Sassenheim's raad „verdeeld en eensgezind" Moboetoe bleef liever thuis LiV^DAG 25 OKTOBER 1960 DE LEID-SE CO UK Tf PAGINA 11 WILDE STAKING BIJ „UNOX" Vandaag oplossing? Sedert zaterdag ligt het „Unox"- vleeswarenbedrijf te Oss van deN.V. Hartog's Fabrieken (behorend tot 't Unileverconcern) lam door een wil de staking van het personeel. Deze staking is vorige week in het klein begonnen met 80 werknemers van de afdeling worststapperij, die het niet eens konden zijn met de nieuwe ta rieven en het werk neerlegden. De tarief moeilijkheden konden toen wel worden weggewerkt na overleg van de personeelscommissie en de vakorganisaties met de directie, maar de worststoppers eisten bovendien, dat de gestaakte uren normaal zou den worden doorbetaald. Dit werd geweigerd erj zij kregen toen de steun van een 500 arbeiders uit an dere afdelingen uit dit bedrijf. Later heeft de staking zich over het ge- Gentleman-dief overleden „Boston Billy Williams", de gentle men-juwelendief, die in de jaren twintig en dertig de New Yorkse so ciety van ongeveer vier en een half miljoen dollar aan juwelen heeft be roofd, is gedurende het weekeinde, doodarm, gestorven. ,3'oston Billy", die als James F. Monahan werd geboren, stond be kend als de onberispelijk geklede en buitengewoon hoffelijke dief, die bij voorkeur de rijke landhuizen in New York, New Jersey en Connec ticut bezocht. Hij werd in 1927 betrapt door een particulier detective, die hem een kogel in de heup schoot. Deze kogel heeft hy zijn leven lang bij zich ge dragen. „Boston Billy" werd tot vijftig jaar gevangenisstraf veroordeeld, kwam in 1956 vrij om in Massachu setts een vonnis van twee jaar we gens een autodiefstal uit te zitten en stierf in een tehuis voor ouden van dagen. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft vanochtend in hoger beroep conform de eis twee geschorste wachtmeesters van de verkeersgroep Amsterdam der rijkspolitie vrijge sproken van het hun ten laste geleg de aannemen van giften van ver- keersovertreders om in strijd met hun plicht te handelen. De rechtbank had hen in eerste instantie veroordeeld tot resp. 6 en 4 maanden gevangenis straf. Het zesjarige jongetje Hendricus de Ruiter uit Geldermalsen is gister middag gedood doordat het onder een trekker terecht kwam. Het jongetje was op de met bieten geladen trek ker geklommen, maar gleed er af en kreeg een van de wielen over het hoofd. hele bedrijf uitgebreid. Vandaag is een deputatie van de ruim 1500 stakers door de directie ontvangen. De arbeiders hopen dat hun afgevaardigden de directie kun nen bewegen de verzuimde uren normaal uit te betalen. Wanneer het bedrijf daartoe niet genegen zou zijn, wordt de staking voortgezet. Met minder animo evenwel, nu de bona fide vakbonden te kennen hebben gegeven, dat zij deze staking niet goedkeuren. Over de uitslag van dit onderhoud kon men ons nog niets meedelen. MILITAIRE HULP BIJ AARDAPPELOOGST. Vanmorgen zijn vijfhonderd mili tairen vertrokken naar de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden om te hel pen bij het aardappel rooien. Hon- derdvijftig man van de onderdelen luchtdoelartillerie uit Arnhem en Nijmegen zijn met militair transport onderweg naar Goeree-Overflakkee en zullen worden gelegerd in het werkkamp te Oude Tonge. Vijftig mi litairen van dezelfde onderdelen gaan naar Bergen op Zoom, van waaruit zij hulp verlenen op St. Philipsland en Tholen. Om er je hoofd bij te verliezen Inbreker sloeg zijn slag in postkantoor: buit f2.000- Een inbreker heeft tijdens het weekeinde zijn slag geslagen in het postkantoor aan de Kostverlorenkade te Amsterdam, waar hij een postzak met 2000.ontvreemdde. Hjj heeft niet veel moeite gehad binnen te dringen. Via een huishoud school aan de E. Wolffstraat kwam hij op de achterplaats van dit ge bouw, waar hij een ladder vond. Met behulp van deze ladder kon hij over de houten schutting aan de achter zijde van het postkantoor komen. De ruit van een achterdeur inslaan, de sleutel aan de binnenkant omdraaien en de deur openen, was toen maar het werk van een ogenblik. In de gang vond hij een oude brandkast, die hij met een scherp voorwerp makkelijk heeft kunnen openen. Met zijn buit Zusters uit India naar Oostenrijk Z.Em. kardinaal Gracias van Bom bay en de Weense kardinaal König zijn overeengekomen in Oostenrijk Indiase zusters de mogelijkheid te bieden zich te vestigen. Op deze manier hoopt men in Oos tenrijk tegemoet te komen aan het steeds groeiende zustertekort en te gelijkertijd het universele karakter van de Kerk tot uiting te doen ko men. Een Weense congregatie „Regina Apostolorüm", die nu nog in India werkzaam is, heeft in 1938 voor het eerst Indiase zusters opgenomen. Se dertdien heeft de missie in India zulke vorderingen gemaakt, dat er thans van een zuster- en priester overschot sprake is. Tijdens een reis van vier dagen heeft kardinaal König de verhou dingen in India bestudeerd. Hij toon de zich-zeer onder de indruk, vooral door de graad van ontwikkeling, die de zusters bereikt hadden. Velen waren dokter in de medicijnen. van 2000.is hij dezelfde weg te ruggegaan. De grote kluis van het postkan toor, waaruit wel meer te halen was heeft hij echter met rust gelaten. Die was dan ook niet zo makkelijk te openen. AUTO VOOR MOTORFIETS GERUILD „Dit ligt aan de grens van oplich ting", zei de officier bij de Haagse politierechter tegen een vertegen woordiger uit Voorhout. Hij eiste een onvoorwaardelijke gevangenis straf van twee maanden. Een motor- handelaar uit Voorschoten had aan verdachte een motorfiets meegege ven, omdat deze er een koper voor wist. Hij had er een uiterste prijs van ƒ750.voor gesteld. Lange tijd hoorde hij niets meer over de zaak. Hij vroeg er verdachte eens naar, en deze vertelde, dat de koper nog niet kon betalen. Wat was echter het geval?0 Hij had de motorfiets voor 350.verkocht. Voor dat geld had verdachte een autootje gekocht.. Dit autootje had verd. aan de motorhan delaar aangeboden, maar deze wilde geld hebben. Verd. werd veroor deeld tot twee maanden gevangenis straf, waarvan 1 voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en binnen 18 maanden van de proeftijd het ver goeden van de ƒ750. In de volgende zaak stond de ko per van de motorfiets terecht. Hem werd heling van de motorfiets ten laste gelegd. Deze verdachte ver klaarde, dat hij de man uit Voor hout volkomen had vertrouwd, om dat hij hem al jaren kende als han delaar in auto's voor garagehouders. „Ik was niet eens zo erg happig", vertelde de verdachte, want het was een bijzonder soort motorfiets. Er kwam vast te staan, dat voor de vreemdsoortige motorfiets geen ta xatieprijs bestaat. Men kan ervoor geven wat men wil. De officier acht te daarom de heling niet bewezen en hij vordere vrijspraak. De politie rechter ging hiermee akkoord en sprak verdachte vrij. De Zweedse filmster Anita Ekberg, die in Rome een villa heeft, is een dezer dagen in het geweer gekomen tegen de haar altijd achtervolgende fotogra fen, die haar niet alleen van nachtclub naar nachtclub begeleidden, maar ook hun zin hadden gezet op plaatjes in de villa van deze filmster. Dit laatste ging haar zo vervelen, dat zij de fotografen tegemoet trad met een pijl en boog. Toen het afschieten van een (stompe) pijl niet dat succes oogstte dat Anita ervan had verwacht, vloog zij een van de fotografen letterlijk in de haren. De collega's van de onfortuinlijke fotoman smulden en knipten of liun leven er van afhing! 45 MISSIONARISSEN GEDIPLO MEERD NA MEMISA-CURSUS Vijfenveertig religieuze strepto- coccenverdelgers, zoals zij zich ook wel plegen te noemen, cursisten van de achtentwintigste medische missie cursus van de Memisa, hebben gis teravond aan het eind van de studie periode het internationaal diploma van het Rode Kruis en het diploma van het Medisch Misie-comité ont vangen. Bij afwezigheid van zowel de deken. mgr. B. G. Henning als de cursusleider, de arts G. M. J. C. Klop verrichtte een der docenten, de kin derarts H. A. C. Schaaf deze slui tingsplechtigheid. Hij dankte de zie kenhuizen in Nederland waar de cursisten een goed deel van hun praktijk hebben opgedaan, waarbij hij het grote begrip onderstreepte dat van niet-katholieke zijde voor de Memisa wordt ondervonden. Namens de cursisten dankte pater H. J. Versehuuren SVD waarna de 26 vrouwelijke en 19 mannelijke ge diplomeerden hun ervaringen tijdens de cursus en de verwachingen van het komende medische werk in..de missie vertolkten op muzikale wijze in een religieus-medisch cabaretje. KORTE golf Op de Roermondseweg bij Weert, is gistermiddag de 51-jarige J. C. van Ast uit Tilburg verongelukt, toen hij met zijn kleine bestelauto fron taal in botsing kwam met een vracht auto. Hij is vermoedelijk verblind geweest door het vocht, dat van de weg opspatte. De chauffeur van de vrachtauto en het kind dat naast hem zat, bekwamen geen letsel. Levenloos hebben buren de 71- jarige J. H. Teeuwissen, vishandelaar te Huizen, in zijn woning aangetrof fen. De vrouw bleek bewusteloos. Een onderzoek bracht kolendamp vergiftiging aan het licht. In zorgwekkende toestand is zij in het ziekenhuis opgenomen. Gisteren had het echtpaar nog bezoek gehad, maar dit was weer vroeg vertrokken, omdat beide oudjes zich onwel voel den. De gasten voelden zich na aan komst thuis ook onwel. Een tentoonstelling van spoor wegmateriaal, gereedschappen en werktuigen voor wegwerken, zal van 20 tot 25 maart op het emplacement te Eist worden gehouden. In voor gaande jaren werd de expositie altijd in Frankfurt gehouden. Tien landen zijn uitgenodigd aan de expositie deel te nemen. Losbandige troepen in Leopoldstad Kolonel Moboetoe heeft zijn plan opgegeven naar New York te gaan om aan secretaris-generaal Hammars- kjoeld steun voor zijn regime te vra gen. Dit is gisteren verklaard door Bomboko, voorzitter van het door Moboetoe opgerichte bestuurscollege voor Kongo. Zaterdag jl. had Moboetoe bekend gemaakt dat hij per vliegtuig naar New York zou reizen om bij Ham- marskjoeld zijn beklag in te dienen over diens persoonlijke vertegen woordiger in Kongo, de Indiër Dayal. Bij die gelegenheid had Moboetoe ook verklaard dat hij de betrekkin gen met de V.N.-delegatie in Leopold stad zou verbreken. Waarnemers menen dat Moboetoe zijn plan heeff opgegeven als gevolg van de toenemende onrust onder zijn troepen en uit vrees dat zijn afwe zigheid aan ex-premier Loemoemba een kans zou geven de macht weer over te nemen. Genegeerde parade. De grote parade die gisteren ter ge legenheid van de „Dag der Verenig de Naties" door de VN-autoriteiten te Leopoldstad in het „Boudewijn-Sta- dion" was georganiseerd, is door de Kongolese leiders, die er voor waren uitgenodigd, genegeerd, terwijl mui tende soldaten de bevolking verhin derden de plechtigheden bij te wo nen. De parade werd door de VN-lei- ders Dayal, von Horn, Jettani en Rikhye afgenomen in aanwezigheid van slechts 300 toeschouwers, voor het merendeel kinderen. Intussen duurde de chaotische toe stand in de Afrikaanse wijk van Leopoldstad voort. Groepen Kongo lese soldaten trokken rond, en arres teerden en mishandelden mannen en vrouwen. De politie schoot twee on derwijzers neer, die het uitgaansver bod hadden ovetreden. Dayal, hoofd van de Kongo-missie van de V.N., heeft een verklaring uitgegeven waarin hij er bij de Kon golese leiders op aandringt de weg van nationale eenheid te gaan, waar door er vooruitgang en stabiliteit zal komen. In Katanga hebben de V.N. van het houden van een parade afgezien we gens bezwaren daar tegen van de Ka- tangese regering. Dreigende botsing in Kasai. De stafchef van de gendermerie in Zuid-Kasai heeft maandag in een communiqué meegedeeld, dat er op het ogenblik een gewapende colonne van het Kongolose leger op weg is naar Bakwanga, de hoofdstad van Zuid-Kasai. Het zou hier gaan om een colonne van duizend man. In het communiqué wordt gezegd, dat de gendarmerie van Zuid-Kasai een aanval op deze colonne zal doen, als de V.N. niet tussenbeide komen. Winst voor Adenauer In de Westduitse deelstaten Hes sen en Rijnland-Palts zijn zondag ge meenteraadsverkiezingen gehouden, die een overwinning hebben opgele verd voor de christen-democratische partij van bondskanselier Konrad Adenauer. Verrassend was haar suc ces vooral in 't traditioneel sociaal democratische Hessen. In Rijnland-Palts versterkte de CDU haar tot dusver leidende posi tie van 41,1 proc nt in 1956 tot 45.3 procent. De sociaal-democraten kre gen daar 37.7 procent in plaats van 39.5 in 1956. De vrije democraten (li beralen) konden hun positie handha ven (12.5 procent tegen 12.3). Ook in Hessen won de CDU veel stemmen (27.4 procent tegen 21.2). De sociaal-democraten konden echter met 47.5 procent (tegen 47) hun meer derheid behouden. De vrije democra ten kregen hier 10.8 procent (8.6). In de Westduitse hoofdstad meent men, dat de socialistische nederlaag o.m. tot gevolg zal hebben een ver sterking van de linkervleugel van de partij. Deze is gekant tegen hervor mingen, zoals die worden voorgestaan door de burgemeester van West-Ber- lijn, Willy Brandt, de socialistische kandidaat voor het bondskanselier schap. De goudprijs blijft hoger De goudkoorts blijkt nog altijd niet verdwenen te zijn. Ofschoon de aankopen van goud niet meer tot de hoogte van verleden week geste gen zijn, blijft de prijs van het goud toch altijd nog boven het niveau van vóór de goudkoorts. Tijdens de zeer late handel op de Londense markt was de notering gisteren dollar 37,25 tot dollar 38,25. Men had de indruk, dat de prijs weer vaster was, d.w.z. dat de eerstvolgen de prijsverandering eerdér in op waartse dan in neerwaartse richting zou zijn. Een toonaangevende handelaar op de Londense goudmarkt verklaarde, dat er ongetwijfeld nog geen einde is gekomen aan de goudkoorts, daar er weer kopers in de markt waren. Volgens deze handelaar schijnt het duidelijk te zijn, dat de speculanten weinig notitie hebben genomen van de tegenspraak door het Amerikaan se ministerie van financiën van de geruchten, volgens welke Amerika de dollar zal devalueren door de officiële goudprijs te verhogen. Ook op de beurzen van Frankfort en Parijs is de goudprijs gisteren weer gestegen. Men is algemeen van oordeel, dat de toestand op de goud- markt tot de dag van de presidents verkiezingen in de Verenigde Staten - 8 november - waarschijnlijk niet meer normaal zal worden. De grote vraag naar goud op de internationale markten is namelijk gebaseerd op de economische toestand van zijn land weer in orde zal moeten bren gen. Dit betekent, dat hij de con junctuur zal moeten stimuleren, waarbij hij zich pas op de tweede plaats zal kunnen bekommeren om de positie van de dollar. Wellicht zal het wegnemen van de interne economische onzekerheden in Ame rika bijdragen tot herstel van het vertrouwen van het buitenland in de dollar. In Zuid-Afrika wrijft men zich in de handen. Zuid-Afrika zal een ver hoging van de goudprijs ten zeerste op prijs stellen, daar de Zuid-Afri kaanse producenten, ondanks de enorme stijging van hun produktie- kosten nog steeds le-clfde prijs ont vangen als in 1934.. De Israëlische politie heeft maandag meegedeeld, dat zij op aanwijzingen van Interpol te Tel Aviv een sleutelfiguur van een in ternationale bende van goudsmokke laars heeft gearresteerd. De Italiaan se politie had eerder twee zendin gen goud ten bedrage van tien mil joen gulden in beslag genomen. De bende zou zich bezig houden met smokkel van goud van Italië naar Ceylon. De directeur van een techni sche school te Palermo heeft de leerlingen van drie klassen verder onderwijs ontzegd, omdat zij meer malen hebben deelgenomen aan anti-Oostenrijkse betogingen in ver band met de kwestie-Zuid-Tirol. Twee kleine vaartuigen met in totaal zeven personen aan boord zijn in de loop van het afgelopen week eind aan de Zweedse kust zoek ge raakt. Van één van de opvarenden is het lijk gevonden Men heeft de hoop opgegeven nog één van de zes anderen levepd te zullen terugvin den. In Panjgoer in West-Pakistan heerst een cholera-epidemie. Hon- derddertien mensen zijn al bezwe ken. Streekplan hoofdschotel van agenda Onder de verschillende punten, die de gemeenteraad van Sassenheim gisteren in openbare vergadering onder voorzitterschap van loco-burge meester A. Vogelaar onder de loep heeft genomen, maakte het provinciale streekplan voor het Bloembollengebied - we zouden haast zeggen, vanzelf sprekend - het hoofdmotief uit. Over het algemeen stelde de raad zich ach ter het voorstel van bezwaren, zoals dit door b. en w. was opgesteld, hoe wel hier en daar werd gewaarschuwd een tactische formulering te bezigen, vooral met het oog op de wensen a.g. de uitbreiding van het zogenaamde dorpsgedeelte. Verschillende leden waren beducht voor verder tenietgaan van goede cultuurgrond, een ander daarentegen, de heer G. Verschoor (c.h.) stelde, dat het huidige gebied van Sassenheim maar moest worden volge bouwd. We tellen het dubbele aantal inwoners van Voorhout, zo stelde dit raadslid, doch slechts een derde aan oppervlakte in vergelijking met deze gemeente. Zelfs werd in dit verband het woord „annexatie" in de mond genomen. In het raam der besprekingen informeerde de heer P. Oosterveer (kvp) naar intergemeentelijk overleg inzake het bollenstreekplan. Spreker wees in dit verband op een verslag van de laatste raadsvergadering van Lisse waarin gezegd werd dat - volgens de woorden van burgemeester dier ge meente - zodanig overleg nog niet had plaats gevonden. Dat is onjuist, aldus voorzitter Vogelaar en wethouder Schrama, er is wèl een bespreking geweest. Hier waren ook beide wethouders van Lisse bij aanwezig doch niet de burgemeester. Na langdurige besprekingen, ging de raad tenslotte met het voorstel, bezwaren tegen het streekplan bij G.S. in te dienen, akkoord. Was er intergemeentelijk overleg? Aan het begin der vergadering werd de heer T. Platje (WD), na dat deze als opvolger van de heer P. van Reen de beide eeden had afge legd, met een toepasselijk en harte lijk woord door de voorzitter geïn stalleerd en aan de andere raadsle den ieder persoonlijk voorge steld. De heer Platje hield meteen zijn maidenspeech in de vorm van een dankwoord waarin hij zeide ge voelig te zijn voor de wijze waarop voorzitter en raad hem zijn tege- moetgetreden. De aanbieding van de begroting der gemeente en de bedrijven ging, zoals verwacht mocht worden onder de hamer door. Voor 1959 werden de rekeningen gemeente-bedrijven, na dat enkele vragen van de heer K. W. van Breda (CHU) door de voor zitter waren beantwoord, voorlopig vastgesteld. Ook de grondaankoop in Bijdorp van de heer Th. L. v. d. Geest voor een prijs van 115.000,- vond genade bij de raad. Aanteke ning werd gemaakt dat de verkoper, die zelf van de raad deel uitmaakt, geacht werd niet te hebben gestemd. De heer Van Breda had echter wel graag gezien dat er gedurende de tijd, dat de heer v. d. Geest de grond nog zou gebruiken, huur werd be taald. Dat gaat niet, aldus de voor zitter, want dan krijgen we misschien moeilijkheden met de pachtkameren we willen zo nodig op de dag af over de grond beschikken. Het Bollenstreekplan Loco-burgemeester Vogelaar leid de in het kort de behandeling van het voorgestelde bezwaarschrift te gen het ontwerp-streekplan „dat Sassenheim in een keurslijf drukt", in. De heer Van Breda verwonderde zich over het streekplan. Wij hebben voor veel geld een uitbreidingsplan gemaakt. Dat was nog niet koud of het streekplan van de provincie kwam ter tafel, dat ons uitbreidings plan doorkruist. Uit het streekplan blijkt dat Barbertje Sassenheim moet hangen. Als we in 1980 vijftiendui zend inwoners hebben, dan zullen we per jaar honderd huizen moeten bou wen en wanneer de provincie zegt: „geen industrie" waar komt dan de werkgelegenheid vandaan? Ook aan het in het streekplan niet genoemde motel aan de Warmonderdam moe ten we met hand en tand vasthou den. De heer P. Oosterveer kon niet ontkomen aan de indruk dat het streekplan aardig in elkaar zit. Hij heeft echter angst dat individuele bezwaren het streekplan zullen aan tasten. We moeten de bollencultuur nog steeds zien als het belangrijkste object maar daarnaast moeten we erkennen dat we niet zonder indus trialisatie kunnen. Spr. vraagt zich af of het niet nood zakelijk is dat, behalve elke gemeen te afzonderlijk, de gezamenlijke ge meenten hun bezwaren indienen. Daarom acht hij ook overleg tussen Hillegom, Lisse en Sassenheim nood zakelijk om te zien of naast de locale bezwaren ook gemeenschappelijke bezwaren te berde kunnen worden gebracht. Kunnen de colleges zich niet op korte termijn beraden. We moeten niet kijken naar wat ons scheidt, maar naar wat ons bindt, al dus de heer Oosterveer. Voorts acht spreker de stelling dat de bewoners ook zo veel mogelijk economisch aan de woonplaats ge bonden moeten zijn, niet meer houd baar. Goede blosmbollengronden moeten verder zo lang mogelijk wor den gespaard. In gezamenlijk over leg tussen de drie gemeenten moet de grond zo economisch mogelijk worden verdeeld. Kunnen wij geen besluiten nemen om dit te doen, al thans te bevorderen? VOORZITTER: OVERLEG HEEFT PLAATS GEHAD Voorzitter Vogelaar zegt in ant woord hierop dat er vóór de ver schijning van het streekplan beraad is geweest. Het antwoord van de burgemeester van Lisse, door deze aan een vraagsteller tijdens de raadsvergadering van die gemeente gegeven, wds niet juist. De burge meester van Lisse is niet bij dat be raad aanwezig geweest. Wethouder Schrama heeft de be sprekingen meegemaakt. Als alge meen bezwaar werd daar naar vo ren gebracht, aldus dc katholieke wethouder, dat niet elke gemeente zich verschanst achter het eigen hek, maar óók dat Sassenheim als indus triegemeente er geen vrede mee mocht hebben, dat ze geen industrie meer mocht aantrekken. De beide wethouders van Lisse waren er bij, de burgemeester van die gemeente was er niet. De heer K. W. van Breda wil nóg wel eens met de andere gemeenten praten maar dat heeft weinig zin meer, aldus de voorzitter, nu moet elke gemeente voor zich zelf opko men. Wethouder Schrama gelooft echter dat overleg nog wel kan plaats hebben. De heer J. Heemskerk (KVP) wil toch niet te veel industrialiseren om zo veel mogelijk agrarische gronden te sparen. Niet het doel voorbijschieten De heer J. W. Kortekaas, fractie voorzitter van de KVP, wil er voor waarschuwen door de argumentatie van het bezwaarschrift het doel niet voorbij te schieten. Zullen we over twintig jaar pas zijn „uitverkocht?" Sassenheim is slechts een kleine ge meente en daarom kan spr. begrij pen dat G.S. de ontwikkeling wat wil afremmen. Daarom acht hij het noodzakelijk dat Sassenheim zich zo veel mogelijk matigt ten aanzien van het gebruik van de grond. De stel ling, daf er in de toekomst veel meer werkgelegenheid nodig zal zijn, acht de heer Kortekaas aanvechtbaar. Op het ogenblik moeten er arbeidskrach ten van buiten worden aangevoerd. We moeten de groei van de werk gelegenheid afstemmen op de na tuurlijke aanwas van de bevolking. Laten we van Sassenheim geen mi gratiegemeente maken. Spr. her haalt zijn waarschuwing: we moe ten de argumentatie zó formuleren dat de planologische dienst er geen „aanstoot" aan neemt. Als migratie- gebied kan Sassenheim nooit dienst doen, daarvoor is de gemeente nu eenmaal te klein: spr. wil dus de kwestie .dorpsgebied" minder posi tief stellen. ANNEXATIE? In tegenstelling met hetgeen de vorige spreker naar voren bracht, vraagt de heer Verschoor zich af of een gemeente, die in vijftig jaar zijn bevolking zag verviervoudigen het dubbele van het rijksgemiddelde haar ontwikkeling moet afrem men. Spr. ziet deze zaak groot en dynamisch. Alle grote steden, klein begonnen, groeien uit naar alle kan ten en daardoor zijn ze groot gewor den. Zo nodig annexatie in de toe komst. We hebben het dubbele aan tal inwoners in vergelijking met Voorhout en slechts één derde grond oppervlak! Nadat nog enkele andere leden 't hunne hadden gezegd, ging de raad met het voorstel van Bezwaar ak koord, met de belofte van de voor zitter dat bij de formulering daar van matiging zal worden betracht en dat de verschillende geuite wensen daarin tot gelding zullen komen. Enkele andere agendapunten gin gen zonder discussie onder de ha mer door, waarna de Raad in beslo ten zitting ging. In deze geheime vergadering werden geen besluiten genomen.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 11