Herenwinterjas »Bernarda« MOEDER GAF HAAR DOCHTER AAN OM KLEINKIND TE BESCHERMEN Hond Nora hinderde Den Doolaard Maison Spier fZk Zingende Zwammen VRIJDAG H OKTOBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Nog weinig licht in drama St. Agathastraat te Rotterdam Het Gerechtshof te Amsterdam is gisterochtend begonnen met de behan deling van het drama in de St. Agathastraat te Rotterdam, met als ver dachte de thans 31-jarige gedetineerde chanffenr A. A. uit de Maasstad. Wegens doodslag in november 1954 op de 39-jarige administrateur L. P. echt&enoot van rijn vroegere minnares, veroordeelde de recht bank A. in september 1959 tot 12 jaar met aftrek. Het Haagse Hof legde hem voor dit zelfde feit in februari J.l. tien jaar met aftrek op. Dit arrest werd door de Hoge Raad vernietigd. Deze verwees de zaak naar het Am sterdamse Gerechtshof. De Hoge Raad overwoog in zijn arrest, dat de ge- ®fwU®raiddeIen niets behelzen, waaruit de rechter heeft kunnen man, wat betreft het uit het raam doen vallen van het offer gehandeld met opzet gericht op het doden van zijn slacht- Minnaar blijft zijn onschuld volhouden In de nacht van 18 op 19 novem ber werd de administrateur, die uit het raam van de tweede etage van zijn woning zou zijn gevallen, op een plaatsje in de St. Agathastraat dood door de politie gevonden. Verdachte had de politie gewaarschuwd, dat zijn kostbaas uit het raam was geval len. Pas vier jaar later kreeg men het vermoeden dat het geen ongeval was geweest, doch een misdrijf. De vrouw van het slachtoffer werd door de rechtbank te Rotterdam van alle rechtsvervolging ontslagen. De verdachte verklaarde wederom onschuldig te zijn veroordeeld. Op een vraag van de president: „Wie heeft het dan wel gedaan; de we duwe?" zei verdachte: „ik weet het niet, ik ben er niet bij geweest." Toen hij de bewuste nacht thuis komende de huisdeur open deed, kwam de vrouw hem gillende tege moet en riep: „De politie moet ge waarschuwd worden, mijn man is uit het raam gevallen." De chauffeur had tegen een politieman gezegd, dat zijn kostbaas uit het raam was gevallen. Van de vrouw van het slachtoffer, die nadien verhuisd was, had ver dachte later vernomen, dat zij ruzie met haar man had gehad, hem had neergeslagen, met het lichaam aan het slepen was geweest en dit ten slotte uit het raam had gegooid. Vol gens verdachte had de vrouw met hem willen trouwen. Hij wilde dit echter niet Het Hof hoorde gister ochtend een aantal van de totaal 12 getuigen, o.a. politiemannen en bu ren, die de bewuste nacht wakker waren geschrokken van een duide lijk hoorbare ruzie en voorts, zoals een hunner het uitdrukte, „een af schuwelijke gil van een vrouw had gehoord." LEKEN" LATEN GOEDKOPE HUIZEN BOUWEN Op de najaarsvergadering van de stichting „Woningzaken voor het be drijfsleven, die gisterochtend in Eind hoven gehouden is, is het woord ge voerd door de heer A. J. van der Toorn, uit Den Haag, werkzaam bij de PTT, die met de heer J. B. RÖmph, eveneens uit Den Haag afkomstig, een plan heeft verwezenlijkt voor de bouw van 62 zevenkamer-woningen in het Haagse uitbreidingsplan „Ma- riahoeve". De heer Van der Toorn vertelde onder meer, dat de kubieke meter- prys van deze woningen gelijk is aan die van woningwetwoningen, terwijl de 62 huizen gebouwd werden op premiebasis. De maandelijkse lasten liggen tussen de 125.en f 150. en hij is van mening, dat het in het kader van de huidige premieregeling mogelijk is meer van dergelijke hui zen te bouwen. De heren Van der Toorn en Römph zijn door eigen moeilijkheden op woongebied op het idee gekomen zelf eens uit te rekenen of het bouwen van een woning niet goedkoper kan. Ervaringen met geldgevers waren slecht. Uiteindelijk is men geslaagd bij de hypotheekbanken. De heer Van der Toorn deelde mede, dat er plannen zijn om ook in andere ste- deh op dezelfde basis de woning nood te helpen lenigen. MET VOORWERP GESLAGEN Het Hof hoorde gistermiddag nog de gerechtelijk deskundige, dr. J. Zeldenrust, de ouders van de vrouw van het slachtoffer en tenslotte diens vrouw, die inmiddels her trouwd is. Het Hof achtte het nodig nog drie getuigen te horen en daar om werd de zitting geschorst tot vrij dagmiddag 21 oktober a.s. Dr. Zeldenrust verklaarde, dat de man was overleden ten gevolge van zware hoofdletsels, die niet alleen door de val uit het raam waren ver oorzaakt. Daarvoor moet hij meer dere malen met een kantig voorwerp op zijn hoofd zijn geslagen (volgens de vrouw van het slachtoffer had A. dit met een hamer gedaan). Dr. Zel denrust kon niet met zekerheid zeg- of de man al overleden was door de letsels, die hij vóór de val had gekre gen. De moeder van de vrouw ver klaarde o.m., dat toen zij op de mid dag voor de avond van het drama bij haar dochter op bezoek was deze haar in de keuken een hamer had laten zien en gezegd had „daar slaan we Leo zijn kop mee in." En voorts nog: „U moet niet schrikken als er vannacht gebeld wordt." Toen de moeder na het gebeurde in het huis van haar dochter kwam ontbraken in de achterkamer twee vloerkleed jes. De volgende dag, aldus deze ge tuige, was haar dochter deze kleed jes waar bloed aan zat, bij haar ko men uitwassen. Ze ontkende voorts allerlei door haar dochter afgelegde verklaringen en zei: „Mijn dochter heeft altijd zo veel gelogen, als kind al." Voorts ontkende zij, dat haar dochter de ware toedracht van het gebeurde aan haar had verteld. Kleinkind beschermd Voorts was ze er destijds niet van op de hoogte geweest, dat haar doch ter een kind van A. verwachtte. Toen deze in 1958, nadat dit kind eerst in een pleeggezin was ondergebracht, het weer bij zich wilde nemen was de moeder, die dit wilde voorkomen, naar de politie gegaan en zo was de zaak uitgekomen. „U heeft dus eigen lijk uw eigen dochter bij de justitie aangegeven" merkte de procureur- generaal op. Als laatste hoorde het Hof de vrouw van het slachtoffer, de 39- jarige mevr. M. A. B.-P., die tegen woordig in Venlo woont. Zeer zacht sprekende legde zij haar verklaring af. Vooraf had de president opge merkt, dat zij niet bang behoefde te zijn, dat hetgeen zij nu zou zeggen nog tot een strafvervolging tegen haar zou kunnen leiden. Bezwarende getuigenis De vrouw vertelde dat zij A. op een verlovingsfeestje in het voorjaar van 1954 had leren kennen en, al voordat hij bij haar en haar man als kostganger in september van dat jaar in huis kwam, intieme omgang met WERKNEMER VOORZITTER BEDRIJFSCHAP Voor het eerst in de PBO-geschie- denis is een werknemersvertegen woordiger gekozen tot voorzitter van een bedrijfschap. Het bedrijfschap voor de handel in pluimvee, wild en tamme konijnen heeft gistermorgen in Utrecht met algemene stemmen de heer Chr. Nordberg gekozen als zijn voorzitter voor de zittingsperiode september 1960september 1962. De heer Nordberg is bestuurder van de Algemene Bedrijfsbond voor Voe- dings- en Genotmiddelen. hem had. Langzamerhand kreeg haar man argwaan. Zij verwachtte een kind van A. en deze wilde toen met haar weggaan. Verdachte had, aldus de vrouw, haar toengedreigd, dat als zij niet met hem mee zou gaan hij Leo het hoofd in zou slaan met een hamer. De bewuste avond was er tussen beide mannen ruzie geweest. A. was tot circa elf uur thuis geweest. In eens was hij toen weer de kamer ingekomen waar de vrouw met haar man zat. „Ik zag A. Leo meerdere klappen met een hamer geven en ben toen weggerend", aldus de vrouw. Later had zy nogmaals klappen ge hoord en horen roepen „Hij wil maar niet dood." Voorts had zij ook nog ronken gehoord. Toen zy na enige tijd weer in de kamer terugkwam zat haar man met een theedoek over zijn hoofd op een stoel bij het raam, die A. volgens haar daarheen had gesjouwd. De vrouw verklaarde dat zij de stoel achteruit had getrokken en A. haar man uit het raam had gegooid. Te zamen met A. had zij de sporen weggemaakt Daarna was zij gaan gillen, hetgeen buren had den gehoord. Tegenover de politie werd het verhaal gedaan, dat haar man het benauwd had gehad, op de vensterbank was gaan zitten en uit het raam was gevallen. Na haar ver hoor schorste het Hof de zitting tot vrijdagmiddag 21 oktober a.s. (Advertentie) Ruim een uur heeft gistermid dag het treinverkeer tussen Utrecht en Arnhem stilgelegen. Tegen een uur reed een tractor op de met auto matische, halve overwegbomen be veiligde, overweg tussen Ede en De Klomp tegen een mast van het bo venleidingportaal. De bovenleiding werd dientengevolge ontzet, waardoor de stroom litviel. Nadat het euvel verholpen was kon het treinverkeer weer voortgang vinden. De bestuur der van de tractor kwam met de schrik vrij. Boete van I 1.- Vakgroep L.T.B. veehouders De vakgroep veehouders van de Katholieke Land- en Tuinbouwbond LTB (de geweestelijke organisatie voor de beide Hollanden) vergadert woensdag 26 oktober in Haarlem. Een aantal voorstellen van plaatse lijke kringen betrefende de garan tieregeling voor melk zal worden behandeld. De kringen Amsterdam, Kennemerland, Gouda en Delft wil len aandringen op een garantieprijs voor alle geleverde melk, dus op af schaffing van de hoeveelheidsbeper- king tot vijf miljard kg. Het bestuur van de vakgroep stelt zich in zijn pre-advies over de verschillende voorstellen op het standpunt, dat de basisgarantie op ongeveer 5.5 mil jard kg. gesteld dient te worden, mits de te stellen garantieprijs rede lijk is en er een extra bedrag als voergraantoeslag beschikbaar wordt gesteld voor de lichtere gronden. Aan zo'n voergraantoeslag geeft het bestuur de voorkeur boven het stel len van verschillende garantieprij zen voor verschillende gebieden. Het bestuur meent verder dat, nu over heid en bedrijfsleven overeenstem ming hebben bereikt over de basis der kostprijsberekeningen, de gemid delde gewogen kostprijs de grondslag dient te zijn voor de garantieprijs voor 19601961. Gevraagd dient te worden een landelijke gemiddelde kostprijs per honderd kg melk met 3.7 procent vet. Naar in een Jaaroverzicht wordt meegedeeld heeft het bestuur een systeem ontworpen voor de hulp krachtenvoorziening ten behoeve van door ziekte of ongeval getroffen vee houders. De toeneming van het aan tal eenmansbedrijven in de veehou derij heeft hiertoe aanleiding gege ven. In de afdelingen en kringen is de discussie over het ontwerp thans gaande. Het bestuur spreekt zich in zijn jaaroverzicht uit tegen het stichten van coöperatieve bedrijven of vee stallen, waarover hier en daar gespro ken wordt. Het bestuur meent voorts dat het opvoeren van het aantal door een man te verzorgen koeien wel tot op zekere hoogte is te verdedigen, vooral met het oog op het te voe ren garantiebeleid, maar dat aan dit streven toch een grens gesteld dient te worden. Voorkomen moet worden dat het te voeren garantie en prijs beleid een methode gaat worden, waarbij de veehouder tot ongehoor de prestaties gebracht moet worden om een menswaardig bestaan te be houden. Voor het kantongerecht in Apel doorn is gisteren het rechtsgeding, dat de schrijver A. den Doolaard vo rig jaar aanhangig maakte tegen zijn buurman G. F., afgewikkeld. Den Doolaard had een klacht ingediend tegen G. F., omdat diens herders hond Nora dag in dag uit zo hinder lijk blafte, dat de schrijver hierdoor niet kon werken, met als gevolg, dat een van zijn boeken een maand te laat gereed zou zijn gekomen. De kwestie met de eigenaar van de hond is inmiddels opgelost, doordat de heer F. samen met de heer Den Doolaard het hondenhok heeft ver plaatst, waardoor de hond minder tegen voorbijgangers te keer gaat, omdat het hok nu verder van de weg af staat. Daarom was de substi tuut-officier van justitie, mr. R. H. C. Cornelissen, bereid slechts een geringe boete tegen F. te eisen, na melijk 2.subsidiair een dag hech tenis. De raadsman van F., mr. dr. A. E. K. Schaeffer von Wienwald, meende, IEDEREEN IS IN ZIJN SAS met onze unieke aanbieding Deze uitzonderlijke mooie jas kost U slechts f 64.50 Bijpassende KOSTUUMS kunnen wij U aan bieden v.a. 79.— tot 150.— 'HAARLEMMERSTRAAT 109 t.o. Bata LEIDEN Zichfczendingen op aanvraag (Advertentie) dat de tenlastelegging niet wettig en overtuigend bewezen was en vroeg daarom vrijspraak. Volgens hem is Nora een waakhond, die alleen maar haar plicht heeft gedaan. Hij zei aan de goede kwaliteiten van de waak hond te twijfelen, omdat het dier niet aansloeg, toen hy er opzettelijk met veel lawaai was langs gelopen. De officier van justitie achtte ju ridisch het wettig en overtuigend be wijs: het veroorzaken van hinder, wel geleverd. Bovendien had zijns inziens verdachte al eerder voorzie ningen kunnen treffen. De waarnemend kantonrechter, me juffrouw mr. B. E. Kool zei in haar vonnis, dat het blaffen van Nora verre van normaal was geweest en veroordeelde F. tot een formele boete van ƒ1. Storingen in telefoon- en telexverkeer Op tal van plaatsen in het Zuiden des lands, voornamelijk tussen Eind hoven en 's-Hertogenbosch, en tus sen 's-Hertogenbosch en Utrecht, is een vry ernstige storing ontstaan in de draaggolfkabels van de PTT. Het grootste deel van het telefoonver keer vanuit het Zuiden met het Wes ten des lands gaat over genoemde kabels. De storing ontstond reeds woensdag en deze heeft zich giste ren nog voortgezet. Niet alleen in het telefoonverkeer, doch ook in het telexverkeer is vrij ernstige stagna tie ontstaan. De oorzaak moet gezocht worden in het rooien van bomen langs verscheidene wegen, speciaal onder Liempde. Er werden op tal van plaatsen kabels geraakt en' door de grote hoeveelheid neerslag van de laatste dagen is er veel water in de kabels doorgedrongen. Personeel van de PTT is bezig met de opsporing en het verhelpen van de storingen. De storing tussen Eindhoven en 's-Her togenbosch is inmiddels opgeheven, die tussen 's-Hertogenbosch en Utrecht hoopte men in de loop van de nacht of in de vroege ochtend van heden te hebben verholpen. Ook in de richting Zaltbommel zijn storingen opgetreden, doch deze konden vrij snel (door omleggingen) worden op-, geheven. Aetherklanken ZATERDAG 15 OKTOBER TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Act. progr. 20.50 Ge var. progr. NTS: 22.35-23.30 Eurovisie: Kampioensch. HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zie ken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Promenade-ork. en sol. (12.30-12.33 Land- en tuinb.- meded.), 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 V. d. jeugd. 14.00 Harmonie-ork. 14.20 Kunstkron. 14.50 Sopr. en piano. 15.10 Franse les. 15.30 Lichte muz. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportact. 17.00 V.d. jeugd. 18.00 Pianospel. 18.15 Journ. week- overz. 18.25 Lichte muz. 18.45 Vra- genbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Amateursprogr. 19.50 Lichtbaken, godsd.lezing. 20.00 Concertgebouwork. en solist. 21.00 U bent toch ook van de partij?, le zing. 21.10 Gevar. progr. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in! 22.45 Samenspraak der Herders, lezing. 22.05 Muzikale le zing. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VA RA, 19.30 VPRO, 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw gezin lezing. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gevar. progr. 12.00 Orgel, hammondorgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Nwe gram. 13.00 Nws. 13.15 Sportnws. 13.40 Lichte muz. 14.00 V. d. jeugd. 14.35 Gevar. muz. (Om 15.25-15.45 boekbespr.). 16.45 Vra- genbeantw. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.35 Zigeunermuz. 19.00 Kunstact. 19.30 Vrijzinnige Protestanten in den vreemde, lezing. 19.40 Christus zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, le zing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Soc. comm. 21.30 Lichte muz. 22.00 Scaramouche, hoorsp. 22.30 Nws. 22.40 Cabar-;tprogr. 23.05 Brass- ,band Festival te Londen. 23.55-24.00 Nws. door 15) Hoewel de heer Zeiler, overeen komstig zijn voornemen een paar maal getracht had Kurt wat nader te komen en zijn vertrouwen te winnen, was dit volkomen mislukt. Met spijt had hij moeten constate ren dat het voor een dergelijke toe naderingspoging kennelijk te laat was. De fout die hy in het verleden had gemaakt, liet zich helaas niet meer herstellen en steeds meer gleed Kurt onder zijn toezicht uit. Zonder er iets aan te kunnen doen, moest hij met lede ogen aanzien hoe Kurt niet veel anders deed dan plezier tjes najagen en geld uitgeven. Ieder laatste modeverschijnsel vond in hem een hartstochtelijk aanhanger en in gloeiende bewoordingen prees hij zoiets aan als nieuw verworven het genieten van kunst in welke vorm dan ook, of het wandelen bui ten en het gadeslaan van dieren- en plantenwereld, begrippen waarover men slechts grapjes maakte. Werken.was een lastig en helaas noodzakelijk kwaad, en de fabriek waaraan zijn vader met heel zijn hart hing, bestond voor hem slechts als de bron waaruit zoveel moge lijk geld geperst diende te worden. Engelbert Zeiler was een vijand van een dergelijke wereld- en le vensbeschouwing. Vernieuwingen op technisch gebied vonden in hem 'n warm voorstander, maar er waren schoner idealen in het leven dan 'n maalstroom van vermakelijkheden, vond hy. De menselijke geest be hoorde zich te bezinnen op de eeuwigdurende waarden van het be staan. En juist daarom kon hij het zo goed vinden met Hans Lukas die dezelfde opvattingen had. Met deze had hij een hele gedachtenwereld gemeen, met Kurt niet één punt van aanraking. „Hans is gelukkig een mens die ook niets moet hebben van een dergelijke rekbare moraal" was een van zijn lovende opvattingen. En tot. zijn grote genoegen had de ze onlangs geen bezwaar gemaakt tegen een aanstelling als onderdir tv>~+Aiir Torfat hii nu tnrh bpf eevoel had hem zijn rechtmatige plaats in de fabriek te hebben kunnen geven. Wel had Hnas verzocht een gedeel te van zijn tijd aan zijn gèliefd la boratorium te mogen blijven geven. Gedurende de rest van de dag kon hij dan in de leiding van het bedrijf worden ingewerkt. Dit bleek voor beide partijen een zeer plezierige regeling te zijn en Zeiler had reeds nu bemerkt dat er in Hans Lukas 'n bekwaam organisator stak. Deze van zijn kant stak zijn be wondering voor de werkkracht en de persoonlijkheid van de oude heer Zeiler evenmin onder stoelen of banken terwijl hij ook met tante Betty en Bernarda op zeer vriend schappelijke voet was gekomen. Ze hadden hem meer en meer in hun familiekring opgenomen, waren hem bij de voornaam gaan noemen en zo voelde hij zich wonderwel op zijn gemak bij de Zeilers, meer nog dan vroeger toen Lola de trekpleister voor hem was. Juist die vredige ge moedelijkheid die Kurt zo kon irri teren, trok hem onweerstaanbaar aan. Zjjn liefde voor Lola was overwon nen. Het had hem oprecht verheugd toen hij van Bernarda hoorde dat Lola het goed maakte en dat ze vol gens de korte en spaarzame berich ten die haar familie van haar ont ving, precies het leven gekregen Ditmaal was hij evenwel zeer be scheen te hebben waarnaar ze altijd minnelijk door Kurt ontvangen. Hy verlangd had. mocht in de meest comfortabele stoel Het meest genoot hij nog van de van de luxueus ingerichte kamer vriendschap die hem met Bernarda plaats nefhen en kreeg een pakje verbond. Graag luisterde hij naar de sigaretten toegeschoven terwijl Kurt liederen die ze soms met haar zui- wat vriendelijke gemeenplaatsen de- vere, klankrijke stem in de familie kring zong. biteerde. Al heel spoedig kwam deze tot de kern van de zaak, en eigen- Alleen met Kurt kon hij 't niet lijk, dacht Hans, had hy wel kun- bijzonder goed vinden. Kort geleden nen begrijpen wat er aan de hand toen hij op een middag na kantoor was, want natuurlijk zat Kurt m tijd de trap afliep om naar huis te geldnood. gaan, was Joseph Steinmeier, die in- Met dat salarisje goed voor een derdaad als nachtwaker op de fa- bedelaar dat zijn vader hem nu briek aangesteld was, naar hem toe- betaalde, kon een fatsoenlijk mens gekomen. onmogelijk rondkomen beweerde hij. „O, meneer Lukas, de jonge me- Iedereen kon dat begrijpen, alleen neer Zeiler heeft me gevraagd u hier de oude heer die met zijn gedachten op te wachten. Hij moet v dringend nog altijd in de vorige eeuw leefde, spreken, zei hij en hij vroeg of u zo niet. Een jonge man mocht toch goed wilde zijn nog even op zijn waarachtig wel eens een pretje heb- kamer te komen voordat u weg- ben, en dan, hij behoorde toch vol gaaf'. gens zijn stand te leven. „Goed, dank je Steinmeier", ant- In deze trant ratelde hy nog een antwoordde hy, draaide zich om en poosje door, kennelijk niet helemaal ging lichtelijk verwonderd weer naar op zijn gemak onder de,heldere blik boven. Kurt had een paar maal ge- van Hans Lukas die hem voortdu- probeerd hooghartig de jonge direc- rend onderzoekend aan was blijven teur tegenover hem te spelen. Hij kijken akelig nieuwsgierig, stelde had die houding evenwel volkomen Kurt in stilte voor zichzelf vast. genegeerd, iets wat Kurt blijkbaar Maar eindelijk zweeg hij dan toch, niet best had kunnen zetten, en waarop Hans hem rustig vroeg: sindsdien vermeden zij elkaar zo- „Maar als 't je middelen blijkbaar veel mogelijk. te boven gaat, waarom moet je dan toch speciaal zo'n druk leven lei den?" Kurt was verbluft over de bruta liteit en de onnozelheid van deze vraag dat hij Hans even sprakeloos aanstaarde voordat hij schouderop halend zei: „Nou zeg, dat is onzin. Ik ben geen bedelaar of eén monnik, en ik mag toch zeker wel wat ontspanning heb ben. En bovendien, iedereen leeft immers zoals ik, en zeker iedereen die nog jong is en van zijn jeugd wil genieten. Als je oud bent is het nog tijd genoeg om bezadigd te wor den". „Vind je al dat uitgaan dan zo bij zonder leuk?" „Leuk? Och, nu ja, dat wil ik niet eens beweren. Het leven is een ver moeiende geschiedenis hoor; vooral als je overdag nog moet werken ook. Ik kan me bijvoorbeeld nooit eens de luxe permitteren eens een keertje uit te slapen, en aan rustig eten komt een mens waarachtig ook niet toe. Maar ja, wat wil je, zo is het nu eenmaal. En wat moet je anders met je tijd uitvoeren?" „O, Zeiler, er is zo oneind'g veel wat je doen kunt. Als je maar eens wilde beginnen de vreugde van het leven daar te zoeken waar die wer kelijk te vinden is".

Leidse Courant | 1960 | | pagina 10