HARTEVELT kerst expositie J cJho, I een kostelijke oude Héél veel merken zijn er HARTEVELT is fijner! VROOM DREESMANN Met een vloed van onbetaalde rekeningen in het kielzog opgeborgen in 't gevang Het verwarmde en verlichte hondehok en de luxe woonwagen staan nog op de boerderij in Loosdrecht. Een lawine van onbetaalde rekeningen ligt op- de tafel van de officier van justitie en de man, die achter dit alles staat, zit in het Utrechtse huis van bewaring na te dromen over zijn „mooie" avonturen. Hans Boudewijn George Tjabbo Lennart Alexander Sch. 22 jaar oud, zoon van een welgesteld kunststoffenfabrikant woonachtig in Bonn - zijn moeder woont in Zuid-Frankrijk - heeft een vlotte hand van uitgeven. Voordat de jongeman zich in Loos drecht vestigde moesten zijn ouders hem al eens voor enkele tienduizen den uit de knoei helpen. Huid verkocht voordat... Begin van de huidige misère was de lokkende anderhalve ton, die grootmoeder hem volgens testament in het vooruitzicht had gesteld, toen zij in 1959 overleed. De aard kennen de van haar kleinkind had zijn in het testament de bepaling op laten ne men, dat het geld hem pas op zijn 25ste jaar ter hand mocht worden gesteld. Geen nood. Voor f 33.000, verkocht Hans zijn recht op 53.000 van de er fenis aan een Hagenaar. In termijnen, die geen gelijke tred konden houden met de uitgaven van het spilzieke jongmens werd het geld gefourneerd Een auto, vele kostuums in alle kleu ren, van conventionele tot de meest vooruitstrevende snit, waren al gauw zijn eigendom. Dure hotels, luxueuze reisjes, soupertjes e.d. kwamen veel vuldig in zijn agenda voor. De 33.000 gulden waren alras opgesoupeerd. In kasteel „Oud-Wassenaar" ging me- Legaat van $100.000 voor Residentie Orkest Een reeds in 1944 gedane belofte van prof. ir. Jan van den Broek, dat hij in zijn testament het Residentie Orkest wilde begunstigen is een dezer dagen gestand gedaan. Prof. ir. in leven hoogleraar aan de universiteit tan Michaigan (VS) was een groot muziekliefhebber. In zyn testament, dat 23 februari 1956 werd geopend gepaalde prof. Van den Broek, dat na de dood van zijn echtgenote -iet Residentie Orkest begunstigd mocht worden. Mevrouw Van den Broek overleed enkele uren na haar man. Het legaat bedraagt 50.000 dollar. Eenzelfde bedrag zal nog eens uit gekeerd worden als andere in h« testament genoemde personen zul len zijn overleden. De verkregen gelden zullen be stemd worden voor de „Stichting professor Jan van den Broek-fonds". De revenuen van het kapitaal zul len ten goede komnn aan de „Ver eniging Vrienden van het Residen tie Orkest", die op haar beurt het Residentie Orkest geldelijk steunt. neer zijn dorst lessen en liet de eige naar met een onbetaalde rekening van 2000 gulden zitten. Het slot van het liedje was een dossier klachten wegens flessentrek kerij en wanbetaling. Toen het gerucht zich verspreidde, dat Hans de Kestdagen wilde gaan doorbrengen in het zonnige (en du re) zuiden, greep de officier van justitie, mr Pitlo, in. In het huis van bewaring zit de jongeman nu op zijn dagvaarding wegens flessentrekkerij ennoging tot oplichting te wachten. ZEER OUDE In dt bandlg» knnpfUt 8."P„ hele liter 0e gehelde gebelde *an Wynand Focklnk (Advertentie) OUDE MAN BIJ BRAND OMGEKOMEN. De 83-jarige alleenwonende heer J. Overwijk uit Bakkeveen is vanmor gen omgekomen bij een felle brand, die zijn afgelegen boerderijtje in korte tijd tot een puinhoop maakte. De vier koeien, drie pinken, twee kalveren en een paard kwamen even eens in de vlammen om. Toen de brandweer arriveerde, stond de schuur al in lichterlaaide en was het vee reeds verkoold. Pas na vijf uren werd het stoffelijk overschot van de bewoner onder de puinhopen in de kelder gevonden. Men vermoedt, dat de oude man van angst in de kelder is gevlucht toen er waarschijnlijk door een ongeluk een begin van brand ontstond. Omdat het boerderijtje zeer eenzaam was gelegen, werd de brand pas laat ontdekt door een buurman. RUSSISCHE MILJOENENORDER VOOR NEDERLANDS BEDRIJF De NV Nederlandse Airconditio ning Maatschappij Gebr. Van Swaay in Den Haag heeft een order ontvan gen voor het maken van een grote airconditioninginstallatie voor een uurwerkenfabriek in Moskou. De or der, waarmee ruim drie miljoen gul den is gemoeid, is half juli in Den Haag ontvangen. Verwacht wordt, dat de installatie, die een capaciteit heeft van 6000 pk, eind februari af geleverd wordt. De voor Rusland te vervaardigen installatie is enige ma len groter dan de grootste installatie in Nederland. De vergunning voor de uitvoer naar Rusland van de beno digde apparaten en machines, van Nederlands en Amerikaans fabrikaat, is inmiddels door de Amerikaanse en de Nederlandse regering verleend. Onderhandelingen over het instal leren ter plaatse met eigen personeel zijn nog gaande. Eerste reactor te Petten is gereed Tweede volgt in 1962 Petten werkt. Het eerste concrete doel van „Reactor Centrum Neder land" is bereikt. De lage flux reac tor is gereed en wordt nu geleidelijk ingeschakeld in de experimenten als aanloop naar de uitvoering van het werkprogramma. Dit werkprogramma is gericht op het verwerven van wetenschappe lijke kennis en ervaring ten behoe ve van vredesdoeleinden op het ge bied van kernreactoren en hun toe passingen, en het ten algemene nut te beschikbaar stellen van deze ken nis en ervaring, alsmede van de ver worven hulpmiddelen in het bijzon der aan Nederlandse ondernemin gen. Het RCN tracht, zoals bekend, dat doel te bereiken door de bouw, in richting en exploitatie van twee re search reactoren. Van de eerste, de LFR wordt het vermogen nu gelei delijk aan tot 10 kw opgevoerd. Met de bouw van de tweede, de hoge flux reactor, die een vermogen krijgt van 20.000 kw. worden goede vor- de ringen gemaakt. Zonder ernstige tegenslag zal deze in de komende zomer kritisch worden en in 1962 op vol vermogen komen. Katwijks organist van 14 jaar geeft concert Tweede kerstdag 's middags om vier uur geeft de 14-jarige Dik van Rijn op het orgel van de Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee zijn eerste con cert. Het programma bevat werken vain Bach, César Franck, Dubois en Jan Zwart. Dik van Rijn is leerling van Wim van der Panne. ★a************************************** Op de 2 étages van de meubelafdeling kunt U genieten van een bijzondere expositie van meubelen en serviezen. Deze zijn gebracht in een omgeving van decoraties en wanddoeken uit onze eigen ateliers. Voor de feestdagen maken wij U attent op enige aanbiedingen uit de vele, welke kunnen bijdragen tot verhoging van de feestvreugde ook bij U I bakken en braden Uit eiqen keuken en banketbakkerij Kerststaven 1,60 Kerststollen met zuivere amandelspijs gevuld 2,75 Kerstkransen, verse roomboter, zuivere amandelspijs 4,- Chipolata kersttaarten met marasquin 5,- 4,- 3.- Chipolatapuddlng met marasquinsaus. Voor 3 a 4 personen 2,40 In roomboter gebraden piepkuiken voor 2 personen. Met de braadjus 6,— „Richard" ons buitengewoon mooie opbouwservies theeservies 1 5-delig 39,75 ontbijtservies 10-delig 33,50 eetservies 24-delig 115,— Elk onderdeel is ook afzon derlijk verkrijgbaar. „Fürstenberg" servies bijzonder fraai porcelein. theeservies 15-delig 75,— ontbijtservies 1 Ö-delig 59,- tafelservies 24-delig 185, Glasserviezen zie onze grote collectie Eigen V D. merk 30-delig gJasservies 29,75 Bekende „Leerdam" glasserviezen. Model Gilda" 32,75 Model „Ada" 49,50 Voor Uw tafel Wit damast tafellaken van veredeld qlanzend Egyp tisch katoen Prachtig gewe ven medaillon patroon 150x300 19,90 150x225 15.,50 150x180 11,90 150x150 10,25 130x160 9,50 Bijpassende servetten 55x55 1,85 Tafelbestek het beschaafde puntfilet. Met onbeperkte garantie. Door en door vjekvrij. 6-pers. casette met messen (golfsnede) 69,75 Bakoven met gasaansluiting en handige draagbeugel. In 2 maten 16,90 - 14,50 Cakeblikken in 4 maten 35 cm. glad of geribd 30 cm. 25 cm. 20 cm. 1.25 1,10 0,95 0,79 Houten deegrol van blank ahornhout met ge lakte handgreep 1,45 Plastic eiersnijder met roestvrije snijdraadjes. Voor dwarse ol rechte schijven 0,59 „Jupiter" vleesmolen zwaar vertind met gesmeed stalen mes en dito schijf. 18,50 Boterkoekvorm met mes en vetbesparende reliefbodem. Diverse maten. Vanaf 0,49 Meelschudzeef voor het regelmatig versluiven van meel en poedersuiker. Erg practisch 0,69 Wonderpan voor het bakken van cake, tulband etc. Van gepolijst alluminium. Met kijkglas en metalen branderplaat. Diverse maten en uitvoeringen. Vanaf 4,75 x- x- x- x- x- x- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X- X X- X- X- X- X- X- X- X X- x- •f Op donderdag 22 en vrijdag 23 december geopend LEIDEN van 9-21 uur. QQQBOOEJnDQnnQDnQn

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4