„St. Bernardus" wacht op toestemming van G. S. voor bouw van lichtinstallatie REvisie op televisie Het West-Nederlands Symphonie-orkest concerteerde in Ger. kerk te Sassenheim Chefarine.,4 DINSDAG 15 NOVEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 HAZERSWOUDE „St. Bernardus" wil in Hazerswou- de een lichtinstallatie bouwen. Vol spanning wachten bestuur en leden van deze R.K. sportvereniging op een schrijven van het gemeentebe stuur van Hazerswoude. Hierin na melijk hoopt men het besluit van de gemeenteraad bevestigd te zien door G.S. van Zuid-Holland, dat de sport vereniging een renteloze lening van 9000 kan aangaan met de gemeente. Wie het aan de Rijndijk gelegen sportterrein passeert, vraagt zich wel licht af, waarom St. Bernardus een lening wil sluiten. Zeker, er is een kleedgelegenheid, die aan bijna alle moderne eisen voldoet en het terrein zelf, de tijdens wedstrijden hinderlijk zijnde sloten buiten beschouwing ge laten, ligt er behoorlijk bij voor een onderafdelingsclub. De afrastering kan er ook nog mee door. De training Maar toch ontbreekt iets belang rijks. Vele jaren lang hebben de le den op verschillende plaatsen ge traind. Naast hun bezigheden in ver schillende zalen in de Groenendijk, die of ten slotte niet beschikbaar wa ren of niet voor een voetbaltraining geschikt bleken, was men dus weer genoodzaakt zijn heil te zoeken op een veld. Gezien echter het feit, dat men in de avonduren geen licht be schikbaar heeft, is het vanzelfspre kend een onoverkomelijke handicap. Vooral dank zij het initiatief van de voorvechter, de heer H. van Wijk, werd op de jaarvergadering in juli jl. besloten tot aanleg van verlichting over te gaan. Dodh, zo werd geop perd, met welke financiën?. Omdat de vereniging, die ongeveer 160 leden telt, dit onmogelijk bekostigen kan uit eigen kas en de opbrengst van de voetbaltoto geenszins reden tot grote vreugde biedt, heeft men zich ten einde raad tot het gemeentebesuur HERDENKINGSDIENST DOKTER DE BRUYNE Na een stille begrafenis in Leider dorp werd zaterdagmiddag in de Zuiderkerk te Leiden het overlijden van de zeer geliefde huisarts dokter Jan de Bruyne herdacht. De belang stelling voor deze bijeenkomst was van zulke afmeting, dat velen met een staanplaats in de kerk genoegen moesten nemen. Ds. H. A. Wiersinga, predikant in bijzondere zendings- dienst, huisvriend van de familie De Bruyne, leidde de dienst. Onder de belangstellenden bevonden zich vele collega's en patiënten van de over ledene. Dominee Wiersinga nam de berg rede met zaligsprekingen tot tekst en vervolgens de woorden uit het evangelie van Johannes: Uw hart worde niet ontroerd; gij gelooft in God, gelooft ook in Mij. In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen. De predikant" zei dat de overledene door de zaligsprekingen ten voeten uit wordt getekend. God heeft het bij deze zachtmoedige mens, die niet onverschillig stond tegenover het lot van anderen, altijd moeten doen. Het leven van dokter De Bryne is altijd gericht geweest op de andere. Zijn patiënten wisten, dat zij in hun huis arts en huisvriend iemand hadden op wie zij konden steunen. Hij vond het doen van huisbezoek heerlijk, ook als een van zijn patiënten in het zie kenhuis was opgenomen, kwam hij een hand drukken en een bemoedi gend woord spreken, hoewel de me dische zorg aan anderen was over gedragen. Hij gaf zich ten volle aan zijn patiënten geheel in overeenkomst met de woorden: Het is zaliger te geven dan te ontvangen. Rangen en standen bestonden voor hem niet. Na afloop van de dienst maakten velen van de gelegenheid gebruik de kinderen van wijlen dokter De Bruyne deelneming te betuigen. LEIDERDORP JAARVERGADERING IJSVERENIGING „IJSSPORT" Op deze vergadering gisteravond gehouden in het Dorpshuis consta teerde de voorzitter, de heer W. Hendriksen, in zijn openingswoord met groot genoegen, dat de belang stelling voor de jaarvergadering jaarlijks toeneemt. Na een welkom aan de leden en de afgevaardigden van de ijsvereniging uit Warmond deelt hij mede, dat er dit jaar weer het een en ander is gebeurd. Hij dankt in de eerste plaats de burge meester en het gemeentebestuur voor de medewerking inzake een nieuw cantinegebouw. Het bericht waarin gemeld is, dat burgemeester Van Diepeningen tot voorzitter is gekozen van de Kring Zuid-Holland van de KNSB heeft hij met vreugde vernomen omdat daaruit blijkt, dat de burgemeester veel voor de schaatssport voelt. Hij hoopt, dat dit seizoen meer gelegenheid zal bie den om van de weer verbeterde baan, nu uitgerust met 'n definitieve verlichting, gebruik te maken dan in voorgaande seizoener waarin de baan slechts 4 dagen kon worden opengesteld. Uit het jaarverslag bleek, dat toch nog het baankampioenschap voor de leden gehouden kon worden. Het verslag van de penningmeester meldde aan inkomsten 2432,20; aan uitgaven 1819,-. Zen batig saldo al dus van 613,20. De kascommissie brengt verslag uit. De nieuwe kas commissie zal bestaan uit de heren J. v. Velzen en H. Hendriksen. Hier op volgde de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heren J. v. d. Hulst en C. v. Velzen. Door de ver- ge wendt. In de mausvergadering van enkele weken geleden werd het voor stel van B en W met 6 tegen 5 stem men aangenomen. De toekomst „Wij kijken", zo bevestigde voor zitter Straver, „naar de toekomst. Wanneer op ons verzoek welwillend wordt beschikt, dan kunnen we niet alleen onze huidige eerste-elftal spe lers op verantwoorde wijze conditie, techniek, balinzicht en dergelijke bij brengen, doch vooral ook de jeugd opkweken. Onder leiding van een goede oefenmeester zullen we probe ren om viia training, aankweken van teamgeest en opvoeren van meer en thousiasme voor onze club „St. Ber nardus" te voeren naar een hogere trap op de lange voetballadder." Naast de aanleg van de lichtinstal latie wordt beoogd de afrastering van het terrein te verbeteren en de kleed gelegenheid een moderner aanzien te geven. Deze plannen, natuurlijk nog allemaal onder voorbehoud gezien het resultaat van de beslissing van Gede puteerde Staten. „Wij hopen echter," aldus de voorzitter, „dat bij eventuele instemming van gedeputeerden wij zo spoedig mogelijk onze plannen kunnen verwezenlijken. Maar nog meer is ons de vrewachting toege daan, dat alle spelers van onze voet balver. zullen beseffen, dat zij lid zijn van een cluib, hetgeen gezien het doel ook enkele consequenties met zich brengt. De meeste leden hebben ge smeekt om een goede oefengelegen heid, laat ze dan ook tonen dat ze de inspanningen van het bestuur waard zijn. Immers, op de wijze zoals het nu gaat, komen we nooit vooruit en zul len we de vierde klas als een onbe reikbaar Walhalla moeten beschou wen." Woorden die zeker een over peinzing waard zijn. beroemde genees middelen tablet doen wonderen tegen pijnen en griep. (Advertentie) Vernieuwing van Limburgs vliegveld vraagt 1 miljoen Grote campagne met vele attracties Voor een groot aantal vernieu- wingen op de luchthaven Zuid-Lim burg te Beek wordt een bedrag van één miljoen gulden gevraagd. De noodzakelijke voorzieningen op dit vliegveld zijn o.a. een nieuwe baan met een moderne verlichting, de aanschaf van brandweermateriaal en de bouw van een brandweer- loods, kantoor- en douanegebouwen en een grote hangar voor vliegtui gen. Het benodigde bedrag kan worden verkregen door een lening. Voor rente en aflossing zal echter een jaarlijks tekort zijn van 125.000. G. S. zullen nog beslissen over de gevraagde bijdrage. De stroom reacties op de uitnodi ging va nonze TV-recensent is nog niet opgedroogd. Mevr. J. C. Prins-Buis is het vol ledig eens met de uitspraak van Jo Vincent. De „zingmeisjes van de lichte muze" zijn in géén geval zan geressen. „Zuden we niet eens, voor al wat de TV betreft, een trapje ho ger kunnen staan?" Mevr. R. Vork-Van Amsterdam uit Oude Wetering heeft de indruk, dat mevr. Jo Vincent een beetje jaloers is op het succes van zangeressen als Greetje Kauffeld. Zo'n jong meisje ziet er dan ook altijd leuk uit. Maar haar stem doet mevr. Vork niets, evenmin als die van Rita Reys, om over Sarah Vaughan en Ella Fitzge rald maar te zwijgen. Sprekend over de TV-kritiek zelve vraagt mevr. Vork zich af waarom altijd wordt ge schreven, dat Peter van Kampen zo ernstig kijkt. „Die dik-omrande bril doet het hem, voor het overige is hij zachtmoedig en aardig." „Wat ben ik het dikwijls oneens met die TV-re censent", schryft ze. „Wat ik mooi vind kamt hij de andere dag in de krant af, wat hij mooi vindt, vind ik waardeloos." De heer M. G. van Zoen uit Sas senheim schrijft :Een onbekende mag dan schrijven: laat Jo Vincent dan maar eens Mylord zingen,laat Co.rrie Brokken of Greetje Kauffeld dan proberen eens 'n aria ten beste te geven. De heer G. H. v. Winsen uit Lisse hoopt dat Mieke, Annie, Greetje en al die anderen, alle muziekliefheb bers nog jaren met hun liedjes zul len verwennen. Naar zijn smaiak doen de hoogste noten van een zangeres in het Concertgebouworkest denken aan de Amsterdamse tram, die zich door een wissel probeert te wringen. Hare Majesteit bezocht foto-tentoonstelling H.M. de koningin heeft gistermiddag in museum Fodor te Amsterdam de foto-tentoonstelling „Vrouwen van Israël bezichtigd. gadering was candidaat gesteld de heer H. v. Leeuwen, bij de hier voor gehouden stemming behaalde de heer v d. Hulst met 34 stemmen een meerderheid terwijl voor de volgen de candidaat nog twee herstemmin gen nodig waren voor de heer Van Leeuwen eveneens met 34 stemmen als bestuurslid werd gekozen, zodat de heer v. Velzen niet meer in het bestuur zitting neemt. De voorz. dankt de heer v. Velzen voor al het geen deze voor de vereniging heeft gedaan. Als baancommissarissen werden opnieuw benoemd de heren H. A. Hendriksen en L. v. d. Sijs terwijl in de vacature v. Leeuwen, ontstaan door diens opname in het bestuur, werd benoemd de heer J. de Lang Jr. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat de vereniging een onbe kende begunstiger blijkt te hebben. Het vorig jaar werd de vereniging verrast met geëmailleerde richtings pijltjes, die naar de ijsbaan verwe zen. Dit jaar werd de vereniging een electrische kachel aang boden voor de cantine. Hij dankt de onbekende schenker of -ster hartelijk voor dit geschenk. Van de cantinehouder, de heer J. v. d. Ploeg, ontving het bestuur een electrische klok eveneens voor de cantine hetgeen door de vergadering met een hartelijk applaus werd be loond. Van het bezoek aan de ver gadering van de Kring Z.H. van de KNSB werd verslag uitgebracht door de heer v. Velzen en de heer Borst gaf verslag van zijn belevenis sen bij zijn bezqek aan de Kring Sas senheim. De afgevaardigde van Warmond, de heer Van der Voet, voelde zich gedrongen een uiteen zetting te geven van de moeilijkhe den om een goede voorzitter aan te trekken voor de Kring Zuid-Hol land. Het is voor de Kring zeer be langrijk, zegt hij, een voorzitter te hebben die voor zijn taak berekend is. De verkiezing van burgemeester Van Diepeningen juicht hij daarom ten zeerste toe. Hierop was men genaderd tot de rondvraag waarin geïnformeerd werd naar EHBO-hulp op de baan. De voorz. kon hierop geruststellend antwoorden. Alles wat hiervoor no dig is, is aanwezig. De suggestie voor een telefoonaansluiting zal be keken worden. Opnieuw komt ter sprake de splitsing van de banen voor kunst- en hardrijders. Het be stuur vindt dit een moeilijke kwes tie, maar de heer Borst komt dan met een voorstel, dat mogelijkheden biedt en nader uitgewerkt zal wor den. De afgevaardigde van Warmond dankt voor de uitnodiging voor deze vergadering en hoopt ook de afde ling Leiderdorp op de jaarvergade ring te kunnen begroeten. Hij deelt mede, dat de omliggende plaatsen hun jaarvergadering op vastgestelde weken in november houden. In ver band hiermede zal de jaarvergade ring van Leiderdorp voortaan in de tweede week van november plaats vinden. Er was een geanimeerde gratis verloting tot besluit. Geboren: Cornelis Chr. A. z.v. B. Vreeburg en W. P. Woogt; Gerrit J. z.v. G. v. Driel en A. v. d. Kooij. Getrouwd: F. A. v. Leeuwen 20 j. en L. Keijzer 19 j. Overleden: Chr. M. Nijs 70 j. e.v. H. F. Dabroek; W. v. Alphen 71 j. WASSENAAR Wielrijder dodelijk verongelukt Op de Rijksstraatweg, op de over steekplaats voor wielrijders ter hoog te van de Maaldrift is maandagavond omstreeks kwart voor 6 de 43-jarige S. L. van Dam uit Wassenaar dode lijk verongelukt. De man keerde per bromfiets van zijn werk in Leiden terug naar Wassenaar en werd op de oversteekplaats gegrepen door een uit de richting Den Haag komen de bestelauto, bestuurd door de G. uit Amsterdam. Van Dam was op slag dood. De autobestuurder treft geen schuld. De politie verzoekt ge tuigen zich te melden op telefoon nummer 3333. NOORD WIJK INTERESSANTE LUSTRUMSHOW VAN „KLEIN AVIFAUNA" Zang- en kleurenspel „Klein Avifauna" opende gister avond in „De Zeeleeuw" te Noord- wijk een vogelshow, de viering van haar eerste lustrum waardig. Wie de ruime, rustig verlichte zaal bin nentrad waande zich in een paradijs achtig lustoord, waar honderden fraai getinte tropische vogels, kleur- kanaries, harzers en waterslagers wedijverden met langgerekte trillers, vrolijk gekwinkeleer en gezellig ge kwetter. Enthousiast hebben de leden van deze Noordwijkse vogelvereniging aan de voorbereiding en opbouw van deze lustrumexpositie gewerkt. Zij zijn er in geslaagd alle vorige shows te overtreffen, zoals ook wethouder De Geus, die de opening verrichtte, met voldoening constateerde. Bewonderenswaardig was de rus tige, maar niettemin bijzonder smaakvolle entourage van de show, waarvan het centrum werd gevormd door een fraai parkje met een mo len en een handig geïmproviseerde vijver voor de rondwaggelende kost bare Carolina- en Mandarijneenden, die door de gravin van Limburg Sti- rum ter opluistering beschikbaar wa ren gesteld. Uitstekend verzorgde volières en vluchten flankeerden de honderden voorbeeldig ingerichte kooien. De tentoonstelling werd gecomple teerd met een stand van de vogel handelaar Vlieland uit Leiden voor zien van voeder, kooien en vogel- literatuur, verder de prijzentafel en een schat van prijzen voor de verlo ting. Liefhebbers kunnen op deze expositie genieten van honderden prachtige vogels, de elite van de Noordwijkse vogelhouders. De voorzitter, de heer J. Zwager man, dankte wethouder J. de Geus voor de spontane wijze waarop deze zich bereid had verklaard deze vo gelshow te openen. De moeilijkheden waren deze keer niet gering geweest, maar spr. meende te mogen vaststel- Mariëtte van Vijk doortastend en onverstoorbaar soliste Het West-Nederlands Symphonie- orkest, dat allerwegen het land tus sen de provincie-centra met échte concerten vereert, speelde gister avond in de Gereformeerde kerk te Sassenheim (nog altijd de beste con certzaal ter plaatse). De program ma's, die dit orkest in klank omzet, zijn welbewust op die toch altijd unieke bedieningen afgestemd. Voor zo'n enkele keer kan men zijn pu bliek toch niet met al te onbekende werken benaderen. Sam Swaap leidde de te spelen muziek op smeuïge wijze in. Zulke toelichtingen, noodzakelijk onvolle dig als ze zijn, hebben, naar we me nen slechts een aandacht-richtende betekenis. De waarde ervan is veel meer psychologisch dan instructief. De wat heterogene, niet constante samenstelling van dit orkest, be staande uit een aantal oudere mu sici en overwegend, jonge bijna of geheel afgestudeerde conservato rium-studenten veroorzaakt enkele, denkelijk wel onoverkomelijke be zwaren. Het moet wel uiterst moei lijk zijn, onder deze omstandigheden een volkomen afgewogen, van onre gelmatigheden vrije klank te berei ken. len, dat deze lustrum-expositie er zijn mocht. In het bijzonder begroette hij de heer J. Broekhuizen, hoofdbestuurs lid van de Ned. Bond van Vogelver enigingen en de afgevaardigden van de plaatselijke zustervereniging „Vo- gellust", de Kolibri, en de vogelver enigingen uit Katwijk en Leiden. Dank bracht hij aan gravin Van Limburg Stirum en de heer Tappen- beck voor de verleende medewer king, aan de heer Q. van Os die een greep in zijn plantencollectie had ge daan, de heer Hillebrands, die uit „Aquarium Natura" terraria beschik baar had gesteld, de Noordwijkse middenstand die op vorstelijke wij ze prijzen had gegeven en de ten toonstellingscommissie, die voor deze show bergen werk had verzet. Velen bezochten gisteravond reeds dit vogelparadijs in „De Zeeleeuw". Van vandaag tot en met maandag zal het dagelijks van 's morgens half tien tot 's avonds elf uur te bezichtigen zijn. Pr ij zen winnaars: klein tropisch 0.K. 1. J. Wassing tevens mooiste vogel tentoonstelling; 2. J Zwager man. Klein tropisch E.K. 1. E. Ver mond. Groot tropisch O.K. 1. C. P. Glasbergen; 2. idem. Groot tropisch E.K. 1. F. V. Deuren; 2. C. P. Glas bergen. Kwartels O.K. 1. C. P. Glas bergen; 2. v. d. Ham. Kwartels E.K. 1. C. P. Glasbergen, 2. idem. Aga- pornis O.K. 1. J. J. Thijssen, 2. idem. Agapornis E.K. 1. J. J. Thijssen, 2. idem. Niet genoemde soorten O.K. 1. J. J. Thijssen, 2. C. P. Glasbergen. Niet genoemde soorten E.K. J. C. Philippo. Kleur kanaries wit E.K. 1. de Haas, 2. idem. Kleur kanaries wit O.K. 1. J. Scheeling, 2. C. P. Glas bergen. Kleurkanaries E.K. 1. C. P. Glasbergen, 2. N. Glasbergen. Kleur kanaries O.K. 1. N. Glasbergen, 2. Caspers. Jap. Meeuw wit E.K. 1. C. P. Glasbergen, 2. idem. Jap. Meeuw wit O.K. 1. C. P. Glasbergen, 2. J. J. Thijssen. Bastaarden O.K. 1. J. J. Thijssen, 2. E. Vermond. Jap. Meeuw bont E.K. 1. C. P. Glasbergen, 2. J. J. Thijssen. Jap. Meeuw bont O.K. 1 J. J. Thijssen 2. v. d. List. KL par kiet E.K. 1. J. H. Philippo, 2. J. J. Thijssen. KI. parkiet O.K. 1. J. J. Thijssen, 2. idem. Zebravink wit O.K. 1. F. v. Deuren, 2. J. W. Thijs sen. Zebravink wit E.K. 1. J. W. Thijssen, 2. F. v. Deuren. Zebravink bont E.K. 1. J. J. Thijssen, 2. E. Vermond. Zebravink bont O.K. 1. Zappeij, 2. C. P. Glasbergen. Papa gaai O.K. 1. J. Scheeling. Watersla gers E.K. 1. J. J. Thijssen, 2. idem. Waterslagers O.K. 1. J. J. Thijssen, 2. idem. Vluchten. 1. J. J. Thijssen, 2. L. W. Thijssen. BEGROTING HEEFT TEKORT VAN ƒ280.000. De begrotingen voor het dienst jaar 1961 van de gemeente Noord- wijk zijn in ontwerp gereedgekomen. Het financiële beeld, dat de begro ting van de algemene dienst geeft, zal in de komende raadsvergadering bij de algemene inleiding nader wor den uiteengezet. Op één enkel punt kunnen b. w. reeds nu de aan dacht vestigen, dat de begroting een tekort aangeeft van ƒ280.000, waar voor momenteel geen dekkingsmid delen voorhanden zijn. Tafeltennis. Het junioren a- team van de R. K. tafeltennisvereni ging TOV heeft kans gezien om als eerste in de spannende bekercompe titie uit het strijdperk te treden en wist daardoor beslag te leggen op de beker, beschikbaar gesteld door de NTTB. Nadat dit team winnaar was geworden van de poule wist het in de halve finale WIBO a aan zijn ze gekar te binden en zag zich hier door in de finale geplaatst. De an dere finalist werd het sterke juni oren-team van Batswingers. Voor het TOV-team kwamen uit Th. v. d. Ploeg, A. Wijsman en R. Alkemade. Na een 20 achterstand hielden zij het hoofd koel en wisten zij de stand op 42 in hun voordeel te brengen. De spanning kwam weer terug toen de Batswingers kans hadden gezien de stand op 44 te brengen. In de beslissende wedstrijd ontnam Th. v. d. Ploeg echter alle illusies van de Batswingers door met overtuigende cijfers 216 en 23—21 te winnen, waardoor de overwinning veilig was gesteld. Dat Swaap dit ideaal althans kon benaderen, pleitte voor zijn routine en persoonlijke eigenschappen. Hij bleek ook nu weer in staat tot een bewogen, in alle gevallen geculti veerd spel te inspireren. De opstelling was te veel in de breedte gerekt. Wee merkten op, dat de, alleszins bekwame hout- en me- taalbazers op de uiterste vleugels, ten dele buiten Swaaps invloeds sfeer werkten. Deze omstandigheid gaf tot een aantal onregelmatighe den aanleiding. Frisse kracht. De vertolkingen voldeden stuk voor stuk aan redelijk te stellen eisen, maar, behalve de laatste, van Bartóks Roemeense dansen, waren ze tot in alle finesses gaaf. Het sa menspel vertoonde dan hier, dan daar lichte ongelijkheden en nauwe lijks wat duidelijker merkbare klank evenwichtsstoringen. Maar het beeld als zodanig, de gestalte van het werk was reeds duidelijk kenbaar. De uit voeringen verliepen, zoals dat onder Swaaps directie mocht worden ver wacht, stijlgetrouw. Zo hoorde men een Concerto gros- so van de, op een afstand van twee eeuwen gezien, bijzonder merkwaar dige animator Antonio Vivaldi, een wat scherp, doch overigens wel on derhoudend uitgevoerde vijf-en-ne- gentigste symfonie van Joseph Haydn. Deze tweede Londense heeft ook voor ons nog niets van zijn fris se kracht verloren. Mariette van Wijk, over wier eer ste optreden in Katwijk aan Zee we onlangs schreven, speelde de solo partij van Mozarts pianoconcert K.V. 466, in d-moll. Een door vele ver gevorderde en afgestudeerde pianis ten gekoesterd ideaal, als solist met een orkest te mogen optreden, werd dus voor deze zestienjarige pianiste werkelijkheid. Dat kan tegelijk een bedwelmen de vreugde en een zware beproeving van de zenuwen betekenen. Van het één noch van het ander gaf Mariet te echter blijk. Ze speelde uit het hoofd, doortastend en onverstoor baar de moeilijke partij en onder hield daarbij een nauwlettend con tact met het orkest. Dit laatste was te meer opmerkelijk, daar het orkest door vrij onregelmatige tempi en sterktegraden en een niet zelden dikke klankproduktie geen bepaald geruststellende steun betekende. Dat het resultaat toch bevredigde, was aan Marriettes zekerheid en Swaaps bijeenhoudende energie te danken. Te luchtig. Mozarts eisen zijn buitengewoon hoog. Zeer vaak worden die onder schat. De echte kristalharde en hel dere Mozart-aanslag bezit Mariette van Wijk nog niet. Ook is haar op vatting nog niet sterk en bewust ge noeg. Soms nam ze het te luchtig de zingende romance ergens an ders, in de doorwerking van I, sterk dramatisch op. Toch openbaarde zich juist in zulke gedeelten haar niet geringe muzikaliteit. Dat zij door al les heen zij het nu en dan wat on regelmatig, de vorm handhaafde, wees op een meer dan middelmatige intelligentie. Over het orkest kon den we, met name in het Verrukke lijke rondo, minder geestdriftig zijn. Vooral de finale stokte en brokkel de. We hopen Mariette van Wijk ook nog eens in Schumann of Beethoven te horen. Dat naar aanleiding van enkele in haar spel opvallende eigenschappen. Mariette's knap pe, kwalitatief veelbelovende presta ties werden met dankbaar applaus en een massa prachtige Sassenheim- se bloemen beloond. Het orkest was ten slotte in de vertolking van Bartök's fascinerende Roemeense dansen, om de vrijwel ongerepte, natuurgetrouwe en enthousiaste vertolking, te prijzen. Joh. van Wolfswinkel Scheepsberichten ALCHIBA pass. 15 nov. Kreta n. Is- kenderun; ALGENIB 14 v. Santos n. Buenos Aires; ALGORAB 1 v. Bremen n. Hamburg; BANDA 16 te Bilbao verw.; BLITAR 1 v. Marseille n. Lissabon; BO- NITA 14 dw. Miami n. Charleston; CAR- TAGO 14 v. New Orleans n. Cortes; CONGOKUST 15 v. Bremen n. Ham burg; DIOGENES 14 v. Buenaventura n. Bilbao; EOS 14 v. Tunis n. Philippeville; FORES LAKE t. 1 Reede Suez; FRA- VIZO 15 te Londonderry; HATHOR 14 v. Saloniki n. Hamburg; JOHANNES FRANS 1 te New Orleans; KARA t. verm. 16 v. Suez n. Bandar Mashur; MAASHAVEN 14 v. Takoradi n. Las Pal- Palmas; NEDER EBRO 15 te Suez; PARKHAVEN 14 dw. Bonavista n. Rot terdam; PENDRECHT t. pass. 14 Las Palmas n. Le Havre; PRINSES IRENE 14 t.a. Wellandkanaal n. Hamilton; PRO VENIERSSINGEL pass. 14 Las Palmas n. Emden; RANDFONTEIN 15 te Las Palmas; SCHIEDIJK 15 te Norfolk; SE- NEGALKUST 13 te Takoradi; STATEN DAM 14 v Port au Prince n. Montego- bay; VAN RIEBEECK 14 v. Mombasa n. Beira; VAN WAERWUCK 14 v. Kaap stad n. Douala; WAIWERANG 17 tc Hóngkong verw.; WELTEVREDEN 14 v. Marseille n. Beyrouth. BIJ BOTSING OMGEKOMEN Vanmorgen omstreeks half negen is de 48-jarige mej. M. de Heus op de Lunterse weg onder Barneveld bij een botsing om het leven geko men. Mej. de Heus reed in haar per sonenauto in de richting Lunteren. Bij het passeren van een stilstaande bus, die op de voor mej. De Heus linkerweghelft passagiers opnam, botste een militaire vrachtauto, die naar links uitweek, omdat de chauf feur niet tijdig voor de bus kon stop pen op haar wagen. Mej. De Heus overleed kort na het ongeluk ter plaatse. Haar auto werd ernstig be schadigd.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 9