TRIEST GEVAL IN ROTTERDAM visie op televisie Nederlandse vroede vaderen naar Israëlsen de koppelingen De man was op Verkeer in het weekeinde eiste 7 doden Dokter Claudia (212) MAANDAG 14 NOVEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Een bijzonder trieste ontdekking heeft de Rotterdamse politie gedaan. Op verzoek van buren, die last van ongedierte begonnen te krijgen, heeft zij op het Noordereiland in een flat een onderzoek ingesteld. Daar woonde een weduwe met twee dochters, een van 17 en een van 12 jaar. Wat de politie-agenten daar aantroffen tart alle beschrijving. De reinigingsdienst is eraan te pas moe ten komen. Wat was het geval? De oudste dochter suggereerde al een jaar lang, dat er twee aanbidders naar haar hand dongen. Het tweetal zou in een van de kamers afwachten op wie haar keus zou vallen. Maar het meis je wilde ruime tijd hebben om na te denken en tot een besluit te komen. Toch wilde ze niet dat de twee ver meende kandidaten van honger en dorst zouden omkomen. Men beschik te immers over vrij ruime geldmidde len. De moeder werd zo door de doch ter gebiologeerd, dat zij geheel op de suggestie inging en het spel mee speelde. Zo kon het gebeuren, dat de bewuste kamer sinds november van het vorige jaar voor de visite af gesloten bleef. Maar iedere dag op nieuw werden er om de hoek van de deur hele maaltijden neergezet, aard appelen, vlees en groente, benevens sigaretten, koffie, thee, wijn e.d. en zelfs de nodige toetjes. Niets werd er verwijderd, met het resultaat dat er bederf intrad in de ergste graad. Toen de politie de kamer binnen trad, waarin zich natuurlijk geen mens bevond, kwam de stank en het ongedierte hen tegemoet. De reinigingsdienst heeft er grote schoonmaak gehouden. De oudste dochter isop advies van een psychia ter in het Delta-ziekenhuis ter ver pleging opgenomen. Ook de moeder is door een psychiater getest, maar zij is, toen de kamer eenmaal gereinigd en ontsmet was, naar huis mogen te rugkeren met het jongste dochtertje van twaalf jaar. Loos alarm van botter Zondagmiddag zijn verscheidene schippers op Marken en Volendam gealarmeerd, nadat de vuurtoren wachter van Marken had ontdekt, dat een botter op het IJsselmeer in brand stond. Motorvletten en sleep boten voeren uit, maar toen men bij de botter, de Urk 117, kwam, bleek dat de schipper het vuur had aan gestoken om de aandacht te trek ken. De man kon namelijk door mo torstoring niet verder varen en hij wilde de nacht niet op het IJssel meer doorbrengen. Zweefvliegtuig neergestort Zondagmiddag is op het zweef- vliegveld Teriet bij Arnhem een één persoons zweefvliegtuig van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart van een hoogte van 12 meter neergestort, waarbij het zwaar beschadigd werd. De bestuurs- der werd met twee gebroken benen naar een ziekenhuis vervoerd. Het ongeluk geschiedde om 14.40 uur tijdens de start van het toestel, dat aan een lier de lucht in werd getrokken. Kennelijk geschiedde er iets onregelmatigs bij dit optrekken, want de bestuurder ontkoppelde zijn vliegtuig reeds op een hoogte van 5 meter. Juist op dat moment trok de lierman de kabel, die slap hing, har der aan, waardoor de kleine para chute, waaraan de kabel naar de be gane grond terugvalt, om dc staart van het toestel sloeg. Dit was inmid dels tot 12 meter hoogte geklommen maar stortte toen stuurloos neer. Het toestel, een KA-6, werd be stuurd door de 33-jarige electro- technicus H. H. Fernhout uit Den Haag. (Van onze t.v. medewerker) „School voor volwassenen" De kijker kon zondag kennis maken met het t.v.-spel* van Martie Verde- nius „School voor volwassenen". Ge lukkig heeft regisseur Luc van Gent de beelden primair weten te houden, waarbij nochtans het werk en de er varingen van zekere heer Wens on getwijfeld bekend zullen zijn gewor den, om maar niet te spreken van bepaalde rubrieken in bepaalde bla den. Hoofdpersoon was de acteur Chris Baay, die voldoende aandacht wist op te brengen om met een ge rust hart in het vervolg-spel, samen met de andere prominente spelers, op het scherm te treden. Het was overigens een avond van „afleve ringen", want ook de serie filmme ditaties werd vervolgd en opnieuw werd de muziekliefhebber gecon fronteerd met het Amsterdams kunst- maandorkest. Leo Akkermans, nieuwe aanwinst van de t.v.-sectie van de KRO, heeft een aantrekkelijk geïllustreerd jour nalistieke samenvatting gegeven van het leven van Kennedy,'de nieuwe Amerikaanse president. Vooral het vraaggesprek met mevr. Kennedy was het kijken stellig waard. Tweede t.v.-toto In de Hilversumse Expohal heeft Theo Eerdmans zijn tweede t.v.-toto gepresenteerd en daarbij gelegen heid gevonden enkele dure prijzen uit te reiken aan de vorige winnaars. Buiten het programma om is plot seling Josefine Baker ten tonele ver schenen, niet voor een liedje, maar voor een praatje met Eerdmans. „Slachtoffer" in deze nieuwe uit zending waren Andrea Domburg die samen met Jïenk van Eisen een rol letje moest spelen, Lou van Rees die een en ander over muziek heeft ver teld en Arie van Vliet die met nog twee wielerkampioenen een „langza me rit" in de hgl heeft gemaakt. Tenslotte is het ook nu gekomen tot het samenstellen van het winnende getal van zes cijfers. Vooral heeft de rubriek „Expresso" een sportjourna list opgevoerd om te laten vertel len, dat de verslaggeverij vaak zo'n moeilijke affaire is. Komende uitzendingen Opnieuw een internationaal jour nalistenforum is vanavond de gast van de NCRV; gedurende drie kwar tier zal men een probleem gaan aan snijden. De film van dinsdag „Hoe groen was mijn dal" zal gaan over een mijnwerkersgezin. Woensdag brengt de Avro een fantasie rond om de acteur Ton van Duinhoven. Het speelstuk van donderdag heet „Tenzij anders voorgeschreven" en wordt vertoond door de NCRV. „Brandpunt" De tweede aflevering van de ac tualiteitenrubriek van de KRO „Brandpunt" zal aardige onderwer pen brengen, zoals men reeds bij voorbaat in de KRO-gids kan lezen. De reacties op de eerste uitzending waren voor wat de katholieke pers betreft gunstig; andere bladen von den er te veel „rooms" in. In elk geval had men waardering voor de wijze, waarop het laatste nieuws op het scherm werd gebracht. Ook hier geldt: „zoveel hoofden, zoveel zin nen". Sedert eind oktober zy'n in de Kasjmier vallei 419 mensen door cholera gestorven, aldus officiële cijfers, die zaterdag in Srinager in Kasjmier zijn bekendge—aakt. DE ROTTERDAMSE METROBOUW BEGONNEN. Rotterdam is vanmorgen definitief gestart met de bouw van zijn metro en heeft daarmee een periode van ongeveer zes jaar ingeluid, die in de binnenstad enige vertraging voor het verkeer zal opleveren. Tien uur sloeg de klok toen de eer ste klap van een heiblok over het Weena daverde. Het was een der handen van secretaris-generaal mr.A. H. C. Gieben van verkeer en water staat, die de heimachine stoom had doen geven. Langzaam maar zeker sneed de damplank diep de aarde in, de eerste van duizenden, die de wand moeten vormen voor het grote bouw- dok, dat hier komt In eerste instantie zullen daarin de zes delen gereed moeten worden gemaakt, waaruit het dubbele metro-station op het stati onsplein zal worden opgebouwd. AANVARING BIJ TERSCHELLING Turks schip gezonken Nabij Terschelling vond gistermid dag een aanvaring plaats tussen het Duitse schip „Spreewald" en het Turkse schip „Kuatahya". Het Turk se schip is gezonken en ligt in groot scheeps vaarwater. Er bestaat groot gevaar voor de scheepvaart. Het schip was onderweg van Antwerpen, waar het 800 ton katoen had gelost, met 700 resterende balen op weg naar Bremen. De bemanning van het Turkse schip, 39 personen, waaronder één passagier, is aan boord van de „Spreewald" opgenomen. Het Duitse schip „Spreewald" kreeg een gat bo ven de waterlijn, maar is op eigen kracht naar Antwerpen doorgestoomd. De sleepboten „Holland" en „Storte- melk" visten naar de ronddrijvende balen katoen. De reddingboot Bran- daris heeft de Turkse schepelingen van de „Spreewald" overgenomen en op Terschelling afgezet. VROUW VERDRONK HAAR TWEE KINDEREN. Zondagmorgen omstreeks half acht heeft een vrouw uit Bunde haar twee kinderen, resp. 4 en l'/j jaar oud, in het Julianakanaal nabij haar woon plaats verdronken. De vrouw, echt genote van de spoorbeambte J. R., hee' haar daad vermoedelijk begaan tiji een vlaag van waanzin. Zy is doo. «e rijkspolitie van Bunde gear resteerd. De stoffelijke overschotten van de kinderen zijn naar het ziekenhuis Sint Annadal in Maastricht overge bracht. De rykspolitie van Bunde heeft een onderzoek ingesteld. RANGEERDER GEDOOD. De 27-jarige rangeerder G. J. Voors uit Amsterdam is zaterdag ochtend tegen half vijf op het ran- f Advertentie! geerterrein Watergraafsmeer op noodlottige wijze om het leven geko men. Hij wilde twee goederenwa- 1 gens aan elkaar koppelen, waarbij hy met zijn hoofd bekneld raakte tus- Mislukte opstand in Zuid-Vietnam Duizenden ambtenaren /en leden van regeringsgezinde organisaties hebben zondag voor het presidentieel paleis in Saigon gedemonstreerd voor Ngo Dinh Diem. In de gehele stad luidden de kerkklokken uit dank baarheid voor het mislukken van de staatsgreep tegen de Rooms-Katho- lieke president. Integenstelling tot eerdere berich ten heeft een regeringswoordvoerder meegedeeld, dat niet één van de po litieke leiders van de staatsgreep is gearresteerd. Zaterdag werd bericht, dat twee officieren van de parachu tisten, luitenant-kolonel Vuong Vang Dong en kolonel Nguyen Chanh Thi, waren gevangen genomen, toen hun vliegtuig tot landen werd gedwon gen. Zondag werd gezegd, dat alle in zittenden van het toestel waren om gekomen en dat de lij'ken nog niet waren geïdentificeerd. Men acht het niet uitgesloten, dat de officieren zijn ontkomen met een tweede vlieg tuig, dat Saigon verliet vrywel op het moment, dat het eerste toestel ver ongelukte. De tanks, die het paleis van Diem tegen de parachutisten hebben ver dedigd, zyn vanochtend uit Saigon vertrokken, kennelijk op weg terug naar hun bases. Zaterdagmiddag is op het vliegveld van Pnom Penh, in Cambodja, een Vietnamees vliegtuig geland, dat zon der toestemming over Cambodjaans gebied had gevlogen en negentien gewapende officieren van de Zuid- Vietnamese valschermtroepen als pas sagiers aan boord had. Het toestel moest wegens motorstoring landen. Alle inzittenden zijn gearresteerd. Tot hen behoorde de militaire com mandant van Saigon, generaal Thai Koeang Hoang. De namen van de overige officieren zyn niet bekend gemaakt. Aangeno men wordt, dat zij aan de mislukte opstand in Saigon hebben deelgeno men. Op het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag is vanochtend uit Saigon vernomen, dat de Nederlan ders in de Zuidvietnamese hoofdstad in goede welstand verkeren, aldus heeft een woordvoerder van dit mi nisterie zaterdag meegedeeld. niet verzekerd is. Kortsluiting is de vermoedelijke oorzaak. Het Willem de Zwijgerraam in de westelijke gevel van de Oude Kerk te Delft zal op vrijdag 25 no vember worden overgedragen. Zoals bekend wordt de kerk geheel geres taureerd. Een groot aantal gebrand schilderde ramen, ontworpen door de glazenier Joep Nicolas, zyn reeds aangebracht. Het de Zwijgerraam, dat eveneens door Nicolas werd ont worpen, is een geschenk van mevrouw A. H. E. M. PhilipsDe Jongh. slag dood. Met haring op stap delegaties uit vele landen bijge woond. Onderwerp van bespreking zal zijn „De taak van de gemeente besturen in de ontwikkelingsgebie den". Van de Nederlandse delegatie ma ken onder meer' deel uit de burge meesters van Amsterdam, Den Haag, Arnhem, Maastricht en Hilversum. Rotterdam en Utrecht worden door wethouders vertegenwoordigd. Voorts bevinden zich in de Nederlandse groep prof. mr. P. J. Oud, die voor zitter van de conferentie in Tel Aviv zal zijn, de heer N. Arkema, hoofd directeur van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten en de heer J. M. P. J. Verstegen, directeur van de vereniging. Enkele leden van de de legatie, zoals burgemeester Kolf schoten van Den Haag, de heer Ar kema, de burgemeester van War mond, jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, de gemeente-secretaris van Den Haag er een tweede directeur van de ver eniging, mej. mr. H. J. D. Reevers uit Den Haag, waren reeds op 7 novem ber j.l. naar Beiroeth en Athene ver trokken, waar ze een week vakantie namen alvorens van daaruit naar Israël te reizen. In totaal zullen in Tel Aviv 35 Nederlandse burgemees ters aanwezig zyn. Het vertrek kreeg een typisch Ne derlands tintje doordat een vijftal in kleurige klederdracht gestoken Scheveningse vissersvrouwen met een echt Hollands produkt het platform opwandelde: haring. Iedereen kon er zich aan te goed doen, terwijl een van de dames, mevr. P. Roeleveld Bal, de burgemeesters zo goed en zo kwaad als dat op het lawaaierige platform ging toesprak. Ze memo reerde, dat soldaten van de Joodse brigade in 1945 uit het Engelse le ger demobiliseerden en dat enigen van hen in Scheveningen terecht kwamen,, waar ze het vissersvak leerden. Toen ze dit meester waren emigreerden ze .iaar Israël om daar het vak voort te zetten. Als symboli sche groet van de Nederlandse vis sersbevolking zonden de Schevening se vrouwen thans vier vaatjes ha ring mee ,die overhandigd werden aan mr. W. baron Michiels van Kes- senich, burgemeester van Maas tricht, mr. E. W. de Fiellietaz Goet- hart, burgemeester van Vries, dr. C. M. J. H. Husting, burgemeester van Nijmegen, en de heer A. H. van Gel deren, burgemeester van Zaandijk. Aan dit viertal werd verzocht de vaatjes in Israël met tekst en uitleg te overhandigen aan de Israëlische president Ben Zwi en aan de burge meesters van Tel Aviv, Haifa en Je ruzalem. Schiphol heeft zaterdagmiddag een ware „Exodus" van Nederlandse bur gemeesters naar Israël beleefd: ruim 30 vroede vaderen, sommigen vergezeld van hun vrouw en/of wet houders, vertrokken met een lyntoe- stel van de El Al uit New York, dat voor dit doel speciaal op Schiphol in plaats van Parijs neerstreek. In Is raël zullen de burgemeesters en wet houders van 16 tot 23 november a.s. deelnemen aan het vijftiende con gres van de International Union of Local Authorities, dus de internatio nale vereniging van gemeenten. Het congres wordt door talloze gemeente- KORTE golf DODELIJKE ONGEVALLEN IN EINDHOVEN In het binnenziekenhuis te Eind hoven zijn gisteren twee inwoners van Eindhoven overleden, tengevol ge van verwondingen, die zij zater dag opliepen bij verkeersongevallen. Het zijn de 51-jarige C. Geevers uit de Heilige Geeststraat en de 24-jari- ge J. Veerman uit de Floralaan-oost. De heer Geevers kwam zaterdag middag terwijl hij op de fiets reed in botsing met een motorfiets. Even eens zaterdag kwam de 24-jarige wielrijder J. Veerman in Stratum in botsing met een bestelauto. Het verkeer heeft in het afgelopen weekeinde weer zijn tol geëist. Een droeve balans van de ingekomen berichten vermeldt zeven doden. Twee personen werden tengevolge van verkeersongevallen ernstig gewond. Het aantal lichtgewonden in onderstaande berichten is drie. Opgemerkt zij, dat het laatste cijfer ver beneden het ware aantal moet zijn, daar licht gewonden alleen gemeld worden als zij in verband staan met een ongeluk, waarbij doden of levensgevaarlijk gewonden te betreuren zijn. Op rijksweg 3 onder Rotterdam kwam zondagmiddag de auto van de heer J. M. de Blécourt in botsing met een auto uit tegenovergestelde rich ting. De heer de Blécourt (19), stu dent, werd hierbij gedood. Zijn 26- jarige zuster werd ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. De in zittenden van de andere auto, een 19-jarige winkelbediende met zyn 16-jarige verloofde werden licht ge wond. De auto's werd zwaar bescha digd. Mevr. Slot uit Hoogeveen werd ter observatie in het ziekenhuis op genomen, nadat de familie Slot, be staande uit vier personen, zondag middag, met de auto het kanaal te Hoogeveen inreed. De inzittenden wisten zich allen, mevrouw Slot uit gezonderd, op eigen kracht te red den. In Tilburg kwam zondagmiddag een scooter in bctsing met 'n bestel auto. De duopassagier van de scoo ter, de 18-jarige fabrieksarbeider J. Bruurs uit Tilburg, sloeg in de val met zyu hoofd tegen een boom. Hij werd op slag gedood. De 18-jarige bestuurder, Th. Bruens, eveneens uit Tilburg, werd mei een hersenschud ding en inwendige verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. In de loop van de zondag over leed de 59-jarige heer J. v. W. uit Wolphaartsdijk aan de gevolgen van een val met zijn bromfiets op de provinciale weg in zyn woonplaats, zaterdag jl. Twee bromfietsers, beiden te Culemborg, zijn overleden tengevol ge van een val. Zaterdagavond kwam de 16-jarige M. Sjoer in botsing met een voetganger. Zondagmorgen over leer zij tengevolge van de ernstige verwondingen. Zondagavond reed de 30-jarige v. Keulen eveneens in Culemborg, vermoedelijk verblind door een te gemoetkomende auto, tegen 'n wan delend paar. De heer v. K. werd op slag gedood. Op de spoorbrug over het Mer- wedekanaal nabij Weesp werd za terdagmiddag de 79-jarige J. H. Ver meulen door een sneltrein uit de richting Amsterdam overreden en op slag gedood. De heer V. die on der aan de spoordijk woont was de dijk opgelopen en heeft de trein, die hij te laat opmerkte, niet meer kun nen ontwyken, omdat hy slecht ter been was. Zaterdagmorgen is de 73-jarige wielryder G. Verhagen in Maas tricht door een achteroprydende per sonenauto overreden ?n tydens het transport naar het ziekenhuis over leden. De bestuurder van de auto werd verrast door de wielrhder, die plotseling overstak zonder een teken t* geven. Amerikaanse archeologen en theologen hebben bij het Jordaanse dorp Balatah de resten blootgelegd van het tempelfort Shechem, waar de eerste koning van Israël. Abime- lech, 1150 jaar vóór Christus een grote slag leverde. Shechem, de eer ste stad die in de bybel wordt ge noemd, werd bezocht door Abraham en Jacob. Een anderhalfjarig meisje, Sietske Rozema, dochtertje van een arts uit Almelo, is zaterdagmiddag door een omvallende kist zo ernstig aan het hoofdgewond, dat het enkele uren later in het ziekenhuis is over leden. De locomotief 7742, beter be kend als „Bello" de laatste locomo tief van het trammetje, dat in 1955 in Bergen werd opgeruimd, is zater dagmiddag door een takel op haar defintieve rustplaats in Bergen neer gezet. De plechtigheid werd opge luisterd door een luid gebel op de locomotief door de laatste machinist en zyn leerling en een geweldige rookpluim uit de schoorsteen van de locomotief, geproduceerd door rook bommen. De harmonie van Bergen speelde de mars „Mooi Bergen". De kipperen van de heer Teu- nissen te St. Odiliënberg is door een defect aan de verwarming zondag morgen in rook opgegaan. Alle 1500 drie maanden oude kippen zijn in de vlammen omgekomen. Een borstbeeld van Groen van Prlnsterer, de geestelijke vader van de protestants-christelyke partijvor ming zal vervaardigd worden door de beeldhouwer Sondaar om geplaatst te worden in het gebouw van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Dit deelde de voorzitter van de AR- party, dr. W. P. Berghuis, zaterdag mee tydens de vergadering van het partyconvent in Amsterdam. Een neervallend ijzeren luik aan boord van het zeeschip „Batu", gemeerd aan de Javakade in Am sterdam, trof de 40-jarige onderbaas G. Doorslag zodanig, dat men in het Wïlhelmina-gasthuis. waarheen het slachtoffer werd vervoerd, slechts de dood kon constateren. Vier onbewoonbaar verklaarde woningen aan de Jacob Catstraat in Den Haag brandden zondagmorgen geheel uit. Omstreeks half acht ont dekte een verpleegster de brand in de percelen, waarin een meubelma kerij is gevestigd. Meubelen ter waarde van tienduizend gulden gin gen verloren voor de eigenaar, die Aetherklanken DINSDAG 15 NOVEMBER 1960 HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Ben je zestig? 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Platen- nieuws. 13.55 Lichte muz. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelands vrouwen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof, 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Re- geringsuitz.: Eilanden rondom Nw- Guinea's Vogelkop I, d. S. van der Goot. 18.00 Lichte muz. 18.30 RVU: Oorlog en vrede: positieve krachten voor de vrede. d. Dr. E. H. F. v. d. Lely. 19.00 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Avondcollege. 21.00 Kamerork., koor en sol. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.C5 Nieuwe gram. m. comm. 23.30 Cabaret. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor- genwyding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pia nospel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Lich te muz. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade ork. en sopr. 13.55 Beurs ber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar, lezing voor de vrouw. 15.30 Sopr. en piano. 16.00 Het lyk met de sleutel, crimi nele lezing. 16.15 Lichte muz. 16.30 V. d. .jeugd. 17.20 De dierenwereld en wy, lezing. 17.30 Dansmuz. 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.40 Lichte muz. 22.00 Mijlpalen in de 20ste eeuwse toonkunst, muzik. lezing. 22.30 Nws., beursber. v. New York en SOS-ber. 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. 20.20 Film, 20.30- 22.30 Speelfilm. Scheepsberichten AKKRUMDIJK 13 nov. te Cristobal; ALAMAK 14 te Karachi; ALCA 13 te Abidjan; ALCHIBA pass. 13 Malta n. Is- kenderun; AMSTELDIEP 12 t.a. Koil- thattan; ARGOS 13 te Algiers; ATYS t. 13 te Iskenderun: BALONG 114 te Tri polis; CALTEX DELFT t. 13 v. Bahrein n. Madras: CALTEX DELFZIJL t. pass. 12 Oland n. Rotterdam; CALTEX GO- RINCHEM t. 12 v. Kopenhagen n. Brunsbuettel; CALTEX LEIDEN t. 12 v Port Said n. Sundsvall; CALTEX ROT TERDAM t. 12 Malta gepass. n. Stock holm; CAMPHUYS 14 te Singapore; CASTOR 12 te Tripoli; CERES 13 te Arica; CITIES SERVICE VALLEY FORGE t. 12 dw. Colombo n. Iwakuni; DAPHNIS 14 te Laguaira ;DE EERENS 13 te Suez; DRENTE 12 v. Singapore n. Manill;a ESSO NEDERLAND t. 12 dw. Blzerta n. Port Said; FOREST HILL 12 Algiers gepass. n. Isle of Grain; GEEST LAND 13 v. Preston n. Port of Spani; GEESTSTAR 11 v. Dominica n. Preston:; GROOTE BEER 12 v. Kaimana n. Me- rauke; JOSEPH FRERING 12 Kp. Blan co gepass. n. Monrovia; KAMPERDIJK 13 v. Antwerpen n. New York; KENNE- MERLAND 12 t.a. Paranagua; KERMIA t 13 te Kandia; KREEFT 12 te Vigo; LAARDERKERK 12 te Damman; LEK HAVEN 12 v. Buenos Aires n. Santos; LOMBOK 14 v. Beira n. Dar es Salaam; LOOSDRECHT 12 Malta gepass. n. Port Said; MEERKERK 13 v. Genua n. Port Said; MERSEYLLOYD 13 te Singapore; MOHAMED REZA SHAH t. 12 te Aden; NAESS COMMANDER t pass. 12 Finis- Tripoli; NANUSA 13 te Bahrein; NE DER EBRO 12 te Aden: NEDER WAAL 14 te Hongkong; NIJKERK 13 te Ant werpen; OSIRIS 13 te Georgetown; PHI- LINE t. 13 te Liverpool; PRINS DER NEDERLANDEN 13 te Puerto Limon; RONDO 12 v. Manilla n. Hongkong; SA- LATIOA 13 te Cochin: SIBEROET 13 te Moulmeln; SOESTDIJK 13 te Antwer pen ;STAD AMSTERDAM pass. 12 Las Palmas n. Pepel; STAD GOUDA 13 Li- zardhead gepass. n. Baltimore; STAD LEIDEN 14 te Dakar; STAD ROTTER DAM 13 te Savona; STEVEN 14 te Tunis; STRAAT CUMBERLAND 14 te Auck land; STRAAT JOHORE 13 te Karachi; STRAAT MOZAMBIQUE 13 te Buenos Aires; STRAAT RIO 13 te Singapore; STRAAT SINGAPORE 14 te Fremantle; STRAAT TORRES 14 te Hongkong; TA- MO 12 v. Sapele n. Douala; TEXEL 12 dw. Masira n. Bahrein; TJIBANTJET 13 te Dar es Salaam; TJIPONDOK 12 v. Hongkong n. Singapore; TOGOKUST 13 te Luanda; TOWA pass. 12 St. Vincent kv. n. Rio de Janeiro; VAN NECK 13 te Hongkong; VAN SPILBERGEN 13 te Nagoya; WATERLAND 13 te Montevi deo; WIELDRECHT 12 v. Amuaybay n. Paulsboro; WILLEMSTAD 13 te Madei ra; WITMARSUM 13 v. Le Havre n. Amsterdam; WONOSARI 13 te Aden: ZAFRA t. 12 v. Mena al Ahmadi n. La- era; ZEELAND 14 te Port Said; ZUI DERKRUIS 14 te Kaapstad.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5