Wiglumuw; „Het eeuwig onbegrijpelijke in de natuur is haar begrijpelijkheid" SCHERP HHlSnn'r?vi«alinr ATTC-teams startten met wisselende kansen WOENSDAG 9 NOVEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Op zaterdag 12 november a.s. vrijdag 11 november van 1923 uur wordt weer de jaarlijkse Klaproos- en zaterdag 12 november van 10—23 collecte gehouden; hier ter stede, ge- uur. organiseerd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Collectanten kunnen zich aanmelden bij mevrouw M. van Woensdag 16 en donderdag 17 Wijk-Hohwü, Fruinlaan 16, Leiden, november a.s. zal in de Jelgersma- tel. 21483 en ook op de dag zelf van kliniek een tentoonstelling worden 9 uur 's morgens af in „Het Gulden gehouden van werkstukken, welke Vlies", Breestraat. Deze klaprooscollecte wordt ge houden ten bate van het Nederland se Oorlogsgraven Comité. patiënten zeer zeker in hun werk stimuleren en de belangstelling voor hun werk, alsmede de verkoop van - Vrijdag 11 november en zaterdag de d°or hen smaakte produkten zal 12 november a.s. organiseert het voor hen een voldoening zijn. Werkcomité van het Leidse Jeugd orkest en Drumband „De Burcht" een bazar ten bate van het instru mentenfonds. De bazar wordt ge houden in het verenigingsgebouw van de speeltuin „Oosterkwartier" in de Borneostraat en zal geopend zijn: Dokter Jan de Bruyne te Leiden overleden In de leeftijd van 56 jaar is giste ren overleden de heer Jan de Bruy ne, arts te Leiden. Doktor de Bruyne heeft dertig jaar te Leiden als arts gewerkt en in deze jaren een van de grootste stadspraktijken opgebouwd. Hij was zeer gezien bij zijn patiën ten. Jan de Bruyne werd in 1904 te Leiderdorp geboren als zoon van huisarts De Bruyne. Na zijn medi sche studies vestigde hij zich te Lei den, waar hij zich niet alleen in zijn beroep, maar ook op maatschappelijk en kerkelijk gebied zeer verdienste lijk maakte. Hij was voorzitter van de Vereniging tot bestrijding van tuberculoze, afdeling Leiden, be stuurslid van de gereformeerde schoolvereniging en lid van de gere formeerde kerkeraad. Een zoon van door "de'patiënten^ zelf "^jn1 vervaar- de overledene neemt de praktijk te digd. Leiden over. Uw aandacht aan deze bazar zal de 100 JAAR BOEKKOOI TE LEIDEN Deze maand is het een eeuw ge- I8V2 Mille in Leiden voor bijzondere noden Aan het door de Stichting Com missie van Samenwerking voor Bij zondere Nooden te Leiden uitge brachte jaarverslag over 1959 ontle nen wij het volgende: De commissie heeft ten doel ma teriële hulp te verlenen, wanneer 'n AFSCHEIDS-STAARTJE VAN DE HEER ZONDEROP. leden, dat de gebroeders Boekkooi, Sez'n of een persoon^ door „bijzon- Nicolaas en Anton, aan de Oude Vest ,n moeMjMieden is ge- te Leiden een chemische ververij en wasserij stichtten. Anton Boekkooi heeft na het vertrek van Nicolass naar Amerika het bedrijf voortgezet Het nationaal bestuur en het Leids en nog steeds is in het pand Oude afdelingsbestuur van de R.K. Bond Vest 189-191 de firma Boekkooi ge- van Hotel-, Restaurant- en Café- vestigd, thans gedreven door een geëmployeerden „St. Antonius" ver- kleinzoon van de eerste firmant, de behandeld, waarvan er 57 tot een voegde zich gisteravond ten huize heer Corn. Boekkooi, die in 1948 ook hulpverlening hebben geleid, 'n Zeer van de heer M. Zonderop. In haar een oude wasserij „De Iris" te Haar- belangrijk percentage van deze hulp gezelschap was de oud-geestelijk ad- len^ overnam en de zaak uitbreidde verleningen betrof de voorzieningen viseur, pastoor Van der Plaat, thans me* eei\ vestiging aan de Haarlem- te Zevenhoven en de bedrijf saaimoe- merstraat. Het pand van de firma zenier, pater C. H. van der Leemput- aan de Oude Vest is tenminste vier gens, te O.E.S.A. uit Den Haag. eeuwen oud. Bij de verschillende e.d. De bondsvoorzitter, de heer J. van restauraties heeft men oude tegels raakt en deze moeilijkheden door één hulpverlening afdoende kunnen worden verholpen. Deze hulp ver leent de commissie in samenwerking met burgerlijke, kerkelijke en par ticuliere instellingen. Er werden in 1959 75 aanvragen ten behoeve van de minder-validen (motor)invaliden en duwwa- gehoorapparaten, prothesen Het streven van de commis sie is er daarbij op gericht om ook der Veer, sprak woorden van harte- aangeroffen, onder meer van de lichamelijk gehandicapten, die lijke dank tot de heer Zonderop, die „meerman", Neptun-us, de koopvaar- niet meer in het arbeidsproces kun- jaren lang de moeite getroostte om dij en de^ jacht, die geachat worden ^«ktelSpSfo^dS zijn nachtrust te offeren om de ver- op 350 tot 400 jaar oud. - - gaderingen van de bond St. Anto- De geschiedenis van de familie "Slt nfaaSonlifk verteer kentelijkheid bood h^j een Parker- wonende Buckoy van Turcoyn, vulpen-set aan. De tegenwoordige waarschijnlijk een gevluchte Huge- adviseur, kapelaan J. W. M. de Jong, noot die lid was van de Waalse kerk was tot zijn spijt verhinderd. nemen en voorkomt men, dat zij zich geheel van de buitenwereld gaan isoleren. Naast deze voorzie ningen t.b.v. de minder-validen werd in vele gevallen hulp verleend bij de aanschaffing van kleding, dek- Het eeuwfeest van de firma Boek- kjng en huisraad, bij de kosten voor kooi wordt gevierd met een receptie woninginrichting, schulddelging en op zaterdag 12 november a.s. van 3-5 studietoelage. uur n.m. Met de hulpverlening was in to taal een bedrag van 18.517.20 ge moeid. Dank zij vele giften was de commissie iri staat in vrijwel alle hulpverleningen een bijdrage be- begeerte de heer J. P. A. Stolk te schikbaar te stellen. Het secretariaat van ocaiiuinavic uvci uc uiitse enan- r, -,71 1 den uitstrekte, is in de afgelopen 24 TolL^r te^BenWeM Weer onbestendig De Bilt, donderdag 10 uur. Het K.N.M.I. deelt mede: Een rug* van hogedruk die zich van Scandinavië over de Britse eilan- Witte marstasjes voor jeugdorkest De Burcht te Leiden Leden van verdienste op ouderavond benoemd Uitgaande van het lofwaardig standpunt, dat een hechte onderlinge band tussen de ouders enerzijds en een levendig contact tussen ouders en bestuur anderzijds twee van de voornaamste peilers ?vn, waaroo het grote succes van het Leidse Jeugd orkest „De Burcht" rust, heeft het bestuur van genoemd orkest gister avond in het clubgebouw van „Oos terkwartier" wederom een drukbe zochte ouderavond belegd. In zijn welkomstwoord sprak de voorzitter, de heer J. Sierat, er zijn vreugde over uit, dat wederom zovele ouders aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven, waarmede opnieuw een overduidelijk bewijs was geleverd, dat zij met het wel en wee van het orkest en de wijze waarop hun kin deren als leden van dit orkest hun vrije tijd prettig en nuttig doorbren gen, zeer intens medeleven. Het bestuur was de ouders hier voor niet alleen zeer erkentelijk, doch zag hierin tevens steeds weer een goede stimulans om op de inge slagen weg voort te gaan tot meer dere groei en vervolmaking van het Jeugdorkest. Na enkele bestuursmededelingen en de uitwisseling van een aantal waardevolle suggesties in het belang van orkest en drumband, bood de heer J. Dracht,, namens de fa. A. La- dan met een toepasselijk woord een veertigtal fraaie witlederen mars tasjes aan voor de jeugdige orkest leden, welk kostbaar geschenk met een daverend applaus werd beloond en door de voorzitter dankbaar werd aanvaard, daar hiermede, aldus de heer Sierat, een lang gekoesterde wens in vervulling was gegaan. Na dat de heren A. Ladan, J. Dracht, G. Prevo, H. Klein, G. H. Steenbergen en L. H. Piek op uitnodiging van de voorzitter het podium hadden be treden, mochten zij tot hun grote verrassing vernemen, dat zij als blijk van dank voor de goede diensten aan het Jeugdorkest bewezen, werden benoemd tot leden van verdienste, waarna de voorzitter hen onder grote bijval van de ouders „deco reerde" met het zilveren „De Burcht" insigne. Met de vertoning van de geestige voorfilm en de hoofdfilm „Mijn oom uit Amerika" met Hans Moser in de hoofdrol, werd deze alleszins ge- ouderavond besloten. Leidse Universiteit Geslaagd voor het kand. ex. wijs uur belangrijk afgenomen onder in vloed van luchtdrukdalingen samen hangende met het front van een de pressie bij IJsland. Tengevolge hier van stak er in ons land een zuidoos telijke wind op. In de afgelopen nacht stond er nog weinig wind en daalde de temperatuur op verschei dene plaatsen tot omstreeks 3 graden beneden het vriespunt. Een met het genoemde front samenhangend regen- gebied bereikte vanmorgen echter reeds het zuidwesten van het land. Het vormt de inleiding tot een pe- bureau van de Sociale Raad, Nieuw- steeg 6. Openbare les lector dr P. van Duyn, Leiden ten dan in de dode natuur worden gevonden. De vraag rijst: „wat is ook mo- leculair gesproken het bijzondere Gistermiddag heeft dr P. van Duyn van het levend organisme, dat afwij- riode met minder koud weer. Over met een openbare les te Leiden het kend gedrag mogelijk maakt. Spre- de Oceaan trekt in snel tempo een ambt van lector in de histochemie aan ker kwam, na een vergelijking met volgende actieve depressie, die mor- de universiteit aanvaard. De histoche- een spoorwegemplacement, dat er gen in de omgeving van Ierland ver- mie houdt zich bezig met de schei- vanuit een vliegtuig anders uitziet wacht wordt. Deze depressie zal de kunde van de cellen en weefsels. Dr dan op de grond, tot de conclusie, dat wind verder doen toenemen uit zui- Van Duyn sprak onder meer over de op eik hoger organisatieniveau, dat delijke richting en tevens regen huidige status van de drie histo- en een voldoend aantal combinaties van brengen. Het weer krijgt dus op- cytochemische onderzoekmethoden. iagere eenheden bevat, een nieuwe nieuw een onbestendig karakter. Zeer interessant was de passage in vrijheidsgraad mogelijk is. De bio- zijn rede over de betekenis van deze loog, die experimenteert op hogere methoden voor de geneeskunde. Het organisatieniveau^ dan de chemicus, onderzoek van door operatie verwij- heeft te maken met verschijnselen, derde weefselstukjes speelt een be- waarvoor deze nieuwe vrijneids- langrijke rol bij het stellen van een graad beschikbaar is. diagnose. De vorm van cellen, alsme de hun rangschikkingspatroon blijkt bij vele ziektetoestanden van organen kenmerkend veranderd te zijn. Het moet theoretisch mogelijk ge acht worden uitsluitend' op grond Duizeling. Wie enigszins op de hoogte is van de astronomie kan bij beschouwen van de sterrenhemel een soort meta- histo- chemische reacties een physische duizeling ondergaan Bij diagnosesysteem op te bouwen. Om |}et zlch indenken in de complexe hiertoe te komen zal het nodig zijn, b°"w van het organisme tot op z«n dat van de moleculaire cellenkenmer- moleculaire bouwstenen is een ge- ken wordt nagegaan hoe ze samen- ^ksoortige gewaarwording mogelijk, hangen met de klinische toestand van gewaarwording kan nog verhe- de patiënt, waarbij het weefsel ver- vigd worden bij de gedachte dat. an- wiiderd is °ers "an de sterrenwereld, deze Dr. Van' Duyn sprak ook over de moleculaire werelden ook in onszelf relatie tussen de wetten gevonden aanwezig zyn. door de dode stof en de biologische Bovendien is ons een bewust in- wetmatigheden. zlcht geschonken m deze werelden Hier treft men een schoolvoor- ons. Een bewustzijn dat op myste- beeld aan van de onoverbrugbare rieuze wijze gekoppeld is aan een tegenstellingen tussen biologisch en broos orgaan: onze hersenen. Een moleculair denken. Er is geen enkele orgaan dal zelf object van cellulair aanwijzing, dat levende organismen .^J^olair onderzoek kan zyn. opgebouwd zijn uit andere atoomsoor- BRIDGECLUB VOOR ROOMS-KATHOLIEKEN dier 18 leem. Hoe onbegrensd het terrein van on derzoek ook schijnt de beperktheid van ons kenvermogen wordt hier voelbaar. Dit gevoel werd door Ein stein onder woorden gebracht in de paradox: „Het eeuwig onbegrijpelijke in de natuur is haar begrijpelijkheid. Burgerlijke Stand Geboren: Robertus Sicco Maria, z. v. S. H. F. de Faber en T. F. Haze laar; Franciscus Wilhelmus Nicolaas, z. v. F. W. Saunier en C. P. A. Bar- reveld; Joanna Engelina, dochter v. miiTiPirnnnt 91 meis- A. van Muijen en M. H. Fontein; Jo- .^hoilriinHipclement hr en ïievr' V-d- Drift 58 p. 8 hr en hannes Hendrik, z. v. J. H. v. Leeu- Oplossing no. 511. Horizontaal: 1 brak, 4 slak, 7 rok, 8 emir, 9 Onan, 11 adamant, 14 ant, 15 ontaard, 19 part, 20 Eire, 21 one, 22 Neer, 23 tram. Verticaal: 1 beet, 2 aria, 3 kordaat, 5 Lena, 6 kant, 9 omtrent, 10 Ans, De uitslag van de laatste avond 12 ana 13 Ina, 15 open, 16 tree, 17 van de parencompetitie van J_ No. 512. Horizontaal: 1 priester kalotje, 8 bijwoord, 10 afnemend ge tij, 12 gem. in Gelderl., 13 muziek noot, 14 soort van hert, 16 myth, fi- mcyi uw J guur, 17 onthutst, 18 boom, 19 plech- 6 meyr Werter.Bonnet 81 p. tige gelofte, j 01 ~w"°- - -- Bridgeclub woor Rooms-Katholie- ken is als volgt. Groep zwart: 1 Dames Bik 74 p.. (6); 2 hr en mevr. Bernsen 71 p. (8); 3 v. d. Post-Weber 70 p. (3): 4 hr en mevr. Bik 69 p. 2); 5 n.n. 65 p-, (7); (1); 7 {—'4 mecYo °UrPc£edn Engeland, 6 w I. E. Rooswinkel, 88 van Biezen, 76 jr., e, 64 jaar, man; A. 24~academische titel'(afk.) 25 schei- De tussen haakjes geplaatste cij- van den Oever, 85 jaar, wed. van P. kundig element (afk.). fers geven de eindstand aan.^ Volgen- C.JSchoonacker. - (5). wen en P. Crama; Adriaan, zoon van en mevr. Niekerk p en G. van der Plas; Dirk Gelderl.. 11 ™evr; Oplossing morgenavond. de week beginnen de viertallenwed- strijden. Gehuwd: J. W. Marks en W. C. de Roo. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN f Werkloosheidscijfer per einde ok tober 1960, betrekking hebbend op de werkloosheid in de gemeenten Leiden, Alkemade, Leiderdorp, Oegst- geest, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. okt. '59 sept. '60 okt.'60 Leiden 332 167 177 Zuid Holland 7793 4871 5098 Nederland 48610 27096 27847 Werkloosheid in enkele beroeps groepen: Bouwvakarbeiders 11 (sept.), 9 (okt.); metaalbewerkers 7, 9; textiel arbeiders 1, 1; land- en tuinbouwar- beiders 3; transportarbeiders 6,7; kantoorpersoneel 21, 20; hotelperso neel 10, 15; losse arbeiders 4, 9. Niet belangrijk gestegen Hoewel de werkgelegenheid in de uitgesprokeh seizoenbedrijven on gunstiger wordt, is de werklooshéïd in de maand oktober niet noemens waard gestegen. Door de grote vraag naar arbeidskrachten in vrijwel elke sector van het bedrijfsleven, gelukt het arbeidskrachten, die door afloop van de seizoenswerkzaamheden werkloos worden, vrijwel onmiddel lijk te plaatsen. De werkgelegenheid in de niet-seizoengevoelige bedrij ven is dan ook onveranderd gunstig. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten nam gedurende de maand oktober af van 120 per eind september tot 74. De vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten blijft groot. Vooral in de confectie- en de textielindustrie, alsmede in de huis houdelijke sector is een grote behoef te aan personeel. Leidse Agenda WOENSDAG 9 NOVEMBER Ver. van Slechthorenden. Lezing met film. Geb. „Rehoboth", Rapen burg 10, 8 uur n.m. K.A.B.O. Ledenvergadering met lezing over prestatiebeloning. Kleine Burcht, 8 uur n.m. Oudercomité school Timorstraat. 8 uur n.m. in de aula van de school. Ned. Ver. v. Suikerzieken. Jaar vergadering met film, 8 uur n.m. Steenschuur 6. DONDERDAG 10 NOVEMBER „St. Willibrordus". Lezing over Arbeidstijdverkorting. 7.45 uur n.m. in „Het Gulden Vlies". Leids Chr. Vocaal Ensemble. Jubi leum-concert t.g.v. het 40-jarig ju bileum van dir. Tilly StenzLee ning, 8 uur n.m .in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal R.K. Nat. Bond v. E.H.B.O. Ver volgcursus. R.K. Lyceum, Mariën- poelstraat 8 uur n.m. VRIJDAG 11 NOVEMBER „St. Franciscus van Assisië. Gou den jubileum. 8.30 uur n.m. H. Mis in de St. Lode wij kskerk, waarna bijeenkomst in „Het Gulden Vlies". V.O.L.A. Lezing en film. 8 uur n.m. in „Zomerzorg". ZATERDAG 12 NOVEMBER „Crescendo" mondacc.ver. 8 uur n.m. uitvoering in het St. Antonius- clubhuis. „Litteris Sacrum". „Daar moet je een vrouw voor zijn" 8 uur n.m. in de Leidse Schouwburg. „Victorie". R.K. Dames-gymnas tiekvereniging. Jubileumuitvoering. 8 uur n.m. in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060 BIOSCOPEN De films in de week van 4-11 no vember zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Porte des Lilas", 14 jr Lido: „Makkers, staakt uw wild geraas", 14 jr. Luxor: „De onderwereld van Montmartre'', strikt volw. Studio: „Wilde aardbeien", 18 jr. Trianon: ,,De muis, die brulde", alle leeftijden. Rex: „Ridders van het zwaard" 14 jr. Aanwinsten R.K. Openbare Bibliotheek te Leiden STEENSCHUUR 17 Ontwikkelingslectuur. Beets: Volwassen worden; Bosch mans: De Provence; Brantl: Beie ren; Brom: Het enige nodige; Bur- venich: Ingmar Bergman zoekt de sleutel; Couwenberg: Het Nederland se partijenstelsel in toekomstperspec tief; Creten: Het heilig land; Der Schriftsteller Heinrich Böll; Drijver: Wat de jonge Kerk ons te bieden heeft; Dubois-Jonckheere en van der Waals: Facetten der Nederlandse poëzie; van Egeraat: Gids voor de Franse Rivièra; Engelman: Verza melde gedichten; Esser: Alcoholisme; Franquinet: In Frankrijk; Franqui- net: Picasso; Frater Maria Alexan der: Natuurkunde op de lagere school en de kweekschool; Gids voor noordelijk Engeland en Wales; Hees en Szozesny: Geloof en ongeloof; Huyts: Geloof en leven in de Kerk; Janus: Onze land- en zoetwaterslak ken en -mossels; de Kleyn: Het aan kijken waard; Kudrnofsky: Grieken land; Langeveld: Bijdragen tot het gesprek van systeem en historie in de opvoedkunde; Newman: Bewuste bedrijfsvoering; van Oers en de Cocq: Voortgezet moedertaalonder wijs; van de Pol: Het getuigenis van de Reformatie; Rutten: In Assisië; Slauerhoff: Eldorado; Taal: De Goudse kloosters in de Middeleeu wen; Viruly: Zon; Welvaart, welzijn geluk dl 12; Wentinck: De Neder landse schilderkunst sinds van Gogh; Wijnbeek: 80 jaar oranje. Nederlandse romans. Brandt: Ben jij daar, Eenzaamheid; Bruyn: De vogels van Mijnheer Du- pont; van Ginneken: Verzoening met het verleden; van der Hoogte: Bal lade van de oude stad; van der Lugt: De Zwerver; Norel: De bakens ver zet; Pronk: Het onweer; Verburg: Koffie uit Kaffa; Vermeulen: Negen koperen lampen; WolfCatz: Diep zee. Vertaalde romans. Altendorf: 'n Odyssee met z'n twee; Barnes: 's Konings nar; Ber- gengruen: De tiran; Berthold: Het laatste gevecht; Ebermayer: Zonder aanzien des persoons; van Gulik: De klokken van Kao-Yang; Haller-Har- ward: Toch val je in mijn handen; Hersey: De muur; idem: De oorlogs vriend; Mankowitz: Het geitje; Na- gayo: De bronzen Christus; Prato- lini: Een wijk in Florence; de Saint Exupéry: Post vlucht naar Dakar; Slaughter: Lorena; Soltikow: „De Kat"; Waugh: Olie voor de vlam; Leids hoogleraar laakt beleid ten aanzien van Veghel Burgemeester J. P. Schreven van Veghel heeft, toen KVP-leden zijn gemeente een werkbezoek brachten, in zijn rede scherpe kritiek geleverd op de wijze, waarop Veghel in het kader van het regionale industriali satiebeleid is behandeld. De Leidse hoogleraar, prof. mr. C. H. F. Polak, heeft zich naar aan leiding van deze rede in een brief tot het college van b.. en w. te Veghel gewend. Volgens de Nederlandse rechtsgeleerde laat de rede van de burgemeester een beklemmende in druk na. „Zelden zal het onbevre digende van het ontbreken van een behoorlijke rechtsgang zo duidelijk zijn aangetoond als door dit voor beeld uit de praktijk", zo schrijft hij. Door ligging, verbindingswegen en reeds aan de gang zijnde ontwikke ling schijnt uw gemeente voor in- dustralisatie te zijn aangewezen. Ik ben benieuwd hoe het in deze ge voerde bele'd zal worden verant woord, zo besluit hij. Tijdens de raadsvergadering in Veghel, die vanavond zal worden gehouden, bevindt zich deze brief onder meer bij de ingekomen stuk ken. Tijdens de vergadering zal op- nieuwe uitvoerig gediscussieerd wor den over de behandeling van Veghel in het kader van het regionale in dustrialisatiebeleid. West: De grote verzoeking; Zuck- mayer: Zonder masker. Franse romans. Da vet: Un voyage de noces; Gio- no: Un de Baumugnes; Guth: Le naif aux quarante enfants; Hardy: L'aigle et le cheval; de Montherlant: Les bestiares; Ouvard: L'assasin est dans le couvent; Simenon: Au ren dezvous des terre-neuvas; Troyat: Les compagnons du coquelicot; idem: La Barynia. Duitse romans. Geissler: Das Gluckselige Flöten- spiel; Hartung: Ich denke oft an Piroschka; Selinko: Heute heiratel mein Mann. Engelse romans. Ambler: The schirmer inheutance; Brown: The late lamented; Buck: Letter from Peking; Charteris: The Saint steps in Chase: Shock treat ment; Conrad: The nigger of the Narcissus and the end of the Tether; Drijer: The image makers; Eden: Clementine; Firbank: I bought a mountain; Gardner: The D. A. draws a circle; Innes: The Trojan horse; Marric: Gidion's month; Marsh: Spinsters in Jeopardy; Marshall: The divided lady; Popham: Sea flight; Sayers: Murder must advertise; Snow: The new men; Spark: The ballad of Peckham Rye; Walker: Cosh boy; Waugh: Helena; Wode- house; Nothing serious. ZIE VOOR STADSNIEUWS OOK PAGINA 3. 4 en 9. LEIDERDORP Bouw winkels en woningen Vol gens een ontwerp van het architec tenbureau A. Fr. Korff te 's Graven- hage zal voor rekening van een Haags makelaarskantoor in het plan Mauritssingel een complex van 24 woningen en 9 winkels worden ge bouwd. Het werk zal worden uitge voerd door het aannemersbedrijf T. Edam uit Haarlem. ALPHEN AAN DEN RIJN De hoogste teams zullen het dit jaar niet zo best doen dan de lagere teams. Dat bleek al uit de eerste wed strijden. ATTC verloor eerst van VVV 1 uit Leidschendam met 91 en maandag j.l. bleek het Haagse Steeds Hooger 2 sterker: (82). In de eerste wed strijd redde Verwoerd de eer, nu zorgde Jongeleen voor het enige puntje in de enkelspelen. Samen met Verwoerd won hij ook het dub bel. ATTC 2 verloor haar eerste wed strijd tegen het zwakke DDC 7: 64. C. Verheul won hier tweemaal, De Graaf en Leijnse ieder eenmaal. ATTC 3 en 4 gaan hoge ogen gooien. Het derde team won eerst van Baronie I, waarbij de sterk spelende Lips slechts eenmaal kans zag een partij voor zijn team in winst om te zetten. Samen met Verkley won hij ook het dubbel. P. v. d. Hoek en L. Mulder bleven ongeslagen, J. Ver heul verloor alleen van Lips. Maan dagavond werd in Warmond Steeds Vooruit 3 een 100 nederlaag toege bracht. Alleen G. v. Tongeren wist tweemaal een set in drieën te spe len. Tot winst kwam hij echter niet. ATTC 4 won haar eerste wedstrijd van PIT '54 met de minste moeite: (10—0). J. v. d. Boom, C. Verkerk en mej. T. Verheul bleven dus ongesla gen. Ook ATTC 5 zette haar eerste wedstrijd in winst om. PIT '54 werd na een spannende 'wedstrijd met 64 verslagen. Huis man zorgde voor 3 punten, Ooster- rnann en invaller Sijpestein wonnen ieder eenmaal. In hun tweede wed strijd verloor dit trio van DSB 4 met 82. Alleen Huisman zorgde voor de te- genpunten. De junioren bekeren nog steeds verder. In de kwartfinale en in de halve finalo versloegen Schouten, Heemskerk en Baervelt resp. Tref fers B en Salamanders D met 90. A.s. zaterdag wordt in Delft om 5.00 uur de finale gespeeld tegen DHC A. Bij winst ontvangt ATTC voor het eerst in de geschiedenis de wisselbe ker van de B-klasse. Programma: 10 nov. ATTC 2W1 BO 6, 12 nov. ATTC 4—Sett 3 en TSB 6—ATTC 5 en DHC A—ATTS A (finale bekerwedstrijden), 14 nov. Netbal 2—ATTC 2. Scheepsberichten ALWAKI 8 nov. v. Stettin n. Ham burg. AMMON 9 te Fort Liberte, AN- NENKERK 8 v. Lor Marques n. Beira. ARGOS 8 v. Napels n. Milazzo, ARTE- MIS 8 v. Nassau n. Momile, BATU 8 v. Bremen n. Amsterdam, BAWEAN 8 v Bilbao n. Le Havre, BENGALEN 9 te Colombo, BONITA 9 v. New Orleans n. La Ceiba, BUSSUM T 8 v. Aruba n. Rio de Janeiro, CAMEROUNKUST 9 te La gos ver., CARRILLO 8 v. Cortes n. Charleston. CHARIS 8 v. Threerivers n. Halifax, DAPHNIS 8 v. New Orleans n. La Guaira, DE EERENS 9 te Djeddah, DIOGENES 8 v. Paita n. Guayaquil, DUIVENDRECHT 8 v. Huelva n. Genua. ESSO ROTTERDAM t. 7 v. Suez n. Me- na al Ahmadi. EUMAEUS 8 v. Singapore n Aden, GAASTERLAND 9 te Santos. GEESTLAND 8 te Preston, GOOILAND 8 te Londen. HATHOR 8 v. Izmir n. Pi raeus. HERA 8 v. Pto Cortes n. Belize. HESTIA 9 v. St. Maarten n. St. Kitts, ISIS 8 v. Jeremie n. Miragoane, IVOOR KUST 8 v. San Carlos n. Lagos, KA- BYLIA t. 9 te Aden n. Aqaba, KREBSIA t. 8 v. Pta Cardon n. Landsend, KRYP- TOS t. 9 te Abidjan. LEEUWARDEN 9 te Laceiba, LELYKERK p. 9 Gibraltar n. Hamburg, MAASDAM 8 v. Southamp ton n. Cobh. MEDON 9 te Ponce verw., MERWEDE 8 v. Hull n. Londen, NIEU WE TONGE 9 te Lake Huron. PRINS DER NEDERLANDEN 8 te Aruba verw.. ROTTE 8 v. New Orleans n. Mobile,

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2