is de Vredevorst, aldus spr., die heeft laten zien dat wij Hem moeten volgen. Wij moeten tot Hem gaan om vrede te vragen. Dat wij mensen mogen zijn van goede wil, die onderling de liefde uitdragen. Vrede vragen aan het Kind, dat zijn armpjes naar ons uitstrekt, aldus de pastoor. De presidente bedankte de G.A voor zijn zinvolle toespraak. Mevi A. PieckFernandes las vervolgen een gedeelte voor uit het boekje vai Jules Supervielle „De Os en de Ezv van de Heilige Stal". Een geestige geschiedenis die bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Het parochiële jongenskoor bracht hierna een drietal liederen ten ge hore o.l.v. mej. L. J. Welter, die de taak van de dirigent mr. H. v. d. Poel op waardige wijze had overgenomen. De heer H. Gordijn begeleidde het koor aan de vleugel. Het middel eeuwse lied „In dulci jubilo (tekst 14e eeuw en tweestemmige zetting 15c eeuw) werd door de jongens gaaf vertolkt. Ook een Catalaans kerst liedje „Rondeel der Herders" op tekst van H. L. Prenen was een lust voor het oor. Dit jongenskoor, dat nu al bijna zeven jaar zijn beste beentje voorzet, verdient alle lof. Nadat mej. A. Wittcman een ge deelte had voorgedragen uit de „Gijs- brecht", n.l. „de Kindermoord", was het pauze. De aanwezigen werden getrakteerd op enkele lekkernijen welke op zeer originele wijze geschikt waren op schaaltjes waar een kaarsje op brandde. Na de pauze droeg mej. Witteman een modern werkje voor: „The gratest show you even saw". Een vi sie op het Kerstgebeuren, gezien van uit onze moderne samenleving, waar voor zij een dankbaar applaus oogstte. Tot slot zong men gezamenlijk en kele kerstliederen waarna de presi dente beide vrouwelijke medewerkers een doos bonbons overhandigde. Nadat pastoor Loyaard de zegen had gegeven ging met uiteen. Met grote blijdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van onze zonen en broertjes NIELS MAARTEN en PETER JEROEN D. J. MAST J. G. MAST— OOSTENBURG ERIK-JAN Katwijk aan Zee, 19 dec. 1960 Boulevard 136 In plaats van kaarten Door een noodlottig verkeersongeval over leed mijn innig gelief de man en onze lieve zorgzame papa, zoon. behuwdzoon, broer, be- huwdbroer en oom, de heer JOHANNES FRANC1SCUS VAN GERVEN Echtgenoot van mevrouw Dimphena Gerarda Schruer op de leeftijd van 38 jr. D. G. van Gerven Schruer Dimphy Han Erik Fam. van Gerven Fam. Schruer Leiden. 21 dec. 1960 Willem Klooslaan 28 De overledene is opge baard in de rouwkapel van het St. Elisabeth- ziekenhuis. Bezoekuren 9—11, 3—4, 6—7 uur. Rozenkransgebed: donderdagavond te 7 u. in de rouwkapel en vrijdagavond te 8 uur in de kerk. De H.H. Uitvaartdien sten worden gehouden zaterdag 24 dec. a.s. in de parochiekerk van de H. Leonardus- (Haag- weg), de gelezen H Mis te 8 uur en de ge zongen xi. Mis van Re quiem te 10 uur, waar na de begrafenis vanuit de kerk te 11 uur op de r.k. begraafplaats Zijlpoort. Hiermede vervullen wij de droeve plicht kennis te geven van het oveilijden van on ze voorzitter, de heer ANTHONIE JANSZE in de leeftijd van 62 jr. Het bestuur van de Boekhorstpolder J. Warmerdam P H. v. d. Hulst H. P. L. Standaert Voorhout. 21 dec. 1960 P. D. Kapsenberg LONGARTS Van Kerstmis tot Nieuwjaar AFWEZIG AFWEZIG tot 9 JANUARI dr H. MULLER CHIRURG Aangeboden: 1000 m. 3 jan.-dec.; 1000 m koude Kas jan.-dec.: 500 m kou de kas jan. dec.; 1009 m. warme kas jan.-dec. Oók in gedeelten. c.v. N. Bak ker Hzn.. R.A.Veen; telef. 01713—-487. 2 Te koop: nieuwe zig- ■ag naaimschine aangebo den tegen verlaagde prijs. Inl. en te zien: Groenen- stein 17, Hazerswoude. H I Wtf zoeken een (1618 jaar) voor onze expeditie- en postafdeling. Aan iemand die aanpakken wil bieden wij een prettige werkkring. I Sollicitaties onder no. 1093 aan het bureau van I I di' blad. Stadsgehoorzaal - Leiden 2e KERSTDAG, 8 uur WTIXY ALBERTI RUDI CARREL 3 JACKSONS DE SPELBREKERS WILLY VERVOORT BUTTERFLIES RIA VALK eu andere «laverende allraclieg Pr. ƒ2.25 tot 3.75. Kaartverk. aan de zaal. Zaterdag 24 en maand. 26 dec. van 123 uur. M. A. M. v. NOORT Doe/ast raat 19 vraagt: WERKSTER voor begin jan. 3 ochten den per week of nader overeen te komen ochtend of middag. GEVRAAGD BROOD- en BANKET BAKKERSBEDIENDE en n BROODBEZORGER Tevens gevraagd een LEERLING voor de banketbakker n Luxe bakkerij P. L. Ahs- mann. Hoge Rijndijk 118. loeiden. 2 Voor de feestdagen: kerstglasballen; kerstglas- figuren, kerstboompieken. ijslametta, zilverslingers, sneeuwvlokken, sneeuw- vellen. sneeuwblokken. kerstboomkaarsen. ster ren met zilverklokken, kaarsenknypers, bind draad. Papierhandel Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. 2 Voor de feestdagen: witte cajsses; houtvorkies; prikkers; gekleurde plas- ticrietjes; ïjslepels; kof fielepels; gebakranden; schaaltjes; kerstkransdo zen; eellofaanzakjes; rood celofaan; zilverpapier; kerstcrépe; kerstvuldoos- ies; kerstzakken. Papier handel Paddenburg, Nwe Rijn 11. 2 Voor de feestdagen: kcrstDapicr. kerstzegels: cellofaanlint. goudkoord; zilverkoord; kerstlint; kerst labels; chenille-ka- bouters- sterrenregen: slangenhoedjes: knalerw ten; Bengaalse lucifers. Alle soorten echte Gouda- kaarsen van zuivere stea rine. Papierhandel Pad denburg, N:euwe Rijn II. 2 Goedkope handnaai machines (Pfaff. Singer. Naumann) 35.-, 45.-; mo derne Singer handnaai machine, "Is nieuw 65.-. Verkoop met garantie. Herenstrant 23. Leiden, tclcf. 32027. Alptien a. d. Riin Abonnementen en adver- tentiën worden aangeno men door: J. L. VAN TOL ZKILM AKERSSTRAAT 19 Mensenvriend, kindervriend, onze vriend. Vriend die aanmoe digt om spontaan iets verbazingwekkends te doen. Iets leuks, iets een beetje gek, zoals je dat kunt doen met vrienden onder elkaar en de mening van «men» je Siberisch laat. «Kijk eens Pap, wat een grote kerstbomenI» Een kwekerij. Een idee: in koopsprijs? Jal «Ikke wil deze!» Kinderen die je aankijken. Gezichtjes vol verwachting. Onbegrensd vertrouwen in vader. «Ikke wil deze». Een exemplaar van 5 meter... Met een boom die met geen mogelijkheid bij ons in de kamer kan rijd ik naar huis, en lach om de verbazing van mensen in andere auto's. Ze kijken. Ze draaien zich om. Ze wijzen. En ik weet, dat ze me echt wel een beetje benijden om mijn auto vol kerstboom, mijn auto vol blijheid, mijn auto vol zingend men selijk geluk. •2 Wij vragen per 2 jan. a.s. een nette winkeljuf frouw en/of hulp in de huishouding. Aanmelden bij; Levensmiddelenbedr. De Koning. De^ kempe- naerstraat 26, Oegstgeest. tel. 23463. 2 Gevraagd bij heer al leen r.k. wed. of juffr. v. m.l voor dö huishouding. Br.' onder no. 9696 bur. v. d. blad. 2 Poedels. Roetzwarte franse 'poedels, pups met stamboom. Lange Raam- steeg 45, Leiden. 2 Te koop aangeboden: een trouwjapon, maat 38- 40, Te bevr.: Oude Singel 140. 2 R.K. Meisje. 20 jaar. zoekt leuke vriendin. Br. onder no. 9700 bur. v.d. bl. 2* Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jo zef. Elk dubbeltje Is wel kom, giro: 227223. A. A. J. Buys, bouw-pastoor, Leid- schendam. y Te huur zonder chauf feur nieuwe Renault Dau phin e. Voor vacantie en weekenden. Loopt 1 op 17 Sigarenmagazijn Uljee. Schoolst! aat 47. Voorscho- I ten. tel. 2755. y Spoed. Wie wil mij in ae oenten uren komen hel- K;n in mijn huishouding? evr. Den BoerZweve- rink. Van Assendelftstraat 16, Oegstgeest. 2 Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes Opel, Simca. V.W. en D.A.r. Bierman's Automobielbedrijf. Oude Singel 66. Leiden, telef. 34403. J van Scnie. Rijndijk 111, Hazerswoude tel. 552. ten 60.50, maten 57x79x 184; legkasten 66 50 5- vaks 42x79x184. Gegaran deerd 1ste klas timmer werk, ook andere maten of modellen. Spec, adres voor kasten. „De Timmer- winkel" Uiterstegr. 168. Automobiles Citroen Stadionplein 26-30 Amsterdam Volwassen vierdeurs gezinsauto - verwarming - roldak - uit- neembare stoelen - voorwielaandrijving dus uitmuntende weg- ligging - unieke 2cv vering - luchtgekoelde motor - minimale onderhoudskosten gegarandeerd door All-In contract - benzine verbruik 1 op 18 - hoge inruilwaarde. 2cv f4.185 -2cv luxe 2 ramen f4.450 -2cv luxe 3 ramen f4.675 Luxe uitvoeringen met semi-automatische koppeling. Grammofoonplaat voor 36 cent, met het bekende liedje van Annie M. G. Schmidt op muziek van Paul Chr. van Westering l Stuur een briefkaart met 36ct extra postzegels op de adreszijde of koop het bij de Citroen Agent y Stofzuigers v.a. f 115,- By aankoop van een nieu we geven wij t 25,- voor uw oude. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3. Leiden. 2 Een nieuw bed, een kwestie van vertrouwen! De grootste sortering te- 6en de laagste prijs, bij: 'e Kleine W:nst, Haar lemmerstraat 51. Leiden 2 Voor de feestdagen: Kersttafelkleden; kerstlo pers; kerstservetten; kerst druppelvangers; tafelda mast; witte punaises: ta- felkaarsen; kandelaars; kerstklokken; menukaar ten; fruitschalen; fruitser- vetten; ijspegels; klokguir- landes; prima speelkaar ten. Papierhandel Padden burg, Nieuwe Rijn li. y Te koop aangeboden: de Kath. Encyclopaedic (laatste uitgave) 20 delen (niet compleet) nieuw; wringer met box. kleine haard. T.e.a.b. Witte Sin gel 76, Lelden. 2 Voor de feestdagen: kerstrozen; kersthulst; kersttulpen; pepers; mos; paddestoelen; binddraad diamantine; goudbrons; zilverbrons; sterretjes; aoudinkt; zilverinkt; tu ben lijm; kleefpasta; gom; plakkaatverf; waterverf- penselen; kwastjes; ge kleurde punaises. Papier handel Paddenburg, Nieu we Rijn 11. Gevraagd: NET MEISJE voor hele dagen, in jong gezin. Aanmelden: heden avond tussen 7 en 8 uur Rijnkade 16a. 2 Leert DA.* rijden Eenvoudiger. goedkoper In. bi) Gebr van Ulden. L).A.F.-dealer. Verdamstr tel. 23041. ■PtpH

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5