Verkeerszondaars voor het Kantongerecht te Leiden Negerkinderen naar school in New Orleans KORTE golf Dokier Claudia (212) DINSDAG 15 NOVEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Ondanks het feit, dat hij de plaats waar de provinciale weg onder Al kemade overgaat van een vierbaans- in een tweebaansgedeelte, zeer dicht was genaderd, ging een 30-jarige vertegenwoordiger uit Amsterdam met zijn auto een voor hem rijdende file inhalen met het gevolg, dat hij op het 2 baansgedeelte links van de weg kwam te rijden. Om een botsing met een tegenligger te voorkomen moest verdachte naar rechts uitwij ken welke manoeuvre tot gevolg had, dat een van de auto's in de file niet alleen door verdachte's auto, doch ook door een achterop komende auto werd aangereden en vrij ernstig beschadigd. Hoewel een drietal getui gen verklaarden, dat de aanrijding op het z.g. tweebaans-gedeelte plaats vond en verdachte nogal roekeloos had gehandeld, bleef deze volhouden, dat het hier de 4-baansweg betrof en de door hem aangereden auto zich zelf „klem" had gereden. De getuigen bleven echter bij hun verklaringen met het gevolg, dat de officier, mr. J. A. L. Erada, verdach te's grove fout bewezen achtte en 125.boete subs. 25 dagen eiste. Daar verdachte direct na de eis aan kondigde, dat hij in hoger beroep ging, moest de kantonrechter, mr. W. de Koning, hem verzoeken nog even te wachten op het vonnis, dat werd gesteld op 100 subs. 20 dagen. Na dat verdachte nogmaals hoger beroep had aangekondigd, kon hij de ver- dachten-bank verlaten en wel in te genstelling tot de drie genoemde ge tuigen waarvan één hunner, een 18- jarige bloemist uit Aalsmeer, nu als verdachte moest fungeren, omdat hij als bestuurder van de eerder genoem de achteropkomende auto, niet vol doende afstand had bewaard. Ge zien de omstandigheden luidde de eis zeer mild 20.boete subs. 4 dagen en vonniste de kantonrechter nog milder met 10 boete subs. 2 dagen. „Als u tenminste ook niet in hoger beroep wil gaan, anders miet ik er 11.— van maken", aldus de kanton rechter. Het bleef bij 10. Ontzegging. De categorie „bromfietsers" was ditmaal o.m. vertegenwoordigd door een 25-jarige bromfietser uit Noord- wijkerhout, die „sterk onder de in vloed zijnde" in zijn woonplaats des avonds laat links van de weg reed met het gevolg, dat hij midden in een groepje voetgangers terecht kwam en enigen van hen schade toebracht. Daar verdachte destijds poogde er vandoor te gaan, werd hij vastge houden tot de politie kwam en na het uitslapen van zijn roes, volgde prompt proces-verbaal. Verdachte liet verstek gaan en de officier eiste naast een geldboete van 75.subs. 15 dagen de onvoorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid op een bromfiets voor de tijd van een jaar. De kantonrechter was eveneens van mening, dat een bromfietser wel zijn bromfiets van benzine, doch niet zichzelf van sterke drank moest voor zien. Zijn vonnis luidde f 45.boete subs. 9 dagen en 6 maanden ontzeg ging. Les. De zaak tegen een 26-jarige brom fietser uit Zoeterwoude, die 14 da gen geleden terecht stond, omdat zijn in beslag genomen bromfiets zich in een zeer slechte staat van onder houd bevond, werd destijds aange houden, omdat verdachte èn zijn re parateur beiden verklaarden, dat de bromfiets goed onderhouden werd. Gisteren stond het „corpus delicti" vóór de groene tafel opgesteld en ga ven de verbalisant en een van diens collega's de magistraten een alleszins deskundige uiteenzetting van de ge breken, die het vehikel vertoonde en dit waren er zeer vele waaronder ge broken remkabels, banden zonder loopvlak en een goed-voor-de-sloop- zijnd achterwil. De magistraten wa ren dan ook spoedig overtuigd van het feit, dat naast een boete van 5 subs. 1- dag de bromfiets aan het verkeer diende te worden onttrok ken zodat verbeurdverklaring werd bevolen en vernietiging zal volgen. Doorrijden. Een 35-jarige veehouder uit Haar lemmermeer reed met zijn vee-auto de brug nabij de Beestenmarkt op, hoewel een personenauto zich reeds midden op de brug bevond en voor rang had, hetgeen duidelijk ter plaat se staat aangegeven. Hoewel de per sonenauto nogal ernstig werd be schadigd, had verdachte destijds ver klaard, na even te hebben gestopt, dat hij om zo'n bagatel niet kon blij ven wachten, waarna hij er snel van door was gegaan. Hij werd echter spoedig achterhaald en zal zich na t.z.t. ook voor het doorrijden, dat als een misdaad wordt beschouwd, moe ten verantwoorden. Gisteren luidde de eis voor de aanrijding ƒ40.— boete subs. 8 dagen en luidde de veroorde ling bij verstek ƒ35.boete subs. 7 dagen. Drie in één. Een 28-jarige Oegstgeester schillen boer, een 26-jarige monteur uit Voor burg en een 31-jarige Oegstgeester garagehouder stonden naast elkaar in de beklaagdenbank, omdat zij alle drie bij dezelfde aanrijding een aan deel hadden geleverd. De monteur haalde n.l. op de Leidse Vaart met zijn auto een wielrijder in een reed op het linkerweggedeel te een auto aan, die weliswaar werd bestuurd door een schillenboer-zon der-rijbewijs, doch onder toezicht van de garagehouder, die dus ver antwoordelijk was voor het feit, dat de schillenboer geen voorrang ver leende aan de monteur en dat de „les- wagen" niet voorzien was van een functionerende handrem, terwijl bo vendien het chassis van de auto in tweeën dreigde te breken. De mon teur gaf de schillenboer de schuld, waarna deze verklaarde, dat hij op de garagehouder had vertrouwd, ter wijl deze op zijn beurt van mening was, dat de monteur fout was geweest en het met de gebreken aan de auto nog wel los liep. De eisen luidden uiteindelijk tegen de schillenboer 35 boeste subs. 7 dagen, tegen de mon teur 25 boete subs. 5 dagen en te gen de garagehouder in totaal 115 boete subs. 23 dagen. De vonnissen werden respectievelijk 20 subs. 4 dagen, f 5 subs. 1 dag en f 40 subs. 8 dagen, zodat de drie verdachten in dit „monster-proces" er uiteindelijk nogal mild vanaf kwamen. Vergeefse moeite. Een 33-jarige Leidse havenarbei der stond terecht, omdat hij op 3 augustus 's nachts op de Herengracht in zeer kennelijke staat werd aange troffen door twee surveillerende agenten. „Ik was vlak bij huis en heus nog wél in staat om thuis te ko men", aldus het ver\veer van 'ver dachte. „Volgens hst proces-verbaal lag u machteloos op straat", merkte de kantonrechter op. Dit bestreed verdachte met grote verontwaardi ging. „Ik was vlak bij huis en toen ik op hun vraag, og ik van plan was naar huis te gaan, antwoordde, dat hun dat niet aanging, kreeg ik een kaakslag en werd vervolgens naar de verderop gelegen Rykspolitiepost ge sleept in afwachting van de arrestan tenauto. Nadat deze was gearriveerd sloegen ze met met hun gummistok ken op mijn hoofd, zodat ik toen pas min of meer bewusteloos raakte en dat niet was toen zij mij voor het eerst aanhielden", aldus de verkla ring van verdachte. „Een wel wat ernstige bechuldiging", meende de kantonrechter. „De waarheid", hield verdachte vol, waarna de kanton rechter voorstelde om beide agenten eveneens te horen. „Tegen twee agenten kan ik toch niet op, dus ver geefse moeite", meende verdachte, dus wees de kantonrechter direct vonnis, dat na de eis van 10.boete subs. 2 dagen met een ernstige waar schuwing, een boete van ƒ5.subs. 1 dag inhield. Niet sympathiek. Een 33-jarige chauffeur verleende op de Churchilllaan bij het linksaf gaan met zijn vrachtauto geen voor rang aan een tegemoetrijdende auto, met het gevolg, dat een lichte aanrij ding ontstond. Verdachte gaf zijn schuld volmondig toe, omdat hij z.i. inderdaad volkomen fout was geweest en de eis luidde 45 boete subs. 7 da gen. Verdachte's raadsman bestreed op juridische gronden de strafbaar heid van zijn cliënt, die weliswaar had bekend, doch op zijn eigen be kentenis niet veroordeeld kon wor den, temeer daar de verklaring van de benadeelde partij niet geheel vol ledig tot zijn recht kwam, aldus de raadsman, waarop de officier repli ceerde, dat verdachte's bekendheid, aangevuld met de getuige-verklaring voldoende bewijs leverden. Nadat de raadsman nog had verklaard, dat hij de eis te hoog vond, omdat zijn cliënt ter plaatse niet op enig verkeer had gerekend, merkte de kantonrechter, mr. W de Koning, tot slot nog op, dat hij het verweer van de raadsmm niet bepaald sympatheik vond omdat hij verdachte veroordeelde tot slechts 25. boete subs. 5 dagen enkel en alleen, omdat deze zo ruiterlijk zijn schuld had toegegeven zonder meer. HAARLEMSE KEURING Neen, de hyacinten die de fa. v. d. Veld uit Lisse verleden week toon de, waren geen voorboden van het leger der bolbloemen dat deze win ter komen gaat. Want maandag moest men het weer zonder tulpen narcissen of hyacinten stellen ter wijl in Rijnsburg toch de eerste tul pen al zijn aangevoerd. Men was in de keuringszaal al heel gauw uitge keken; er waren nl. maar vier kleine inzendingen. Om te beginnen de irissen van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse. Het betrof hier de variëteit Wedgwood. Ongelooflijk best van kwaliteit. Men had de bollen tot acht juli bewaard bij 30 graden C.; van acht juli tot acht augustus had de thermometer in de afdeling op 17 graden C. ge staan en de achtste augustus had men de bollen geplant. Op zeven ok tober had men glas over het gewas gebracht en toen het kouder werd maakte men op 20 oktober de ver warming aan en hield de tempera tuur in de kas op twaalf graden. De dertiende november had men de irissen in bloei en hoe! Dat kon niet beter! Best van kwaliteit waren de free- sia's van de fa. M. C. v. Staaveren uit Aalsmeer Men toonde de hel dergele Souvenir, de prachtige oran jegele Eldorado en de sneeuwwitte White Swan, Prima stengels en for se kammen. Het voorname Zuid-Amerikaanse bolgewas Eucharis Amazonica werd in uitstekende conditie ten tonele gevoerd door de fa. Kapitein Zn te Hillegom. Een fraaie bloem, die nog wel eens wordt gebruikt voor aparte bruidsboeketten. Tot slot: de inzending van Harry de Leeuw Cy. uit Sassenheim, die opnieuw met uit Afrika geïmporteerde Amaryllis hip- peastrum naar voren kwamen. We hebben, over deze amarylissen al ver schillende malen de loftrompet ge stoken. Jeugdige bankrover gearresteerd Ondiepwatermijnenveger in dienst gesteld Te Amsterdam is gistermiddag op de scheepswerf G. de Vries Lentsch jr. de ondiepwatermijnenveger „Van Hamel" in dienst gesteld. De „Van Hamel" is de vierde van een serie van zestien ondiepwatermijnenve- gers, die bij drie Nederlandse scheepswerven worden gebouwd. Acht van deze schepen worden be kostigd door de Ver. Staten en acht door Nederland. De „Van Hamel" is met Amerikaans geld gebouwd. Het schip is genoemd naar wijlen luitenant ter zee der tweede klasse L. A. R. J. v. Hamel, die wegens zijn beleidvol en moedig optreden als eerste organisator-parachutist in be zet Nederland gedurende de laatste wereldoorlog postuum werd onder scheiden met de militaire Willems orde, vierde klasse. Luit. Van Hamel werd door de Duitsers gefusileerd. De tewaterlating werd bijgewoond door de ouders van wijlen luit Van Hamel, prof. Van Hamel en echtge note. DUBBELE BOTSING: 1 DODE. Een 47-jarige inwoonster van Cu- lemborg, mevr. L. de Vaal, is gister middag op afgrijselijke wijze veron gelukt toen zij fietsend over de rijksweg UtrechtDen Bosch niet op lette en de straatweg overstak. Zij werd door een lichte vrachtauto gegrepen en tienallen meters wegge slingerd naar de andere zijde van de weg, waar de chauffeur van een vrachtauto met oplegger vergeefs probeerde haar te ontwijken. De acht linkerwielen van het voertuig reden over de benen van het slachthoffer. Mevrouw De Vaal overleed later op de avond in het Beatrixziekenhuis in Culemborg. De verkeersopstopping op de plaats van het ongeluk de vrachtwagen was in de berm terechtgekomen leidde tot een tweede botsing, toen twee uit Utrecht komende personen auto's op de stilstaande voertuigen reden. Vier inzittenden, afkomstig uit Den Bosch, Eindhoven en Tilburg liepen hierbij lichte verwondingen op. Belastingzondaar stortte f 120.000 gewetensgeld in 's Rijks schatkist Een onbekend gebleven belasting plichtige heeft aan de ontvanger der directe belastingen te Den Haag een bedrag van 119.940 overgemaakt Dit bedrag aan gewetensgeld is het hoogste, dat gisteren in de Staats courant werd verantwoord. Ook an dere lieden, die moeilijkheden met hun geweten ondervinden, hebben respectabele sommen betaald, tot 25.000 en 15 000 toe. Onder de kleine overtreders van de belastingwet zijn er, die het rus tiger aan doen. In Ede vond iemand, dat hij te weinig personele belasting had betaald. Het Rijk kreeg 4.50 van hem. In Roermond knaagt eveneens een slecht geweten; daar kreeg de ontvanger anoniem 1.26 toegestuurd wegens te weinig be taalde bedrijfsvergunningsrecht ta baksaccijns. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL Een ernstig verkeersongeval op de rijksweg Meppel-Smilde-Assen heeft gisteravond het leven gekost aan de de ongeveer 30-jarige heer De Jong uit Smilde. Drie anderen zijn in zeer ernstige toestand in het Diacones- senhuis te Meppel opgenomen. Het ongeluk gebeurde toen nabij Uffel- te de aanhanger van een vrachtauto tegen een boom slingerde en daarna dwars over de weg schoot. Een uit de richting Meppel naderende per sonenauto reed pardoes op de aan hanger. Van de zes inzittenden werd de heer De Jong op slag gedood. Drie anderen werden levensgevaarlijk ge wond. Ook de chauffeur van de vrachtwagen en diens bijzitter lie pen verwondingen op. De verongelukte personenauto werd bestuurd door de uit Ruiner- wold afkomstige en thans in Canada wonende Tieme Slomp, die met va kantie in Nederland vertoefde. Hij verlogeerde in Smilde. Met zijn echt genote, zijn schoonouders, de heer en mevr. Koops, en de heer en mevr. De Jong, allen uit Smilde, had hij een familie te Ruinerwold bezocht. KORT. 32 Vrachtschip met twee Schottelschroeven De Natra X van Joh. Nauta's Han del- en Transportmaatschappij te Rotterdam is het eerste binnenvaart schip in Europa, dat is uitgerust met twee zgn. Schottelschroeven. Bij de ze constructie^ een vinding van de Schottel-Werft te Oberspay aan de Rijn, is de gehele schroef- en roer- installatie a.h.w. buitenboord ge bouwd. De verticale assen, waaraan de schroeven zijn bevestigd, kunnen een halve meter hydraulisch worden opgehaald, al naar gelang de diepgang van het schip. De twee luchtgekoel- de motoren hebben een vermogen van elk 170 pk en maken 1500 toeren per minuut. De proefvaart van dit verbouwde schip is een groot succes geworden. Het bleek, dat het schip door deze schroeven een grote wendbaarheid heeft gekregen. De snelheid, die de Natra X kan halen in stilstaand wa ter, is zestien kilometer per uur. Blanke kinderen liepen weg Voor het eerst sinds bijna 'n eeuw hebben maandag vier negerinnetjes scholen in New Orleans, die uitslui tend voor blanke kinderen bestemd waren, bezocht. Uit protest verlie ten ruim honderd blanke kinderen de scholen, terwijl honderden al van te voren thuis waren gebleven. Direct nadat een zesjarig neger meisje de William-Frantzschool was binnengegaan, gingen ongeveer 75 blanke kinderen weg. Er waren toen nog maar 50 kinderen binnen. Toen de drie andere negerinnetjes bij de McDonoghschool kwamen, verlieten circa 40 kinderen de school, waarna er nog ongeveer 200 overbleven. Ge woonlijk hebben deze twee scholen elk een bezetting van 600 kinderen. De negermeisjes werden door vier politiemannen naar school gebracht, uit te jouwen. Tot vechtpartijen is Buiten stonden blanke de kinderen het echter niet gekomen. De omge ving van beide scholen was afgezet door de politie. Een wagen met 75 soldaten werd achter de hand gehou den voor 't geval de autoriteiten van de staat Louisiana opdracht moch- Noodlottige brand in bioscoop De brand in een bioscoop in het Noord-Syrische dorp Amoeda heeft aan 152 mensen, onder wie vele kin deren het leven gekost, zo is maan dagavond officieel in Damascus be kend gemaakt. Twintig mensen lie pen ernstige verwondingen op. Volgens de officiële verklaring is de brand ontstaan door kortsluiting. De Syrische uitvoerende raad be sloot op een spoedvergadering een bedrag van 150.000 Syrische ponden (ongeveer 150.000 gulden) beschik baar te stellen voor hulp aan de slachtoffers. Vier artsen en een aantal verpleeg sters zijn per vliegtuig naar Amoeda gebracht voor de behandeling van de gewonden. Volgens de eerste berichten die in Beiroet werden ontvangen, woonden 500 schoolkinderen van tien tot 15 jaar zondag een speciale voorstelling in de bioscoop bij. Volgens deze be richten ontstond de brand doordat een oververhit projectie-apparaat de film in vlam zette, waarna het vuur oversloeg op het houten dak van de zaal. Er volgde een onbeschrijfelijke pa niek. Toen de kinderen de enige uit gang wilden bereiken stortte het dak neer en begroef een groot deel van de bezoekers. Radio-Damascus wijdde een spe ciaal programma van een half uur aan deze ramp en citeerde regels uit de Koran over „het door de Almach tige aan de onschuldige slachtoffers beloofde paradijs". ten geven de scholen met geweld te sluiten. Maar dit is niet gebeurd. Speedy Long, een senator in Loui siana, heeft de blanke bevolking op geroepen de negers economisch te boycotten zolang de pogingen tot in tegratie worden voortgezet. Hij ver zocht de blanken hun negerdienst meisjes te ontslaan. Het Amerikaanse hooggerechtshof had opdracht gegeven de scholen te integreren (d.w.z. toegankelijk te stellen vooor negers), maar de wet gevende vergadering van Louisiana had zich hiertegen verzet en bepaald dat maandag alle scholen bij wijze j van vakantie moesten sluiten. Het schoolbestuur van New Orleans had hier echter geen gehoor aan gege ven. Het negermeisje zes jaar dat als enige de tot nu toe „blanke" school bezocht, ging aanvankelijk op gewekt naar binnen, keurig in witte jurk en met witte linten in het haar. Maar toen een groep blanke kinde ren begon te joelen en te schelden barstte zij in snikken uit. In de andere school drong een ver ontwaardigde moeder tot in de klas door. Zij riep ongewonden, dat zy haar twee kinderen „geen minuut langer bij die vuile nikkers" zou la ten zitten en nam ze aan de hand mee. Capsule geborgen De Amerikaanse luchtmacht heeft de capsule geborgen van de satelliet „Discoverer 17" die zaterdag is ge lanceerd. Een „vliegende verhuiswagen" ving de parachute met de capsule op in een trapezevormig vangnet, toen de sa telliet voor de 31ste keer rond de aarde wentelde. Door remraketten was de vaart van de discoverer" ver minderd. De parachute opende zich en zweefde naar beneden, in de buurt van Hawaii. Het vliegtuig is op weg naar Hawaii. Dit is de tweede keer, dat de Ame rikaanse luchtmacht erin geslaagd is om een capsule in de lucht op te vangen. Tien vliegtuigen met vang netten en tien met technici en op sporingsmateriaal doorkruisten het gebied, waar de capsule terecht moest komen. De capsule die 150 kg woog, heeft voortdurend radiosignalen uit gezonden, bestemd om het opsporen te vergemakkelijken. Een woordvoer der van de luchtmacht heeft meege deeld, dat de capsule naar beneden is gekomen in het midden van het gebied, dat men hiervoor bestemd had. De inzittenden van vier „vlie gende verhuiswagens" zagen de cap sule duidelijk dalen en de piloot van van een van deze toestellen kon haar bij de eerste poging in zijn net „van gen". De Amerikaanse luchtmacht heeft niet onthuld wat voor instrumenten er in de capsule zaten. Het is echter bekend, dat de „Discoverer 17" een voorloper is van de satellieten „Sa- mos" en „Midas", die voor verken ningsdoeleinden ingeschakeld zullen worden en de vliegtuigen van het type U-2 zullen moeten vervangen. Geen sneeuwman Herwaardering van de roebel Het Sowjet-Russische nieuwsbureau Tass heeft maandag bekendgemaakt, dat de Sowj et-Russische regering be sloten heeft met ingang van 1 janu ari a.s. de Sowjet-Russische munt te herwaarderen op 90 kopeken per De uit achttien man bestaande ex peditie onder leiding van sir Edmund Hillary heeft haar speurtocht naar de „afschuwelijke sneeuwman", die in de Himalaya zou voorkomen, ge staakt, zo heeft een woordvoerder van de expeditie maandag meege deeld. Men is er niet in geslaagd een „sneeuwman" op te sporen. Wel heeft men voetsporen van hem gevonden. Hillary is nu op weg naar de plaats, waar andere expeditiele den vertoeven en zal nu met hen de reactie van het menselijk lichaam gaan onderzoeken op een permanent verblijf op zeer grote hoogte. dollar. De^ huidige koers is vier roe bel voor één dollar met een toeris- tenkoers van 10 roebel. (Een roebel is 100 kopeken). De roebel zal een goudgehalte krij gen van 0.987412 gram zuiver goud. In de bekendmaking werd niet ge sproken van een toeristenkoers. Volgens het Agence France Presse wordt de herwaardering van de roe bel door waarnemers algemeen be schouwd als een operatie, die ten doel heeft het internationale aanzien van het valuta der Sowjet-Unie te verhogen. De praktische betekenis van deze matregel op de internatio nale wisselmarkt waar de roebel niet wordt genoteerd en niet conver- tibel is is niet duidelijk. De her waardering zal naar men meent ver moedelijk alleen merkbaar worden in de koers, waartegen toeristen en in de Sowjet-Unie wonende buiten landers roebels kunnen kopen. De veertien rebellen, die zich sinds zondag met ruim 200 scholieren en enkele officieren als gijzelaars verschanst hadden in een hotel te Diriamba ten zuiden van Managua, de hoofdstad van Nicaragua, hebben de wapens neergelegd en zich over gegeven. Twee R.K. prelaten zijn als bemiddelaars tussen de regerings troepen en rebellen opgetreden. De opstandelingen zijn naar Managua overgebracht. - De bijna 109-jarige Sam Everitt, Engelands oudste man, herstelt op het ogenblik van zijn eerste opera tie in een ziekenhuis in Colchester. Sam trouwde toen hij 60 was, leerde op zijn 70ste lezen en ging op 90- jarige leeftijd met pensioen. De dok ters verwonderen zich over zijn snel herstel. Bij gevechten tussen twee el kaar bestrijdende groepen boeren in Bolivia zijn, voor zover tot nu toe bekend, ruim 50 mensen om het le ven gekomen en minstens 150 ge wond. De Nederlandse kustvaarder „Sertan" van de N.V. Nievelt Gou- driaan en Co's Scheepvaartmij is maandagavond tegen een sluisingang in het Manchester-kanaal bij Elles- mere Port in het Britse graafschap Cheshire gevaren. Het schip begon te zinken en de 13 leden tellende bemanning moest van de reddings boot gebruik maken om veilig van boord te komen. De „Sertan" maak te slagzij en kantelde. Ofl... DE HE0T tSEUJtCClQVtXfi..., vlwl/ jR WE HEÖbEN NIET NEV K£CHT/^^r 3ETESL, PE WWflfcHEiP LflNöEC., ay IK HET- vcori HEM,VEKPCKGEN .*$1 znucoeil? De Engelse politie heeft na een landelijke jacht twee verdachten gear resteerd betreffende de roofoverval op een bank te Dnrrington, vorige week. Een van de twee verdachten is de 20-jarige Victor John Terry, die hier gefotografeerd is bij het verlaten van het vliegtuig, dat hem van Glasgow waar hij gearresteerd werd, naar Londen bracht. Terry is hier aan een detective geketend.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 6