LEIDEN ttOOQ NIVEAU yjni Zakdoek surprises kom er eens kijken bij" Peek&Cloppenbifrg Kamer van Koophandel voor Rijnland bezorgd over vervoersproblemen ZATERDAG 26 NOVEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De laatste zending luchtfoto's gemaakt door KLM aero-carto is binnen. Omdat zij zó boeiend zijn drukken we hierbij drie van de aardigste opnamen der Leidse binnenstad af. Dit Madurodam- se Leiden in vogelvlucht gezien zal de beschouwers al dadelijk de gedachte ingeven, dat de plannenmakers voor nieuwe ver- keers- en wegenschema's het lang niet gemakkelijk hebben. De Leidse raad kan spreken over parallelwegen en noord-zuidver binding, maar Leiden is als een humeurige dame-op-leeftijd, die weinig meer voelt voor ingrijpende plastische chirurgie. De eeuwige strijd van de radicalen en de behoudzuchtigen in alle schone oude steden zal op hoog niveau moeten worden uitge vochten. Op het niveau van de KLM-vliegenier, die deze prachti ge foto's gemaakt heeft. Boven: De omgeving van (links) de Hooglandse Kerk. In het midden on geveer de Kaasmarkt en de Oude Rijn. Links boven De Burcht. Midden: aan knopingspunt is hier (links op het midden) het Zoölogisch laboratorium. Het water op de voorgrond Is de Schelpenkade. De fabriek die van Parmentier. Onder: Ruim zicht op de Breestraat, rechts op de foto. nylons waar muziek In zit 75Qt zee het met bloemen 1.2S ij: bierton lij om tonnen te sparen bierpul m 25 voor een dubbele proost s:|l 11 95c* „Overkoepelend orgaan'" moet moeilijkheden bestuderen Tijdens de ledenvergadering van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland, gistermiddag te Leiden gehouden, werd door enige leden gewezen op het vervoerspro bleem, waarmee Leiden en de om liggende gemeenten te kampen heb ben. Ir. M. G. de Jong wees er als lid van de Vervoerscommissie op, dat bij de vervanging van de trams door bussen niet voldoende aandacht aan deze problemen is besteed, doch dat er op de eerste plaats aan de belanghebbende bedrijven is ge dacht. Hij deed de éhggestie bij de desbetreffende gemeenten er op aan te dringen tot de stichting van een soort van overkoepelend orgaan te komen, dat deze problemen nog eens diepgaand, moet bestuderen. „Het vervoer met de omliggende plaatsen geraakt op de achtergrond en dit leidt tot een ongewenste situatie, zoals men die in sommige plaatsen in het westen al kent", aldus ir. De Jong. Jhr. Z. H. M. van Asch van Wijck vroeg aandacht voor de overvolle treinen op het traject Leiden-Utrecht tijdens de spitsuren. Hij stelde de Kamer voor d< N.S. te verzoeken dit probleem op te lossen door deze treinen uit te breiden met een extra rijtuig tijdens deze uren. Ir. De Jong bracht tevens de ver lichting van de verbindingswegen tussen de gemeenten ter sprake, welke verbinding in vele gevallen abnormaal slecht is. Hij noemde als voorbeelden de verbinding Leiden Katwijk en de nieuwe Warmonder- weg tussen Oegstgeest en Leiden, die zeer onvoldoende verlicht is en een groot gevaar oplevert voor het verkeer. VERKIEZINGEN Een van de belangrijkste punten op de agenda van deze ledenverga dering was de periodieke verkiezing van de leden der Kamer. Alle pe riodiek aftredende leden werden herkozen. Dit zijn de heren S. J. Anes, B. D. Arentshorst, Jhr. Z. H. M. van Asch van Wijck, C. A. Bos, G. J. den Heeten, ir. J. J. G. van Hoek, P. J. van Hoeken, P. A. de Jong, J. H. van der Kloot, C. D. Ligtvoet, W. G. J. van der Linden, E. S. Prins, G. Schrama, W. J. E. Tissing en F. J. E. (Jrlus. Voor de vervulling van de vacature, ontstaan door het bedanken als lid van de heer J. F. van der Meer (groep ver keer), werd gekozen de heer S. A. van Leeuwen uit Leiden. Werktijdverkorting detailhandel. De ondervoorzitter van de Kamer, de heer C. F. Meerpoel, hield een in leiding over de werktijdverkorting in de detailhandel. De winkelslui ting-regelingen hy gemeentelijke verordeningen, waarbij de verplich te halve dagsluiting in de eerste drie dagen van de week valt, voldoet wel, doch door de vijfdaagse werk week van de industrie gaat er een verstoring optreden. De werktijden van het winkelpersoneel dienen dus aangepast te worden aan de industrie en de haudei, aldus de heer Meer poel. Na enige veranderingen in de winkelsluiting, ><als die in het bui tenland zijn toegepast, te hebben aangehaald, vees de heer Meerpoel op de belangen van op de eerste plaats de consumenten, van het per soneel van de winkeliers en van het grootwinkelbedrijf. Spr. gaf voor een werktijdverkorting enige sugges ties, die echter veelal nog op grote bezwaren stuitten. De heer Meerpoel overwoog tenslotte, dat de Kamers mogelijk in de zeer nabije toekomst een bepaalde sluitingsregeling voor de detailhandel kunnen aanbevelen, waarbij men met het resultaat van het vrije spel inzake Je werktijden regeling tussen werkgevers en werknemers in ndustrie, handel en ambacht reeds bij voorbaat rekening kan houden.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3