CETALAC Jubileum van koster Boogers in het teken van dankbaarheid Drie jubilarissen met Koninklijk Zilver onderscheiden Mej E. Wesselius en de heren A. J. J. Peeters en S. v. d. Kwaak A. P. A. Hosman ridder in Frans wijnbroederschap v» UAG 2 NOVEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA De heer Bart van Leeuwen overhan digt het geschenk namens de oud misdienaars Een stroom van geschenken en gelukwensen „Het Is geweldig,'* zei gistermid dag de jubilerende koster van de Leidse St. Petruskerk, de heer J. H. M. Boogers. „Ik kan bij me thuis haast niet meer lopen van de bloe men en de kisten sigaren, en alle andere geschenken. Stapels brieven en telegrammen liggen op de tafel." Plechtige H. Mis Gistermiddag tijdens de receptie in de school aan de Lorentzkade was het een voortdurend komen en gaan geweest van parochianen, die de feesteling op deze dag eens hun dankbaarheid wilde betuigen. Om elf uur 's morgens was er reeds een plechtige H. Mis geweest, opgedragen door de pastoor van de parochie, W. E. Blok, met assistentie van kapelaan C. W. Thomas als diaken en kape laan J. de Jong als sub-diaken. Mgr. Th. M. Beukers en deken W. P. M. Haring waren onder de belangstel lende geestelijken op het priester koor. Na de H. Mis volgde een prach tige huldiging, waarbij de pastoor van de parochie na woorden van er kentelijkheid en gelukwens, de jubi laris een enveloppe met inhoud na mens het kerkbestuur en een lijvige Bijbelse geschiedenis namens pastoor en kapelaans overhandigde. Schrif telijke gelukwensen waren er van mgr. M. Jansen, bisschop van Rot terdam en van pastoors en oud-kape laans, die zich koster Boogers uit hun Leidse jaren herinneren. Huldiging in de Burcht Een calèche met twee paarden er voor bracht de heer en mevrouw Boogers 's middags van de school aan de Lorentzkade, waar de receptie had plaatsgevonden naar de grote zaal van de Burcht, waar jong en oud uit de parochie gereed stond om de jubilerende koster een hartelijke hul de te bereiden. Ook de drie dochters van het echtpaar, van wie er een uit Athene was overgevlogen, waren bij het feest aanwezig. De heer Kees Trouwring haakte - vinger afgerukt Een 28-jarige Leidse chauffeur wil de maandagmiddag op het terrein van meelfabriek De Sleutels van een vrachtwagen springen. Hij bleef ech ter zodanig met zijn trouwring ach ter een haak steken, dat zijn ring vinger gedeeltelijk werd afgerukt. De vinger moest worden geampu teerd. Mentink, leidde de jubilaris binnen en hield een welkomst-speech, waar na het woord werd gevoerd door de heer Dingjan, namen de misdienaars, de heer Bart van Leeuwen, namens de oud-misdienaars en door de heer Goddijn namens de parochianen. Het geschenk van de parochianen bestond uit langspeelplaten en een enveloppe met inhoud, waarvan spre ker hoopte dat de koster en zijn vrouw er een deel van een buiten landse reis van kunnen betalen. Een gouden geschenk was symbool voor het gouden hart van de koster voor zijn misdinaars. De koster verklapte in zijn dankwoord, dat een reis naar Griekenland op zijn verlanglijstje stond en thans bereikbaar is gewor den na de geschenken die hij heeft ontvangen. Geroerd dankte hij alle aanwezigen voor de geschenken en de vriendelijke woorden. Verf met gemak en.. van Ceta Bever (Advertentie) In de afgelopen dagen zijn drie veertigjarige jubilarissen met de zilveren eremedaille, behorende bij de Orde van Oranje Nasasu, onderscheiden. De heer A. J. J. Peeters (61 jaar) vierde maandag zijn veer tigjarig jubileum als assistent accountant bij het accountants kantoor van mr. dr. H. D. M. Knol te Leiden. De naaste mede werker van de heer Knol, die zelf door ziekte was verhinderd, de heer Kamphof, sprak tot de jubilaris enige waarderende woorden. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot speldde de heer Peeters de Kon. onderschei ding op. Mejuffrouw E. Wesselius, no tarisklerk-boekhoudster bij no taris W. F. Karstens, was veertig jaar geleden het notariaat bin nengestapt. Haar werkgever noemde haar tijdens een harte lijke huldiging een uitnemende werkkracht met een grote mate van verantwoordelijkheidsge voel. Wethouder Van Schaik kon haar de zilveren eremedaille uit reiken. De heer S. van der Kwaak, technisch ambtenaar bij de Leid- sche Duinwater Maatschappij, vierde gisteren zijn veertigjarig jubileum en ontving uit handen van de burgemeester, die presi dent-commissaris van de L.D.M. is, de zilveren medaille. De bur gemeester dankte de heer Van der Kwaak voor zijn opgewekt heid, voor zijn ijver en plichts betrachting. O.a. werd nog het woord gevoerd door dr. ir. P. C. Lindenbergh, direkteur, en de heer A. H. J. van der Horst, na mens het kantoor. Z0ETERW0UDE AFSCHEID ZUSTER VERONICA Leerlingen en oud-leerlingen van zuster Veronica, die Zoeterwoude gaat verlaten, hebben gelegenheid afscheid van haar te nemen heden avond vanaf 7.45 uur in het Graal- huis. vwwwwwvvwwww Linkse manoeuvre van chauffeuse De brandweer had vanmorgen een koud en kleumerig karwei tje op te knappen in het water van het Rapenburg. Een Fiatje 144, op zijn kop het water inge doken, was hier de oorzaak van. Een dame, woonachtig te Leiden aan de Zoeterwoudse Singel, kreeg op de brug tussen de Dou- zastraat en Nieuwsteeg panne aan haar auto. Het ding wilde tenminste niet meer verder. De motor sloeg af en weigerde ver der alle dienst. De auto moest dus ergens geparkeerd worden. De onfortuinlijke dame dacht dit naast de wagen lopend, met een hand aan het stuur, te kunnen doen op het Rapenburg. Bij het aflopen van de brug kreeg het wagentje echter zo'n vaart, dat dit niet meer te houden was en met een sierlijke boog in het Rapenburg verdween. De chauf feuse werd eveneens meege sleurd, doch kon door y lings toegeschoten voorbijgangers op het droge worden gebracht. Voorzien van droge kleren kon zij even later het moeizame werk van de Leidse brandweer gadeslaan. Ruim een uur had de brandweer nodig om de wagen zo aan de haak te krijgen, dat men haar naar de oppervlakte kon brengen. Telkens schoot de kabel los. Het was voor de zwoe gende mannen in het bootje een kille bezigheid. Eindelijk heeft de brandweer „tuk". Het Fiatje aan de haak. (Foto: De Leidse Crt.) Bij zakenjubileum Meeuws, Leiden Niet omdat de firma Meeuws al sedert een halve eeuw een gere- nomeerde zaak is, werd de jonge fir mant de heer A. P. A. Hosman met een wijntak ridder geslagen in de Confrérie des Chevaliers du Tastevin, maar vanwege zijn grote liefde en kennis van de Franse wijnen, in het bijzonder de Bourgondische. Door de commandeur van de Confrérie, mr. dr. W. Hugenholtz werd de jonge Even parkeren? In hetRapenburg dan maar Het liep ook maandag nog alles behalve storm in de keuringszaal van het Haarlemse Krelagehuis. Wel iswaar was het minder kaal dan de vorige week, maar men behoeft dit nog niet te zien als een teken dat het nu voortdurend drukker zal gaan worden, want dat is bepaald tè op timistisch. Wülfinghoff's Bloembol- lenbedrijf, Rijswijk etaleerde de prachtige rode Freesia Stockholm, waarvan de bloemsierkunstenaar Dick Schuyt een fraai stukje bloemwerk had gemaakt. Bijzonder beste kwaliteit iris Wedg wood bracht het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse. De bollen waren bij 30 graden geremd tot 1 juli, en daarna hadden ze een maand 17 graden gekregen. Op 1 aug. waren ze de grond in gegaan. De 7e oktober werd er glas overheen ge bracht en nu kon men ze tonen in een conditie, die in mei nauwelijks beter kan zijn. De bijgoedspecialist P. Drost uit Lisse bracht het fraaie bolgewas Hae- manthus multiflores naar voren. Een Zuidafrikaans gewas voor de warme kas, dat decoratieve bolronde, fonke lend-rode bloemen produceert en in de volksmond „poederkwast" is ge heten. Dit gewas is reeds eeuwen in cultuur. De bol werd destijds ontdekt op een der eilanden vlak onder de Afrikaanse kust door Oost-Indië- vaarders die daar aan land gingen om vers water in te nemen. In de zeventiende eeuw kwam deze Hae- manthus reeds naar onze lage landen. En dan was er tenslotte nog een kleine inzending amaryllis hippeas- trum, naar voren gebracht door H. de Leeuw's Company, Sassenheim. Dat is toch wel opmerkelijk vroeg voor dit koninklijke bolgewas. De kwaliteit hebben we wel eens beter gezien, maar dat was dan ook later in de tijd. KOE GEGREPEN DOOR TREIN Maandagavond heeft een koe haar weiland onder Naarden verlaten. Zij is daarna op de spoorlijn Amster- dam-Amersfoort gaan wandelen. De trein van zeven uur uit de richting Büssum greep de koe. Het beest werd op slag gedood. De machinist heeft echter niets van de aanrijding ge merkt, zodat de treinen van en naar Het Gooi geen vertraging hebben ondervonden. Het kadaver is gister morgen door het destructie-sttaion uit Purmerend weggehaald. De Italiaanse hoogleraar in de anatomie en pathologische weefsel- leer professor Orazio Comes Carere in Milaan, is overleden als gevolg van het nemen van proeven op zich zelf met een door hem uitgevonden nieuw geneesmiddel tegen organi sche ziekten. Hij had reeds eerder tal van proeven met dit middel op zichzelf genomen, doch de laatste, intraveneuze, toediening bleek fa taalProf. Carere was 47 jaar oud. ridder met de zilveren wijnnap om hangen. Dat dit een zuiver ideële aan gelegenheid is moge blijken uit het feit dat de nap niet bij keuringen voor commerciële doeleinden gebruikt mag worden. Het was enorm druk gistermiddag in „Het Gulden Vlies" op de reecptie van Meeuws deliactessen- en wijn handel. Tot de vele aanwezigen behoorden o.a. de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de wethouders A. J. Jongeleen en S. Memken. De heer C. F. Meerpoel bood de beide firmanten, de heren J. Th. Hos man en de heer A. P. A. Hosman, namens de Kamer van Koophandel het bronzen eremetaal van de Kamer aan. Namens de Inco, een inkoopcombi natie, die zich voornamelijk beweegt op het terrein van de delicatessen, voerde het woord de heer Ch. R. van Woerkom, tevens voorzitter van de Confrérie des Vinophiles. Om de jubilerende firmant te eren en om zijn verdiensten voor de Fran se wijnen te erkennen, werd afgewe ken van de stelregel, dat een nieu we ridder in de Confrérie des Che valiers du Tastevin op het kasteel du Vougeot wordt geslagen. Voor een officiële bevestiging wordt de heer A. P. A. Hosman in de loop van het volgend jaar op het chateau du Clos du Vougeot in Frankrijk te rugverwacht. Hy zal dan door de Confrérie, waarvan onder andere ook Sir Winston Churchill en gen. De Gaulle lid zijn, als ridder werden be groet De heer André Hosman wordt door mr. dr. W. Hugenholtz tot ridder ge slagen in de Confrérie des Chevaliers du Tastevin. De wijnnap om de hals van de beide heren wordt bij het proeven gebruikt Het is echter te gen de erecode de nap voor com merciële doeleinden te gebruiken. Foto boven: burgemeester Jhr. mr. F. H. van Kinschot, speldt de heer A. J. J. Peeters de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, op. Op de foto in het midden reikt wethouder Van Schaik mejuf frouw E. Wesselius deze medaille uit, terwijl op de onderste foto de heer S. van der Kwaak de zilveren medaille krijgt opgespeld door de burge meester. Sir Edmund Hillary heeft in de Himalaja de huid gevonden van een ongewoon soort beer, die volgens Sjerpa's afkomstig zou zijn van een „verschrikkelijke sneeuwman", naar wie de expeditie van sir Edmund op zoek is, zo heeft de voorzitter van de Amerikaanse organisatie, die de expeditie financiert, dinsdag in Chi cago bekendgemaakt. Door de zware regenval van de afgelopen nacht is de situatie in de overstroomde gebieden van Zuid en Oost-Engeland ernstiger gewor den. Duizenden hectaren bouwland staan onder water, talrijke wegen zijn onbegaanbaar en sommige spoorlijnen zijn door het water of aardverschuivingen niet te gebrui ken.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4