■J LEKKER 8 Politie stelde hond in arrest SPORT B. en W. antwoordden op vragen van de fracties DONDERDAG 1 DECEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Veekoopman liep fris van de lever Rotterdam-Utrecht in tien uur In tien uur en tien minuten is dinsdag de 33-jarige Mont- foortse veekoopman Cor Hol van Rotterdam naar Utrecht ge lopen. Deze afstand van 65 ki lometer werd door hem afge legd als spontane reactie op *n bewering van een collega op de Rotterdamse veemarkt, dat Hol deze weg nooit in twaalf uur zou kunnen lopen. „Dat zal ik je dan meteen eens laten zien" zei Cor Hol, die er metèen 'n wed denschap van 250 gulden op aanvaardde. Om half twaalf vertrok hij van het veemarktterrein in Rotter dam, op zijn klompen, en tip pelde allereerst naar Gouda, waar hij zijn houten stappers vlug even verwisselde voor een paar gemakkelijke schoenen. Om vier uur was hij in Haas trecht en klokslag zeven uur passeerde hij Montfoort, waar vele supporters hem aanmoedig den en hem een verfrissing wil den aanbieden; er kon alleen 'n kop koffie vanaf. Om twintig minuten voor tien was hij op het Utrechtse Stati onsplein, nadat hij de laatste 14 kilometer in ruim tweeëneenhalf uur had afgelegd. In Utrecht stond zijn auto klaar en met ƒ250.rijker kwam hij voldaan in Montfoort aan. De politie te Delft heeft zich ge noodzaakt gezien tot de arrestatie over te gaan vaneen hond. Het dier is opgesloten in cel no. 10 en zal daar moeten verblijven zolang 't onderzoek naar zijn „schuld" duurt. De hond wordt ervan verdacht in Ambtswoude, onder Delft, achter schapen te hebben gejaagd. Een die renarts heeft hen een injectie gege ven, waardoor de inhoud van de maag naar buiten moet komen. Be vindt zich daarin nu schapenwol, dan is de hond schuldig en zal de eigenaar van het dier aanprakelijk worden gesteld voor de misdragin gen van zijn viervoeter. Klaar-overs bedienen verkeerslichten in Eindhoven In Eindhoven worden op drie we gen verkeerslichten in bedrijf ge steld die door de schooljeugd zelf bediend kunnen worden. De lichten worden bij het aan- en uitgaan van de scholen bediend door speciaal ge- instrueerde verkeersbrigadiertjes, die nu geen gevaar meer op de weg lopen. Ook worden in Eindhoven proeven genomen met een verlichte bak, waarin het officiële verkeerste ken van een schoolkind is opgeno men, dit ter eventuele vervanging van de oude, ijzeren borden, die niet meer zo erg in het oog vallen. van het 'nterlokale verkeer achten b. en w. een spoedige wederopen- stelling van het station Voorschoten gewenst. Uit ingewonnen informa ties hebben b. en w. vernomen, dat in verbanu met de vestiging van nieuwe wijken o.a. Mariahoeve, bij de N.S. het heropenen en creëren van halteplaatsen op de lijn Den HaagLeiden in studie is. Het ligt in de bedoeling het resultaat van deze studie met de zomerregeling 1962 door te voeren. kan een nare en langduri- ge griephoest worden. De 23 genezende bestanddelen van Abdijsiroop (Akker-Siroop) bestrijden het kwaad snél. ONTSNAPTE PSYCHOPAAT AANGEHOUDEN. De Haagse politie heeft dinsdag de 22-jarige J. S. aangehouden, die sinds begin oktober spoorloos verdwenen was. Hij is ontvlucht uit een psy chiatrische inrichting te Eibergen. (Advertentie) Gebleken is dat de man in ieder ge val één inbraak in Den Haag heeft gepleegd. Onderzocht wordt of hij sinds zijn ontsnapping wellicht nog andere strafbare feiten heeft ge pleegd. De Floriade-prijsvraag van het Koningin Wilhelmina Fonds is gewon nen door mevrouw C. M. ZwaakVan Eek te Rotterdam. Zij wist het juiste getal bezoekers van de Floriade (2.715.286) het dichtst te benaderen. De prijs, beschikbaar gesteld door Prinses Wilhelmina, was een wand bord. Elf schaatsenrijders naar Fagernes Onder leiding van trainer Piet Zwanenburg zullen vrijdag elf schaatsenrijders met de Scandina- vië-express naar Noorwegen ver trekken, waar zij zich in't trainings kamp Fagernes op het komende sei zoen zulen voorbereiden. Het zijn behalve de Amsterdam mer Hans Bolweg, die voor eigen rekening reist, de volgende tien le den van de kernploeg van de KNSB: A. Zee (Hoogwoud), D. van Zanten (Kesteren), G. Lourens (Zutfen), W. Bross (Pijnakker), J. Wester (Eer- newoude), R. Liebregs (Vlaardin- gen), K. Renes (Nieuwpoort), H. Hulst (Elburg), Ch. Meeuwisse uit Voorburg en P. Neuvel (Wervers- hoof). Ook H. v. d. Grift, C. J. Kroon en W. de Graaff zullen de training meemaken. Beide eerstgenoemden wonen in Fagernes, Wim de Graaff is reeds op eigen gelegenheid naar Noorwegen gegaan. Begin januari zal coach Klaas Schenk zich bij de trainingsgroep voegen. (Advertentie) VOORSCHOTEN Gemeente zal wisselende onderzocht. T.z.t. zullen hieromtrent cijfers worden verstrekt, busroute bepleiten Als antwoord op vragen van de - n a VVD inzake een voorstel tot stich- KVP-fractie zegg/n b. In w. ondel Het vraagstuk van de kostenver- jij jfl Anrnw/ïnRniA n^rieini bad annex DcïdiTUis en gymnastiek— w.S ^de^Te„dlb=e'e 1 Qfil irtö lokaal zover is gevorderd, dat ver- tingen zal m de loop van 1961 nog wacbt kan worden, dat binnen en- rfS* ?lword?; kele maanden ten voorstel aan de Sim lü,ïïSwfJJSdinB raad 2al worden gedaan. Met het ondernomen om de voorbereiding scbetsontwerp hebben b. en w. zich van de restauratie van het Ambachts- verenigd. nfomenteel kunnen de huis op gang te krijgen. Bij de res- technische adviezen worden inge- tauratie van dit gebouw is gedacht Wonnen. De blauwe tram zal in ok- ruimten te bestemmen tot biblio- tober lg61 vervangen worden door theek- en leeszaal. Gezinsreductie bussen Door opbelfing van de tram voor de levering van water is gezien Iijn komt er grond welke deeIs de aard van de leverantie verdedig- gejegen ]3 jangs de bij de gemeente baar en wordt dan ook al jaren toe- en deels langf de bjj de provincie gepast. De tarieven voor elektriciteit ,n bebeer en onderhoud zijnde we en gas worden vastgesteld naar be- gen Daarom bebben b. en w. zich drijfs-economische normen, waarbij tot G s gewend ^et fct verzoek om geen rekening gehouden kan worden in bet door de Provindale Water- met sociale aspecten. Bovendien is staat ontworpen plan en bestek en Voorschoten verplicht betreflende de de reconstructie van de wegen zo te levering van elektrische energie de verwerken, dat de uitvoering in één Leidse tarieven te handhaven. De band komt. Op antwoord van G.S. huidige winsten van de gemeentebe- wordt gewaclit. drijven zijn i.aar mening van b. en 'rar regeling van het lokale bus- w. niet te hoog. Het afwijkingsrecht vervoer hebben b. en w. zich tot de van 5% t.o.v. de Leidse taneven, NZHVM gewend en inmiddels een wordt gereserveerd voor vernieu- wisselende route bepleit; a de route wingen en is een correctiefactor voor over de Voorschoterweg en b. een gewenste afschrijvingen. Het ver- route over de Leidseweg naar Lei- dient aanbeveling dit afwijkings- den> Hiermede zou een lang gekoes- recht te handhaven. De regeling terde wens voor de bewoners van de verkopen toonkamers zal in studie Leidseweg en de Rijndijk in vervul- worden genomen en in de commis- jjng gaan. Bovendien is de mogelijk- sie voor de bedrijven aan de orde heid besproken een vervoersverbin- worden gesteld. B. en w. zijn van ding Voorschoten-Wassenaar-Den oordeel, dat een subsidie van f 1250 Haag. B. en W. zullen trachten de aan de Mij. voor Toonkunst tegen de meest gewenste oplossingen te ver- achtergrond van de financiële posi- krijgen. tie van de gemeente verantwoord is, ^.ls antwoord op vragen van de zelfs in een minder gunstige nositie. p_ v d a. gaven b. en w. eerst een. B. en W. zijn van oordeel, dat het heel overzicht van de schoolmelk- geen aanbeveling verdient de gron- voorziening. Er blijkt uit dat van de den aan de Molenlaan. die bestemd bijzondere scholen alleen de r.k. ulo zijn voor industrieterrein een andere van de schoolmelkvoorziening ge- bestemming te geven. Daardoor zou bruik maakt. de toch al geringe oppervlakte in- 5X hebben b. en w. pogingen on- dustrieterrein belangrijk worden dernomen om te trachten ook op de verminderd. De gronden nabij de bijzondere lagere scholen de school- Molenlaan zijn gereserveerd voor melk in te voeren, evenwel steeds ambachtelijke bedrijven en nodig bij ZOnder resultaat. B. en w. menen in de sanering van de dorpskern, wan- deze geen nieuwe stappen te moeten neer daar ambachtelijke bedrijven ondernemen. zullen moeten verdwijnen. Uitbrei- pen voorstel tot stichting van een ding van het industrieterrein aan de ZWembad zal helaas enige tijd op Dobbeweg is door G.S. afgewezen. zich laten wachten. Rijksgoedkeuring De gemeente is daarop in beroep ge- js njet te verkrijgen. Daarom zullen gaan bij de Kroon, maar tot op heden b. en w. hun activiteit richten op de is geen beslissing genomen. totstandkoming van een instructie- Antwoord op vragen van de Prot. bad, welk bad zodanige afmetingen Chr. groep. Het is moeilijk om nu zal krijgen, dat het ook dienstbaar met concrete cijfers te komen t.a.v. is aan het gebruik door verenigingen het overzicht van de verhouding en particulieren. Uitgewerkte plan van het aantal scholen en de be- nen voor een prot. chr. bejaarden- hoefte van het ogenblik. De benoef- centrum worden op .corte tijd tege- te aan alg. lager en uitgebreid lager moet gezien. Er zijn ook gevorderde onderwijs wordt door het college in voorbereidingen om te komen tot een het oog gehouden. In 1959 was er r.k. bejaardencentrum. Een derge- nog geen behoefte aan een openbare lijk complex is vervat in het uit- middelbare school. Bij een gehouden breidingsplan Boschgeest. De wense- onderzoek naar openbaar nijver- lijkheid van het plaatsen van open- heidsonderwijs voor meisjes, kwam bare toiletten in de gemeente zal in men tot de conclusie, dat er nog de loop van het jaar 1961 worden geen behoefte bestond. De behoefte nagegaan. aan technisch onderwijs is nog niet Los van de komende reorganisatie IS MIXEN MANNENWERK? u proeft tabak en geen papier! Alleen Roxy combineert edele tabakken met het dunste papier. Door dit ragfijne Elfin papier komt de zuivere smaak van nobele ta bak volledig tot z'n recht. NIEUW „KLAAR-OPEN" PAKJE In 'n wip elk Roxy pakje open! Niet altijd, zegt de gastvrouw, ik mix ook graag. Vooral met Seven-Up. Dat is gemakkelijk en altijd geslaagd! Tinkelend gaat eerst het ijs de glazen in. Wat wensen de heren, een scheut cognac, jonge of oude jenever? En u mevrouw, bessenjenever? Goed zo: sprankelende Seven-Up er bijde glazen hoogeven klinkencheerio op de zorgzame gastvrouw. Op de fijnste longdrinks: met pure, verfrissende kristalheldere Seven-Up! 'N ROXY? JA... GRAAG!

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7