herenmode-tip Pullovers 17." RECHTSZAKEN SPORT Scheepsberichten Dokter Claudia (188) VRIJDAG M OKTOBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 LISSE DRIE WOONBLOKKEN VOOR .VOLKSBELANG. IN MEER EN DUIN Plaais voor circa honderd gezinnen De woningbouwvereniging „Volksbelang" heeft voor de Meer en Duin- wijk door architect Leen Tol jr. een drietal woonblokken laten ontwerpen, die na realisering plaats zullen bieden aan 99 gezinnen. De drie L-vormige woonblokken zullen worden gebouwd tussen de Ring vaart en de Van Speykstraat. Het zijn grotendeels flatwoningen, toeganke lijk via galerijen. Elk gebouw bestaat uit een korte vleugel met vier woon lagen, met op de begane grond bergruimten ten behoeve van de bewoners. De twee vleugels zullen worden verbonden door een toegangshal van waaruit een hellingbaan omhoog voert. Op deze baan monden de verschil lende galerijen uit. Door de toepassing van een hellingbaan wordt tegemoet gekomen aan de wensen van huismoeders met kinderwagens e.d. Ten overvloede hebben de lange vleugels aan het eind van de galerijen nog een trappenhuis, terwijl zich aan het einde van de korte vleugels een brand trap bevindt. De totale bouwkosten zullen bijna twee miljoen gulden bedragen. De blokken zijn zodanig gesitueerd, dat de woonkamers (alle met een ruim balkon) van de woningen in de korte vleugel op het zuidwesten zijn gelegen en alzo uitzien over ruime binnenhoven. De woonkamers in de lange vleugel liggen op het zuidoos ten bieden een fraai uitzicht op het wijde polderland van de Haarlem mermeer. In totaal bevatten de gebouwen 3 verschillende woningtypen. De vier woonlagen van de korte vleugels be vatten elk drie woningen (vierka- merflats), welke bestemd zijn voor gezinnen van vijf personen. De twee bovenste lagen van de lange vleu gels hebben elk zeven woningen voor gezinnen van vier personen (drie kamer-flats), terwijl de zeven wo ningen van de onderste laag nog een binnentrap bezitten naar de begane grondlaag, waar zij nog twee extra slaapkamers hebben. Deze woningen zijn voor gezinnen van zeven perso nen. Geschiedenis Het staat er zo simpel: 99 wonin gen, maar de schier onoverkomelijke moeilijkheden heeft de burgemees ter, mr. M. J. de Graaf, dinsdagmor gen eens uit de doeken gedaan. Door onvermoeid confereren tot in de hoogste instantie, de minister, heeft burgemeester De Graaf de moeilijkheden weten weg te werken en daardoor in Lisse een project ge schapen, dat in de provincie Zuid- Holland alleen een zwakke weerspie geling vindt in de gemeente Delft, waar 20 woningen gebouwd worden volgens dezelfde regeling als in Lis- se. Dinsdagmorgen kwam het telefo nisch bericht, dat de bouw van 99 woningen in categorie A - premie regeling voor volkshuisvestingbouw - maandag j.l. door Ged. Staten was goedgekeurd. Dit was het sluitstuk van een lange en dramatische ge schiedenis. Ook werd de grondruil gemeente-R.KH.B.S. goedgekeurd be nevens het door de gemeente in erf pacht geven van grond aan de wo ningbouwvereniging Volksbelang. Door architect L. Tol was destijds een ontwerp hoogbouw ingediend, dat tonnen te hoog bleek te zijn, waarop het ontwerp door de archi tect werd herzien. Van te voren had de gemeenteraad zich op de hoogte gesteld over de verschillende syste men van hoogbouw. Het hellingbaan- systeem had bij de gemeenteraads leden voorrang. Toen kwam in de Tweede Kamer der staten generaal de begroting aan de orde over de volkshuisvesting waarbij kwam vast te staan, dat de particuliere woningbouw bevorderd zou worden voor de volkswoning. De premiergeling Er waren 3 categoriën: A-B-C. Cat. A kreeg de hoogste premie. Dit is het type, dat de volkswoning het dichtst benadert. De huur mag niet meer bedragen dan 7H% van de stichtingskosten met een maximum aan huur van 70 per maand. Als deze kosten lager liggen komt er dus ook een lagere huur. Er mag geen winst worden gemaakt, ook niet door particuliere bouwers. De stichtingskosten met de grond- kosten werden voor de 99 wonigen berekend op 1.800.000. Daarop komt een bijdrage ineens van 188.000 gulden. Bovendien wordt een jaar lijks met 3% aflopende bijdrage ge geven van 40.000 voor het eerste jaar. Komt er een huurverhoging dan vermindert ook de jaarlijkse bijdra ge. Dit is in het kort de inhoud van de premieregeling. De oude premie regeling was opgeschort en er was nog geen nieuwe, zodat er een va cuum ontstond. De gemeenten moch ten niet direct of indirect meewer ken aan financiering voor de parti culiere woningbouw. In de Tweede Kamer werd erop aangedrongen om de woningbouwverenigingen ook toe te staan premiewoningen te bouwen, maar de minister voelde daar niets voor. De burgemeester heeft daarop aan de provinciale directie van de woningbouw het plan van de 99 wo ningen voorgelegd, te bouwen door „Volksbelang" in de categorie A. Men vond in Den Haag het aan geboden plan een mooi plan met een sterk sociale strekking, maar men had er geen fiducie in. In een per soonlijk onderhoud met de minister is het de burgemeester echter gelukt de toestemming te krijgen voor de premieschikking. In de provincie Zuid-Holland ko men niet veel A-woningen voor, slechts in Delft en Lisse. De rijks begroting voor 1961 voorziet in de bouw van 5000 A-woningen, waar voor de gemeenten garantie moeten Men moet «toppen en voorrang geven tan hel verkeer op de andere verlenen. De zeer kleine mogelijk heid, die er was voor deze 99 wonin gen, heeft Lisse weer ten volle uit gebuit. Spanning in Argentinië De Argentijnse legergeneraals heb ben in de afgelopen nacht om een uur plaatselijke tijd twee vertegen woordigers naar president Frondizi afgevaardigd om het aftreden van de minister van oorlog Larcher te eisen. De beide afgezanten zouden volgens welingelichte kringen de in structie hebben meegekregen om de president erop te wijzen, dat de con sequenties van het aanblijven van minister Larcher op zijn post onmo gelijk kunnen worden voorzien. Voorts zouden zij Frondizi moeten mededelen, dat verscheidene leger- garnizoenen in 't binnenland de ge neraals hebben medegedeeld het ge zag van generaal Larcher niet lan ger te erkennen. Zestien van de dertig in actieve dienst zijnde generaals hebben reeds hun pensioen aangevraagd als pro test tegen het aanblijven van gene raal Larcher. President Frondizi heeft woensdag geweigerd het ontslag van de minis ter van oorlog te aanvaarden. Frondizi geeft toe Nader wordt gemeld, dat generaal Larcher vandaag zijn ontslag heeft ingediend, dat door president Fron dizi is aanvaard. Het leger, dat een krachtige be strijding van Peronistsiche en com munistische elementen wil, heeft dus zijn zin gekregen. Proces tegen Menderes c.s. Op het eiland Yassi in de Zee van Marmora is vandaag het proces be gonnen tegen bijna 500 vooraanstaan de figuren van het bewind, dat op 27 mei in Turkije door een militaire staatsgreep werd omvergeworpen. Onder de beklaagden bevinden zich oud-president Bayar, oud-premier Menderes, alle leden van diens ka binet en de leiders van diens demo cratische partij. Hun wordt handelen in strijd met de grondwet, misbruik van staats fondsen en politieke corruptie ten laste gelegd. Zo zouden zij dagbla den hebben verboden en de opposi tie geneutraliseerd en zodoende „de dictatuur van één partij" hebben ge vestigd. Reeds is medegedeeld dat tegen ruim dertig beklaagden de doodstraf zal worden geëist. Hieronder zouden zich Bayar en Menderes bevinden. Het hooggerechtshof, dat de zaak behandelt, telt acht leden. Tegen zijn uitspraken is geen be roep mogelijk. Doodvonnissen moeten echter worden bekrachtigd door het comité van de nationale eenheid, dat nu het gezag in handen heeft. Muizen overleefden de ruimtereis De neuskegel van de gisteren van af Cape Canaveral in Florida afge vuurde Atlas-raket is geborgen. De drie muizen die een ruimtereis van 8000 km. hebben gemaakt, zijn des middags springlevend en in goede conditie uit de neuskegel gehaald die ongeveer drie uur na de lancering in het doelgebied in de zuidelijke At lantische Oceaan was opgevist. De muizen, die op een hoogte van 1200 km zijn geweest, waren mee gestuurd om de deskundigen gele heid te bieden de gevolgen van straling en gewichtloosheid op leven de wezen te bestuderen. Al vaak was een Atlas afgevuurd, doch gis teren gebeurde dat voor het eerst met levende passagiers. Misschien zal met een raket, van dit type volgend jaar een poging worden gedaan een mens in een baan om de aarde te brengen. De muizen, twee van het vrouwe lijk en een van het mannelijk ge slacht met de namen „Sally, „Amy" en „Moe", bevonden zich in een ci lindervormige ruimte in de grote neuskegel. Voorts waren er tal van instrumen ten in de kegel, om de straling te meten in de bovenlagen van de dampkring en in een hogere laag met intensieve straling, welke laag als de lagere Van Allengordel bekend staat. Van bevoegde zijde is gezegd, dat het dagen en zelfs weken kan duren voordat bekend is of de muizen na delige gevolgen hebben ondervon den van hun passage door de stra lingsgordel-van Allen. In Canada siijgt de werkloosheid Aangezien er in Canada in de ko mende winter ernstige werkloosheid wordt verwacht, wordt mogelijke im migranten het emigreren sterk ontra den. Aan het e nd van de afgelopen zomer heeft m de winterbelemme- ringen voor de immigratie, een nor male maatregel in een land waar het werk buitenshuis in januari sterk vermindert, van kracht doen wor den en zij zullen op zijn minst tot het volgende voorjaar blijven be staan. Uit cijfers die eind september door de Canadese regering werden ge publiceerd bleek dat de werkloos heid in de zomer de grootste is ge weest sedert het einde van de tweede wereldoorlog. Gewoonlijk wordt de werkloosheid in Canada gedurende de tomermaanden door vraag naar ar beidskrachten voor de bouwindustrie en voor de landbouw tot een mini mum beperkt, maar dit jaar is van juni op juli, en ook van juli op augus tus, het totaal aantal personen, dat werk zocht, toegenomen. Midden augustus waren 322000 personen, iets minder dan 5 pet. van het aantal ar beidskrachten in het land, zonder werk. Aan mogelijke immigranten uit an dere landen dan Engeland zullen visa worden geweigerd totdat de" beper kingen zullen zijn opgeheven, waar schijnlijk tot het volgende voorjaar, en Engelse immigranten die de re- ,r:"-7 n;ot kan weren, zal het immigreren worden ontraden. Voor sommige beroepen staat Ca nada het gehele jaar open. Dit geldt voor dokters, technici van medische laboratoria, verpleegsters, diëtisten, leraren, sociale werkers en accoun tants. Massale Maria- hulde in Fatima Naar schatting vierhonderdduizend pelgrims uit vele landen hebben in de vroege donderdagochtend de plechtigheden bijgewoond ter her denking van het feit dat drieënveer tig jaar geleden de heilige maagd Maria hier verschenen is. Onder lei ding van kardinaal Lercaro, aarts bisschop van Bologna, hielden de pel grims een fakkelprocessie, waarbij in stilte gebeden werd voor de wereld vrede, voor de bekering van Rusland, voor 't welslagen van het komende oecumenische concilie, de vervolgde Kerk en ter uitboeting van de zon den der naties. In de stromende regen werd het beeld van Onze Lieve Vrouw van Fatima rondgedragen, waarna een plechtige hoogmis in de basiliek werd opgedragen door de patriarch van Lissabon. Tijdens de plechtighe den werd een beeld onthuld van de heilige Louis Maria Grignon de Mont- fort, stichter der montfortanen, dat door vijfhonderd Nederlandse en Bel gische pelgrims was meegebracht. De massale pelgrimage heeft duizenden priesters en prelaten uit de gehele wereld naar Fatima gebracht. De draagbaar, waarop het beeld van Maria van Fatima stond, was ver sierd met anjers die per vliegtuig uit Nederland waren verstuurd. EEN AVONDJE UIT Het echtpaar Armstrong-Jones is een avondje uit geweest. Zonder officieel vertoon, net als alle andere bezoekers, woonde het een voorstelling in het Londense Duchess-theater bij. Bij het uitgaan was er ook nog even tijd, om met een andere bezoeker het spel te bepraten. deze zaterdag zuiver wol grove steek in sportieve multi-colours 75 originele Noorse import "geitenhaar" aanvoerder van Watford, zou al ver klaard hebben, dat de uitlatingen van Wilson op waarheid berustte. „Wij heb ben de voorwaarden van de Brighton- spelers aanvaard", zo meldde de „Daily Mail", „nadat we de thuiswedstrijd met 10 en de ontmoeting in Brighton met 60 hadden verloren, hebben we de 110 pond sterling (bijna 1200 gulden) onder ling verdeeld". Inderdaad werd Brighton and Hove in 1958 kampioen van de derde divisie zuid, zodat de ploeg het volgende sei zoen in de tweede divisie mocht uitko men, waarin de ploeg ook nu nog speelt. Zowel Wilson als Meadows stelden uitdrukkelijk dat de „onderhandelingen" slechts door de spelers van beide clubs zijn gevoerd. De besturen van beide ver enigingen stonden geheel buiten deze onverkwikkelijke affaire. AFGELASTE WEDSTRIJDEN Verschillende onderafdelingen van de KNVB hebben de wedstrijden voor morgen reeds afgelast. Daaronder ook de afdeling Gouda. lijke revolutionnaire wijziging weining kans maakt om te worden verwezenlijkt. Volgens hem zou ze de klok vijfitg jaar terugzetten. Toen was het IOC namelijk ook belast met de administratieve en technische leiding van de spelen, terwijl deze volgens de huidige regeling geheel aan de internationale sportfederaties wordt overgelaten. Het Russische voor stel voorziet in een IOC van ongeveer 225 leden en Otto Mayer is van mening, dat een dergelijk groot lichaam geen constructieve arbeid meer kan verrich ten. De kanselier van het IOC wees ef in dit verband op, dat in het huidige bestek, hat internationale olympisch comité, de nationale olympische comité's en de internationale sportbonden ieder hun nauwkeurig bepaalde taak hebben en dat zij tezamen een olympisch geheel vormen, waarin een goede verstandhou ding heerst, die het onnodig maakt naar een andere regeling uit te zien. Op de zitting te Lausanne zal verder de motie van Albert Mayer, de broer van de kanselier worden behandeld. Daarin zal een nadere definitie worden gegeven van het begrip amateurisme. Dit voorstel is momenteel in studie bij het dagelijks bestuur van het IOC. BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" De uitslag van de derde ronde der parencompetitie is: Groep A: 1. Goutier-v. d. Star 81'/» pt. (3); 2. de Jong-v .d. Plas 77 (8); 3. echt paar v. Wingen 74'/» (2); 4. Vrijenhoek- v. Helvert 69'/» (1); 5.-6. Kuyt-Reekers, Brenninkmeyer-Biesot 65'/: (6/7); 7. echtpaar de Vrind 63'/» (4); 8. echtpaar Tsysen 6'/» (10); 9. Staal-v. Wingen sr. 57'/s (12); 10. Selier-Koning 57 (6/7); 11. Klinkenberg-Smittenaar 53'/s (5); 12-13. mevr. Kukler-Robbers 53 (13), Aukes- Verkuil 53 (11); 14. Lepelaar-Bogaard 49'/! (9). Groep B: 1. Bergers-de Vries 78 (1); 2. dames Schouten-v. Zijl 75 (8); 3. echtphar v. Kempen 72>/« (10); 4. Hoek man-Kuiper 71'/ü (2); 5. Jansen-de Jong 70'/- (4); 6. mevr. en hr. Harloff 67'A (6/7); 7-8. Kleinjan-Gewalt 61'/- (3), Beugelsdijk-Jongkind 61'/; (6/7); 9. Blansjaar-Kop 60 (6/7); 10. dames De- rogee-Vrijenhoek 59'/- (5); 11. v .J Steen-Kappers 57 (9): 12. dames Bernard -Bon 53'/» (12); 13. Bernard-Middelham 51'/- (11); 14. echtpaar Saay 42'/» (13). De tussen haakjes geplaatste cijfers ge ven de totaal stand aan. SULFIET IN HET GEHAKT Woensdag is algemene gehaktdag, maar ook algemene sulfietdag". De ze opmerking maakte de officier van justitie bij de economische politie rechter te Den Haag, naar aanlei ding van het feit, dat verscheidene slagers, o.a. één uit Leiden en één uit Warmond, zich voor de politie rechter hadden te verantwoorden, omdat bij hen sulfiet in het gehakt was aangetroffen. Sulfiet is een mid del om verkleuring van het vlees tegen te gaan. De slagers uit Leiden en Warmond waren niet verschenen, doch hadden tegenover de vleeskeuringsdienst verzekerd, dat niet zij het sulfiet op het vlees hadden gedaan. De moge lijkheid, dat de grossiers, die 't vlees hadden geleverd, het gedaan had den, achtte de officier gering. Hij eiste boeten resp. van 125,- en 100,-; waartoe de politierechter de slagers veroordeelde. HU WAS HET „GEWEEST" Op de vraag van de economische politierechter aan de 74-jarige inwo ner van Rijnsburg, of hij veehande laar was, moest deze antwoorden: „Geweest". Als men geen veehande laar is, mag men ook geen vee meer verkopen. Verdachte had dat toch gedaan. Daarom moest hij nu voor de politierechter terechtstaan. De of ficier van justitie eiste een* boete van 7.50 of één dag tegen hem. De verkoop van een rund was gebeurd op 8 april jl. op de vee markt in Leiden. De vergunning als erkend veehandelaar had verdachte reeds jaren geleden ingeleverd. Toen hij echter een voordelig aanbod van kennissen kreeg, om een koe te ko pen, kon hij het niet laten. De oud veehandelaar moest het dier ook weer kwijt en daarom ging hij er mee naar de markt. Daar werd de overtreding bij toeval ontdekt. De man vertelde nog, dat hij een winst van 15,had gemaakt bij de ver koop. „Dan vraagt de officier als straf, de helft ervan," zo was de conclusie van de politierechter. Dat deed verdachte gelaten opmerken: „Ik heb nou eenmaal kwaad geda<ai". Hij werd conform de eis van de of ficier veroordeeld. Een melkhandelaar uit Rijnsburg had room gebotteld. Controleurs hadden deze overtreding ontdekt, met als gevolg, dat de melkhande laar voor de economische politie rechter gedagvaard werd. Hij was echter niet aanwezig, om zich over deze zaak te verantwoorden. Vol gens een verklaring van de contro leurs, had hij het feit wel toegege ven. De officier van justitie eiste tegen verdachte 40,boete of 8 dagen. De politierechter veroordeel de hem tot een boete van 25,of 5 dagen gevangenisstraf. PROMOTIE DOOR OMKOPING? De sneeuwbal rolt vooft- Nadat Roy Paul en Bobby Evans begin van deze week hebben verklaard, dat zij een werkzaam aandeel hebben gehad in om kopingspogingen, meldde de „Daily Mail" vandaag zelfs, dat de promotie van Brighton and Hove Albion in 1958 aan omkopingen te danken is geweest. Glen Wilson, thans manager van Exe ter City en in 1958 aanvoerder van Brighton, vertelde in een interview met een journalist van de „Daily Mail", dat enkele spelers van zijn ploeg in dat jaar het kampioenschap van de derde divisie veilig hebben gesteld door spelers van Watford al zeker van degradatie naar de vierde divisie om te kopen. John Meadows, in het seizoen 1957/58 De uitslagen van de dërde ronde der parencompetitie zijn: Hoofdklasse: 1. Goutier-v. d. Star 71 pnt. (5); 2. Aukes-Eigenaar 70'/« (3); 3. dames Tielkemeyer-Brakel 70 (8/9): 4. Roem-v. d. Stok 69 (1); 5. van Rijn-Bra- kel 68 (2); 6. Kuyt-Reekers 67 (10); 7. v. Weizen-Wamsteker 63"- )8/9); 8. Ver- boog-v .d. Meer 62*/- (12); 9. Slegten- horst-v. Duuren 60'/ï (7); 10.-11. v. d. Voort-de Haan 60 (6), Kaptein-Zoeten- daal 60 (13); 12. de Jong-v. d. Plas 58'/i (4); 13. echtpaar v. Wingen 53 ,(11); 14. Marcelis-Wagenaar 48'/- (14). Ie Klas wit: 1. gebr. Koek 38'/- (4); 2. mevr. Aukes-v. d. Staay 38 (1); 3. da mes Goddijn-v .d. Ende 34 (11); 4. da mes v. Leeuwen-Visser 33'/: (3); 5. v. d. Leeden-Niekerk 32 (5)6. Noordeloos- v. d. Akker 29 (14); 7. dames Schneider -v. Berge. Hengouwen 24'/- (15); 8. fam. v. Berkel 22'/» (8/10). Ie Klas groen. 1. dames Derogee- Schuurman 40'/- (8/10); 2. v .d. Helm- Goedeman 35'/» (2); 3. fam. den Daas 32 (7); 4. fam. Pauw 31'/» (12); 5. mevr. Bik-de Nie 31 (13); 6. Daniël-v. Hilst 29'/» (6); 7. N.N. 27'/- (16) 2 ronden; 8. Kerkvliet-Koster 25'/» (8/10). De tussenhaakjes geplaatste cijfers geven de totaalstand aan. OLYMPISCHE SPELEN De Zwitser Otto Mayer, kanselier van het IOC heeft woensdagavond te Lau sanne bekendgemaakt, dat op de eerst volgende zitting van het Internationale Olympische Comité het volgend jaar in Athene het derde rapport van Tokio over de zomerspelen van 1964 en het rapport van Innsbrück over de win terspelen van datzelfde jaar zullen wor den besproken. Tevens zal dan het be kende Russische voorstel tot reorgani satie van het IOC aan de orde komen. Volgens dit voorstel zouden naast de huidige leden, de presidenten van alle internationale sportfederaties en van alle nationale olympische comités zit ting krijgen in het IOC. Otto Mayer is nog steeds van mening, dat een derge ATYS 13 okt. te Stavanger; BREDA 13 okt. te Emden; CALTEX LEIDEN 12 okt. van Yokohama naar Bahrain; DILOMA 13 okt. Norrkopint verwacht; FOREST HILL 13 okt. van Palermo naar Mena; FOREST LAKE (t) 13 okt. van Rastanura naar Lorenzo Marques; GAASTERKERK 13 okt. van Port Said naar Genua; GUINEEKUST 13 okt. te Antwerpen; ITTERSUM 13 okt. van Bremen naar Hamburg; KABYLIA (t) 14 okt. te Gothenburg verwacht; KARI- MUN 13 okt. te Le Havre; KASIMBAR 13 okt. te Hollandia; LOOSDRECHT 13 okt. te Antwerpen; MONTFERLAND passeert 13 okt. Las Palmas naar Am sterdam: MUSILLOYD 13 okt. te Tripoli NARANIO (t) 13 okt. van Limhan naar Thameshaven; ORANJE 13 okt. te Wel lington; OVERIJSEL 13 okt. van Ant werpen naar Hamburg; PHILINE (t) passeert 13 okt. Algiers naar Port Said; SCHOUTEN 14 okt. Auckland verwacht; STENTOR passeert 13 okt. Finisterre naar Antwerpen; STRAAT CLARENCE 13 okt. van Sydney naar Melbourne; VANNECK 13 okt. te Cairns; VAN RIE- BEECK 13 okt. te Kuwait; ACILA (t) passeert 13 okt. Terceira naar Curasao; ALCINOUS 13 okt. Port Swettenham; ALPHARD 15 okt. te Suez verwacht; GROOTE BEER 13 okt. te Cristobal; GROOTE KERK 14 okt. te Manila ver wacht; HECTOR 14 okt. Beyrouth ver wacht; HERSILIA 15 okt. Bremen ver wacht; ITTERSUM 13 okt. te Hamburg; LELYKERK 13 okt. te Khorramshar; LEOPOLDSKERK 14 okt. te Hodeidah verwacht;- LOENERKERK 13 okt. van Aden naar Karachi; MADISONLLOYD 13 okt. te Suez verwacht; MARNE- LLOYD 13 okt. op Shatt al Arab rivier; MUSI 15 okt. Phnompenh verwacht; OMMENKERK 13 okt. van Dar es Sa laam naar Tanga: PHILIPPIA (t) 13 okt. te Mena; ROEBIAH 13 okt. van Calcutta naar Penang; SIBEROET 14 okt. te Port Swettenham verwacht; STRAAT MALAKKA 13 okt. van Singa pore naar Mombas; TJILUWAH 13 okt. in Straat Torres naar Sydney; TJIMA- NUK 12 okt. van Brisbane naar Hol- landi; WILLEMMSTAD 13 okt. van Ma deira naar Barbados. ABBEDIJK 14 te Los Angeles; AC- MAEA (t) 13 van Olivia naar Buenos Aires: AGAMEMNON 14 te Bermudas; BATJAN 12 te Khorrmamshar; BONI- TA 4 te New Orleans: CALTEX DELF- Z1IJL (t) 14 te Odense; CASTOR 14 te Hamburg DIOGENES 14 van Guaya quil nar Paita; DUIVENDRECHT (t) 14 te New Orleans; KENIA (t) 14 van Bombay naar Cochin; KERKEDIJK 13 v. Moreheadcity nar Norfolk; KOSICIA (t) 13 van Willemstad naar Punta Car- don; MAASKERK 13 van Lorenvo Mar ques naar Durban; MERWEDE 14 te Dakar; MINOS 13 van Kotka naar Am sterdam; MOORDRECHT (t) 14 te Ham burg NEDER WAAL 13 van Akaba naar Djibouti; NEDER WESER 13 van Port Swettenham naar Singapore; OOST- KERK 13 te Bremen; ORANJE NAS SAU 17 te Puerto Limon verw.; PHI LIPPIA (t) 14 van Mena al Ahmadi nr. Lavera; ROTTE 13 van Hamburg naar U.S. Gulf-havens; RUYS 3 van Kaap stad naar Port Ellisabeth; VIANA (t) pass. 14 St. Vincent naar Rotterdam; WIELDRECHT 14 te San Lorenzo; IJSSEL 13 te Tanger; ZAFRA (t) 13 v. Banias naar Rotterdam; ZUIDERKERK 14 te East London. IK KON MAX NJET AANGEVEN/MA*e H'J I' tK BEN MET HEM VPfCLOOED SCHULDIG ge WE EST— EN IK HOUD NOG/ HEEFT OB ^&0ÊÊ^GTEEDS van/politie pc nen.V

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4