Foto-Ciné Jan Wolfslag n.v., De heer H. J. Juffermans gehuldigd voor zijn toewijding aan de firma A. P. de Rooy Doorbreken van de C.A.O. miskenning van strijd voor sociale rechtvaardigheid De heer C. A. Volgering gehuldigd bij veertigjarig jubileum DINSDAG 22 NOVEMBER 1960 DE LETDSE COURANT PAGINA Maandag 28 nov. a.a. des avonds te 8 uur in de bo venzaal van „Het Gulden Vlies" Breestraat 125, prijsuitreiking van de fotowedstrijd: „Dit is de foto van de week?' Voor belangstellenden zijn, voor zover nog voorradig, toegangs kaarten aan onze zaak af te halen. Breestraat 123 Haarlemmerstr. 102 Telefoon 21851 Telefoon 32778 RUITEN VAN S.L.F. SNELLER SCHOOIS Koninklijk brons voor 40-jarig dienstverband In aanwezigheid van zijn kinderen werd vanmorgen in het Witte Huis te Oegstgeest. De heer H. J. Juffermans gehuldigd met zijn veertigjarig dienst verband bij de firma A. P. de Rooy, aannemersbedrijf te Oegstgeest. De heer Juffermans die met grote toewijding en plichtsbesef de firma veertig jaar in de beste verstandhouding heeft gediend, werd door de firmanten van dit bedrijf bijzonder hartelijk toegesproken. In die jaren heeft er tus sen de jubilaris en de firma niet alleen een dienstbetrekking bestaan, maar er is op de eerste plaats een sterke persoonlijke band gegroeid tussen werkgevers en werknemer. De manier waarop de heer Juffermans zijn werk heeft verricht en ook xijn plaats in het openbare leven heeft ingenomen, is niet onbekend geble ven bij het gemeentebestuur. Burgemeester H. L. du Boeuff vond het daar om een groot genoegen, dat hij de jubilaris kon meedelen dat HJVÏ. de Ko ningin hem de opdracht had gegeven de heer Juffermans namens haar de eremedaille in brons behorende bij de Orde van Oranje Nassau uit te rei ken. Waarderende woorden Nadat de heer J. A. de Rooy, een van de zoons van de firma, allen welkom had geheten, sprak hij als eerste de jubilaris toe. Hij roemde de heer Juffermans om de grote ken nis bij zijn veelzijdige arbeid. Voor de steun en de adviezen, die de fir ma in die 40 jaar van hem mocht ontvangen, dankte hij de jubilaris. Met een gelukwens voor dit jubileum overhandigde hij de jubilaris een en veloppe met inhoud en tevens een presentje van hem persoonlijk. Voor mevrouw Juffermans, die vanzelf sprekend ook in de hulde deelde, was er tevens een cadeau van de firma. De jongste firmant, de heer A. de Rooy, dankte de heer Juffermans op de eerste plaats voor de waardevolle adviezen, die hij steeds van hem mocht ontvangen. „Uw werk hebt u altijd met grote nauwkeurigheid ver richt en uw eerlijkheid heeft de fir ma veel goed gedaan. Persoonlijk dank ik u heel hartelijk voor alles wat u voor ons gedaan hebt", aldus de heer De Rooy. De heer J. A. de Rooy, oud-firmant, die de jubilaris van het begin heeft meegemaakt en die een grote plaats in zijn hart voor hem heeft ingeruimd spark als laatste van de familie De Rooy de heer Juffermans toe. Hij haalde enige voorvallen op uit het rijke leven van de jubilaris, die naast zijn werk bij de firma ook nog andere functies in Oegstgeest heeft bekleed. Hij was jarenlang hulppostbode er drager bij begrafenissen. Later heeft de heer Juffermans zich echter voor K.A.B. NAJAARSLEDENVERGADERING: Op de najaarsvergadering van de KAB afdeling Leiden kwam 't vlug schrift van de KAB uitgegeven ter verdediging nadere toelichting van 't gevoerde loonheleid ter tafel. De heer K. de Bree lichtte dit vlug schrift nog eens nader toe. In korte trekken komt het pamflet en de toelichting door de heer De Bree in grote lijnen hier op neer: Het werkelijk belang van de werk nemers zal Ixiei gediend worden door een tussentijds openbreken van de CAO's. Ongetwijfeld zal een openbre ken van de CAO's tot gevolg hebben, dat de lonen omhoog zullen gaan. Omhoog? In de situatie van het ogen blik met de gunstige economische omstandigheden ongetwijfeld. Maar wat zal de reactie van de werkgever zijn, als het minder goed zal gaan in zaken ,als de werknemers nu blijk gegeven hebben, dat zij in het geheel geen prijs stellen, hoewel er hard voor gevochten is in voorbije jaren, op een CAO, waarin voor een bepaal de looptijd de arbeidsvoorwaarden zijn vastgelegd en gewaarborgd. Het precedent, dat men gaat scheppen, zo een doorbreking plaats zou vinden, zou rampzalig zijn voor de werkne mer. In feite zal men bij een door breking van de CAO gaan beweren, dat een strijd voor sociale zekerhe den een dwaasheid, een blunder was. In het algemeen belang moet dus openbreking van de CAO's vermeden worden. De wrevel, die in werknemerskrin gen gegroeid is of bewust wakker ge roepen, moet dus bestreden worden. Een gezond overleg tussen de werk nemers en hun vakbond zal verhel derend kunnen werken. Bij de foto: burgemeester H. L. du Boeuff speldt de jubilaris, de heer H. J. Juffermans, de koninklijke on derscheiding op. Naast de jubilaris zijn echtgenote. honderd procent aan de firma ge wijd en voor de wijze waarop hij dit heeft gedaan, dankte de heer De Rooy hem zeer hartelijk. De heer De Rooy besloot zijn toespraak met de wens, dat God hem nog lang moge zegenen. Hij bood eveneens een enveloppe met inhoud aan. De heer Juffermans heeft zich naast zijn werk en de vele andere functies in Oegstgeest ook zeer verdienstelijk gemaakt voor de Katholieke Bouw vakarbeidersbond „St. Joseph, waar voor hij o.a. vertegenwoordiger is voor het Sociaal Fonds. De heer A. J. Schreuder bracht daarom namens de bond de dank over en bood na mens de afdeling een rokertje aan. Onderscheiding. Burgemeester Du Boeuff wees er op, dat de veertigjarige jubilea steeds zeldzamer worden. Hij was daarom zeer verheugd, dat de firma De Rooy hem had uitgenodigd bij deze bij eenkomst tegenwoordig te zijn. Hij wenste niet alleen de jubilaris en zijn familie geluk, maar tevens de firma De Rqoy net zo'n uitstekende kracht. „Wanneer er niet zo'n hechte band tussen u en de firma was gegroeid, dan was u nooit veertig jaar bij de firma gebleven", aldus de burge meester. Namens H.M. de Koningin overhandigde hij hierna de heer Juf fermans de bronzen eremedaille, als blijk van waardering voor het door hem in die veertig jaar gepresteerde. De oudste zoon van de jubilaris, de heer J. -Tuffermans sprak een dankwoord. 's Middags vond ten huize van de familie De Rooy de huldiging plaats door het personeel. Leidse Agenda DINSDAG 22 NOVEMBER HKW Buitengewone ledenverga dering, 8 uur n.m. in „Het Gulden Vlies". KAV- Herensingel Mis voor over leden leden om 7.45 uur in de pa rochiekerk. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Aanvang cursus 20 uur R.K. Lyceum. WOENSDAG 23 NOVEMBER. Kon. Nat. Hist. Ver. Bijeenkomst in het Rijksherbarium, Nonnensteeg 1, 8 uur n.m. Expogé. Lezing: „Hoe leer ik mu ziek waarderen?", 8 uur n.m. in „De Harmonie". St Augustinusver. Ledenvergade ring. „Het Gulden Vlies", 3.30 uur n.m. ARKA. Vergadering en lezing. Rest. „De Vergulden Turk", 8 uur, n.m. Rijksmuseum v. Volkenkunde. Le zing, 8 uur n.m. Leidse Ver. v. Postzegelverzame laars. Vergadering in „Zomerzorg", 8 uur n.m. Mij. voor Nijverheid en Handel. Koffiemaaltijd in „De Vergulden Turk", 12 uur. Stedelijke Leonardos K.A.V. Filmavond in het St. Antoniusclub- huis, 8 uur n.m. DONDERDAG 24 NOVEMBER. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Vervolg cursus 20 uur R.K. Lyceum. Genootschap NederlandEngeland. Lezing in rest. „De Doelen", 8 uur n.m. D.E.V. Tuiniers- en bloemistenver. eniging. 8 uur n.m. in café Aniba. Leidse Assur. Club. Lezing om 8 u. n.m. in „Het Gulden Vlies". K.V.P.-kieskring Leiden. Vergade ring 7.30 uur n.m. in „Het Gulden Vlies". Intocht St. Nicolaas. 1.50 aankomst op het station, waarna ontvangst door B. en W. op het Stadhuisplein. VRIJDAG 25 NOVEMBER. Kyn. Ver. „Rijnland". Ledenverga dering in „Zomerzorg". 8 uur n.m. Leidse IJsclub. Vergadering in „De Vergulden Turk" 8.15 n.m. Contact-commissie Kinderbesch. Lezing in de flmzaal van de Unver- siteit. 8 uur n.m. Universiteit. Herdenking in de Pie terskerk, 4 uur n.m. ZATERDAG 26 NOVEMBER. Ver. Oud-Leiden. Excursie Eerste en Tweede Kamer. 1.15 samenkomst op de Garenmarkt. Clos Leembruggen. Feestavond van het jubileumfonds. 8 uur n.m. in de Stadsgehoorzaal. Tentoonstellingen Lakenhal, grafiek van Chris en Laurent van der Windt (tot 6 dec.). Lakenhal, schilderijen uit inzen dingen voor de Wedgwoodprys 1960 (tot 28 nov.). Filiaal noodkerk Boshuizerlaan Dinsdag 15.30-18.00; donderdag 15- 17 en 19-20.30; zaterdag 14.30-16.30 u. Openingsuren R.K. Bibliotheek Maandag 14.00 tot 17.00 Dinsdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00; 18.30 tot 20.00. Woensdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00. Donderdag 10-00 tot 12.30; 18.30 tot 20.00. Vrijdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00; 19.00 tot 20.30. De ruiten van de grote cen trale der lichtfabrieken te Lei den aan de Langegracht wor den vier maal per jaar ge zeemd door de Cemsto. Tot vandaag gebruikte men daar voor de klassieke ladders, maar thans is een proef genomen met aluminium steigers, die in anderhalf uur tot een hoogte van 32 plus 8 meter kunnen worden opgebouwd. Op deze steigers kunnen acht glazenwassers tege lijk werken. De proef is ge slaagd. De ruiten van de centra le waren sneller schoon dan voorheen. De aluminium steiger waarmee vier torens elk van 32 meter kunnen worden gebouwd werden reeds gebruikt voor het schoonmaken van kerktorens en hoge gebouwen. Zaterdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00. Voor de jeugd: Maandag 16.00 tot 17.00; dinsdag 16.00 tot 17.00; woens dag 14.00 tot 17.00; donderdag 13.30 tot 19.30; zaterdag 14.00 tot 17.00. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. TER AAR Zonder meer beweren, dat de KAB tegen loonsverhoging zou zijn is dus ongegrond. Zal een tussentijdse doorbreking van de CAO, resulterend in 'n loons verhoging, verhoogde welvaart bete kenen? Een vrije loonpolitiek zal ten ge volge hebben, dat de prijzen zullen stagen, en wat de werknemer meer is gaan ontvangen, gaat evenredig weer uit zijn handen. De werknemers zullen de konse- kwenties wel onder ogen moeten zien. De KAB heeft in het afgelopen jaar een vrijere loonpolitiek voorgestaan. De resultaten zijn niet uitgebleven: meer dan 300 collectieve arbeids overeenkomsten werden verbeterd; de positie van de laagstbetaalden werd sterk verbeterd; er wordt volop gedokterd aan een verkorte werk tijd. Er is nog te veel te doen, buiten een algemene loonronde, met de niet denkbeeldige en principiële bezwa ren en gevaren. Betekenen winstdelingsregelingen, aandeel in de investeringen, door voering van de verkorte werktijd, geen reëele welvaartsverhoging meer? De heer De Bree wees er verder nadrukkelijk op, dat de teleurstelling van velen over het loonheleid alle grond zal missen, as men gebruik maakt van het contact met de vak bond en men de zaken, zoals ze lig gen onder ogen durft te zien. Het verslag van de laatste verga dering werd voorgelezen door de 2e secretaris, de heer A. Mol. Vermel denswaard is dat de notulen nog wa ren samengesteld door de onlangs overleden secretaris, de heer C. van Leeuwen. Na voorlezing van het ver slag, werd de overledene met een enkel woord door de voorzitter her dacht. De begroting voor het jaar 1961, sluitend op een bedrag van 7500. werd na bespreking en toelichting door de penningmeester, de heer J. van Hees Jr., door de vergadering goedgekeurd. De vacatures in het bestuur ont staan door het overlijden van de heer Van Leeuwen, bedanken wegens fa milieomstandigheden van de heer Th. De Wilde en het heengaan van de heer A. Mol, die lid is geworden van de afdeling Oegstgeest, zullen in de toekomst worden opgevuld door de heren H Tooten, A. Kluts en P. Gor dijn. Deze heren, alle candidaten van het bestuur, werden met aller in stemming door de vergadering ge accepteerd. De voorzitter wijdde een kort woord van dank aan degenen, die nu heen gegaan zijn en in het verleden hun beste krachten aan de KAB afdeling Leiden hebben geschonken. Na de rondvraag, waar nog een druk gebruik van werd gemaakt, sloot de voorzitter de vergadering. Koninklijk goud voor Arti's voorzitter „Met muziek door het leven" zou de spreuk van de heer C. A. Volge- ring, de voorzitter van Arti, kunnen zijn, een man die vanaf de oprich ting van deze vereniging lid en be stuurslid is geweest en sinds 1932 de voorzittershamer hanteert. Wie Arti zegt, denkt direct aan de heer Volgering, die bij zovele gelegenhe den, namens de vereniging het woord heeft gevoerd en die in al die veer tig jaren zovele malen voor de ver eniging op de bres heeft gestaan. Om zijn verdiensten in het licht te stellen was maandagavond een klein aantal genodigden in het paro chiehuis bijeen, waar Arti, compleet met drumband, de jubilaris en zijn gezin een hartelijk welkom toeblies. De heer Van Dijk uit Lisse, secre taris van de R.K. Bond van Muziek gezelschappen in Zuid-Holland, fun geerde als voorzitter op deze avond. Als eerste spreker voerde burge meester B. J. Hogenboom het woord namens het gemeentebestuur. U hebt aldus de burgemeester, op vele re cepties en bij vele gelegenheden het woord gericht tot anderen, nu rich ten anderen het woord tot u. Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit, maar nu hun lichtstralen. Arti bestaat 40 jaar, maar u bent de enige, die al die 40 jaren bestuurs lid bent geweest van deze vereni ging. Het gemeentebestuur is ver heugd dat u de leiding hebt van de ze vereniging, waarop wij trots zyn. In de afgelopen jaren hebt u de vereniging gestalte gegeven, uw rus tige manier van werken en uw be zonken oordeel hebben u daartoe in staat gesteld. Namens het gemeente bestuur breng ik u daarvoor harte lijk dank en het verheugt mij dat ik namens H.M. de Koningin aan u mag overhandigen de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Nadat onder applaus de burge meester de jubilaris de onderschei ding op de borst had gespeld, sprak pastoor J. v. d. Hoeven namens de parochie. „Niemand zal u deze onderschei ding misgunnen, heel de parochie juicht mee omdat u dit hebt ver diend. Nog vele gelukkige jaren in gezondheid". De heer Van Dijk vertelde van de vele werkzaamheden die de heer Volgering voor de Bond en de Fe deratie heeft gedaan en dat alles in het belang van de muziek. Uw lid maatschap van de Culturele Raad in de provincie vraagt bijna al uw va kantie, ontzettend veel van uw vrije tijd geeft u voor al deze arbeid en daarom is deze onderscheiding ten volle verdiend. De bondssecretaris onverhandigde aan de jubilaris en zijn echtgenote een geschenk. Voor de vereniging voerde de heer A. J. Wassenburg het woord. „Toen men u in 1920 bij de oprichting tot penningmeester koos, wist men, dat uw heldere geest u hiertoe in staat stelde. Na uw verkiezing tot voor zitter in 1932 heb ik u leren kennen als iemand van wie veel valt te le ren. Van uw redenaarstalenten heb ben we al zovele malen kunnen ge nieten en wanneer er eens iets was in de vereniging was u altijd de man, die er bij moest komen om de zaak heel te houden. Voor al dit werk Burgemeester B. J. Hogenboom (rechts) speldt de voorzitter van Arti, de heer C. A. Volgering, het koninklijk goud op de borst. (Foto Ruiterman) willen wij u danken. Een foto van dit feest gemaakt zullen wij u aan bieden als blijvende herinnering". Mevrouw Volgering kreeg bloemen. De penningmeester van de Bond, de heer Weyers, sprak als vriend en hij wees er op, dat het geschonken goud in overeenstemming was met het hart van deze bondsvoorzitter. Dankwoord voorzitter Volgering De heer Volgering was overrom peld door zovele blijken van sym pathie en waardering. Allereerst wilde hij dank brengen aan God, die hem al die jaren de kracht en de talenten had gegeven om dit werk te doen. Daarna dankte de jubilaris H.M. de Koningin voor de hoge on derscheiding hem verleend en de burgemeester voor het werk dat door hem daarvoor was gedaan. Voorts dankte de spreker het gemeentebe stuur, vertegenwoordigd door de bei de wethouders voor de steun die Arti altijd van hen had ondervon den. Voor de vele wensen en ca deaus sprak de jubilaris woorden van dank tot de heer Van Dijk, de pastoor en alle anderen. Dit keer wilde de heer Volgering in het openbaar zijn vrouw bedan ken, die hem nooit gevraagd had i:i al die jaren, wat hij nu weer moest gaan doen, als hij zaterdags of zon dags van huis moest voor de Bond of de Federatie. Op deze avond wil de hij ook denken aan wijlen de heer Bertus Wassenburg, de eerste voor zitter van Arti, met wie hij in de eerste moeilijke jaren had samenge werkt. Toen ik begon als penning meester, aldus de heer Volgering, had de vereniging een lening geslo ten van 750.om oude instrumen ten aan te kopen. Ik vond dat als jongeling van 20 jaar een hele last voor de vereniging. Maar alles is goed gelopen en nu hebben we een mooie vereniging, die geheel ten dienste wil staan van de gemeen schap .Het allermeest nodig in zulk een vereniging is een goede geest ven samenwerking. Elke partij, die moet worden geblazen, hetzij klein of groot, is nodig om de muziek te volmaken en de zelfwerkzaamheid der leden is een eerste eis voor het slagen. Daarom hoopte de voorzitter op de ijver van alle leden voor het schone doel, het maken van muziek. Na de afscheidsmars, geblazen door het corps, kon men de onderscheiden voorzitter complimenteren.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 6