Imam; ^éjmmTAD m mMu, Scherp DUINSTREEK CETAFLE] Financiële verrassingen voor kruisvereningen 25 DONDERDAG 6 OKTOBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Dötf „HET KEN BIJ U INWONEN" Het postwezen in Nederland func tioneert over het algemeen tot ieders volle tevredenheid. U behoeft maar een brief te verzenden naar Bert Keesen, Rozengracht te Amsterdam zonder huisnummer en de zaak is voor elkaar. In Amsterdam zit men een moment met de handen in het haar, maar Bert Keesen krijgt zijn brief. Als een Amerikaan het in zijn hoofd haalt te corresponderen met een Trytje Vergeus aan de Ma- delievenweg, dan is de Nederlandse PTT wel zo vriendelijk, er „even" de woonplaats ij te zoeken en Trijntje zeg: „hoe bestaat het...!" Deze gelukkige oplossingen worden gevonden door exquis speurderswerk op het postkantoor, maar laten wij ook eens kijken naar de beslomme ringen van een matineuze postbe- steller, die om half acht 's morgens uw brievenbus voorziet en van wie men als hij om kwart voor acht nog niet geweest is zegt, dat „die vent weer zo ontzettend laat is". Maar, goede lezer, bedenk in voor komende gevallen ook eens, wat de brave man tijdens het zonnegloren al aan zijn hoofd heeft gehad. Het is dikwerf stank oor dank.... Dezer dagen bezorgde een te goe der trouw bekendstaand en een druk ke nering hebbend boekhandelaar hier ter stede een rekeningetje ter Met reumatiek kan niemand werken spieren en lenige gewrichten zijn geschikt voor grote lichamelijke prestaties. Wrijf ze weg. Uw reumatiek. Uw spit, Uw lenden- SUn; wrUf ze weg met Kloosterbalsem (Ak er-Balsem). die diep in de weefsels door dringt en door de warmte die ze daar op wekt. Uw pijn verdrijft. Ook U zult zeggen: „Kloosterbalsem - geen goud zo goed." (Advertentie) Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doxt.ex. Na tuurkunde de heer H. A. M. Omar te Leiden; voor het Doct.ex. Schei-, kunde de heer G. B. J. Corts te Lei derdorp; voor het Cand.ex. A Wis- en Natuurkunde de heer W. M. van Alphen; voor het Cand.ex. F Wis- en Natuurkunde de heren P. P. A. de Jong, P. J. Rosenberg en A. Adri- aanse; voor het Cand.ex. K Wis- en Natuurkunde mej. L. A. Schuiling en mej. M. Roovers; voor het Cand.ex. L mej. G. G. Groeneveld Meijer (al len te Leiden). Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld „Liegen met en zonder opzet" de heer R. F. Berg, geboren te Soera- karta en thans wonende te Leiden. Geslaagd voor het Doct.ex. Ned. Recht de heer G. de Wilde te Rot terdam. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld „Transplantatie en. aan het geslacht gebonden weefselincompatibiliteit", de heer O Brocades Zaalberg, gebo ren te Balik Papan en thans wonen de te Wassenaar. post, bestemd voor een zekere juf frouw Verdimmele, Anselma Ver- dimmele. Aan de voorzijde stond 'n volledig adres vermeld. Goed, de ge adresseerde woonde er niet, maar dat had toch net zo goed wél het ge val kunnen wezen, nietwaar? De werkelijke bewoonster ontstak in toorn en retourneerde de brief, ver lucht met een krabbeltje voorop: „adres onbekend, de post moet beter zijn ogen gebruiken welke naam er op de deur staat dan zal hij zien dat er op het naambordje dit niet staat". Het verweer van „de post" aan de achterzijde van de enveloppe achten wij geheel aanvaardbaar: De post gebruikt zijn ogen wel, maar aldus de Post „het kén bij u inwonen". Werkelijk, de „post" kan nog niet door de deur heen zien. Houdt u er dus, bij verkeerd bezorgen, rekening mee, dat de „post" veronderstelt, dat „het bij u ken inwonen" en wees niet zo boos als deze bewoonster die een enge opvatting demonstreert. Overigens zit Anselma nog op haar rekeningetje te wachten. (Historisch) De Leidse vereniging van Postze gelverzamelaars houdt op 8, 9 en 10 oktober aanstaande een jubileum tentoonstelling in De Lakenhal. De officiële opening vindt plaats zater dagmiddag om half drie in museum De Lakenhal, waar ook de expositie is tentoongesteld. Men treft er on der meer rolzegels aan van de Poko- frankeermachines in 1921, zeldzame zegels van Europa en buiten Europa en thematische inzendingen met bij voorbeeld de geschiedenis van de luchtvaart „van ballon tot raket". Zaterdag 8 okt. a.s. te 3.15 uur zal de kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden wederom beginnen met een cursus in de Jeugd-EHBO voor jongelui van 14 tot 16 jaar. Deze cur sus wordt gegeven in de aula van het R.K. Lyceum aan de Mariënpoel- straat te Leiden. Jongens en meisjes, welke aan bo vengenoemde cursus wensen deel te nemen, kunnen dit alsnog doen voor de aanvang van de les a.s. zaterdag om 3 uur. GEM AANKONDIGING GEMEENTEBEGROTING B. en W. van Leiden brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoe ning aan het bepaalde in de artike len 228 en 253 der gemeentewet, dat de begroting der plaatselijke inkom sten en uitgaven voor het dienstjaar 1961, alsmede de begroting voor dat denstjaar van de takken var» dienst, aangewezen krachtens artikel 252 der gemeentewet, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter le zing zyn neergeelgd en tegen beta ling der kosten algemeen verkrijg baar zijn gesteld. Leiden, 6 oktober 1961. UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat bij Koninklijk besluit van 26 augustus 1960, no. 49, alsnog goedkeuring is verleend aan het gedeelte van het partiële uitbreidingsplan „Leiden- Houtkwartier-zuid" vastgesteld bij raadsbesluit van 23 december 1957, no. 321, waaraan Gedeputeerde Sta ten der provincie Zuid-Holland bij besluit van 3 november 1958, B. no. 55798 (le afd.) G.S. no. 238/1, goed keuring hebben onthouden, met uit zondering van een stroom aan de zuidwestelijke begrenzing daarvan. Het gedeeltelijk goedgekeurde plan ligt met uitvoerige kaarten c.a. voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie, afdeling Openbare Wer ken (Stadhuis, kamer 111). Leiden, 5 oktober 1960. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. lijm bond alle bont met c van Ceta-Bever (Advertentie). LISSE wordt deze avond het feit herdacht dat de afdeling 30 jaar geleden werd opgericht Na afloop van de zakelijke punten zal dit op feestelijke wijze worden gevierd. SUIKERPATIËNTEN vraagt uw winkeli^jj suikerarmë pindakaas van (Advertentie) van aar directeur de L.D.M. POTLOOD EN GEEST Eind november zal de directeur van de Leidse Duinwatermaatschap pij, ir P. C. Lindenbergh, zijn 25- jarig jubileum vieren. Ir Lindenbergh werd in de functie van LDM-directeur benoemd in '35, nadat hij directeur van de gemeen telijke bedrijven te Hoogeveen was geweest. Ir Lindenberg heeft zich in de loop der jaren een grote kennis van het waterleidingbedrijf eigen gemaakt. Er verschenen op dit ge bied verschillende publicaties van zijn hand en voorts werd hij door de Verenigde Naties als deskundige naar Israël gezonden voor het aldaar ver strekken van adviezen op het gebied van waterleiding en irrigatie. Léidse agenda VRIJDAG 7 OKTOBER. Bouwfonds Ned. Gemeenten. Ten toonstelling op de Beestenmarkt 2.30 9 uur n.m. LEIDEN. Geopend apotheek Apotheek Doe- za, Doezastraat 31, tel. 21313. Geopend Apotheek Haven, Haven 18, tel. 20085. NIEUW INSTITUUT IN SNOUCK HURGRONJEHUIS TE LEIDEN In enige kamers van het Snouck Hurgronjehuis, Rapenburg 82 te Lei den, is het Thomas Browne Instituut ingericht. Dit instituut omvat weten schappelijke arbeid op 't gebied van de Nederlandse en Engelse letter kunde. In de zestiende en zeventien de eeuw is er tussen de letterkunde van Engeland en Nederland een be langwekkende relatie gegroeid. Stu denten uit Nederland studeerden in Engeland en dit was evenzeer om gekeerd het geval. Bovendien ont stonden er wederzijdse invloeden door de diplomaten, die in deze eeuwen werden uitgewisseld. Direc teur is prof. dr A. G. H. Bachraoh, hoogleraar in de Engelse letterkun de, op wiens initiatief dit instituut, dat gesubsidieerd wordt door de Leidse letterkundige faculteit het universiteitsfonds en de Shell, werd gesticht. Hedenmiddag te vier uur vond de officiële opening plaats door de president-curator van de Leidse universiteit, dr J. Gè Baron de Vos van Steen wijk. Burgerlijke Stand Geboren: Claudette Irene d.v. J. E. Claproth en H. I. Kuin; Caroline Adriana Nicolette d.v. H. C. Postma en A. J. v. Ewijk; Marjolein d.v. W. J. v. Hooff en J. J. M. A. Visser; Leendert z.v. L. Stakenburg en H. A. v. d./Meij; Geertrui d.v. B. V. d. Steen en G. v. Houten; Hermien d.v. W. Wesselink en H. v. Elburg; Ge rard Dingeman z.v. D. J. Cannoo en A. T. Yperlaan; Richard Gysbert z.v. G. Reijchard en E. Wolters; Johan nes Jozef Maria z.v. I. Stouten en S. Montanje; Inge Marian d.v. J. Tromp en N. Blom; Ingrid Gijsberta Maria d.v. H. M. W. Hoogervorst en W. J. G. Duivenvoorde. Overleden: A. J. Ranselaar 97 j., v.; F. A. Maass 66 j., m.; A. J. H. v. d. Steen 55 j., m.; M. v. Veen 82 j., w.v. D. J. Zweers; A. Lou wrier 64 j., man. Gehuwd: E. P. J. de Winkel en P. J. v. Beek. No. 526. Horizontaal: 1. gem. in Gelderl., 9. bloeiwijze, 10. vaarwel, 11. voorzetsel, 13. lus, 15. water in Friesl., 16. eikenschors, 18. korte kous, 20. Europeaan, 22. dof. 24. zui ver, 26. dikke boterham, 29. stFeek op de grens van N.-Brab en Limb., 31. familielid, 32. rund, 34 munt in Por tugal, 36. deel van de mond, 37. twee tal. Verticaal: 2. foei, 3. dansparty, 4. godin van de tweedracht, 5. gebod, 6. gem. in Gelderl., 7. in de richting naar omlaag. 8. hoofddeksel, 12. vrucht, 14. optelling, 17. soort vink 19 hoofd deksel, 21. inwendig lichaamsdeel. 23. praktische wenk,, 25. kneep. 27. ver nis, 28. bekend Nederl. schilder, 30. meisjesnaam, 33. muzieknoot, 35. wel aan. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 525. Horizontaal: 1. presentie, 8. aal, 9. Ali, 10. Sm, 11. leg, 13. Mn, 14. merel, 16. Oder, 17. noch, 18. pekel, 20. A.D., 22. net, 23. D.V., 24 Lea, 26. wie, 27. Eeserveen. Verticaal: 1 pastorale, 2. ram, 3. el, 4. ever, 5. Ta, 6. Ilm, 7. Eindho ven, 11. leren, 12. genet, 14. mep, 15. lol, 19. keer, 21. Dee, 23. die, 25. as, 26. we. HILLEGOM GOUDEN ECHTPAAR BERKHOUT-HOOGENDOORN Morgen gaan de bruidsdagen in voor het gouden echtpaar Berkhout- Hoogendoorn, wonende Meidoorn- straat 12, te Hillegom. Op 26 oktober a.s. wordt het feest gevierd in de zaal van Rutten. Zy zijn op die datum vijftig jaar geleden door pastoor J. van Grossel in de St. Martinuskerk getrouwd en het feest wordt weer begonnen met een H. Mis in dezelfde kerk om half elf ,tot hun intentie. De bruidegom Jan Berkhout, viert heden zijn 74ste verjaardag en hij heeft daaraan vijftig jaar geleden niet gedacht, terwille van de bezui niging. Nu kan het beter lyden. Hij kreeg vanuit Australië, waar twee dochters met hun mannen en kinde ren wonen, een Australisch Pond voor aankoop van sigaren op zijn verjaardag. In die brief uit Austra lië, afkomstig van hun kinderen A. Kleverlaan-Berkhout en hun 9 kin deren, waren de foto's van het hele stel prachtig opgeplakt rond het gou den cijfer 50. En er was ook een mooi feestgeschenk bij. Zy hebben ook nog een zoon in Nieuw Zeeland, getrouwd met een Nieuw-Zeelandse, die heeft 6 kinde ren. Het derde stel, het echtpaar H. Koneen-Berkhout, heeft 2 kinderen Het valt wel hard dat men ze bij dit feest niet zal zien, maar het feit dat zij allemaal gezond en wel en ook in alle andere opzichten 't goed maken, maakt dit leed gemakkelijker te dra gen. En dan de vele brieven en de foto's zijn een troostvol iets. Twee gezinnen wonen in de omge ving en zij komen met hun 14 kinde- re naar het feest. Zy zijn ook een grot& steun voor de beide „oudjes", die zichzelf nog wel kunnen redden, maar de bruid is nog niet geheel her steld van een kort geleden ondergane operatie. Ook al is de bruidegom, met zijn zwarte haren nog zo kwiek alsof hij nog maar zestig is. Hij heeft tot zijn 70ste jaar gewerkt en had toen ook een jubileum kunnen vieren als 60-jarige bloemistknecht. Het is echter stil voorbijgegaan, zo als heel dit werkzaam leven van deze man en vrouw, zy het niet zonder zorg en leed. Het echtpaar heeft acht kinderen gehad. Twee zijn tamelyk jong gestorven, maar een jongen van elf jaar verloren zij door een nood lottig ongeval. Er waren in die vijf tig jaar, twee wereldoorlogen, tijden van werkloosheid en alles wat daar aan vast zat. In de jaren 1914-1918 was het loon 8 gulden, geen kinder bijslag of andere revenuen. Er zou den vele bladzijden te vullen zijn met de vermelding van de zorgen die er waren voor dergelijke gezinnen in vroegere jaren. Ze zijn voorbij en grote dankbaarheid vervult dit gou den paar dat zij onder zoveel betere omtandigheden hun gouden feest kunnen vieren. Jaarvergadering EHBO. Vrij dagavond a.s. houdt de EHBO afd. Hillegom haar jaarvergadering in de cantine van Van Herwaarden .Bui ten de gewone punten vermeldt de agenda bestuursverkiezing vanwege het aftreden en zich niet meer her kiesbaar stellen van de heer H. J. Warmerdam. Het bestuur stelt voor deze vakature de benoeming van de heer Joh. v. d. Hoorn voor. Verder LISSE EERSTE JAARVERGADERING „KINDERVREUGD" De speeltuinvereniging „Kinder vreugd" hield gisteravond in het Verenigingsgebouw in. de Engel haar eerste jaarvergadering. Ruim 1 jaar geleden, n.l. 25 mei 1959 is de speeltuinvereniging opge richt tijdens een contactavond van de woningbouwvereniging „Gezinsbe- lang". Er werd toen een kontactcom missie benoemd waarvan nog 4 heren in het bestuur zitting hebben. Voorzitter A. L. v .d. Ploeg zei in zijn openingswoord veel gedaan te hebben met behulp van vrijwilligers. Eerst heeft men gezocht naar een ter rein en toen dit niet lukte is men niet bij de pakken neer gaan zitten, doch doorgegaan met het organiseren van kinderspelen en het bijeen bren gen van materiaal. Thans heeft men de beschikking over een terrein van 3500 m2 van de woningbouwvereni ging. Spreker dankte de vrijwilligers voor hun hulp by het in gereedheid brengen van de speeltuin, alsmede de milde gevers en het damescomité. Als het terrein klaar is komen de dames in aktie voor het toezicht op en het bezig houden van de kinderen. Er zi^n ook enige pessimisten geweest die intussen bedankt hebben. Wan neer deze weer tot de vereniging toe treden zullen zij eerst de achterstal lige contributie moeten betalen. Deze zal met ingang van 1 oktober 1960 worden gebracht op 0.75. De heer L. Apon, secretaris, gaf in zijn jaarverslag een overzicht van de vele werkzaamheden, welke waren verricht. Tussen de omliggende speel tuinverenigingen „Marijke' 'uit Lisse en „Beatrix' uit Sassenheim bestaat een zeer goede band. De vereniging was inmiddels toe getreden tot de NUSO, de Neder landse Unie van Speeltuin Organi saties. Penningmeester A. C. v. Mill gaf in een op rijm gesteld verslag een overzicht van de financiën, waaruit bleek, dat men nog een voordelig saldo had van 725.76. Bij de be stuursverkiezing werden de heren L. Apon, secretaris, en Jac. Slobbe, tweede voorzitter, bij acclamatie her kozen. Ook ging de vergadering ac- coord met de tussentijdse benoeming van de heer A. C. v. Mill als penning meester en de heer J. Booms als tech nisch medewerker. Het bestuur moest met 1 lid wor den uitgebreid. Na stemming bleek J. v. Duin te zijn gekozen. Als leden van de kas- commissie werden benoemd de heren H. Slobbe en A. Zwetsloot. Op het speelterrein is een zandbak van 10 x 6 meter. Het klimrek wordt 6 meter hoog. Er is een speelweide geprojecteerd van 24 x 9 meter, waar omheen een rolschaatsenbaan komt van 3 meter breed. Verder komt er op het terrein een zweefpaal en een glijbaan van 8 meter hoogte en 45 meter lengte, waarvan de eerste 3 meter in een kooi van gaas moet worden afgelegd. De zweefmolen krijgt een plaats op een betegeld stuk van 16 bij 18 meter. Deze is ver plaatsbaar, zodat dit terrein ook voor andere doeleinden kan worden ge bruikt. Voor de sdhommelstelling van 10 grote schommels wordt een hek werk geplaatst, waarin zich een tourquet bevindt, dat alleen door groteren bediend kan worden, door een druk op de knop. Oók de fiamilieschommels en de wippen hebben een plaats gevonden. Al met al is de indeling goed over wogen, waarbij speciaal op de veilig heid is gelet. Aan het slot van de vergadering werden enige films vertoond. N00RDWIJK Brigadenieuws Het zomerwerk is ten einde, zodat we ons weer op het winterwerk kunnen toeleggen. Zo is nu de cursus EHBO gestart on der leiding van Dr. De Beer. Aan deze cursus, welke Op dinsdagavond 7.30 uur in Hotel de Zeeleeuw wordt gehouden, kunnen nog deelnemers worden ingeschreven. Kent u het on behagelijke gevoel om bij een onge- Bijdrage uit actie Kinderpostzegels'' Gistermorgen werden in het Groe ne Kruisgebouw van Lisse een aan tal financiële verrassingen uitge reikt aan de vertegenwoordigers van de Kruisverenigingen uit o.a. Kou dekerk, Lisse Groene Kruis, Lisse Wit-Gele Kruis, Leiderdorp, War mond en Noordwijkerhout, in totaal aan 21 besturen. Aan de bestuurstafel hadden plaats genomen dr G. H. C. Cath, secr.- generaal van het Alg. Groene Kruis, mej. E. H. M. Evers, secr. van het Ned. Comité Kinderpostzegels en J. F. W. Bakler, adj. directeur van de stichting Voor het Kind. De uitgereikte cheques vertegen woordigen een bedrag van ƒ60.250. Hiervan kregen Koudekerk, Lisse Groene Kruis en Lisse Wit-Gele Kruis en Warmond ieder 4000; Lei derdorp, Katwijk a.d. Rijn en Noord wijkerhout ieder ƒ1000. Van wie kwamen die goede ga ven? Wel, van het Nederlandse volk, dat verleden jaar 2.350.000 aan kin derpostzegels kocht. De opbrengst van die kinderpostzegels wordt jaar lijks gebruikt voor de bevordering van de verschillende vormen van zorg voor het bedreigde of in nood verkerende kind, door de verdeling van die gelden over alle instellingen in het land die deze zorg beoefenen, zowel de gezondheidszorg als de jus titiële kinderbescherming. Ieder jaar wordt een niet onbelangrijk deel van het kinderpostzegeljjeld geschonken aan de Kruisverenigingen voor de inrichting van niéuwe wijkgebouwen en dan speciaal voor dat deel van die gebouwen, waarin de consultatie- bureaux voor zuigelingen en kleu ters zijn gevestigd. Woensdag kregen in de provincie Zuid-Holland en Noordholland resp. te Lisse en Zaan dam de daarvoor in aanmerking ko mende Kruisverenigingen „hun por tie 1959". In de laatste jaren zijn al leen al voor dit doel bedragen van ƒ200.000 tot ƒ400.000 per jaar be steed. Over een paar dagen start de kin- derpostzegelaktie 1960. Van iedereen wordt dan een kleine, vrijwillige bij drage gevraagd voor het kind, dat op welke manier dan ook in nood verkeert. De Nederlander wil zijn kinderen, ook zijn zwakke, min der bedeelde en geschonden kinde ren, zélf en op grond van eigen le vens- en wereldbeschouwing verple gen en opvoeden. De overheid steunt dit werk in belangrijke mate, maar laat, bewust, ruimte voor het parti culier initiatief. De opbrengst van de kinderpostzegels registrreert de be reidheid van allen om „iets" voor 't kind te doen. Vandaag is dat het kind van uw buurman. Morgen kan het uw kind zijn. Nadat dr J. M. van Dijk als gast heer een kort welkomstwoord had gesproken, lichtte dr G. H. C. Cath de postzegelaktie toe. Ons volk wil graag een gokje wagen met de ge dachte aan zichzelf. De kinderpost- zegelaktie wil niet gokken. Hij deed een beroep op de Kruisverenigingen om als er geen comité is dit alsnog op te richten opdat er nog meege daan kan worden. Het is een ere- plicht mede te werken. Daarna reik te hij bovengenoemde cheques uit ter waarde van 60.250. Mej. S. C. van Overbeek, apothekeres te Lisse, dankte namens allen voor de ver rassende, welkome, gave. Zij verze kerde met stomheid geslagen te zijn to,en zij het bedrag van de chèque zag. We zouden mej. Overbeek wel eens willen horen als zij niet met stomheid is geslagen, want haar dankwoord was vlot en zakelijk. val te staan zonder te weten wat U n.v. Bouwfonds Nederlandse gemeen- moet doen? Welnu grijp de kans enten, het aangaan van een geldlening, help mede door Uw kennis bij de groot 450.000, steeds toenemende ongevallen, hulp UIT DE RAADSSTUKKEN te bieden en levens te redden. Zolang Gemeente koopt grond van riet iedere weggebruiker een heer seminarie Warmond is, moet iedereen EHBO kunnen bie- De gemeente is in staat gesteld van ih het r.k. seminarie te Warmond aan Wederom zijn de bruggen rondom ^.e kopen een perceel grond nabij de Noordwijk voorzien van nieuwe red- Rhijngeesterstraatweg, groot 1,15,50 dingshaken. We zouden het zeer op ha, tegen de prijs van ƒ31.000,—. prijs stellen als het publiek o.a. de Deze grond grenst aan de rioolwa- hengelaars voor de NRB eens een terzuiveringsinrichting en kan t.z.t. oogje in het zeil willen houden, zo- benut worden voor de onderbrenging dat deze niet weer vernield of ont- van de dienst van gemeentewerken, vreemd worden. „Buiteniust" gaat bouwen MSV - Atletiek Dat de training De woningbouwvei eniging „Bui- in het atletiekkamp van MSV prima tenlust" heeft de Raad verzocht te is bewijzen de successen, die in het mogen kopen grond ten noorden van afgelopen weekend zijn behaald. Een de Floralaan voor de bouw van 24 viertal eisten zelfs eerste prijzen op flatwoningen (3 woonlagen) en een in hun nummers. De persoonlijke blo'*: van 4 eengezinswoningen. De prestaties waren: Jul. v .d. Hulst grondprijs bedraagt voor de flatwo- verspringen 3.70 meter, kogelstoten ningen 39,50 en voor de laagbouw 8.49 meter en een zevende plaats op 17,90 Per m2. Aan de raad wordt de 60 meter hardlopen. Wil Steen- voorgesteld deze voorschotten te ver voorden wist in dit laatste nummer strekken. De gemiddelde huurprijs de vijfde plaats te bezetten, terwijl v00r. d.e ls, op 16 s?andvenf VooS wonigeTzuto^oo^ïeVeentl stand van 4.16 overbrugde. Voorts stootte zy de kogel 6.65 meter van Diny van Beek legde met een tijd worden aangewezen. Aan de n.v. Bouwfonds van Neder landse Gemeenten zal pl.m. 1646 m2 grond worden verkocht tegen de prijs plaats bij het hardlopen. Tevens sprong zij precies vijftien centimeter verder dan Wil Steenvoorden en stootte zij de kogel 45 centimeter verder dan Jul. v .d. Holst. seS'„,be£t!,i„0Ld%eTte van 31.000,Deze grond is nodig nn voor de bouw van tien woningen. Gemeente wil 450.000 lenen. De n.v. Bank voor Nederlandse Ge meenten jiedt voor de financiering Tvan de koster van aankoop en bouw- Lineke Zoet legde als snelste met rijp maken yan gronden >t grond„ een tyd van 28 sec. de 200 meter af, bedrijf en voor de aanieg van een terwijl zy met een sprong van 5.42 trottoir en riolering aan de zuidzijde meter de derde plaats by het ver- van de Rijnzichtweg, een geldlening springen bezette. Diny v .d. Berg aan van 450.000,met een looptijd werd met 14.5 sec. vierde op de 100 van tien jaar tegen koers en rente meter. Tevens haalde zij met 1.25 de van resp. 100 en 4 3/8%. B. en W. beste prestatie bij het hoogspringen stellen de raad voor deze geldlening en 23.34 op het nummer discus was te aarrv arden, goed voor een tweede plaats. Fr. v. d. Zialm gooide de discus 32.42 SASSENHEIM meter hetgeen ook een gooi naar de eerste plaats betekende. Kees v. d. Tafeltennis In haar nieuwe be- Zalf bracht het met de kogel niet huizing, een voor tafeltennis zeer ge- verder dan 11.59 meter, hetgeen een schikte loods van het caravan-bedrijf betekende. Bij het ver- Olivier ,is de Tafeltennisclub 1 ji_t: a ca4.«ipnVipim" vnlrvn in trrn'nin.u tinoi springen haalde hij 4.64 meter. OEGSTGEEST Raadsagenda. De Raad der ge meente Oegstgeest komt woensdag 12 oktober a.s. te half acht in open bare vergadering bijeen. Aan de A agenda ontlenen wy rnder meer: be- Kesteren en Tibboel speelden een tegeling terrein achter Terweeschool, zeer aantrekkelijk wedstrijd, aankoop van grond aan de Rhijngees- By deze training bleek tevens dat terstraatweg van het seminarie te bij de adspiranten Hozee, van Dam Warmond grond- en bouwvoorschot- en Bos jr. weer met sprongen vooruit ten aan de woningbouwvereniging zijn gegaan, zodat de competitie met Buiteniust voor de bouw van 28 wo- vei trouwen tegemoet kan worden ningen, verkoop van grond aan de gezien. senheim" volop in training voor de a.s. competitie, die over twee weken een aanvang gaat nemen. In de onderlinge wedstrijden won bij de winnaars A. Bos, terwijl Leo Strijbos eerste werd van de verlie zers, Groeneveldt, van Mullekom, van Abonneert U op het Parochieblad per laar ƒ4.50 per kwartaal 1.20 per maand 0.40 Bureau Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935 U hebt hun herstel in de hand zc hoeven geen dag langer te hoesten. Ze hoeven geen ndcht langer wakker te Liggen. Als er maar tijdig bij bent met Abdijsiroop. Dat verzacht met een. Dat helpt écht. Dat voor komt dat zo n griephoest kan ontaarden in iets ernstigers. Haal vanddig nog die ver trouwde fles Abdijsiroop in uw medicijnkastje... morgen kan er iemand kou gevat hebben! ABDIJSIROOP (AKKER SIROOP) met de 23 genezende bestanddelen

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2