Commissaris der werkbezoek aan Koningin bracht Noordwijkerhout de foucA van Uw toilet BLIJF ZITTEN WAAR JE ZIT VAN ZIJP VRIJDAG 7 OKTOBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Vandaag: bracht de commissaris der koningrin in de provincie, mr J. Klaa sesz vergezeld van zijn echtgenote mevr. Klaaseszde Bruyne een be zoek aan de gemeente Noordwijker hout. De heer en mevr. Klaasesz, die met een ambtenaar van het kabinet van dc commissaris omstreeks 9 uur voor het bordes van het raadhuis arri veerden, werden verwelkomd door burgemeester P. M. M. van der Weij- den en maakten kennis met de wet houders de heren C. Th. de Groot en H. Th. Janssen, de gemeente-secre taris, de heer J. P. de Jong en mevr. C. C. van der Weijdende Wert, de echtgenote van de burgemeester. De 9-jarige Godewien van de Ber eken bood mevr. Klaasesz bloemen aan. De dames Klaasesz en Van der Weijden vertrokken - hierop voor een bezoek aan het vormings centrum „De Vonk" aan het West einde, terwijl de heren in de kamer van b. en w. op het raadhuis een korfe bespreking hielden. Ongeveer kwart over negen ging de heer commissaris naar de raad zaal voor een bijeenkomst met de raad. Tijdens deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door de voorzit ter, de heren N. H. Hoger vorst, P. v. d. Sleet, F. W. van der Ploeg en A. Th. P. Meijer en tot slot door de commissaris zeil Na deze raads- bijeenkomst werd het raadhuis be zichtigd en omstreeks 10 uur verliet het gezelschap, waarbij zich inmid dels mevr. Klaasesz en mevr. Van der Weijden hadden aangesloten, het raadhuis voor een rondrit door de gemeente. Via de Herenweg en de Delfweg ging de tocht naar De Zilk, waar de commissaris en mevr. Klaasesz in de Beukenlaan bij de r.k. meisjesschool namens de inwoners van de buurt schap werden begroet, en geschen ken werden aangeboden. Via de Hoogduinweg, de Zilker- duinweg en de Ruigenhoekerweg ging het gezelschap daarna naar de Langevelderweg, waar een kort be zoek werd gebracht aan de zandwin- ningsinstallaties van Van Herwaar- den's Kalkzandsteenfabrieken te Hil- legom. Omstreeks elf uur arriveerden de gasten bij de Psych. inrichting „St. Bavo", waarna een welkomstwoord door broeder Abraham, de overste der stichting en een inleiding door de geneesheer-directeur dr P. A. F. van der Spek, een gedeelte der in richting werd bezichtigd. De lunch gebruikten de gasten ten huize van de burgemeester. In de middag werd een bezoek ge bracht aan het Wite Kerkje en de kortelings gerestaureerde gemeente toren, waarna het gezelschap via de Schulpweg naar het Duindamse slag reed. Later in de middag zal nog een be zoek worden gebracht aan de Machi nefabriek Noordwijkerhout en het Retraitehuis en aan het slot van het werkbezoek volgt 'n contact-bijeen komst met vertegenwoordigers van plaatselijke verenigingen en de bur gerij. DE KAAG SCHIPPERTJESDAG 1960 Onder buitengewone weersomstan digheden, verschenen gistermorgen 42 deelnemers, verdeeld in 2 start klassen A en B aan de start, nadat 's nachts een windhoos de commissie leden had genoodzaakt, de klaarlig gende BM's in veiliger haven te brengen De zon begunstigde dit fes tijn en omstreeks 10 uur werd het eerste startschot gelost en een goe de bries deed al spoedig het veld uit het oog verliezen, daar om het eiland „de Kok" en vervolgens in de richting van boer Haas gevaren werd, daarna terug aan de andere zijde. Dit traject werd tweemaal ge zeild. Ook 's namiddags werd dit nog tweemaal herhaald, tussentijds werd iets nieuws op deze schippertjesdag georganiseerd nl. een wedstrijd voor de jeugd in een der laatste creaties op zeilgebied de piraat, een lieve lust om de jongens en meisjes van een jaar of 6 tot 14 te zien varen, en het ging ze reusachtig goed af. 's Avonds werd in de Bonte Koe de prijsuitreiking door de voorzitter der VW, de heer D. van Nieuwkoop, verricht. Prijswinnaars werden: In klasse A: A. Schuilenburg, wisselbeker en radiotoestel; 2e Jan Schuilenburg, barometer; 3e Paul Loogman, Pla teau met glazen en fles jenever. In klasse B: Willem Verhoog, Electr. schemerlamp; 2e Fr. Vlugt, electr. klokje; 3e A. van der Meij, als on der A. In de Piraten-klasse waren een wisselbekertje en medailles de prij zen, alsook dat ieder nog een per soontje prijs kreeg. A klasse: le Ge orge Krul, 2e Mark de Hertog, 3e Frans de Baat; B-klasse: Margo Plink, Martin Boven, Meisje Deiters; C-klasse: Martin Krul, Theo Riet veld, Diek v. Lent. KATWIJK AAN DEN RIJN Katwijkse Postzegelclub. In het prot. militair tehuis „M. A. de Ruy- ter" kwam gisteravond de Katwijk- se Postzegelclub bijeen. Na opening door de voorzitter, de heer S. Hof- stra, werd mededeling gedaan van de afrekening der rondzending in het vorige seizoen. Alle boekjes zijn thans binnengekomen en er werd voor 310.— uit verkocht. Een beroep werd gedaan op de leden, die via de rondzending hadden gekocht, om zo spoedig- mogelijk met het bestuur af te rekenen, om een vlotte uitbeta ling aan de inzenders te bevorderen. Medegedeeld werd, dat de secretaris, de heer K. J. van Hom, inmiddels naar de Nederlandse Antillen is ver trokken in verband waarmede hij zijn functie tijdelijk moet neerleggen. Na een bespreking van enkele nieuw uit gekomen zegels, was vervolgens het woord aan de voorzitter, die een in teressante causerie hield over zegels, uitgegeven ter gelegenheid van de Olympische Spelen, te beginnen met 1896 en eindigend met de serie Rome 1960. De leden werd er voorts nog aan herinnerd dat van zaterdag tot en met maandag a.s. te Leiden een post zegeltentoonstelling zal worden ge houden, vergezeld van een opwekking om deze mooie en interessante ex positie te bezoeken. Tenslotte werd nog de gebruikelijke veiling gehouden waarbij ditmaal een twintigtal fraaie eerstedagsenveloppen van eigenaar verwisselde. Na sluiting van de bij eenkomst bleef men 'nog enige tijd bijeen voor een onderlinge postzegel- beurs. NOORDWIJK Moedige jongelui wisien brand ie voorkomen Gistermiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de woning van de vishandelaar Koe mans in de Tramsteeg. In de huiskamer stond een bran dend verwarmingstoestel, dat met een gummislang verbonden was aa: een propaangas-fles. Waarschijnlijk heeft de slang zich te dicht bij de vlam bevonden, waarna de verbin ding wegsmolt en daarna het recht streeks uit de cylinger spuitende gas heeft aangestoken. Er ontstond een felle steekvlam, die het vertrek in vuur en vlam dreigde te zetten. Een dochter van de familie Koe mans, die alleen thuis was, sloeg bij het zien van de ziedende gas-fles he vig geschrokken alarm. Haar hulpgeroep trok de aandacht van bakker Wim van Westerop en diens knechtje Piet Molenkamp. Zij snelden toe en zonder zich te beden ken pakten de jongemannen de fel brandende cylinder beet en sleepten haar naar buiten, waar de cylinder verder leeg brandde. De hitte was zo groot, dat de straatstenen barstten. Dank zij het moedig en doorstastend optreden van Van Westerop en Mo lenkamp werd een ongetwijfeld ern stige brand voorkomen. Een woord van hulde is zeker op zijn plaats. De schade bleef nu beperkt tot ge blakerde schoorsteen en deuren. De zeer snel ter plaatse versche nen brandweer kon haar aktiviteiten gelukkig bepalen tot nalbluseings- werk en het treffen van controle- en beveiligingsmaatregelen. HaNDELS „MESSIAS" DOOR „SOLI DEO GLORIA" De Chr. Zang- en Oratoriumver eniging „Soli Deo Gloria" viert haar 50-jarig bestaan met het geven van een jubileumconcert op 26 oktober a.s. in de Ned. Herv. Kerk te Noord- wijk aan Zee. Aanvang te 8 uur nam. Uitgevoerd zal worden het orato rium „The Messias" van G. F. Han del onder leiding van de directeur de heer Chris Hanegraaff. Medewerkende solisten zijn: Ank Reinder, sopraan; Henny Postma, alt; Peter Penders .tenor; Jan van Ree, bas, Lyda Claus, clavecimbel. Orkest: het West-Nederlands Sym- phonie Orkest te 's Gravenhage. SASSENHEIM 4-JARIGE JONGEN AANGEREDEN Op weg naar de kleuterschool is gistermorgen om half negen het 4- jarig zoontje van de heer J. Keizer op de Parklaan hoek Kerklaan bij het oversteken tegen een auto opge lopen, die bestuurd werd door de heer v. L. uit Sassenheim. De jongen jwerd hierbij zodanig gewond dat dr. v. Raaij, die de eerste hulp verleen de, overbrenging per ambulanceauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk achtte. Hier constateerde men dat het knaapje behalve een flinke wonde aan het hoofd, ook een pols, been en neus beenbreuk had opgelopen. Er was geen levensgevaar aanwezig. ST0MPWIJK VOORSPOEDIGE REIS CANADA VICE VERSA De 80-jarige mevrouw C. Vieveen van Es. is van haar vliegreis naar Canada weer behouden in haar haardstede teruggekeerd. Zij heeft daar een bezoek gebracht aan haar beide getrouwde zoons, die ongeveer 9 jaar geleden naar Montreal in Ca nada emigreerden, Het is de zoons daar voor de wind gegaan en van hun spaargeld hebben zij de reis van hun moeder bekostigd. Toen moeder Vieveen weer aan de Stomp, wijkseweg arriveerde wapperde van verscheidene huizen de vlag om vreugde te betonen voor haar thuis komst. Zij heeft na haar drie maan den geduurd hebbende reis nu enorm veel te vertellen en is over gelukkig, dat zij haar zoons in goe de omstandigheden heeft terugge zien. VOORSCHOTEN Heropening bedrijf. Gisteren heeft de heer L. C. Oosterlaan te Voorschoten zijn gemoderniseerde textielzaak in de Schoolstraat her opend. Mocht het gemeentebestuur nog op de voorlichtingsavond heb ben laten horen, dat de middenstand ter plaatse, op enkele uitzonderingen na, „achter" is gebleven, de zaak van de heer Oosterlaan behoort daar thans stellig niet meer bij. De school straat is een prettige winkelstraat in wording. Steeds meer zaken in deze straat gaan tot modernisering over. De heer Oosterlaan heeft met zijn be schikbare ruimte gewoekerd. Het pand is nu eenmaal niet breed en daarom is het gezocht in de diepte. Het aannemersbedrijf van de Gebrs. Niersman, Voorstraat verrichtte de verbouwing. De electriciteitsinstalla- tie is verzorgd door de fa. Joh. A. Mens en het schilderwerk door schil dersbedrijf F. Oorschot. Het winkel interieur is van de fa. van Hoorn uit Leiden. Door de vernieuwing is er thans ruimte gemaakt voor specialisatie en is alles nu veel overzichtelijker ge worden. De opening van de gemoder niseerde winkel ging met eenig een», monieel gepaard. Naast de gemeente lijke autoriteiten, waren er ook afge- vaargdigden van de middenstand, diverse fabrikanten en zakenlieden, terwijl de directeur van Homobonus, Neerlands grootste textielinkoopcom- binatie persoonlijk de heer Oosterlaan geluk kwam wensen. WASSENAAR EJEUI.O.-cursus. De afdeling Wassenaar van het Nederlandsche Roode Kruis is van plan in de ko mende maanden een EHBO-cursus van 26 lessen te geven, die kosteloos door belangstellenden kan worden bezocht. Men kan zich opgeven bij het secretariaat, Lange Kerkdam 20. 's morgens tussen 10 en 12. uur, tel. 3992. Z0ETERMEER Schaakver. Promotie Van de gehouden jaarvergadering van de schaakver. Promotie was zeker een der belangrijkste punten de huldi ging van de tientalkampioenen. De heer H. Ph. v. Rijt ontving een aan tekening op zijn diploma van verle den jaar, dat hij cubkampioen was geworden in het seizoen 19591960. de heer J. H. v. d. Slik ontving een diploma als aandenken, terwijl bei de heren een medaille werd uitge reikt. De heren H. Ph. v. Rijt en Ph. Buitendijk ontvingen een prijsje, omdat zij in de Haagse Schaakbond competitie de beste persoonlijke re sultaten hadden behaald. De vaststelling van de huishoude lijke competitie bracht een nieuw systeen naar voren. Dit seizoen spe len de no. 1 t.m. 13 en de no. 14 t.m. de rest een enkele ronde. Na deze ronde worden er drie groepen van 8 gevormd, die beslissend zijn voor het clubkampioenschap en de overi- gfe kampioenschappen. De aftredende bestuursleden de heren T. Kalisvaart, voorzitter, en A. P. Nühn, wedstrijdleider, werden met alg. stemmen herkozen. Na de sluiting van de huish. ver gadering werd een crazy-schaak wedstrijd gehouden. De geanimeerde wedstrijd werd gewonnen door de groep HagoortDeVreeTuitel. Geboren: Astrid Johanna Petronel- la dr van C. T. Adegeest en T. M. Schenk. Gehuwd: P. Gorissen en J. Tim merman; G. J. F. de Wit en A. A. va nSteenderen; J. A. van Straalen en J. de Lugt, Benthuizen; A. W. Baars en M. Th. A. van Velzen, Al kemade. Overleden; C. Paul dr 3 jr. getroffen door het r seling overlijden door een noodlottig ongeval, tijdens de vervulling van zijn militaire dienstplicht, van onze lieve onvergetelijke zoon en broer JOHANNES TUITHOF D. Tuithof G. Tuithof van Loon Janny Dicky Leiden, 6 oktober 1960 Kapteijnstraat 12 De overledene is opge baard in de rouwkapel van het St. Elisabeth- ziekenhuis. Bezoekuren 9—11, 3—4, 6—7 uur. De begrafenis met mi litaire eer, zal plaats vinden op maandag 10 oktober a.s. op de Al gemene begraafplaats „Rhijnhof" om 1 u. n.m. Heden overleed, ge heel onverwachts, voor zien van het H. Oliesel, onze onvergetelijke echtgenoot, vader, be huwd- en grootvader JACOBUS LEONARDUS VAN DEN BROEK Echtgenoot van Margaretha Cornelia Zwetsloot in de ouderdom van 54 jaar. Leimuiden: M. C. v. d. Broek Zwetsloot J. A. Th. v. d. Broek J. T. v. d. Broek Huib^rts Th. A. J. v. d. Broek P. J. M. v. Berkel v. d. Broek C. J. v. Berkel Ter Aar: J. P. M. v. d. Hoorn v. d. Broek J. G. v. d. Hoorn Tilburg: Zuster Maria Odilia (Julia) en kleinkinderen Leimuiden, 6 okt. 1960 Noordeinde 90 De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op zaterdag 8 oktober v.m. 10 uur in de parochie kerk van de £C Joh. de Doper te Leimuiden, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof al daar. <2* Bon. Thermosfles x/« liter; vastgestelde verkoop prys 3.10. Uitsluitend met deze bon voor 2.75. Geldig 1 week. Alleen in de Ba zar, Janvossensteeg 56. 2T Kofferschrijfmachine aangeboden, in goede st.; tevens nieuwe jerrycans met patentsluiting. Te be vragen; Hooigracht 66, Leiden (ook zaterdag) Nappa dameshand schoenen zachte kwaliteit met dunne wollen tricot gevoerd. Exclusieve vlechtgarnering geeft aan dit handschoen tje een zeer charmant effect. In de kleuren asbest, cognac of zwart 13,90 Bontkragen welke U zó op Uw man tel kunt zetten. Geheel ge regen gevoerd. Diverse modellen en bontsoorten o.a. Toscaans lam. In verschillende tinten verkrijgbaar. 29,- co Zo'n donzig zacWfc wollen stola is heerlijk en flatteus. Leuk streepeffect in ver schillende pastelkleuren. Handgeknoopte franje. 14,75 Mohair bouclé shawl is een nieuw modesnufje, fn schitterende kleuren combinaties o.a. cognac bruin. Royale maat 6,90 Ceintuur van een zeer fijne kwali teit suède met oud kope ren gesp. In diverse mo dekleuren la 1960. 4 cm. breed. 8,90 Een vlotte wollen hoofddoek zult U deze winter graag dragen. Leuke abstracte dessins in moderne kleu rencombinaties. U kunt deze ook als shawl gebrui ken. Diverse prijzen vanal 3,95 VROOM DREESMANN OMRO KOBL8TAAL ^eije inka B REESTRAAT 114C 2» Brommers motor. Sparta 75.-; Panther 100.-; Berini M21 125.-; HMW sport 1958 195.-; C.Z. 150 c.c. 200.-; Jawa Junior '55 325.-. Alles in prima staat. Pasteurstraat 17, tel. 34434 2* Te koop: Ford Consul. bouwjr 1953. Te bevr. bij: D. van Benten, Dorpsstr. 3, Zoeterwoude. tel. 213. bureaus, opklap-, divan bedden; matrassen; pijpen ellebogen; schuif-, roet- zakpijpen; roosters; haard- glas; mica; vuurspecie; haardekit; gordijnrails 1.- p. m. compl.; nieuwe schuiftafels; babycommo de. Pluym, Hoogewoerd, koopt inboedels. Tel. 21266 Es schaaltjes, 6 st. voor 6 bierglazen voor 1.00; modern fruitschaaltje, Jlastic. nu 1.25. De Bazar, anvossensteeg 56, 3? "Weer ontvangen: een geheel nieuwe sortering naadloos zeemleer, in alle maten en prijzen. Elke zeem met bewijs van g; rantie. De Zemenspecialist Janvossensteeg 56. 2* Kolenkitten, gemoffeld r 1,98; geëmailleerd f2,75. Aluminium steelpan 59 ct. Kachelzeiltjes 49 ct. Nest emaille schalen, 5 -delig 3.98. Kop en schotels, crème, 49 ct. Victorie- mag., Hogewoerd 22. trekken met damast. Een èén-pers. v.a. 19 50; twee pers. v.a 26.50 Smits bedden- en tapijtenmaga zijn, Mare 98, Vrouwen- steeg 9. tel 23913. stevige. liteit, zeer goed drogend. Uitsluitend met inlevering van deze bon een prima afnemende vatendoek v. 19 ct. Victorie-mag. Hoge woerd 22. Geheel nieuw! HMW snellingen en raceschenn. prijs slechts 695.-. Dealer: motorhandel J. J. v. d. Geest, Pieterskerkgracht 46. Inruil, financiering. S* Snelbrommer Simplex '59 met 12 liter tank, ge heel in prima staat; we gens omstandigheden; spotprijs 375.—. Minnen- broersgracht 11, bij de Haven. 2T U weet toch wel dat wij momenteel uit voor raad kunnen leveren de bekende Sparta en D.K.W. bromfietsen. Wanneer U tot aankoop over gaat komt U even naar Valk a.d. H. Schouw, Voorscho ten. 2? Reclameprijzen. Prima kolenkit, nu 1.95; kolen schop 0.55; kachelzcil 0.59; kamerdroogrek van 4.40 nu 3,75, roestvrij. Alleen in de Bazar, Janvossen steeg 56. vende bijverdienste? of zij aanvaarden een agentschap van een eerste klas koffie- en theefabriek Br. onder no. 7404 bur. v. d. blad. fS Plastic mottenzak 35 ct. Voor het opbergen van uw kleding, dekens, enz. Motvrij, stofvrij, vochtvrij. Grote maat 150x63 cm. Al leen met advertentie voor 35 ct. I.V.A., Haarlemmer straat 48, Nova, Noordein de 43, Leiden. 2* Rijpwetering. Heden avond kruis- en klaverjas sen om carbonade en worst. Aanvang 8 u. pre cies in café „Rustoord". Opbrengst is t.b.v. de be- jaardenkas. Het comité rekent ook op uw deelna- Gastussenmeter: ameu blementen; schuiftafels; dressoirs; tafels; bijzet- stoeltjes; driehoekstoeltie; bureaustoel; kinderleai- kanten; 2-pers. ledikanten en spiralen; boekenkast; theewagen; kloostertafel. Jan Pluym, Hooigracht 51, tel. 25955. De automatic is in opmars. Ook in de Philips televisietoestellen van de seri% 1961. Nu kunt u rustig blijven zitten als uw Philips toestel is inge schakeld. Automatisch is en blijft uw beeld scherp en goed ingesteld. Vraag ons gratis demonstratie met deze nieuwste toestellen. Vraagt demonstratie bij: HAARIEMMERSIR.279 1,1. 22082 24010-32654 ERKENDE PHILIPS SERVICE 'S Vrijdag heb lk in Rijp wetering een griize regen broek verloren. Of de vin der zo vriendelijk zal wil len zijn hem terug te be zorgen bij H. Nederstigt, Zuiaweg 29, Rijpwetering. 3T Nette werkster gevr. v. 2 ochtenden of hele dag in de week. D. Brussee, Mei doornstraat 14, Leiderdorp Alphen a. d. Rijn Abonnementen en ad ver- tentiën worden aangeno men door: J. L. VAN TOL ZEILMAKERSSTRAAT 19

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5