INDUSTRIEHAVEN IN ALPHEN a/d RUN NADERT VOLTOOIING D1J3DAG 25 OKTOBER 1960 DE LEIDSE COURANT HACïlNA 4 HET WEER BESLISSENDE FACTOR Het lag in de bedoeling vandaag de brug bij de ingang van de in dustriehaven te Alphen a.d. Rijn in gebruik te stellen, waarna met de laat ste fase van dit project kon worden begonnen. Door stagnatie bij de mon tage en het stellen van deze brug zal men hiermee echter nog wel enige dagen, en mogelijk zelfs enige weken, moeten wachten. Zodra de brug ech ter door het verkeer Leiden-Utxecht kan worden gebruikt, start de laatste bouwfase van de haven, waarmee Alpen in de toekomst nieuwe industrie- en hoopt aan te trekken. Reeds enige bedrijven zijn rond deze haven ge vestigd en in de nabije toekomst zullen ook de firma's Van der Neut uit deze plaats (wij meldden dit reeds eerder) en een afdeling van bouw- stoffenhandel Braat uit Den Haag zich hier vestigen. Het laatste gedeelte van de bouw betreft het uitgraven van de tijdelijke wegomlegging, het aanbrengen Van de z.g.n. geleidingswerken aan de in gang van de haven en het wegnemen van de damwand onder deze weg, waarna het water in de haven op hetzelfde peil komt als in de Rijn. De funderingen, waarop deze geleidewerken worden gebouwd, zijn reeds vóór de aanleg van de tijdelijke weg aangebracht Dit beeld krijgt men van de Industriehaven wanneer men boven op het dak van de „Baronie" staat, van welk punt wij deze over zichtsfoto gemaakt hebben, (foto's: De Leidse Courant) BEGIN VOLGEND JAAR Het uitgraven van deze weg zal ongeveer twee weken in beslag nemen, terwijl voor het overige werk nog zeker op zeven weken moet worden gerekend. Zelfs wanneer het weer voor honderd procent meewerkt, wan neer er dus geen vorst komt in de komende maanden, zal men de industrie haven toch niet vóór het begin van het volgende jaar kunnen openstellen. De andere werkzaamheden aan de industriehaven zijn al enige tijd ge reed. De haven zelf is op een diepte van 6 tot 7 meter gebracht, de kade muren zijn aangelegd en de Rijn is van de Heimanswetering tot de haven- brug uitgebaggerd Een baggermolen zal echter vóór de ingebruikneming nog de bodem van het havenbekken volkomen gelijk maken. Het project dat geheel voor rekening van de gemeente Alphen komt en ook door deze gemeente zal worden beheerd, is tot stand gekomen onder directie van het ingenieurs- en archtectenbureau v.h. J. van Hasselt en De Koning te Nijmegen en is uitgevoerd door de firma De Oude en De Jonge te Zierikzee. De brug is gebouwd door Stork-Jaffa te Utrecht. RIJKSWEG GEDEGRADEERD Hoewel met deze moderne brug de verkeersmoeilijkheden tot een mini mum worden beperkt, blijft deze toch een obstakel in de drukke verbinding Leiden-Utrecht. De laatste jaren is deze rijksweg toch al gedegradeerd tot een streekweg, doch men heeft ingezien, dat het belang van de rijksweg moest wijken voor het belang van de industrie. Hoewel nog ver in de toe komst, zal men evenwel over een aantal jaren tot de aanleg van een nieuwe rijksweg moeten overgaan. Bepaalde plannen hieromtrent zijn er nog niet, ofschoon men toch wel tot het inzicht is gekomen, dat dit ten zuiden van de spoorlijn moet gebeuren, wil men tenminste definitief buiten het dorp zelf blijven. Dezer dagen zijn wij eens naar het werk aan de industrie haven wezen kijken en wij maakten toen deze opnamen, waaruit men zich reeds een idee kan vormen van de toekomstige haven in Alphen a.d. Rijn. ROELOFARENDSVEEN Coöp. Boerenleenbank passeerde 3 miljoen aan spaargelden De foto links: Nog moet het verkeer J van het brede deel van de haven, over de tijdelijke weg om de brug waar de schepen makkelijk kunnen heen. De foto rechts: Een opname I draaien. Op de achtergrond de reeds gevestigde industrieën. Voor de plaatselijke Coöp. Boeren leenbank is 24 okt. 1960 weer als een belangrijke mijlpaal in de annalen der bank ingeschreven. Immers op deze dag werd door de heer Leo v. d. Meer Lzn, Berkenweg te Roelof- arendsveen door zijn inlage de ƒ3.000.000.aan spaargelden over schreden. Natuurlijk werd dit feit niet onopgemerkt gepasseerd, waar bij in een feestelijke vergadering van bestuur en Raad van Toezicht, de hierbij aanwezige Leo v .d. Meer en zijn verloofde mej. Berkhoven uit Voorhout in hartelijke bewoor dingen een gelukwens en een pret tig aandenken in ontvangst mocht nemen. De kassier der Bank de heer Seb. Bakker had vooraf met een officieel woord tot bestuur en R.v.T. deze groei herdacht. Wat betekent ƒ3.000.000.spaargelden voor Roe- lofarendsveen?, aldus spr. Zeer veel als men bedenkt dat de laatste 35.000.— in de afgelopen Raffei- senweek het resultaat is geweest van niet minder dan 700 contante stortingen met daarnaast nog de gi rale overschrijvingen. Hieruit blijkt, dat deze bedragen door de kleine spaarder worden bijeengebracht en mag men de conclusie trekken dat de gehele gemeenschap met haar Spaarbank meeleeft. Ook is dit feit verheugend voor de vele investerin gen, waardoor de bank na 1 jan. 1958 een meerdere uitzetting aan voor schotten en credieten van 675.000,- ruimschoots heeft kunnen opvangen door de middelen die via de Spaar bank binnen kwamen. In mei 1958 werd de 2.000.000, aan spaargelden gepasseerd met 3000 spaarders. Thans na 21/* jaar is met 3400 spaarders de 3 miljoen over-, schreden. Dit resultaat is des te meer bevredigend als men beziet ^at naast het bereikte totaal het gemiddelde per spaarboekje omhoog is gegaan. Voor vele jongeren ligt er een toe komst in de spaarbank, vooral door de Jeugdspaarwet welke aan de jon geren een zo mooie kans geeft om na zes of meer jaren een premie te ver dienen van 10 van het gespaarde kapitaal. De voorzitter van het be stuur der Bank de heer E. Elstgeest sprak een woord van gelukwens tot de heer Leo v. d. Meer, die als jon gen reeds bij de bank als spaarder werd ingeboekt. Als herinnering aan dit feit bood hij hem een extra in lage van 100,aan, terwijl zijn verloofde een prachtig boeket anjers in ontvangst mocht nemen. De heer M. Nieuwint, hoofd der jongensschool was mede getuige van dit feestelijk gebeuren. Deze memo reerde dat Leo van der Meer de eer ste spaarder was op school waardoor hij een volgeboekte spaarkaart aan de Boerenleenbank kon laten in schrijven en wel op 15 nov. 1950. Na dit officieel gebeuren bleef men nog enige tijd in genoeglijke stemming bijeen. „Het loze vissertje" Voor de viering van 't eerste lustrum kwam de visclub „Het loze vissertje" in café Akerboom bijeen. Voorz. Jac. Olijerhoek mocht in zijn openings woord waarin hij tevens een terug blik wierp op de afgelopen 5 jaren, een grote opkomst verwelkomen. Hierna had de prijsuitreiking plaats van de gehouden onderlinge compe titie 1960. De prijswinnaars waren: 1. Jac. Olijerhoek; 2. Kees van Am sterdam; 3. Cor v. d. Hoorn; 4. Joop v .d. Tang; 5. Jan Pouw; 6. Theo Nederstigt; 7. Leo van Es; 8. Jaap Vermeer; 9. Kees van Klink; 10. A. v. d. Tang. Geruime tijd bleef men hierna nog in gezellige stemming bijeen, waarbij natuurlijk op het programma het prijskaarten niet ontbrak. Hiervan werd de uitslag: 1. Bart v. d. Klauw; 2. Jan v. d. Hoorn Gz; 3. D. van Staveren; 4. S. Schou ten. Zondag 30 okt. wordt er weer een viswedstrijd gehouden. Vertrèk 10 uur v.m. vanaf het KAB-gebouw. Bridgeclub D.V.H. De stand van vrijdag 1.1. was als volgt: 1 Huigsloot- Bakker 147 mp; 2 echtpr. Muskens 145 mp; 3 Klein-Turk 145 mp; 4 Ge broeders Koek 139 mp; 5 Haestregt- Casper 131 mp; 6 echtpr. Zaal 118 p; 7 echtpr. v.d. Meer 117 mp; 8 v. d. Meer-Vermey 113 mp; 9 Keulemans- Brokken 111 mp; 10 echtpr. v. Veen 106 mp. Zondag is er een bestuursvergade ring gehouden om te komen tot een competitie-indeling. Besloten werd te starten met 2 groepen: Groep Groen 8 paren met 2 paren te degraderen en groep Blauw 6 paren met 2 paren te promoveren. Groep Blauw zal per manent 6 paren bevatten. Voor de matchpuntenberekening zal bij Groep Blauw, bij een opkomst van 8 paren in Groep Groen de machtpunten met 63/40 omhoog gaan en bij een op komst van 7 paren met 18/20 nega tief werken. Zodat het te behalen aantal punten gelijk blijft. De mo gelijkheid blijft open om nog meer leden in de club op te nemen. Z0ETERW0UDE GEMEENTERAAD NEEMT AFSCHEID VAN BURGEMEESTER Op maandag 31 oktober a.s. des morgens half elf zal in een buiten gewone vergadering van de gemeen teraad van Zoeterwoude in het paro chiehuis aan de Schenkelweg af scheid worden genomen van burge meester Smeets. LEIDERDORP Geboren: Frans Robert, zoon van F. Beurze en E. Cuiper. Ondertrouwd: Franciscus A. van Leeuwen, 20 jaar en Lydia Keijzer, 19 jaar. Getrouwd: Hendrik Gils, 24 jaar en Jannetje J. Huisman 23 jaar; Jo hannes G. van Westbroek 21 jaar en Tineke van de Wijngaard 21 jaar. Overleden: J. C. Verhoogt, 73 jaar echtgote van J. F. W. Truijers. KATWIJK B. en W. beantwoorden vragen. Met betrekking tot de suggestie van de heer J. N. Ouwehand om ook de zuidzijde van de toren van het raad huis van een wijzerplaat te voorzien, delen burgemeester en wethouders thans mede dat zij opdracht hebben gegeven om na te gaan of zulks tech nisch mogelijk is en zo ja, welke de kosten zullen zijn. Ten aanzien van het denkbeeld van dr. Overdijkink om een ideeën bus voor het gemeentepersoneel in te stellen, hebben burgemeester en wethouders de mening gevraagd van de hoofden der verschillende dienst vakken. De opmerking van de heer L. van der Zwan omtrent het ontbreken van portretten van leden van het Konink lijk Huis in de raadzaal is voor B. en W. aanleiding er aan te herinneren dat bij de nu weggenomen afbeel dingen slechts een jeugdportret van koningin Juliana aanwezig was. B. en W. zijn de overtuiging toege daan dat het de voorkeur verdient in de raadzaal een geschilderd por tret van de huidige vorstin te plaat sen. Hiefomtrent is al enige tijd overleg gaande. Het ligt in de bedoe ling spoedig de raad voor het ver vaardigen van zo*n portret krediet te vragen. Naar aanleiding van de vraag van de heer A. C. Berkheij of de tijd niet is aangebroken tweemaal per week markt te doen houden, delen B. en W., gehoord de marktcommissiej me de, dat zulks in de gegeven omstan digheden, zowel om practische als om financiële redenen mede, dat men de tijd om tweemaal per week markt te doen houdan, nog niet aangebroken acht. KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen KDC speelde de twee de competitiewedstrijd tegen WDG II uit Wassenaar en won deze wedstrijd met 137. Dit was een prachtig re sultaat voor de JCDC-reserves, temeer daar met 9 man moest worden ge speeld zodat de strijd werd begon nen met een 20 achterstand. De KDC'ers hebben zich er goed door heen geslagen en wisten spoedig de balans weer in evenwicht te brengen om daarna met de regelmaat van de klok de zege veilig te stellen. De ge detailleerde uitslagen waren: KDC II WDG II: H. VoorzaatH. van Zan ten 11. J. HouwerJ. Mulder 2-0. J. R. van SlootenTh. Orie 20. Ab van BeelenJ. Weekhout 20. C. de WinterJ. van Biezen 11. J. Ven delTh. Rijsdijk 0—2 regl. A. Ver hoogF. Toemasoo 11; J. Godwaltt B. Niewaard 20. W. SlootwegH. Scholte 0—2 Totaal 13—17. De uitslagen van de bordenwed strijd 1ste klas: Jac. FrekeJ. Heems- 0-2. J. ZwaanH. Klinkenberg 20. kerk 0A. VooyJ. Schoneveld C. van KlaverenAm. van Beelen 20. Fra SoierenburgII. Koelewijn afgebr. Maandag 24 okt. gaat KDC I op be zoek bij ADC II te Alphen aan den Rijn. Fotografen. De amateurfotogra fen vereniging „Katwijk" kwam in „Marina" onder leiding van de voor zitter, de heer M. G. Kuyck, in ver gadering bijeen. Na een inleiding van de voorzitter over het thema: „Het waarom van de amateurfotographie", waaruit een levendige discussie, volgde, werd begonnen aan de wed strijd over de foto's van de agelopen maand. Een eerste prijs als beginner verwierf de heer Van Noort me* een „kinderkopje". In de klasse gevor derden kwam de heef W. van Beelen met een zelfportret uit de bus als eerstf prijswinnaar. Van de pas toe getreden leden was ook een flink ge tal inzendingen. Het was een geani meerde bijeenkomst. r

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4