Scherp Eerste lectoraat in sociale psychiatrie te Leiden Firma Van Beekum sloopt de Leidse tramwegen voor f. 335.000 De heer P. van Reen (VVD) neemt ontslag als raadslid VRIJDAG 7 OKTOBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Bus werpt schaduw vooruit Het klassieke model PETROLEUMKACHEL van het wereldmerk AéodcUtu Trotseert de tijd en Is overal favoriet om zijn opmerkelijke eigenschappen: Krachtige, reukloze warmte en... onver* woestbaar degelijk. U kunt er zelfs op koken. Let U op het merkl Vraag een Aleddin-catalogus bij Uw leverancier of bij de importeur J.G. de Zeeuw N.V., Dordrecht - Postbus 84. (Advertentie) In de schaduw van deze boom aan de Hoge Rijndijk worden andere scha duwen vooruitgeworpen door een gebeurtenis, welke zondag a.s. plaats heeft. Zaterdagnacht namelijk rijdt voor het laatst de tram door Leiden naar de Hoge Rijndijk en zondag zal voor het eerst hier haar moderne plaatsvervanger, de bus, bij dit bordje stoppen. Wordt het „de tram is dood, leve de bus?" #Bureerliike Stand Geboren: Allard Jan zn van H. van der Starre en L. G. van der Molen; Jolanda Maria dr van J. J. de Wolf en J. Keyzer; Jacques Jean Cornelis zn van C. P. Hoogeveen en M Gie- ling; Robertus Adrianus Hermanus Maria zn van H. J. Commandeur en E. A. de Haas; Paul zn van G. W. A. Litgvoet en C. M. Pauw; Petrus Jo hannes zn van I. Florijn en M. T. Berrevoets; Cornelia Maria dr van PP. L. van der Poel en P. A. van Leeuwen; Jannetje dr van J. de Knegt en L. E. Burger; Rob Petrus Anthonius zn van W. Verhoeven en J. W. Mosseveld; Sandra Patricia dr van J. A. de Wolf en S. van der Zeeuw; Jacob zn van A. Looij en M. C. Verweij. Getrouwd: L. Lens en E. C. van Zoen; S. Holswilder en M. C. Schild; G. Ludema en G. den Otter; H. J. Nijssen en C. Keijzer; M. J. den Ex- ter en W. van der Meijden; T. G. Ro- zier en H. M. Plasmeijer; J. de Rooij en C. M. Oudshoorn; J. Kagenaar en J. H. Sinteur; D. Siera en W. Keij zer; J. W. Stieding en M. P. van Vliet; J. Haasnoot en A. L. W. Na ves; J. van der Burg en A. C. Mid delkoop. Overleden: A. van Gennip 66 jr man; H. F. van Weeren 73 jr man; J. P. Smit 71 jr vrouw; C. J. Botte- manne 60 jr man; D. Heijermans 53 jr man. POTLOOD EN GEEST No. 527. Horizontaal: 1 peilstift, 5 vruchtje, 7 bijwoord, 8 zuiver, 10 steunend deel ener zoldering, 11 vreemde munt (afk.), 12 zijde, 13 uit gestorven vogelsoort, 14 wandel plaats, 15 puntig omgebogen ijzer, 16 vaartuig, 17 salaris, 18 scheikun dig element (afk.), 19 vogel, 21 kaas worm, 22 uitroep, 23 teken in de die renriem 24 hemelgeest. Verticaal: 1 zijtak Weichsel, 2 ne venschikkend voegw., 3 alles wat men drinkt, 4 verdikking der opper huid, 5 banknoot (afk.), 6 gespan nen, 9 pers. voornaamw., 10 vaar tuig, 11 wang, 12 niet begroeid, 13 gem. in Limburg, 14 geestelijke, 15 land in Europa, 17 bergplaats, 19 vol gens andere (afk.) 20 danspartij, 21 lengtemaat (afk.), 22 uitroep. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 526. Horizontaal: 1 Ubbergen, 9 aar. 10 adé, 11 op, 13 lis, 15 Ee, 16 eek, 18 sok, 20 Deen, 22 mat, 24 rein, 26 pil, 29 Peel, 31 pa, 32 os, 34 reis, 36 lip, 37 paar. Verticaal: 2 ba, 3 bal 4 Eris, 5 ga, 6 Ede, 7 neer, 8 'hoed, 12 peer, 14 som, 17 keep, 19 kap, 21 nier, 23 tip, 25 neep, 27 lak, 28 Bol, 30 Lia, 33 si, 35 sa. Dr. Nico Speijer, leider van de af deling geestelijke volksgezondheid van de G.G. en G.D. van de gemeen te 's-Gravenhage, is benoemd tot lec tor in de sociale psychiatrie aan de Leidse Universiteit. Dit is het eerste lectoraat in deze tak van wetenschap in Nederland. Dr. Nico Speijer (geb. 19 juli 1905) studeerde, nadt hij in Den Haag de middelbare school had bezocht, eco nomie en accountancy. Hij werkte bij de Amsterdamse Bank in Den Haag, bij Philips te Eindhoven. Daar na studeerde hij medicijnen te Lei den en deed in 1933 zijn artsexamen. Hij specialiseerde zich ih zenuw- en zielsziekten aan de psychiatrische en neurologische klinieken van de uni versiteit te Leiden en promoveerde in 1935 op een dissertatie getiteld: „bijdrage tot de energetisch-psycho- logiche grondslagen van de zelf moord". Tot 1943 was hij geneesheer aan de psychiatrische inrichting „Het Apeldoornse Bos" te Apeldoorn, van 19431945 werd hy in een con centratiekamp opgesloten. Daarna was hij achtereenvolgens as sistent aan de interne kliniek van het academisch ziekenhuis te Groningen, psychiater in militaire dienst, genees heer en waarnemend geneesheer-di recteur van het Sint Elisabethsgast- huis /psychiatrische inrichting) te Deventer. Dr. Speijer vervult sinds 1950 zijn huidige functie en zal deze ook blij ven waarnemen. Behalve dit is hij lid van vele commissies van advies op psychiatrisch terrein. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaats-exa- men Geneeskunde II mej. F. M. Da- mave te Rotterdam, mej. A. Meulen- berg te Middelburg, mej. E. van Meurs te Voorburg, mej. T. Postma te Enkhuizen, mej. W. M. The te Eindhoven, mej. J. J. E. IJssel de Schepper te Aerdenhout en de heren C. E. Axcon te Curasao, P. E. van Benthem v. d. Bergh te Amsterdam, F C. Bouman te Den Haag, H. J. F. v. d. Bout te Schiedam, L. Danielisz te Noordwijk aan Zee. R. Deurloo te Dan Ha8g, A. C. C. M. Lasance te Voorburg. J. van Nieuwkerk te Wa teringen, H. Reus te Haarlem, P. I. M. Schilperoord te Den Haag, J. L. Stierum te Voorschoten en D. H. Un- terman (USA). BIOSCOPEN. De films in de week van 714 ok tober zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Een nacht van 100 ang sten", 18 jaar. Lido: „Petrus, de grote visser", 14 jaar. Luxor: „De zaak M."# alle leef tijden. Studio: „Middle of the night", vol wassenen. Trianon: „Onze man in Havana", 18- jaar. Rex: „De held van Pork Ohop Hill", 18 jaar. Siudenien leren koken „Nee mijnheer, probeert u het niet met uw handen, u zoudt zich branden" Een van de vele nuttige wenken, die wij gisteravond hoorden uit de mond van méj. Th. Delemarre. Het bureau voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting heeft naast haar vele activiteiten een nieuwe cursus op haar programma geplaatst: Een kookcursus voor studenten. De manier waarop studenten zich plegen te voeden, lijkt in veel ge vallen op een ware „struggle for life". Aan deze worsteling wordt door deze cursus resoluut paal en perk ge steld, als men de doelstellingen van de cursus hoort verklaren door mevr. D. L. Creyghton, de huidige directri ce van het bureau. Het is de bedoeling, dat de kamer bewoner met een minimum aan geld, tijd en materiaal een maaltijd op ta- fe" kan brengen, die, wat smaak en degelijkheid betreft, een kritische proef kan doorstaan. Het bureau kan wetenschappelijk te werk gaan. Het T.N.O., organen, die zich bewegen op het terrein van de voedingsleer en bevoegde leerkrach ten staan het bureau met alle mid delen ten dienste. Met de doorgaans beperkte moge lijkheden van de studenten is terde ge rekening gehouden. Zo zagen we o.a. het bereiden van een „een-pits- maaltijd". Ingewikkelde en veelal dure huishoudelijke apparaten komen er niet aan te pas. Het blijkt moge lijk, nog voor geen gulden een maal tijd van meer gangen samen te stel len. In ongeveer 8 lessen kunt u er al zo'n beetje het fijne van weten. Voor een ieder, die problemen heeft over zijn dagelijkse warme maaltijd, is deze cursus bijzonder aan te bevelen. LEIDEN. Geopend apotheek Apotheek Doe- za, Doezastraat 31, tel. 21313. Geopend Apotheek Haven, Haven 18, tel. 20085. Houten school in Zuid West In het zuidwestelijk stadsdeel is de schoolruimtevoorziening op het ogenblik zeer moeilijk. Reeds nu be staat er een tekort van drie lokalen. Daar een andere oplossing op korte termijn niet mogelijk is gebleken, achten B. en W. het noodzakelijk 'n drie-klassige houten school te bou wen, waarvoor een terrein beschik baar is aan de Cesar Franckstraat. Het schoolgebouw, dat voor het hervormd onderwijs zal worden be stemd, zal van hetzelfde type zijn als dat aan de Valeriusstraat en het te stichten 5-klassige schoolgebouw aan de Sumatrastraat (zie I.S. 220 van 1960). Het zal behalve de drie leslokalen enkele bij ruimten bevat ten, zoals een hoofdenkamer, leer middelenberging, garderobes enz. Ook is een vrijstaande fietsenstalling ontworpen. De verwarming zal ge schieden met oliekachels. De bouwkosten zullen naar raming 180.000 bedragen, waarin is begre pen 59.100 voor verwerving van 't terrein. De afschrijvingstermijn dient voor dit houten gebouw op 20 jaren te worden gesteld. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen is verzocht de financiering van dit object mogelijk te maken. Een urgentieverklaring is reeds ontvan gen. TEGELS VOOR SPEELTUIN Het gedeelte van de speeltuin „Rondom de Maredijk", waar zich de speelwerktuigen bevinden, is voorzien van een tegelbestrating. Het overige terreindek van de speel tuin bestaat uit een grasmat Nu de speeltuinvereniging „Rondom de Ma redijk" de inrichting van de tuin enige tijd geleden heeft uitgebreid met een glijbaan en twee schommel, stellingen, achten B. en W van Lei den het gewenst ook onder deze nieuwe speelwerktuigen tegelbestra ting te doen aanbrengen. De kosten van deze voorziening worden op f 1200,geraamd. Gistermiddag om kwart voor vijf is een voetgangster, mej. Joh. Mulder uit Den Haag op het Noord- einde aangereden door een 12-jarige scholier uit Leiden, die op de fiets reed. Beiden kwamen te vallen en liepen een lichte hersenschudding op. Mej. Mulder kreeg bovendien een hoofdwonde en de scholier lich te schaafwonden. Morgen wordt er door de die renbescherming Leiden een straat collecte gehouden. Vanaf zeven uur hedenavond kunnen collectanten zich melden en voorts morgenoch tend in het gebouw Rehoboth. In verband met de bouw van 64 flatwoningen in „Leiden-Zuid- west" heeft de n.v. Bouw- en Ex ploitatiebedrijf B. J. Huurman eh Zn verzocht aan haar te verkopen het perceel bouwterrein ten zuiden van de Ravelstraat. Voor AANVULLING of MODERNISERING van uw WINTERGARDEROBE naar MAISON SPIER Ruime sortering DAMES-, HEREN- en KINDER-WINTERKLEDING SPECIALE OKTOBERPRIJZEN DAMESMANTELS in de nieuwste stoffen v.a. 59.75 HERENKOSTUUMS, prima kwaliteiten, v.a. ƒ79.50 HAARLEMMERSTRAAT 109 t.o. Bata LEIDEN Betaalzegels worden aangenomen. MAISON SPIER Advertentie Dit jaar nog opgeruimd? Het slopen van de NZH-tramweg Leiden, Leiden-Katwijk en Leiden- Noordwijk is gegund aan de sloperij firma G. P. van Beekum uit Alk maar. Er waren zeventien inschrij vers. Het bedrag van de inschrijving bedroeg 335.000, hetgeen betekent, dat de sloper dit betaalt in ruil voor het materiaal dat de tramweg ople vert. Een groot deel van de staande rails zou verkocht worden aan een Itali aanse industrie die de rails weer op rekt en vervolgens aan belangstel lenden in de gehele wereld verkoopt. Het overleg met deze industrie is echter nog niet tot overeenstemming geraakt. De groefrails worden in stukken ge hakt en verkocht aan de Hoogovens te IJmuiden waar ze worden omge smolten. De bovenleiding wordt eveneens in stukken gehakt en de bielzen in het bedrijf te Alkmaar op geslagen vanwaar ze hun weg wel zullen vinden. Zij worden veel ge bruikt bij afrastering van boerderij en. De firma Van Beekum heeft als voorwaarde geaccepteerd, dat alle herinneringen aan de drie trams in en rond Leiden binnen vijf maanden zullen zijn opgeruimd. Men zal bij voorkeur 's nachts werken om over dag het verkeer niet te hinderen. Maandagochtend om half acht be ginnen de slopers met het opruimen van de resten in de tramweg Leiden- Katwijk. De rails op de Hoge Rijn dijk wordt 's nachts verwijderd. Dit jaar hoopt men het gehele sloopkarwei voltooid te hebben. Straatmakers van de gemeente zul len het spoor van de slopers in de stad op de voet volgen. Leidse agenda Laatste Berichten OEGSTGEEST Rioleringen en aanleg wegen in plan Bijdorp De lirecteur van Gemeentewerken heeft namens B. en W. het maken van rioleringen en aanleggen van wegen in plan Bij dorp gegund aan de firma J. Mens te Lisse voor 56.000. Geboren: Wilma dr van A. P. Wouw en H. H. M. den Dubbelden; Jurriaan Olivier zn van J. N. van Wessem en L. A. Th. Aghina; Mo nique Sylvia Nelly dr van J. Glas bergen en G. Breedijk; Pauline Geertruida dr van J. B. Postel en E. Coster. ZATERDAG 8 OKTOBER. Leidse Ver. v. Postzegelverzame laars. Postzegeltentoonstelling in de Lakenhal. Opening 2.30 n.m. Verdei geopend tot 5 uur n.m. Bouwfonds Ned. Gemeenten. Ten toonstelling op de Beestenmarkt. Ge opend van 2.309 uur n.m. ZONDAG 9 OKTOBER. Leidse Ver. v. Postzegelverzame laars. PostzegeUentoonstelling in de Lakenhal. Geopend: 1317 uur. MAANDAG 19 OKTOBER. Leidse Ver. v. Postzegelverzame laars. Tentoonstelling in de Laken hal. Geopend van 1317 uur. Lezing „V.I.R.O." Lezing van dr. J Pouwer. „De visie van de Papoea op ons". Geb. N V. Nat. Levensverz. Bank, Rapenburg 8. DINSDAG 11 OKTOBER. A. R.K.A. Filmavond, 8 uur nam. Het Gulden Vlies. Vereniging Oud-Leiden". Lezing Oud-Nederlandse Tegels, door de heer Dingeman Korf Sr. in „De La kenhal". Aanvang 8 uur nam. „Inter Nos". Conceit Pieterskerk, aanvang 8 uur n.m. DONDERDAG 12 OKTOBER. „Con Amore", uitv Bach-cantate en Mozart Requiem, Stadsgehoorzaal VOSSEN ACTIEF Bij de landbouwer B. in Laagsoe- ren werden op één morgen 140 dood gebeten eenden aangetroffen. De rijkspolitie meent aan de hand van de sporen vossen als de daders te moeten aanwijzen. Jachtopzieners uit de omgeving zijn bezig het spoor van de vossen op te zoeken. HILLEGOM Dammen. Alle voorspellingen ten spijt, heeft „Hillegom" gewon nen van VKD. De Hillegommers ble ken over een juistere spelopvatting te beschikken dan de tegenstanders. De gedetailleerde uitslag is: Hil legom-VKD: N. v. Hal-P. Hollenberg 2-0, J. v. d. Krof-H. Rump 2-0, J. v. Horick-P. Beelen 2-0, W. Persoon- W. Eend 2-0 Th. Seijsener-R. Kok 2-0, J. v. Hal-J. Lucas 2-0, S. Lem mers-A. Sassen 0-2, W. Roest-F. Vis ser 0-2, L. v. d. Reep-D. Rump 0-2, Th. Bot-A. Masteling 2-0. Uitslag 16-4 voor Hillegom. Woensdag 12 oktober gewone club avond. Ondertrouwd: T. de Heer en W. Bouman. Getrouwd: W. E. Steunenberg en L. I. Veldhuijzen van Zanten; L. P. van der Ploeg en M. J. H. van Etten; J. Oudshoorn en T. van der Steen; H. F. J. Bouckaert en M. A. Assen delft. Gemeenteraad van Sassenheim De raad van Sassenheim, gister avond in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de waarnemend burgemeester, weth. A. Vogelaar, zorgde voor een snelle afhandeling der zeventien agendapunten. Alvorens hiertoe over te gaan kreeg de heer G. Verschoor het woord, die bij afwezigheid van de heer K. van Breda, die in het bui tenland vertoeft, namens de raad 'n woord van felicitatie sprak tot de voorzitter, wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. De heer G. Kor- tekaas deed hetzelfde namens de R.K. raadsfractie, die voorts nog op merkte dat het waarnemend voor zitterschap In een periode valt waar in veel gebeurt. In dit verband noem de hij het overlijden van de burge meester en van pastoor P. Braak, alsook de installatie van pastoor C. Bakker. Het katholieke volksdeel der gemeente heeft grote waardering voor het optreden van de voorzitter, die bij al deze gebeurtenissen aan wezig is geweest. Wethouder Voge laar dankte voor de vriendelijke woorden. Grondzaken. Overgaande tot de agenda, ging de raad accoord met de ruiling van een perceel grond met N.V. Hygia, groot 2758 m2. In het kader van een met haar getroffen regeling inzake het bouwrijp maken van 't bewuste ter rein, is N.V. Hygia bereid dit ter rein te ruilen voor twee stukken van onderscheidelijk 527 en 43 m2, waarmede zij haar eigen bestaande fabrieksterrein behoorlijk kan af ronden. Eveneens accoord ging de raad met overname „om niet" van enkele percelen grond aan de Elba-, Vijver- en Meidoornlaan, alsmede met ont eigening van grond in Ter Leede- Noord. Deze houdt verband met maatregelen ter algehele ontsluiting van deze bouwgronden, die hierdoor naast aansluiting op de Hoofdstraat ook verbinding krygen met de Park- laan en de Provinciale weg, via de Elbalaan. De grondverkopen gingen voorts alle onder de hamer door. Voortst stemde de raad in met het voorstel tot verdere deelname in het maatschappelijk kapitaal der N.V. Bank voor Ned. Gemeenten tot een maximum van ƒ53.000, zijnde het bedrag, waarvoor de gemeente tot nog toe aandelen van de bank heeft gekocht. Het voorstel om de Kroon te ver zoeken het maximum drankvergun ningen van acht te verhogen tot ne gen, zulks in verband met een reeds eerder door de minister afgewezen verzoek om een tapvergunning voor het Oude Koninghuys, alsmede vast stelling verordening ingevolge art. 10 van de drankwet, kon bij de raad instemming vinden met uitzondering van mevr. de Meijer (PvdA), die opmerkte tegen te stemmen. Vervolgens werd eervol ontslag verleend aan mej. M. J. C. Hubers als ambtenares van de burgerlijke stand. De voorzitter zowel als de heer Verschoor richtten woorden van waardering aan het adres van de scheidende ambtenares die 11 jaren in de gemeente haar ambt met plichtsbetrachting heeft vervuld.. Het voorstel van B. en W. 'n aan vullend krediet te verlenen in ver band met de verhoogde kosten der restauratie van de toren der Herv. kerk werd vlot aanvaard. Woningbouw. Om te komen tot bouw van een eigen woning op een perceel braak liggende grond aan de Wilhelmina- laan groot 402 m2, stelde het college voor, dit perceel onder door het col lege vast te stellen voorwaarden aan de heer G. Schram te verkopen voor de prijs van ƒ3800,-. De raad ging hiermede akkoord evenals met ver koop van grond aan het Bouw en Aannemersbedrijf M. de Raad te Noordwijk, gelegen achter het Oude Koningshuys. Dit bedrijf wil op deze grond in samenwerking met de ge meente 36 woningen bouwen, be stemd voor inwoners van Sassen heim. De verkoopprijs is 136.800,-. De heer Kortekaas (KVP) was verheugd, dat ook in Sassenheim de gedachte veld wint van zelfbouw, temeer daar de lijst van woningzoe kenden schrikbarend stijgt. Als dit zo door blyft gaan, moeten wij weer ernstig gaan denken aan inwoning, temeer daar gebleken is, dat vele al- leenwonenden over voldoende woon ruimte beschikken. Bij de nog steeds toenemende woningnood kan dit niet langer worden getolereerd. Ook moest het de heer Kortekaas van het hart, dat bij hen, die gaan huwen, de mening post vat, dat hierbij alleen maar meubilair nodig is. Een woning moet er ook zijn, dat moet de eerste gedachte worden, temeer daar er een tijd komt dat er geen woningwetwo ningen meer gebouwd zullen worden. Op voorstel van het college werden vervolgens de gemeentelijke voetbal velden voor het tijdvak van 1 okt. 1959 tot 1 okt. 1961 verhuurt voor 600,- per jaar aan de plaatselijke voetbalverenigingen. Voor het bouwrijp maken der gron den achter het Oude Koningshuys werd een krediet van 510.413,- be schikbaar gesteld. P. v. Reen (VVD) neemt ontslag. Hiermede kwam een einde aan de agenda, doch alvorens de vergade ring te sluiten verleende de voorzit ter het woord aan de heer P. van Reen (VVD). Deze deelde mede, dat hij, in ver band met de gezondheid van zijn echtgenote en hemzelf zijn ontslag aanbood als lid van de raad. Hij gaat om bovengenoemde reden de ge meente verlaten, om zich in Den Haag te vestigen. Hoewel slechts twee jaar zitting hebbend, speet het hem de raad te moeten verlaten. Hij hoopte, dat het de raad in de toekomst goed moge gaan en zij nog vele besluiten zou mogen nemen in het belang der ge- fneente. Het speet de voorzitter ten zeerste, dat de heer Van Reen de raad zowel als de gemeente ging verlaten. „Gy hebt u behalve een goed raadslid ook een goed Sassenheimer getoond". Voor uw werk verricht in vriend schap met uw mede-raadsleden en ons college, zijn wij u zeer dankbaar. Dat de door u getroffen maatregelen van de gezondheid u en uw echtge note ten goede moge komen, waar door gij beiden nog een blijde le vensavond moogt genieten, aldus de voorzitter in zyn afscheidswoord tot het scheidende raadslid. LISSE Vergunning voor bouw van Christelijk Bejaardencentrum Na de vele voorbereidingen verbon den aan de stichting van een bejaar dencentrum, is thans de toestemming daarvoor afgekomen en staat de bouw van een christelijk bejaarden centrum in Lisse niets meer in de weg. Het zal hulsvesting kunnen bie den aan ongeveer honderd bejaarden. Het middelpunt van het centrum zal een centraal verzorgingshuis zijn met 78 kamers, waarbij een aantal bejaarden woningen zullen worden gebouwd op een 2-hectaren groot ter rein in de onmiddellijke nabijheid van de dorpskom, tussen de Heren weg en de Achterweg. Uit de kringen van de samenwer kende kerken, te weten de Ned. Herv. Kerk, de Gereformeerde ge meente, de Gereformeerde Kerk en de Oud-Gereformeerde gemeente is een stichting gevormd .terwijl ook een Raad van Toezicht is benoemd, waarin elke kerk is vertegenwoor digd. De vier kerken hebben zich garant verklaard voor eventuele exploita tietekorten tot een bedrag van hon derdduizend gulden. DIRECTEUR POSTKANTOOR GAAT HEEN Bij beschikking van de directeur- generaal der posterijen, telegrafie en telefonie is de directeur van het post en telegraafkantoor te Lisse, J. Thies, ingaande 1 oktober I960 benoemd tot directeur van het post -en telegraaf kantoor te Koog-Zaandijk. ZOETERWOUDE Raadsagenda De raad van Zoe- terwoude komt woensdag 12 oktober a.s. te 19.45 uur ten gemeentehuize bijeen. Agenda o.a. voorstel van b. en w. m.b.t. een schrijven van de Stichting Nationale Commissie tegen alcoholisme; eervol ontslag de heer H. J. J. A. Smeets, als secretaris de zer gemeente; eervol ontslag de heer H. J. J. A. Smeets als ambtenaar burgerlijke stand; vaststelling af schrijvingspercentages voor water leidingbedrijf over 1960; verlenging ontruimingstermijn onbewoonbaar verklaarde woningen Hoge Rijndijk 293. 295 en 297; overname van een nog aan Je leggen weg in de Noord- Aa; wijziging gemeentebegrotingen 1959 en 1960.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2